Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
29. máj 2010

romy-v nemocnici ti daju rybaciou masť na ryťku a samozrejme,že predavaju aj rozne značky na riťku.,....no čo sa cenovo , množstvom a kvalitou oplatí je sudocrem 😉

cikyta
autor
29. máj 2010

riťka s tvrdým y ja uschnem 😖

romy01
29. máj 2010

ciky 😀 😀 😀

cikyta
autor
29. máj 2010

Zistila som,že ako som na MD,tak debilniem... 😅

romy01
29. máj 2010

tu rybaciu masticku mi odporucala svagrina, vraj sa meniny, resp ked skusila tie parfemovane pampersky tak sa jej mala stralej najrychlesie uhoijili zaparasne na zadocku vyhadzala a ta rybacia mast nejlepsie a najrychlejsie zhojila pluzgieriky.
No baby co mate chlapcov, pouzivate aj bezne vecer masticku a aku ? myslim ze sa musi kremovat aj ritka aj vajka, nie ?

cikyta
autor
29. máj 2010

Romy,ale tá ryb.masť smrdí 😖 A ked sa to zmieša s močom,či kakačkou,no-poteš pán boh! Sudocrem je fajn a ked sa ti bude zdať,že má zapareninku,daj rybaciu,ale bežne je sudokrem fajn.
Romy,neviem,ako je to s vajkami,ale ja kremujem aj šušku,lebo moč je drsný na pokožku a nielen na riťke samozrejme 😉

romy01
29. máj 2010

ved som si aj myslela ze sa musi kazdy den nakremovat aj aj. Ja si kupim teda aj ten sudokrem na bezne natieranie a teda na tie horsie zapareniny daju ten rybaci krem. Tiez som myslela na beznu znacku aviril - ten krem je hodne upokojivy. pouzivala si to niekedy?

jennys
29. máj 2010

Ahoj kočky,
my sme boli dnes na utz, chlapci rastú tak ako majú 1270 a 1400 g takže pekne na 30tt. Vyzerá že sú v poriadku tak som rada.
ROMY kukám že máš teda už pekný týždeň takže už sa balíš...ja som používala rybaciu mastičku a v kufríku z nemocnice sme mali aj ten Sudocream, ten som tiež využila. A ten odporúčali aj na tom predpôrodnom kurze. Mne rybacia mastička stačila, ja som ju používala stále.

cikyta
autor
29. máj 2010

Romy,uvidíš sama,čomu prídeš na chuť... 😉 Každá maminka si môže vybrať a zo začiatku skusiť aj viac značiek 😉

Jennys-srdečná gratulka k výborným výsledkom. Budu to nádherní chlapci a baby sa budu o nich biť 😉 Len sa držkajte ešte čo najdlhšie 3 V 1

jennys
29. máj 2010

CIKY díky, dúfam, že ešte vydržia minimálne mesiac a ja to tiež do pôrodu nejako prežijem, lebo stále sa škriabem a viem že len pôrod mi to dostráni. Fakt už strihám meter.

cikyta
autor
29. máj 2010

Jennys-neboj zvládnete to... 😵

Vždy,ked príde naväčšia depka a budeš sa pýtať,prečo práve teba si pán boh vybral a potrestal ťa tým "svrbením",tak maj na pamäti a niekolkokrát si opakuj,že to preto,lebo:
-keby tento osud nadelil nejakej inej maminke,čo ju to už postretlo pri prvom bábätku,tak by sa nikdy nenarodili dvaja krásny chlapčekovia,lebo ich mamičky by to vzdali a nechceli by bábätká.Kdežto ty,si tak neskutočne silná,tvrdá a perfektná žienka,že dokážeš napriek všetkému zlému dať život dalším dvom tvorčekom.Takže zatnuť zubky a bojovať !!!! Caká ťa neskutočne krásná výhra !!! Ktoru ti bude závidieť celý svet !!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

jennys
29. máj 2010

@ciky díky za povzbudzujúce slová 🙂 Ja si stále opakujem, že to už nepotrvá dlho a že bude zasa všetko OK, už aj preto lebo po pôrode Lucky mi tiež všetky problémy zmizli. Už len vydržať.

cikyta
autor
29. máj 2010

veru tak.

zefa
29. máj 2010

jennys....aspoň sa nenudíš 😉 🙂 ....myslím to zo srandy 😉 no nezávidím ti to,ale vydrž..budú to krásni chlapci,a budete vééľka rodina.....čo by dali všetky čakateľky za to aby mali aspoň jedno

lucula73
29. máj 2010

ahojte,
no ja som sa sem dnes vôbec nedostala,mám akurát dosť,malý zaspal pred chvílkou,nakoniec na mužových rukách,lebo mňa už tak boleli,že som nevládala,neviem čo mu bolo,inokedy najneskor o 9spí.... 😠

jenys - neboj,vydržíš a bude dobre.....a majú peknú váhu chlapci,na to,že sú dvaja...a mená už máte??? 🙂

ja som používala tú rybaciu masť pri veronike a mne teda nesmrdela,neviem...teraz máme sudocrem,len sa mi vidí nejaký slabý,hneď sa zmaže...

surviver
30. máj 2010

pekne ranko 🙂

ja len k tym kremom ...ja použivam krem RYBILKA a som s nim spokojna 😉

domika9
30. máj 2010

ahojte pekny víkend
ja používam sudokrem a zda sa mi byť fajn a romy na vajka ho nenatieram iba trošku čo mi ostane na palci tak trošku dam na vajka ale cele ich isto nenatieram nam sa urobilo take červene na vajku -podraždene hned ako sme prišli z porodnice tak moja dr. nam nato dala nejaku masť tak s tym som mu to natrela par krat a bolo to ok
ja nepoužívam stale tie vlhčene obrusky dr. to neodporučala tak cez den si namočím plienku a umyjem ho vlastne čistou vodou iba v noci a maličko -sem tam cez den pouťijem vlhčene obrusky

domika9
30. máj 2010

inač neviem čo sa malemu stalo dufam že to nebude oddteraz robiť stale ale včera bol každu chvílu hore a v noci tiež tak snad mal len zly spanok

mne je už lepšie teplota je fuč cecík už nieje červeny ale na jednom mieste ešte trošku hrčka je ale snažím sa ju pri odstriekavani ,,romzasírovať,, no a bradavka je natom ovela ovela lepšie tak snad ešte jeden dva dni a budem močť malkeho zase na ten prsník dať lebo to sa nedalo vydžať

wolfskinka
31. máj 2010

baby v ktorom tt sa vam zacalo brusko spustat dole ? lebo mam taky dojem ze mne zacina padat dole

cikyta
autor
31. máj 2010

Mne sa nespúšťalo.

wolfskinka
31. máj 2010

normalne mam pocit akokeby mi padlo dole

lucula73
31. máj 2010

wolfi,mne tiež nekleslo,bolo uplne hore a viď,..aj tak mi odišla voda....to je asi indivindi....

cikyta
autor
31. máj 2010

Hod foto.

zefa
31. máj 2010

😀 😀 😀 ja som mala pocit,že ho mám furt dole...ja som si ho nosila na šatke aby Nancy nevypadla 😀 😀 😀 ...ale vážne asi v tvojom týždni,lenže ja som mala batohy dva 😉

wolfskinka
31. máj 2010

ciky dam foto ked ma muz odfoti ... 😵

brmbolcek
31. máj 2010

wolfi- uz sa aj ja tesim na foto 😀 😀 😀

wolfskinka
31. máj 2010

brmbolcek no nic moc to nebude .... mam take foto ale to by som nerada davala na net 😀

chorale1
31. máj 2010

romy ja som na začiatku používala rybaciu mastičku ale potom sa drobcovi začala robiť taká zaparenina - dosť nepríjemná na nožičke a ked som to natrela tým sudokremom po jednom natretí začala zaparenina miznúť. takže ja používam len ten sudokrem a vajka natieram tak ako domika len ked mi na palci zostane krem. takže ja by som ti určite odporučila sudokrem.

brmbolcek
31. máj 2010

ale wolfi--- nebud labud, zapozuj ako sa najlepsia da a mi budeme kukat tak ze oci vyocime 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

romy01
31. máj 2010

ahojte kocky.

diky za rady co sa tyka toho kremu.

wolfi, ja mam brusko stale hore ale ked som obcas viac makala po byte alebo po zahrade tak som mala na druhy den dojem, ze mi trosku kleslo. Ale na dalsi den bolo zase hore. Dokonca mam pocit ze je hore az moc, lebo krpec sa furt triafa do zaludka a ja uz neviem co mam robit proti zahe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre