Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
4. jún 2010

lucul...Samko od 5 mes.spí celú noc,a nepije asi od 1a 3/4 roka

romy...a ked už sa deti prikrmujú a zjedia bez újmy aj citrusy dáva sa aj plátok citrona na dlane a päty,horúčku úžasne vie stiahnúť egrešový kompot a jeho šťava...ináč ja som ten citron dala našim ked ešte neboli krmený a nič im nebolo,horúčka klesla,lenže nie na priamu kožu,ale medzi obväz a tak previazala ďalším obväzom...ale nie na dlho...radšej opakovala častejšie,lenže to je alergén a ja som ako na just nemala kúsok cibule iba citrony do čaju,takže preto som to dala 😉

cikyta
autor
5. jún 2010

Zdravím.
Dalšia super noc.Sisa mi zaspala pred polnocou a to mi ešte o pol 11 buchali susedia zospodu,lebo Sisa lietala hore dolu z izby do izby a kedže bola bosa,dupala pätičkami.
Celý večer ju uspávam.Od 7 hodiny! Už som bola hladná.tešila som sa na film,do postele !!! A nič z toho 😠 ☹
No keby prišli tí susedia osobne ku nám hore,asi ich zrutim zo schodov a naložím im do ruky Sisu ! Už som bola z nervami v riti 🙄 Ráno si princezná chrápká do 9 ! 😖

zefa
5. jún 2010

no ciky..vidím,že si nafasovala debilov susedov ako my 😠 😠

cikyta
autor
5. jún 2010

Zefa-to ma ešte nepoznaju.Co sa týka Silvii a toho,ak mi niekto na nu nadava,som uplne vážne schopná sa do krvy pobiť-to som inak hamblivý,ustupčivý typ.... 😉 Ale skrz Silviu som už vyletela vela krát po ludoch (až som sa ja zlakla,kam som schopná zájsť 😅 )

domika9
5. jún 2010

ahojte dnes bolo krasne počasie vonku až mi to vylepšilo naladu dnes sme boli vonku doobedu aj poobede a aj tak vyzeram ruky mam riadne spalene au až ma palia ale nič to aspon budem hneda toto leto 😉

cikyta
autor
5. jún 2010

Domi máš pravdu,až je človeku lepšie,ked je krásne.
Ked sa mi Sisa narodila v apríly,tak som celé leto chodila von doobeda a potom poobede.
Teraz ked je Sisa už ročná,tak sme ledva vyliezli von poobede,aj to len na chvílu a schovať sa pred daždom do cukrošky 😒
Preto som aj ja rada,že už konečne vyluftujeme jej detský kočík,kýbliky,šatočky,kraťasky,sandálky atd... 😉

domika9
5. jún 2010

no u nas zatial zakaždym prší ale každy den až na dva som vystihla že sme šli aspon raz do dna vonku takže fajn ale dnes to bolo super
dnes som malemu dala jesť naposledy pred 17-tou a som myslela že nezaspí do 19-tej a že ho okupem no myslíte že hej ?- je neoklupany a spinka odvtedy a teraz mi už ani nevstane budeme musieť riťulku umyvať rano

romy01
6. jún 2010

DObre ranko dievcence
ja som hore od 4 tej co sa mi nechce spat. Asi ze je uz vidno . Vidim ze si pochvalujete vcerajsie slniecko ale mne sa teda moc nepacilo. Mne bolo cely den teplo a kazdu hodiku som si dala malu sprchu. Aj teraz mi je teplo a to mam otvoreny balkon dokoran.
Inak sa chcem opytat ci vam pred porodom klesalo brusko a ci to bolo viditelne a kolko cca dni pred porodom. Lebo ja uz par dni pozorujem akoby pokles no dnes rano mi to kleslo asi viac lebo uz si vobec nevidim zhora pupok, mam ho asi 2-3 cm "pod horizontom" Dokonca aj nocna kosela mi je cez popuk volnejsia, resp uz ju obleciem bez toho aby ma tlacila 😀

ciky - co ti povedat ? bude lepsie, len musis vydrzat. Mam kamosku co si uzivala s dcerou to co vy a ked mala 3 roky, bachla ju do skolky a nastal vojensky rezim. Vstavanie rano o pol siedmej, o siestej, vyrazili do skolky o pol siedmej. A mala je od tej doby pravidelne od osmej v posteli a spi uťahaná ako bačove štena. 😀 😀 😀

domika9
6. jún 2010

ahojte peknu nedelu prajem zase je krasne slnečno jaj ako by som šla niekde ku moru ...
romy ja som natom podobne ale ja by som si ešte pospala ale naš drobček bol o 5-tej vyspaty tak aj ja 🙂 a teraz spinka -len si tak odfukuje

cikyta
autor
6. jún 2010

Romy,tak 10 dní pred pôrodom sa to stáva,že brušku spadne....Takže to čakaj už každučku chvílku "mamula"! 😵
Domika-Matusko proste nemá chybu.A ten jazýček!!!!Hahaha.Akoby sa ti vysmieval 😀

domika9
6. jún 2010

jedna z mala osrtrych fotiek ked je hore lebo jeho je problem odfotiť vklude 😀 to sa včera podarilo mm takto zachytiť

romy ja ti ani neviem kedy padlo brucho mne ja som si myslela že m,i padlo a mm mi povedal aby som si nenamyšlala ale ja myslím že padlo asi nejake 2 týždne vopred ak si dobre pamätam cca 😉

zefa
6. jún 2010

ahojte
domi fotka super...som s tebou vypiekol mamina ha-ha 😀 😀 😀 ...
romy...už sme tu písali o poklese brucha...ja som si pupok videla iba v zrkadle 😅 😅

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
6. jún 2010

Katka-zaujímave.No možno niečo na tom pravdy bude...

Sisa si tiež hrozne cmulala palček - no tá nemala cumel.A prvý zubok nám vyšiel v 9 mesiaci 😅

romy01
6. jún 2010

cafte

no dnes sme cely den s mm makali na spalni , vypratavali sme aj haraburdy do pivnice a konecne mam postielku pre drobca zmontovanu. Dala som aj foto , ak niektora nemate adresu napiste mi IP ale odpisem az zajtra lebo som utahana a idem si nohy kamsi zavesit - tak ma bolia ze az.

dobru noc

domika9
6. jún 2010

aj maš Matuško ci cmula palce a niekedy celu päsť a ako ťaha keby ste videli ked nieje čerstvo napapany tak som napochybach či nieje hladny

cikyta
autor
6. jún 2010

@romy01 Nádherná postielka !!!! Velmi pekná !!!! Malinký bude mať belase sníčky v nej 😵

domika9
6. jún 2010

baby ja chcem byť zase tehotna mne to velmi chyba ☹

domika9
6. jún 2010

romy aj my mame taku postielku len kusok tmavšiu a inač včetko carampádí ako baldachyn sme dali preč vobec by som na drobca nevidela , vamkušik a paplon ti zatial netreba a hniezdo mam tak že je na celej dlhej strane a jednej kratkej aby som v noci na maleho videla aj tak sa budím či dycha povodne sme mali v plane kupiť monitor ale nejako nevyšli kroky
a tak mame v postielke len plachtu a to hniezdo

zefa
6. jún 2010

no ja síce neviem akú máš postielku,ale už konečne si sa dočkala 😉 🙂
žeby už išlo byť teplo?my sme skoro celý deň boli von...mm je chorý,tak sme ho nechali spať a liečiť sa

domika9
7. jún 2010

ahojte kočky my mame dnes podarnu tak som zvedava kolko važime

wolfskinka
7. jún 2010

domi pekny jazycek
😀

domika9
7. jún 2010

wolfi dik 🙂

romy01
7. jún 2010

ahojte

no dakujem za pochvalu - ved som na tom s mm makala cely den.
Viem ze ten baldachyn a perinku s vankusom moc nevyuzijem a aj postielku zrejme presunieme uplne k mojej posteli a tiez aj tie ochranne vankusiky zhodim aby som na maleho videla, no ale radost som si musela urobit 😀 😀 😀 Dnes som do postielky naaranzovala bielu zavinovacku - uz mi len drobcek v nej chyba 😀 😀 😀
Inak sa chcem opytat aj ked je to asi blbost - moze mat zena pri porode nalakovane nechty ? Lebo ja mam posledne mesiace take pevne nechty ako nikdy predtym a tak si ich pestujem a dnes som sa bavkala a mem ich konecne pekne nalakovane ako " zena " a neohryzene tak reku ci si to mam dat radsej dolu alebo si to nechat

cikyta
autor
8. jún 2010

@romy01 baldachyn využiješ,ak by ste mali muchu,komára,či náhodou vletí osa...
Perinku s vankusom tak isto.Od jesene to využiješ 😉
Ochranne vankusiky-mantinel si daj ku nôžkam a na hlavičku uvidíš.Aspon si nebude pchať nôžky do tyčiek z postele.

My máme všetko okrem baldachýnu už..Ten začala strhávať s prvými pokusmi stáť.Takže v 7 mesiaci išiel dolu ☹

Pri operáciach,či IVF odporučaju dať dolu lak skrz to,aby videli prekrvenie prstov,keby boli nejaké komplikácie či čo...Tak nejak...Takže pôrod je zrejme na zvážení 😒
Ja som pre ISTOTU lak nemala.A doteraz ho nemám kedže furt pchám aj prsty malej do ust pre kadečo atd...(inak som bola vyhlásená už od strednej tým,že mám každý týžden iný lak 😅 No,bábo človeka poriadne zmení 😀 )

romy01
8. jún 2010

ved s tym aj pocitam ze laky budu pre mna tabu. Ja sa len teraz vytesujem lebo ja som mala vzdy zle nechty, lamali sa mi aj som si ich furt ohryzala, lebo mi vadili take zmaknute a teraz ich mam pevne ze si vsetci myslia ze su umele 😀 Taka som na ne pysna no asi len kym nezacnem kojit. Moj drobec mi dodava pevne nechty aj vlasy 😀
Inak mi nejak napuchli prsty na rukach - divne ze ? A zas ma zacali boliet prsty na pravej ruke - ja uz neviem co ma este caka

wolfskinka
8. jún 2010

romy ved mas par dni do terminu, uz musis vydrzat... mna zacali strasne boliet chodidla a lytka, ale opuchy nemam zatial

romy01
8. jún 2010

wolfka ani sa nenazdas a tiez si budes odratavat minuty. No uz vydrzime nie? Inak mna stale cosi boli , dnes mam napuchnute prsty a bolia ma prsty na pravej ruke ale ja si to uz vobec ani nevsimam. Ako prislo tak odide a takto to ide stale dookola - raz nohy raz ruky raz zaha raz chrbat a tak no co sa budem stazovat. Aj tak by som brala tehulkovanie este o nejaky mesiac navyse. Bude mi to chybat, teraz si s malym pokecam bez toho aby mi mrncal ci reval, potom to bude tahsie 😀

wolfskinka
8. jún 2010

mi hovor tento koniec je na nervy ... ale vydrzim jasne, nastastie nemam ziadne problemy ... klop klop klop ... znasam to celkom dobre, len to moje spanie nespanie je na nervy, som sa s tymi chodidlami objednala na zajtra na masaz na pedikuru, to pomoze aspon trosku

cikyta
autor
8. jún 2010

@romy01 Tiež som mala super vlasy a nechty v tehu,ako za celý život nie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre