Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
17. sep 2010

@cikyta moja veronika spávala v 8 mesiacoch horko ťažko dv arazy...a od roka len raz,....a tento?no coment 😠
včera mi zaspal 18.05 a zobudil sa o 19.00...a o 20.45 sme už spali znovu 🙂 ,

fopardi
17. sep 2010

@cikyta ale poznam ten vyraz ale v suvislosti s praním akože idem rajbať nieže by sa to u nas používalo ale ppoznam to takto a pochopila som že u vas sa to tyka struhania 😀

fopardi
17. sep 2010

@lucula73 tak to ti tak spava ako moj tiež 3-4 x denne a večer ked mu vyjde že vstane o 18tej a o 19 tej kupem a ide spať tak bez problemu -teda zatial 😉

cikyta
autor
17. sep 2010

@lucula73 Tak je pravda,že dve deti-a dva poriadne rozdiely. (to mi hrozí,že ak by som mala druhe,bude ako MEDIK) 😅

Inak Lucula.Dala si mi do hlavy chrobáka (pre Denis) brouka 😀 a objednala som Sise č.80
Ved ak čosi,tak ju predám.Ja som stará šmelinárka 😀 😀 😀 😀 😀 Len ak bude zlá,tak mi muž uši vyťahá 😝

cikyta
autor
17. sep 2010

@fopardi používame to aj pri praní (vyrajbať gate) 😀
aj pri struhani (vyrajbať mrkvu) 😀

lucula73
17. sep 2010

@fopardi no ale tvoj je o kolko mladší....no keď mojmu odrátam 6 týždňov,tak tiež je mladší 😀
teraz je hodinu hore,polhodinu mi tu plazil po koberci,napapal saa už si šúcha oči,no neviem,či vydrží aspoň do tretej 😠 ,
ale ho pestuje mm,už ho mám dnes fakt dosť....lebo on keď nespí,ani chvílu sa nebude hrať sám,musímn pri ňom byť ....len čo vstanem,revy jak šialenec 😠

lucula73
17. sep 2010

@cikyta a 86 nemali?no neviem aká je sisa veľká alebo malá 😀 ,ale hádam bude na zimu ok.....ty šmelinárka 😀

zefa
17. sep 2010

@fopardi ja slonie žrádlo ešte prizdobujem na mise vajíčkom,čerstvou zeleninou ap.

cikyta
autor
17. sep 2010

@lucula73 hovor mi 🙄 tiež Sisu lubim,no ked som na nu sama a ona sa sama nechce hrať,tak aj ja mám dosť a želám si,nech už spí 😢 ,lebo už nemám síl...

No to bolo čislovanie č.76-80 a č.86-92 a tie väčšie sa rozpredali ako smrad 😠 (Ako keby boli na svete len 1,5 ročné deti)vrrrrrrrr

cikyta
autor
17. sep 2010

@zefa servus zefa 😅

fopardi
17. sep 2010

@zefa no šalat mam vyriešeny dnes som skusila ten z červenej kapusty a je vyborny takže urobim ten a hotovo http://www.dobre-recepty.sk/detail/8082-Śalat-z... len ja som nedala hrašok

fopardi
17. sep 2010

@cikyta daj link

cikyta
autor
17. sep 2010

Na tu kombinezu?
@fopardi

cikyta
autor
17. sep 2010

Len ju mám od inej predavajucej a z BB.

zefa
17. sep 2010

@cikyta no servus 😀 😀 😀 😀 dnes mám voľno ,deti chceli spať u našich,tak tu friško pobehujem medzi sporákom,práčkou,MK 😉 😀 😀 😝

fopardi
17. sep 2010

isto krasna je no drobatko nam už vstalo tak sa idem venovať

cikyta
autor
17. sep 2010

@zefa 😀

@fopardi pápá Fopy 😀

fopardi
17. sep 2010

hi tak som tu aj s pokladikom na kolenach 😀 ale len na sekundu sused nas volal kedže je krasne ppočasie ako na väčšine uzemia SR ta ideme na kavu -čaj 😉 len ešte musim počkať na mm a ešte sa musi stravnik prihlasiť o papanie a tak pojdeme 😉

cikyta
autor
17. sep 2010

@fopardi Tak tak ! K susedovi iba s mm , ako sa na slušnu ženu patrí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
17. sep 2010

My pôjdeme von,ked mi vstane malá. Blato neblato,dážd,nedažd..........doma zahynieme 😝 Teda ja určite 😀

cikyta
autor
17. sep 2010

A nemáme ani žiadneho fasa suseda 😀 tak musíme isť von ☹

fopardi
17. sep 2010

@cikyta nie nie ide aj drobča to je už sučasť mna 😉

fopardi
17. sep 2010

@cikyta len mm nie a nie preiisť od jeho uja už sme aj najeddeny a jeho nikde a mobil samozrejme doma !!!

zefa
17. sep 2010

@fopardi tm sa zakecal so susedou 😀 😀 😀 😀

fopardi
18. sep 2010

@zefa nie nie on šiel včera ešte ku ujovi ale tak nakoniec sme sa vymotali že ideme a šli sme sa prejsť kedže sa vyčasilo a naš drobec zaspal okolo 5tej a kes sme prišli domov len sa najedol a spal dalej ani som ho nemala kedy prezliecť a umyť 😀 tak sme ho prezliekali o 23.30 kedy vstal na dalšie papanie 😀 tak sme včara dopadli 🙂 asi mu spravil dobre čerstvy vzduch

cikyta
autor
18. sep 2010

Ahojky.No dnes som videla Zefkinu rodinku.Teda tie deťurence rastu ako z vody!A myslím,že si celkom rozumeli so Sisou.Sise sá páčila ich detská aj kočík,aj autíčka a tak to mali u nej hned vyhrate 😉
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

chorale1
18. sep 2010

no dufam že rýchlo vyzdravieme a že sa ešte stretneme kým nie je sneh. ale už je to lepšie, asi nám zabral sirup čo dala pani doktorka. dnes som mu dala prvý krát bebu, dúfam že som urobila dobre. lebo máme predpísané probiotikum ktoré v celom meste nemali takže iba v 1 lekárni mi boli ochotní to objednať a bude to v pondelok. a kedže nemáme probiotiká a beba obsahuje bifidus tak som mu dala tú. inak som chcela začať v pondelok s bebou lebo na zajtra máme poslednú fľašu mojho mliečka z mraziaka. a inak dievčence dúfam že som to urobila dobre, ked mojho mliečka vypije 140ml a ja som mu urobila bebu 120ml vody a 4 odmerky beby. bolo to po rozrobení necelých 140. dobre som to?

cikyta
autor
18. sep 2010

@chorale1 Ahojky.No neviem...V umelom mliečku sa nevyznám,len viem,že by sa malo zarábať tak,ako je v návode,aby bábätko nebolelo bruško a malo ok stolicu atd...
a verím,že sa stretneme ešte 😉

fopardi
18. sep 2010

@chorale1 dobre si to spravila ked bude pit priliš často čiže si skarati interval medzi papanim tak budeš vedieť že je načase pridať o 30ml viac koko mka tvoj maly ? my mame 5 mesiacov a pijeme tiež 120+4odmerky ale podla toho sa neda riadiť každe babo je ine

pridala som do albumu moj dnešny vytvor tak ked chcete mrknite 😉 som spokojna aj ked ma vela chyb ale ved učit sa na niečom treba no nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre