Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
1. nov 2010

ja som dala brokolicu ako 4 zeleninu a normalka neni mu nič v pohode to zvlada 😉

lucula73
1. nov 2010

kuk 🙂
na tej pohotovosti sme neboli,lebo nemal dnes už teplotu,a soplíkov bolo síce dosť,ale zajtra s ním idem určite doktorke,nech ho prezrie,pre istotu...
tlačím doňho aj tú cibuľovú šťavu a on zakaždým zamľaskal,ako keď mu dávam niečo dobré,mňamkové....no som rada,že to popapá 🙂

lucula73
1. nov 2010

@fopardi mne prišla mrcha ešte v piatok,však som to tu písala 😉

fopardi
1. nov 2010

@lucula73 no mne ešte nie 🙂

lucula73
1. nov 2010

@fopardi 🙂 ..a nemohla si mať ovulku neskor a to špinenie mohlo byť uhniezďovanie?

fopardi
1. nov 2010

@lucula73 aj to je možne no fakt uvidíme nestresujem sa ako bude tak bude aj tak nechceme velky vekovy rozdiel medzi detmi tak by som bola aj rada a aj ked by som si na to musela zvyknuť no nejako by som si poradila ale zatial to neriešim jedine čo ma napadlo že by nam nevyšla letna dovolenka ako je to asi blbe ale nejako s tym ratam že v lete niekam pojdeme ale ved ešte pojdeme inokedy ake nie narok no nie 😉

zefa
1. nov 2010

@fopardi ....no a že sme neplodné páry 😉 🙂 ...ja síce kôli ukrutným bolestiam beriem HAK,ale tak asi by to už šlo aj u nás prirodzene....už som sa ukľudnila(aj vďaka Krajkovičovi,ktorý mi to povedal hneď v prvej minúte čo ma videl) už máme deti,no radšej už neriskujem(mohli by to byť kľudne zas dvojičky-ale tak ja neviem čo by som s jedným robila 😉 😀 som zvyknutá robiť všetko naraz dvojmo rukami aj nohami 😀 😀 😝 )..už aj v dvojičkove ostali baby po IVF prirodzene s tretím tehu...takže motyka strieľa 😉

romy01
2. nov 2010

ahpojte, tak ja sa dnes zase chystam s drobcom k doktorke. Nejak sa mi nepozdava, hlavne ráno fufne a chrchle akoby mal plny nos ale pritom sopliky nema. JA teda neviem ale asi nema v poriadku dutiny. CO sa tyka toho petrzlenu ciky, mne doktorka povedala aby som hned davala mrkvu zemiak a petrzlen a nemusim len po jednom druhu zacinat. Petrzlen ale davam len malinkaty kusok- asi tak 2 cm z neho, lebo on je fakt velmi aromaticky a ani mne nechuti ked je ho v polievke vela.

cikyta
autor
2. nov 2010

@lucula73 ako sa máte ☹ dufam,že lepšie.

@fopardi ako mamčo? 😉 nič?

@romy01 juj Timkovi držím palce,nech mu dr.pomože a nech je rýchlo fit.

Inak,ked bola Sisa zhruba do takého 6 mesiaca,tak mi ťažšie dýchala,ked spinkala,tak chrápala a tiež som sa trochu bála,ale potom mi dr.vysvetlila,že to ako s refluxom,či šelestom.................................proste všetky dutinky,žilky,cievky sa musia správne zrásť a malé bábätká to ešte nemaju dovivíjané,preto su takéto problémyky zo začiatku. A veru mala pravdu. Ani neviem ako,vekom to zmizlo 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cikyta
autor
2. nov 2010

@katarina33 Treba v prvom rade dodržať ten 1 až 2 krát denne (zeleninovo-ovocný) príkrm.A popri tom kojiť na požiadanie. Bábätko si bude žiadať možno častejšie a potom nespapá ten príkrm,preto to treba nejak odsledovať a pred obedom už nedať mliečko,alebo zase ku olovrantu nedať mliečko a rýchlo to nahradiť ovocím.
Ked bola Sisa menšia - v Nellkinom veku,tak sme s týmto bojovali,lebo ona nechcela príkrm,ked videla,že može mať mliečko. Ja som bola mäkká a vždy som jej to mliečko dala,ked chcela a tak už potom nechcela papať zeleniku,ovocie,či kašičku.Snažila som sa aspon 2 hodiny pred obedom nekojiť a vtedy mi príkrm spapala. Dlho sme boli na tom tak,že príkrm bol len ako obed. Ráno,či večer bolo stále len mliečko.
Potom už teraz,ked je väčšia,tak môže vypiť aj moje mliečko a hned aj obed a zje všetko.Už to nejak velmi neovplivnuje,či je nakojená,či nie. Jedine večer. Ak ju kojim,nezje mi večeru 😠 tak sa snažím jej to mliečko nedať,aj ked to je velký boj,lebo ona reve za nim do šialenstva a trhá zomna košelu 😠 Tak musím klamať,nesadať si,zaujať ju iným a dať večeru.....Ale fakt je to boj,lebo to mliečko bude vždy na 1.mieste,čo jej najviac chutí. 😅

denis19
2. nov 2010

Ahoj holky, tak mi jsme zpet z neurologie ☹ No v zásade je vše ok, paní dr je spokojená i nám napsala, že je Karolínka na úrovni 5,5 mesíčního miminka,ale je minimálne hypotonická a dává ji teda k dobru ješte tech 6 týdnu a pokud se nezačne otáčet, tak nastupují rehabilitace, tak verím, že to holka do termínu 20 .12. kdy máme kontrolu zvládne.....
Jinak si dnes užíváme slunečného dne.
@romy dej vedet jak jste dopadli a co malý Timko, či ho teda očkovali.....

cikyta
autor
2. nov 2010

@denis19 čo ten smutný smajlík !? Ved Karolínka je uplne normálne zdrave dievčatko....a že sa neotáča??? Vieš čo?
Sisa na neotáčala snád nikdy poriadne. U dr.som o tom ani nehovorila. No vpred a na nohy,to štartovala stále.....A nemyslím,že jej niečo aj teraz chýba. Proste to nepoklada asi za velmi dôležite.....poprípade sa trošičku pocvičíte.Ved každý by mal cvičiť,nie? 😅 My sme museli cvičiť na nožičky,lebo hrozilo,že nebude chodiť (A pochodovala od 9 mesiacov . Naschvál som sa chodila prechádzať okolo ortopedie,nech ju dr.vidí,že to je tá,ktorej predpovedal takú debilnu buducnosť 😉 )
Takže šup šup-USMEV 😀 a hlavičku otoč ku slniečku!

denis19
2. nov 2010

@cikyta ááá cyky, máš pravdu...co budu stresovat, dyť ona se otočí když bude chtít ona, ne nejaké tabulky no ne???? jen oni ji na té neurologii kontrolují neskutečne...... 😲 hlavne, že to je holka šikovná no ne?

cikyta
autor
2. nov 2010

@denis19 Presne tak.To,že sa im nevmestila do tabulky je ich problém,nie Karolínkin problém. Ved to neni nejaká bezduchá sučiastka do rádia,čo musí mať presný rozmer,tvar a funkciu.
Je to človek,ktorý dýcha,vníma,má svoje potreby a samo vycíti,kedy prišiel čas sa otočiť,obzrieť,posadiť,postaviť,zasmiať,zaplakať atd...
Každý je jedinečný a nikdy nikdy nikdy by sme nemali vzájomne porovnávať v ničom !!!! 🙂

denis19
2. nov 2010

@cikyta máš pravdu!!!!!!!!!!!!Prdím už na to!!!!!

fopardi
2. nov 2010

@zefa len neviem či si pamätaš ako to bolo u na my niesme po ivf ani po iui 😉 ja nemam problem otehotnieť

@denis19 ale kašli nato ja myslím že fakt tie babätka pozoruju možno až priliš 😉

cikyta
autor
2. nov 2010

@fopardi ja si už nepamätám. Ale ved si chodila do heliosu,nie?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denis19
2. nov 2010

@katarina33 dikas, holky já vím, že máte pravdu,ale jen mne to dnes trochu vzalo jak to ta dr rekla,ale pritom ona sama verí, že do vánoc vše bude ok.....já verím s mnž také.... 😀 nejlepší na tom je, že se neotáčí,aleuž se bere na čtyri 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denis19
2. nov 2010

@katarina33 vubec,jednou se ji shodou náhod a okolností podarilo otočit z bríška na záda,ale jinak nica nekdy už má v poloze na bríšku nohy porádne vysoko na otočení,ale potom se vrátí zpet....

fopardi
2. nov 2010

nam sa teiž drobec neotača z bruška na chrbat -otočil sa iba raz a na druhy den potom sme boli u dr. a ona sa pytala či sa už otača aj na chrbat a ja že ano a odvtedy sa ešte nepretočil --no a čo vidim že je šikovny v inom tak čo ho budem stresovať a aj seba

denis19
2. nov 2010

@fopardi ale nám se neotáčí v žádném smeru slečinka 😀

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fopardi
2. nov 2010

@denis19 ani ked jej daš palec a ona sa zan pritiahne ? nam sa drobec otočilv priebehu 3 dni v jeden den som videla že ma zaujem sa otočiť v druhy den sa otočil az pomoci palca a v treti den sa otočil uplne sam a odvtedy je v sekunde na bruchu a dovtedy nič ani naznak tak neboj ja verim že to tvoja Karolinka zvladne 😉

denis19
2. nov 2010

@fopardi
@katarina33 no holky, když nabídnu palec a trochu pomužu ..ona se otočí,ale nedelá to s nejakým nadšením a už vubec ne sama a to mluvím o otáčení ze zad na bríško, z bríška na záda se jendou na manželské posteli otočila,ale od té doby ne a to je už asi 2-3týdny......ale mám pocit, že otočka z bríška na záda je na spadnutí, je mrštná nožičkama a snaží se,ale ze zad na bríško...tam není absolutne náznak...vubec ji to neláká.....

fopardi
2. nov 2010

@denis19 moj drobec vobec nebol rad na brušku aj ked sa už vedel sam otočiť nerobilo mu to radosť tak som ho tak nechavala iba chvilu a teraz je to už o inom neboj skušaj a jej sa to možno zapači

baby naš drobec je taky zmäteny z toho posunu času že až včera sme mali čo robiť aby sme ho udržali hore do myslím pol siedmej a teraz spi od asi pol šiestej a to nespal od obeda no hroza nervozny bol jak neviem čo a to je sedem hodin o takom to čase sa kupeme takže sa mi tak zda že dnes to jednoducho prespi či čo 😠 nikdy som nechapala ako može mať posun času na niekoho vplyv no mam to tu fakt neviem ale rano budeme hore asi od 4-tej 😒

zefa
2. nov 2010

ahojte
a čo sa stresujete 😉 ...90% detí nezapadá do tabuliek 😉 🙂 ...my sme síce boli vývojovo popredu....Samko sa napr.dlho javil ako salámista....kde ma dáte ,tam budem a potom rovno na nohy keď som mu dala prsty aby sa pritiahol a tak mrštne mi skočil na nohy,že doteraz s mojou mamou nechápeme...to mal 3,5 mes....Nancy spáva od 2tt na bruchu a chodiť začala až v 13 tich...kašlite na to...oni to majú v hlavičkách naprogramované kedy a čo urobia
skúste im napr.dať do ručičky niečo držať,po chvíľke im to zoberte a dajte na opačnú stranu vadľa nich,nech si to skúsia zobrať a tak sa im môže podariť prevrátiť 😉

lucula73
2. nov 2010

ahojte 🙂

@denis19 moj malý bol taký istý,mal 5,5 mesiaca a kde som ho položila,tam ležal,ani sa nepohol 😉 ..ale ja som to riešila.....začali sme cvičiť a pomohlo to,ale nie vojtovku,mali sme masáže a iné cviky 🙂
a teraz sa mi tak rozvrtel,že ma to zachvílu oberie o nervy 😠

dnes sme boli u doktorky,tak mu brala aj krv na CRP,teda či nemá zápal,ale mal to v poriadku,tak že je len prechladnutý....ale je to o moc lepšie,soplíky skoro žiadn euž,tak sa teším,len nech nám to vydrží čo najdlhšie
@cikyta povedala som doktorke,že mu dávam tú cibuľovú šťavu a ona na to,že sa može vyhádzať...no vyhádzaný je,ale už mesiac,takže z cibule to nebude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre