Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

denis19
21. dec 2010

@surviver počuj , Ty jsi jako zubar...rady sypeš z rukávu 🙂 Paráda!

liviaf14
21. dec 2010

@surviver no ale keby si videla to hrozné slintanie, podbradník má malý mokrý asi za 3 minúty, na komplet. ale nič sa nebelie v ďasienkach zatiaľ 🙂

chorale1
21. dec 2010

@liviaf14 môže sa stať že vyjdú viaceré zúbky naraz. nám tak vyšli všetky 4 horné naraz. neboj sa raz určite vyjdú 🙂
luculka vieš čo ja mu dám vždy ked sa prebaľujeme kefku, trošku namočím a on sa baví a šúcha si zubky. a sem tam mu ich pretriem plienočkou.
@denis19 daj karolinke pusinku od nás, nám je už trochu lepšie ale nie je to ešte ono.

surviver
21. dec 2010

@liviaf14 no tak to mate zaujimave,my sme slintali,ale len maličko,podbradnik sme na slinky nikdy nepotrebovali..som zvedava ,kedy vam vyjde prvy zubok,šak nam hadam daš vediet 😉

surviver
21. dec 2010

@chorale1 no aj naš sa s kefkou bude hrat a žmolit ju cely den ,ale ked mu ja chcem poriadne vyčistit,tak zavrie usta alebo spusti arie 😀 ..takže sa ešte nabojujeme,kym pochopi,že maminka mu nechce zle 😅

denis19
21. dec 2010

@surviver
@chorale1 no holky, pokud bych naší cácorce dala kefku do ruky, tak si určo vypíchne oči 😀 ale jinak drží jako das, když ji čistím zuby 😲 jen aby ji to dlouho vydrželo!

surviver
21. dec 2010

@denis19 jeeej tak to maš skvele dieta,aj ja chcem 🙂 😉

chorale1
21. dec 2010

@denis19 ja sm tiež myslela že si kefkou bud vypichne oči alebo si ju vopchá hlboko a natiahne ho ale nič v pohode.

denis19
21. dec 2010

@chorale1 no to zvracení bych ješte ustála,ale ty oči 😀
@surviver pujčím na pár dní 🙂 pro zmenu 🙂
No my zase teplotujeme, serinkáme pri každém prdíku, tak nevím, asi to vidím zase zítra na dr, to bude tretí den s teplotou a así týden s prujmem,ikdyž dnes je nejhorší ten prujem 🙂

kamka17
21. dec 2010

servuste maminky 😎 😎 pekný večer prajeme
včera som sa skvele odreagovala s kolegovcami, ale večer som bola že grogy...a doma bol stres, lebo bambula za celý čas nespala a ledva som ju uspala aj ja večer skoro o 22.00...asi skrz spln bola taká divá za posledné dva dni skoro v kuse hore...ale dnes to vyzerá pozitívne zatiaľ...klop, klop...pekne spí skoro celý deň, aj na prechádzke sme boli, tak hádam aj večer bude klud... inak drahý včera zahlásil, že keď je taká mrzutá, že nechce spať, že či jej zuby nejdú...tak som mu poklopala po čele...šak v troch mesiacoch by bolo hodne zavčasu na zubky 😅 😅
a začala sa vedome usmievať, dokoca dnes ráno sa tak fajne zobudila, že si aj čosi žvatlala popod nos, no moje krásne dievčatko...no musím sa pochváliť 😅
@denis19 joj, Karolínky mi je lúto, že je taká choručká, tak dúfam, že to čo najrýchlejšie prejde, nech sa zas može vytešovať a ty s ňou, pusinu na líčko posielam 🙂 a uložila som si link na tie čípky, isto sa aj nám raz zídu

liviaf14
21. dec 2010

@surviver
@chorale1 určite dáme vedieť o prvom zúbku, hneď to napíšem do pasu 🙂 som naozaj zvedavá kedy dáky vyhupne von, ja som vraj tiež neskoro mala zuby.............

@denis19 skoré uzdravenie prajeme 😉

chorale1
21. dec 2010

pekný večer,
baby ja už som na nervy, tak sme krásne zaspávali - dala som do postieľky pohundral si a spinkal. no to už je minulosťou a už asi týždeň doslova ziape, musíme ho aj na rukách ponosiť a dnes som ho dala o osmej do postieľky a ešte nespí. ziapal akokeby sme ho z kože drali. zobrala som ho na ruky lebo som už fakt mala strach že prídu susedia že sme neni normálni že mu asi niečo robíme. ja už fakt neviem, bude chodiť asi včaššie do postieľky lebo kým zaspí. a už som fakt bola dnes aj nervozna lebo za posledné dve noci mám naspaté asi 7 hodin a tiež sa potrebujem dať dokopy. 😢 😢 😢

lucula73
21. dec 2010

@chorale1 😠 .my to máme tak isto,síce nezaspával sám,ale za chvílku v postielke už spal..a teraz reve,furt skáče,vrtí sa,ležať ani naáhodou.,.ide ma trafiť............dnes ho šile uložiť ocino a čuduj sa svete,jemu nevyvádzal....jemu nikdy nevyvádza....no kde robím chybu,neviem ☹

surviver
21. dec 2010

@chorale1 tak to mi je luto,že drobec takto vymyšla,ale snad sa znova vrati do starych peknych kolaji 😉 ..inač moj drobec ešte v živote nezaspal sam v postielke,vždy ho aj 30-45 minut musime uspavat,takže ja to beriem ako normalne,nepride mi to čudne...

surviver
21. dec 2010

@lucula73 podla mna nerobiš chybu nikde,možno ma pred tatinom troška väčši rešpekt....alebo prave tie dni čo ho on uspava ma Matuško taku naladu,že hned zaspi 😉

lucula73
21. dec 2010

@surviver ahoj...nooo,ja sa ho radšej ani nepýtam,čo s ním v izbe robí,kým zaspí 😀 ,raz mi povedal,že ho drží za bok,aby sa neotočil.no neviem,keď mne ležať ani nechce....nieto ho ešte udržať na boku alebo chrbte 😠

lucula73
21. dec 2010

a to dnes spal skoro do 18 h.,som myslela,že tu bude do 22 skákať...a moj mm ho zobral,že ide skúsiť.nestihla som veronike ani rozprávku dočítať a matúš mu už spal 😝

cikyta
autor
21. dec 2010

Ahojte.

@liviaf14 Nám vyšiel 1.zubok v 10 mesiaci.

Silvinka si našťastie umýva velmi rada zubky. A v poslednej dobe až moc často 😠 Vždy,ked zle zavriem kupelnu,už je tam nastupená a odušu si pýta umývať zubky. Tak umývame aj 4-5 krát denne 😀

@lucula73 2 dni spinkala výborne (teda,bola pár krát hore,ale na jej pomery to bolo výborne)a teraz sa to trošku kazí,ale viem na 99% že je to očnými zubkami. Nedovolí mi dať jej gelik na ne,v noci stoná bolesťou a cez den si špára prštekmi na tích miestach.

Chorôbkam želám skore uzdravenie.

@lucula73 Pri mužovi vie,že je to niekto iný a neoplatí sa vystrájať,ako pri maminke. Silvia sa chová strašne odlišne ku nám. Muž je na bláznenie,vystrájanie....a ja na mojkanie (ku mne beží pofukať bolačku) 🙂

surviver
21. dec 2010

idem ja do hajan...tak sladke sničky všetkym a nech nam deturence dovolia spinkat celu noc 😉 😵 😔

lucula73
21. dec 2010

@cikyta ano,aj u nás je ocino na hranie,bláznenie,a somariny a mamina na boľačky..to asi všade 😉
tak nech ju zúbky nebolia a čo najskor vyjdú von....... 🙂

aj nám asi nejaké pojdu,furt si špára v puse a dnes párkrát aj zaplakal,keď si strčili prsty dp úst,no uvidíme 😉

@surviver dobrú nocku aj vám

nech sa všetky dobre vyspinkáme 🙂

fopardi
22. dec 2010

ahojte dnes sa mi drobec postaral o riadny šok stiahol mi pollitrovu šalku horuceho čaju našťastie som ho odtiahla a neoblial seba ale všetko okolo iba ruku si tam omočil ked to sťahoval ale nema nič našťastie včera mi skoro spadol z gauča rovno na hlavu no zachytila som ho no akčny je až až

fopardi
22. dec 2010

gjzmbnbbmujbh uuuuuuivžv bn fdj,ťc -to vam odkazuje drobec 🙂)))

chorale1
22. dec 2010

ahojte, ja len na skok lebo malý je ako z divých vajec. včera vystrájal do 21,30 potom spal dobre a teraz je od 6,15 hore a ani za toho spať. uložila som ho teraz k otvorenému oknu do kočíka lenže robil tam takú akrobaciu že som ho musela dať do postieľky. tak spí vo vetrovke naobliekaný pri otvorenom okne v postieľke zaborený nosom do plachty takže dosť čo sa mu zle dýcha z nádchy ešte si aj tak ľahne. našťastie je zajtra už muž doma lebo poviem vám už som fakt na prášky a strácam nervy a trpezlivosť ☹ nech si chlapci užijú. pozriem vás ked príde muž teraz idem chytro aspoň niečo uvariť a upatať. papa

kamka17
22. dec 2010

pekný stresový deň prajem...tak sa teším, že som s takým besným dieťatom neni sama 😅 😅 lebo moja je tiež posledných pár dní ako z divých vajec...večer sa preberie a ani za pána spať...v noci je to našťastie relatívne ok, len túto noc bola každé dve hodky hore na cicík...a teraz som ju tiež ledva uspala na rukách, keď som ju preložila do košíčka, tak zas oči otvorené...ale nechala som ju a asi už drichme...šak ono sa to pekne teoretizuje, že bábo treba čičíkať, uspávať na cicíku a podobne, ale potom človek nemá čas sa ani nadýchnuť...
@chorale1 apresne viem ako sa cítiš, lebo začínam mať pocit, že od únavy sa mi ani zaspať nedá...a variť...no dobrý nápad, ale vymyslela som si len cestoviny s tvarohom, tak to je raz dva...
@fopardi ďakujeme Matúškovi za pozdrav a pusku na líčko posiela Paulínka 😉

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zefa
22. dec 2010

želám všetkým krásne Vianoce

lucula73
22. dec 2010

ahojte

aj my sa pripájame...želáme krásne Vianoce.......hodím fotočku aj sem 🙂

chorale1
22. dec 2010

baby vy už vianocujeete v plnom prude ako vidím. ja som dnes ako zbitý pes. malý spal za celý deň až 1 1/2 hodiny takže mám toho akurát na posteľ. dobrú nocku a príjemné prežitie sviatkov. papa

lucula73
22. dec 2010

a takto to skončilo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre