Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

liviaf14
28. dec 2010

ahojte, ste mi narobili chute s tou kávičkou 🙂 ja som najskôr pila pri malom caro, ale rýchlo som prešla na ricoré od nestlé, tam je 37% kofeínu, ale je to slabučké a mne chutila viac. teraz pijem aj nescafé bez kofeínu, krásne vonia a chutí celkom ako normálna káva. ale už keď teraz náš malý podrástol, tak si dávam 1 malú normálnu kávu, lebo s mojím nízkym tlakom by som asi iba ležala celý deň 😅
a ešte k tomu čítaniu knižiek, ja som od narodenia drobca konečne začala trošku čítať, mám 4 knižky od kamošky požičané a tri som už prečítala, keď malý spí poobede.

lucula73
28. dec 2010

@liviaf14 tak ty sa asi v noci dobre vyspíš,keď poobede čítaš knižky 😀 .mňa by odvalilo pri druhej vete 😝
@kamka17 v lidli majú bezkofeinovú nesku,takú červenú granarom,či ako sa volá.....ja som ju pila,mne chutila viac ako caro....a potom som už pila aj jednu klasickú nesku,mysslím,že to vobec neuškodí 😉

liviaf14
28. dec 2010

@lucula73 ale čo by, máme otrasné noci od 5. mesiaca malého.......
len keď už som začala čítať, tak zvedavosť mi nedala poobede si pospať s malým 😀 ano, aj tie lidlové nesky sú celkom fajn. ale veru, často si ľahnem s malým cez deň, aj keď nie vždy sa mi dá zaspať 😅

fopardi
28. dec 2010

@liviaf14 ja chodim s malym spať skoro každy den doobedu pekne si pospím a aj on spinka pekne ked som pri nom a tak potom večer ked ide on spinkať tak si možem aj počítať od tej knihy som sa nemohla odtrhnuť prečítala som ju za tri dni z toho na štedry den iba par stran takže sa da povedať že za 2 dni a ten druhy den som ani nemohla isť spať kym som ju nedosčítala 🙂 nedalo mi
niečo podobne som čítala biala masajka teiž sa mi to velmi pačilo a potom som si pozrela film ked som mala knihy prečítane to su myslím 3 knihy no vo filme bola polovica toho čo v knihach a tak sa teraz teším na tento film aky bude

liviaf14
28. dec 2010

@fopardi aj ja som čítala masajku, s filmom sa to nedá porovnať 😉 presne, polku vynechali

fopardi
28. dec 2010

@liviaf14 ale dobre boli tie knihy

liviaf14
28. dec 2010

@fopardi hej hej, knihy o masajke boli fajn, aj s fotkami, bolo to také autentické

lucula73
28. dec 2010

baby a čo je to tá masajka?nie som veru v obraze 😀

liviaf14
28. dec 2010

@lucula73 je to skutočný príbeh o žene, tuším je Švajčiarka ak si dobre pamätám, ktorá dovolenkovala v Afrike, neviem v ktorom štáte presne a zaľúbila sa do domorodca, taký černoch zahalený len tam dolu 😀 a po dovolenke s ním zostala žiť v Afrike, aj dieťa spolu mali, najskôr bývali vo vnútrozemí, ona míňala na ich spoločný život v hlinenom domčeku, na stravu.... svoje úspory, potom sa presťahovali na pobrežie, ona tam otvorila obchodík, žili trochu lepšie potom, ale on ju iba využíval, míňal jej peniaze, tak potom odišla späť do Švajčiarska aj s dcérkou a tam bol opísaný potom jej ďalší život, ale zostala s ním v kontakte, aj mu ďalej prachy posielala. no neskutočná žena, ja by som toto teda nedokázala........ 😅

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chorale1
28. dec 2010

ahojte,
som v správnej téme? nie som v knižnici? 😀 😀 😀 tak ja som čítala vo veľkom ked som bola tehuľka ale teraz tak čítam leporelá Mačičká hľadá zvieratká 😀 dala som si aj knižku na WC že si vždy tam prečítam zo tri strany ale nedá sa. som rada ked urobím to čo mám 🙂 takže možno ked bude drobec väčší tak potom. ja mám dnes od rána samé návštevy. ešte som od rána ani nenavarila. do toho ma včera mm nahneval takže som na všetko sama ale ako mi raz povedala moja dobrá kamarátka: "žena si vždy poradí" 😉

chorale1
28. dec 2010

jáááj bože a zabudla som sa pochváliť. mne alebo nám Ježiško doniesol vysávač. mm bol kúpiť že to je pre mňa darček lebo aj tak väčšinou iba ja upratujem 🙂

liviaf14
28. dec 2010

ano sme tu dnes knižnica 😀
@chorale1 aj my čítame s malým "môj macík", "domáce zvieratká"....... a malého to celkom baví 😵

kamka17
28. dec 2010

no tá biela masajka je tiež super, tiež som sa nemohla od nej odtrhnúť a zvlášť keď je to písané pola skutočnosti, také ma bavia...inak ja viem, že jedna neska denne mi neuškodí, ale ja sa bojím len toho, že by mi malá potom nespala, tak nejdem riskovať...a skúsim kuknúť v lidli tie bezkofeinové...ja som inak mala aj bezkofeínovú nesku, celkom sa dalo, len to ma veľmi nepreberie 😅
a idem sa trochu posťažovať...som zúfalá z kojenia, lebo na jednej strane som tomu strašne rada, ale odkedy kojím, tak ma strašne bolia ruky, resp.zápästia z toho ako malú držím...aj som dnes skúsila iný systém, ale pri tom mám pocit, že nevypije toľko, koľko má a ani sa nenaje tak rýchlo a nemám nervy zakaždým hodinu aj vyše sa trápiť s kojením...lebo to skončím a po hodine už treba dať zas...tak neviem, či sa na to nevyprdnem a prejdem zas na odsávanie a flašku...

lucula73
28. dec 2010

@kamka17 a tá lakt.poradkyňa ti neukázala,ako máš malú držať?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zefa
28. dec 2010

@lucula73 zajtra ide ten film na stv 1 21.55

kamka17
28. dec 2010

@lucula73 no práveže ukázala, aj je to super spôsob, lebo ju pevne držím aj vidím, ako saje, len ruky pri tom trpia...
@katarina33 no som rada, že v tom nie som sama, lebo aj som si začínala myslieť, či ja niekde nerobím chybu 😅 a aj poležiačky sme dnes už skúsili, skúsim aj v noci...lebo fest nerada by som s tým prestala, tak hádam sa nejako zase rozbehneme
@zefa aký film???

zefa
28. dec 2010

@kamka17 ja som síce špeciálny vankúš na kojenie nemala,no ak som kojila posediačky,dávala som si normálny vankúš,zložený na polku aby boli vyššie..to by ti nepomohlo...ináč aj mne sa osvedčilo kojiť poležiačky 😉

zefa
28. dec 2010

@kamka17 masajka

kamka17
28. dec 2010

@zefa špeciálny vankúš nemám, používam len klasické vankúšiky, ktorých máme plnú obyvku 🙂 a musím zdokonaliť to kojenie po ležiačky...a už som kukla do programu 😉

lucula73
28. dec 2010

no ak zajtra nezaspím,tak si to pozriem 🙂

chorale1
29. dec 2010

dobré ránko, spachtošky vstávame 🙂 ja už som bola v nemocke - dala som si vybrať znamienka lebo ich mám strašne veľa. toto som už bola 3 krát a aj tak ich mám ešte dosť. dúfam že to malý nebude mať po mne. a vy čo porábate dievčence? trčíte pod perrinou ked je takáto zima čo?! 🙂 🙂 🙂

liviaf14
29. dec 2010

ahojte 🙂

@kamka17 ja som od 2. mesiaca malého kojila výhradne po ležiačky, neskutočne ma boleli ruky, aj zápästia a malému sa tak prestalo páčiť, odtŕhal sa a nechcel poriadne ťahať. tak som podložila vankúš, na to deky, aby bol na šikmine a ľahli sme si tak spolu. kojíme tak doteraz. na šikmine preto, lebo mal reflux, aby mal hlávku vyššie ako telíčko sme takto polohovali od narodenia.

@chorale1 ty si toho dnes už postíhala 😅 my sme spali do 7-ej, vďaka bohu za to 😀 inokedy sme hore medzi 5 a 6, čo teda nie je bohviečo 😕 ale máš pravdu, pod perinou je teraz najlepšie, keď takto veľmi mrzne 😉
ja trošku vegetím, zrovna pri kávičke a tv. drobec má doobedný spánok práve teraz, je tu tichúčko 😀

chorale1
29. dec 2010

@liviaf14 tak my tiež sme dnes pospali do 6,45 a väčšinou vstávame o 6,00. asi bola dobrá konštalácia hviezd 🙂 . ja tiež akurát kávičkujem, malý sa práve zobudil ale ja aspoň 2 dni idem vegetovať a nenaťahovať sa vôbec s malým. takže budem veľká šéfka 😀

fopardi
29. dec 2010

@kamka17 ja som používala normalny vankuš napolku zohnuty cely som si ho dala na kolena a maleho som si nanho položila že som ho vobec nedržala iba pritlačala ku prsniku tiež sme sa trapili s kojenim ako nam šlo dosť ma boleli kolena nieto ešte ruky ach a tiež sme to mali tak že hodinu som maleho kojila a potom som mala čas necele dve hodiny do dalšieho kojenia a ked si spomeniem ake som mala bradavky tak mam dosť fakt som si vtedy priala s tym nadobro skoncovať -bradavky sa mi nedali vyliečiť lebo maly mi ich vlastne každu chvilu naťahoval tak som par dni kojila iba z jedneho prsnika a dokrmovala flašou kolko som naodsavala aleaj tak to cele šlo dole vodou ked som vyliečila jeden prsnik tak som musela liečit takym istym sposobom druhy čiže tas flaša bola cely čas s nami no a pomedzito ešte tie moje zapaly ako fakt neviem ako som to cle prežila
som zvedava ako nam to pojde pri druhom ☹

liviaf14
29. dec 2010

@chorale1 ty sa máš 🙂

@fopardi no ja som sa dosť obávala že ako nám pôjde kojenie, ale chvalabohu -klop klop - bez problémov, čítala som ešte v tehu články od annag, veľa som sa tam naučila, tak som sa snažila od začiatku, aj keď my sme zasa bojovali s refluxom, grckali sme poriadne do 4-tého mesiaca, potom už to bolo ďaleko lepšie. každý sa trápi s niečím iným, žiadna z nás tie začiatky s bábom určite nemala ľahké. ja som od únavy koľkokrát plakala s malým, a to mm pomáhal ako vedel. aj v noci vstával k nemu keď bolo treba, aj tak som bola totál uťahaná.

chorale1
29. dec 2010

@fopardi
@liviaf14 to asi každá z nás musí niečím prejsť a nájsť si na všetko nejaký systém. my sme tiež bojovali s kojením. ale nie s polohou ale malý bol nedojedený kvoli tej operácii, vlastne nedostával toľko koľko chcel tak potom si to vynahrádzal a ťahal až som jazvy mala a on nevedel kedy dosť. a mlieka bolo toľko že tieklo až kútikmi úst. tak sme prešli na odstrekávanie a boli sme pritom až do 8 mesiaca. na Štedrý deň som prvý krát vôbec neodstriekavala, urobila som si vianoce 😀 ale teraz ešte cítim že kvapká mlieko niekedy ale nech si kvapká. idem požehliť a potom vás ešte pozriem.papa

lucula73
29. dec 2010

@chorale1 tak to si pekn edlho vydržala............ja som skončila presne v deň,keď mal malý 8 mesiacov......potom ešte raz,lebo ma bolel cicík a dosť...stratilo sa mi to potom nejka samé,aj keď tlaky som cítila ešte nejakú dobu 🙂

a kde ste všetky? 😀 čakám ja na ten film,len či vydržím do konca 😒

cikyta
autor
29. dec 2010

Ahojte. No veru,tiež som videla ten film,ale veeelmi dávno.....
Kamka-v porodnici som sa naučila kojiť po ležičky.Ked mi neskôr malu šupli na jisku a mna tam každu tretiu hodinu volali kojiť,skoro som zamdlela...tak boli len stoličky ! ☹ Myslela som,že ju nenakrmim a normálne mi slzy vyhrkli od strachu...No zvládli sme to.
Doma som mala koj.vankus a kojila som rôzne,ale vždycky po kojení ma bolí chrbát.................Mne nepomohlo veru nič ☹ Odjakživa som bola "deva s krivým chrbátom" a tak asi aj preto.

Musíš len skušať.....čím bude Paulínka staršia,tým to bude JEDNODUCHSIE 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre