Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

zefa
6. jan 2011

@zubrienocka fúha,no to máš tiež pestré..a gyndoš má pravdu,nečakaj,pretože to nemusí na 1x dopadnúť ok a môže sa to ťahať...a deň za dňom ubehne 😔 ...........no ale ty aspoň vieš nejakú poruchu,mne ju nezistili dodnes ani mužovi 😔 😝

zubrienocka
6. jan 2011

@zefa Takze predpokladam,ze Ti cely ten cas hovorili, ze na chybe je psychika....a ty si cele snazilkovanie myslela iba na to,ze na to nesmies mysliet 🙂 🙂 🙂

domcek
6. jan 2011

Ahojte,
TAk kedze mi stale ponocujeme, ze vam trosku napisem.
Ja uz zacinam byt zufalo zufala s nasej malej krasky. Nechce to jest, spat, v kociku byt. Len zle robit.. 😅 😀
Zaspi len na cice v noci sa krmime aj 10x.
Mame ist na ples 29.1 no ja si to akosi neviem predstavit kedze madame nasa nechce flasu, ani cumel iba maminu cicu. Vsak poradte dakto ako ju trosku odomna odputat. Musela som zacat brat aj vapnik s horcikom koli nizkemu tlaku a nizkemu vapniku v krvi a prisernej bolesti kosti.
Sa ma chce asi zbavit to moje dieta.
Simon je nervozny, ze len ju si vsimam. A ze len jacim doma ...som asi zla mama ci co?
No idem zasa k malej, lebo jaci ako besna, ze som strasne daleko od nej, asi 2m a moj milovany ju drzi aby nam nezjedla gauc!!
A este nieco idu jej 4 stolicky naraz, tak zuje vsetko co jej pride pod ruku.
Som sa vystazovala a mozeme ist dalej... 😵

lucula73
6. jan 2011

@domcek 😀 .no peknú výchovu ste jej dali 😀 😀
ale srandujem 🙂 .no máš náročné dieťa......a možno že keď ťa neuvidí,že budeš z domu preč,tak na cicu aj zabudne,či nie?
a už beháte?

domcek
6. jan 2011

@lucula73 no tak to teda jo. Uz riesim vsetky mozne rady na nete.
Zatial vsetky metody zlyhali.
On jednu vec mas pravdu. Ked som od nej nutne prec co som nikdy nebola viac ako 2-3h.
Tak jej vobec nechybam nehlada papanie a ked jej treba spinkat zaspi.
Akonahle sa objavim uz sa pyta len ku mne a na ostatnych kasle a jasne, ze cica musi do pusi vsak som si dovolila odist bez nej... 😀
Ma byt snou moja mamina poviem ti mam velku obavu. Sice ideme na ples tu v dedine co mam od domu asi 2min. autom ale som stoho riadne nervozna.
A nie este nebehame. Sice od vcera urobi 2-3 krocky sama. Ale je to spekulant chodi len ked ona chce ked ju mi dame a volame tak eeee da sa na kolienka a lozi. No a po schodoch vie lozit asi od 9 mesiacoch.
A vy uz chodite?

cikyta
autor
6. jan 2011

@zubrienocka Moja gynekologička ma nikdy nejako extra nevyšetrovala,len mi tlačila do ruk vizitku heliosu. Dokonca,ked sme sa skoro po 5 rokoch rozhodli isť do heliosu,tak až v heliose mi prvý krát v živote robili obyčajný UTZ. Dobre počuješ 😠 (čitaš) Takže si vieš predstaviť,aku som mala u gynekologičky starostlivosť. Dávala mi len nejaké fínske lieky (vitamíny),stare babské rady o zdvihnutých nohách po sexe atd...Nič odborné ! 😠
Až v heliose si ma preklepli sonom,krvičkou,prehliadkou z ktorej mi povedali,že ja osobne mám 20% šancu na prirodzene otehotnenie,lebo mám endometriozu v pravom vaječníku+mám ho vysoko a prirastený ku maternici.
Na laparku ma neposielali,lebo zistili,že muž má zlé spermie a tak by nás IVF neminulo.
Má ich menej,su pohyblive,ale ani jednu nenašli taku,čo má správny tvar (dali sme si ich zobrať na 2 rozbory aj po uživani vitamínov) Proste nulova morfologia. Co znamená,že ak IVF,tak len ICSI (napichovali nám jednu spermiu do jedneho vajíčka ručne,kedže by sa tam spermijka nikdy sama neprebila sama)
Muž mal v detstve silný mumps a zrejme sa zle liečil,lebo mu udrel na vajíčka. To sa občas stane ☹

Spermie nestárnu,tie sa tvoria každých 72 dní,ale pozor na vajíčka vo vaječníkoch ! Tie stárnu. Tie má žena v sebe od narodenia,preto ti tvoj dr.dobre "hrozí prstom".

cikyta
autor
6. jan 2011

@domcek viem presne o čom píšeš 😔
Moja nezaspala nikdy v živote bez cecku......možno pred rokom,ked bola chvílku v kočíku vonku.
Ale ak to máš len 2min.od domu,tak sa neboj........bude to fajn. Možno sa stane nejaký zázrak.Alebo len 2 krát odbehneš 😅

My už chodíme 😀

lucula73
6. jan 2011

@domcek nie,nechodíme,len po štyroch a taktiež po schodoch 😀

lucula73
6. jan 2011

inak ja malého ani nekojím,ale on je posledné dva tri týždne na mňa tak nalepený,že som z neho už zúfalá.......absolutne nič neurobím,furt ma ťahá za tepláky a postaví sa hneď,to ho musím zobrať hopa,pohnem sa z izby,on za mnou.......položím ho na zem,ešte sa ani neotočím,už je na mne.a keď si sadnem k nemu na zem,že sa ideme hrať,tak sám sa ani nebude,pokiaľ mu dačo do ruky nestrčím,tak sa liepa po mne...uf 😠 .toto som pri veronike nepoznala,neviem čím to je,ale asi preto,lebo je chlap 😀 a baby sú na otcov 🙂
Ale keď som neni doma,je v pohode

cikyta
autor
6. jan 2011

@lucula73 Máš pravdu. Su na otcov. Aj Sisa chodí len za ockom. Ja som dobra len na :
-Mléééééčkooooo!!!!!!!!! 😀 😀 😀
Napije sa a ujde za ockoooooom 😅

domcek
6. jan 2011

@cikyta tak teda sa tesim ze uz chodite.... 😀 😀 😀
No a moja kraska teda vobec nieje na ocka to bol synacik tato stale len na mne nalepena.
Mam uz ruky ako opica vytahane. Aj na wc chodime spolu aj do sprchy aj vsade.
A aj teraz tu pri mne na zemi sedi a drzi ma za nohu a tatik jej aspon opicky robi inac sa na mna driape. 😅
Jaaaa chceeeem poookooooj...hihihi 😝

domcek
6. jan 2011

No baby idem ju natrepat do nasej postele aj ked viem ze este aspon hodinu bude hore.
Tak dobru noooooc.
@cikyta ja sa bojim, ze na tom plese budem tak 1h a doma ako mliekaren ostatok... 😝 😀

cikyta
autor
6. jan 2011

@domcek 😀 😀 😀

cikyta
autor
6. jan 2011

Dobrú nvocku.... 😉

denis19
7. jan 2011

Ahoj hoky!
tak jak to tak sleduji , ty vaše poklady chodí dosti pozde spát, tak to potom ale nevím jak fungujete!!!Smekám, neboť já po dvou neklidných nocích jsem byla grogy, ta dnešní už naštestí byla super a ted si malá kecá v naší postýlce,a si nekomu vypráví sníčky 🙂
Jinak mi jezky slušne včera zvracela, tak uvidíme co prinese dnešek..... 🙂

brmbolcek
7. jan 2011

pekne ranecko prajeme 🙂 🙂 🙂

mi si nemizme stazovat na spanok 😀 😀 😀 ale unavena som taktiez pri 3hod, krmeni papani atd... 😀 😀 😀 😀
i u nas praktizujeme drobca davat do nasej postielky a den co den doobeda patri iba jej a sniva v nej super snicky , bo sa nam zo sna usmieva 😀 😀 😀 😀 😀

... ako sa ma cacorka ? co noveho u vas ???

chorale1
7. jan 2011

dobré ránko,
tak my spávame kadejako. raz sme hore a raz sme dole. doobeda spíme pol hodinu a poobede si pospíme trochu viac. a noci tie bývajú rôzne, ale tiež v poslednej dobe trvám na tom že musí chodiť včaššie spať a snažím sa to dodržiavať. no a ako sme boli prechladnutí tak som si ho naučila uspávať na rukách 😠

denis19
7. jan 2011

@chorale1 já nemohu docílit delšího spaní odpoledne, už to vypadalo, že to pujde, delala mi po vuli tri dny a opet se vrátila k oblikátním tricetiminutovečkám 🙂
@brmbolcek cácorka mi tu vykrikuje z ohrádky, je pokakaná, tak musím prebalovat, po dobré snídani je trebauvolnit bríško 🙂 a asi pujdeme ven,aby mela čerstvý vzduch, chteli jsme jít plavat,ale mnž šel do práce, tak pujdeme zítra.

chorale1
7. jan 2011

@denis19 vieš čo náš si to spanie upravuje vlastne sám. najprv sme chodili trikrát denne spať a teraz si to sám od seba našteloval na dvakrát denne. doobeda spí pol hodinu a poobede cca dve hodiny a večer chodíme včaššie spať. chodili sme o osmej teraz chodíme od 19,15 do 19,40.ale niekedy by som ho najrdšej dala už o 19,00 🙂 ked je ako čert

cikyta
autor
7. jan 2011

Ahojte 🙂

@brmbolcek Silvinka mi v 3 mesiačikoch tiež pekne spinkala.
(teda ako jej reflux dovolil) No noci boli do 6 mesiaca krásne. Prespala celé noci od malinkého bábätka.
ZLOM prišiel den po 6 mesiaci 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kamka17
7. jan 2011

@cikyta ty vieš človeku dodať nádej 😢 😀 😀 😀 😀 😀 😀
lebo naše noci sú tiež v pohode, ale keď sa z toho veľmi teším, veru si vždy spomeniem na teba a Silvinku 😉
ale tak zas nemusia byť všetky helíkovské deti také divoké 😉 😉
inak dnes sa ani niečo bude diať a bublinka to cíti, lebo ráno sme sa zobudili na jedenie, chvíľku bola hore, potom dala z druhého cicíka a teraz už vyše hodiny zase spí...ja sa teda nesťažujem, ale neni to normálka u nej, takže asi cíti v kostiach, že ideme k dokyne a že ju možno dnes neminie očkovanie 😅 😅 😅

@denis19 s malou chodíš plávať na normálnu plavošku alebo na to babyplávanie??? lebo na to babyplávanie by som chcela chodiť aj ja, ale predčasniatka vraj môžu až od 9 mesiaca...

inak mne končia dnes krámy a začína migréna 😒 😒 ale natlačila som sa jablkom, tak hádam sa to nerozbehne naplno

denis19
7. jan 2011

@cikyta to pro brmbi nejsou príjemné informace 🙂 ale je zajímavé jak to najednou sekne a je úplná zmena!

denis19
7. jan 2011

@kamka17 chodíme na plavecké jasličky,ale už chodíme i jako rdinka normoš na plavárnu. neslyšela jsem ,že by nedonošeňátka mohla až od 9 mesícu??? A to jsem konzultovala i s pediatričkou i neurologičkou a i ortopedem a všichni mi to jen vrele doporučovali a my začali v šestém mesí a moc nám to pomáhá,hlavne na pohyblivost 😕 takže já zatím jen doporučuji...všichni mi tvrdili,že to pomuže i na denní spánek,ale to u nás nezabírá, po plavání si posledne dala deset minut spánku v aute a potom fungovala až do peti odpoledne a to chodíme plavat dopoledne. 🙄

cikyta
autor
7. jan 2011

@kamka17 Juj to som nemyslela zle ☹

Ku dokine držím palce na očkovaní 🙂

kuspitka
7. jan 2011

@chorale1 dakujem moja.
tak my ako tak sa máme.občas dobre a občas zle...

cikyta
autor
7. jan 2011

@kuspitka A čo tá lyžička? Už ju Kamilka akceptuje? 😉

kuspitka
7. jan 2011

@cikyta moja nie nechce.a ja som zúfala až plačem,ale čo už...nemôžeme mať všetko naraz.

cikyta
autor
7. jan 2011

@kuspitka A ako jete pevnú stravu ?

Perlička z dnešneho rána...hreším Silvinku:
-Počuvaj,ty ma už nezlosti. Všade po zemi robíš iba neporiadok ! 😠
A Silvinka na to:
-Nono mamička ! Nechaj Sisu ! Prestáň ! 😠

kuspitka
7. jan 2011

@cikyta lyžičkou pekne papala mesiac a potom zas nechce a ja už neviem ,ako ďalej všetko chce papať rukou ,alebo papa cez lyžičku pekne dva krát a potom vypľuje všetko.

domcek
7. jan 2011

@cikyta ahojte nono co ju hresis... 😀
Sme zaspali nakoniec o 23,40.
My zle spavame od narodenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre