Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
31. jan 2011

ahojte no vidim že som nakukla vhod tiež riešime dane nedane odpočty atd no my sme tento rok dopadli tak že mm si na mna nemože odpísať iba na drobca a ešte si ja musim robiť aj danove -no dobre už teraz sa nato tešim 😒

fopardi
31. jan 2011

kurnik šopa bol tu elektrikar niečo robili v hodine tak museli vypnuť prud a teraz mam taku tmavu obrazovku ne pc a nejde zosvetliť , normalne na to stači reštart ale teraz nepomohlo no nič tak si idem radšej vytrhať obočie od včera uspavam maleho v postielke -trva to sice dosť dlho ale podarilo sa zatial tak snad to takto nejako poriešime lebo inač sa to neda

chorale1
31. jan 2011

@cikyta no ja sa na tie buchty nemôžem ani pozrieť, lebo mám sliny až po bradu 🙂 a ťahá ma to na další pokus skúsiť urobiť ich.
@kamka17 my sme ten istý prípad, čo sa týka bydliska a ani ma vidíš nenapadlo že by to mal niekto skúmať 😕

chorale1
31. jan 2011

dievčatá aké pracie prachy používate - nemyslím pre naše zlatíčka ale pre nás veľkých? ja som mala doteraz persil alebo bonux a rozmýšľam nad zmenou vyskúšať niečo iné a neviem čo kúpiť.

lucula73
31. jan 2011

@chorale1 my máme momentálne persil a predtým som mala ariel....

lucula73
31. jan 2011

@chorale1 vlastne kupujem podľa toho,ktorý je v akcii 😀 .rozdiel v praní nevidím,akurát raz som mala palmex a ten mi nevypral dobre ponožky
ja pečiem mufinky s mandarinkami a čokoládou pre deti,poobede prídu synovci a neterka,strašne to majú radi 🙂

kamka17
31. jan 2011

pekný deň prajem...ledva hýbem ľavou polovicou tela 😢 😢 😢 😢 porazí ma, stuhnutý mám celý krk...musím to nejako rozmasírovať, lebo však takto sa nedá fungovať 😒 😒 ☹ ☹
@lucula73 mňam že mufinky, tiež by som si dala také fajné ovocné...
@fopardi a nemáš na počítači nejakú klávesu, čo sa s ňou dá zosvetliť tá obrazovka???

lucula73
31. jan 2011

tak tu sú..kto príde? 🙂

brmbolcek
31. jan 2011

@lucula73- wauuuuuuuuu, ja zasnem 😲 😲 😲 😀 😀 😀 , uz ti klopem na dvere 😀 😀 😀 😀 😀 , nechajte si chutnat 😵 😵 😵 😵 😵

cikyta
autor
31. jan 2011

@chorale1 Podla toho,čo je v akcii. Ariel,alebo Persil. Rozdiel nevidím. Iba ak kupim aj s pridavkom aviváže...lepšie vonia,inak pracia schopnosť je rovnaká.
A kedže mi včera muž nekupil prach,čo je jeho povinnosť vláčiť ťažké. Lebo Sisu na rukách + prach je nemyslitelne,tak som si dnes kupila taký menší TIDE. Takže idem testovať ten teraz 😉

liviaf14
31. jan 2011

@lucula73 parádne mufiny , aj mne už tečú slinky, práve som si kávu zaliala 😉 hodili by sa mi k nej 😀
k tým zúčtovaniam dane, čo tu spomínate, ja som minulý rok brala 7 mes. materskú a zvyšok rodičovský, k mm do práce mi stačilo potvrdenie k materskej zo sociálky, lebo rodičovský príspevok je štátna dávka a tá sa do ročného zúčtovania nezahŕňa, nie je to príjem. aspoň takto to bolo vysvetlené mne.........

@kamka17 mňa zasa dosť bolievajú kríže a medzi lopatkami........

@chorale1 ja už dosť dlho kupujem persil sensitive, a periem v tom aj drobcove veci, na začiatku som mala lovelu gel pre neho, ale je to véééľmi slabé na pranie. ariel sa mi až tak neosvedčil..... a ten spomínaný persil kupujem v 1 lacnej drogérke, takže žiadne veľké eurá nemíňam. a perie mi veľmi dobre, aj staré škvrny pomizli, keď som tam veci nechala namočené pár hodín. ja som s ním spokojná

zefa
31. jan 2011

ahojte
no tak ja dnes pre istotu práve zas parím knedľu a pekáreň pečie chleba 🙂
ja som spokojná aj s REXOM...myslím prášok 😉 🙂 🙂

cikyta
autor
31. jan 2011

@lucula73 Kokino !!!!!!!!!!! Až teraz som si všimla tie mufinky !!!!!!!!! Hm...až sem vonaju ! 🙂

cikyta
autor
31. jan 2011

@liviaf14 Hej. Aj ja mám celý rok RD,takže dane sa ma netýkaju. Iba to pojdem len podpísať (asi) ešte neviem.

@zefa A ako v práci ? Je to už lepšie?

zefa
31. jan 2011

@cikyta od zajtra idem do práce po tt vegete

cikyta
autor
31. jan 2011

@zefa Aha tak. 🙂

chorale1
31. jan 2011

dakujem vám dievčatá, inak ciky moja švagriná kupuje len Tide ona naň nedá dopustiť 🙂
@lucula73 tie mafiny vyzerajú ako z nejakej knižky receptov, tak krásne a určite sú aj dobre, mňam až som si musela dať brumíka 😀 😀 😀

lucula73
31. jan 2011

@cikyta že voňajú 😀 .
ale ja som neochutnala,ani neochutnám,lebo mám dietu 😠 .inak to je strašne jednoduchý recept,nič jednoduchšie nepoznám,mám ho asi dva týždne a už som ich robila dnes 4tý krát 🙂

@liviaf14 ano,len materská a PN sa počíta,rodičovský nie.....asi budem musieť ísť na sociálku po potvrdenie......ty si bola,či?
moj mm spravil zatiaľ to,že si z mojho účtu vypísal všetky materské ,zrátal,napísal čestné prehlásenie a odniesol u nich na mzdové..no neviem,neviem,či im to bude stačiť,ale vraj hej 😒

lucula73
31. jan 2011

@chorale1 😀 ..aj brumík vyzerá úžasne,aj chutí 😀 minule mi zjedol jedného aj malý 😀 .tak sa zalizoval a už vie,kde ich máme,aj piškoty,tak chodí a otvára šuflík 🙂

cikyta
autor
31. jan 2011

@chorale1 Ved som ho práve ňuchala veru..........vonia fasa. A ak je pravda,ako reklamuju....že vyperie aj deti od blata,tak nieje čo riešiť 😉

@lucula73 Tak hoď do pléna receptík 😉

cikyta
autor
31. jan 2011

@lucula73 Viem si predstaviť 😀
Aj Sisa si vezme z hračiek misku,napochoduje ku kredencu a už pýta:
-Daj mi niečo dobručké ! Nejaké mňamko ! 😀 😀 😀

lucula73
31. jan 2011

@cikyta 😀
1 hrnček kryštálový cukor
2 hrnčeky polohrubá múka
1/2 hrnčeka oleja
3/4 hrnčeka mlieka - kludne aj celý,nebude to také husté
1 vajce
1 prášok do pečiva a 1 vanilkový cukor.
Všetko spolu zmiešať ,možno pridať do toho čo chceš...ja som dala 1 pohár mandariniek bez šťavy,trochu som ich na menšie pokrájala a ak máš čokoládu,tak kúsok čokolády tiež pokrájať na malé kocočky.A musíš mať ale tú formu na mufiny a do nej poukladáš tiee košíčky papierové.....plnia sa max. do 3/4,lebo to narastie,aby to potom nevytieklo 🙂

cikyta
autor
31. jan 2011

@lucula73 Dakujem 🙂

chorale1
31. jan 2011

@lucula73
@cikyta nášmu zatiaľ sladkosti neberú, som aj rada. ked mu dám piškotu prvý hryz vyzerá že som mu dala kyslej kapusty a odhryzne si a vypľuje 🙂

cikyta
autor
31. jan 2011

@chorale1 Ved ani Sise 😉
Ona tým "mňamkom dobručkým " myslí slané tyčinky,mastne lupienky,či vanilkove cereálie 😀

liviaf14
31. jan 2011

@lucula73 mne to potvrdenie vybavila mama, dali jej ho v pohode 😉

fopardi
31. jan 2011

ku praškom ja zatial periem vlovele ale rozmyšlam velmi velmi nad tou pracou gulou mate ju niektora ?

no a ku daniam ja som bola januar -marec na pn a marec -oktober na materskej takže ja prevyšujem velmi velmi koli dnp takže budem musieť urobiť danove priznanie

jaj baby nedraždite tu s takymik dobrotami ja mam dietu ale každy den ju niečiim porušujem napriklad dnes som zožrala asi 3alebo 4 kusky kolača -fuj až sa hambim načo taka dieta ked si neviem sama zakazať a vydržať do zajtra ked ked zajtra mam na večeru sladke fuj fuj fuj musim sa vyhrešiť a od zajtra byť doslednejšia ☹

ale recept si odpíšem 😀

fopardi
31. jan 2011

NO BABY NAPIšEM TO VELKYMI PISMENAMI DNES SOM SA VAžILA A SCHUDLA SOM 6KG ANI SA MI VERIT NECHCE Už SOM DNES POčULA 2X žE SOM CHUDLA V TVARI TAK SNAD NATOM NIEčO BUDE A NIELEN PRAZDNE REčI TAK IDEM DALEJ 🙂 JUJ ALE SOM RADA 😲

lucula73
31. jan 2011

@fopardi juj,tak ti závidím....a koľko to už držíš?nech mám motiváciu....zajtra je prvého,musím si rázne prikázať,nech ju neporušujem ani ja 😠 😝 😀

brmbolcek
31. jan 2011

ahojte 😵 😵 😵

tak a m mame za sebou prve ockovanie, poviem vam to bolo placu , este teraz ma srdce boli a manzel to ani nehovorim ten uplne ze onemel ten to najviac prezival, nabuduce budem musiet ist bez neho , lebo ho to vzalo teda riadne. ..... uvidim aka bude noc , sme okupkane a napapane a teraz hajkame .....
...paralen v cipkach mam pripraveny keby nieco, ...ale aj studene obkladiky .....

@fopardi - wau, tomu sa hovori silna a pevna vola do tazkeho suboja 😉 😉 😉 tak nech ta to neopusta a nech nezlyhas pri nejakom sladkom maskrteni 😉 😉 😉 😀 😀 😀

... u nas sa perie dospele veci v persile na tmave a v arieli na biele , a na malicku kupujeme detsky dreft uzasne vonia 😉 😉 😉
a dane a robia vo februari ci ? ty kokso ved uz zajtra je februar ale ved este 27 dni mame na to 😉 😉 😉

fopardi
31. jan 2011

@lucula73 teraz nabližši pondelok budem mať 29den čiže prvu vodu 😉 tak nato že od kedy sme boli na oslave každy den niečim porušim tak je to myslim super ešte ked dam dole 10kg tak budem velmi spokojna

@brmbolcek myslím že do konca februara treba podať žiadosť u zamestnavatela ak chceš asby ti ju robil on a do konca marca ho treba podať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre