Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
29. dec 2009

Survi-ked má dvojičky,tak je to OK.A aj moja Sisa je trochen extrem,lebo deti po 6 mesiaci zvyknu byť lepšie,no tá moja hviezda je horšia 😝 Každe bambino je ine 😉

zefa
29. dec 2009

Samko spí celú noc od 5 mes no Nancy ešte 2x v noci mlieko

ked spia cez deň,tak varím
a ked spia večer,tak upratujem,žehlím...lebo tu cez deň upratať nemá zmysel
ale náš režim od narodenia je takýto...budíček o 6.o 11.-12 spať,o 19.00 kúpať o 20-20.30 spať...okolo polnoci 1 mlieko okolo 3. druhé,medzitým zakryť, vycikať...

lucula73
29. dec 2009

zefa - no máš to pestré....mám kamošku,čo má dvojičky,budú mať o týždeň tri roky a vravela to isté,dvakrát mlieko.....ja jej vravím,že oni sú určite neni hladní,len to je taký zvyk...ona sa už chystá spraviť dlhšie to ,že im proste nedá...nech si revú kolko chcú,mlieko nedostanú,a ja si myslím,že to po 2-3 nociach pochopia.Som zvedavá,či sa jej to podarí... 😀 len či bude súhlasiť aj zvyšok rodiny,lebo ak títo dvaja budú revať,tak ani oni sa nevyspia,má ešte jedno dieťa...

zefa
29. dec 2009

luci ..no ver mi ,že sme to neraz skúšali...aj čaj aj nedať...a výsledok...reeeev a nadávky susedov..ja verí,že to prejde samo,tak ako všetko doteraz...ja som si zvykla...ona len vypije mlieko a spí dalej..a Samko sa len sem tam zobudí ísť cikať

cikyta
autor
29. dec 2009

Baby,nepomože nič.Ja dávam v noci každých 15 minut cecok 😠 A to neprehánam! Nejde o hlad,iba o potrebu.

lucula73
29. dec 2009

ciky - ja viem,no aj v časopise Mama a ja písali nie raz,že ak chceš dieťa niečo odnaučiť,musíš trvať na svojom a nepovoliť....viem že je to ťažké a hlavne v činžiaku,kde máš veľa susedov,tak nemožeš ho nechať vyrevať lebo na teba zavolajú policajtov...

a si aspoň trošku spinkala?

tak baby len vydržať,som zvedavá,čo čaká mňa,my sme tento problém nemali,tak možno si to skúim teď.. 😉

cikyta
autor
29. dec 2009

Lucul včera v noci som ju išla nechať 3 krát v živote vyrevať a zašla sa tak,že sa nenadýchla dlho,takže už tieto veci typu: Nechaj vyrevať u nás aplikovať nebudem 😒 Prvý krát som ju musela prevrátiť,nech dýcha a to som bola sama doma.

Vyspala som sa na obed hodinu,kým bola s mužom vonku.

cikyta
autor
29. dec 2009

Lucul-no veru sa hovorí,ako bolo prve dieťatko dobre,to druhe bude čertík 😀

lucula73
29. dec 2009

ciky - 😀 ,tak u vás to bude možno naopak - prvé čertík,druhé anjelik... 😉

wolfskinka
29. dec 2009

survi ako vies ze som akurat vstala o 10,00 ... xixi uz ma poznas 😀 😀 😀 neviem ako by som vstavala do roboty, vcera som dostala knizku a vypisal ma na rizikove ... tak si budem vegetit doma 😵 😵 😵

ciky no musite vydrzat zachvilku to prejde ... ved silvinka je uz velka slecna

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
surviver
30. dec 2009

dobre ranko 🙂

wolfi,no poznam,spachtoška 😉 Je dobre,že budeš doma,lepšie si oddychneš a neriskuješ...ved Dr. vie čo robi,aj mňa uistil v tom ,že doma mi bude lepšie...a bolo 🙂

maminky,aj ked sa nevyspite aj tak už chceme byt aj my maminami 😵

katarina,tak Ty si sa dala na šport... aspon nebudeš nudit doma,ked už si na PN 😉

cikyta
autor
30. dec 2009

Survi-viem presne,ako velmi sa tešíte tehulky.Je to nádherný pocit.Aj teraz,aj potom 😉

surviver
30. dec 2009

ciky a ešte mate horučku?

cikyta
autor
30. dec 2009

Nie.Zabral paralen a potom nurofen a teraz ju nechcem zaťažovať,tak len slabučké homeopatiká vyburcol.Už má len trošku zvýšenu teplotu,čo je u bábätiek bežné.Takže je to OK.
Bála som sa,že nám horučka neklesne,ale krásne klesla.Pane bože Dííííík 🙂

surviver
30. dec 2009

no tak to je dobre...pisala si,že to je asi zo zubkov,ale prerezavanie zubkov malokedy sprevadzaju vysoke horučky,tie väčšinou svečia pre ine infekčne ochorenie...tak super ,že ste už relativne v poriadku 🙂

cikyta
autor
30. dec 2009

Práveže hnačky a huručky su prve pri prerezávaní zubkov.Aspon čo si píšem medzi aprílovkami v spoločnom termíne,aj na nete.Najprv horučka potom zvačajne do 3 dní zubok.Všetky to tak mali. 😒 tak neviem.Uvidíme...(Zatial nemáme ani jeden na otváranie piva 😀 )

surviver
30. dec 2009

ciky pivo teraz nepiješ,tak zatial vydržite aj bez zubkov 😉

domika9
30. dec 2009

ahojte dievčatá dnes mi rpišli dalšie vecičky z kojeneckeho oblečenia 🙂 už su v albume
zefa tak tie držiaky neboli rpi flašiach tak mi ich možeš poslať 😉 , adresu najdeš v ip
včera som bola na stretavke zo strednej školy , bolo nam uplne super fajne sme sa nasmiali

cikyta
autor
30. dec 2009

Domika-krásne oblečká.Budete mať fešáčika malého.Bude radosť prezliekať 😉 A tešiť sa,aký vo všetkom chutnučky 🙂

cikyta
autor
30. dec 2009

Ja som sa dala teraz na zn.Kitty a už iné nevidím,len Kitty všade 😀 (Objavila som aj inzeráty na nažehlovačky kitty,tak som ponažehlovala ešte aj po podbradníčkoch kittynky 😀 )

lucula73
30. dec 2009

domi - no ja som to ešte neobjednala,dúfam,že to dnes stihnem....a ten overal modrý to je s bodkami?lebo som ho tuším chcela aj ja....a aké veľkosti si objednávala?

ciky- aké Kitty? 😕 nie som v obraze?ja poznám len hello kitty...

domika9
30. dec 2009

lucul objednavala som jednu čiapočku 0-3 mesiace všetko ostatne 3-6 a tie bežove dupčky 4-6 ale to značenie je celkovo nejake divne aj čo som kupovala v tescu tak 3-6 su ovela väčšie ako 6-9 takže sa asi podla toho až tak velmi neda riadiť asi najlepšie až na drobcovi vyskušať čo mu je kedy dobre 😉

domika9
30. dec 2009

lucul a teraz mi poslali kupon na zlavu kt. možem použiť do konca februara 😉

domika9
30. dec 2009

a ten overal je s bodkami

cikyta
autor
30. dec 2009

Ano Lucul-Hello Kitty 😀

lucula73
30. dec 2009

domika - aj mne sa zdajú tie vecičky menšie ako v Tescu,takže je to tak,ja budem objednávať až veľkosť 68,menšie už nie...

ciky 😀 ,som rada,že som v obraze,u nás už kiity prehrmela minulý rok,vtedy chcela mať všetko,teraz ju to už nezaujíma...

domika9
30. dec 2009

lucul ale myslela som čo som kupila v tescu tak jeny boli väčšie a boli označene ako menšie a naopak tak neviem ale zas nechcem mať všetko velke aby v tom nebolo male ako utopene 🙂

lucula73
30. dec 2009

domi aha..........ale aj tak tie vecičky z kojeneckého som porovnávala s tými čo som mala doma a niektoré boli naozaj menšie...ako to kto očísľuje.....
a do toho tesca som sa už nedostala,pojdem po novom roku...

romy01
30. dec 2009

ahojte baby

aj ja som dnes natrafila v tescu na par veci - tak som kupila set 7 ks body za 3.90 - super cena, nie ? Ale doplnaju to tam postupne tak tam chodievam casto. V pondelok sa chystam do ZA poobzerat, ci tam toho nebude viac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre