Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

domika9
19. feb 2010

no tak fotečky som nejake hodila do albumu športovy kočiar je tekej istej modrej ako autosedačka , tan som nefotila 😉

takže ked mam porovnať cenovo tak sa tam fest oplatí ísť u nas by som minula ovela viac
lucul kupila som aj lehatko a vyšlo nas na 28 eur ked tak odfotím zajtra a dam do albumu
okrem toho vaničku +stojan na nu, postielku+ madrac, prebalovaciu podložku , zavinovačky, cumle, kefu na flašu a kočiar 3 kombinaciu

romy madrace nam ukazovala penovy ten sa mi vobec nepačil bol uplne mäkky , potom z jednej strany kokos z druhej molitan ten sa mi pačil najviac stal 15eur , a potom z oboch stran kokos ale z jednej taky jemnejši a z druhej taky hrubši ale ten sa mi zdal taky brutalny bol o trošku drahší ale len o malo
postielky maju od vymyslu sveta my sme dali za našu 75eur ale maju vela vzorov
čisto hniezda nepredavaju ale sady do postielok maju od 25eur 6dielne a potom zaleží od vyrobcu a kusov
romy a kočiar baby smile 3 kombinacia tam vyjde cca 330 eur myslím vravela a hned dam foto do albumu

tak asi tolko naš dnešny nakup v pl a aby som mala ešte väčšiu radosť tak dnes mi prišla aj zaclona čo som mala objednanu tak som celkom happy

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
19. feb 2010

jaj katka ani mi nehovor ved mm sa zo mna smial že konečne budem spať kludne a ja že nie že oddnes spať ani nebudem 😀

romy a takych kočiarov ako baby smile je tam dobludu aj kus nebudeš vedieť ktory si maš vybrať maju tam asi 50 kočiarov ak nie viac

cikyta
autor
19. feb 2010

Domi a sanky tam mali?

romy01
19. feb 2010

domka to su super spravy- teda ten set za 25 eur to je super cena. Aj madrac je za dobru cenu. Ten baby smile stoji u nas v jednom obchode 295 eur ale bez autosedacky. Autosedacky vychadza do 60 rut takze tu je to drahsie o cca 25 eur. Teda ja sa taaaak tesim ked tam pojdeme - pocitam ze o dva tyzdne
Domka a da sa tam platit kartou ? Alebo beru hotovost euriky ?

romy01
19. feb 2010

jeeej ela - maly je strasne chutny - a tie líčka má take chrumkavé 😀 😀 😀
lucula a ako sa vam dari ? Maly pije pekne? A ako vam spinka ?
ciky to je dobre ze teplota ustupila, tak tfuj tfuj tfuj nech sa uz siske len dari a nech jej rastu zubky bez bolesti

domika9
19. feb 2010

ciky sanky nie tie sme tam nevideli ale ked pojdeš vo štvrtok alebo v sobotu na trhy tak tam maju sanky zaručene - ake len nechceš
romy ta predavačka mi vravela že na ten kočiar sa da kupiť aj lacnejšia autosedačka že pasuje nejaka ina ale ked chceš mať od abyb smile tak je drahšia asi o 10eur ak som ju spravne pochopila tak by to malo byť tak ale ako som písala takych kočiarov tam je velmi vela druhov budeš mať s čoho vybrať
a kartou sa platiť neda bud zlote alebo eura uplne v pohode nablokovala vyslednu sumu vydelila kurzom a dala som jej eura aj mi vydala eura
inač vanička nas tam vyšla 3,50eura takže fakt nieje o čom premyšlať

a ked sme prišli domov začali sme kočiar skušať vaničku , vajičko aj športovy tak sme prišli nato že nam nepribalili nanožník tak som tam volala nech nam ho pošlu poštou tak som zvedava či to vyriešia ku našej spokojnosti 😉

romy01
19. feb 2010

no domka, super, len teda neviem ale asi si teda zmenim na zlote. Inak ja nechcem priamo autosedacku od babysmile. Neplanujem si ju davat na konstrukciu kocika, ta ostane stale len v aute a kocik sa bude nosit v kufri.

boze ja sa tam tak vyzurim 😀 😀 😀

domika9
19. feb 2010

jaj tak ked budeš hladať autosedačku len najlacnejšiu tak to isto ešte lacnejšie tam kupiš ona mi vravela aby pasovala do kočiara a samozrejme že zato sa priplaca aby sa dala nacvaknuť

akurat som sa zabudla pozrieť kolko tam stoja tie ohradky tak ked pojdeš romy ty tak sa mi pozrieš 😉 😢

domika9
19. feb 2010

romy a ked uvidíš kolko tam je tych kočiarov ani nebudeš vedieť kam sa maš skor pozrieť a ktory obchytkavať 😀 😀 😀

romy01
19. feb 2010

juj domka si ma tak nazhavila - ja sa tam budem vytesovat cely den - mm si bude musiet zobrat so sebou nieco na citanie alebo co 😀 😀 😀

lucula73
19. feb 2010

no domika - riadny nákup,ale však to všetko treba 😉

romy- tak len nachystať peniažýky a hor sa na nákupy....
inak náš malý je taký dobručký,že si ho ani nezaslúžime,plačká veľmi málo,vačšinou len keď je hladný,sem tam zamrnčí ale inak v pohode....a tak sa nám rozjedol,že zachvílu nebudem stíhať ani dojiť 😀

a naša dcérenka žiarlivá sa trošku polepšila,včera mi asistovala aj pri kúpaní,bola fakt zlatá,uvidíme ďalej...bolo mi normálne do plaču,lebo som nevedela naozaj,ako jej vysvetliť už po stý raz,že ju ľúbime rovnako ako predtým...

lucula73
19. feb 2010

ešte na pobavenie,to som našla v jednej temičke 😀

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
19. feb 2010

Lucula.Dnes som to čítala v jednej teme a fakt je to kruto pravdivá básnička 😀

lucula73
19. feb 2010

ciky - som sa pobavila aj ja... 🙂

cikyta
autor
19. feb 2010

No idem si lahnuť,lebo sa mi nejak záhadne zdrieme...Sakra z čoho? ☹ Nechápem 😒

Dobruuuuuuuuu 😉

wolfskinka
20. feb 2010

ahojte ...

baby poradte, od vcera vecera a aj celu noc mam pocit akokeby sa mi creva krutili, myslite ze to robi babetko tym ze sa hybe, predtym som ho citila v podbrusku take steklenie a teraz ho citim pod rebrami ako keby sa mi creva zauzlovali .... je to normalne ?

domika9
20. feb 2010

wolfi všetky organy sa ti tlačia do hora po rebra takže v pohode neboj to bude ono

mna neskutočne v noci boli panva už neviem ako si mam lahnuť to ake keby sa mi šli bedrove klaby rozpadnuť

wolfskinka
20. feb 2010

domi super, uz som sa zlakla ze nieco nie je ok, no mala som dojem ze sa mi creva zauzlia

domika9
20. feb 2010

wolfi pozerala som raz taky dokument a bolo tam cele obdobie tehoptenstva ale uplne dovnutra ženy rozobrate graficky všetko urobene - super a keby si videla ako sa nam chrbtica ohne v krížovej oblasti tak by si nechapala a srdce sa uplne vychyli do strany a zmeni cele položenie ako je to tam všetko natlačene

cikyta
autor
20. feb 2010

Ano je to normalne Wolfi.A počkaj,ked ti pri dvojnásobku krvy nebude pomaly vládať to stlačene srdce pumpovať.Budeš zadýchaná ešte aj z toho,že sa obliekať a bude ťa možno aj v hrudi pichať.Takže je to všetko OK.Bábätko rastie 😉

zefa
20. feb 2010

ahojte

lucul a nebolo to náhodou v dvojičkove? 😉 dala to tam jedna a druhá to skopčila do levíčat 😉 ..ale je to total pravda 😉 😀

domi pekný kočík..aj my sme mali z PL..dva sme kúpili za to ,čo tu stál jeden 😉

babuľky nechcete nepremokavé plachtičky do postielky?1x ružová a 1x modrá...ja som na ne zabudla a ked by sa boli hodili už bolo neskoro..len som ich oprala

lucula73
20. feb 2010

ahojte

zefa - ja som to skopčila od nás z témy v regionoch...asi sa to včera kopírovalo všade 😉

domika - aj mňa to tak bolelo v noci,nevedela som ako si mám ľahnúť,treba vydržať....inak ten tvoj domček je ozaj bombový,potom sa ešte odfoť pred porodom,to som fakt zvedavá naň... 🙂

cikyta
autor
20. feb 2010

No teda to je počasie... 🙄 Muž zobral na chvilku malu von,ale dufam,že ich neodfukne.Už bola taká mrzutá...Začala sa od včera hrozne potiť!!!!Takto sa potila ako pol ročná.Potom bol pokoj a zas 😒 Ktovie,čo to znamená...

lucula73
20. feb 2010

ciky - mojho mm zase bolí hlava,no keď nejdem ja von,nemá kto..som myslela že aspon cez víkend pojde,ja som chodila celý týžden.. 😠
nemám upratané,nejak nestíham,periem tretiu práčku a von sa mi už nechce...
a to potenie hádam ok,nie je moc naobliekaná?
mala by som ísť dačo robiť,nie tu sedieť 😝

lucula73
20. feb 2010

inak neviete mi poradiť,či využijem zavinovačku do autosedačky?čaká nás kopec kontrol,mimo PD,neviem či mám kúpiť celú flísovú,alebo už letnú s bavlnou,či to vobec použijem...

wolfskinka
20. feb 2010

ciky dakujem, no ja sa zadychavam aj teraz niekedy ked idem do schodov a dnes ideme na navstevu k znamym na 4te a nemaju vytah .. uff to budem fucat

lucul do autosedacky ho nedavaj v zavinovacke radsej ho oblec a zakri dekou, ved v aute bude teplo, zbytocne by sa potil v nej

cikyta
autor
20. feb 2010

Lucul-ach jaj.Tak aj ty takto bojuješ?
Sisu neobliekam vela.Tak normálne,ako vždy.To hned ako zmizli horučky,začala sa potiť.Ale nič jej nieje.Ved mala tenučké bodynko-vyťahane ako riť-skoro ako triko na ramienka 😅 a ona vlasy mokre a body prilepene o človeka 😝 Takže vlastne skoro holá a predsa dopotená 😀
Zavinovačku do autosedačky nevyužiješ.Sprav,ako píše Wolfi.Bude to tak fajn.

domika9
20. feb 2010

lucul ale ked sa pozriem do zrkadla bez trička tak sa mi nezda byť take velke to brucho ale jasne že sa ešte odfotím ale na ciky aj tak nemam ked ona postupne pridavala fotky tak som sa už v 30tt čudovala či ešte može mať to bruško väčšie a ked som ukazala mm tie fotky tak mi neveril že maš iba Silvinku 😉

lucul dnes tu bola kamaratka a som jej vravela že som si objednala tu dekovu zavinovačku do autosedačky a ona že načo som objednavala že ona ma že by mi ju predala tak ked chceš sa jej opytam za kolko a dam ti info a aj fotku

lucula73
20. feb 2010

domika a kde si objednala a akú?ja stále neviem,lebo my ho potrebujeme v tej autosedačke aj prenášať a deka z toho padá...ale za mesiac može byť teplo a potom to už nebudem potrebovať....jedine na jeseň,pokiaľ by bola dobrá...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre