Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
12. mar 2010

a ideš normelne či cisarsky ? alebo si ideš daž epi ?

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
romy01
12. mar 2010

neboj kati, musis byt statocna a potom nam pekne opises ze ake je to nic, ze si ani nevedela ze rodis aby sme sa potom aj my utesovali ze ved to nic nie je.

Inak aj mna kope vsade, ja neviem ci sa tak rychlo v brusku kotula alebo ma bucha aj packami, no fakt neviem, len si myslim ze niekedy sa odrazi labkami a vzapati na to na druhej strane narazi hlavickou. 😀

domika9
12. mar 2010

romy ja som dlho citila pohyby tak že vpravo hore a vlavo dole a nikde inde a teraz ako sa maly otočil ich citim na celom pravom boku a na lavo tiež ako sa tlači chrbatikom potom citim cez stred brucha akokeby s pästičkou tak chodil hore- dole no a ked vystrkuje dupku tak sa mi sprvi tak tvrda hrča pod žaludkom uplne citim že sa tam cely naťahuje je to super ja saom zatial ani raz necitila bolestive kopance ako niekto hovorí že ppod rebra - uplne mi to je stale príjemne

baby mna tak strašne pali zaha ako keby som bola dračik už len aby tie plamene začali šlahať

dievčata šijem si taky bežovy kostym akej farby bluzka by sa mi don hodila podla mna červena satenova by bola fajn čo myslíte ? aka ešte farba by sa doň bodla ?

zefa
12. mar 2010

domi..klasika biela,sivá,niektorý odtieň zelenej...ja som tiež krajčírka ale kostým som nešila pekných pár rokov..naposledy ked som začínala robiť 😝 😝 ja už len obšívam 😀 😀 deťom som veci do postielok a kočíka šila naposledy

mna to kopalo všade 😀 😀 😀 ..oni ked sa hemžili najčastejšie vyduli chrbátiky a mňa dusilo,takže som rýchlo šúchala chrbátiky a oni sa stiahli a ja sa mohla nadýchnuť 😅 😅 ..ale pikoška...ja mám strie aj tam dolu,pretože tam mala hlavu Nancy(ešteže je to chlpami zamaskované ako tak 😉 😅 ) ja som sa bála už chodiť si aj cvrknúť,že čo ked vypadne 😀 😀 preto má tak málo vlasov..som jej všetky vyutierala 😀 😀 a pritom som rodila v 38 a furt som bola zablendovaná jak na začiatku tehu,ani krčok neskrátený..keby ma neboli plánovali ešte týždeň min.by som potiahla...mne fakt nič nebolo...ja netuším čo je pôrod ani kontrakcie..ja neporadím

tá ciky sa fakt asi sťahuje

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
13. mar 2010

katka ja si kupujem taku šumienku - mineral a celkom mi to pomaha ale napríklad včera som si musela dať 3x inokedy ani raz
dnes som si kupila pre zmenu iskričku tak uvidíme aka bude ta

inač dnes som bola hore už pred siedmou -neskutočne ma bolia bedrove klby čo den je to horšie asi len chodiť chodiť chodiť ale ked potom ma bolia kríže ach jaj ako necitim sa zle len to začína byť dosť brutal

zefa tak to si neviem ani prestaviť ako sa ti mohli narobiť strie až tam 😅 ale ešteže je tam ta maskovacia plachta 😀

zefa ja som v robote nešila ale strihala ale ani doma som sa nepretrhla občas som niekomu niečo ušila ked chcel ale nie vela ale teraz v poslednej dobe ma to nejako chytilo
ale včera som si našla strih aku bluzku chcem tak si pojdem v pondelok kupiť latku som zvedava čo vyberiem

no veru ciky haloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
kde si nam ušla ? ešte je tiu jedna možnosť Siska asi opravovala noteboook 😀

zefa
13. mar 2010

ahojte

no tak ja som dnes totálne sama..mm na brigáde,deti bol 1x v živote zobrať môj otec ku nim na celý deň 😨 a ja neviem zrazu čo mám s toľkým časom robiť 😀 😀

domi..no mňa aj Krajko trochu ľutoval,že som na celom tele tak popraskala,hoci mi poradil niekoľko prípravkov..mne nič nepomohlo,hoci som sa krémovala 2x denne..mne už na začiatku 3mes dosť vyhuklo brucho,čo boli všetci v Heliose prekvapený...zatiaľ to neriešim,len som už konzultovala plastiku s dokt.z Heliosu...hlavne,že mám deti a sú zdravé

domika9
13. mar 2010

to sa da? že plastika na niečo take ? ja ako mam v albume posledne fotky z 35tt tak tam ako si držím na boku ruku tak tam mam ukryte strie ale naozaj ich nieje vela alebo aspon niesu velke , tak som rada lebo niekto ma cez cele brucho ako husenice ja nemam zatial na bruchu ani jednu

domika9
13. mar 2010

zefa tak najlepšie je lahnuť a cely den prespať isto maš nedostatok spanku rovnako ako ciky 😉

ja som si dnes na obed vymyslela len take jednoduche že špagety , mm vypratava izbu idu dnes liať nivelačku na zem potom počkame týžden a možeme davať podlahu 🙂

asi dnes ešte niečo pošijem mam vystrihnutu už asi pol roka bluzku pre svokru tak sa dnes asi nato dam , idem pozrieť v akom je to stave lebo už ani nepamätam

zefa
13. mar 2010

domi..plastiku na brucho,pretože mne sa potrhalo brušné svalstvo a to sa nespevnilo ani cvičením 😠 a vyzerá to príšerne taký vecheť,pupok mám tým pádom tiež deformovaný a to kôli tomu bruchu sa dodnes nemôžem ohnúť..to si musím skrížiť nohy a potom sa pre niečo ohnúť na zem,no des..na strie kašlem

prehadzujem obývačku 😉 ,pretože sme mali sedačku pod oknom a decká sa najnovšie vyštverajú na ňu a sadnú si na parapet okna 😨 no riskuj niečo..a už aj som kázala mm kúpiť poistky na okno

domika9
13. mar 2010

zefa keby si videla ako to prave u nas vyzera 😅 by som v živote nepovedala že v tej izbe bolo tolko čarachov no budem si musieť ku tym všetkym veicam sadnuť cez týžden a triediť

cikyta
autor
13. mar 2010

Ahojte dievčatá...
No bytik už máme a rozhodli sme sa v nom všetko prerábať.Všetky 3 izby,kuchynu,chodbu,WC.Jedine kupelnu nie.Za 2 týždne po prevodoch € na učty,platby,zmluvy atd...začne muž makať ☹ Preložili sme aj oslavu Silvinkinho rôčiku z 25.4.na 8.5.Chceme pozvať viac ludí naraz a bude to fajn už vo velkom byte,nie v tejto jednej izbe sa puchoriť 😝 Takže teraz financie a základne murárske práce trápia muža a ja len rozmýšlam o farbách dlažby,stien,gauča,podlahy,či záclony 😅 Su to aj príjemne starosti,no momentálne nechodím na net,lebo máme aj rodinne problémy.Teda,my nie.Musím pomôcť bratovi.Je v koncoch a má len mna...Má problémy vo svojom vzťahu a nesmie byť teraz sám 😢
pápá

zefa
13. mar 2010

ciky..no tak držím palce na všetko 😉 malej daj pusu...ak potrebuješ niekde nechať malú na chvíľu dones ju..rada postrážim 😉

domika9
13. mar 2010

ciky super tak vidíš nakoniec to ani tak dlho netrvalo a byt sa vydaril tak teraz ťa čakaju take príjemne vecičky

nuž bratovi sa povenuj kolko možeš my ťa tu počkame 😉

romy01
13. mar 2010

ahojte kocky

ciky tak drzim palce nech to s mm zvladnete, je to fuska prerabat byt.

Ja mam dnes take zle svedomie lebo som sa na obed taaak prejedla normalne som zožrala tri porcie a taka som nafuknuta ako pred porodom. Tak si davam zavazok ze od zajtra budem jest normalne. 🙂
No zefa to je jasne ze musite robit opatrenia, ziadna sranda deti na parapetnej doske.

zefa
13. mar 2010

no mám dosť 😝 😝 ..ja ked začnem neviem kedy prestať

romy..vidíš ved ja som dnes zjedla iba polievku,som sa zabudla aj najesť 😨 ,no zatiaľ ich nenapadlo otvoriť okno,ale len pomyslenie na to mi nerobí dobre

bože čo idete zajtra variť?

wolfskinka
13. mar 2010

zefa ja som dnes spravila hovadziu polievku a rozmyslam nad francuzskymi zemiakmi

katarina33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domika9
14. mar 2010

katka podla mojich teoretickych 😀 😀 😀 informacii je to príznak porodu 😉

cikyta
autor
14. mar 2010

Ahojte.Zefa,cením si to.
Katka-odpoved na tvoju otázku:
-Pôrod

cikyta
autor
14. mar 2010

Katka-vedela som,že bližiaci sa pôrod znamená taká akási menštruačná bolesť.Dostala som ju v noci o pol noci.Ráno sme šli preventívne do nemocky.Po ceste sa blesti stupnovali.Poslali ma domov.Za hodinu som trielila späť do nemocky,lebo bolesť bola už neznesitelná.Sledovali ma,pozerali,dumali,čakali,prepichli vodu,zvýšili infuzku až sa mi po ukrutnom boji narodila večer 20:05 hod. Silvinka.

domika9
14. mar 2010

jej budeme mať dalšie babätko a potom ja 😅

ciky čauko 😉

cikyta
autor
14. mar 2010

Domi ahoj 😉

domika9
14. mar 2010

basničku maš nachystanu? pre katku?

ciky dnes sa chystam do kauflandu nemaš nejau skusenosť s plienkami s kauflandu ani netuším aku tam mahu ponuku ale chcem pozreť aj tam či niečo nekupim

cikyta
autor
14. mar 2010

Básničku nemám,lebo neviem pohlavie,ani meno.
No v kauflande v MT som bola raz a stačilo 😝 Otras.Takže ani netusim,ako je to tam s plienkami.My chodíme na plienky do DM.

domika9
14. mar 2010

hm len ja prave nemam DM-ku po ruke a tak uvidím čo tam budu mať 🙂

wolfskinka
14. mar 2010

ahojte

katka a je to tu drzim palce, nech je babo cim skor na svete 😵

zefa
14. mar 2010

ahojte kočandy

no kým to tu dopíšem katka aj porodí 😕

domi s plienkami neporadím...my od začiatku len tescové..občas sme v lidli kúpili
my sme vyskúšali fakt všetky značky od všetkých výrobcov čo sa tu dajú zohnať,leže Samko má citlivú riťku a jedine tescové mu sedeli 😉 Nancy až taká citlivá nebola a nie je

mne je naprd..pred 2 týžd.som dobrala atb a zas zas to mám späť...som teraz vyliezla z vane,bola som sa vyhriať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre