Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
22. mar 2010

veď som ti už dnes odpísala... 😉

jennys
22. mar 2010

Lucul, tak to bol chúďatko dosť dlho. Mohla si byť aspoň pri ňom alebo si za ním chodila? Musíte aj cvičiť?

domika9
22. mar 2010

aha ja som si nevšimla tak to mal dobru vahu ja mam taku dnes čiže 37tt a to mi dr. dnes povedal že som ešte o týžden viac že som 37+4tt

cikyta
autor
22. mar 2010

Lienika-OK,budem rada!
Romy,ved kde som čítala po nete a ohladne bábätiek,všade pišu o olivovom oleji pre bábätká z lekárne. 😅
Zefa-no vo vajičku som ju aj ja hojdala,aj v lehátku,no už hojdá ona s vajičkom a s lehátkom! 😠 Strašne bojujeme pri prebalovani,obliekani,jedeni...Je to horšie ako s natlakovanou hadicou!!!
Tak sa metá stále 😅
Začala velmi skákať a tancovať.Skoro celý den to robí a tak je furt spotená.Večer som ju vyzliekla do naha aj tak sa dopotila,ked vyvádzala 😀
Dobru nocku..........už nevládzem.Musim pár minut pospať.Pááááááááááááááá

lucula73
22. mar 2010

domika - mne doktor vtedy povedal,že mal až veľmi dobrú váhu na ten tt,keby bol načas,mal by asi 4 kilá....

jenys - mali sme to veľmi ťažké,nemohla som byť s ním,až na posledný ,štvrtý týždeň ma pustili...on tam totiž dostaal ešte aj zápal mozgových blán,tak musel byť tri týždne na antibiotikách.Zatiaľ necvičíme,boli sme aj na neurologii a všelikade inde,aj do Martina chodíme na pneumologiu..zatiaľ bolo všetko ok,tak dúfam,že to tak aj ostane....
a tebe sa prečo narodila malá predčasne,vieš?

ciky dobrú nocku,poznám to....mňa možno tiež čaká nočná 😕

wolfskinka
22. mar 2010

domika kamoske sa narodil maly v 36tt a nesiel ani do inkubatora a pustili ich na 5ty den z porodnice, a vazil asi 2,4kg ... takze ty sa uz nemusis bat, keby aj malicky sa narodil teraz tak sa uz nic nedeje, akurat budes musiet zohnat mensie dupacky 😀

zefa
22. mar 2010

ciky 😀 😀 😀 😀 😀 to sú tie heliosácke deti 😀 😀 😀 😀 ..tu dnes bola tá kamoška čo som spomínala...ona má dvojky baby tiež z helíku(ona šla po mne ked som ostala tehu,tak som ju nakazila 😅 )..a skús si predstaviť ako to tu zas vyzeralo...teraz sme kecali cez telefon,ked už všetky duracelky spia 😀 😀 😀

idem to tu ešte doupratovať..zatiaľ sa držte..dobrú noc

jennys
22. mar 2010

CIKY niečo z toho poznám aj ja, neboj, keď bude väčšia tak bude s ňou taká zábava, že až, naša Lucka je niekedy taká pobláznená, musím sa fakt na nej len smiať a ešte keď počujem tie jej výroky 😀
LUCUL tak to ste teda mali veľmi ťažké, to ti verím a som rada, že malý je v poriadku, to je najdôležitejšie, všetky tie obavy si viem veľmi dobre predstaviť aj keď Lucka nemala vážnejšie zdravotné problémy, mala len problémy s očkami a tú žltačku. Všetko sa však potom upravilo a bola zdravá. Akurát teraz ako začala do škôlky tak je to katastrofa o týždeň jej ideme dať vybrať mandlu nosnú lebo naposledy mala zápal stredného ucha takže už to musí von, robí jej to stále problémy. Tak hádam to už potom bude ok, teraz ju mám doma ani do škôlky už vyše mesiaca nechodí. No a narodila sa predčasne preto lebo asi v 32tt ma začalo celé telo neskutočne svrbieť, ale kto to nezažil si to nebude vedieť predstaviť, bolo to na zbláznenie, v noci som nemohla spať čo som sa stále škriabala, už som nevedela čo s tým. Išla som potom na krv a pečeňové testy vyšli zle, tak som šla ku svojej obvodnej a stále sa mi to zhoršovalo. Takže som skončila v nemocnici a o 4 dni sa Lucka narodila, spontánne, pôrod sa nedal už oddialiť, proste začali kontrakcie a tak to už šlo. Zistili mi že mám žlčový kameň keď som tam bola a keď mala Lucka pol roka tak som bola v nemocnici, vyberali mi ho laparoskopicky a tak isto aj žlčník a robili mi aj biopsiu pečene. Takže 4 dni som pobudla v nemocke bez Lucky, aj som rátala že potom už nebudem môcť ani kojiť ale nakoniec som kojila skoro 1,5 roka čo som ešte aj teraz prekvapená. Potom som už musela prestať lebo stále som mala zvýšené hodnoty v krvi a nemohli mi dať normálne lieky. Potom keď som prestala kojiť mi dali inú liečbu a tak som momentálne zdravá ale stále pod dohľadom zvlášť teraz.
ZEFA a vieš že na tom niečo asi fakt bude? Aj naša je v kuse v pohybe, ona už poobede od dvoch rokov nespáva a dovtedy ju uspávať bolo fakt umenie, ja som niekedy už nervy strácala. Bože, teraz je to taká pohoda, ľahne do postele a zachvíľu už spí, ani nebehá, sem tam len vykrikuje ale to málokedy, no paráda. Hádam jej to vydrží.

romy01
23. mar 2010

ahojte kocky - domka ma strasis stale som si hovorila ze mam este kopu casu ale ten cas leti a ty si uz aj pobalena - no my sme si vcera aspon doniesli domov kocik, o chvilu hodim fotecku.

jenny - mojko si si vytrpela ale hlavne ze je dcerka OK. No a s tymi mandlami sa fakt neda nic urobit ? To je dost radikalne riesenie, ze ?

domika9
23. mar 2010

romy neboj ved ty si za mnou až 10 tt takže pohodička nemaj boja ja som si veci naukladala na komodu v pripade nudze len nastavím tašku a cele to zhrniem 😀 😀 😀

dnes som sa taaaak dobre vyspala som spala na mm postely asi mu zavolam nech nechodi ešte týžden 😀 😀 😀 normalne som vyliezla z postele až o 9-tej

romy01
23. mar 2010

no domka tak si bola asi dost utahana z tych nakupov 😀

baby mozete kuknut album - mam tam fotky kocika 🙂

domika9
23. mar 2010

romy heeeeezky 😉 😉 😉

cikyta
autor
23. mar 2010

Jenys- ☹
Romy-nádherný kočík.Tiež by som taký brala 😉

romy01
23. mar 2010

ciky moj prvy favorit bol ten isty ako si mala ty tusim si mala baby smile, no potom dostali tento a bolo. Ma sice vanicku o 5 cm mensiu ale zas sa mi pacila farba a trosku ina konstrukcia kostry vpredu . Ale pockajte az tam bude náplň.

cikyta
autor
23. mar 2010

Romy,ja mám austin 4

domika9
23. mar 2010

baby myslíte že bude stačiť ked maleho z porodnice odnesiem tak že bude mať body , dupačky , paučky a taku ako mikynku ale taku čo je z materialu ako body a dupačky čiže je taka tenka , na hlavu klasika čiapočku a bude v perinke

romy01
23. mar 2010

jaaj ciky tak som si to pomylila s kuspitkkou. Ozaj ona sa tu fest dlho neukazala

domika9
23. mar 2010

minule písala do druhej temy

cikyta
autor
23. mar 2010

Domi,ved uvidiš,aké bude počasie,ale hlásia už len pekne,žiadne mrazy,takže to bude OK:Ja som si dala doniesť viac veci a potom som jej polku ani neobliekla,lebo v den odchodu z pôrodnice bolo užastne teplo a po konzultácii so spolubyvajucou som uznala za vhodne,že ju oblečiem tak,ako bola.Ved poprípade aj sestrička poradí.

domika9
23. mar 2010

ale neviem či by som nemala niečo ešte dokupiť na oblečenie lebo take teplejšie nemam nič akože nejaky overalik
mraz určite nebude ale ved ked by to bolo nejak divne tak by som poslal mm nech niečo kupi asi zbytočne stresujem

cikyta
autor
23. mar 2010

Jasne Domi,ved kdyby neco,mužik skoči kupiť,ale ver,že máš všetko a bude to fajn. 😉 Nožičky má v teplej perinke a ak máš nejaku hrubšiu mikinu,tak može byť aj zima.Takže hrubý overal už jedine na jesen-zimu 😉

domika9
23. mar 2010

ked taku maličku mikinku nemam iba taku asi na pol roka , ale ved isto bude teplo prinajhosšom prehodím deku cez perinku

domika9
23. mar 2010

ciky ktorym koncom sa pcha vlastne ta rektalna rurka do dupky na jednom konci je taka trošku rozšírena a je tam len jedna dierka (ako keby na konci tej rurky) a na druhom konci nieje rozšírena a ma 3 dierky (jedna na konci rurky a dve po bokoch )

romy01
23. mar 2010

domka ja ani neviem o com pises - to o tom odsavaci nosteka ?

baby ja si niekedy pripadam ako blbec, ked citam co vsetko neviem co je

domika9
23. mar 2010

romy ciky písala v druhej teme o rektalnej rurke čo sa dava babu do dupky ked sa mu neda vykakať a som to nechcela rozoberať tam tak som jej napísala tu ved ona to najde - už minule som sa chcela na to pytať ale som nato aj zabudla a mi to teraz pripomenula

romy01
23. mar 2010

jaj ved som si aj myslela ze slovo rektalna sa tyka asi zadocku ale zas som nevedela ze co tym myslis akoze dupka - teda baby vy mate vyrazy. Inak o tej rurke som ale fakt nepocula. Takze aj take nieco je ? Ty si to kupila ?

ozaj este sa vas chcem opytat, hlavne teva cikyta - mala si pri malej ten monitor dychu ? Musi sa to kupovat alebo sa to da aj pozicat a kde sa to da kupit resp pozicat v MT ?

domika9
23. mar 2010

romy nemusíš mať tu rurku doma ale ja som ju kupila ked by mi ju bolo treba aby som to mala poruke
a o monitore sme rozmyšlali aj my celkom by sme ho aj chceli kupiť uvidíme ako budeme s drobnymi 😀
nam sa pači ta snuza čo sa da na plienočku stoji to 100eur cca

romy01
23. mar 2010

domka a ten monitor dostat v lekarni ?

domika9
23. mar 2010

romy baätko ma dupku a my mame ri.. 😀 😀 😀

domika9
23. mar 2010

romy asi nie
videli sme v nay elektrodome ale ten nany čo davaš podložku pod madrac ale ten sa nam nepači ked kupime tak tu snuzu a asi objedname z netu lebo v obchode sme to nevideli - no možno už dostali - my chodíme len do nay-ka kupovať elektroniku tak tam som to nevidela -ak kupime tak z netu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre