Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

cikyta
autor
6. jan 2011

@lucula73 Ešte k tomu sirupčeku:
-Nežiaduce učinky su hrozne.....ale ked som si prečítala,že sa objavuju zväčša u starích ludí,pri vyšších dávkach,alebo detí do 2 rokov !
Vtedy mi nebolo všetko jedno,kedže Sisa ešte 2 roky nemá ☹ Dva krát som volala skrz to lekárke,no jaksi mi nezdvíhala. Už asi nerobila. No a dnes je sviatok. Tak som to s "ťažkým"srdcom riskla a dala jej ho... ☹

denis19
6. jan 2011

@cikyta jedna otázečka,malá mi nechce vubec mléko, teda jen tak 2x za den, jinak chce už jen tuhou stravu....mám stresovat?

lucula73
6. jan 2011

@cikyta no doktorka by ti iste povedala,že kludne ho možeš dať,že to dáva roky 😀 .aspoň nám tak povedala,lebo ja som jej tiež hneď volala,že čo to....ale veronika mala viac ako dva roky,možno 4 ,neviem 😒 .ale nerieš to už,pomohol vám a to je doležité....teraz je veľmi veľa takých svinských vírusov,buď rada,že ste doma a nie v nemocnici 😉

@denis19 no stresy ti aj tak nepomožu 😀 .ale vážne.ak nechce,tak nechce...........skús jej dať nejakú kašičku občas,alebo pomaly aj jogurtík a stačí,keď ti vypije mliečko aspoň tých 2 x denne..toť je moj názor 😉

denis19
6. jan 2011

@lucula73 dikas. ona mi sní jogurt,ale rve na mne tak dlouho, až ji ho nedám celý 😲 a to se i bojím 😀

lucula73
6. jan 2011

@denis19 😀 .............však keď jej chutí,nevidím dovod,aby tých 150ml spapala.či to je vačší ešte? 😀 .to by som už asi nedala 😉

cikyta
autor
6. jan 2011

@denis19 Bud rada Denis.....zrejme patrí Karolínka k tím užastním detičkám,ktore niesu (až priam chorobne - ako moja Sisa 😠 ) závislé na mliečku a tým pádom sa na tuhu stravu kašlu......Po 6 mes. je velmi dôležitá tuhá strava. Obsahuje to,čo mliečko nie. Zeleninka+ovocie je velmi dôležite. A ak nechce piť mliečko,pridaj jogurty,syry,mliečne veci....je to to iste,čo mliečko.
Kvalitným smotanovým jogurtom nič nepokazíš-práve naopak 😉

denis19
6. jan 2011

@lucula73 nene 🙂 150ml, tak to se mi ulevilo, nebť dnes ho vydrndala ode mne celý 😕

@cikyta dikas, už jsemmela stres!
A má to holky i další výhodu, že mi po tuhé strave nezvrací a to po mléčku ano...tak jsem ráda a budemít mléčko jen na noc a ráno, takji to chutná,ikdyž ráno už trochu spekuluje 🙂 A jaké mohu už dávat sýry?

cikyta
autor
6. jan 2011

@denis19 Myslím,že čedar syr by už mohla. (Proste nie udene,slané...atd)

denis19
6. jan 2011

@cikyta tak to zkusím. škoda, že ješte neumí kousat, delá ji to problém,ale co chci má jen dva zoubky 😀

lucula73
6. jan 2011

no mojmu chutí syr,ale slaný a údený. eidam,gouda/... 😀 .raz sme mu skúsili dať taký postruhaný na maslový rožok a mlaskal jedna radosť 😀 .ak som mu pár krát už dala,však iné slané nejedáva 😒

kamka17
6. jan 2011

@denis19 asi nie som ten správny človek, čo ťa bude odrádzať od stresu, ale podľa mňa by si sa nemala stresovať, lebo fakt je to všetko len o tom, čo drobci potrebujú a Karolínka má proste teraz pocit, že mliečko nepotrebuje...isto ju to prejde a zas príde na to, že mliečko je dobrá vec...a pokiaľ nie je hladná alebo smädná tak nie je dôvod na stres 😉
my dnes fičíme len na fľaške a je to relatívne ok, teda bublina nespí zas od rána skoro nič, ale aspoň nie je nervná...akurát je tu mamina a pestuje ju na rukách, tak možno trochen zaspí, ale nie je to zrovna systém, ktorý by som chcela preferovať...nosenie na rukách...ale keď to inak nepôjde, tak aj to zvládneme...(a zaspala, chvalabohu za maminy 😅 )
@cikyta som sa pobavila na tom mlíčku a narkóze 😀 😀 😀

denis19
6. jan 2011

@lucula73 také myslím,že to neublíží...už se teším, jak bude i naše žuť pečivo 🙂

denis19
6. jan 2011

@kamka17 jen na uklidnení,mne malá v trech mesících spala tak hodinu behem dne a jinak byla vzhuru!!!!

liviaf14
6. jan 2011

ahojte 😵
vidím, že každá tu rieši čosi..... my zasa máme blbú noc za sebou, toľko sa malý vrtel, prehadzoval, cestoval nám po posteli, vstaval sa na 4, plakal zo spánku......no otras, fakt.
ja som drobcovi včera 1.x dala celý jogurt spapať - 145 ml a len sa tak zaprášilo. podľa mňa už sám vie, kedy má dosť, začne krútiť hlavičkou "nie nie" a dopapal. 😉
maminky držte sa všetky, ja som tiež stresáčik veru niekedy, nie je to vždy ľahké s tými deťúrencami našimi, že?

cikyta
autor
6. jan 2011

@lucula73 😀 To ano. Aj Sise chutia hlavne zakázané jedla. Do roku som sa snažila byť prísna,no teraz som rada,že niečo zje. Aj ked je to často slane ☹ 😀

@denis19 Niekde píšu,že dieťatu syr od roku ,niekde od 8 mesiaca atd....Tento čedar píšu v kuchárskej knižke čo mám ja a je tam písaný už normálne v 8 mesiacoch.Dokonca je aj v kupených skleničkách a tie su prísne kontrolované,takže by som sa nebála.
Možno by som bola opatrná pri plesnových a lacných mäkkých,ktore niesu sparacované tak,aby ich mohli detičky papať.
A tiež trošku opatrnosti s tvarohom,ktorý by mal byť v strave vo velkom až v roku....
Samozrejme,že ho môžu detičky ochutnať aj skôr a počula som,že čím skor začnu "ochutnávať" po troške detičky syrčeky,tak tým lepšie spapaju neskôr chlebík s masielkom,syrom,nátierkou atd...a to bude fajn. 😉

liviaf14
6. jan 2011

ešte k tomu spánku, do pol roka hádam sme spávali tak 10-20 minút, párkrát za deň, žiadny spánok hodinu v kuse alebo tak. to poznáme až teraz, náš začal spinkať 2 až 3 hodiny poobede až tento mesiac. 😅

cikyta
autor
6. jan 2011

@kamka17 😀 😉

lucula73
6. jan 2011

ja som dnes kúpila Lučinu......to je akože syr,ale neobsahuje žiadne ečka.len mlieko,smotanu a kultury,tak som zvedavá....lebo mám pocit,že maslo mu už ide hore krkom 😠 .

lucula73
6. jan 2011

@cikyta inak tá narkoza pobavila aj mňa.... 😀 .no máš doma prosste nezmara,ktorého len tak nič nepoloží 😀

cikyta
autor
6. jan 2011

@lucula73 práve preberáme s mužom,že sme dneska ešte poriadne nepočuli Sisu zakašlať.Zrejme je ten sirup "macher" 😉 Kdežto včera kašlala celý den non stop....normálne som mala strach,že už pojdeme na pohotovosť+bude mať ukrutnu svalovicu z tolkeho nadrapovania ☹
No a dr.kázala,že okolo piatku máme si sirupom prestať a nasadiť nejaký jemný bylinkový sirup na hlieny.Aj vy ste to tak robili s týmto druhom sirupu?

cikyta
autor
6. jan 2011

@lucula73 😀 ked bola menšia,robila som jej čaj, z bylinky,čo sa volá valeriana a dava sa detom po vážnych operaciach,aby sa kludne bez bolesti vyspali.........................................myslíš,že spala??? 😅 😀

liviaf14
6. jan 2011

@cikyta no Sisa je fakt nezmarko 😅

lucula73
6. jan 2011

@cikyta ano spomínam si na ten čajík 🙂
ja čo si spomínam,tak sme vždy dostali dva sirupy,jeden na hlieny,a ten prometazín.myslím,že je to rozumný postup 😉 ....sirup jej daj aký uznáš za vhodné,je z čoho vyberať,nie? 🙂 .neviem aký používaš,ale ja mám doma hedelix,mucosolvan,ambrobene,solmucol,acc 😀 .a ešt dáky medový,ani neviem ako sa volá.moj mm nadáva,že načo nám to doma všetko je,lebo skrinka je plná a keď hľadá ibalgin,tak ho málom prizabijú rozne fľaštičky 😀

cikyta
autor
6. jan 2011

@lucula73 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
6. jan 2011

@liviaf14 to ano 😝

@lucula73 zatial nemám nič. Len stoptusin,no to nieje na hlieny,ani bilinkove-asi. Tak zajtra pôjdem do lekárne.
Tento týžden chodím do lekárne prisahám každý den! Tá lekárnička si už bude myslieť,že som sa do nej zamilovala 😀

lucula73
6. jan 2011

@cikyta no stoptusin je na dráždivý kašel,nie na vykašliavanie.však nech ti poradí dačo 😉 .ale myslím,že je to úplne jedno,len aby to bola na hlieny 😉

chorale1
6. jan 2011

@kamka17 ano moje ja mám physiomer baby a skúšala som si to aj na sebe. vieš čo prvé dni to adamkovi vadilo ale potom normálne držal sám pekne hlavičku ked sme mu to išli dať, tak vyskúšaj.

fopardi
6. jan 2011

@lucula73 jo a torta no mne sa pači celkom husenica čo robi ali ... neviem presne jej nick
a porad mne kamaratka kupila byt cely ho rekonštruovala a čo nevidieť pojdeme kolaudovať taqk by som chcela nejaku mini tortu

zubrienocka
6. jan 2011

@cikyta Prosim Ta,ak to nie je moc intimna otazka, ake vysetrenia vam tam robili, ked zistili diagnozy, o ktorych nevedel Tvoj gynekolog? Muzovi predpokladam,ze robili spermiogram....ci aj nieco ine?

zubrienocka
6. jan 2011

@zefa Mam 29 rokov, za sebou 2 laparky, driling a prefuk vajecnikov, ktore su lenive, jak vsi a ovulaciu mam len po vyvolani liekmi :(. Nepokusame sa sice o babätko dlho, mozno 3/4 roka, ale moj gynekolog mi pohrozil prstom, ze nemam na co cakat. Totizto sme babätko este neplanovali, ale radsej teraz ako nikdy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre