Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

fopardi
12. jan 2011

@zuzanka7834
@zubrienocka ako dlho beriete clostil ? mne sa to podarilo na 2či treti krat s clostilom 😉

zefa
12. jan 2011

ahojte
nestíham už dočítať,oči mi klipkajú
snažilky držím palce,moc sa nehýbte po zákrokoch 😉

@fopardi vitaj v klube "heliosáckych duraceliek a nespavcov" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
12. jan 2011

@fopardi mojko....aj ja si zakričim občas. Dnes mi bolo zle z nádchy+nevedela som nájsť nejaké veci v kuchyni,rozbila sa mi odsavačka do nošteka a Sisa nevyspatá vystrájala vonku v blate.....tak som zanadavala a vzápätí lutovala.
Tomu sa neda občas vyhnuť 😢

lucula73
12. jan 2011

@fopardi no ja tak isto..ak si s drobcom nepospím,tak mi tečú nervy...ale keď sa mi nedá doobedu,taak aspoň poobede,ešte že spáva dva razy 😝 .tak si skús poobede ľahnúť.
Aj ja som už párkrát nakričala,ale hneď aj oľutovala...tomu sa asi nevyhneš...neviem,možno existuje aj taká mamina,čo sa vie ovládať na 100 percent... 😒

jennys
12. jan 2011

Ahojte kočky, aj mne včera tiekli nervy, Lucka mi vyliala v obývačke kávu, ešteže nie na seba, bola horúca, dala som si na stôl, že keď nakrmim malých tak vypijem, takže celý hrnček na zemi, aj svokra bola vtedy u nás, no otras, mala som ísť akurát s malými von, tak som sa pol hodinu zdržala kým som to dala do poriadku. Lucka za trest bola v chodbe aj revala, ale potom sa prišla ospravedlniť. Keby som jej minútu predtým nehovorila, že nemá dávať na stôl nohy aby mi to nezhodila... deti, deti... a vlastne moja chyba, že som to tam dala... ale je už dosť veľká tak nemusí tie nohy pchať všade, aj na malých musím riadne dávať pozor lebo ona je schopná si tie nohy vyložiť aj na nich, ona vôbec nepozerá a neberie na nikoho ohľady...

jennys
12. jan 2011

a Samko s Vilkom budú rovnakí ako Lucka, kopú ako blázniví, Vilko sa na chrbte krúti ako hodiny takže musím dávať pozor ak tam leží Samko, lebo ho vždy kope alebo si vykladá naňho nohy, no mám sa ja ešte na čo tešiť...

kamka17
13. jan 2011

pekné ránko sa praje...u nás to vyzerá, že prší 😒 😒
my dnes ideme zas na kontrolu na očné, zas tam budú davy ľudí, tak sa vôbec neteším
v noci som sa akosi dobre nevyspala, lebo sme sa večer tri hodky uspávali na cicíku, to som skôr zaspala ja ako bublina a teraz som už od 5.00 hore, čo sa mi nedá zaspať...bolia ma desne kĺby z tej polohy pri nočnom kojení, lebo tiež pri tom večne zaspím, takže nejaké prekladanie do postieľky nehrozí...a bojím sa, aby si malá práve neodvykla od spania v postieľke, lebo však večne nemôže spať so mnou...keď u náhodou aj prekladám, tak sa večne zobudí...drahý to už vzdal, je presťahovaný v obyvke a tiež ho to asi dlho baviť nebude...preto som sa aj pýtala, ako to funguje u vás
@cikyta ako sa vyspal malú zúrivček?? dúfam, že Silvinka bola v noci kľudnejšia ako cez deň...posielam jej pusinu a odkazujem, aby ťa pekne poslúchala, lebo že ju pôjdeš vymeniť za nejaké poslušnejšie bábo 😉

@jennys pevné nervy prajem pri drobcoch 😉 a na Lucku sa skrz tú kávu nehnevaj, mohlo sa stať aj niečo horšie...napríklad keby si šla o tú pol hodku skôr vonku, mohlo začať pršať, mohlo ťa ošpliechať auto a že sa Lucka neobarila to je tiež pozitívum 😉

surviver
13. jan 2011

pekne ranko 🙂 ..kamka no aj u nas prši 😉

@zuzanka7834 dakujem,no Timurka mame z Heliku,a teraz sa zadarilo prirodzene,takže zazračiky sa deju 🙂 ...ja som bola na dve IUI,obe žial neuspešne,ale obe som chodila do prace,myslim,že PN nie je na škodu,ale tiež zavisi aky typ prace maš,či stojiš,alebo sediš....no držim palce nech su foliky pekne a hlavne,nech sa pekne aspon jeden vystreta s tou spravnou spermijkou 🙂

@fopardi no deturence už budu len menej spat a že si kričala,nič si z toho nerob,ved aj mama je len človek a tiež ma pravo byt nervna...aj ja ked nakričim na maleho ,tak ma to strašne mrzi potom a poviem si ,že už nebudem na neho kričat,ale o dva dni ma zase vytoči a ja znova kričim... ☹ ,snad sa polepšim 😉 a budem kludna mama čo nekriči....

zubrienocka
13. jan 2011

@zuzanka7834 Rano idem ku svojmu a potom do Heliosu na konzultaciu. Neviem, ci ma aj tam budu vysetrovat,ci co... Clostil som brala 3-7 den po 2 tablektky vecer. Berem ho uz 3 mesiac, takze predpokladam,ze mi teraz da pauzu. Ale kupim si tie sojove isoflavodiy (Fytasoja),ci jak sa to vola a skusim ich brat cez prestavku. Kukni si na konovi temu o tom...celkom zaujimave 🙂

zubrienocka
13. jan 2011

@fopardi Ahoj, ja idem zatial iba na konzultaciu a ani neviem, ci nam navrhnu IUI alebo rovno IVF. Ja by som radsej IUI...ale uvidime. Kym mi to vsetko poschvaluju, tak uz aj leto bude 🙂. Ale snazim sa po ovulke nejako sa nenatriasat. Radsej si idem zaplavat, aj to si davam specialne tampony na plavanie, aby som nejaku pliagu nechytila 🙂

zubrienocka
13. jan 2011

@fopardi Ja berem 3 mesiac. Prva dva som brala po 1 tabletke a teraz mi dala po 2. TEraz ocakavam ovu, tak dufam,ze sa zadari. To by bolo JUCH! 🙂

brmbolcek
13. jan 2011

pekne ranecko 😀 😀 😀

poctivo hlasim, ze aj u nas prsi 🙂 🙂 🙂
a mne sa tak rano dobre spalo , ze sa mi nechcelo vstavat ale 3hodinkeve dieta ma svoj rezim tak sup hore a vstavat mamina 🙂 🙂 🙂 Nasa cucoriedka nas zobudila , lebo sa smiala , ma take obdobie smiechu , ze kazde rano ked sa prebudi tak sa smejka 😀 😀 😀 , no nech jej len to co najdlhsie vydrzi a pacia sa jej lustre to je jej 😀 😀 😀

@kamka - koli comu chodite na ocne ?

@fopardi - i krik ma svoje zadost ucinenie ...dieta zbystri ze co sa deje , len to nesmie brat humorne , ale ako pises survi.... si tiez clovek a nervy mas len jedny , mas pravo taktiez vybuchnut ako iny-/a/ . Na dieta sem-tam treba zvysit hlas , no neviem ako to bude u nas , ale cas ukaze . Uz mate velke deturence a uz si aj vyzaduj vychovnu, myslim tym ze treba aj hlas zvysit , lebo by uz malo vediet co je dobre a co je zle , tak treba uz od malicka cepovat 😉 😉 😉 a to s mierov , ved viete maminy 😵 😵 😵

@surviver....uz sa tesis na kontrolu , ze ... 🙂 🙂 🙂 🙂 drzim palceky moja , na akej vahe si bola ked si otehotnela ?

liviaf14
13. jan 2011

čaute baby 😉
to čo bol včera za deň, ani mne nechcel drobec spať, za celý deň dal 1,5 hod. čo inokedy spí poobede 2až 3 hoďky, no nechápem. za to teraz zalomil, aj keď po hroznom reve a výstupe, ale spí, vďakabohu 😉
inak aj u nás prší....

@fopardi no mne hovor o kričaní, keď máme za sebou niekoľko zle prespatých nocí a ja už padám dolu nosom, tak tiež sa občas neudržím a revem na malého, čo už nemám sily na neho, a on chudáčik tak plače potom a ja s ním, že aká som neschopná , mávam z toho depky normálne...... 😔

@kamka17 no mm si našťastie zvykol na plačlivé noci nášho drobca a nevysťahoval sa zo spálne, on dokáže spať ako zabitý, aj keď zo začiatku mal pri malom problém. ja by som to zle znášala, keby nespal v spálni s nami, ja som na neho taká naviazaná , že bez neho skoro nezaspím 😕
všetkým snažilkám držím prsty a veľa šťastia 🙂

surviver
13. jan 2011

@brmbolcek brmbi,už som asi mesiac bola na na povodnej vahe 57kg....no a čučoriedka je teda užasna,ked sa smiechom prebudza,asi mava pekne sničky....

@liviaf14 tak u nas 1,5 hodky denny spanok je uspech 😀

cikyta
autor
13. jan 2011

Ahojte.

@kamka17 Naša noc? ( 🙄 )
Do pol 3 sa mi nedalo zaspať. Sisa sa striedavo budila každu hodinu a ked mi začali o 3 oči klipkať,tak sa herečka definitívne zobudila svieža a do pol 6 sme sa museli hrať.

brmbolcek
13. jan 2011

@surviver- 57kg, krasa 😉 😉 😉 ja som konecne dosiahla slavnych 55kg 🙂 🙂 🙂
a za to , ze budes nadobudat sem tam to kilecko tak to stoji, krasny ciel ta caka tak sup sup papaj co ti len hrdielko raci 😵 😵 😵

..inak asi to bude o tych peknych snickoch, ale si myslim ze co dieta prezije pocas dna tak sa mu to v spanku vracia ... tak sa snazim pekne usmiato , a vytrvalo 😀 😀 😀

u nas spinkame od rana take 3-4hodky a poobede si taktiez schrupneme ,.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Mozno cim bude dieta vacsie tym uz bude menej spinkavat 🙂 🙂 🙂

...kuriatka moje /nechcem to presteknut / ale , ja mam tak dobre dieta, ze by som sa dala nahovorit aj na druhe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , ale este sme malilinkaty - malicky tak pockame ... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

brmbolcek
13. jan 2011

@cikyta - ty kokso , ja mam dost ked vstavam kazde 3 hodky ..... mozno prespim cca za noc 5h.dokopy a mam dost poobede vobec nepospim , a vecer liham okolo 23.00 h. a ty teda uz za rana z hrackami , je to narocne ale verme ze to potrva chvilku ...... ale aj tak ju milujes a nedas nikomu na svete a Sisa to citi preto je taka spokojnucka a vybera si nocne hratka ci ranne s jrackami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cikyta
autor
13. jan 2011

@brmbolcek 😉 Idem dovariť...ak nepadnem do hrnca 😀 😀 😀 😀

brmbolcek
13. jan 2011

@cikyta - uplne chapem co pises 🙂 🙂 🙂 mas moj velky obdiv ! duracelova mamina 😉 😉 😉

liviaf14
13. jan 2011

@surviver to bolo včera na 2x

lucula73
13. jan 2011

aj my sme včera zle spali....dooobedu 55min. a poobede 2x po 20min...z toho raz v aute 🙂
a to spáva doobede aj poobede okolo 2 hodín...

dnes sme spali lepšie,hodinku aj pol...a ešte raz budeme..ale mamina si už pospala,takže je vyspinkaná 😀
drobec vyprázdňuje šuflíky,ale aspoň sa hrá,no budem potom mať čo pratať 🙂

chorale1
13. jan 2011

ahojte,
my sme včera spali tak v priemere.ja s malým cez deň nespím, iba ked máme zlé noci tak sa snažím zdriemnuť. spávala som ked bol maličký a teraz sa snažím rýchlo navariť, upratať a tak. doobeda spí väčšinou iba polhodinu a to sa nedá veľa stihnúť. dnes sme boli u babky a taký bol dobručký. dúfam že aj noc bude taká. teraz pozerám že ste žili len doobeda lebo poobede žiadny príspevok 🙂

zefa
13. jan 2011

ahojte
a to buďte radi,že nemajú vaše deti koliky......ja by som prvé 3 mes. z materskej najradšej vygumovala...........kokos to bolo neco...obaja vkuse revali,čo ich boleli brušká a ja do toho masírovania a cvičenia s nožičkami aby prdkali,kojila,odsávala,varila,prala a nespalááááááá...nebolo kedy,pretože moje deti nechceli za otca spávať doma,takže furt som musela byť von a kočíky v pohybe,pretože akonáhle som zastala a nič nerobila s kočíkom už boli hore a rev...(už som bola taká mišuge s kočíkovania,že som sa napr. v Tesku stretla s kámoškou a ja som kočíkovala nákupný košík 😀 😀 😝 )nuž síce s odretými ušami ale prežila som to,tak vy to prežijete tiež...veď síce takto sme si to nepredstavovali ale detičky sme chceli a chceme....to je život,aj tak by som nemenila 😉 😵 .......no a ja som bola ako nezamestnaná tehu,takže som v kuse spala(aj kôli nedostatku železa ,takže ja by som teoreticky mala mať nadspaté) 😅 😅

brmbolcek
14. jan 2011

ahojte 😎 😎 😎

... tak to si musim zaklopat , ze u nas koliky neboli ak boli 3-4 krat tak to bolo vela, klop klop klop ......

@zefa- teda spanok nam bude chybat vzdy 😀 😀 😀 mozno na dochodku ak dozijeme si ho uzijeme ale uz aj dochodcovia pomenej spavaju 😀 😀 😀 tak nakoniec sa vyspime az tam hore , tu budeme zit a spat budeme potom 😀

@cikyta - tak ako dopadol vcerajsi obed po tak skaredej noci ? a co ta dnesna noc , uz lepsie ? Labudko je ako na tom ?

... mi sme vcera spali od 8:00 do 12:00, a potom este v aute a poobede sme si taktiez zdriemli na chvilku 😉

domcek
14. jan 2011

Ahojte,
trosku vas pozdravim. Ako sa mate?
Ja som akasi nachladnuta, hlava ma boli uz asi tyzden beeeee.
Pozdravujem mamicky a ich krasne deticky. 🙂

domcek
14. jan 2011

Tam nam sa teda koliky vyhybali aj pri Simonkovi aj pri Stellke.
Simonko mal koliku asi 1x. Stellka nikdy ale za to refluxove blues sme si teda so SImonkom uzivali do jeho 5rokov.

cikyta
autor
14. jan 2011

@brmbolcek Obed sa mi velmi nevydaril,ale to nič. Sisa bola včera celý den užastná. Hrala sa s bábikami,riadikmi,vonku mi dala ručičku a krásne sme kráčali,komentovali všetko okolo..........no proste,taku ju milujem. 😉

To ti akože čučoriedka spinkala od 8 do 12 ????? Šťastná to žena. Toto som nezažila. Sisa hádzala 15-20 minutovky v jej veku.

@domcek Skore uzdravenie želám !

liviaf14
14. jan 2011

ahojte
my sme mali otrasnú noc, malý ju prereval, prehadzoval sa na posteli, dokola sa prisával na cicík a uspával......... ja som hotová a on si teraz po ďalšom urevanom výstupe spokojne spinká. mne sa teraz už spať nedá, tak dopíjam studené kafe a dočítavam vás.

@cikyta aj ja milujem chvíle, keď je malý kľudný, pekne sa hrá, vyškiera sa na mňa, vtedy zabudnem na všetky nevyspaté noci, reflux, a ostatné negatívne zážitky 🙂

cikyta
autor
14. jan 2011

@liviaf14 😉

lucula73
14. jan 2011

ahojte

@domcek Stelke všetko najlepšie k dnešným na&rodeninám,nech poslúcha maminu 😀

tento týždeň je oslavný 🙂 -Matúško,Timurko a Stelka 🙂 ..juj ako to ubehlo,nedávno sa narodili.

Dnes sme boli na kardiologii na kontrole,tak ho vážili,m´áme 11700gr....a pred mesiacom sme mali 11600,tak drobec to vybehá,konečene tak nepribral,lebo už som sa bála,čo mesiac,to kilo,posledne po pol kile 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre