Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

janinek
27. jan 2012

@slniecko77 Nic se nedeje. Jako objektivne uznavam, ze ten child benefit pro kazdeho proste neni potreba, pokud ho pobiraji i rodiny s velkymi prijmy, tak proste pro ne to nic neznamena, je to kapka v mori. Tak chapu, ze se na tom stat snazi usetrit, protoze proste pry ty bohate rodiny to fakt neni zadna cara pres rozpocet. Na Maledivy si doleti i tak 🙂 Ale proste pro ty prumerne, podpruemrne to uz je poznat. Tak to fakt nastavit dobre. Spousta znich urcit enema narok na zadne benefity, ze jsou 'moc bohati', pritom se musi uskrovnit s materskou ci pak nicim, tak aspon tohle at jim zustane.

Hlavne s ditetem clovek sice polevi na narocich pro sebe, ze radsi dopreje to pekne a dobre diteti, ale na druhou stranu nejde nejak zurive setrit treba na bydleni ze. S mimcem naopak je potreba spis hledat vetsi bydleni, nez jit do mensiho, aby se usetrilo na najmu.

slniecko77
27. jan 2012

@janinek suhlasim 🙂

anrebcz
27. jan 2012

@janinek Mas pravdu,ale tady je problem jak posoudit kdo je bohata rodina?
Ten kde jeden vydelava vic nez 42k? nebo tam kde oba vydelavaji 41.9k? to je prave to.... a proc penalizovat nekoho, kdo tvrde pracoval, aby si napred neco vybudoval nez zalozi rodinu oproti tem co v 17ti otehotnely -'radi se mezi slabsi socialni vrstvu' a dostavaji pridavky zleva-zprava. Na deti maji vsichni naklady stejne( myslim zakladni potreby). Kdyz uz tak by se to melo brat podle celkoveho prijemu rodiny.

janinek
27. jan 2012

@anrebcz Ja mela tmei bohatymi fakt na mysli takove vrstvy, kde to v rozpoctu nepoznaji, ale souhlasim, ze je hrozne tezke nastavit tu hranici. Ale melo by to byt podle toho prijmu cele rodiny, i kdyz to bude pak jak v CR, kde se lidi schvalne neberou a ziji spolu 'nacerno' kvuli pridavkum.

A mas pravdu, ze vlastne kdyz teda studujes, pracujes, vydelavas, platis dane jak mourovata, tak pak kdyz potrebujes, tak nic nedostanes, je to dost nepomer.

slniecko77
27. jan 2012

mne pride nespravodlive, aby niekto kto studuje, aby si mohol najst slusnu pracu a neskor tvrdo pracuje a ma aj prijem nas £86K preco by nemohol dostavat pridavky na deti? Dava (a nielen na daniach) tejto krajine nepomerne viac ako niekto kto zije na socialnych davkach..
..podla tohto sa mi javi, ze ich deti su diskriminovane
..a ako napisala @anrebcz ked jeden zaraba viac ako £42K a druhy s paru nepracuje tiez nedostavaju Child benefit a tam kde obidvaja zarabaju 41.9K dostanu? pre mna velmi zvlastna matematika 😅
..UK ma najviac tehotnych v EU medzi mladistvymi, nech sa zamyslia preco asi...je to velmi dobry biznis mat deti, stat zaplati takmer vsetko a do prace nemusis..socialny system v UK je nemotivacny

janinek
28. jan 2012

@slniecko77 je fakt, ze ten system je nejak spatne a podle me podporuje spis, co by podporovat nemel.

S temi teen tehotnymi mas pravdu, vzdyt to je fakt nesmyslne vysoke cislo na tak vyspelou zemi. Vzpominam si, ze jednou o tom bylo neco ve zpravach na BBC, tam byla nejaka patanctileta ci sestnactileta tehotna a uz nevim, o cem presne ta reportaz byla, nicmene tam s ni byla mama a babicka a co myslite? Vekove rozdil 16-17 let. Bydlely vsechny spolu, zadny partner.

anrebcz
28. jan 2012

@janinek neco podobneho jsem taky videla, dokonce tam ta nactileta slecna rikala, ze planuje v sedmnacti otehotnet, protoze pak dostane council flat, ktery by si jinak nikdy nemohla dovolit.
@slniecko77 A co teprve rodic samozivitel, kdy matka je treba na stredni manazerske pozici a vydelava prave tech tech 42k, ze kterych jeste musi platit skolky (aby vubec mohla chodit do prace a neco vydelat). To je potom uplne na hlavu postavene...

livka299
28. jan 2012

Ďakujem baby...a ešte k nejakému prísspevku len toľko, že by sme tam chceli ROBIŤ a nie priživovať sa na príspevkoch 🙂

slniecko77
28. jan 2012

@livka299
..tie prispevky neboli ani mierene na teba 😉

livka299
28. jan 2012

Ja viem ale aby si niekto nemyslel 😅 ja ani priatel sme na urade prace v živote neboli 🙂 my chceme len o trosku vacsi zivotny standard na to, že celý život pracujeme.

janinek
28. jan 2012

@livka299 Ja tim nemyslela tebe, to spis, ze ta debata o 'vas' tak nejak presla v jine tema.

Problem je, ze podle me v dnesni dobe a situaci tady to budete mit hodne tezke, abyste se tu meli lepe nez na Slovensku. Nevim, co pritel dela, ale vseobecne, kdyz sem clovek prijde, jde v praci spis niz, muze se pak rychleji vypracovat, ale celkove tu zacinas na nizsi urovni, jak pracovni, tak zivotni.

Pokud to fakt s odchodem sem myslite vazne, ucte se anglicky, at se pritel snazi neco najit predem a pak sem jede na par mesicu. Najde si super levne sdilene bydleni a rozkouka se. Protoze proste prijet sem se tremi detmi a bez zajistene prace a znalosti jazyka je fakt hodne riskantni.

A pokud bys chtela pracovat i ty, tak podle me veskere tve vydelane penize padnou na skolky a hlidani deti a buhvi, jestli by to stacilo.

janinek
28. jan 2012

@anrebcz No, ted jsme se o tom bavili s manzelem, ten zase cetl clanek, kde se resilo, ze se musi nejak upravit ty housing benefity, ze ted je to tak, ze jsou dost vysoke a muzes si pronajmout dum soukrome a oni ti to proplati. Takze nejsi v hnusnem council housing, ale pekne si bydlis. A ze kdyz tam je najem treba 1200, tak kdyz dotycny najde praci, tak prijde o ten housing benefit, ale nikdy si na ten najem nevydela, ze. Tak je proste zase nic nemotivuje. Zacarovany kruh.

anrebcz
28. jan 2012

@janinek jo to jsem taky nekde cetla, copak to dava smysl? uplne na hlavu postavene, proc pracovat?!
Tohle je tema na ktere se muzeme bavit donekonecna ....a vzdycky se rozcilim 🙂
Problem je v tom, ze uz to tady takhle chodi tak dlouho, ze je to 'norma' a kdyz chce nekdo neco zmenit ( treba ted za doby krize) tak se vsichni budou bourit a delat dalsi riots a vlada to zase vzda, protoze je to nepopularni a nebo vymysli neco co nedava smysl.

lillah
30. jan 2012

@janinek No my sme prave v tom zacarovanom kruhu. Moj muz je na takej strednej manazerskej pozicii ako pise @anrebcz ale tych 42k rocne nezarobi (to by sme skakali od radosti). Zaraba tak do 30k. Na prispevky nemame narok, najomne platime 1100 mesacne. A s tym child benefitom. Ono je to vec pohladu. Je sice pravda, ze ten kto zarobi viac, zrejme studoval vysku a pod. Ale tvrdit, ze len taky sa namaka je nezmysel. Moj muz nestudoval. Na manazersku funkciu sa dostal tvrdou pracou pomaly, postupne. Zacal ako zametac v jednej firme, ktora preraba a obnovuje metro a railway stanice. Teraz je z neho site manager (na rebricku je niekde v strede). Ja nepracujem. S dvomi detmi si to nemozem dovolit, lebo nezarobim tolko aby som mohla zaplatit 500 a viac libier tyzdenne za skolky. Okrem toho aj tak nemaju miesto. Najradsej by som bola keby boli v jednej skolke co je takmer nemozne. Ked som si zaziadala o Income support typek na mna vybehol, ze preco som odisla z roboty a ci si hladam nieco nove. Tak ma nahneval, az som mu vykricala, ze ak sa mi postara o deti alebo zozenie skolku za pristupnu cenu tak ja mile rada do prace pojdem ale nehodlam robit ako blb aby som na konci mesiaca skoncila 200 libier v minuse.Cize by som v podstate platila zato aby som mohla robit.
Co tento stat potrebuje, je viac statnych skolok a hlavne lacnejsie. Viac child friendly zamestnavatelov a benefity nastavit tak aby sa pomahalo pracujucim rodinam, co sa snazia nejako slusnejsie vyzit.

anrebcz
30. jan 2012

@lillah Mas uplnou pravdu, ja si rikam, ze po prvnim diteti se jeste vratim do prace a to bude vychazet na penize tak tak(ted jako myslim, ze jeste trochu v plusu. Ale se dvema detmi uz to proste financne(chodit do prace a platis skolky) nevyjde.
Tady nejde o to jestli mas vysku, ale ze uz jsi se nekam vypracoval... pokud se nekdo vypracuje na lepsi pozici a potom je postihovan za to, ze si vlastni trvdou praci pomohl k lepsimu platu tak to je nesmysl.
Ja jsem stejny pripad jako tvuj manzel, mam sice vysku, ale tady v UK to nikoho nezajimalo!!! Zacinala jsem od nuly jako vsichni ostatni, napred servika v hotelu, pak za barem v hospode, pak pomocna sila v kancelari a az casem jsem se vypracovala tam kde jsem ted.

lillah
30. jan 2012

Po prvom som sa aj ja vratila do prace... ked mal syn 7 mesiacov. Ale teraz sa to uz neda. Vtedy som ani skolku neplatila lebo som robila vacsinou nocne ked bol muz doma. A bolo to o zivot. takmer sme sa nevideli. On prisiel o siestej domov. Zhltli sme veceru, odovzdala som syna a bezala som do prace. Ale s dvomi sa to uz neda. Nezvladol by po celom dni v robote starost o dve deti a ja by som rano po nocnej deti asi zavrela do mraznicky 😀

janinek
30. jan 2012

@lillah A dostavas ted jeste neco krome toho child benefitu nebo to je fakt vse?

A jako fakt s dvema detmi jit do prace je proste vydelavani na skolky, aspon az budou obe ve skole, muzes jit na pul uvazek nekam nebo treba na cely a platit child minderku a pujde to lepe, ze to bude mene hodin a tak. Ale dve male deti predskolniho veku, to fakt bys musela mit super pozici, abys vydelala na skolky a jeste ti zbylo do rozpoctu.

lillah
30. jan 2012

Este dostavame child tax credit. Ale to je tak vsetko. Teraz cakam na odpoved z Income support ale podla toho ako sa so mnou rozpraval dotycny na urade, asi nic nedostanem. Pocula som od niekoho, ze ak je prijem rodiny vyssi ako 17k rocne nemaju na to narok. Ale ked som sa pytala na Jobcentre plus tak mi povedali mi aby som si poziadala a uvidim. Ani child minderky mi nechceli zobrat obe naraz. Lebo ked som sa pytala tak dcerka bola under one.... Nemame ani auto a busom ich nosit kazdeho ku niekomu inemu....to je dost na hlavu.

janinek
30. jan 2012

@lillah Tak to je blbe, pokud by ti je nevzali spolu. A to jako kvuli tomu, ze jsou dve nebo ze je Laurinka jeste mala?

Kde v Londyne vlastne bydlite? A bez auta mi to s detmi prijde fakt tezke, uz kvuli tem skolkam a tak, ze to malokdo ma pet minut pesky aty busy tu jsou, no, jestli jste nekde na kraji jako my, tak to asi mame stejne, ja busem nejezdim, nikdy nemaji trasu, jak bych potrebovala, autem tam jsem za sedm minut a bduesm by to byla pul hodina s prestupem. A to jeste jeden z nich jede jednou z ahodinu, ze.

lillah
30. jan 2012

Koli tomu, ze bola este mala. Ked ma childminder baby under one tak moze mat tusim len dve under fives. Ked nema under one...moze mat tusim az 5 under fives. Takze by prisla o peniaze za tri deti. Malo childminders chce under ones. To viac skolky beru...ale tie si pytaju nehorazne peniaze. Koncom decembra som jednu odmietla lebo chceli 275 na tyzden. A zobrali by ju len full time. Part time ju nechceli, neviem preco ale taktiez v tom budu prachy 😀
Byvame blizko Turnpike Lane....Wood Green....

lillah
30. jan 2012

@janinek no tak busy su inak kapitola zivota v Londyne. My sice trasu mame....ale bus chodi ako chce. Podla rozvrhu by mal kazdych 8-12min. ale chodi priblizne kazdych 15 min. a vacsinou 2 za sebou tak potom pol hodinu tvrdneme na zastavke. Poobede ked idem pre syna do skolky nas aj 3 busy nevezmu koli buggy. Tak radsej nosim dcerku na rukach....alebo kracame 25 minut. co je pre 4rocneho dost. A potom kvici, ze ho bolia nozicky a mrznu mu ☹ A ani bikeom nemoze ist lebo ho nemame kde nechat. Skolka nema priestory na to...

janinek
30. jan 2012

@lillah Aha, ja si rikala, ze tam bude neco s tim vekem, takze ted po roce by ti uz dve nekdo vzal, kdybys chtela? A kolik to u vas stoji?

Wood green znam, ale jen podle jmena, jsme totiz Woodford Green a lidi si to pletou 🙂

janinek
30. jan 2012

A busy hruza, fakt jako clovek nemzue jet metrem, je to na auto nebo pesky. jenze s detmi to trva dlouho, k tomu kdyz je treba hnusne nebo ty jsi nastydla. kamaradka, kdyz brala kluky na kolobezkach, tak je pak snad nosila domu a zase zpatky, ale ona je vozi autem, pesky to je skoro 40 minut, kdyz jde sama, takze si to umis predstavit, jak to je rychle s detmi. Spis to meli jako prochazku, kdyz bylo v lete hezky.

Ja vim, jak busy jezdi u nas ve spicce, k metru, clovek se tam nedostane, stoji to v kolonach. Jsem fakt rada, ze to mame pet minut na metro a nejsem odkazana na autobusy.

lillah
30. jan 2012

Teraz uz asi ano......ale uz som si povedala, ze pockam do septembra, to syn pojde do skoly. Mozno aj dcerke ponuknu miesto v niektorej skolke. Urcite zas v tej najdrahsej 😠 a ja si najdem nejaku pracu. Aspon dufam. Lebo mne sa vsetky plany tak kazia. Jednoducho nemam stastie. Pred 5 rokmi som robila ako nanny. Celkom dobre som zarobila. Muz si nasiel novu robotu, tiez zarobil lepsie ako predtym. Zacali sme si setrit na depozit na dom....ostala som tehotna. V praci som musela dat vypoved, lebo ma chlapec o ktoreho som sa starala kopal do brucha. Tak som zacala robit v bare nad ktorym sme byvali. Ked mal syn 2 dali sme ho do skolky a ja som chcela ist robit na full time. Lenze nam skolku nechceli preplacat. Tak som ostala na part-time a zo skolkou skoncil. Ked uz mal narok na tych free 15 hours. Znovu som ostala tehotna. Takze ziadny full time...a este nas aj vyhodili z domu kde sme byvali. Narodila sa nam dcerka....tak som bola na materskej. Po skonceni som dostala ponuku urobit si healt care kurz.... prihlasila som sa...a v den ked som sa mala registrovat, stala sa nam nehoda a namiesto na registraciu som utekala na E&A.... Teraz mi drz palce aby sa v septembri zadarilo a hadam si najdem normalnu pracu 😉

33ta1na
4. feb 2012

@anrebcz moja urcite by si si tu musela co to doplatit ale nie celu sumu

anrebcz
6. feb 2012

@33ta1na sorry, ted se trochu nechytam. K cemu se ten tvuj prispevek vztahuje? 😉

monia18
11. feb 2012

Ahoj, zachytila som temu o skolkach v Londyne. Vie mi niekto poradit, aku sancu mam dostat 4-rocneho syna do skolky a kolko to asi stoji? A kolko to cele trva, kym sa to vybavi? Som doma s dalsim 2-rocnym synom.

janinek
11. feb 2012

@monia18 Kdy mu bude pet? Nemas ho uz mit ve skole? Touhle dobou bys mela mit podanou uz prihlasku do skolky, mas narok na 15 hodin tydne. Na strankach vasi borough si najdi skolky, kam patris a obvolej si je, jestli maji misto nebo se nech napsat do poradniku. Zalezi, kde bydlis a kolik maji mist.

smajka
12. feb 2012

@monia18 - 4-rocny by mal ist uz do reception na 'cely den'. bolo treba vyplnit prihlasku online do tusim 15 januara. a ty si v uk ?? no moj bude mat teraz tiez 4 roky a od sept ide do reception. cakame do 18 aprila na vysledok - ci nas zobrali. jedinu cestu vidim - ist sa priamo opytat do vybranej skolky a zistit ako sa postupuje. inak je to zadarmo, pokial nepojde do sukromnej skoly.

monia18
13. feb 2012

Teraz na jar bude mat 4, sme este na Slovensku, ale chystame sa v najblizsej dobe do Londyna, tak zistujem co a ako. Zatial mam trocha problem sa v tom vyznat. Neviem, co by bolo prenho najlepsie, nevie anglicky, tak aby si postupne zvykol na kolektiv a cudzi jayzk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre