Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

stenda
2. apr 2015

@bridgetfidget
Kde presne v londyne sa nachádzaš ?
My sme SW15
Papa x

motylike
18. apr 2015

Maminky zlaté, býva z vás niektorá v západnej časti Londýna (najlepšie Ealing a okolie). Mám 22-mesačnú dcérku a veľmi rada by som jej našla slovensky hovoriacu kamarátku/kamaráta a pre seba tiež zaujímavú spoločnosť. Ozvite sa mi, ak máte záujem. Ďakujem.

luciasarah
20. apr 2015

Pozdravujem vsetky maminky v Londyne! S manzelom sme zili a pracovali v Londyne,kym som neotehotnela,uzila som si matersku dovolenku s dvoma detmi 5 rokov na Slovensku,a prave chystam navrat do Londyna,potrebujem kazdu dobru radu 🙂! Manzel pracuje priamo v Londyne a ja sa chystam s detmi za nim. Mali by sme sa stahovat do Welvyn garden city a potrebujem poradit ako toho mojho 5 rocneho predskolacika dostanem do skoly. Prosim poradte! Dakujem

des
20. apr 2015

@luciasarah Ahoj, standardni zapisy jsou nekdy na podzim na dalsi skolni rok, cili ho budes zapisovat v jinym rezimu. Asi se to bude malicko lisit podle jednotlivych "councils", ja to resila v Croydonu (zari 2014). Meli to pekne popsane na strankach, Stahla jsem si formular, kde se mimo jine vyplnovaly nazvy skol, kterym bych chtela dat prednost a formular zaslala na prislusny odbor city council. Asi za 10 dni mi prisla odoved, ze bohuzel tyto me skoly jsou obsazene, ale nabizi mi misto v jine. Tam jsme si domluvili ve ctvrtek schuzku s reditelkou, prohledli si to a v pondeli uz mrnous nastupoval. Toto plati u statnich skol, u cirkevnich nekdy vyzaduji jeste formulare navic (o tom, jak casto chodis do kostela a kdo je tvuj farar🙂) a soukrome jsem ani nezkoumala 🙂 Nejlepsi asi se podivat na webovky councilu, pod ktery spadate - pokud uz ted vis presnou adresu, muzes si najit skoly, ktere by pripadaly v uvahu, napr. tu:http://schoolsfinder.direct.gov.uk/schoolsfinder Ale zrovna koukam, ze to neni uplne aktualni (nasi skolu otevirali 2014 a neni tam)....tez na strankach councilu jsem nasla oficialni seznam skol pro dany "okrsek" pro dany skolni rok.

luciasarah
21. apr 2015

Dakujem velmi pekne za rady! Presny council som nasla aj on-line prihlasku. Dufam,ze plati rovnaka prihlaska aj pre pristahovalcou.......:( Poslat sa to da do 20.maja,dufam ze dovtedy sa nam podari najst aj prenajom,teda presnu adresu. Zatial sme stale na Slovensku,ale do jula,hadam uz vo Welvyn Garden city. Bojim sa ako ho v skole budu brat,mini cudzinca z EU,ci ho radsej nemam dat aj ked 5 rocneho o grade nizsie medzi mladsie deti,kvoli anglictine, neviem ci vobec nieco take robia. Sice tu na Slovensku chodil do anglickej skolky, dost vela rozumie,ale rozpravat sa len snazi. Vy ste sa tiez stahovali do UK,alebo bol tvoj "mrnous" uz Anglican🙂)))?

des
22. apr 2015

@luciasarah Tak to nevím, jestli bez přesné adresy vám tu přihlášku vezmou. Přijde mi, že tady cokoliv se dá dělat až po tom, co máš adresu:-/ Jiné formuláře pro cizince určitě nejsou, pokud bydlíš v UK (tím se samozřejmě myslí, že i pracuješ a platíš daně), máš na školu pro děti stejný nárok (to je teda moje zjištění, ne žádný odborný výklad🙂) Můj chlapeček je Čech jak poleno a na angličtinu chodil jen na 3 hodinky týdně od března do června, manžel dostal pracovní nabídku, tak jsme neměli nějak moc času na přípravu. Čili když nastoupil do školy - do Reception, ve 4 a 3/4 letech (září 2014), tak uměl napočítat do pěti, vyjmenovat pár zvířat, dobře barvy, ale jakékoliv sloveso problém a pletl si What is your name a How are you?🙂) Začátek byl těžký, dokonce tam jednou dostal nějaký strašný záchvat, někdo ho nechtěl na hřišti někam pustit, učitelky nevěděly, co se děje, nebyl schopen jim nic vysvětlit, tak se rozvzteklil do běla a učitelka mi volala, ať si pro něj přijedu ☹ Ale od té doby se to o dost zlepšilo, naučil se strašně moc, od února už je schopen sestavit víc jak dvouslouvnou větu a dneska už je schopen vysvětlit všechno, co potřebuje. Chci Tě rozhodně uklidnit, pokud jde o přístup k cizincům - ve škole je tolik různých barev kůže a národností, že nikdo nebude mít problém s tím, že neumí moc anglicky. Je to tu opravdu hodně otevřené a alespoň z mojí zkušenosti se učitelky hodně snaží, aby děti -cizinci zapadly, Jediné, co bych zvážila a případně se na to zeptala je možnost dát ho do Reception class. Nevím, kdy je přesně narozený, možná by to problém nebyl a asi bych to i doporučila - oni totiž už touhle dobou v Reception sčítají a odčítají do 10, napočítají do stovky, umí hodně písmenek přečíst a hodně i napsat. Samozřejmě záleží na každém dítěti a na tom, co už umí (Štěpána nikdy písmena a čísla nezajímaly🙂), jen mi toho učení přijde na tak malý děti celkem hodně a do toho se ještě potýkat s angličtinou...

pele
2. máj 2015

Ahojte, mozem sa opytat, ci existuje v Londyne taxik s detskymi sedackami, ak ano, aka firma? Budem potrebovat ist z Eustonu cca 30 min a potrebovala by som vajicko. Tiez lepsie je objednavat telefonom alebo priamo na ulici? Dakujem vopred za radu🙂

gombicka
24. júl 2015

Whipps Cross, Homerton alebo North Middlesex? Zienky, mate skusenosti s niektorou z tych maternity unit? Rodili ste tam niektora? Co by ste odporucili?

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

andreaandca
1. mar 2016

Ahojte.Nakupujete, predavate, alebo darujete v UK? pripojte sa k facebookovej skupine
UK Bazar
https://www.facebook.com/profile.php?id=2220795...

andreaandca
1. mar 2016

Ahojte.Nakupujete, predavate, alebo darujete v UK? pripojte sa k facebookovej skupine
UK Bazar
https://www.facebook.com/profile.php?id=2220795...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre