Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

diamand
autor
14. jún 2007

emma - na middx uni ides len na nejaky 2 hodinovy test anglictiny, stoji to 90 libier a ked ho prejdes tak ta zoberu, takze to nie je az take hrozne

emmaelzer
14. jún 2007

diamand, uz by som nechcela ist studovat uni...v tomto veku a uz jednu uni mam za sebou....
ked sa babo narodi a vratim sa do roboty, dokoncim si skolu, kt. som uz zacala

bubenko
15. jún 2007

dobre ranko vam prajem, ja som dnes doma lebo poobede ideme na ultrazvuk, som trochu nespokojna lebo drobec este nekopka a to som v 20tt. dufam, ze vsetko bude v poriadku, potom vam hned napisem ako bolo. Tiez dufam, ze sa dozvieme co to bude 😉 .
zani, prosim napis mi ci si vsetko vybavovala aby si mohla s malym ist domov, mna to caka potom. Uz mi radili, ale napis mi to podrobne aj ty prosim ta.dakujem 😉 .

bubenko
15. jún 2007

ozaj, chcela by som do augusta pracovat, mam to dat v robote pisomne?
ako sa mate? podarilo sa vam po porode schudnut?

diamand
autor
15. jún 2007

bubenko, drzim palceky nech vsetko dobre dopadne a daj nam hned vediet ci to bude chlapcek alebo dievcatko, a kvoli tomu kopkaniu nebud nespokojna lebo kedze si prvorodicka tak vacsinou zacne kopat medzi 20 - 24 tyzdnom. Ozaj a ty chces ist tak skoro na matersku? mas nejaku namahavu pracu? nemusis davat nic pisomne ale musis im povedat tusim dva mesiace pred odchodom na matersku ja som im povedala ked som bola v 15tt 😉

bubenko
15. jún 2007

ja este na matersku nejdem, chcela by som robit do konca augusta, to bodem koncit siedmy mesiac. Robota je taka, za tam treba cely den stat, zacinam o siedmej rano a koncim o stvrtej-piatej. Strasne ma bolia nohy, je to zaberak ☹ . Ale kedze sa citim dobre, este chcem co to zarobit. 😒 . A pracujem v zime, kedze robim s masom, riadne sa naobliekam a mam este 3 kila viac. dik za radu, dam im v robote vediet.

bubenko
15. jún 2007

tak velmi sa tesim na ten ultrazvuk, cely tyzden som sa nemohla dockat 🙂 . dnes sa s manzelom pokusime vytvorit album, aby ste ma uz konecne videli. Uvidime ako na tom budeme casovo, kedze po ultrazvuku musime obvolat celu rodinu, vsetci chcu vediet co to bude.

diamand
autor
15. jún 2007

ahaaa, tak to ked mas taku stojatu pracu tak je lepsie ist tak skoro, ja mam termin 8 septembra a na matersku idem 31 augusta, ale sedim cely den za comp. takze sa to da zvladnut

bubenko
15. jún 2007

tak som tu. tak to vyzera ze bude dievcatko, ajked to nevedeli povedat na sto percent, velmi sa tesime 😀 , malinka je v poriadku a som konecne spokojna. 🙂 Idem zavolat domov, vsetci cakaju ako to dopadlo.
Dievcata na spolocnom termine pisu o 3D ultrazvuku, ja som bola na obycajnom, chodi sa aj tu v UK na taky? 😒
Treba sa ist niekde obiednat, alebo ako to je?

diamand
autor
15. jún 2007

jeej bubenko tak gratulujem k dievcatku a oni tu vzdy povedia ze to nie je na sto percent pre istotu aby sa uistili. Ja som tiez bola na 3D, ale to bolo na sk ked sme boli cez velku noc, tu by nas to stalo okolo 150-200 libier, takze ak sa chystas domov tak sa radsej objednaj niekde na sk, tam to stoji okolo 1000 sk. Ozaj mas aj foto zo scanu ak ano tak nam pridaj, plz

bludicka1
15. jún 2007

bubenko da sa 3D urobit aj tu, no je to velmi drahe, preto chodia dievcata na SK

mory
15. jún 2007

bubenkoooooo jaaaaj sa tak tesim ze to bude dievcatko velmi som ti priala aby to bola holka lebo nemam komu dat vsetko oblecenie co mam po malej 😀
totiz vsetky kamosky cakaju chlapcov 😖
jaaaaj tak marcel sa urcite tesi co? a mamca? 😵 no a najvioac asi ja tu skacem jak salena 😀 😀
a na 3D chod ked mas moznost ja som bola je to nadhera 😉 sak pohovorime ked sa stretneme uz sa tesim,boze sak mi za 3 tyzdne letiiiiime 😲 😎 😀

zani
15. jún 2007

Ahojte dievcata,Bubenko tesime sa s tebou,ze to je dievcatko.K tym vybavovackam ohladne cestovania s malym.Potrebujes si overit rodny list za 27libier to robia niekde pri Trafalgar square,neviem presne lebo tam bol moj partner,potom overene to vezmes aj dvoma fotkami pasovej velkosti na ambasadu a tam ti vystavia jednorazovy cestovny doklad za 5-6libier.A tusim budes potrebovat aj vase rodne listy.A potom na Slovensku si musis dat urobit normalny pas.Mory aj vy idete na slovensko?

mory
15. jún 2007

zani ano ideme 8/7/07 tak sa teeeesim 😵 uz sme neboli 2 roky ☹

tani
16. jún 2007

dobre ranko! dlho som sa neozvala, ale to pochopite ked sa vam narodia vase pokladiky 😀 . Malicka ma trosku problemy s travenim takze po kojeni sa puci chuderka a trosku jej ide mliecko naspat do pusinky, ale zatial to nie je az take zle ako to mala Martinka ked bola mala ta zvracala cez celu izbu. Teraz moj malinky anjelik spinka, ale uz nie dlho, lebo dve hodinky uz presli tak zachvilku zacne pytat papat. Nestihla som vas ani velmi citat ale tusimKika sa pytala ako dlho tu budem mat mamku. Chvalabohu do 31.7.Potom berie Martinku na dovolenku na Slovensko na mesiac a potom este pride na 2 tyzdne. Mima sa pytala aky bol porod. Tak ten moj bol super, horsie to bolo pred porodom, nakolko som bola sama doma, nahle zo mna priam vystrelila plodova voda-zelena tak som sa vylakala volala nemocnicu a potom taxi. V taxiku zo mna v kuse tiekla voda tak som do nemocnice prisla ako popisana 😀 Povedali, ze voda bola zelena lebo malicka sa do nej vykakala 😅 .Napojili ma na monitor, mala bola ok, pozreli zo spodu a povedali, ze som otvorena na 1 cm. Uz som mala dost silne bolesti,zvracala som 3x, tak som myslela, ze sa zblaznim ked takto je na 1cm.O tri hodinky som povedala ze citim potrebu tlacit(uz som mala silne bolesti asi 2 hodiny) pozreli ma a povedali otvorena na10 cm. ide sa na to. Tlacila som asi 15minutky a malicka bola vonka. Odrazu vsetka unava a bolest zmizli a prisiel sratsne silny pocit stastia. Rodinka kolo mna plakali od stasia a smiali sa ako sa mi nahle zmenila tvar. Ked ma sili vobec som to necitla dali mi vdychovat gas a velmi to pomohlo.

emmaelzer
16. jún 2007

tani, museli ta narezat, alebo si sa natrhla?

tani
16. jún 2007

natrhla som sa, ale len trosicku dva stehy 😵 ale co sa tyka sitia absolutne nic som necitila, a to ma niektore kamosky strasili, ze je to horsie ako porod. musim uz ist krmit 🙂

bubenko
18. jún 2007

ahojte, akosi tato stranka doteraz nefungovala. Chcem sa spytat kde sa treba ist na sk obiednat? Mam ist za svojim gynekologom alebo kde? Niekde do nemocnice? ☹

mima3114
18. jún 2007

ahoj tani.tak to si mala v pohode porod.urcite lepsi ako ja.tak si to mala rychle s tym tlacenim ked za 15 minut babetko bolo vonku.co sa tyka sitia tak ja som mala tiez len 2 stehy a sitie bolo v pohode.trosku take pichnutie ale to uz bolo nic oproti tomu co som si predtym vytrpela.

emmaelzer
19. jún 2007

no dievcata, tak ten porod musi byt hrozny, ked sa potom ani neciti sitie, co je vlastne pichanie ihly do ziveho masa....

tani
19. jún 2007

dobre ranko! co sa deje dievcata, nejak tu neprispievate 😨 , kde ste vsetky zmizli?? len mi nevravte ze ste viac busy ako ja s majou malou nezbednicou. Ale vlastne nie je nezbednica, len ju trosku trapi brusko. Asi ma reflux, ako mala Martinka, takze sa trosku trapi s travenim, ale dufam, ze z toho coskoro vyrastie. Pribera dobre takze je to v pohode. Emmaelzer mne dali pri siti gas a vravela, ze mi to aj lokalne umrtvila, takze asi preto som vobec nic necitila 😵
Ahoj Mima neboj druhy porod uz budes mat aj ty lahsi, aj ked si sa dusovala, ze dalsie uz nebude 😀 😀 . ako sa ma maly Filipko? blahozelame k 3 tyzdnom. 😵 Uz mate nejaky rezim dna? lebo my este vobec, ale asi je este skoro a nam to trosku zhorsuje aj brusko malinkej. Musim uz ist moje srdiecko mrnci.
Miriam ozvi sa ako sa vam dari, nech tu trosku pokecame o nasich pokladikoch.

diamand
autor
19. jún 2007

ahojte babulky,

tani - malinka je krasna a rastie ako z vody, zachvilu budes mat doma dalsiu pubertiacku 😉 dufam ze sa jej to travenie cim skor upravi

ja som tiez sitie vobec necitila, oni to umrtvia a preto to nie je citit a myslim ze na sk to nerobia tak preto vsetky baby rozpravaju ze to boli viac ako porod, pri tom to nie je absolutne citit

bubenko - treba sa objednat, robia to skoro vo vsetkych velkych mestach, ale podla toho odkial si si musis zistit kde pri vas sa to robi a kedy ides na sk?

mima - aj vy uz rastiete ako z vody, boze uz nech tu mam aj ja tu svoju krpatu

babulky a miriam sa nam este neozvala teda sice ozvala ale len raz a odvtedy nic, ani len foto nepridala potvorka jedna ale asi je busy, dufam ze to coskoro napravi 😉

tani
19. jún 2007

ahoj Kika. mala rastie uz pomalicky zacina sledovat veci okolo seba, otaca sa za zvukmi, uz sa neviem dockat kedy sa zacne usmievat. Uz sa sice usmieva ale to je len taka grimaska ktora vyzera ako usmev 😵 A ty ako sa citis? Zaha ta pali? lebo mna v tvojom tt uz palila poriadne. Vravi sa ze ked pali zaha tak babo bude vlasate tak u mna sa to potvrdilo 😀 jeeej azteraz som si vsimla ze si zmenila meno. Toto je uz definitivne? 😀 Malicka Charly kopka? Brusko mas dost velke na 29tt tak aby to nakoniec nebol chlapcek 😀 😀
co sa tyka tej puberty baby nebudete verit moja 11 rocna dcerenka je od vcera zenou 😨 Teda ja som svoje dni dostala 1x v 14tke a ona tak skoro. Chuderka ☹ Tak teraz tatino robi len na vlozky 😀 aj ked nastastie ja uz pomaly koncim. To bolo super na tehotenstve ze 9 mesiacov pokoj 😀
koncim malinka sa vrti 😉

bubenko
19. jún 2007

ako ti je dobre tani ze ten porod uz mas za sebou ☹ . si ozaj stastna mama 🙂 .
domov ideme 14.jula, velmi sa tesim, ale najprv musim zajst do mesta a kupit si zasa nieco na seba, lebo len priberam a priberam a do nicoho sa uz nemestim ☹ . Musim uznat ze aj manzel je skvely kedze mi stale opakuje ze musim vela papat, to aby malej nic nechybalo, no a ja papam 😅 . Ked sa budeme vracat zo slovenska mala by prist s nami aj moja mama na par dni na dovolenku 🙂 .

bubenko
19. jún 2007

teraz toho mame v robote vela, ale slubujem ze coskoro pridam fotky! 😉
ake je tu zvlastne pocasie, tlak mam asi tak 2 na 3, neznasam ked sa tak casto meni pocasie, byva mi zle 😢 . pa pa

diamand
autor
19. jún 2007

ahoj tani ano zmenili sme meno, toto vybral moj drahy a to uz sa nezmeni, ella sa nam stale paci ale zhodli sme sa ze na sk by ju urcite premenovali na elusku alebo elku a to teda nie, to sa nam nepaci, teda vlastne uz sa tak aj stalo draheho mama ju uz volala eluska 😖 , tak sme to zmenili na charly to sa neda inak ani povedat a je to take soft, ci kopka? boze ta tam mava rososo, ale nech ma aspon viem ze tam je 😉, a nestras ma s chlapcekom co budem robit so vsetkym ruzovym co som pokupila? inak vcera sa mi snivalo ze som rodila a ze to bol chlapcek a bol strasne malicky. Ja ti neviem preco mam take velke brucho, pri malom som mala takeho tesne pred porodom a do konca ho mam velmi nizko aj midwife mi povedala ze je dost dole, ale babo nie je velke, teda ked som mala posledny scan tak malo akurat velkost na svoj vek, ale ved uvidime uz sa nam to krati uz len 11 tyzdnov. Zaha ma pali a hlavne v noci, ale dam si mlieko a vacsinou mi to pomoze, ale nepali ma kazdy den len sem tam, pri Natkovi ma nepalila vobec a tiez bol vlasaty, tak dufame ze nas to ani teraz neobide, mne sa strasne pacia vlasate deticky, juuuj uz nech je tu 😵

bubenko a odkial z Sk si? o tom tlaku mi hovor, ja ho mam asi nizky lebo sa mi dost toci hlava a hlavne ked je vonku dusno ☹

mima3114
19. jún 2007

dakujeme tani za blahozelanie k 3 tyzdnom 🙂 Filipko v noci pekne spinka,vacsinou sa budi 2 krat v noci,ale niekedy sa stane,ze sa budi aj kazde 2 hodiny.ale noci su v pohode,daju sa zvladnut,no horsie je to s nim cez den.skoro vzdy place,najradsej je ked ho mam pri prsniku.vtedy je ticho.dnes sme s nim boli aj u lekara,ze ench ho prezrie ci nie je chory alebo co ked tak place,ale je zdravucky.

mima3114
19. jún 2007

tani a tvojej malinkej sa ako dari?v noci ti spinka?mna to babo uplne zamestnava 🙂 nestiham ist ani na net.akurat vecer sem rychlo sadnem,niekedy ked sa stane zazrak,ze maly spinka aj cez den,tak rychlo sadnem za net.ale nikdy nie na dlho 🙂

tani
20. jún 2007

caute vsetky! Kika velkost babatka vraj nezalezi od velkosti bruska a ked ti na scane povedali, ze je to ako ma byt tak bud v pohode.
Mima tak to bud rad, ze ti malicky spinka v noci. Aj moja princezna je najradsej na prsniku, ale nie zeby bola nejaka jedacka, ona tam rada spinka 😵 aj preto musime papat niekedy aj kazdu polhodinku. asi 10 minutky po papani sa zacne pucit a plakat jedine co ju utisi je ked si ju dam cez plece a pochodujem s nou po dome. tak spinka asi jej robi dobre ked ma trosku pritlacene brusko, ale mne uz odchadza chrbat ☹ . a kakame skoro po kazdom papkani takze plienky idu raz dva. esteze pouzivame pampersky keby to boli latkove tak sa urcite zblaznim, by som iba prala a prala.Varit nestiham pomaha mi mamka, aspon ze ona tu je , manzel totiz pride domov az 10.8. sama by som to vsetko asi nezvladla. aj Martinka mi pomaha aspon tym, ze je dost samostatna. Idem uz rychlo nieco zajest kym mala spinka. Aj Miriam to ma asi rusne, lebo sa vobec neozyva. Mima a Filipko chce cumlik? Lebo Lili ani za svet, ked jej ho pcham az ju napne

diamand
autor
20. jún 2007

ahoj tani, a kde mas manzelika ked pride az v auguste? Ozaj a k tomu cumliku, moj natko ho tiez vobec nechcel a ani ho nevedel v pusinke udrzat ale na koniec sme zistili ze to bolo kvoli tomu ze mal zrasteny jazycek, tusim sa tomu doma hovori srdiecko ci ako, a tu mu to nechceli prestrihnut tak mu to robili az doma, ale to uz bolo neskoro lebo Natinko uz mal namiesto cumlika palec. A musim vam povedat je to hrozneeeee, neviem ako ho mam od neho odnaucit, on si ho sice dava len v noci a to ani o tom nevie kedze to je v spanku ale aj tak, uz som mu ho natrela so vsetkym moznym aj som mu ho obviazala ale ma ho aj tak ☹ tento krat som sa rozhodla ze aj ked cumlik malickej priviazem na hlavicku tak ho bude mat, ten sa da lahko odhodit ale palec len odrezat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre