Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

hirondelle
5. júl 2007

Ahojte! Dakujem Mory a Tani! Vam sa zije, ked idete na SK 🙂 , my sme tu v uprsanom pocasi ☹

Tani, rozmyslala som, ked sa Lily tak puci, nie je to tym co si zjedla? Davas si na to pozor? Ja velmi davam pozor co zjem. Netreba jest strukoviny, cokoladu, cerstve paradajky, papriky, arasidy a potom uz len pozri ci to co zjes sa na nej odzrkadli, myslim, tym, ze ma problem s bruskom. Ja som spozorovala na malej, ze ani slivky nemozem zjest. Inak malicka nema tieto problemy. A citala som, ze ani kapucino! Nepijem ani kavu ani caj, ale to by nemala absulutne uskodit.

bubenko
5. júl 2007

mory uz sa na vas tesim 😀
hirondelle kde mam hladat tu IP? 😕 ,prosim napis mi cim skor lebo o chvilu uz budem bez internetu a ani na to pri tom stahovani nebude cas. ☹
ktovie ako to potom budem stihat po tej dobe vsetko co ste napisali citat ☹
dnes mam volno, ale co to je take volno ked treba varit a balit veci na stahovanie, no o nicom 😠
domov ideme len na tyzden,skoda ze len tak na rychlo ale sme radi ze aspon na tolko 😉 . Uz to vidim ako bude mamca a svokra varit, pridem ako mamut 😅 .

diamand
autor
5. júl 2007

babulky ja uz si to velmi dobre napamatam predsa bolo to uz pred 5 1/2 roka 😅, ale musim si zaklopat natko bol velmi dobre babetko, sice kojila som ho len 5 tyzdnov, ale od 7 tyzdnov mi spaval celu noc, poslednu flasku som mu dala okolo deviatej a rano sa zobudil az okolo 6, takze to bolo super dufam ze aj bambulka bude taka, no ale tie zaciatky kojenia to si uz moc nepamatam, ale myslim ze aj to bolo ok, cez den mi za to moc nespaval len tak 15-30 minutove spanky inak sa stale mrvil a papal

babylky - tie fase malicke su take nadherne uz sa tesim na tu moju, jaj nech uz to na mna pride, celkom sa tesim 😖, ale sem tam ma chyti aj panika pri predstave co ma caka

nippa
5. júl 2007

oh..ako som pozerala fotky tak ma nejak popoalo ze by som aj ja chcela druhe...ake by to bolo sweet mat takeho maleho drobca doma a este aku radost by mal moj drahy...ale ked sa nejak preberiem z toho krasneho sna tak si uvedomim ze tento krat do toho nemozeme len tak skocit(aj ked drahy by nevahal ani sekundu)...oh...ale o rocik sa pokusime aj my....vsetko pekne po poriadku...tentokrat...

elbel
5. júl 2007

Ahojte
Tani- ja som tu zijem len som unavena a nic sa mi nechce vdaka malej ktora ma rano budicek uz 5.30 az 6.00am 😠 .Nikdy nebola ktohovie aky spac ale co je vela to je vela.Dufam ze coskoro z toho vyrastie ak nie tak ju prestahujem do komory 😅

tani
5. júl 2007

elbel dik za IP aj ja som ti poslala. Nippa fotecky su krasne ale keby si tu prisla ked ma Lili svoju chvilku(a ma ich dost casto) tak by si si asi povedala, no ved sa nemusim ponahlat 😀 No Kika malokedy sa stane aby bolo prve dietatko take ako druhe, aj ked mne sa to stalo, obidve mi dali zabrat 😀 Miriam ja na Slovensko nejdem tohto roku, mozno na Vianoce, cez leto len Martinka ide na prazdniny k ockovi. a co sa tyka tej stravy som velmi opatrna, vsetko co si vypisala, ze nemam nejem pijem len still mineralku, davam si jednu kavu rano ale to len co ma znizeny obsah kofeinu, bez nej by som asi nevydrzala. jem hlavne cestoviny, syry, zemiaky a kuracie maso. nic mastne ani spice. neviem co jej moze byt aj dnes mala dost zly den, najhorsie je ze lekari ju ani poriadne nepozru len povedia ze je to OK. neviem ci by tak povedali keby to bolo ich babo, no co uz, musime s toho vyrast, Martinku to preslo ked mala okolo 3,4 mesiace, takze uz nie dlho 😵

tani
5. júl 2007

jeeeeeeeeej Adi -elbel az teraz som si vsimla, ze si dala fotky. Krasne modrooke deticky

hirondelle
5. júl 2007

Waw, Kika, aj ja by som chcela takeho Natka! Myslim take babatko, ktore by mi od 7 tyzdna prespala celu noc! Natko nebol mozno taky hlados. Mne sa Zoë zobudi dva x za noc, ale potom nie a nie spinkat a ja by som tak spala...

Neboj, Kika ani sa nenazdas a co chvilu budes mat Tvoju bambulku pri sebe. Cas rychlo leti!

Tani, tak potom neviem preco malu Lili tak puci. Najhorsie je, ze tu je zdravotnictvo na strasnej urovni! Ci Ta boli koleno, hlava, ucho na vsetko Ti daju paracetamol! Ja rozmyslam, ze by som isla na SK v oktobri, ale to este nie je iste!

Nippa, aj k nam keby si prisla prave vtedy, ked malicka place, tak neviem, neviem 🙂 , ale ked sa krasne usmievaje dobrucka, vtedy ten pocit sa neda opisat!Vtedy je na spapanie 🙂 a taka nadherna! A ten pocit, ze je nasa je uzasny!

hirondelle
5. júl 2007

Ozaj, Tani, a moja malicka velmi cka, kycha a chrapka, ale neboj, to je uplne normalne!Citala som z mudrej knihy 😀 Malo by to prestat okolo 1-2 mesiaca.Tak neboj!

nippa
6. júl 2007

jooj..tani je mi luto ze mala je nezbednik...no co kazda zena ma svoje needs 😉 moja mala bola kludas ale za to teraz ma vrtochy a uz vie co chce a co nie...ja som jedla vsetko doradu, mastneho vela nejedavame aj tak ale stiplave je na dennom poriadku, nikdy sme nemali problem, ale mozno to tvojmu drobcovi skodi..mozno je lepsie skusit ci ti pomoze to vysadit...hlavne skus kojit lebo UM to este viac komplikuje. Ak aj davas UM tak nehrkaj mliecko pred tym ako jej to das, vytvoris bublinky a tie jej ostavaju v brusku a budu musiet vyjst bud vrchom alebo spodkom ☹ skus jej trosku pomastit brusko alebo chrbatik po papani, to som ja vzdy robila alebo ked ma velke problemy tak stlac jej nozicku dokopy s laktom na opacnej rucke..moja sa vzdy pri tom tak tvarila a napokon si aj pukla a bol pokoj....tak dzrime palce vsetkym drobcekom aby vam dali trosku spanku v noci....ja si tiez zelam aby druhe bolo ako to prve..potom mam pokoj, mala vedela spat aj do 9tej .....

tani
7. júl 2007

caute. baby diki za rady, ale ja uz som naozaj vyskusala vsetko. Po papani nemozem masirovat, hned by sa pozvracala, ale masirujeme tak hodinku po papani, aj brusko aj chrbatik, um vobec nedavam ani neplanujem, keby chcela pit z flase bolo by to moje mlieko, ale aj tak nechce . kupila som si caj pre kojace mamky, v polskom obchode obsahuje fenikel a kmin takze aj to by jej malo pomoct, ale ja si tak myslim, ze ona z toho proste musi vyrast, tak to bolo aj Martinkou, proste jej zaludok a brusko este musia "dozriet" teraz to ma take akoby ju palila zaha a potom sa vyzvracia chuderka. ale som aj tak stastna su aj ovela horsie choroby toto je uplne bezne pre babatka a vyrastu z toho, len je to viac fusky pre rodicov, ale co tam po tom. musim ist pa

hirondelle
8. júl 2007

Tani, chcem sa spytat, ked Ti Lili zvracia, je potom asi o par minut, alebo 20 min opat hladna a papa si rucicku? Mne sa to stalo so Zoë 2x a neviem ci je hladna, alebo to len tak robi a potom zacne plakat.
Vcera sme boli na dlhej prechadzke, chystame sa aj dnes, lebo je nadherne. Pekny den

tani
8. júl 2007

ahoj Miriam. ja tiez neviem co robit, lebo niekedy hned ako sa vyzvracia tvari sa akoby bola hladna. pytala som sa midwife ci jej dat hned papat po tom ako zvracala tak povedala, ze radsej nie hned aby si brusko trosku odychlo. aj my sme boli vcera aj dnes na fajne dlhej prechadzke, konecne sa pocasie trosku umudrilo 😵 dufam, ze takto vydrzi az do konca leta 😀 😀 aspon

hirondelle
10. júl 2007

Ahojte dievcata.
Dufam, ze uz sa to pocasie umudri!
Ako sa mate buduce mamicky a mamicky? Kde je Diamand? Uz davno som ju necitala?

Tani, ako sa ma Lili? Mne vcear Zoë spinkala cely den, papala iba 3, alebo 4x, bolo to na nu nezvycajne a v noci, nechcela spat, ale neplakala, tak sme mali kludnu noc.Snazime sa o aky taky rezim!
Teraz cakam na midwife, malicka spinka, ide ju vazit, tak mi ju opat preberie ☹ .
Zelam Vam pekny den a ak nie je v Anglicku slniecko, posielam z Wales.

diamand
autor
10. júl 2007

ahojte babulky,

miriam - ja si vas tu citam ale akosi som zlenivela a vobec sa mi nechce pisat, posledne dni by som len spala 😖 . To slniecko by si nam teda fakt mohla poslat lebo tu je pod mrakom ale tusim uz v sobotu sa ma vycasit - huraaaa

tani
10. júl 2007

caute. Lili mala vcera zly den, skoro vobec nespinkala a vela s anpucila, neviem co sa dialo, ale zato mala asi najlepsiu noc zobudila sa o 2 hej napapala a spinkala az do pol 6 😵 😵 . dnes je ako anjelik, len papa a spinka, dufam, ze uz sa jej brusko trosku umudri 😵 a prestane ju trapit.Dokonca som dnes stihla aj varit 😵a zehlit. Slniecko sme mali trosku rano, ale uz ho niet. aspon neprsi. vcera bolo slniecko a hned sa jej vyhodili potnicky, ale uz zase zmizli.pekny den vsetkym

hirondelle
13. júl 2007

Ahojte dievcata. Ako sa mate? Kika ako ide tehotenstvo? Tani, pozri co som nasla na nete. Odkopirujem to tu.
Ako sa ma Tvoja malicka? Moja je fajn, cez den by len spala a v noci je to horsie, ale uz sa to lepsi!Horsie je ju vecer uspat, tak pravidelne zaspi o 22h, alebo 23h, alebo 23h30. Papa kazde dbva-tri hodinky. Je to unavujuce, ale verim, ze sa to zlepsi. Posledne dni bolo nadherne pocasie, ta som sa snazila byt co najcastejsie vonku.A co vy? Co mate nove?

Z netu:
Ako mamička prvorodička, v zrelom veku, po prekonaných ťažkostiach s otehotnením som bola veľmi citlivá na svoje bábätko už počas tehotenstva.
Jedným z prvých prejavov mojej úzkostlivosti bolo stravovanie po pôrode – ako všetko v tom čase, aj k tomu som sa postavila s mne príznačným extrémom. Preštudovala som všetko, čo sa dalo, zozbierala rady mamičiek z Babetka a takto to dopadlo:

1. Vylúčila som tzv. alergény a nevhodné ovocie – citrusy, jahody, paradajky, kyslú kapustu, orechy, mak (obsahuje veľa vápnika), med, bylinkové čaje, sóju (veľmi ma prekvapilo, keď som sa dočítala, že aj sója je aj alergén), vaječný bielok a všetko, kde sa nachádza, huby, slané, korenisté a pikantné jedlá, čokoládu, lesné plody a hrozno(sú síce bohaté na železo, ale v pôrodnici nám ich neodporúčali), ocot
2. Vylúčila som cibuľu, v surovom stave cesnak úplne
3. Vylúčila som všetko zdúvavé – kel, kapusta, kareláb, karfiol, hrášok, reďkovky, šupky z ovocia (to nám radili v pôrodnici), zeler, marhuľový kompót (tiež rada z pôrodnice), čerstvý chlieb a pečivo (skúste jesť päť mesiacov len 1-2 dňový chlieb, bŕ), všetky strukoviny
4. Vylúčila som všetko fritované, vyprážané, tukové
5. Po pár prebdených nociach z dôvodu usedavého plaču môjho čerstvého bábätka mi pediatrička odporučila nepiť mlieko, vraj zdúva detičky, pomohlo!
6. Keďže sa synček ukázal ako alergik veľmi skoro, absolvovali sme testy a museli sme vylúčiť z jedla jablko, zeler, pre istotu aj hrušku (krížená alergia s brezou)
7. Alergiologička mi odporučila vynechať morské ryby
8. Nevhodné je aj všetko konzervované, polotovary, sáčkové polievky, vegety a pod.
9. Z tekutín som pila iba vodu bez bubliniek, občas slabý čierny čaj, hlavne čaj pre kojace matky, z ktorého sme obaja mali riadne vetry. Dávala som si pozor na bublinky, harmanček, citrusové šťavy, kávu, colu, silný čaj, osladené nápoje
10. Z mäsa som vylúčila údeniny, zo mliečnych výrobkov údené syry a ochucované jogurty (je to len chémia), bryndzu (nie je termizovaná)
11. Čoskoro nastala jar a pediatrička ma upozornila, aby som sa nepustila s chuťou do jarnej zeleniny, lebo väčšina je dobre hnojená (chemicky) a rýchlená, no a skoré čerešne zas striekané

Keď to zhrniem, jedla som starý chlieb, biele jogurty, tvrdé syry, varené a dusené mäso, zemiaky, ryžu cestoviny, polievky z mrkvy a petržlenu. To som dodržiavala celých 5 mesiacov. Okrem čokolády, bez tej som žiť nemohla a bábätku našťastie naškodila.
Potom, trošku po troške som pridávala niektoré jedlá, aby si malé bruško privyklo, kým začne samo spracúvať tie dobroty.
Mamičky, možno ma odsúdite. Naplno som kojila (koľko si bábo pýtalo) do 13. mesiaca a ešte vždy obmedzujem alergény vo svojom aj bábätkovom jedálničku.
Od vylúčenia kravského mlieka nemal môj syn ani jeden jediný problémik s bruškom, vetrami, alergiou. Nepoznáme boľavé bruško ani po zavedení tuhej stravy, toho času už aj zdúvavých jedál.
Žiaľ, po obmedzení kojenia sa začali alergie prejavovať, s tým ale už nič nenarobím. Utvrdilo ma to však v nesmiernej sile MM a jeho ochrannej sile.

diamand
autor
13. júl 2007

ahojte babulky,

miriam, tehulkovanie ide velmi rychlo, ale v praci to ide pomaly, boze ked si predstavim ze este 7 tyzdnov tak mi je zle 😒 no nejako to musim zvladnut.

nippa- no co uz ti prisla mamca? ta bundicka este neprisla, takze asi az v pondelok, dokonca dnes ani ziadna posta co je velmi nezvycajne, asi ma royal mail strajk

hirondelle
13. júl 2007

ano, dnes mali posty opat strajk!

kika, tak nech Ti to rychlo ubehne!7 tyz. sa zda vela, ale uvidis, ubehne to rychlo!

mima3114
13. júl 2007

caute baby.zdravim vas z rodneho slovenska 😀 prisla som sem minuly tyzden v utorok,pocasie je tu take,ze je dusno a su z toho burky a dazde,ale na dalsi tyden uz ma byt pekne.a vz ake tam mate pocasie?

mima3114
13. júl 2007

a co sa tyka toho kojenia,tak ja si neodopieram nic a vsetko je v poriadku.aj v nemocnici mi povedali,ze od zaciatku mam jest vsetko aby si malicky zvykal.ale ak nebude chciet papat z prsnika nasledujucich 12hodin po tom ako som ho naposledy nakojila,tak znamena,ze mu nechutilo nieco co som zjedla naposledy a potom to mam vylucit.ale zatial som nemala ziaden problem.

mima3114
13. júl 2007

tani a malicka ma stle problemy z bruskom?

mima3114
13. júl 2007

a ty HIRONDELLE uz si zotavena po porode?nemala si ziadne problemy potom?lebo ako si mi pisala v IP,tak si si vytrpela pri porode dost.drz sa.a tebe TANI tiez prajem vela stastia s malinkou aby to brusko uz netrapilo.

mima3114
13. júl 2007

moj filipko sa ma dobre,chvala Bohu je zdravy,teraz mu vybavujem slovensky rodny list.tak snazimne sa v bratislave to posurit cez znamost lebo mu rychlo potrebujem vybavit aj karticku poistenca lebo ak nahodou ochori tak ho tu neosetria ani nedaju lieky a taktiez ho treba ockovat.

hirondelle
13. júl 2007

ahoj Mima,uz si sa tu davno neukazala!vyzeralo to iba na konverzaciu s Tanou a Kikou 🙂

Tani, ako sa masa? Co je s Tebou? Uz si sa davno neukazala!

Ja som to tam odkopirovala pre Tanu, ak by jej to pomohlo. Ja som sa zo zaciatku dost obmedzovala, ale teraz to az tak neprehanam. Tiez mi tu povedali, ze mam vsetko jest a postupne zistit co skodi babatku.

Mima, posli sem to pekne pocasie!!! A zelam peknu dovolenku

hirondelle
13. júl 2007

Mima, teraz uz ok. Rez je absolutne v poriadku a to by uz moj drahy chcel dalsie babatko🙂)).
Malicka je nadherna a dobrucka, obcas nejake divadielko, ale to aby sme vedeli, ze ju mame 🙂

mima3114
16. júl 2007

neozvala som sa preto,lebo naozaj nestiham a ked mam chvilocku cas tak som unavena a rada si aspon nna pol hodinky zdriemnem.je tu hrozne horuco,rada by som vam tam poslala trosku nejakeho slniecka keby sa dalo.ale ved vy mate svoje slniecka 🙂

nippa
18. júl 2007

ahojte babizne...dlhsie som tu nebola ale vas sem tam citam...vidim ze sa kazdemu dari...diamand vies ze sa mi dnes s tebou snivalo? behala si po obchodoch a kupovala o 100-200...nie az take nesplnitelne..ale ze sa ti narodilo baby skorej o 2 tyzdne lebo ze ti zle vypocitali datum...ked budes mat cas neskor ozvi sa ..ja mam lunch break medzi 1-2pm....prajem vsekym pekny den...

tani
19. júl 2007

caute vsetky!! aj ja som sa uz dlhsie neozvala ale jak tak pozeram, nikto nema vela casu. to ja ked som bola tehulka som tu prisievala ako diva. 😀 😀 aj ked to asi preto, ze som nepracovala uz od 1. mesiaca tak som sa len nudila , zato teraz nudu vazne nepoznam 😀 . malickej sa nepolepsilo, ale uz zachvilu bude mat 3 mesiaciky a vraj potom sa vsetko napravi. aj dnes som bola u doktorky, no len som sa zbytocne rozculila, zabity cas ani sa nu nepozrela. vravim jej ze mala vcera skoro vobec nespala, len plackala, vobec ma nepocuvala, pribera tak to je ok. ja z tych doktorov tu raz dostanem infarkt. 😠 😠 co vy ako babenky. Kika brusko rastie?? Teda co som naposledy pozerala tvoje fotky uz si ho mala take ako ja v 9tom mesiaci 😀 😀 Mima jak ti faaaaaaaaaaaajne ze si na SK. aj ked az take horucavy ako su tam momentalne nie je pre babatka nic prijemne, ale aj ja by som hned sla. darmo UK pre mna nikdy nebude ako doma, aj ked tu uz asi zostarnem. Hoci po navsteve GP by som sa najradsej hned zbalila a odisla. to som niekedy nadavala na doktorov na SK oproti tymto tu su ty nasi super odbornici.Miriam ako malicka? vsetko Ok??dik za prekopirovanie toho clanku, skoro ako by som ho pisala ja 😀 len asi nevydrzim kojit az 13 mesiacov. mozno budem musiet lebo mala celkom odmieta flasku. mam to ja ale vybite dieta. moj manzel to len skomentoval, ze vobec sa jej necuduje aj on by si radsej vybral cici 😀 😀 Jaaaaaaaj musim ist pa vsetky 😵

hirondelle
19. júl 2007

Ahojte! Ja som sa celkom bala ci si OK Tani! My sme v poriadku. Posledne dva dni bolo nadherne pocasie, tak sme boli stale vonku a bola som leniva ist na MK a ak ano, nikdy to neslo! Malicka je dobra, ale obcas ma svoje muchy, hlavne vecer, ked odbije 6-7 hodin!Zaspava na mojej hrudi a niekedy aj v kosiku, tak sa z toho tesim. Tu a GP? Mam na to tiez svoj nazor!!!My ideme k GP 3.8. tak uvidimn co a ako, ale kazdopadnne si ju chcem dat skontrolovat na SK u lekara ci vsetko OK. Moja papa a papa. Aj kojim aj z flasky. Uz ma 5,28kg! A velmi rastie! O dva tyzdne moses basket vymenime za postielku!

Nippa, j sa Ti splnia sny? Mozno to bude pravda? Ale Kika chce byt este v tom case v robote, ak sa nemylim.

Pekny vecer vsetkym maminam aj tehulkam!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre