Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

mima3114
14. aug 2007

baby a ako sa ma dimand?dufam,ze jej to vsetko vyjde podla planov.

diamand
autor
15. aug 2007

ahojte babulky, ako sa mi mate. Ja byvam v poslednych dnoch akasi unavena, ledva vydrzim v robote do zaverecnej, ale uz mam len 2 a pol tyzdna a koncim huraaaa, uz sa neviem dockat. A to hrozne pocasie tento tyzden dufam ze sa to vylepsi ked sa malicka narodi nech mozme chodit s maminou na prechadzky, jaj uz sa tak tesim, a to cakanie je hrozneeeeee

diamand
autor
15. aug 2007

tani - vsetko naj. k narodeninam, sice oneskorene ale predsa, a s tou malicou to mi je luto, dufam ze sa to co najskor upravi

mima - mam sa fajn, neviem ci som vam uz pisala ze testy na streptokoka B som mala negativne takze parada moj plan zatial pokracuje tak ako ma, ked to pojde takto dalej tak rodenie do vody sa mi splniiiii a potom vam mozem porozpravat ake to bolo

hirondelle
15. aug 2007

Tanicka, Vsetko Najlepsie!!!
Ako sa ma malicka Liyannka? Uz je v poriadku?
Keby clovek vedel ake tu je zdravotnictvo... ☹ , ale dufam, ze je opat v poriadku!
Tisko Ti zavidim, ze prespala celu noc 🙂, my sa este stale budime, ale uz je to ovela lepsie!Uz spinkame 6 hodin a potom po 4 hod. sa zobudime, stale lepsie ako na zaciatku-kazde 1-2, alebo 2-3 hod.

Diamantik, Tebe sa to krati a krati. Drzim palceky,nech to ide podla planu a nech uz konecne mame niekoho kto bude rodit do vody!To bol moj sen a na 100% som tomu verila, no a vidis, nakoniec bola sekcia ☹
Nic proti sekcii, ale som sa mohla vyvarovat 15h tlacenia 😀

Mima, ako sa ma maly Filipko? Kolko vazite? Ako Ti v noci spinka?

Bubenko, je to Birth plan

bubenko
15. aug 2007

tani vsetko najlepsie k narodeninam 😀
diamant tak ty to uz mozes cakat kazdu chvilu, verim ti ze uz sa nemozes dockat. drz sa 😉
zelam vam pekny zvysok dna 😀

mima3114
15. aug 2007

diamand drzim palce aby ti to vyslo s tym porodom do vody.

hirondelle dakujem,filipko sa ma dobre,v noci spinka,2 krat sa mi zobudi ale to mu dam papkat a hned spinka dalej.minuly tyzden sme boli u lekarky a ta ho povazila a maly ma 6 400 gramov.a tvoje malicke ako sa ma?kolko vazi?ste zdravi?

hirondelle
15. aug 2007

Mima, minuly pondelok sme boli u GP- Zoë vazila 5,64kg. Musim poklepkat, sme zdravi, vsetko je v poriadku.
Sice tento tyzden je nejaka placliva. Obvykle byvala medzi 18-21hod., ale tento tyzden place aj 3 x denne, ale to myslim, ze nie ze place, ale reve. Skusam vsetko-nas ritual 🙂 :papanie, prebalovanie, detsky kolotoc, spievanie, tancovanie a nic, iba placeme, tak neviem co sa deje. Dnes uz bola trosku lepsie, ale v pondelok a vcera...uz som len cakala, kedy susedia poslu k nam niekoho zo socialky 😀, tak nam vyvadzala!
Dufam, ze zajtra to bude ok.Vsimla som si, neviem ako vy baby, ked je nadherne pocasie sme dlho vonku a vtedy je ako med a ked len prsi, nemam sancu ist s nou von, je velmi placliva.Urcite je cerstvy vzduch pomaha.

tani
16. aug 2007

vsetkym moc diki za blahozelania.
Miriam ta prespinkana noc bola skor vynimka, stalo sa to len raz, inac chodime spinkat okolo 10p.m. potom sa zobudi okolo 3 a potom okolo 6. dost to zalezi aj od toho ako spinkala cez den. aj Lily niekedy vrieska jak diva, ona je taky nervacik, ked ju nezdvihnem na ruky potom ako mi jemne naznacila ze uz nechce lezat tak sa rozcerti, hoci jej vobec nic nie je, len dobre vie ze potom ju mamka rychlo berie na ruky a spiva, hlavicka vybita to je 😀
Kika uz sa neviem dockat s tebou, uz sa tesim na tvoje fotecky 😉
bubenko velmi si s tym birth plan nezatazuj hlavu ono to nakoniec je aj tak celkm inac ako si naplanujes. ja som tiez stresovala co tam napisat a ci mam vsetko presne podla zoznamu do nemocnice a nakoniec do toho planu nikto ani nenazrel. este stale neviete pohlavie babatka? alebo nechcete vediet?
ideme spinkat sladke snicky vsetkym 😔

hirondelle
16. aug 2007

Tani, tak Ty skoro rano buntosis 🙂 , asi ako ja. Akurat som nakrmila malu a neda sa mi zaspat.Nasa mala asi tak isto spava ako Tvoja.Teraz sa jej podarilo uz aj od 8pm zaspat do 2am-takych 6hodin vkuse.Dufam, ze to bude pokracovat takto stale a nakoniec potiahne aj celu noc 🙂
To uz ani ja sa neviem dockat, ked uvidim Kikinu bambulku.A hlavne,nech sa to podari-porod do vody.
Dobru nocku

tani
16. aug 2007

bre ranko zenicky. My sme hore od 6tej teda ja, mala potom este zaspinkala vstala o 9tej papat a teraz zase spinka. dnes ideme k doktorke dufam ze ma z nich zase nebude slak triachat 😠 . az teraz som si vsimla ze Kika ide rodit do vody. Takze tvoja princeznicka bude mala plavkyna?? 😵 neviem si vobec predstavit ako taky porod prebieha, ides do bazena az ked uz si celkom otorena?? a ako vidia ci sa uz babo tlaci von co asistuje potapac? 😀 😀
Miriam a Mima vase babatka su oproti mojej riadny baculkovia 😵 . My mame tesne pod 5kg. rano som ju vazila pred jedenim mala 4980g a po papani mala 5180. tak neviem ci ta vaha je dobra ale mala papa len 10 minutky zeby vytiahla az 200ml? 😕 pravda je ze taha ako diva 🙂 bubenko bola si uz na druhom ultrazvuku?? ked sa dobre pamatam tak nejak sa chodi okolo 28 tyzdna. ty kokso nedavno som bola tehotna a uz ani nepamatam kedy som bola na ultrazvuku pri tom ich tu robia len zopar. No staroba 😀
Miriam na fotkach ste obidve krasne kocky 😉 Ocko musi mat radost 😉
Idem uz bo moj manzel si sam lesti topanky a ja tu tukam do pc, ja som ale potvora

hirondelle
16. aug 2007

Ahojte 🙂 ,

Tani,ako ste dopadli u doktorky? Dufam, ze Ta netrafilo 😀 .Neboj, to aj ja mam taketo stavy z tohto ich zdravotnictva!Preco ste boli u GP? Ci len na kontrole ci sa to zlepsilo? Naposledy si spominala,ze vracala.Uz je to lepsie?
Moja malicka bolo na zaciatku riadny hlados, teraz sa to ustalilo, ale 200ml este asi nezjedla, najviac asi 160ml,ale ktovie, keby tam bolo via, mozno, ze by rezko potiahla aj viac 🙂
Oplati sa kupit vahu?Si s nou spokojna? Aj ja nad nou rozmyslam,tak aspon nemusim chodit na baby clinic kazdy utorok.
Dakujeme za kompliment!

Ozaj, uz davno sa neozvala Zofa,resp.Zuzana.Neviete co je s nou?

Bubeno, Ty by si tiez mohla konecne urobit album, potom uz nebudes stihat 😉 ked sa babo narodi.Uz mate vybrate aj mena?

Pekny vecer

hirondelle
16. aug 2007

By the way, chcela som napisat Bubenko.Sorry 😉

Tani, akurat som prezrela Tvoje fotky.Super fotka, kde Lilianka spi s ockom.Nadherne 🙂

tani
17. aug 2007

ahojte. prave sme sa napapkali cakame na odgrgnutie aj ked asi nic nebude malicka uz spinka. boli sme len na kontrole,gaviscon jej velmi pomaha uz skoro vobec nezvracka 😵dokonca som sa ani nerozculila 😉 . jeej odgrgla. mne sa vaha oplatila, lebo malicka ma reflux a kedze uplne odmieta flasu nikdy by som nezistila kolko vypije. mam ju z ebay za 10 libier 😵 ale ked Zoe nema problemy s papkanim a pekne vazi asi by ti bola zbytocna
ideme hajat. bru nocku 😔

hirondelle
17. aug 2007

Tani, a to Ti povedal GP, ze ma malicka reflux, alebo si to myslis?To je super, ze ten gaviscon zabral a ze Lily je ok.
Dnes nam prislo predvolanie na dalsie ockovanie, mame ist 31.8., dufam, ze vsetko dobre dopadne ako naposledy.Uz teraz sa toho bojim za Zoë.
Pekny vecer

tani
18. aug 2007

cavte vsetky aj ked tak pozeram tak si tu piseme len ja s Miriam. Nikto mi oficialne nepotvrdil ze je to reflux ale vsetky priznaky to potrvdzuju, uz zopar lekarov ju vysetrilo a povedali ze vsetko ma v poriadku tak to musi byt reflux, ale nakolko pribera specialne vysetrenie na reflux nepotrebuje to sa robi len keby velmi zle zvracala(niekedy babatka zvracaju cez celu izbu-to bol Martinkin pripad) Martinke robili na Slovensku vysetrenie vtedy potvrdili reflux a kedze je to aj dedicne a aj ja som to mala ked som bola babo tak to zrejme bude to. Martinka s toho vyrastla ked mala 4 mesiace, ja ked som mala 3 tak uvidime ako dlho to bude drzat Lily, ale vacsinou sa s toho vyrastie do 6 mesiacov, ked uz papaju v sede. je to vlastne acid tak ako ked pali zaha, aj mne bolo najhorsie ked som lezala ked som sadla tak ma palila menej. Ockovanie mi ani nespominaj, naposledy to bolo strasne, tentoktrat jej dam hned po ockovani Calpol, naposledy povedali, ze sa jej to zapalilo preto lebo ma velmi dobru imunitu, tak dufam, ze ej to pravda.
Ostatne kocky kde ste?? Kika ty uz teraz nepises tak to potomked budes mat malicku nebudes vobec, ja ked som mala pred terminom som tu prispievala o sto sest, skoro som za pc aj porodila 😀
Vsetkym krasny den aj ked na slniecko to velmi nevyzera

mory
18. aug 2007

tani reflux mala aj moja mala a je to ze ked babetko papa alebo po papani bud vygrca mliecko alebo mu to len vide do hrdielka a potom ma z toho akokeby palenie zahy a strasne pri tom place 😢 mala to pol roka a davala som jej na to sirup ZANTAK dvakrat na den rano a vecer asi pol hodinu pred papanim 😉
a ked je to velmi zle tak lekar prespisuje specialne mlieko ktore sa pripravuje varenim ako krupica a je to velmi huste a krmi sa tym aby jej to v zaludku ostalo. dufam ze to nieje az take zle a ze vam to rychlo prejde a hlavne aby malinka netrpela ja som s malou tolko plakala lebo nemohla papat a stale plakala 😢
tani drzim palceky 😉

tani
19. aug 2007

Mory diki za podporu, len kto to zazil vie co to je. nastastie liyannka papa dobre odkedy berie gaviscon uz ani nezvracka . gaviscon tiez zahustuje mliecko aby sa udrzalo v brusku 😵 hlavne ze z toho vyrastu 😵

mory
19. aug 2007

tani tak to je super ze uz papa lepsie,moja vobec nepapala bolo to strasne ☹ ale teraz je uz dobre lebo uz papa normalnu stravu a mliecko len sem tam trosicku 😉
a liyanka je zlatucka som pozrela albumik 😉 a to ze si ju ostrihala je dobre aj ja som svoju ostrihala ked mala 2 mesiace lebo ona bola taka vlasana 😀 ale teraz ma zase take dlhe vlasky jej rastu neurekom 😀

tani
19. aug 2007

mory aj ja som pozerala tvoj album, zlate deticky, malicka vobec nevyzera zeby mala niekedy problem s papanim 😵 😵
co ta tyka strihania velmi som nechcela ale manzel ma presvedcil, vyzera teraz sice trosku ako chlapcek ale zato jej narastu krasne zdrave vlasky 😵

mory
19. aug 2007

no u nas to bolo opacne ja som chcela ostrihat a manzel nechcel 😅
mala nikdy nevizerala zeby nemala co jest 😀 ona sa uz taka jak buchticka narodila 😀

hirondelle
19. aug 2007

Ahojte dievcata 🙂

Jej, Mory to je super,ze si sa pridala k nam s Tanou🙂 A kde je Bubenko a ostatne baby-jagy 🙂 ?
Ako Vas tak citam,musi to byt tazke, ked vidite malinke babatko,chcete mu pomoct a neda sa.Myslite,ze reflux moze byt dedicny?A preco to niektore deti maju, myslite,ze to suvisi aj so stravou v tehotenstve, alebo zdravotnym stavom maminy?Vela otazok na Vas.
Som rada, ze Liyanka je na tom lepsie 😵
Mory,Tana pisala, ze aj ona to mala aj Ty,ked si bola mala si mala reflux?
Tani, Liyanka je velmi zlata, ked je ostrihana, neboj vlasky rychlo narastu.

My sme mali celkom dobru noc.Zoë sa zobudila o 4.30 a potom to uz bolo horsie,budila sa casto a nechcela spat v postielke.To je x krat,od vtedy ako sme ju kupili,ze tam nechcela byt.Mam pocit, ze ju bolelo velmi brusko, lebo ja sikovna som si dala Garlic baguette a dobre viem, ze cesnak neprichadza pocas kojenia do uvahy.No, ale nedaj si 😝
Tak sa s tym musim rozlucit, lebo mi plackala,teraz pekne odfukuje.

Zelam Vam pekny den

mory
19. aug 2007

hirondele ja sa rada k vam pridam len nie vzdy mam cas 😖
ja som ten reflux nemala ked som bola mala ale v manzelovej rodine to mali deti tak to mozno zdedila po nom 😠 no aspon nieco lebo okrem toho po nom nic nema 😀
neviem s cim to sivisi a scim nie ale v tehu som jedla o 106 co som videla takze mozno aj 😒
aj zoe je zlatunka a taka mala buchticka mi pripomina bubenko ked nbola mala 😀 tiez bola fajnucka a dnes je jak modelka,no dnes sice nie lebo je tehulka a podoba sa na zemegulu 😀 ale inak je to malinke chuducke sidielko 😉

katarinamt
19. aug 2007

ahojte baby... 🙂 ako ste sa dostali do Londyna? ste sa tam vydali, ci odisli so slovenskymi manzelmi? co tam robite? myslim aku mate pracu a ako sa tam zije? aky su tam ludia a byvanie a taaak... 🙂

tani
20. aug 2007

dobre ranko. Vazne kde ste vsetky ostatne?? Kika si este 2 v 1?? uz ti tam svieti 38 tak to uz moze byt kedykolvek 😵
Miriam reflux je dedicny potvrdilo mi to par doktorov, nie len tu v anglicku. pytala som sa online naozaj odbornika Dr. Krchu je to na stranke novorodenec.sk odpoveda na otazky ohladom babatok. poznam ho osobne aj ked nie sme v kontakte lebo je to rodina mojho ex manzela, je to naozaj super doktor pre svoju pracu zije a je celosvetovo uznavany odbornik. Vobec to nesuvisi s tym ako sa stravujes v tehotenstve. to mas tak ako niektore dedicky zacnu skor dvihat hlavku niektorym to trva dlhsie tak isto je to so svalmi zaludka,
musim ist

tani
20. aug 2007

boze co som napisala dedicky 😀 😀 jasne ze tam ma byt deticky
Katarina ja som prisla do UK este pred 5 rokmi mala som tu uzbrata tak ten mi na zaciatku pomohol. prisla som s dcerkou. vydala som sa nedavno, manzel sa tu narodil ale povodom je z Bangladeshu. Zije sa tu tak ako vsade inde cize tak ako si to zariadis 😉 😀 je to vlastne tak isto ako na SK zalezi tood toho akymi ludmi si obklopena, a co sa tyka ludi tiez tak ako vsade inde najdes aj super dobrakov aj opak, akurat ze tu je ovela viac ras narodnosti, ale tu sa nikto necuduje ked je predavacka cela zahalena alebo sofer autobusu v turbane. 😀 co si ja myslim, ze je trosku rozdiel jeze tu by som asi nepustila deti same na ulicu co je u nas bezne, ze deti sa hraju pred blokom, tu nemusis nikdy rozmyslat ake potraviny sa das do kosika, aspon mne sa to este nestalo, zato najomne je take ze vela ludi si prenajima len izby nie byty alebo domy. co mna najviac prekvapilo ked somprisla bolo, ze tu maju vodovodne kohutiky ako pred sto rokmi tepla a studena voda zvlast. ide ma z toho porazit. no a este : ked budes niekedy hundrat na slovenske zdravotnictvo prestav si ze je 100x lepsie ako anglicke aspon moja skusenost ☹ mozno som lem nemala stastie. a uz ma nic take nenapada no ved nech napisu aj ostatne kocky.

bubenko
20. aug 2007

ahojte dusicky 🙂
konecne som tu, takze najprv odpisem na otazky- uz vieme pohlavie bude to vraj dievcatko taka som stastna a na druhom ultrazvuku som bola koncom piateho mesiaca a midwife mi povedala ze kedze je vsetko v poriadku tak uz na ultrazvuk nejdem, som z toho smutna este som ju chcela vidiet, no co uz. Tie testy ci niesom ja alebo malinka diabeticka uz mam za sebou a vraj dopadli dobre tak povedala midwife. Manzela chcem k porodu, musim uznat ze sa bojim ako to zvladnem ale aj ako to zvladne on, nieje velmi nadseny ze ho tam chcem. Mali ste pri porode manzelov? Ake to bolo? 😅
dievcence, ja uz slubujem ze tu nejake fotky dam, len pridem nato ako a ked najdem cedecko od fotaka. 😀
malinka kopka o 106 a vcera bola neuveritelne aktivna, to som isla s manzelom na ryby a myslela som si ze si tam pri vodicke pekne pospinkam ale anjelik mi to pre svoje kopanceky nedoprialo, nakoniec zadriemkal manzel a na udice sme davali pozor my dve 😀 .

bubenko
20. aug 2007

ako sa dnes mate? je tu teraz niekto? ja viem, vy sa uz starate o svoje babetka a nemate tolko casu tu vysedavat 😉 , ani ja tu niesom tak casto, ale preto lebo ked sedim pri pocitaci strasne ma boli chrbat takze dlho nevydrzim 😝 , zelam vam pekny den 😀
mory ako sa mas? 🙂
kati my sme s manzelom slovaci a prisli sme do anglicka pred troma rokmi, aj my sme tu dosli potom ako nam tu moj brat vybavil. O tom zdravotnictve tu je to pravda, inak som si celkom zvykla na tento zivot tu ale nechceme tu ostat zit, este tak dva tri roky a vraciame sa domov. 🙂

mory
20. aug 2007

bubenko tak ja som tu teraz 😝 ale kedze mala spi tak utekam aj ja 😀

hirondelle
20. aug 2007

Ahojte 🙂 ,
ja dnes nejako nestiham, ozvem sa neskor.Pa, zatial

katarinamt
20. aug 2007

tani a bubenko, dakujem za odpoved 🙂 ste zlate. drzim vam palceky aby vam setko vyslo ako chcete... mozno aj my prideme, potom sa vam ozvem 😀 zatial len takto pismenkovo mozme komunikovat. Inak som prekvapena z toho zdravotnictva... pytala som sa na to hlavne koli malej a tiez koli babu, ktore by sme este chceli... z toho jedineho mam trochu obavy. Bola som v anglicku, asi 2 hodiny od londyna, .. uz som zabudla nazov mestecka... ale velmi sa mi pacilo, ludia boli velmi mily a ak mam povedat pravdu, tak brat tam mal taku malu zdravotnu sarapatu a doktor bol uplne v pohode a aj masticku co naordinoval, hned zabrala... ale to je aj tu tak... clovek je spokojny podla toho na akeho doktora natrafi... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre