Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
10. sep 2007

cavte. Dik elbel za radu tak to potom zacnem az ked bude mat 6 mesiacov este nechcem prestat kojit, to uz potom bude aj papat tak to bude lahsie dufam.Miriam tak mne sa to nestava niekedy ale vzdy, len par krat odkedy sa narodila zaspinkala sama v kociari. inac stale len na ruke potom trosku pospi na mne a ked uz spinka tuho davam ju do postielky alebo do sedacky. Ja zacnem davat ochutnavat tuhe jedlo tak o 2-3 tyzdne uz sa tesim ako sa bude cudovat z novych chuti 🙂 raz som jej dala oliznut jablcko take velikanske oci urobila 😀 musim ist bo teraz spinka tak sa idem najest

hirondelle
10. sep 2007

Tani, hovori sa,ze koliky a plac pred spanim by mal prestat po 3 mesiaci, ale nie je to jednoznacne, pretoze niektore deti placu aj do 9 mesiacov ☹ ,dufam, ze to nebude nas pripad!
Ked tak uvazujem Lily je od Zoë starsia len o dva dni,vsak? Narodila sa 5.6?

Elbel, a ako dlho to trvalo, kym sa babo utisilo a prestala si ho brat na ruky? Neviem, ked nasa Zoë place, teda to je daleko od placu, je to usedavy rev, ja ju hned beriem na ruky, nemam to srdce ju nechat sa vyplakat,velmi je mi jej luto ☹
Ked si zacala s tuhym jedlom, zdal sa Ti rozdiel v spraveni, ze babo bolo spokojnejsie a vyrovnanejsie? A kedy si zacala?

elbel
10. sep 2007

Ahojte,to som pocula aj ja ze koliky prestanu zhruba v 3 mesiaci,my sme nastastie take problemy namali.
hirondelle - tazko povedat kedy prestala,ale myslim ze to asi trvalo tyzden alebo aj dva.Pokial bola male babo ,ze lezala iba na chrbte a nevedela sa otacat tak som ju mala cely den v obyvaku a ked zacala plakat tak som len k nej podisla a zacala som sa s nou hrat a rozpravat to sa jej pacilo a ked to nepomahalo tak som ju nakojila a bola v pohode.No a ked sa zacala hybat tak na obed som ju uz davala spat do spalne.tam som ju nakojila/dala flasu a odisla do druhej izby a potom nastal plac,ale nechala som ju poplakat a az ju ten plac unavil tak aj zaspala.Aj mi to srdce trhalo,parkrat som si aj ja poplakala s nou ale ja som bola za dverami.Samozrejme aj som ju chodila kotrolovat a upokojovat ale asi tak po 5 minutach ked velmi plakala,ale snazila som sa ju nikdy nebrat na ruky,najprv som ju iba hladkala pohrbatiku a ked to nezaberalo a ona stale velmi plakala az vtedy som si ju zobrala na ruky ukludnila som ju a odisla som z izby.A to same som s nou robila aj vecer.nakojila som ju a odisla som od nej.Este som jej zapla nocne svetielko ktore jej hralo uspavacu hubdu a bolo.Myslim ze si casom na tu hudbu aj zvykla,lebo ked sa stalo ze som jej ju nezapla tak je dlhsie trvalo zaspat.No nie vzy to bolo tak,mali sme aj dni kde som musela sediet pri nej hlavne ked jej isli zuby.Aj mi manzel za to nadaval ze ju nechavam tak plakat ze co som za matku,ale ja som mu povedala len jedno az sa mu to nepaci tak nech ide on k nej presediet den/vecer kym zaspi..On je totiz takej teorie ze az babo place tak ho treba hned ruckovat a cicikat.To mi pomahal pri prvom no a pri druhom uz spohodlnel 😠 ,ale ked vydel ze to funguje tak potom cusal.
Inac neviem ci poznas Gina Ford ci ako sa ta zenska vola,ale je to nieco na jej sposob metody akurat si myslim ze ona je v tom tvrdsia.
K tomu krmeniu.S dankom som zacala myslim ze nejako koncom 4 mesiaca a to som zacala s baby rice ale nejako mu to nechutilo.A aj health visitir mi povadala aby som ho prikrmovala ze mi bude lepsie v noci spat ale figu borovu.Stale sa mi rovnako budil,akurat ze cez den vypil menej mlieka.A asi tak po tyzdy krmenia s baby rice som ho zacala prirmovat ovocim,najviac mu chutil banan.Lenku som zacala prikrmovat uz nejako koncom tretieho zaciatkom stvrteho mesiaca,lebo ta bola obrie babo a vecne hladne.Ked sa narodila tak mala vahu vyse 5 kil,tak pri nej som mala co robit s kojenim.A ked som ju prikrmovala tak som si aspon trocha odychla od kojenia.a jej aj chutilo papat a pritom by stale aj pila.A stale jej aj chuti len neviem kam to teraz do nej ibe lebo je chuda ako malicek.

elbel
10. sep 2007

jaj to som napisala az moc dlhe take som az nechcela 😅

hirondelle
11. sep 2007

Ahojte 🙂 ,

jej, Elbel super si to popisala.Nevadi, ze dlhe, clovek sa aspon vela dozvie 😉
Citala som, ze ked su deti nosene su ovela viac sebavedomejsie, vyrovnanejsie, spokojnejsie.Ked tak pozers na Tvoje deticky, myslis, ze to prve je stastnejsie, viem, blba otazka 😒 , ale chcem len vediet ci v tom vidis nejaky markntny rozdiel, alebo nie.
Dnes bola Zoë velmi dobrucka.Trosku plakala a potom som ju dala do kocika, uz utisenu a pustila pracku a pekne si pri pracke pospala a ja som zatial vyupratovala kuchynu a navarila. Taka som bola na seba hrda 😀
Ozaj, do dneska rana som bola v soku a prijemne prekvapena🙂 , Zoë spala 7,5 h. a to som ju predtym nakrmila mojim mlieckom, tak som velmi rada.Vcera zaspala o 9 a dnes uz spinka, tak som zvedava aka bude tato noc.Dufam, ze sa nebude casto budit ☹

Elbel, daujem za info 🙂

Pekny vecer

bubenko
11. sep 2007

ahojte kocky 🙂
elbel, nieje to az take dlhe, nam sa tvoje rady budu hodit, dakujeme. 😉
ako sa mate? Takze mate vysportovane ruky ako kulturistky, som zvedava aka bude ta nasa 😀

hirondelle
12. sep 2007

Ahojte dievcata 🙂 ,
ako sa mate? Tu je dnes velmi pekne,my sme stihli uz byt aj na rannej prechadzke a teraz malicka spinka.
Bubenko, Tebe sa to krati 😲 , co chvila k nam pribudne aj Sarah.

Elbel, Ty si doma? Alebo pracujes?

Tani, ako sa mate?

Pekny den 😉 vsetkym!

tani
12. sep 2007

dobre ranko vsetkym. super so to popisala adi diki, ale ja nie som taka statocna zialbohu, viem ,ze to by bolo najspravnejsie, ale na Lili mastrasne silny hlas, ked place tak to vyzera akoby mala strasne silne bolesti, herecka jedna, ked je narucke tak ju prejdu 😀 ale posledne dva dni je nespokojna aj narucke a zase zacala viacej zvrackat, neviem co sa deje ☹ dufam, ze len nieco prechodne. v noci spinka celkom dobre, dnes vstala o 5tej.
Bibenko co s tyka svalov, jedina skoda ze sa babo neda cicikat na nohach aby sme posilnili aj svaly na zadku 😀 tam by sa to zislo viac 😒

elbel
12. sep 2007

dobre ranko
hirondelle ty si ale ranne vtaca.mytu mame dnes slnecno.akurat som sa vratila zo skolky.Vcera sme zacali.Bola som tam s Dankom po cely cas a dnes ma uz poslali domov ze sa mam vratit az o 10.30.Tak som zvedava ako to zvladne,ale myslim ze bude v pohode lebo uz aj predtym chodil do skolky.Len chudacik Lenka,je jej smutno bez braceka.Teraz som ju nasla vonku ako stala pri branicke.Vyzera to ze chcela ist za Dankom

Neviem ci nosene deti su sebavedomejsie atd o tom som este nepocula ale tie moje vyzorom su si podobne ako vajce vajcu ale povahovo neviem cie su to deti.Danko ten je citlivejsi a lutostivejsi nez Lenka.My vravime ze on mal byt dievca,lebo ma vlastnosti viac dievcenskej povahy.On je mamickin chlapcek.A Lenka ta zas mala byt chlapec.Ju tak lahko nic nezlomi.Ta aj ked si ublizi tak ide dalej..Skor by som povedala na Lenku ze ta je sebavedomejsia,ale to je zatial,este sa to moze zmenit.A mozno ze je smelsia lebo sa ma od koho ucit,lebo ta ked vidi co robi Danko tak aj ona musi a ma jej to kto ukazat nez to Danko musel prist na vsetko sam.A musim povedat na to ako je citlivi tak je chytrejsi a rozumnejsi.Lenka ta zas ide do vsetkeho s hum-bum sak nejako bude
Inac ja som doma s detmi uz od leta 2003

elbel
12. sep 2007

tani to nie je statosnost ale mala som uz aj Danka a aj tomu sa trebalo venovat nie len male babo ruckovat.Ved ked sa Lenka narodila tak sa chudak za hlavu chytal a zakryval si oci ked videl ze ju len kojim a nan nemam cas,vtedy ma to velmi trapilo.Lebo bolo aj obdobie kde som nic nerobila len som kojila 24/7(aspon mne to tak pripadalo)a ked som nekojila tak som musela aj nieco navarit a potom zas kojit a to slo tak dokola a chlapec bol bokom a tak som si povedala ze dost.Aj on ma potrebuje a aj ja som chcela mat chvilu pre seba.
Aj nasa Lenka sa zvykla povracat ked plakala.Zacalo to ked sa naucila postavit sa na nohy v postielke.Vzdy ked som ju dala do postielky,ona vypila svoje mlieko,potom sa postavila,spustila plac ze ju bolo pocut az k susedom a potom si zacala strkat prsty do ust a povracala celu postielku a vsetko okolo seba,nastastie to uz nerobi

tani
12. sep 2007

no zbohom to bude plackat tak dlho aj ked sa uz bude stavat na nohy 😨 tak som myslela ze tovtedy si uz pojde sama lahnut 😀 😀 ale nie len srandujem, viem,ze este sa ju nanosim, ale ked uz bude taka velka tak budem musiet aj ja trosku ju nechat poplakat vsak to by som uz celkom prisla o chrbat, uz sa ani nepamatam ako to bolo s Matkou. ja mam take skusenosti co maju moje kamosky deticky, ze vacsinou prve dietatko je take citlivejsie a hanblivejsie, ale zato rozumnejsie, a to druhe je take odvazne a sebavedome, zivsie

elbel
12. sep 2007

hmm,asi nieco na tom bude,ale svagrina co ma syna,ten je iba opar mesiacov mladsi od Danka,ale to je certisko,je velmi heperaktivny a aj drzy,myslim tak detsky drzy a zivy.Velmi rychlo vsetko odkuka od inych a potom aj on tak,preto si musia davat aj pozor pred nim na jazyk,ale moc to nepomaha lebo oni si davaju pozor ale on to odchyti od inych niekde vonku a aj v skolke.
Inac nas Danko bol pohode v skolke,ked som pre dosla a ked ma zbadal tak spustil plac ale nechcel ist domov.

bubenko
12. sep 2007

ahojte 🙂
mory, tak vy tam mate dnes Novy rok? Davali v spravach, budes oslavovat? 😅

mory
12. sep 2007

bubenko nie ja neoslavujem som ostala doma ma hnisavu anginu a je mi strasne ☹ 😝 ale amos isiel s malym tak nech si oslavuju 😀 sranda ne mi mame novy rok dva krat do roka 😅 😀 😒 😖

hirondelle
12. sep 2007

Ahojte 🙂

Nasa Zoë ma dnes presne rok 😀 , slavime s drahym rok splodenia Zoë.Dostala som nadherne kvety Zoë takeho mileho macka,kt.ked stlacis na jednotlive casti tela spieva mile pesnicky.Velmi sa z neho vytesovala.

Elbel,ja nie som az take ranne vtaca, ale to nasa malick, sa zobudila o 6.30 a tak , ked bol este drahy doma,tak som rychlo hodila sprchu, obliekla spom sa a sup ho do parku! Na a potom o 10h sa mi zdalo, ze uz su 3h poobede, co sme toho stihloi urobit..myslim tym hranie, prebaovanie atd.A o 10.30 som bola zrela so Zoë do postele.
Chudatko Lenka, dufam, ze si rychlo zvykne nato,ze Danko chodi do skolky!Ty mas kopec skusenosti s detmi, spytam sa Ta (ja som ale otrava),kedy Ti deticky prespali celu noc? Ci sa este budia? My sme na tom celkom dobre.Niekedy nic moc a niekedy riadne potiahneme!

Mory,riadne sa vypot a vylez to!Nech Ti ta hrozna angina rychlo prejde!!!Este kojis Elia?

elbel
13. sep 2007

ahojte
mory prajem skore uzdravenie

jaj to je moj najvacsi sen aby ti moji loptosi prespali celu noc,zatial len snivam.Obaja sa mi este budia.Lenka este v noci chce pit a obcas aj Danko,ale tomu sa snazim nedavat,iba ak vodu,lebo to uz je u nich iba zlozvyk.Aj Lenke davam viacej vody ako mlieka.Chcem aby sa uz oducili,ale myslim ze to u nich este potrva.Mala by som byt prisnejsia,jednoducho to stopnut,nic im nedat iba ak cistu vodu,ale niekedy je jednoduchsie im dat nech su ticho a ja mozem spat.
Ved som aj povedala ze dalsie babo nedude kym neprespim aspon jednu noc bez toho aby som musela vstavat k detom.
Rada by som mala este jedno babo ale az ked Danko a Lenka budu viac samostatny,ale na druhej strane sa bojim ze az tito odrastu tak dovtedy ma prejde aj chut na to dalsie babo,ale sak uvidime

tani
13. sep 2007

cavte baby. my vsetko po starom, Liyanna vkuse pcha vsetko do pusy, aj cumlik ale necumla ho ale hryzie niekedy hryzie tak nervozne tak neviem zeby zubky? uz ichtrosku vidno pod dasnom spodne predne, ale ktovie kolko to este potrva pokial sa prerezu ☹ ale nie je nespojna, len kuse jak diva 😀 dnes som jej dala trooosicku bananik, naskrabkala na lyzicku ale to naozaj len velmi malinko. cimdalej tym viac sa snazi rozpravat 😀 take zlate zvuky vydava hlavne na mobil co ma na postielke a na telku, s tou sa niekedy fajne hada. kedze uz ma 3 mesiace davam ju spinkat na brusko a vydrzi tak pospinkat ovela dlhsie ako doteraz 😀 dokonca aj sama zaspinka v postielke, ale musim jej tapkat po dupke
Mory stastny novy rok 😵
Adi bude to uz len lepsie s tym spinaknim, ked nam vyrastu budeme uz len spominat ake to boli zlatucke deticky, zabudneme na to ze po nociach nespinkali. ked som mala Matku ked mala mesiac vravela som si nech uz ma 3, ked mala 3 nech uz ma rok ked mala rok nech uz ide do skolky, ked nastupila do skoly bolo mi smutno ze nemam babatko 😀 zabudla som na prebdene noci a uboleny chrbat.
Musim ist bo Lili sa nieco nepaci ☹

bubenko
13. sep 2007

ahojte 😀
mory, skore uzdravenie ☹ , pekne pijkaj cajiky 😝

hirondelle
13. sep 2007

Ahojte 😉
Diky Elbel za info 😉 Ako sa dari Dankovi v skolke?
Tani, dufam, ze Liyanku netrapia zubky, ale cim skor to bude mat za sebou, tym lepsie.Aj nasa malicka zacina vsetko davat do pusy.Dnes sme boli "Music with Mumy(Fun & Learning through Music), uz aj minuly tyz., Zoë sa to velmi pacilo a asi ju to tak unavilo, ze dnes pekne po kupani a masazi, papani, hned v postielke sama od seba zaspinkala.Predtym som jej pustila kolotoc a isla som ho zapnut znova a skontrolovat a ona uz si pekne chrapkala.Uvidime ako bude spinkat. Ale musim poklepkat, uz posledne dni pekne spinkame 🙂

Mory, ako sa citis? Angina ustupila?

elbel
15. sep 2007

dobre ranko
nuz Danko sa ma super v skolke ani domov sa mu nechce chodit a rano ked vstane hned by tam aj siel 😝 som zvedava ako dlho ho to bude drzat,ale myslim ze je to tym,ze dlho nebol v kolektive s detmi.Naposledy bol skolke zaciatkom maja,predtym nez sme sa prestahovali.
hirondelle chces mat s malej muzikantku,super ze sa jej to pacilo.Aj my chceme dat Danka na nejaky hud.nastroj az bude mat nieco v skole a potom uvidime ci ma talent,lebo sport ho nejak nelaka,ale aj to sa moze zmenit.
pekny den.

bubenko
17. sep 2007

ahojte maminy 😀
kolko tyzdnov ste mali za sebou ked ste isli rodit? 😕

elbel
17. sep 2007

Ahoj
danko sa mi narodil dva dni pred terminon ale len pretoze mi ho zacali vyvolavat pre vysoky tlak a Lenku som zasa prenasala 10 dni,tej sa akosi nechcelo von.
preco sa pytas,co uz sa chystas rodit?

mory
17. sep 2007

bubenko vacsinou 40 tyzdnou 😀 ty si trubka 😀
ja som rodila maleho v 42 tyzdni 😝 😠 a malu som prenasala 2 dni 🙂 tak este vydrz este ti to tehotenstvo bude chybat tak si ho uzivaj az do konca a hlavne stastneho a bezbolestneho 😉

hirondelle
17. sep 2007

Ahojte 🙂 ,

Mory, Ty si ma hned na uvod rozosmiala 😀

Bubenko, Mory ma pravdu.

Mne zacali kontrakcie presne v den terminu, ale mala sa narodila az o 2 dni.Nechali ma vytrapit kopec hodin a nakoniec zahlasili, ze sekcia...Bubenko, uvidis ako Ti bude luto za bruskom. Ja som myslela, ze su to reci, ale je to tak.
Teraz mame ine, ale velmi prijemne starosti a sme uz konecne 3 😵 😵 😵

m2007
17. sep 2007

Ahojte baby,

ma niektora z vas skusenosti s porodom v Royal Free Hospital v Hampsteade (Londyn, NW3)?

mory
18. sep 2007

halooooo zeny kde stale ste? to ste v tom londyne take zaneprazdnene? 😀

elbel
18. sep 2007

Ahoj,
ako sa mate,my sme tu pochoreli,myslim deti ☹ ,tecu im zelene sopliky a zacinaju aj skaredo kaslat ☹ ..Tak sa teraz liecime,najhorsie,ze tie moje deti nechcu pit teply cajik,vlaste oni vobec caje nepiju.Iba ak teple mlieko.Caj vypiju iba studeny a to aj iba vtedy ked im nepoviem ze je to caj a oni si myslia,ze je to sirupova voda 😨

m2007 moc Ti neporadim,ja som rodila v Barnet Hospital

mory
18. sep 2007

elbel to je mi luto tak nech su skoro zdravucky 😉

bubenko
18. sep 2007

ahojte, verim ze mi bude za bruskom luto, ale uz by som sa rada vyspala 😅 som ako matoha, uz neviem co by som urobila z nohami-tak mi ich hlavne v noci kruti-skusam kadeco len aby som zaspala, inac to ze vstavam kazde dve hodiny na zachod ak nahodou zaspim to chapem, ale niekedy vstavam este castejsie kedze ma pali zaha, no tolko sa na tej posteli hadzem ze ani muz sa premna nemoze vyspat, je mi to luto ale neviem co zo sebou. Ja by som uz chcela aby sa nam narodila ajked viem ze je to este skoro. ☹ tak velmi sa uz nanu tesim 🙂
elbel, vidim ze to nemas lahke, zelam im skore uzdravenie 😝
mory ty si uz zdrava? ako deticky? 😕
hirondelle, tak ta nechali trapit? chudatko 😢
nuz ja som zvedava na ten svoj porod 😅

tani
19. sep 2007

cavte kocky. prave som nakrmila malicku. dlhsie som tu nebola ale sme teraz velmi zaneprazdenny hladanim domu. je to strasne ☹ Liyannka prave zaspinkala ockovi na ruckach takze si ideme lahnut, potom zase vsavame o 6tej prichystat martinku do skoly.
Bubenko ak si myslis ze sa vyspis lepsie ked sa malicka narodi tak sa mylis 😅 . aj sa som sa prehadzovala hore dole ked som mala brucho ale urcite som sa vyspala viacej ako teraz. idem uz do postele pa baby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre