Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

elbel
1. feb 2008

ahojte
ako sa dari,nech vas ta choroba co najskor prejde
no tie vase deticky pekne zubkuju ani nepametam ci tym mojim takym rychlim tempom tiez isli
my stale po starom,lenka my stale sopli nie a nie sa toho zbavit nastastie dankovi to preslo ale cakam ze zas nieco chyti lebo ked vidim tie deti co s nim chodia do skolky ako skaredo kaslu,soplia a kychaju tak neviem,len sa divim tym rodicom ze chore deti vobec davaju do skolky aj ked na dverach je vycapeny oznam ze az dieta je chore nech ho nechaju doma kym nebude zdrave 😠

🙂 TANI VSETKO NAJLEPSIE K TVOJIM MENINAM 🙂

hirondelle
1. feb 2008

No, keby Elbel nenapisala, tak by som na to uplne zabudla.Tak a ja sa Tani pripajam a VSETKO NAJLEPSIE 😵
Elbel, to si viem predsavit, ze davaju deti chore do skolky 😠 , nema by im kto byt pri detoch a tu su uplne ine priority, takze no co, ze dieta je chore a samozrejma to chyti potom aj druhe 😠

tani
1. feb 2008

Ahojte. Dakujem za blahozelania 🙂
Aj Liyannka este soplikuje, zatial nekasle. Miriam a co davas Zoe aby sa jej ulavilo, ja len calpol a na dychanie taky calpol do zastrcky sa z neho vyparuje mentolova vona, ale neviem ci to pomaha 😒 dost zle spinka,ale tazko povedat co koli zapchatemu nosteku alebo zubkom. Veru sa rozbehli so zubkami, bolo by super keby im do rocika vysli vsetky nech uz je pokoj
Adi tak to je zial skoro vo vsetkyck skolkach a skolach aj na SK, este pamatam aj Matka casto chytila nadchu abo chripku v skolke. problem je v tom ze nadcha sa najviac prenasa v prvych dnoch, takze rodic si povie aaaaaaaa je len trosku chore este moze ist a ostatne deticky sa nakazia. aj ked viem aj to ze pre niektorych rodicov je tazke vynechat z roboty a zohnat niekoho rano narychlo ku dietatu...
Liyannka uz vykrikuje z ohradky, potvorka jedna uz sa jej podari niekedy postavit 😀 , takze idem . Zoe a Lenke rychle vyzdravenie

diamand
autor
1. feb 2008

jeej tani ty mas dnes meniny? tak teda aj ja sa pripajam ku gratulacii.

My nemame nic nove, vsetko po starom akurat ze som trosku soplava ja, no dufam ze sa to neprenesie na deti. Ozaj v stredu som zacala cvicit, kupila som si super dvdcko vola sa to ze bums and tums, je to makacka, trva to hodinu ale dufam ze to pomoze, totalne sa pri tom spotim a mam hroznu svalovicu.Ozaj a este nieco som chcela, vcera som nechala prvy krat malu so susedou, isla som s Natkom na futbal a bola hrozna zima tak som ju nechcela brat, chuda moje hned ako si uvedomila ze som odisla tak ze sa strasne rozplakala a potom aj od placu zaspala, ale musi si zvykat nech nie je len na mne nalepena trosku musi byt samostatna, aj ked mi to bolo strasne luto

Tani - dufam ze v pondelok uz bude Lili ok a stretname sa na plavani

Miriam - takze vam idu dalsie zubky teda good luck

lenka - teda myslis ze je to laska na prvy pohlad?

adi - veru ked budeme vsetci zdravi tak naplanujeme dalsie stretko

😉 😉

elbel
1. feb 2008

ahojte

ja viem ze niektore mamimky pracuju a nemaju kam deti dat to chapem ale s dankom do skolky chodi dost deti co ich maminky su doma tak ako ja a aj tak poslu svoje chore deturence do skolky 😒 a mozno ze si myslia ze dieta tu chorobu prechodi a bude dobre,ja zas ked vidim ze su moje deti chore tak ich nepustim ani na 5 minut na dvor
kika ja sa tiez chystam trocha zhodit to co som nabrala pocas sviatkov ale ja som leniva na cvicenie ja sa radsej dam na dietu 😅

hirondelle
2. feb 2008

Dobre ranko 🙂
Tani, ja som davala Calpol aj Calpol do zastrcky, ale zda sa mi, ze nam to nepomohlo 😒 , tak davam Medised, potom od kasla Tixylix, na noc jej natriem trosku hrudnik s takou mentolovou mastickou- Mild Vapour Rub a do misky dam vodu s trom kvapkami eukalyptoveho olejceka.Vsetko kupis v Boots, alebo v lekarni. Ked nie je Zoë v tej izbe, snazim sa ju stale vetrat.A vyvysila som jej polohu postielky.Na tej strane, kde spinka som pod postielku dala Yellow Pages a katalog Argosu, aby sa jej lepsie dychalo.Zo SK mam kvapky Mar plus.Ale uz nam to trva 5 dni ☹ Stale ma nadchu a stale mi velmi kasle ☹
Liyannke zelame skore uzdravenie.

Ved to som myslela, ze tie maminy, ktore su doma, daju svoje dieta do skolky, je to hroza 😠

Dia, ako reagovala Charly, ked Ta po tej hodinke videla?Ci ked si prisla spinkala?
Ja nejem sladke a uz nejake tie kilecka isli dole.Tiez som leniva cvicit, ale uz 3 x som bola plavat.Ked budem uplne fit, pojdem opat.Drzim palce, nech Ti cvicenie pekne vydrzi a daj nam vediet o uspechu 🙂 A moc sa netryzni!

Pekny vikend vsetkym 😉

tani
2. feb 2008

dobre ranko.
Miriam tie nase dievcatka sa skoro naraz narodili, naraz im idu zubky a teraz su este aj naraz nachladene 😨 Liyannka vcera napodiv celkom dobre spinkala, ale u nas dobre znamena s takymi 3-4 prestavkami 😅 , ale ona sa celkom nepreberie len zafnucka trosku potaha v spanku mliecko a spinka dalej

Adi tak take mamicky co su doma a daju nachladene dieta do skolky 😠

Kika s tym cvicenim to neprehanaj, ved vobec nepotrebujes schudnut a nezabudaj ze v pondelok musis vydrzat chodit pol hodku po bazene v "polostoji" dobre ze ucis malicku aj na inych , ja som Lili vzdy zobrala k sebe hned jak zafnukala a teraz je na mna nalepena jak take kengurca, ked ju vezme niekto iny na ruky( okrem babky, ocka a Martinky) taaak place akoby ju to bolelo. a teraz uz je vo veku ked uz to bude tazke zmenit

Musim uvolnit PC Martinke pise ocko z SK
Vsetkym krasny vikend!!!

diamand
autor
2. feb 2008

dobre ranko babulky,

Miriam - ked ma videla tak sa velmi tesila taky usmev nahodila zlatko moje, no ale ako som uz pisala nechcem aby bola na mne uplne zavistla, s drahym ked ju necham tak je ok, tak ju chcem naucit aj s druhymi, ved to je len na chvilocku. Ozaj dneska idem po roku ku kadernicke, tak dufam ze do dopadne dobre a nepridem domov s placom, sice sa idem dat len podstrihnut, potom odfotim.

Tani - neboj neprehanam, len si chcem trosku spevnit ritku a brucho

Musim padat ideme do Tesca na velky shopping

KRASNY VIKEND paa

elbel
4. feb 2008

dobre ranko
ako sa dnes mate

tani ako sa ma dnes lili,je na tom lepsie a idete dnes plavat
my nic nove vetko mame po starom,lenke uz choroba presla ale zas dnes som nechala danka doma lebo nieco nanho lezie,vcera bol ako z masla 😒 uvidim ako bude dnes na tom,je to hrozne ked nie jedno chore tak zas druhe a tak sa to toci celu zimu uz aby tu bola jar

ozaj chcem vam oznamit ze kamarat otvoril CESKE a SLOVENSKE POTRAVINY
tani kika vam som to uz spominala je to na 19a Rusell Parade,Golders Green Road,NW11 9NN
ma tam dost velky vyber uz som tam bola aj nakupit 😉 len skoda ze nestiham tolko papat co tam vsetko ma mnam take slov dobroty,je to asi tak ze oci by jedli ale brucho nie,

elbel
4. feb 2008

spravila som trocha preklep ulica je Russell Parade a obchod sa vola DUKLA

tani
6. feb 2008

Ahojte. ako sa mate vsetky? nejak nepisete ☹
Lenka uz sa citis lepsie??
Adi plavat sme boli Lili sa konecne prestava bat, sem tam sa uz aj zasmejka tak som sa tesila 😵
Miriam ako Zoe preziva zubkovanie. Lili uz uz sa prereze 2ka vpravo, nespala skoro celu noc a aj cez den je taka fnukava och nech uz su zubky vonka

mory
6. feb 2008

ahojte tak som vas prisla pozriet a normalne som prekvapena ako ten cas leti boooooooooze liyanka uz ma 8 mesiacov 😲 charly 5 mesiacov 😲 sak pametam ked sa len narodili a uz su z nich velke slecny 😀 a krasne su vzdy si pozeram albumiky 😵
prajem vam krasny vecer a bubenko sa ma dobre aj sarah su teraz na slovensku tak nema vela casu sem chodit,a vsetky vas pozdravuje 😉

bubenko
7. feb 2008

ahoooooooooooooooooj 🙂
mame sa dobre, Sarah sme boli vcera ockovat a uz sme boli aj s klbikmi a ma ich v poriadku 😀
stale ju trapi noste a tak nespime ktovie ako, krasne nam rastie ale nemam pri nej vela casu, vyzaduje si pozornost. Pomaly nam zacina debatovat, skor skrieka 😀 , ale je zlata, uz nam vazi 5,90kg, velmi sa jej tesim.
som smutna z toho ze nemam tolko casu aby som tu bola castejsie, ale dufam ze ked bude lepsie spinkat 😔 , tak sa to zmeni. Pozdarvujem a drzte sa, pa 😉
pridam nove fotecky

tani
10. feb 2008

Ahojte. na severe Londyna je dneska naaaadherne slniecko svieti nefuka vietor, len cakame kedy sa zobudia nasi spachtosi - Lili a jej ocko 😀 - a ide sa von.
Mory veru Liyannka uz ma 8 mesiacov a este nedavno som tu vypisovala ze nie a nie zacat kontrakcie 😀 aj tvoje deturence poriadne podrastli, zlatucke su 😵
Bubenko malicka je krasnucka. kedy pridete naspat do UK??
tak idem sa chystat ahojte a krasnu nedelu!!!!

zuzula
10. feb 2008

ahojte babulky 🙂 sorry ze sa vam tu miesam, ja zijem tiez v UK ale v Readingu a kamoskina sestra robi jeden vyskum pre University of Surrey a potrebovala by vyplnit jeden kratky dotaznik (asi 10 minut) - je to pre Slovakov a Cechov zijucich v Londyne vo stvrtiach Fulham & Hammersmith. ak by sa vam niektorej chcelo jej pomoct a byvate prave v tychto stvrtiach, napiste mi please email adresu do IP, urcite vam bude moc vdacna. dakujeme 🙂

dam
11. feb 2008

Ahojte
Elbel mohla by si prosim Ta upresnit, kde su tie Ceske a slovenske potraviny na Golders green? Dakujem

elbel
11. feb 2008

Ahojte
babenky mate krasne deturence este nedavno to boli take male gulocky a teraz sa pozrite na nich ako rastu sak to vidim aj na vlastnych.....
tani kde ste sa boli vcera v akom parku lebo vidim fotky ze su z parku porad daky lebo mna to nebavi chodit furt do toho isteho sama aj ked ho mam rovno pod nosom stacilo my minule leto 😒
dam ten obchod je kusok od golders green a este je blizsie k brent cross stanici metra a chodia tam autobusy 83,183,210,240 presna adresa je 19a Russell Parade,Golders green Road,NW11 9NN a vola sa Dukla nemozes to minut

ozaj babenky nedame si dake stretko 🙂
inac nas danko bude mat prazdniny od 15 a 26 potom zacina ako su na tom vase deti
pekny den 😀

hirondelle
11. feb 2008

Ahojte kocky 🙂
Co mate nove?
Tani, ako sa mate? Ste uz zdravi? Lili je nadherna 😵 , krasne fotky 😵
Tani, mas tu este maminu?

Aj Kika, krasne fotky 😵

Elbel, ako sa nmate? Ako deti? Su zdrave, lebo mam pocit, ze tu bol nejaky virus v UK.

tani
12. feb 2008

Ahojte. Mirka diki aj Zoe je krasnucka, nadherne modre ocka 😵 Lili uz je zdrava a co vy?? my tu mame od soboty nadherne, skoro jarne pocasie, tak dufam, ze uz sa velmi neochladi a uz nenachladneme
idem nakrmit malu neskor sa ozvem

tani
12. feb 2008

tak uz je napapana aj ked nejaka hladna nebola. Miriam ako zubky, uz Zoe vysli?? My uz mame dvojku vpravo vonka, tak teraz je na rade ta vlavo. Lili to zase dost zle znasala, v noci sa casto budila aj nejak menej papala ☹ teraz sa to trosku polepsilo ale uz jej zacina vykukat ten dalsi zubok tak zase nas asi cakaju "vesele noci"
Adi boli sme v parku na Henode neviem presne ako sa vola tusim Sunny hill park je to off Hendale avenue, nam sa tam paci, lebo sa tam da aj najest 😀 aj ked su tam priserne zidovske ceny. Ten obchod by som chcela ist este tento tyzden pozriet, ma tam aj casopisy, nevies? Lebo nasej mamine chybaju krizovky. Jaj Miri ty si sa ma pytala, ci tu mam este maminu, mam az to aprila v aprili ide aj s Martinkou na tyzden na SK a potom obe naspat 🙂 🙂
Zuzula zial nepomozem ti, my sme na Hendone a tak sa mi zda ze zatial tu nie je nikto z tych stvrti, vsimla som si ze tvoj Adamko bol na obalke casopisu, krasny model, velmi zlatucky 🙂 😵
Kika, Lenka ako sa mate? Lenka uz si sa dlho neozvala, prides v pondelok plavat?? A ty Kika beries aj Natka?? Ja beriem aj Matku, ma prazdniny a velmi chce vidiet Lili. Kupila som cez ebay krasnu knihu Nursery songs and rhymes aj s cd takze uz aj ja budem spievat v bazene 😵
Tak idem nejak som sa rozpisala, ideme sa obliest a na prechadzku. pa

diamand
autor
12. feb 2008

jooooj baby mna asi mrdne, prave som napisala riadne dlhy clanok a neodoslalo mi ho 😠 tak teraz to napisem len v skratke

zuzi - ja zijem na druhom konci londyna takze ti asi tiez nepomozem - sorry

MIriam - Zoe je velmi sikovne dievcatko - gratulujem k prvym krocikom

Leni - kde si?

Adi - aj natko ma tak prazdniny tak by sme mali nieco podniknut

Tani - hej beriem aj natka, takze bude mat martinka spolocnika, mozno ju aj bude balit krpec, ma to v krvy. Ozaj pozriem ci ma krizovky a ak ano tak prinesiem mamine, ja na ne aj tak nemam cas.

pekny dnik - padame von lebo od zajtra sa ma opat ochladit

lenkaajarek
12. feb 2008

Ahojte babule viem ze som sa dlho neozvala ale mile ze na mna myslite 🙂 teraz sa venujem namiesto konika mojej svadbe 😀 😀 asi par z vas este nevie ze sa ideme konecne brat!!!!!!!

Tani a Kika uz sa tesim na pondelok zaplaveme si a stvete ma ze uz aj spievat viete aj ja si musim nieco kupit alebo Tani napal mi tie pesnicky 😀 bo uz Kika minule spievala a ja som len cumela 😀 😀 😀 .
Hej a prezradim Kika sa ZASE bola dnes fotit z nich budu nejaky modeli.No a my 3 ideme zajtra 😝 😝 😝 uz sa tesim 1 profesionalna fotka.

Tesim sa ze spoznam vase deturence v pondelok 🙂 Budu robit fotky mam zobrat fotak???? 😀 😀

hirondelle
13. feb 2008

Ahojte,
ako sa mate? Aj u Vas je tak posledne dni nadherne?My sme boli vcera skoro cely den vonku a na baby club a opat sa mi zda, ze Zo♪7 ma sopliky 😒 😢 Neznasa odsavanie a ani ja jej rada nerobim ☹ ,ked vidim ako trpi.
Tani, my mame dole 4 zubky a hore £, ale hore sa nam tlaci uz dlhsiu dobu 8, ai tyzden, uz ho vidno, ale nie je prerezany.Spavali sme super.Zobudili sme sa o 4 a potom o 7.Ale teraz sa to opat zhorsilo 😠 Asi zubku, opat.

Takze, Kika vy sa riadne fotite?My sme mali tiez booknuty termin, ale vsetci sme ochoreli, tak sme to odvolali.Musim zavolat opat.Nech fotky dobre dopadne s krasnym usmevom 😵

Lenka, drzim palce na svadbu.Musis mat aj stresy.Uz mas vybrae miesto? Tu, alebo na SK?

Pekny den 🙂

tani
14. feb 2008

Ahojte. Prave sme sa vratili z nakupu. Boli sme v tom novom slovenskom obchode. Ma tam dobry vyber, uz som zbastila tresku a parenicu a teraz chrustam horalku 😀
Lenka takze svadba?? 😵 😵 ja uz teraz sa tesim na fotky 😀 Vpondelok kludne mozes zobrat fotak Martinka nas nafoti, ona rada foti, a potom by sme mohli ku mne na kafco
Kika ked najdes nejake krizovky tak prines bo moja mamina je do nich fanatik. Ako dopadlo fotenie?? Pridaj nejake fotecky
Mirka tak Zoe ten baby club asi velmi neprospieva ☹ inac ja som nikdy v takom clube nebola co tam zvyknete robievat? S cim odsavac malickej sopliky?? Ja mam taku odsavacku co jeden koniec ide do jej nosteka a druhy mam v ustach a taham, lenze to nikdy nic nevytiahne aj ked pocujem ze ma sopliky, Lili je tiez znova nejaka slabsia, je viacej ospala ale nevie spinkat a ked spinka chrape, uz zacinam romyslat ze sa objedname k GP, lebo sopliky jej netecu a ked nespi dycha cisto, ale ked spinka tak stale chrapi to predtym nerobila My mame zubky naopak ako vy, hore 4 a dole 3 😅 Ako ti Zoe papka? Lebo Lili v poslednom case velmi slabo je ☹ uz neviem co vymysliet co by jej chutilo, nic nechce, len cicu cicat
Adi ako deturence?? V pondelok po plavani by ste mohli dost aj vy, dufam, ze Kika a Lenka pridu, tak by nas ti bolo pozehnane 😀 😵
Baby pochvalte sa, co ste dnes dostali od milacikov? Ten moj este spi po nocnej, a ked sa zobudi tak asi sa pojdeme niekam najest, narychlovku lebo vecer zase do nocnej ☹ pochybujem ze my este stihne medzitym kupit kvietky, no co uz niekto na nas musi pracovat aaaaaaaaaaaa uz vstava takze idem,
krasny valentinsky den vsetkym

elbel
14. feb 2008

Ahojte babenky
nuz my sa ako tak drzime ,deti zatial zdrave len dufam ze na nas nic nepride ked sa tak ochladilo joj ale sme si uzili teplucka za posledne dni
jaj vy pouzivate odsavacku na svoje deti,ja som to nikdy sa svojich nepouzila aj som nad tym uvazovala ale ked som videla ako svagrina to drasticky pouzivala na svojom synovi tak som si povedala ze nie,chudak maly tak plakal a branil sa ale nepohohol si a dnes je mu skoro 4 roky a neda si k nosteku priblizit,a chudak ma tak vysuseny nostek ze ked je chory tak mu ani sopliky netecu von z nosa ale kdesi to v nom trci.
tani ja tam furt v tom odchode nakupim a potom sa doma prezieram dobrotami 😅 aj som chcela trocha dietovat ale akosi sa mi teraz neda 😅 .Tani a az mas chut na nieco specialne zo slovenska daj vediet ja to poviem tomu kamosovi a on to prinesie specialne na objednavku,ide teraz v piatok domov a mal by sa vratit asi tak za tyzden tak az si na nieco spomenies tak daj vediet.a este k k tani nemyslis si ze lili nepapa pretoze jej idu zubky?mojim detom ked sli zubky tak okrem mlieka a par yogurtov nic poriadne nejedli a mlieka by vypili aj litre behom dna
hirondelle ako sa ma dnes zoe
lenka drzim palce nech svadba ide podla planov

tani a kedy by ste dosli k vam z plavarne radi sa pridame

nuz a dnes som nedostala nic lebo moj muz neni romantik takze od neho ani nic necakam 😒 a este ni ani doma z prace ale zato ja som napiekla makovnik tak mu ho dam pekne spapat lebo ja ho sama neziem a deti nechcu tak bude mat on.On totiz po nas dojeda vsetko co my nepojeme 😎

diamand
autor
16. feb 2008

no cavte babizne,

konecne mi pospali deturence tak relaxujem pri laptope. Dnes vysiel malej dalsi zubok tak mame za sebou dost tazku noc 😝 a uz sa jej prediera aj ten vedla neho.

My sme boli dnes poobede v cirkuse v Brent crosse bolo super, uz som nebola v cirkuse sto rokov tak som si to aj ja vychutnala, nastastie Charly cely cas spinkala.

Na Valentina som ani ja nic nedostala, mali sme ist na veceru (cinu) aj sme to mali zabukovane, ale Vladino prisiel z roboty az okolo deviatej tak som bola ja s detmi a este s kamosmi.

Jaaaj idem sa vyvalit pred tv som KO Pekny vecer

michell
16. feb 2008

ahojte dievcence,prepacte ze som vam sem takto vtrhla ale potrebujem poradit.Ja som momentalne na SK ale nas tatik je v londyne a chystame sa tam zanim.Ked bude mat mala 4 mesiace cize tak v aprili.Chcela by som sa vas opytat keby nedajboze sa nieco stalo a mala ochorela tam kde s nou mozem ist k lekarovi?treba sa niekde zaregistrovat alebo nie?My tam ideme iba na mesiac.Alebo ju osetria aj bez toho aby bola niekde zaregistrovana?Budem vam vdacna za kazdu odpoved .Mam z toho uz teraz stresy.Prajem vam pekny vecer

diamand
autor
16. feb 2008

ahoj michell,

urcite sa budete musiet zeregistrovat u GP (to je vseobecny lekar) niekde pri bydlisku kde budete byvat a potom vas bez problemom vysetria, hlavne ak sa jedna o babetko. Vela stastia

michell
16. feb 2008

dakujem diamond za info,takze musi byt mala zaregistrovana aj ked tam ideme iba na mesiac?

diamand
autor
17. feb 2008

michell - ano musi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre