Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

mory
12. mar 2008

diamand prajeme nathankovi vsetko najlepsie k narodeninam 😵 😉

tani
13. mar 2008

Ahojte !
NATKOVI VSETKO NAJLEPSIE!!!!
Kikus teda ste sa rozbehli s tymi zubkami 😨
Mirka aj ja som manzela naucila ze nas ma poolievat ( u nas sa velmi nesibe takze korbace sa nerobia) a to je moslim 😀 mne by bolo trosku smutno keby nebolo ani trosku vody, ale zase to slovenske sialenstvo 😀 mi tiez velmi nechyba, hlavne co sa tyka sprchovania vo vani studenou a este ked sa ta do vane snazi odniest uz podnapity kamarat 😀 😒
musim ist manzel potrebuje ist na pc

eva28
14. mar 2008

ahoj babule.
sorry ze vam do toho vstupujem,ale uz sa mi to pomaly krati.6.4. mam termin a este 2 dni pracujem.od pondelka mi zacina materska.xcem sa opytat ci o child tax credit mam ziadat ja alebo pracujuci otec.inak nie sme manzelia.
este ae benefity je mozne ziskat?da sa ziskat nejake prispevky na byvanie,ked sme v dome 4 a mame ho prenajaty cez agenturu a ucty ale nie su na moje meno?dakujem za odpovede a pomoc v tomto cudzom svete.papa

elbel
15. mar 2008

Ahojte
aj ked neskoro ale aj ja sa pripajam vsetko najlepsie Natko

no u nas na vychode sa tiez len polieva a tiez mi to nechyba ale manzel je zahorak a oni tam skor s korbacom a troskou vody,ale dva roky dozadu ma poriadne oblial a jasom mu za to vynadala lebo on cele doobedu spal a vstal az poobe tak som mu povedala ze az sa chce oblievat tak nech si nabuduce privstane a zacne rano a tak mimuli rok uz ani nic nepodnikol 😀
inac segra je uz doma z nemocnice a je to iny kraj iny mrav a tie sestricky za ten cas co ju segra nemala pri sebe tak jej malu naucili na dudlik 😒
ale su obe v pohode mala pekne papa a pribera,je to taky maly zrutik 🙂 segra vravela ze za tri dni co boli doma z nemocnice tak jej mala pribrala 100 gramov neviem ci je to vela abo akurat ale vravela ze doktorka ju chvalila

elbel
15. mar 2008

eva
ty by si mala ziadat o child tax credit a partner o working tax credit ale neviem ci na to musi byt manzel alebo nie a aj to vam pridelia podla spolocneho prijmu a tak isto mas narok na child benefit.O benefitoch vela neviem mozno ine baby ti viac poradia
inac je tu na konikovi este jedna diskusia pre baby z anglicka skus sa popytat tam
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bubenko
16. mar 2008

ahojte 🙂
nemam velmi cas chodit za internet lebo Sarah si vyzaduje vela pozornosti, ale 5. aprila letim spat do uk a tak dufam, ze potom budem mat viac casu sadnut si za pocitac a nieco vam napisat, ani nemam cas precitat si ako sa mate a vase ratolesti, tak pozdravujem a coskoro sa zasa ozvem, detickam zelam vela zdravia 🙂
poslala som tiez par fotiek, Sarah je velmi zlata a velmi sa z nej tesime ale musim ju pomaly ucit samostatnosti lebo inak nebudem mat na nic cas. Cez den mi nespi a aj ked tak 10 minut a to je vsetko, ale uz nam zacina sediet a tak dufam ze sa uz skor sama zahra a ja uz budem mat cas aj na seba a tiez nieco urobit 😝 😝 😝 😝 😝 😝
drzte sa kocky 😀 🙂 😉

tani
18. mar 2008

Ahojte Bubenko malicka je krasnucka, co sa tyka spania pripomina mi Lili 😀
Eva neporadim ti u nas vsetky tieto veci vybavuje manzel, ale na taketo veci je odbornicka Miriam, ona ti urcite poradi ked sem nakukne
Adi tak to je na pochvalu ked malinka prvy tyzden pribrala, vela deticiek schudne, mne moju chvalili, lebo si udrzala vahu. A co tyka cumlika, vela veci ulahci, viem to hlavne preto lebo Liyannka nikdy cumel nechcela.tolko krat som sa ju snazila naucit cmulat, a nie a nie, takze nepoznam taku pomoc ze ked je zamrncana dam jej culicek a ukludni sa ☹
Lenka ako bolo na plavani. my sme neboli, lebo som dostala ...
tak idem si ja pomaly lahnut, lebo z mi oci klipkaju, dobru noc

elbel
18. mar 2008

ahojte
ako sa mate,chystate sa na velku noc,ja uz pomali peciem kolaciky ale len suche.
nas danko ma zajtra posledny den v skole

kika bola mamka s vami na plavani aby videla malu charly ako plave

tani ja viem ze ten cumlik velakrat pomoze mne lenka tiez necumlala tak viem ake to je ale aj tak si myslim ze tie sestricky sa jej najprv mali spytat ci ho mozu malej dat a nie oni ho jej dali aby mali cas na kavu pocas pracovnej doby 😒
bubenko este si chces uzit velku noc na SVK 😉 budeme ta cakat a zas sa nam to tu rozpise 😝

tani
22. mar 2008

Ahojte. teda to mame krasne pocasie, tu pred pol hodinkou dokonca snezilo 😨 ale aj napriek vianocnemu pocasiu 😀 zelame vsetkym krasnu Velku Noc prezitu v laske, pohode a radosti!!!

hirondelle
22. mar 2008

Ahoj Bubenko 🙂
Malicka je nadherna 😵 Uz sa na Teba tesime,ked sa vratis.

Tani,co??Snezilo 😕 Ja som bola rano s malou vonku a je tu riadna kosa,ale nesnezilo.Svieti slniecko,ale zima ako v decembri. Len nam to tu neposielajte 😀

Vsetkym krasne Velkonocne sviatky 🙂

tani
22. mar 2008

Ahoj Mirka, teda nam dnes nehrozi prechadzka ☹ iba ak po obchodaku, straaaasne fuka a leje veru chvilu aj snezilo, my uz tak velmi cakame na jar a namiesto toho sa vratila zima ☹ ale vraj naSK je to tak isto
Ako sa ma princeznicka Zoe??

hirondelle
22. mar 2008

Ahoj Tani,Zoë sa ma fajn.Uz urobila prve krociky a podobne ako Lilyannka obcas padne na zadocek 🙂 Je to mile.
Ako sa ma Liyannka? Co mate nove? A Martinka? Ide pocas half term s babkou na SK?
Ja chodim kazde rano,teda ak mi to pocasie dovoli na prechadzku.Tu je nadherne,slniecko svieti,ale riadna zima.Vcera tu cely den lialo ako z krhly 😠
Na SK u nasich napadol sneh.Tani,dufam,ze jar tu bude coskoro,lebo tato zima je uz velmi dlllhaaaa ☹

bubenko
22. mar 2008

zelame vam so Sarah krasne Velkonocne sviatky 😀
uz sa tesim ked budem mat viac casu si s vami pisat 🙂
pozdravujem a drzte sa 😝

lenkaajarek
23. mar 2008

Ahojte baby aj my vam prajeme pekne prezitie Velkonocnych sviatkou.Az na to pocasie by to bolo ok co?
Tani na plavani bolo ok az na to ze sme boli iba 3 baby 😀 .No a teraz uz 6 den sedime doma a sme chorucky.Maly horuckoval ,kasle ,sopli a ja tiez 🙄 no uz sa to lepsi a mam pocit ze Kevinkovi ide horny zubok tak aj z toho mohol mat horucky kto vie.
Bubenko mala je krasnucka!!!

ifrimka
24. mar 2008

caute baby. ja som sa prihlasila len dnes. jakubko ma 4mes., byvame v canning town[E13]. niekto blizko?

diamand
autor
24. mar 2008

Babulky prajeme Vam vsetci krasnu Velku noc.

Leni - aj Charly mala tie horucky myslim ze zo zubkou lebo jej inak nic nebolo, ozaj mali by sme sa este stretnut predtym ako pojdem domov.

ifrimka - vitaj medzi nami, v Canning town byvala moja ex-mother in law, teda este stale tam ma byt, takze viem presne kde byvas

bubenko - tak uz sa vam to pomalicky krati, my akurat 5 aprila odchadzame na 2 tyzdne na sk, uz sa velmi tesime

adi - mamina na plavani nebola lebo mala bola chora, tak sme nesli

hiro - zlate foto, a krasne vajicko si dostala

baaarborka
25. mar 2008

Ahoj londynskym mamickam 😉
Chcela by som sa informovat ohladom materskej dovolenky a prispevkov v UK.
Keby som sa rozhodla mat babatko, kolko treba mat odrobeneho, aby som dostala od zamestnavatela maternity pay? Treba mat aj resident permit? /pretoze o ten mozem poziadat az po 1 odpracovanom roku v UK/...
Dostala by som maternity pay a vsetko s tym suvisiace aj keby som odisla porodit na Slovensko a chcela by som tam potom uz ostat? Da sa nejakym sposobom prejst z UK maternity pay na slovensky rodicovsky prispevok?
Dakujem za pomoc a prajem vela uspechov s drobcami 😵
Barborka

ifrimka
25. mar 2008

cau baaarborka,
jednoznacne nemusis mat permit a narok na statutory mat. pay mas ak si u toho isteho zamestnavatela pocas celeho tehotenstva a tvoj zarobok je nad urcity limit (bolo to £84 za tyz.)...inak by si mala mat narok na maternity allowance. ine neviem.

a pozor daj si pozor na to kolko zarobis za 8tyz. dobu az do 15.tyzdna pred due date- z toho ti totiz pocitaju matersku na prvych 6 tyz., potom je to flat rate na zvysok materskej.

😉

mima3114
27. mar 2008

ahojte baby.pamätate si ma este?diamand,tani,hirondelle ako sa mate?

my tu mame dost problemov.na dlhsie rozpravanie a tolko casu teraz nemam.som na slovensku od jula 2007,ostala som sama s filipkom,ocino ho nechce ani vidiet a nabuchal uz dalsiu.ktora ma termin podobne ako som mala ja pred rokom.niekedy sem vecer sadnem a popiseme viac. 😉

tani
27. mar 2008

Ahojte kocky.
Mima jasne ze pamatame, ako sa ma Filipko?? Musi byt uz poriadny chlap 😉 pridaj nejake nove fotecky. co sa tyka chlapa ktory nechce vidiet vlastne dietatko, bud rada, ze nie je s vami vzdy lepsie byt sami ako s bezcitnym ...
Mirka mame sa dobre, Liyannka tiez uz prejde par krockov, stale viac dzavoce, este stale kojim a uz sa zacim bat ci vobec niekedy prestanem 😅 , Lili niekedy ked sa nevie dockat odtiahne mi tricko a zakusne sa do podprsenky, tak mi da jasne najavo ze si prosi mliecko ked jej nedam tak sa rooooozplace, no proste vie si vydobit svoje 😀 😒 snazim sa to uz obmedzit a kojim 2/3krat za den, ale celkom prestat to bude riadna fuska 😅 Martinka idu s babkou na SK na 10 dni od 14.4. a potom ide v juni na svadbu ockovej sestre a 1x ide sama, tak uz teraz zacinam mat strach ☹
Kika fotky su nadherne!!
Lenka ako malicky uz lepsie??

elbel
28. mar 2008

Ahojte
ako sa mate
tak vela som mala napisane a stratilo sa my 😠 konik
tani mala lili je sikulka ked uz tak chodi
kika aj by sme sa mohli stretnut len neviem kedy,moje deti su zas chore ☹ snad niekedy buduci tyzden ze ich to aj dovtedy prejde kym odides
ozaj nezabudnite zajtra sa meni cas
pekny vikend

cuchro
29. mar 2008

Ahojte dievcata,
to je super, ze existuje taketo forum. Ja zijem aj s manzelom v NW London, ale momentalne som na SR, lebo 6.4. mam termin a rozhodla som sa radsej rodit doma.
Chcela som sa vas opytat, ako ste to riesili po MD, teda kam ste dali svoje ratolesti. Jasle su vraj drahe (aj 800 libier mes.), babinku v Londyne nemame, kedze sme obaja Slovaci a tak neviem, ako tuto situaciu potom riesit. Mate nejaku radu? Dakujem!

mima3114
31. mar 2008

ahoj tani.my sa mame fajn,filipko uz chodi a to malen 10 mesiacov.chodi uz od 9 mesiacov a od 8 mesiacov sa zacal pustat sam do chodenia 🙂 dole ma dva zubky a hore mu ide dalsi.a vy ako sa mate?ste zdravucke?

si stale v UK?ako to tam ide?hrozne by soms a tam chcela vratit nazad.ale co s mlym.nechcem ho nechat tu.
a ten moj ex,mesiac nato co sme sa rozisli,tak nabuchal dalsiu,ktora je tu z toho emsta ako my a z balkona rovno vidim jej bytovku.byva len 100 metrov od nas.ona s nim bola tiez v anbglicku,a pred troma tyzdnami porisli domov.jej mama vravela,ze ona len doma stale place ze sa boji vyst vonku ze ju zbijem🙂
vies,je to hlkupana.ona oidsudzuje mojho filipka a zakazuje mojmu ex aby siel za svojim synom.je velmi hlupa.a on sa rovno vyjadril,ze on filipka nechce nikdy v zivote vidiet.
je to hajzel.aj cela jeho rodina a ta jeho tupa mama ako sa ho este zastava,to je az neuveritelne.,

mima3114
31. mar 2008

10 aprila mam s nim pojednavanie ohladom vyzivneho,tak neviem ako to dopadne.este som ho vobec ani nestretla a ked ho stretnem tak neviem co zo mna vystane.a na tom sude ked zacne trepat nejake dristy,tak neviem.,musim sa ovladat,lebo to ja som blazon.som velmi impulzivna a neznasam take klamstva.veed tu sa jedna o zive dieta a nie o babiku.

diamand
autor
31. mar 2008

ty kokso ake mam nervy napisala som dlhy clanok a stratil sa mi

cavte babulky

mima je mi velmi luto co sa ti prihodilo ale kaslat na to, na svete je este vela dobrych chlapov a ten tvoj je tiez niekde medzi nimi a najde si ta neboj sa ty nic, a bude to aj dobry ocko pre Filipka, nie ako ten jeho - co zapoti ze ho uz nechce v zivote vidiet no nemam slov 😠

cuchro - teda uz sa ti to krati, drzim palce, kde presne v NW zijete a kedy sa planujes vratit spat? Ty uz aj planujes navrat do prace? ja sa teda spat nechystam a s dvoma detmi by to bolo aj velmi tazke a nie len po financnej stranke, ale ked som mala len maleho tak to bolo celkom v pohode, tiez som platila okolo 600 libier mesacne, ale dostavala som child tax credits ktore by ti mali pomoct pri plateni skolky, ale to som bola ako single mother, takze mne preplacali az 70 percent, alebo druha moznost je ze si zoberies nejaku aupair

ozaj baby my ideme v sobotu na sk a strasne sa tesime, tak po mojom navrate musime nieco naplanovat

hirondelle
1. apr 2008

Ahojte kocky 🙂
Ako sa mate?
Mima,jasne,ze si Ta pamatame 😉 Mala si Filipka prveho,potom Tanicka Lilyannku a napokom ja a Dia,aby som nezabudla Charly 🙂

Mima,tak ako pise Dia,na svete je este vela spravnych muzov a urcite niekde na Teba ten spravny caka.Ver tomu!Mozno sa Ti teraz zda,ze sa Ti zrutil svet,co Ti j verim,ale urcite,ked to budes najmenej cakat sa ozve a pride ten spravny,kt.bude mat rad tak ako Tebe,tak aj Filipka.Vas oboch.Uvidis.

Cuchro,vela stastia pri porode a aby bol co najrychlejsi a,aby si svoj pokjlad mala uz pri sebe 😵

Baby,tu je posledne dni tak krasne,ze ma nejako net neoslovuje 😀 ,stale sme vonku.

Kika,KRASNU DOVOLENKU a STASTNU CESTUriadne si uzi SK 🙂 My odchadzame na bud.tyzden,uz sa velmi vsetci tesime.

Tani,Elbel ako sa mate? Co mate noveho?A co deticky?

douglas
1. apr 2008

ahojte mamicky

diamand
autor
2. apr 2008

ale Lenka vitaj medzi nami

douglas
2. apr 2008

ahoj. pokecame?

krajcoanka
2. apr 2008

čau, dougles, ja som tu len kuk či si tu! Aj si sa dostala včera k tomu albumu? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre