Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

diamand
autor
2. nov 2008

ahoj fracle - myslim ze to budu mat na nasu anglicku zimu ok, minula zima nebola vobec chladna a snezi raz za 100 rokov. Kde v Londyne budete byvat?

fracle
3. nov 2008

Diamand, dakujem za radu. Objednam si to, uz po tom pokukujem dost dlho, ale nevedela so sa rozhodnut, ci im v tom nebude prilis zima alebo teplo.

S byvanim je to zatial zlozite - na trvalejsie by sme si chceli najst nieco okolo Hampsteadu, ale na zaciatok, 2-3 mesiace budeme musiet vziat cokolvek. Takto na dialku je totiz zlozite hladat a na dlhodobejsie byvanie sa neuspokojime s cimkolvek 😅.

No, musim si vas trosku precitat dozadu, aby som bola v obraze, kto je kde.... aj ked sa tu dlho nikto neukazal.... ale snad to tu znova ozije? 😉

diamand
autor
3. nov 2008

tak to nebudes dalkeho od nas vsetkych, my sme vsetky v north london: edgware, colindale

lenkaajarek
3. nov 2008

jeeeeeeeej konecne sa to tu prebudilo 🙂

elbel
3. nov 2008

Ahojte
jeeeeeeeeej vy zijete
lenka to je novinka vidim v ze mas v pase 9tt tak to srdecne blahozelam xxx

lenkaajarek
3. nov 2008

dakujeme 😵

fracle
3. nov 2008

Diamand, tak to je super 🙂. Musime si potom dat niejaku stretavku v january 😉

Lenka, aj ja blahozelam k tehotenstvu a tisko zavidim 😅. Tehotenstvo bolo jedno z najkrajsich obdobi v mojom zivote...

Lenka, Elbel, kde byvate?

fracle
3. nov 2008

Kocky, pracujete alebo ste doma na materskej?

elbel
3. nov 2008

ahoj fracle
vitaj medzi nami
ja byvam west hendon/colindale a som doma s detmi starsi uz chodi do skoly a lenka v january zacne nursery na 2 a pol hod denne

lenkaajarek
3. nov 2008

Ahoj Fracle tiez ta vitam a dakujem 🙂 ja som taktiez v Edgware ako Diamand a vysedavam s malym doma 😀 .Citala som ze chces byt blizko Hampstedu, tam to ubytko je trosku drahsie ale uz si tu asi bola predtym predpokladam 🙂

fracle
3. nov 2008

Elbel, takze sa chystas spat do prace?

Lenka, bola som uz v UK a byvali sme v Primerose Hille. Ako vravis, je to o dost drahsie ☹ ale velmi sa nam tam paci, takze dufame, ze sa nam niejakym zazrakom ( 😅 ) podari najst nieco primerane, rovnako ako predtym. Boli sme ale dvaja s dvoma platmi, teraz sme styria s jednym platom, takze je mozne ze budeme musiet ustupit a posunut sa o nieco dalej.....

fracle
3. nov 2008

Myslim, ze v Edgwere som nikdy nebola 😅

lenkaajarek
3. nov 2008

Fracle tak ak niekkedy zaspis v metre na notherline tak sa tu dostanes 😀 😀 😀

lenkaajarek
3. nov 2008

Trosku sa cudujem lebo my zijeme tiez z jedneho platu a chystame sa uz na navrat domou a vy zase tu do UK?Dufam,ze manzel bude mat dobru pracu.

fracle
3. nov 2008

No, my sa vlastne vraciame do UK, manzel bude pracovat pre tu istu firmu, ako doteraz, teda poslednych 5-6 rokov. Financne to bude ovela narocnejsie, ale manzelovi by slovencina robila problemi 😀. Podrobnosti napisem neskor do IP....

lenkaajarek
3. nov 2008

aha tak to je ine!!!!!

fracle
3. nov 2008

Kocky, mate IP.

Lenka, takze vy sa pomaly vraciate na Sk?

elbel
4. nov 2008

ahojte
fracle vsetko naj k narodeninam
takze ty si vychodniarka ja tiez 😀 pochadzam z takej malej dedinky 5km od stropkova a zatial sa nechystam do prace az kym mala nezacne full time skolu

lenka a vy kedy planujete navrat na slovensko,chces aby sa ti male narodilo tu alebo uz budes rodit na svk

diamand a tebe ako ide skola 😉

lenkaajarek
4. nov 2008

No tak navrat planujeme zaciatkom roku 2009 ale nie na Sk ale na Cz manzel je totiz cech a mame tam uz aj byt.Pravdu povediac neviem si tam porod predstavit no ale dufajme ze to bude OK.Tu som v Barnete bola velmi spokojna aspon sa tu nemusi platit za epiduralku ako u nas 😀 😀 😀 .
No ved uvidime ako to vsetko dopadne 😉

elbel
4. nov 2008

wow a co ze ste sa tak rozhodli ci ste to uz planovali dlhsie.ale snad su tam nemocnice ok a ty to zvladnes ,ja som tiez rodila v barnete,len ti nezavidim behanie po tych uradoch az budete prestahovani a vybavovanie vsetkeho okolo co treba

lenkaajarek
4. nov 2008

joj o vybavovani mi nic nehovor vsak sme sa uz v auguste nabehali dost 🙄 .Teraz by to uz nemal byt s vybavovackami az taky problem uz len prechodne bydlisko a zdravotnu poistku a mali by sme byt OK.No zatial nas najviac trapi prerabanie bytu uz sedim len na modrej streche 😀 😀 😀

elbel
5. nov 2008

hmm tak to teda hej a preco na streche lol este sa nevies rozhodnut akej farby chcete steny 😝
ozaj ako sa citis,nemavas ranne nevolnosti,ja ked som bola tehotna tak som bola rada ze zijem

lenkaajarek
5. nov 2008

No strecha chodim tam po napady co a ako by malo vyzerat 😉 .
A ranne nevolnosti to teda mam a neviem preco sa volaju ranne ked na mna to pride hocikedy cez den a aj vecer 😠 😠 .No ale nieje to az take strasne da sa to prezit 🙂

Kika ty tolko necitaj a aj napis 😀 (dostala som ta co????) 😀 😀 😀

elbel
5. nov 2008

ty si ale detektiv 😉 takto ju odhalit tak teda nieco napis kika 😀 😝

my tiez na slovensku prerabame byt bez nasej pritomnosti,nechali sme peniaze manzelovim rodicom nech prerobia tak som zvedava,ale my ten byt chceme prenajimat pokial sme tu v uk takze mne je jedno ako ho daju dokopy,len svokra ma furt napady co sa jej paci co by ona chcela ale my ju furt musime zrusit ze ten byt neni pre nu na byvanie ale len pre najomcov tak nech tak vela nemina,az sa tam budeme stahovat my tak potom bude naozaj ako ja chcem

diamand
autor
5. nov 2008

teda lenka ty si sikulka, normalne si ma prichytila

Co vam mam napisat, s Lenkou spolu pijeme kavicku kazde ranko a nove nic nemame. dnes ma Nathan rodicko tak som zvedava ako to dopadne, urcite budem musiet nanho zase kricat

lenkaajarek
5. nov 2008

no vidis 🙂 😀

elbel
5. nov 2008

tak vy si kavickujete 😉

preco by si mala nanho nakricat,nerad sa uci 😝

dnes je bonfire night uz sa riadne tesim na ten treskot 😠 ,mala ma z toho nocne mory a boji sa spat furt sa budi a chyta si usi ze ju bolia

diamand
autor
5. nov 2008

veru moc sa mu do tej skoly chodit nechce a potom to tak aj vypada

chuda Lenka, mojim detom to na stastie nevadi

smellie6
6. nov 2008

Obracim se na vsechny tehulky nebo maminky zijici v zahranici s velkou prosbou ohledne rodicovskeho prispevku.
Ma nekdo zkusenosti se zadosti a vyplnovanim formulare E411 v Anglii? Uz 14 dni se marne snazim zjistit, kdo by mi tento formular orazitkoval a potvrdil, ze v UK nepobiram zadne rodicovske prispevky. Mluvila jsem s nekym na ceskem urade, kde mi rekli, ze narok na rodicovsky prispevek mam, ale ze potrebuji vyplneny tento formular. Pak dodali, ze vi, ze Anglie zadne podobne prispevky nevyplaci, ale oni to musi mit cerne na bilem. Volala jsem na vsechny mozne urady tady v Anglii, ale vsude me jenom davaji jiny telefonni cisla. Jsem zoufala a moc prosim HELP!!!!!

Jinak vsechny zdravim a jsem rada, ze jsem konecne nasla web, kde si clovek muze pokecat s normalnim clovekem. Nebydli nahodou nekdo nekde v Surrey. Rada se s nekym zkontaktuji. Je nas tady par a vzdy radi uvitame novou tvar.
Smellie6

lenkaajarek
7. nov 2008

ahoj smellie tak my sme si tiez vybavovali rodicovsky prispevok na cechach a nemali sme vobec problem.Ukazala som im kedy mi skoncila materska tu v UK obycajny list od zamestnavatela a potom som im dala moju P45 o ukonceni pracovneho pomeru.Bral si to na seba moj manzel a jedine co po nom chceli bolo podpisat prehlasenie ze tu v Uk nepobera ziadne rodicovske prispevky okrem child tax credit a child benefit a to bolo vsetko co po nas chceli.Ta pani na urade nam este vravela ze sa to ani nevstahuje na UK ako na Irsko ale pre pripad nam to nechala podpisat.A o tej forme co tu pises som este ani nepocula a vybavovali sme to len teraz v auguste.

Dufam,ze som aspon trosku pomohla ajked to nevyriesilo tvoj problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre