Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

satanka
2. feb 2009

Elbel, kde byvate?

tani
2. feb 2009

Ahoj Adi tak to ste museli zapinat telku?? 😨 ja ked som vcera videla ze snezi a snezi a neprestava vedela som ze dnes dnes rano tu bude kalamita, ved tu je kalamita aj ked je len poprasok snehu 😀 😀 jedine stastie ze sa to dost topi inac neviem neviem ako by to tu cele dopadlo pri tom ich "super" cisteni ciest 😅 co sa niekedy nezastavis s malou?? Mohli by sme ist aj von alebo aj do Brent x, posadime deti do auta a ide sa, ako vlastne teraz Lenka bude chodit do skolky?? kazdy den 2 hodiny rano??

elbel
2. feb 2009

ahojte
stanka ja byvam na na hranici west hendon a colindale kusok od homebase co je na konci kingsbury road az ides smerom na hendon a aj tanka je tu hned kusok odo mna
stanka a odkial si zo slovenska
vies tani moj muzik dufal ze tu travel system bude fungovat ja som mu vravela ze darmo sa chysta ale nedal si povedat aj som mu vravela ze nebudem ani deti chystat do skoly ta na mna pozeral ze sak mame skolu na ulici ze mam ist ale ja som volala do skoly a mi potvrdili co som mu vravela 😉
a zajtra asi budu tiez zatvoreni boli sme von a sme sli okolo skoly a tal mali velky plagat ze az bude snehove pocasie tak mame ostat doma
takze az nepojdeme do skoly tak by sme trebarz aj zajtra mohli ist niekde von nech sa deti vysantia v snehu co povies
boli sme dnes poobede tri hodiny na kopecku sa sankovat na igelitovych vreciach,mysleli sme ze tam budeme sami styria blazni ale ostali sme prekvapeni co tam bolo ludi a decka su teraz znicene na gauci 😝

satanka
2. feb 2009

Ahojte, poznam tu oblast, my sme pred tym byvali blizsie k Asde, vlastne sme sa stahovali len o ulicu dalej, pred domom mame zastavku 204 a 302. Ten kopec poznam, par krat sme tam boli na hojdackach, ale viac chodime na tie v parku v Kingsbury. Aj by sme sa zajtra pridali k vam, ale musim cakat na Avon, chodi teraz novy kurier a chodi si ako chce, ten pred tym prisiel rano o 9.00, co bolo super. A v tomto pocasi som zvedava, kedy pride. Tak budeme aspon pred domom santit v snehu. Som zvedava ako to bude zajtra s pocasim.
Inac som 8 km od Velkeho Krtisa, a ty?
Ako dlho ste tu? A ty si odkial z SK? Mate zlate deturence, nemali problem prejst na ang? Sice v tomto veku sa deti ucia lahsie.

elbel
2. feb 2009

tak to potom nebyvas daleko od nas . stanka a ty pracujes s avonon?dobre vediet 😉.inac to poznam cakat na delivery a nevediet kedy pride,to vie pekne zbabrat cely den

ja som z okresu stropkov a tu v londyne som uz skoro 9 rokov a manzel 10 a ten je z opacneho konca republiky nez ja,spoznali sme sa tu,svadbu mali na slovensku a deti sa narodili tu v uk takze nemaju problem z recou aj ked lenka velmi nerozprava anglicky lepsie povedame vobec az na par slov ale rozumiet rozumie len nerozprava aj ked ona ani po slovensky nerozpava z ludmi co nepozna 😒

satanka
2. feb 2009

dala som sa na avon, ale niekedy mam chut to zabalit 😉 , do teraz to bolo celkom fajn, dost bolo objednavok aj z byvalej prace, ale teraz to ide dole vodou, nemaju zakazky, ludia chodia malo do prace. Este mi sestra robila objednavky, parfemy tu su omnoho lacnejsie ako na SK, tak to bolo fajn. Ak je zaujem, nie je problem,
My sme tu 5 rokov, prisli sme spolu, zobrali sme sa este na SK, chceli sme si trochu prilepsit, tuzim po malom domceku, ale akosi sa to obratilo, prisla neplanovane Sophia a toto druhe tehu ma prekvapilo 😲 , chcela som neskor, aspon o rok, to by uz bola Sophia trochu viac rozumnejsia 😀 , takto bude mat 2 roky a dva mesiace, ked pribudne drobec.
Neviem ci je to primerane jej veku, Sophia dost rozumie, ale velmi nerozprava, ale snazi sa. Vsimla som si, ako zavreli cez sviatky playgroup, ze sa zacala hanbit, co sa predtym nestavalo.
ste tu spokojni ci uvazujete nad navratom? Kde pracuje manzel?
Ako sa volas oficialnym menom? 😀

elbel
2. feb 2009

ja som adriana ale volaju ma ada,manzel je elektrikar,a ci chceme ist na slovensko aj by sme chceli ale vzdy si vravime potom a potom u nas uz su to roky tak kto vie kedy sa vratime aj ked manzelteraz castejsie vravi o navrate ked je teraz ta kriza ale zas vaha aby to nebolo ze z kaluze do blata len aj na slovensko dosla kriza a tak si vravime ze vyckame chvilu a uvidime
inac medzi tvojimi detmi bude rozdiel ako je medzi mojimi 😉 a neboj sa bude v poho.akurat bolo tazsie prve tyzdne kym sme nabehli na nejaku rutinu a pri novorodencovi sa vela planovat neda tak sme robili co ako prislo.mne danko tiez nerozpraval ked bol v sofiinom veku a bol velmi tichy ale postupne sa rozkecal a osmelil a lenka ta ked je doma medzi nami tak sa jej pusa zastavi iba ked spi 😀

tani
2. feb 2009

caute. nejak ste sa rozkecali 🙂 Stanka Lily sa narodla 4.6. takze ste o jeden dnik starsi 🙂 Kam chodite do playgroup?? este je stale zavrete?? pridali by sme sa lebo nasa Liyannka nie je velmi najpriebojnesia a cim viac chodi do detskej spolocnosti tym lepsie.
Adi mohli by sme zajtra ist, kde sa stretneme? alebo pridete rano k nam a tak pojdeme alebo mozme prist my za vami na ten kopec(myslis ten kopec hned za krizovatkou,vsak?) vsak uvidime rano ako to bude vonka vyzerat ci este vobec bude sneh 😀 potom ci musime odniest starsie deturence do skoly a potom sa dohodneme ok??
ale mne to vyhovuje viac rano ako poobede, tak okolo 10tej

elbel
2. feb 2009

presne ten myslim
ale rano sa dohodneme lebo az sa to bude topit tak predpokladam ze deti pojdu do skoly a aj s lenkou pojdem do skolky ale predpokladam ze to bude asi iba na hodinu a potom postupne kazdy den dlhsie az kym si nezvykne byt tam sama aspon tak som to mala s dankom ked tam zacinal,sak uvidime az tu rano nebudem pisat tak budem s nou v skolke,ked tak by sme potom mohli okolo tej 10-10:30.este sa ozvem a uvidime
tani a aj martinka bola dnes doma?

satanka
2. feb 2009

Ahojte, tak mi uz po kupeli a tata isiel uspavat 😀
My sme uvazovali vratit sa, ale pri tejto situacii..., tiez som sa vyjadrila, aby sme nesli z kaluze do blata, uvidime ako sa to vykrystalizuje, ale chcela by som, aby Sophia chodila do skoly na SK. V nasom okrese je problem s pracou, vlastne kde teraz na SK nie je 😖
S nejakym chaosom na zaciatku som uz zmierana, akurat budeme musiet davat pozor, aby Sophia sa necitila na vedlajsej kolaji a neziarlila, zamestnam ju 😀 , pomoc pri prebalovani a tak. Ale sme len ludia, takze urcite sa nejaka chybicka vyskytne. Nemali ste problem so ziarlenim?
Mna akurat trapi nase byvanie, mame len jedno izbovy byt a na druhom poschodi, rada by som sa prestahovala, ale to je zase problem moj manzel 😠 .
My sme chodili na 24 Hay Lane, bus 204 tam akurat stoji, je to cez cestu, povyse kostola, od 15.1. je to uz otvorene, ale este sme tam neboli, bolo to dlho zavrete a nie su tam radiatory ani ohrievace, tak tam musela byt po tych sviatkoch zima ako v carskom Rusku. Chcela som ist minuly tyzden, ale musela som ist nieco vybavovat, tak z toho nebolo nic, ale bola kamoska s dcerkou a Laura je zacala soplit, ze vsetky deti soplili. To s nou radsej pojdem von.
Pri druhom tehu nezabudali ste viacej? Ja si musim vsetko pisat, vsade su same odkazy, som zvedava co bude po porode 😲 , ale este si nemusim pisat "dat Sophii jest, neodist sama z domu", to by uz bola naozaj katastrofa.
tak sa s vami na dnes lucim, idem do sprchy a pomaly do postele, dobru noc, pa zajtra

satanka
2. feb 2009

Tani, este som na nieco zabudla, playgroup byva kazdu stredu od 9.00-11.30, plati sa 2£, mozes si dat caj alebo kavu, detom ponuknu nejake susienky, ovocie a sirupovu vodu
papa

elbel
3. feb 2009

Dobre ranko
tak som volala do skoly a aj dnes su zatvoreny 😒 a este neni iste ci budu aj zajtra 😲 mam im zavolatrzajtra rano,hrozne je to na hambu a na smiech,zatvorme vsetko lebo nasnezilo
takze ideme na kopec 😀
tani kedy vam vyhovuje my sa prisposobime

tani
3. feb 2009

dobre rano. Adi tak co ideme?? Lily este spi ale kazdu chvilu sa zobudi a potom sa zacneme chystat. Martinka ma skolu este zavretu tak ide aj ona , sanky nemame berieme sacky. Adi je tam niekde miesto zaparkovat? nechce sa mi slapat na ten kopec, ale sa trochu bojim ci miesta na parkovanie nebudu velmi zladovatele, no sak daco uz najdem.
Stanka o tom playgroup som uz pocula, chodi tam jedna kamoska anglicanka. uz som tam aj chcela ist ale stale mi do toho nieco prislo, no ked vravis ze je tam chladno radsej tiez pockam kym sa trosku otepli.
Kika, Lenka co porabate ked su "prazdniny" nejdete sankovat??

elbel
3. feb 2009

jasne ze ideme
jej to ti mala tak pekne dlho spinka,keby moji tak chceli
tani ty chces ist autom 😝 ved to mas kusok,da sa zaparkovat podla toho z ktorej strany ale aj tak budes musiet kusok prejst, priamo na hlavnej sa neda,budes musiet parkovat na vedlajsej
a nebojis sa jazdit po takych cestach aj ked hlavne tahy su ciste to len vedlajsie su stale zasypane
baby pridajte sa aj ostatne az nemate co robit 😉

satanka
3. feb 2009

Dobre ranko dievcata, ako sa dnes mame? Sophia si zazelala krtka, tak pozera, pojdeme von, ale este nemam predstavu kde. Zajtra idem k zubarovi, idem vyuzit karticku. Som zvedava ako dosiel manzel do prace, chodi az do Watfordu, este sa neozval. Pozerala som rano spoje, niekde su este zle cesty.
prajeme pekny dnik

tani
3. feb 2009

no my sa uz obliekame, viem Adi ze je to len kusok ale strasny kopec 😖 a chodniky su este v horsom stave ako cesty, Lily tolko sama neprejde a kociar tlacit po takom chodniku je nemozne len dufam, ze niekde neuviaznem 😅 a Lily spinka dost dlho, ale spat chodi o 21.30 😒
vsetkym krasny den 😵

lenkaajarek
3. feb 2009

Paaani tak vy ste tu toho popisali .Raz sa tu nikto neozve pomaly mesiac a raz za den popisete tolko ze nestiham citat 😀 .
Vitam ta Satanka on uz bolo na case aby sa aj nejaka nova osobka ozvala 😉

elbel
3. feb 2009

to vies lenka treba dohnat co sme zameskali 😉
u nas tiez leti krtko,
k tym cestam moj muz siel do prace ale trvalo mu to skoro 3x tolko co zvykne ale cesty uz vyzeraju byt v pohode tak uvidim kedy dojde domov,u nas som vydela jazdit posypovac uz aj na vedlajsich cestach
inac decka sa mi dobre vysantili,zjedli obed a teraz relaxuju na gauci 😝
stanka a tebe mala este spava cez den?

satanka
3. feb 2009

som nahnevana sama na seba, vcera som tam nebola a pred chvilou som pozrela stranku avonu, poslali mi mail, ze kvoli cestam, pride kurier az zajtra 😖 , to sme mohli ist aj niekam inam a nielen pri dome byt. Neviem, kde by to nechal, keby ma nezastihol doma, predtym prisiel rano, tak to bolo OK. A takto trcat doma...
U nas pred tym letela Bambulka, teraz krtko, muz jej to este napalil bez menu, tak si sama pusti DVD, netreba nastavovat ziaden jazyk a podobne.
Sophia spava raz cez den, okolo 13.00 zaspi na 1.5-2h, tebe Lenka uz nie? Kamoskina Laura mala teraz 11.1.
2 roky, niekedy si este pospi cez den.
Ako ste to vyriesili s Dankom, ked bolo treba ist do nemocnice? Manzel isiel s tebou ci ostal doma so synom? Neviem co so Sophiou, mamina nemoze prist, otec je chory, sestra tiez nie, bolo jej povedane, ze si moze potom hladat novu pracu, maju uver na dom, tak jej to urobit nemozem.
Kde ste rodili? Existuje tu v nemocniciach nieco take ako family room?
zatial sa s vami lucim, idem za Sophiou, som viac unavena ako, ked som cakala Sophiu, ked si nezdriemnem s nou, zalomim na cca 2 h vecer po prichode manzela a potom je problem ist o chvilu zase spat

elbel
3. feb 2009

uff to by som bola aj ja nastvana 😒
mne lenka uz nespava od roka a pol,to dievca nepotrebuje spat aj vecer ide do postele medzi 8-9 a to musim strazit dvere a povedat ze na schodach ju caka strasidlo a ze si knej pride lahnut az nebude spat 😅 ,neni to najmudrejsie ale to jedine na nu funguje a to strasidlo mame z bambulky 😝 a rano je uz o 7 hore
ja som obe deti rodila v barnete nemocnici a ked som isla do nemocnice s lenkou tak som si tu zavolala mamu k dankovi,muza som mala pri sebe cely cas a potom som hned po siestich hodinach po porode sla domov,sama som sa pytala
skoda ze nemas nikoho kto by ti postrazil sophiu a co tak zavolat niekoho z manzelovej rodiny a kde mas na plane rodit

satanka
3. feb 2009

ja uz strasim a Sophia este spi, ale pojdem ju zobudit, lebo vecer ju nikto zase nedostane do postele. 😠
Budem rodit v Harrow, musim sa na to opytat, to si mala dobre, ja som trcala so Sophiou tyzden v nemocnici, isla som na vyvolavacku, mala malo Fe, tak jej dali antibiotika a mne tiez, lebo som stratila dost krvi a placenta isla von na tri kusy ☹ . Vyvolacku by som nepriala ani nepriatelovi, to bola bolest, drobec sa pytal von a mne sa panva neotvarala, ale brala by som ju teraz znovu, viem, kedy mam prist, tak by som sa uz nejak zariadila. Z muzov strany, tam su rodicia uz dost starsi a Sophia ma trochu strach z babky, ale jeho sestra sa ponukla, od 1.1. je bez prace, no situacia sa moze do vtedy zmenit a potom zacala vymyslat, lebo ma manzela v zahranici a v tom case by mal mat dovolenku a chceli by byt s nim
Ta kamoska co ma Lauru, byva asi 5 minut od nas, ta slubila pomoc, len neviem ci by bola ochotna utekat k nam o 3.00 v noci 😲
A susedka pod nami, slubila tiez pomoct, je to cudzinka a Sophia jej nerozumie, jedine s castejsie navstevovat
Uz je hore, tak idem k nej, zase neskor

tani
3. feb 2009

Ahojte, teda Stanka to si mohla prist na "sankovacku" aj ty keby ze vies ze Avon nepride, no nic nabuduce 😉
Bolo super Danko nas vsetky zguloval. 😀
Teda Adi to s tym strasidlom to by som sa aj ja bala, ze si ku mne pride lahnut 😝 Ked zajtra nebudete mat skolku mozme sa stretnut zase nech si deturence na seba zvykaju 😵
Stanka neviem ze by tu boli nejake family rooms, ale malej Stanke by tam aj tak asi nebolo velmi prijemne, neboj nejak sa to vyriesi, do jula este casu a prinajhorsom to zvladnes sama a manzel ostane so Stankou. ani pri mne manzel nebol, nemohol prist a odrodila som, bolo by prijemnejsie keby tam bol, ale da sa to zvladnut aj sama. nastastie ide len o jeden den nie ako naSK. mas uz nejake tusenie ci to bude chlapcek alebo dievcatko a Stanka co by chcela viac? 😵
Idem ja obliest Lilcu a ideme do Asdy papa

satanka
3. feb 2009

Ahojte, Tani, dobre ste nakupili?
snad nam to este tento tyzden vyjde a uzijeme si sankovacku a mozno aj gulovacku
Este nevieme co to bude, ale myslim si, ze to bude dievcatko, sesternica mi poslala nejaky cinsky kalendar plodnosti, overila som si to na Sophii a este dvoch kamoskach, sedelo to vo vsetkych troch pripadoch, pri Sophii som chcela chlapca, teraz je to jedno, hlavne aby to bolo zdrave. Potesilo ma, ze sa zmenili pravidla v nemocnici a uz povedia co to bude, predtym som sa pytala tri krat a odmietli mi povedat. 13.3. idem na sono, tak sa dozviem a 14.3.-30.3. letime na SK, a hned 31.3. nas caka konzultacia v nemocnici.
Vam povedali co to bude? A co ste chceli?
Nepotrebujete nieco doniest z SK?

satanka
4. feb 2009

Halo, halo, dobre ranko. Co mate dnes na plane? Avon prisiel pred chvillkou, vratil sa stary kurier. Dnes by sme sa k vam aj mohli pridat.

tani
4. feb 2009

Dobre rano, Stanka. my dnes nejdeme vonka nas daddy ma dnes doobeda volno, to on tak si niekedy znenazdajky zrobi volno 😅 takze ideme k jeho sestre na Enfield, Ada asi predsa len isla s Lenkou do skolky, lebo dnes uz pootvarali skoly aj skolky, dufam, ze Lenka bude spokojna a zaobide sa to bez slziciek.
ten cinsky kalendar nesedi vzdy aj ked v mojom pripade mal pravdu, no ved uvidis na ultrazvuku, ked uvidis lebo nie vzdy je babatko ochotne ukazat 🙂 ale mas pravdu je to jedno.
Lenka co to citam?! vy odchadzate do Ciech a navzdy?? to mi je luto, ale dufam ze este predtym pridete k nam na navstevu, Lily sa ma niekedy spyta a kedy pride Kevinko 😵 Kedy odchadzate uz viete aj presne datum??
No baby idem ja, kym tu ja pisem Lily prevratila cely byt a treba sa nam chystat papa

diamand
autor
4. feb 2009

teda baby ja zasnem, ako ste sa rozpisali nestiham citat. Nehodime nejake stretko uz sme sa dlho nevideli a to byvame vsetky pokope - no hanba nam 🤐 a este by sme to mali stihnut predtym ako nam Lenka odide.

Vitam novu tvaricku

lenkaajarek
4. feb 2009

Jaj baby vy ste ale sikovne Tani kde si sa to docitala????Ano odchadzame ja a maly 20.3 a tatino tu este ostava na nejaky cas.No to sa musism teda poponahlat s tym stretkom uz nam vela casu neostava.Teraz v sobotu letime do CZ na tyzden takze potom by sme sa niekedy mohli stretnut.

elbel
4. feb 2009

Ahojte
tak danko je v skole a ja som bola s lenkou v skolke,bolo dobre bola som s nou cely cas takze ziaden plac nebol ale zajtra uz tam bude chvilu bez mna a tak postupne tak uvidime ako bude,
jaj ale tam mali zimu,chudata deti boli bez kabatov na lahko oblecene, hlavne ze ucitelky boli jak by sli na sibirsku vypravu a ani detom nedovoli rano pred skolou behat po snehu,mali akurat vyzametany chodnik a deti po nom museli cupitat poslusne do triedy ziaden step out vraj health and safety akurat ucitelky z nursery brali po tri deti von a ukazovali im vtacie slapaje v snehu a deti by sa najradsej gulovali
no to stretko by bolo urcite dobre ale az bude rano tak ja sa k vam pridam ale bez deti 😝
kika ako zijete boli ste na slovensku oslavovat 50
stanka ked som bola tehotna tak vtedy este nemali povolene hovorit pohlavie

diamand
autor
4. feb 2009

adi - neboli sme, ceny leteniek boli nehorazne tak sme nikam nesli, ale mamine sme zaplatili krasnu dovcu v Dubaji (uz aj bola) a na buduci piatok pride k nam takze jej to vynahradime

tani
4. feb 2009

No teda Adi to mna porazi ked raz odnesiem Lily do skolky a tam bude zima, uz to vidim, ze ja sa tam pohadam 😠 a preco si ich na tu zimu neupozornila?
Lenka precitala som si tu na konikovi sem-tam nakuknem aj do inej temy 😉
Kika ako ide skola??
Stanka co ste dnes porabali??
Kocky tak pockame tyzden kym sa Lenka s Kevinkom vratia a potom vas pozyvame ku nam na stretavku, kedze my sme tu tak v strede medzi vami 😉 uz sa tesime 🙂 🙂 mozno to vyjde presne na Liyannkine meniny tak si zrobime paaaaaaaarty 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre