Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

satanka
4. feb 2009

Ahojte kocky, nerobili sme takmer nic, klasicky 😀 , boli sme v parku na Kingsbury trochu pobehat po snehu.
Potom sme robili obedovoveceru 😅 , zapekane cestoviny, trochu sa pobavili s hrackami a isli sme spat. O chvilu podame k zubarovi, tri krat sa mi nechce, zubarov nemam velmi v laske.
Ada, kde chodi Lenka do skolky? Iba na par hodin ci uz na cely den? Aj nieco platite?
Radi sa pridame, len mi musite dat presne vediet, kde prist.
V piatok sa chystame na navstevu medzi Burnt Oak a Edgware, kamoskin maly ma dnes 2 roky, to bude zase, on je trochu akcny 😲
Ma niekto skusenosti v odberom pupocnikovej krvi tu?

elbel
4. feb 2009

Ahojte
Kika takze mamka si uzivala Dubaj aj ja by som brala nejaku dovcu ale to tak skoro asi nebude mozno az v lete na slovensko 😀
Tani oni si tu zimu dobre uvedomovali,nestihli vykurit nemali kedy ved skola bola zatvorena od piatka a otvorili az dnes,zrejme setrili,ale inac v Dankovej triede nebola zima tu som citila iba v Lenkinej
a este som chcela nas Danko sa furt pyta na Martinku ze kde je a kedy pridete pozriet jeho koncert 😀 oblubil si ju,ved aj vcera romanovi s takym nadsenim rozpraval jak sa gulovali,no bol to prenho zazitok
Stanka,Lenka mi chodi do statnej skolky,zacali sme dnes a bude chodit kazdy den na 2 a pol hodiny,ma to zadarmo pretoze uz ma tri roky,tu na kazde dieta od troch rokov ma narok na statnu skolku co je zadarmo ale je to iba 2 a pol hod na den
ja som darovala placentu po porode,dali ju niekomu ale neviem komu iba mi niekolko tyzdnov po odbere zavoalali ze je uz darovana

elbel
5. feb 2009

Dobre ranko
tak nam sa dnes skolka nekona ☹ rano pred branou nas cakala ucitelka a posielala kazdeho domov ze im nefunguje kurenie 😠
tani aj by sme vas prisli pozriet az by ste nemali nic na plane,ale mna chytil taky suchy kasel ze si pripadam jak tuberak tak radsej nie,aby som vas nenakazila
inac ako zijete zienky

tani
5. feb 2009

Caute ja iba na chvilku dnes nejak nic nestiham 😒 asi to bude pocasim 😀
Adi tak sa cim skor vyzdrav, mozno na stretavku prides aj s detmi, lebo tak sa mi zda ze to budu akurat prazdniny 🙂
Stanka napisem ti do IP adresu, jazdis alebo prides autobusom?
vsetkym pekny den ytekam do kuchyne 😠

satanka
5. feb 2009

Ahojte, Tani, dakejem za adresu. Pre istotu si to pozriem, ale mam tusenie, kde asi byvate. Pod vami je, momentalne tam nieco robia Red Pepper, na buduci tyzden nemame nic, akurat vo stvrtok rano zubara, ja sa prisposobim. Nejazdim, chodim peso alebo busmi 😲
Ako bolo v Enfielde?
My sme boli vo Wembley, keby sme zajtra nesli blahozelat, tak to zrusim a ideme zajtra. No aspon to mame za sebou. Ale boli ma cely clovek, zastavili sme v Lidl, nekupili sme toho vela, ale dnes mi to uplne stacilo.
Najradsej by som si isla lahnut, ale to bude problem, Sophia vstala rano skoro o 7.00, o 10.00 zaspala, musela som ju po 1.5 hodine budit, ale aspon zaspi v taky normalnejsi cas vecer.
Akeho povodu je Liyannka meno?
Co dobreho dnes kuchtite? Ja by som si dala pecienku s feferonkami, no ani jedno nemozem 😠 😠 😠
Sophia sa napchava jogurtom, je uzasne zababrana 😀
pekny dnik

satanka
5. feb 2009

Ozaj, a co doniest okrem seba? Nejaku mineralku, nieco pod zub... ako to praktizujete?

tani
5. feb 2009

Ahoj Stanka to stretko nebude nabuduci tyzden lebo na buduci tyzden je Lenka odcestovana ale az na ten dalsi. Nosis nemusis vobec nic, okrem seba len Stanku 😀 Na Enfielde bolo v pohode az na to ze mala fnukala. To ona stale ked ideme niekam kde sme dlho neboli. Netusim akeho povodu je meno Liyanna len viem ze je to moslimske meno - manzel je moslim takze aj Lily.
idem uspavat prcka papa

elbel
6. feb 2009

Ahojte babule
tak to mame zas pocasie,ale radsej by som brala ten sneh nez dazd
dnes sme boli cele 2 a pol hod v skolke.bolo super,lenka bola spokojna lebo vedela ze som tam potom som jej povedala ze na chvilu idem prec ze potom po nu pridem,bola v pohode az pokial ma nezbadala...to bolo placu,ale ukludnila sa a ja som odisla na chodbu s tym ze ona vedela ze som tam tak prisla aj nakuknut ale hrala sa no ked mala story time tak im tam nechcela sediet na koberci tak mi ucitelka povedala aby som ju zobrala ze vyrusuje druhe deti a tak som jej dohovarala ze ma pekne sediet ked je story time ale nechcela no nakoniec z nej vyslo ze ona si chce sadnut do druhej skupiny lebo tam bolo susedove dievca tak ju ucitelka posadila tam a spokojne si sedela,ale ked bol cas ist domov tak zas spustila plac ze ona nechce lebo susedove dievca tam este sedelo ale nakoniec aj ona sla tak bolo v pohode tak uvidime ako bude v pondelok
a vy ako sa mate
ozaj tani kedy oslavujete neniny lebo 16 v slov.kalendary je iba Liana ale 25 v ceskom je Liliana
a mas pravdu na stretko pridem s oboma az bude lebo od 16 maju volno

tani
6. feb 2009

ahojte, ja len citam, lebo len som odskocila od tv cez reklamu pozeram american idol, no to je srandy 😀
Adi a co mi mame z ceskym kalendarom?? 😀 uz sme dost pomiesana rodinka, ale cecha medzi sebou nemame zatial 😀 a mala sa vola Liana nie Liliana 😉 takze 16

elbel
6. feb 2009

ops 😅 a ja som myslela ze Lili je Liliana ked v pase mas Liyannka,hambim sa ale ja som nikdy nestudovala moc kalendare s menami,iba slovenske ked som vyberala svojim detom
tak teda oslavujeme 16 😀
stanka a ty uz vyberas mena?

satanka
6. feb 2009

Ahojte, ako ste sa dnes mali? My sme boli blahozelat kamoskinmu malemu k 2 rockom, bolo celkom fajn, ziadne bombardovanie hrackami sa dnes nekonalo. Sophia po ceste domov zaspala, zakecala som sa so sestrou na skype, uz som sa chystala ist si zdriemnem so Sophiou, ked sa zobudila, tak nebolo z toho nic. Aj vy ste boli viac unavenejsie pri druhom tehu?
Znacim si do kalendara 16.2. a hodina?
Zatial mam vybrane Ella, Rebecca a Oliver, Rebecca bola aj u Sophii a nakoniec zo mna vyliezlo Sophia 😀 , uvidime co to bude teraz.
Ake ste mali mena vy?
Co planujete cez vikend? Ja este nemam predstavu, ale chcela by som ist popozerat nejake postele pre Sophiu, postielka je uz len tak-tak, kym je este cas, nech si zvykne a nauci sa spat v normalnej posteli.
Liyannka spava v postielke ci uz v posteli? Ada, vy ste kedy presli na postel?
Mame maly byt, uvazovala som kupit poschodovu postel bez spodnej postele a tam vsunut postielku, ziskala by priestor, ale nezda sa mi to byt dost bezpecne pre Sophiu, ked uz ma spadnut, tak radsej z vysky normalnej postele ako z 2 m.
Na dnes sa s vami lucim, pekny vikend

elbel
7. feb 2009

Ahojte
stanka oslava neni 16 no este sme sa nedohodli presne kedy sa stretneme to my len tanka upresnila datum kedy ma Lili meniny 😉
Nuz pri dankovi sme presli na postel ked sa mala narodit lenka,musel jej uvolnit postielku,kupili sme poschodovu postel,lebo sme byvali v byte,kde nebolo miesta a mysleli sme na to ze lenka nebude vecne v postielke tak namiesto dvoch single sme zvolili poschodovu,ta sa da rozlozit na dve single
a lenku sme prestahovali do postele ked sa naucila vyliezat z postielky co bolo asi pred jej 2 rokom,danko sa potom prestahoval na vrch postele a lenka spala dolu
ja som mena moc nevyberala az ked deti boli na svete a mali 4-5 tyzdnov vtedy sme zacali poriadne vyberat mena 😅 ,dovtedy sme ich volali babo 😀 ale jedno sme vedeli isto chceli sme pre ne slovenske meno co je v slov,kalendari

ivanka821
8. feb 2009

tak caute baby...
zial zase ma zamkli 😖
Tak sa idem pridat k vam... Do vasho spolku... Tak mi napiste Londynske tehulky....

elbel
8. feb 2009

Ahojte babule
kde sa zas tulate?
Ivanka vitaj medzi nami 🙂
ja nie som tehul ale mame tu dve tehulky no jedna z nich sla na dovolenku,ale urcite sa ozvu 😉
v akej casti Londyna zijes
Stanka postel uz kupena,ci ste este nevybrali

satanka
8. feb 2009

Ahojte kocky, vitame Ivanku, tehu v pohode? Ziadne problemy? este pracujes?
Ako ste sa mali cez vikend? My celkom fajn, dnes sme boli v Ikei pozriet Sophii postel, zaujala ma uz tato cez net, http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/S698..., hlavne kvoli tomu, ze ma nastavitelnu dlzku, realne nad nou uvazujeme. Kde ste kupovali postele? Je aj na ebay, no nie je na aukcii a konci to az za 8 dni, verim tomu, ze sa to dostane na cenu ako je v Ikei, ak nie aj viac. Pisali sme tomu chlapikovi, ci by ju nepredal hned, uvazuje nad tym, lebo je o nu dost velky zaujem, mozno tiez hoci cenu podla poctu zaujmcov. Kupovali ste uz nieco cez Ikeu? Ak ano, ste s tym spokojne? Kamoskina Laura ma odtial postielku a mamina je spokojna, nerozpadava sa. Este na SK sa niektori znamy vyjadrili, ze raz ten nabytok rozoberies a po opatovnom poskladani uz to velmi sediet nebude. Tak neviem, vyzera pevne, ved s tou postelou bojovat nebudeme 😀
Konecne som sa zbavila kopy pradla, trvalo mi to az dve hodiny, ked som leniva ozehlit to hned, po 3 prackach to potom takto vyzera, no budem to musiet zmenit este predtym ako nam pribudne drobec.
zatial pa

elbel
9. feb 2009

Ahojte
Stanka, co to volaako ponocujes 😅,ja som pri prvom tehotenstve v noci nemala spania,ale zas cely den som prespala a pri druhom som nemala cas na spanie lebo bol danko a tak vecere som uz zaspavala s nim
inac ta postel vyzera dobre ,my sme detom kupovali z Dreams bed

jaj mne je Lenka v skolke 😉 a teraz mam take zvlastne ticho v dome,ani som sa nevedela dockat kedy zacne a teraz by som ju chcela mat doma nech je trocha zivsie

ivanka821
9. feb 2009

Ahoj babenky,
tak este stale pracujem, lebo mam sedave zamestnanie, takze mi to asi vydrzi az dokym porodim :D
Myslim ze vsetko je v pohodicke, az na to, ze mi na zaciatku bolo priserne zle a aj som dokonca schudla....
V lonyne zijeme v Hendon Central, ale budeme sa stahovat niekam do 1 izboveho bytiku na Finchley....
Robite aj nejake cajicky o 5?
Kde sa stretnete a rozpravate si pocity? Take nieco hladam, lebo nejako som ostala bez takychto dobrych rad....

satanka
9. feb 2009

Ahojte, hej Adi, ponocujem, uz od narodenia 😀 Mamina hovori, ze som mala otoceny den s nocou, tak to mali radost zo mna, vraj sa to napravilo ako sa narodila sestra, o rok a 2 tyzdne, neviem kedy to pri mne stihli 😀
Pri Sophii som bola v pohode, vlastne ani neviem, lebo som robila nocne 😲 , a mozno to, ze som doma a "nerobim nic" som unavena, pred chvilou zaspala, pojdem za chvilu za nou. Keby som si nezdriemla s nou, pride to mna vecer, niekedy vydrzim, no okolo 18.00 som mimo, ale potom sa preberiem, ako keby som chytila druhy dych aj bez zdriemnutia a vydrzim dlho do noci, keby som nemusela rano vstavat, tak spim, ale za chvilu mi zlate casy skoncia. Pozriem si ich stranku, mozno ma nieco zaujme.
Tak to ti verim, ze musi byt doma ticho, mne tu ide potichu TV ako zvukova kulisa, ale nie je to ono, je to ine ako ked je Sophia hore 😀
Ivka, ja byvam nedaleko Elbel a Tani, ostatne holky su tiez niekde z tychto koncin, my sme prelom Colindale/Kingsbury. Mne nebolo zle ani pri jednom tehu, keby nemeskala "navsteva", tak si test ani nekupujem 😲 , pri Sophii to bolo az 6 testov, co som tomu nemohla uverit. Praveze som uvazovala nad tym, ci nepojdeme obaja na vysetrenie ci je vsetko OK, nic sme nepouzivali, ja som nic nebrala, vyse 3 rokov zobrati, pred tym sme nejaku tu dobu boli spolu, 30ka za mnou... a bac, stalo sa a som rada.
Kocky sa stretavaju, poznaju sa dlhsie, ja som sa im tam "priplietla" pred par dnami 😀
Tak ja idem za Sophiou

ivanka821
9. feb 2009

tak sa budem musiet aj ja tak pripliest.... 😀
pred tym som to nejako neriesila, ved naco... Chapes... nejako to bolo pre mna prirodzene, aj ked som sa obcas pozrela na konika a pozrela som si nejake fotky...
Ale to bolo take len uspokojenie mojich biologickych hodin 😀 .
A teraz bac.... uz mam skoro polovicu za sebou. A to uz bol aj tak najvyssi cas lebo mam 27.
Takze taky optimalny vek na prve...
A ty teda nepracujes? Ja som v praci od rana az do neskoreho vecera a nejako uz mam pocit, ze je toho na mna velmi vela. Najradsej by som ostala doma, ale nemam tu nikoho som sa prestahovala pred nedavnom do Londyna, pred tym som byvala v Manchestri
Colidale je Northern line, nie? Ved to je jedna zastavka za nami... Elbel a Tani su nemam ani ponatia kde....

elbel
9. feb 2009

Ahojte
ako som uz spominala ja som bola nocna sova v prvom tehotenstve a potom to zostalo aj dankovi ten cely den prespal jak sa dalo a v noci by zas tancoval no casom sa to upravilo,nastastie lenka to mala naopak,ale zas som aj vela zabudala mala som taku tehotensku sklerozu 😅
ivanka len sa priplet k nam 😉 a este niesi tak stara ja mam len 28 😀
a chystas sa rodit tu v Uk alebo chces ist rodit na slovensko a az tu v uk aku nemocnicu si si vybrala
inac ja byvam na hranici west hendon/colindale a tanka je skoro moja suseda co je naskok z hendon central

satanka
9. feb 2009

iba tak rychlo, Sophia sa akurat zobudila, je to Nothern line, Elbel, Tani su prelom Colindale, West Hendon, busom 83 alebo 183 by isla popri nich 😲 , 183 my mame asi 5 minut od domu, ja tu tiez nemam nikoho, mamina so sestrou prisli asi mesiac po narodeni Sophie, ja som robila do 7 mesiaca, potom som to zabalila, nocne...
Pre mna bol idealny vek 25 mat dieta, ale nejak som to nestihla, nevadi.
Idem sa venovat, lebo mi Sophia zacala struhat pastelky a nechcem to mat vsade po zemi 😀

ivanka821
9. feb 2009

ahoj.
Asi zostaneme tu. Mam narok na rok volna - matersku z prace a potom sa uvidi.
Dostala som nemocnicu od mojho GP - Barnet Hospital v High Barnet.
Zda sa mi celkom ok, lebo na Hamstead je straaaaaaaaaaaaassssssssssssssnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeee zla....
Tak to je super, ze ste vsetky tri tak kusok od Hendon.... 😀

ivanka821
9. feb 2009

Baby neviete o nejakom dobrom tehu obchode, kde si mozem kupit nejake pekne oblecko?
Lebo nech pozeram, ako pozeram....
neviem

satanka
10. feb 2009

Dobre ranko, to je zase nadherne pocasie. Ivka, ako ste v UK? Si tu s priatelom ci manzelom?
Asi ti velmi neporadim, ja som pred tym robila s CDmi, takze tam stacilo skor nieco obycajne ako elegantne oblecenie, pomaly som sa gulatila, nebolo to az take zle, mala dost veci s obsahom elastanu, takze som sa do toho zmestila 😀 , poriadne brusko vykuklo po 7m. Teraz zacinam riesit ten problem, konci 15 tt a ja mam pocit ze som v 7 m, som velka, maternica si to pamata. Pred tyzdnom som bola na Brent Cross v mother care, H&M, no akosi som tam nic nenasla, nic sa mi nepacilo ☹
Holky, vy ste boli pri druhom tehu vacsie v rovnakom stadiu vacsie ako pri prvom?
Kedy sa ma vratit Lenka?

elbel
10. feb 2009

Ahojte
jaj moja dcera je prvy den naostro v skolke bezo mna tak dufam ze to zvlada,ja som si zatial obehala co bolo treba,krasny pocit netahat dieta za sebou a nemusiet sa obzerat kde je 😵 len doma je take mrtve ticho 😔
Ivanka s oblecenim velmi neporadim,skus obehat brent cross ten je tak najblizsie, tam urcite nieco najdes.
ja som bola balooooooon 😅 ,pri prvom som kysla do stran a pri druhom mi zas rastlo brucho do predu
inac ja som odrodila obe svoje deti v barnete a bola som velmi spokojna tak tu nemocnicu mozem len odporucit

Lenka pisala ze ide prec na tyzden tak koncom tyzdna by mala byt spat,

ivanka821
10. feb 2009

Ahojte babenky,

Bola som v Brent Crosse ale neviem, nejako som si kupila nejake vecicky v nexte a v mamas and papas ale su dost drahe.
Specialne mamas and papas.
Satanka, zial potrebujem mat take office oblecenie, takze nejake rifle su zakazane.
Aj tak nejako nerada ukazujem brucho, lebo vsetci sa s otvorenymi ustami na mna pozeraju.
Lenze tu vsetko je take neforemne a bezfarebne.... Ako zo sekaca....

Satanka,nepochopila som moc otazku... 'Ako ste v UK?' 🙂
A zijem s priatelom, nie som vydata.... 😎

tani
10. feb 2009

ahojte, dlhsie som sa neozvala pokazil sa mi pc ☹ od soboty rana ho neviem zapnut, uz sa s nim snazi nieco urobit manzelov bratranec tak som zvedava ci z neho este nieco bude.
Ivanka vitaj medzi nami.
Adi tak drzim prsty, aby sa Lenke pacilo a aby zajtra sla s velkym usmevom zase.
Stanka nasa Lily spi vo velkej posteli s nami 🤐 ale naoobed ju davam spat do postielky, aj vecer len potom ked sa v noci preberie tak uz ide ku nam do postele. ale tak skoro ju este samu do postele nedam ona by sa urcite skulala, ta sa totiz strasne vrti ked spi a zaberie viac miesta ako ja s manzelom do kopy 😀

ivanka821
10. feb 2009

Ahoj ahoj.
Ach som taka sklamana z tohoto NHS systemu....
Ako casto ste chodili k lekarovi? Tu v UK?
LEbo ja som raz videla midwife a mala som 2 krat scan a 2 krat som bola u GP
Buduci tyzden uvidim midwife, mozno uz dlhsie ako minule a mam aj 20 tt scan.
Aspon dufam, ze uvidim aj midwife. Neviete ako to chodi?
Ja som uplne confused z toho.....
A este cosi, hladam na internete nejaku jogu pre tehu... Neviete poradit?
To je pracovna doba, co? 😀

satanka
10. feb 2009

Ahojte, a jeje, to malo byt ako dlho ste v UK.
Tani, uz som si kladla otazku, ze co sa stalo, ked sa neozyvas, dufam, ze PC uz slape.
Ada, ako Lenka v skolke, v pohode? Dufam, ze to bolo bez slziciek. Aku maju napln v tomto veku v skolke? Ucenie hrou? Su tam deti priblezne v jej veku, potom by mala prejst na iny system, myslim, casovo. Aky je tu system pri vybere skolky? Musi chodit do tej co najblizsie v okoli alebo si mozete vybrat? V akom veku treba zapisat dieta do skolky? Museli doniest aj nejake doklady?
Ivka, kym nie su problemy, chodis dost sporadicky k lekarovi, asi vedia co robia, u nas sa na skene v 20 tt objavili mensie problemy, potom som chodila kazdu chvilu. Bola som so Sophiou tyzden po porode v nemocnici, mala malo Fe, zasadili jej antibiotika a mne tiez, stratila som dost krvi a placentu som mala na 3 kusy 😢 , kazdu chvilu bol niekto pri nas, starali sa az mi to niekedy islo na nervy 😲
idem za Sophiou 😀

elbel
10. feb 2009

nuz skolku sme prezili uspesne aj ked ucitelka povedala ze troska plackala nebol to drasticky plac ale skor taky lutostivy,takze zajtra ideme zas a mozno bude bez placu 😀
tani dufam ze to opravi co najskor 😉
invanka a skusala si pozerat nieco na nete,ja ked som bola tehul tak som kupovala od tychto
http://www.additionsdirect.co.uk/rf/add/s.do/wo...
teraz su sice drahsi ale maju zas vacsi vyber par rokov dozadu to bolo naopak alebo www.ebay.co.uk
a tu jogu?hmm musis guglovat alebo sa spytaj midwife ci o niecom lokalnom nevie
....tu sa az tak casto nechodi k midwife na kontroly na zaciatku tehotenstva,ale zas ked budes blizsie k terminu tak ta bude vidat castejsie a az sa ti nieco nepozdava tak s cistim svedomim sa kludne objednaj a chod za nou a pytaj sa a pytaj oni su na to zvyknute,nenechaj sa odbit,lebo pokial sa nepytas tak oni vela nenahovoria

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre