Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

elbel
10. feb 2009

ano su tam s nou deti od 3 do 4az 5 rokov a maju to ucenie hrou len skoda ze je to na 2 a pol hod ale zas chodi kazdy den.az ked bude mat 5 tak potom zacne reception class a tam bude uz cely den
stanka skolku si vyberas aku ty chces ale zas ked je o tu skolku velky zaujem tak tam maju aj cakaci list,vtedy musis poziadat o miesto co najskor,ale inac staci okolo druheho roka dietata aspon my sme tak mali a budes potrebovat rodny list dietata a doklad o adrese kde byvate ale to ti skola presne povie co potrebujes.

ivanka821
10. feb 2009

baby,
no neviem, pytala sa ma PO TELEFONE ci mam nejaky problem, v podstate si ho nechcem privolavat, tak som jej povedala, ze v postate, je vsetko ok.
Ze baby sa hybe, skace asi a je ok.
Takze ona mi povedala,z e nie je dovod na strach.
Asi mate pravdu, ze sa tym nemozem nejako extremne zaoberat.
Lebo buduci tyzden mam scan tak asi ked to bude ok, tak nebudu v skutocnosti mat co riesit, nie?
A vy ste nechodili na ziadne tie cvicenia, alebo tak?
Nikam?
Lebo ja by som aj chodila, vypustit ventil. Zo vsetkeho....
Robim strasne vela 5 dni po 10 hodin denne. Tak si to viete predstavit. Nemam cas ani existovat.
Este moja spolubyvajuca mi pridala, ze som nezodpovedna a ze ona v Cechach chodila stale na vselijake vysetrenia a ze ked sa malemu nieco stane, tak budem prekvapena.
Tak som plakala asi hodinu, potom ma priatel utisoval, ze UK je trosku ine a zial nemame £6000 na privatnu kliniku.
A ze oni vedia co robia, ze ked z 12tt ultrazvuku a krvi nic nevideli, tak nemaju dovod mi volat, ze co?
A kolko sme tu? No uz koncim 4 rok a pomaly postupujem do 5 roku.
Zial.... Priatel je tu rok a pol....

ivanka821
10. feb 2009

A este otazocka...
Ako to bolo s materskou?
Vybavovali ste si ju vy? Alebo ked ste dali v praci ten certifikat, tak to vybavil zamestnavatel?
A kedy ste to zacali riesit?
Ja som v tomto absolutne nemozna

elbel
10. feb 2009

ivanka pokial citis babo ze sa hybe tak by malo byt v poriadku,niekedy sa moze hybat viac inokedy zas nemej podla toho ako spinka a naozaj az nie si necim si ista tak zavolaj midwife alebo chod do maternity clinic bez toho aby si sa objednavala a oni ta vysetria uz len pre pokoj tvojej duse
a nemas sa preco citit nezodpovedna,to by sme museli byt potom asi kazda jedna co sme tu porodili deti,je pravda ze tu robia menej vysetreni ale vedia sa aj postarat aspon ja som nemala ziadne problemi,vzdy ked sa im nieco nezdalo tak ma hnali do nemocice na podrobnejsie vysetrenie co mna to az hnevalo,ale oni si museli byt isty ze som ja a babo ok
zbytocne sa nestresuj ja si pamatam ked som bola tehotna tak som kazdu chvilu sama seba sledovala a vnimala ako sa babo hybe a ked sa nehybalo tak som robila vsetko mozne aby sa hybalo a ku koncu tehotenstva mi davalo riadne pocitit pohyby
neboj sa vsetko bude ok
ozaj a uz aj citis ako sa male hybe
zial ja ty neviem poradit ohladom materskej ja som tu ziadnu nebrala
inac odkial si zo slovenska

ivanka821
10. feb 2009

Elbel,
ste odvazne, ze ste tu zili bez prispevkov statu... Vsetko je tak drahe....
Aj ked ta materska nie je vyhra.... Je to len okolo £600 mesacne.
Babo sa hybe a kope.... Alebo sa len tak natahuje.... :D
Dnes je teda menej aktivnejsie....
Ked ma bolelo podbrusko, tak sme sedeli 7 hodin na pohotovosti, len aby pre pokoj mojej duse povedali, ze je vsetko ok.
S mojim skvelym priatelom, ktory bezal s prace a do noci tam hladny sedel.
Aj pred dvoma tyzdnami ked ma vsetko svrbelo, tak sme sedeli 8 hodin v Barnet a cakali, co povedia.
Ale teraz naozaj nemam (klop klop) dovod. To bolo len take ze ked ma spolubyvajuca stresuje. Vo stvrtok mam scan buduci stvrtok, tak uvidime.
Ale neviem, keby mi nieco bolo, tak to citim....
A baby, sorry ze sa tolko pytam, ved vy to verim ze chapete....
Ako to bolo s kavickou?
Ja totiz na zaciatku som stale vracala a bolo mi zle, ale teraz sa citim fajn a raz za den si take kapucinko dam..
Inak by som pri tom PC zaspala.... :D
A ja som z Bratislavy a priatel je z Nitry

elbel
10. feb 2009

wow to si dlho cakala az ta vysetrili ,to si bola na A&E lebo pokial viem v barnet tam kde je maternity ward to je tam kde budes rodit nieco ako walk in clinic pre tehotne a az sa ti nieco nepozdava tak tam kludne mozes ist sa dat vysetrit aj bez ohlasenia ale tam maju pracovnu dobu len neviem odkedy rana do kedy vecera
drzim palce,nech ti scan ukaze ze je vsetko ok a aj ty budes ovela kludnejsia
no museli sme byt odvazny,deti sme neplanovali aspon to prve nie 😅 ,mali sme ine plany,no ked bolo jedno tak casom sme sa postarali aby bolo druhe a vobec nelutujem,nastastie co to som mala nasetrene ked som neoficialne pracovala ale to sa uz davno minulo ale nastastie tu je manzel sa vie postarat a pri skromnosti sa da zit 😉
ja som velmi nenarocna zienka domaca 😅 a na slovensku mame babky,dedkov,tety,ujov a ty detom stale toho nakupia habadej ze az na nich kricim nech tolko nekupuju lebo to nemaju kde vynosit a o hrackach ani nehovorim,hlavne manzelova mama je taka ze ta nakupy aj to co netreba,no je proste babka a vzhladom ze velmi casto nevidi svoje vnucata tak sa snazi takym sposobom im to vynahradit,uz sme jej aj povedali nech im radsej odlozi na ucet ako minat na hluposti.a deti su stale deti a nejako si to neuvedomuju kto im co dal alebo ake drahe to bolo
a kde pracujes niekde poblizko alebo az niekde v city a myslim ze kavu si mozes dat pokial nie je extra silna

ivanka821
10. feb 2009

Kapucinko je nic... Malinovka :D
Pracujem az za Victoria station, takze stravim hodinku a pol cestovanim tam a hodinku a pol spat....
Pracujem v hoteli na rezervaciach, takze si sedim v kancelarijke pekne vyhriatej.
Boli sme na A&E zial, lebo vzdy to bolo po tom, ako som skoncila pracu...
Nejako na zaciatku som nechcela ostavat vela doma, uz len kvoli tomu, ze som ostavala, ked som s hlavou bola nad zachodovou misou....
Tak ja si myslim, ze aj nasi rodicia budu chodit sem a posielat veci.
Az na to, ze jedna babicka je v Blave a druha v Juhoafrickej.... :D
Takze budu mat aj zaujimave prazdniny.... :D
A neplanujes ist pracovat? Ako dlho si v UK?

satanka
10. feb 2009

Ahojte, Ivanka na stranke www.direct.gov.uk najdes potrebne informacie, ja som dostavala maternity allowance, prechadzala som z agentury do agentury a v tej druhej som bola kratko, aby mi platili matersku. To je tych 90% z platu, ja som mala 117£/m ☹ no nie je sranda. Uz si to presne nepamatam, ale tusim to bolo treba ziadat 20 tyzdnov pred planovanym terminov. Ale radsej si to presne pozri. Pridavky ti pridu automaticky po potvrdeni papierov. Je este jedno tlacivo, ktore treba podat do pol roka dietata, zabudla som ako sa vola, ja som o to neziadala, nemohla som, mame problemy s formularmi. Ja sa akurat snazim zistit ci mam narok na dalsiu matersku, kedze za minuly rok som nemala ziadem prijem a starsia dcera bude mat 2roky a 2 mesiace, ked pribudne drobec. Mamina bola aktivna a bola sa informovat ohladom dokladov, ktore budem musiet vybavovat, od vtedy ako sa narodila Sophia nastali urcite zmeny a ta pani jej povedala, ze tu platia ine zakony a hoci som doma a bez prijmu, vraj mam narok na matersku. Neviem z coho by to pocitali, ale pokusim sa nieco zistit. Kedy zacali prve pohyby? Ja zatial pocitujem nieco take ako prelievanie criev, pri Sophii to bolo cca 20tt. Ale ko koncu tehu som ju uz aj podplacala, nech ide von, uz som zavadzala sama sebe 😀, cez den bol celkom pokoj, ale sa rozhodla "tancovat", ked ja som chcela spat 😠
Toto hodila jedna holka v inej teme, pozri sa este na to, budem studovat ja, http://www.campaigns.direct.gov.uk/money4mum2be
To nakupovanie poznam aj ja, nasa mamina by kupila aj to co sa kupit neda, uz teraz uvazuju nad tym, ze kupia Sophii bicykel 😨
to je zase hodin, nieco som este chcela, ja sklerotik, zajtra si urcite spomeniem 🙂
Dufam, ze v skolke bude zajtra lepsie ako dnes a ako Danko? Spokojny?
tak zajtra

diamand
autor
11. feb 2009

teda zienky, tu sa to vazne rozbieha, len ja akosi nestiham. Mam toho akosi vela, v pondelok mam skusku tak aj ked je nejaky volny cas tak sa snazim ucit. My sa mame fajn, prave sa chystam hodit maleho do skoly a potom idem s malou do toddlers group v Hendon - este som tam nebola ale vraj je super tak uvidime. V piatok mi pride mamina na tyzden tak aspon nejaka zmena. Ozaj uz ste pripravene na valentina? My sa chystame na veceru tu v Edgware je super restika cinska a ide aj bracho s frajerko a berieme aj maminu a samozrejme aj deticky, takze my budeme mat takeho roddineho valentina. Zatial paa musim padat s tym krpcom. Pekny den

ivanka821
11. feb 2009

satanka...
supis dik.. Nevies, kde su tie urady? Budem musiet niekam ist a nieco kuknut...
ale stale cakam na ten tehotenstky certifikat, aby som to mohla zacat vsetko riesit....
A budem slobodna matka, tak aj z toho by som mohla nieco vytazit.... 🙂
Babatko sa zacalo hybat veeelmi skoro. V 16 tyzdni mi davalo najavo svoj nesuhlas. Vtedy sme boli na dovolenke....
A teraz je niekedy aktivne a niekedy velmi lenive 😀
Ale ma dni, kedy sa mu nepaci obed, alebo ked moj kolega nam nieco zdlhavo vysvetluje... Vsetko vnima a ja s nim...
Nejako si to cele zial nevychutnavam, lebo mame doma problemy, byvame este stale v share house, a jedna moja spolubyvajuca ma problem s tym, ze nemoze otehotniet a ja si tu uz pobehujem s bruchom.
takze ma stale nejaky problem za co mi musi vynadat. Naucila som sa nevnimat to, nestresovat sa....
Ale je tam stale nejake ale....
Teraz ma trapi taky maly problemik.... Vzdy rano, ked sa zobudim tak mam problem s mocovym. Akonahle ho vyprazdnim tak ma strasne boli.
Je to tym, ze maternica mi na neho tlaci?
Lebo ak sa mi to stane aj cez den, ze sa velmi naplni tak to strasne boli.
Robili mi testy, lebo som myslela ze je to zapal mocoveho ale neni.
Mam to len posledne dni....
Stalo sa to aj vam?

m2007
11. feb 2009

Ahojte baby,
je tu niekto zo severozapadu Londyna, Swiss Cottage a okolie?
Krasny den!

satanka
11. feb 2009

Ahojte kocky, co porabate?My sa pred chvilou vratili z nakupov, chcela som ist do playgroup, ale Sophia neskoro vstala, tak som to nechala von. dnes driemanie odkladam a chystam sa varit 😉
Ada, Tani, ako sa mate? deturence posluchaju?
Ivka, teba by sa malo tykat toto
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits....
ten certifikat si musis pytat v nemocnici, ked sa uz rozhodnes, ze pojdes na matersku. Ten som potom prilozila k maternity allowance a kedze som nevedela, kde to poslat, pisu tam, ze kontaktovat najblizsie job centrum, tak som to poslala na job centrum na Hendon, patrime pod nich. Oni uz vedeli co s tym, dalsie papiere mi prisli z priamo z tej agentury co to ma na starosti. Este mozes ziadat o Sure start maternity grand, je to jednorazovy poplatok 500£, mne to zamietli, ze nesplnam podmienky, nespecifikovali ake, nechala som to tak, tlacil ma cas a viacero holiek tu na koniku pisalo, ze o to ziadali aj 5 krat, kym to uznali. Isli sme domov vybavovat papiere, tak tam som ziadala o porodne, to tiez treba do pol roku dietata. Je to vlastne to iste co ten grand tu. dufaam, ze som ti aspon trochu pomohla.
Moze to byt tym, ze ti uz babo zacina tlacit na vnutornosti, uz by malo merat cca 25 cm
Ahoj m2007, my byvame na rozhrani Colindale/Kingsbury, sme NW9
prajem vsetkym pekny dnik

satanka
11. feb 2009

Ivanka, tu spolubyvajucu ti nezavidim, my ste tiez predtym byvali v takom dome, takmer nikto neakceptoval, ze robim nocne a cez den spim, hlavne vikendy boli najhorsie. Moj mamzel hovori, ze som len ocikala test a uz som sa stahovala 😀 Ja som sa snazila tiez nad to povzniest, ale niekedy sa nedalo.
Kamoska je na tom tak ako ty, nie su manzelia a maju spolu chlapceka, brnknem jej a opytam sa, ale myslim, ze ona to nejak neriesila, ako vyzivne a tak, ziju spolu v jednej domacnosti, on prispieva bez problemov. Dam vediet, zatial pa

ivanka821
11. feb 2009

satanka...
strasne moc dik. Kuknem si to doma.
Akurat som volala na nejaky benefit office a tam mi povedali dalsie vyhody, ktore dostanem ako single mother.
A som prekvapena... Vraj budu platit council tax, co je dost velka cast najmu a mam narok na matersku az do 1 roku dietata.
A nevies, kde sa ziada o ten maternity grand?
Musim to vsetko obehat....

diamand
autor
11. feb 2009

ahojte babulky tak uz som zase pri kompe,
Ivanka ten sure start maternity grand sa ziada cez tusim cez jobcentrum tu je link kde si ho mozes vytlacit http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits... a ked to budes ziadat ako slobodna matka tak ho urcite dostanes mne ho dali na prvu supu. Ako single mother budes mat narok aj na housing a council tax benefit ale to zalezi aj od toho ci si bola viac ako rok zaregistrovana na tej work scheme ci ako sa to vola (na home office) ak nie tak na to narok mat nebudes. Ten maternity certificate ti da aj midwife. Este si mozes ziadat aj o healthy start wouchers, sice nie je to moc tusim okolo 4 libier tyzdenne to bude na mliecko (hocijake) a zeleninu, ale aj to je nieco a samozrejme child benefit a working tax credit. A pockaj ten sure start maternity grand si budes moct zacat vybavovat az ked budes poberat child benefit sa mi zda.

satanka
11. feb 2009

Ahojte, kde ste vsetky? Diamand bola sikovnejsia, popisala vsetko jasne.
Diamand na aku skusku sa chystas? Ako bolo v toddlers group? Drzim palce.
Dnes mi Sophia "nakupila" paradajku, zastavili sme sa na zeleninu na Kingsbury, vsimla som si to az doma, ze mam paradajku v taske, potvorka mala.
A sakra, musim ist, nejake "zvlastne" pachy idu z kuchyne 😨

diamand
autor
11. feb 2009

ahoj satanka, mam skusku v skole z business environment 😝 , ale dufam ze to zvladnem. V toddlers group bolo super, sice pytaju 2.50 za vstup a ked si chces nieco dat tak si musis kupit ale lepsiu group som este nevidela, je to tam uplne super.

Ja som dneska varila plnene kuracie prsia so syrom a broskynou a zapiekla som tu v trube so zemiakmi a smotanou, mnaaaaaaaaaam take to bolo fajnovuckeeee

ivanka821
11. feb 2009

baby, jezis ste stasne zlatunke.... Dakujem vam...
Ked budete mat stretko tak vam vsetkym kupim kavicku 😀.
Na home office som zaregistrovana od roku 2005. Takze je to dllllhhhhoooooo.
Ale to mi na tom urade povedali, ze o to mozem zacat ziadat vsetko az ked sa baby narodi....
A co ten housing je?
Lebo mi ten chlapik povedal ze housing je vlastne nejaky doplatok na najom? Je to tak?
A co ten working tax credit?
Vsetko je treba vybavovat az po narodeni? Alebo uz teraz?
Strasne moc dik.... Velmi ste mi pomohli....
Ozvem sa zajtra. Idem uz domov, nemanzelovi urobit veceru....

diamand
autor
11. feb 2009

ivka - housing benefit to ze ti vlastne preplacaju nejaku cast z najmu, to iste je aj council tax- preplacaju cast s council tax, working tax credit je vlastne pre vsetkych ktory pracuju full time nad 30 hodin tyzdenne a nemaju moc vysoky plat neviem kolko to ale je a to myslim ze by si uz aj teraz mohla dostavat, a child tax credit vybavujes az ked sa ti narodi dietatko, ak si chces vybavit working tax credit zavolaj na toto cislo 08453003900, povedz im ze chces working tax credit a oni ti poslu formular, ktory budes musiet vyplnit a poslat s nejakymi papiermi, ale to podla mna dostanes ked si ako single

diamand
autor
11. feb 2009

jaaj baby ja uz sa tak tesim na to stretko, sme sa trosku rozrastli, ozaj co keby sme spravili stretnutie napr. v topsy turvy v brent crosse, deticky by sa pekne vysantili a my by sme mohli kecaaaaaaaaaaat - inak my sme tam skoro kazdu sobotu

diamand
autor
12. feb 2009

teda kde sa dneska flakate?

Ivka este som objavila nejaky grant na ktory by si mala mozno narok, je to nieco nove takze blizsie ti k tomu nepoviem ale tusim to je okolo 190 libier a tuto si precitaj k tomu nieco blizsie ttp://www.campaigns.direct.gov.uk/money4mum2be/"; Health in pregnancy grand.Je to pre tehulky, ktore maju termin 6.4.,alebo po 6.4.2009.

tani
12. feb 2009

ahoj Kika, nejak si sa rozpisala 🙂 dlllllllho nic a terza 4 prispevky za sebou 🙂
Kde ste boli na Hendone v toddlers group? a to Brent x je len pre members nie??

ivanka821
12. feb 2009

Aha, diky diamand.,....
Kuknem to cez vikend a obeham buduci tyzden....

Jaj ten moj malinky sa dnes zobudil... JA som uplne ospala 🙄 a on kope jak na FIFA 2009.... 😀 😀 😀

Ale musim vam povedat, ze mam strasnu chut na mcdonald....
Ja viem, super vyzivne, ale nejedla som mcdonald uz aspon 3 tyzdne....
pred tym som tam bola aspon 2 krat do tyzdna.... Ale teraz sa snazim odolavat....
Ale ja si myslim, ze dva krat za mesiac nieco take neuskodi, nie?

Vecer budem varit nieco zo sainsbury's. Oni tam maju stale nove recepty a
niekedy su aj jedle.... 😀
Aj ked zase dojdem o 21.30 pm. ☹

ivanka821
12. feb 2009

Inak nasla som nejaku jogu na Golders, tak sa tam asi prihlasim...
Lebo nemam ziaden pohyb....

Babenky a kedy planujete to stretko?
Mam este jednu tehulku v Londyne....

ivanka821
13. feb 2009

ahoj babulky....

Kde ste vsetky?
Vcera ste tu neboli, dnes tu nie ste..... ☹
Ozvite sa....

Pekny dnik - pekny piatok 13teho....

elbel
13. feb 2009

Ahojte
poslusne sa hlasim 😉
Ako mate?
ivanka to chodis dost neskoro domov 😲 a o kolkoj rano codis z domu?
inac ja som tu uz 9 apol roka a to som planovala iba na rok alebo dva ako aupair

ja som sa dva dni dozadu pustila do spring cleaning,ked tak svietilo slniecko,ale uz ma to preslo,upratala som akurat jednu izbu
Dnes mi lenka v skolke zas plakala nechcela aby som ju tam nechala,chcela ist so mnou domov 😖 tak ma ucitelka vyhnala ze oni si s nou poradia...keby sa lahko nechavalo placuce dieta v skolke 😔 ,ale ked som ju bola vyzdvihnut tak povedali ze hned kratko potom co som odisla tak uz bola v poho.
danko mi miluje skolu ten skor place ze nemoze ist,ked su zatvoreny
Dnes maju posledny den a pred nami tyzden volna,dufam ze pocasie bude mudre,aby sa dalo s nimi vyjst aj von

Tani a vy ako pocitac uz funguje

Stanka a ty kde sa tulas?ako mala sophia

Kika good luck zo skuskou

ivanka821
13. feb 2009

Elbel,

Ako kedy.... Niekedy o 7, niekedy o 8 rano.
Takze som cely den mimo.
Vcera som varila nemanzelovi veceru.... Skoncila som o 11.30 a padla som ako kabela... 😲
Uz teraz zase sedim a makam....

elbel
13. feb 2009

no to mas teda dost, byt cely den z domu
a verim ze najviac unavi cestovanie,moj muz tiez vecne nadava na hodiny co len precestuje 😒
a co tvoj nemanzel o kolkej on chodieva z prace?

ivanka821
13. feb 2009

Moj 'nemanzel' 😀 (este stale som slecna) je tiez cely den prec.
Rozmyslali sme ze sa dam na part time, ze pekne o 1.00 skoncim, pridem domov, navarim, pospinkam si.....
Take vies... Lazo plazo....
Potom sa zobudim, pojdem na jogu, ale nejako som zatial ok, takze netreba.
Akurat ten mocovy baby... To je taka neprijemna bolest....
Ja neviem, ci mam ist k lekarovi. Mali ste to aj vy?

elbel
13. feb 2009

tak ty to uz mas naplanovane 😝 a dovolia ti v praci prejst na part time?
z mocovym neporadim,mna nijako nebolieval akurat ze som kazdu chvilu chodila na wc
az ta to stale boli tak zajdi k lekarovi nech vysetri aj ked ti asi povie ze to babo tlaci a az ano tak nech poradi co robit
slecna ivanka a nechystas sa vydavat 😀 ja uz som pani 5 rokov 😎 aj ked sa nezda neraz rozmyslam ako ten cas rychlo leti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre