• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tehuľky/maminy Londýn a okolie

cavte ja len na skok, pribehla som s nakupu domov len sa vycikat :sweat_smile: a idem pre Martinku do skoly,
Kika ano dievcatko, s vyberanim mena to bolo dost tazke lebo ma mat moslimske meno (manzel moslim) tak som vyberala na nete ked sa mi uz konecne nejake zapacilo tak to sa nepacilo muzikovi, dalsie zase Martinke, no proste nevedeli sme sa zhodnut. Nakoniec vyhrala Liyanna, lebo Martinke sa paci ze ju moze volat Lili a manzel ju bude volat Lia, takze nakoniec sme sa dohodli. Len dufam, ze to nebude chlapcek, lebo potom netusim ako sa bude volat, a aj som uz nakupila vecicky pre dievcatko, tak to by vyzeral dost smiesne v suknickach :grinning: . Inac mne sa velmi paci meno Sofia, ale jeden kamos nas predbehol tak nechceme aby mala nasa rovnake meno . Aj Ella je pekne.
Martinkin ocko je Slovak, boli sme spolu 6 rockov potom sa to nejak zvrtlo , ale su spolu v castom kontakte a vidaju sa kazde leto.
Ja uz musim letiet.
22. máj 2007 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emaelzer velmi pekne ti dakujem za odpoved,a nevies mi nahodou povedat ci by mi urobili aj ultrazvuk keby som chcela na poziadanie?Aj by som si ho sama zaplatila.Nevies ci by sa to dalo?
22. máj 2007 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
michell, mne sono robili, lebo som sa nan pytala, ale v 12tt ako sucast nejakeho testu, takze sa opytaj, ale asi zalezi aj od toho, v ktorej casti byvas, vsade maju iny pristup

tani Sofia a Ella su krasne mena,

zofa, ty fakt vyzeras, akoby si bola teho...
22. máj 2007 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Michell urcite ti ultrazvuk urobia ak si ochotna za to zaplatit, ale v 12tt. ides urcite zadarmo(no najneskor v 13 ak maju velmi nabity program) takze len ak si mala pred tym nejake problemy sa ti oplati ist skor. Midwife je nieco ako ked ides u nas do poradne, bude na teba dozerat cele tehotenstvo, ci si ty aj babo v poriadku, ked ides prvy krat zrejme len vypisete formular a objedna ta na odber krvi a mozno uz aj na ultrazvuk v 12tt.
22. máj 2007 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tani a kde sa da ist na ultrazvuk privatne?
22. máj 2007 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to netusim, ale zistim do vecera, potom sa ozvem, teraz musim startovat a padat po malu.Baby nebudte nedockave ved ste zachvilocku v 12tt :grinning:
22. máj 2007 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tani - nepoznas nahodou niekoho v luton kto ma van? kupila som tam vcera na ebay postel a nemam to ako doniest?
22. máj 2007 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ukana :grinning: :grinning: :grinning:
emma, ja som chodila na privatne scans v Portland Hospital for Women and Children, ale ta musim ta upozornit, ze je to fest drahe.... ale NHS ti to urobia zadarmo, len zalezi, kedy budu mat volne terminy atd...
zofa, zeby bolo baby na ceste? :wink:
22. máj 2007 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bluebell a ty si herecka chodila privatne na scans? :fearful: to su mi veci
22. máj 2007 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...no.......cakala som svoje prve dietatko a myslela som, ze som jedina mamicka na svete, co je tehotna.... :wink: ...a ze nic inea lepsie, ako private clinics neexistuje... :confounded: ... no dnes som o nieco mudrejsia /a mam menej penazi.../ a keby sa nahodou aj druhe prihodilo /co by bol zazrak nad zazraky/, tak by som bola viac nez happy s nhs....
22. máj 2007 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale moja urcite by to nebol zazrak, neboj sa este je casu dost :wink:
22. máj 2007 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diamand, check IP
22. máj 2007 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok, musim ist zehlit....maly nepojde tento tyzden do skolky /ale zaplatit za nu musim :rolling_eyes: / tak idem nieco pozehlit kym spinka... inac co vlastne robis tuto sobotu???
22. máj 2007 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nic ved preto sa ta pytam, mohli by sme sa stretnut :slight_smile:
22. máj 2007 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, to by bolo fajn...len maly je do pietku na antibiotikach a nechcem, aby sa velmi unavil, tak by som bola za nieco 'kludne'.... niektory vecer ti zavolam, ok? bezim zehlit...
22. máj 2007 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za radu, a keby ze som chcela ist privatne na scans kolko to stoji?Je asi normalne ze mam strach ci je vsetko oki , je to moje prve tehotenstvo este aj v cudzej krajine.Mam niekedy take slabucke spinenie tak mam strach.Zajtra to urcite poviem midwife.Ale asi by som bola kludnejsia keby som sla na ultrazvuk a vedela ze babetku bije srdiecko a ze pekne rastie.Bola som na ultrazvuku v 6 tt ked som bola na dovolenke na SK ale bolo vidiet este len ten gestacny vacok.Dufam ze mi ten ultrazvuk urobia.Dakujem vam za rady.Ste zlate :dizzy_face:
22. máj 2007 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som uz mala scan v 7tt na potvrdenie srdiecka,kedze som po potrate, doktor chcel potvrdit, ze plod je v poriadku, a urcite by som tu neplatila za privatne zdravotnictvo, radsej pojdem domov a dam sa tam pozret mojej starej dobrej gynekologicke, alebo hockomu, urcite su tam lepsi odbornici ako tu...

michell ked povies o tom spineni, urcite ta poslu na sono
22. máj 2007 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka emmaelzer ja sa aj tak vraciam na Sk letim ale az 4.6 a tak by som chcela aby mi zajtra urobili ten ultrazvuk,
22. máj 2007 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to pochybujem, ze ti ho urobia tam...musis sa objednat a to moze trvat aj 2 tyzdne...

ako dlho si uz tu michell?
22. máj 2007 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
michell, ked pojdes k svojmu gp a povies ze mas spinenia tak ta poslu na scan hned, aj ja som mala a hned ma poslali, ale samozrejme ze musis troska prehanat lebo inak nic nebude :wink:

bluebell - ok zavolame si
22. máj 2007 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diamand, ja som potratila, tak som zacala krvacat v utorok, isla na pohotovost a ked som dokt. povedala, ze mam sono v piatok tak mi povedal, nech cakam..ani ma len nepozrel, nic, kludne som mohla vykrvacat na druhy den...este som aj do roboty chodila, lebo mi nepovedal, ze to moze byt tak hrozne ako to bolo, ked zomna vsetko vyslo....
22. máj 2007 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
emma - ja som tiez neisla hned ked som spinila, ale nemusela som cakat do 12tt, inak je mi luto ze si potratila, dufam ze tentokrat to vide, ale kedze uz bolo vidno srdiecko tak by malo byt vsetko ok :slight_smile: aj chcete vediet co budete mat?
22. máj 2007 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz to bude ok, toto babo bude velmi silne a velke
chceme to vediet, pretoze zacneme nakupovat vecicky ked sa to dozvieme, a ked sa z babom budem rozpravat, chcem vediet ako ho oslovovat
tebe kedy povedali, co to je? a kedy si citila prve pohyby?
22. máj 2007 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
oki tak uvidime zajtra, vidim ze tu sa nieje nejaka extra starostlivost o tehotne zienky,preto som sa rozhodla is na slovensko,mna rozculuje to ze ked sa nieco take stane, ze zacnem spinit tak ze komu mam volat?a bojim sa toho ze aj ked sa niekomu dovolam tak aj tak nic s tym nebudu robit.No uvidime zajtra.To spinenie nemam vzdy stane sa iba niekedy a je take slabe hnedo zltej farby.Niekto vravi ze na zaciatkoch je to normalne ale zase istota je ist k lekarovi.Dufam ze bude vsetko ok a ze mimi je v poriadku.
22. máj 2007 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mechell velka starostlivost tu fakt neni, ale aj tak sa hovori, ze ked plod nie je silny alebo je tam nejaky geneticky prob. nic v prvom trimestri nepomoze, ale bud pozitivna, spinenie je fakt dost normalne v prvych tyzdnoch, drzim palce
22. máj 2007 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
emma - mne tu nepovedali, ale doma ked som bola v 19tt, prve pohyby som citila na konci 17tt, ale druhorodicky ze vraj citia pohyby skor a prvo
22. máj 2007 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
michell - tu hovoria ze co ma byt bude, ked ma nietko o babo prist tak nic nepomoze, niekedy sa aj mne zda ze ta starostlivost je tu nic moc, ale zase si myslim ze na sk je az moc prehnana, ved tehotenstvo nie je choroba
22. máj 2007 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak uvidime, urcite vam dam vediet :wink:
22. máj 2007 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cavte vsetky! mna asi porazi uz som napisala ten isty prispevok 2x a neodoslalo mi ho ani raz. Aj vam sa to stava ale len mne blbne net? Kika sorry ale nikoho s vanom nepoznam ani v Lutone ani v Londyne, my sme pozicali van s jednej firmy ked sme sa stahovali stalo to okolo 60 libier na den a to sa asi tebe neoplati koli jednej posteli. ja tiez nakupujem cez ebay ale lem male veci(rozmermi)lebo bud ich nemam ako vyzdvihnut alebo je vysoke postovne. Ale veci ako breast pump, nursing bras a este par veci pre babo mam odtial vsetko je uplne nove este zabalene a ovela lepsia cena ako v obchodoch :grinning:
22. máj 2007 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Michell a Emma tak ja som mala na zaciatku presne take iste pocity ako vy. nechapala som preco ma nevysetria skor ako pred 12 tt a to som mala predtym zamlknuty potrat. Tu je system uplne iny ako na Slovensku a je tazko povedat ktory je lepsi. Tu zacnu specialne vysetrovania( zo spodu, specialne ultrazvuky a monitorovanie) az ked je nejaky problem. Normalne len skontroluju krv, moc, popocuvaju srdiecko babatka, odmeraju ci brusko rasie a ked je vsetko v norme tak dalsie vysetrenia uz nerobia. aby zbytocne nezatazovali babo, vysetrenim zo spodu sa moze zaviest infekcia a caste ultrazvuky vraj tiez nie su pre malicke velmi pohodlne. Mna nevysetrovali zo spodu ani raz a na Slovensku to robia na kazdej poradni tak to je podla mna prehnane ked je vsetko v poriadku.Ale ze mate trosku obavy je uplne normalne. Hlavne sa zbytocne nestresujte a ked sam vam zda, ze nieco nie je ok rozoberte to s midwife. alebo s nami :grinning: :grinning:.
22. máj 2007 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok