Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
25. sep 2009

ako vzdy rano okolo 10tej

ivanka821
26. sep 2009

ahojte...
tak vidim ze ste mali stretavku.... ☹
Nejako som nebola na konovi par dni, tak som nevedela... ☹
Ja len na facebook.... 🙂 Lebo ho mam v mobile, tak viem co sa kde deje...

Ok idem spat...
Kedy bude dalsie stretko? 🙂

tani
28. sep 2009

ahojte ano Ivanka mali sme stretko bolo fajn, a dalsie bude urcite onedlho akurat som dnes rozmyslala, ze by sme mohli urobit detskam na halloweena karneval 😵 mohlo by to byt aj u nas sak nejak sa uz pomestime, ale najlepsie by to bolo v case ked aj strasie deticky mozu, lebo tu velmi karneval nezvykne byt ☹ ja som mala ako dieta kazdy rok v skole a vzdy sme sa na to velmi tesili. najlepsie by bolo keby sa nam podarilo najst nejaku halu za lacny peniaz niekde poblizku.
Kikus ako bolo v skole prvy den, niesla si aj kvety? 😀
Ivanka uz si bola na kontrole s malickej ladvinami?
inac ja sa stale zasmejem ked niekto napise ze uz dlho nebol na konovi 😀 ale to bude asi zvysenymi hormonmi, ze mam take eroticke myslienky 😀 😀

diamand
autor
28. sep 2009

cavte,

no tani s tym karnevalom to je super napad, urcite by sa to vsetkym detom pacilo, len najst tu halu, tuto pri nas je v jednom kostole a tusim pytaju 33 na hodinu, ale mozno by sme nasli aj nieco lacnejsie, ale je to vazne super napad musime sa snazit to uskutocnit.

Prvy den v skole neboj nijaky, cakali sme tam 45 minut na ucitelku a na koniec nam povedali ze je zidovka a ze hodiny su zrusene lebo maju dnes velky sviatok. Dnes bola aj Charly prvy krat sama v skolke, ked som prisla pre nu tak plackala, ale povedali ze bola ok, ze ju to chytilo asi pol hodinku pred tym ako som prisla pre nu, ale hovorila ze bolo dobre.

tani to s tym konom je dobreeee

tani
29. sep 2009

Kika 33 na hodinu je v pohode cena, a je to dost velka hala? ved ked sa pozbierame 15 (co by sa nam malo podarit ked kazdy povola kamosky s deturencami) tak kazdy by dal za rodinku 2 libry co je asi unesitelne pre kazdeho a kazdy by priniesol nejaky ten drink akeksy a cripsy a hodinka by nam stacila deti by si trochu potancovali urcite ma doma niektory otecko cd s vykonnejsimi reproduktormi,lebo mi mame len taky celkom maly cd prehravac to by asi nestacilo. v prvom pripade treba zistit kolko ludi by malo zaujem takze Kikus popytaj sa kamosiek aj vsetky ostatne dajte vediet ci by ste prisli najlepsie by to bolo asi cez vikend, ked ma kazdy volno aspon sa aj oteckovia zoznamia 😀 . ja sa opytam svojej svagrinej ona je tiez v kontakte s dvoma troma rodinkami s malymi detmi ale myslim ze vacsina by prisla, kazdy je rad ked moze s tymi certikmi niekde vypadnut nech vybiju energiu 😀

tani
29. sep 2009

a este som aj rozmyslala, ze ked sa by sa nam hala osvedcila a pacilo sa mohli by sme urobit nieco pre nasich krpcoch potom zase na Mikulasa 😀

mrk11
1. okt 2009

Ahojte

som tu dnes prvy krat a snazim sa najst tehulky v Londyne. Ja som zatial na zaciatku tehotenstva (15. tyzden), a rada by som si ocas vymenila skusenosti, pripadne sa spytala na nejake rady a samozrejme aj obcas stretla len tak pokecat. 🙂

diamand
autor
1. okt 2009

caute,

ahoj mrk = kde presne v londone si?

tani - rozpravala sme sa s babami a kazda povedala ze hodina by bola urcite malo, hlavne si predstav ked bude niektora meskat 30 minut tak z toho uz fakt nic nebudu mat, no a ked sa to uz musi platit na 2-3 hodiny tak to je uz dost, takze jedine ze by sa nasla nejaka cheaper option

tani
1. okt 2009

ahojte kocky, rozmyslali ste uz nad tym karnevalom?
Kikus tak ja sa skusim popytat co som predtym chodila do playgroup to bola tiez hala v kostole za kolko by oni prenajali a este v jednom kostole blizko niesta kde sme pred tym byvali som videla, ze zvyknu byt akcie tak sa spytam. kolko je tak asi prijatelna cena? ale keby sme nenaslli nic ine tak ja zaplatim sama jednu hodinu a na dalsiu sa pozbierame, ja myslim ze dva hodiny je az az potom sa uz deti az prilis rozblaznia, aj hodina je podla mna dost pre male deti ale tym vacsim by to asi nestacilo a jasne ze keby niekto meskal tak potom by mu uz bolo kratko. jaj musim ist prave mi moj drahy oznamil ze budem mat navstevu a tu ako by bomba vybuchla 😅

mrk11
2. okt 2009

ahojte

so mnou je to zlozitejsie, pracujem v centre, nedaleko Oxford Street a byvame zatial v Hounslow. Cize cely tyzden travim cestovanim do a z prace a v praci.

diamand
autor
3. okt 2009

caute, prajem peknu sobotku

tani - akosi sa nikto iny na karneval nehlasi len my dve 😖

mrk - tak teda to cestovanie ti nezavidim, ja ked som bola tehotna s malym tak som cestovala z Edgware do Hammersmith a bola to hroza uz nikdy viac

tani
3. okt 2009

AHOJTE vazne Kikus?? ☹ no to ma dost prekvapuje som myslela, ze viacerym zsa bude pacit taka akcia pre deticky, no co uz asi si budem musiet urobit karneval len doma s rodinkou 😀 , inac Kikuska blizi sa nam scan, uz sa neviem dockat 😵 hlavne preto lebo chcem vediet ci je vsetko v poriadku, lebo to moje babo je dost malo pohyblive, citim ho ale nie casto a dost slabucko, no mozno je este skoro na kopance 😵 a aj koli tomu, ze dufam, ze uvidime co bude medzi nozickami 😀
Kika a ako bolo druhy prvy den v skole?? a ako Charly v skolke, na ako dlho ju davas??

diamand
autor
3. okt 2009

cau tani,

no veru uz sa nam to blizi aj ja uz sa tesim, a aj na spravy od teba ohladom pohlavia som strasne zvedava co budete mat, a vsetko bude v poriadku nic sa neboj, ved pockaj ono ta zacne kopat ako to moje teraz kolko krat az skryknem od bolesti. V skole bolo ok, a mala tiez uplne super, ani bye mi nepovedala hned sa zacala hrat, davam ju na 3 hodiny denne 2 x v tyzdni, takze to nie je az tak vela

elbel
5. okt 2009

Ahojte
ako sa mate?
my sme tu mali navstevu cez vikend a od stvrtka tu bude zas tak si tu tak uzivame a hostime sa spolu s navstevou😀
tani ten karneval znie super ale my tu nebudeme na halloween 23 letime na slovensko a prideme az druheho,snad na vianoce keby sa nieco organizovalo tak by sme sa pridali

augustovka
5. okt 2009

ahojte kocky!mala by som na vas otazocku,chystame sa na nakupy do londyna a chcela som sa vas opytat ci by ste mi nemohli poradit nejake obchody kde najdem vecicky pre babatka (kociky,deky, oblecko a tak) bola by som vam moc vdacna!dakujem katka

ivanka821
5. okt 2009

ahojte.

tak pisem to druhy krat, tento super PC si to sam vymaze kedy chce....
Jaj....

No dnes som bola u lekara, povedala som, aby ju lekar dokladne kuk, inak ju zaockovat nedam.
Tak dosla taka "seknuta" doktorka, pozrela jej uska, odmerala teplotu, pozrela hrdielko a povedala, ze je ok.
Ze ak by som ju dala teraz ockovat, tak bude to super.
Lebo potom pred Afrikou by sme asi nestihli tretie a nebude mat tie ockovania na imunitu.
Tak som nakoniec povedala, ze ok.
Este som sa pol hodku prechadzala v tomto dazdi pri ambulancii, citala som, ze moze mat nejaky sok a ze keby nebol v blizkosti lekar, tak moze umriet.
Takze som zmokla ako Cenkovej deti....

Tani my by sme sa pridali na karneval, keby bola Elly vacsia, ona by teraz tomu nerozumela... :D

Ok, idem balit, kym este spi...
Lebo o chvilu sa zobudi a bude mrnkat....

diamand
autor
5. okt 2009

adi - takze vy idete opat na sk - to je ale zivot a odlietate v den mojich narodenin

ivi - a to kto ti povedal o tom soku??? to som este nikdy nepocula a to uz mam tretie na ceste. A prajem vam krasny pobyt na sk, ked sa vratite tak sa ozvi

augustovka - najlepsie ak pojdes do nejakeho velkeho obchodneho centra, tam najdes vsetky obchody pokope aj by som ti nejake odporucila, ale musis nam povedat kde v Londyne budete

elbel
5. okt 2009

no jasne to je zivot ale pravdu povedat zatial nemam nejaku cestovnu horucku aby som sa tesila,roman si ide dokoncit zuby co pocas letnych prazdnin zacal a danko bude mat akurat half term tak sme sa rozhodli ze pojdeme aj my,len roman leti v utorok a ja potom v piatok s detmi,len este neviem co povedat v skole lebo potrebujem danka aspon taku hodinu-hodinu apol skor vyzdvihnut predtym nez budu koncit a oni neradi pustaju deti len pre prazdniny,no uvidim,
inac ako deticky pocuvaju a tie druhe kopkaju 😉
prajem pekny vecer

tani
6. okt 2009

wow kolko novych prispevkov od predvcera 😀 . Adi a kam na SK idete k vasim ci ku svokrovcom?? a akou spolocnostou letite?? ja by som tiez chcela velmi ist aj by som isla cez half term, ale odradza ma ze nic nam neleti priamo do Kosic. Adi a co sa tyka skoly ja by som ho vobec nedala ten dan len zavolala ze sa neciti dobre, ja to stale tak robim, viem nemala by som, ale budem sa s nimi zbytocne natahovat ked dobre viem ze jeden den vymeskania urcite nezapricini zameskanie v ucive.
Ivanka sok po injekcii je uz velmi vynimocny pripad . dobre ze si ju dala zaockovat, hlavne koli tej Afrike, aby ste to stihli. uzite si SK je tam momentalne krasne pocasie 😵 aj ja by som hned sla do slniecka a 24C nie toto skaredo co je tu ☹
Kikuska uz som sa ta pytala na facebooku ale asi si si nevsimla, zajtra idem s Lily do Topsy Turvy nechcete sa pridat?
Augustovka ako uz Kika napisala Londyn je taky obrovsky ze zbytocne ti budeme radit ak idete na opacny koniec ako mi poradime, ale co sa tyka kociara tak dobry vyber a ceny su v mothercare, toys r us(babies r us) a Shmyts.

mrk11
6. okt 2009

diamand, ja to mam denne 3 hodiny spolu, dost to otravuje a este len bude, aj rozmyslame, ze 2 mesiace pred porodom sa prestahujeme niekam blizsie k metru. A mozno to dotiahnem na dohodu, aby som od 7 mesiaca pracovala z domu, co by som velmi ocenila. Drzte palce, niekedy buduci tyzden sa mam kvoli tomu stretnut so sefstvom.

pozeram, ze vy sa tu vsetci navzajom poznate, aj robievate spolocne stretavky? Nemala som cas prejst si prispevky, dostanem sa sem akurat, ked mam trochu volnejsie v praci

minius
6. okt 2009

ahojte maminky a buduce maminky 🙂, Vy ste tu uz riadne rozchodena partia 😅
mrk11 ja som tiez novucicka nova a teraz v 14 tt. Ako sa citis?

diamand
autor
6. okt 2009

caute baby,

tani - neviem este, ak by som sa pridala tak ti dam predtym vediet, ale znie to super

mrk - ano stretavame sa dost casto, ved treba nejako podporovat slovensku komunitu v UK, takze na buduce sa mozes pridat aj ty a samozrejme aj minius

minius - vitaj medzi nami, kde v londone sa nachadzas?

minius
6. okt 2009

dakujem za mile privitanie ja som momentalne vo West London/Hammersmith. Ale pozeram ze tebe sa to uz poriadne krati. A kdeze sa ty nachadzas? Prepac ja som to cele do zadu nestudovala 😕.

diamand
autor
6. okt 2009

ja som v Edgware - to je north london a vlastne vacsina z nas je z mojho okolia, ale ako som uz pisala mrk v hammersmith som dost dlho pracovala pred tym ako som isla na matersku so synom

satanka
7. okt 2009

Ahojte dievcata, tak ja opat medzi vami a zaroven vitam nove kocky.
Sme chori, prisla som s tym prva, chytilo ma to minuly tyzden v utorok ako som sa vratila z ambasady, par dni na to isla Sophia a uz to chytilo aj manzela, akurat Alex odolava, kojim dalej.
Zajtra ideme na ockovanie a budem musiet zbehnut do nemocky v Harrow, vypytat si papier MAT, akosi ma to vobec nenapadlo, ze ho budem potrebovat, ved som doma, tak by mi matersku nedali, ale na SK mi pozastavili rodicovsky a potrebuju papier, ze tu nemam narok na nic. Jaj taka byrokracia. Za papier pri Sophii pre socialku u nas, ze je to moje prve dieta ... nepytali nic a teraz chcu 12 £.
Mame doma akumulacky, v noci sa nenabili, teraz je tu zima ako v carskom Rusku, kurim ohievacmi.
Tana, odkial si ty? Leti do Popradu www.danubewings.sk, ak ti to pomoze.
I napriek skaredemu pocasiu prajem vsetkym pekny dnik

bluedot
7. okt 2009

Ahojte,
aj ja som tu nova - v Londyne sme druhy tyzden. Byvame vo Fulhame. 🙂

mrk11
7. okt 2009

Ahojte, dik za uvitanie

sa nas tu stretlo, novacikov 🙂 .

Ako pozeram, tak bluedot a minius su susedky na pomery Londyna.

Rada sa na stretko pridam, len mi dajte vediet dopredu, aby som sa vedela zariadit, ak to pojde.

Ozvem sa najskor cez vikend. Majte sa zatial.

tani
7. okt 2009

Ahojte, Stanka diki ja som sice z Kosic ale aj do Popradu je pre nas ok to je uz len 2 hod domov 🙂 ale problem je v tom ze zacinaju az 1.12. ☹ Stani zelame skore uzdravenie ja som tiez bola minuly tyzden trochu nachladena ale len 2 dni a preslo ma to.

minius
7. okt 2009

bluedot no to sme veru susedky hned vedla seba 😉, ako sa ti paci vo Fulhame? Ale ani s mrk11 to nie je az tak daleko "takmer susedy". 😵 Vsetkym vam choruckym nech sa vam coskoro polepsi!!!

tictactoe
7. okt 2009

dievcata ahojte, troska sa vam sem natlacim aj ked momentalne nie som v uk. chcem sa len opytat ci nemate niektora alebo niekto z vasich znamych skusenosti s open university. neviem v akej inej teme sa totiz opytat... uz dlhsie sa pohravam s myslienkou zacat tam studovat, ale neviem ci by to takto cez mlaku nebolo prilis komplikovane. 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre