Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tanula9
8. okt 2009

Ahojte. tak ja som sem uz raz pisala a to tesne pred porodom takto som spoznala ivanku821 tak som rada bo uz s mojou malou Tanou chodime von tak sa tesim kedy pride spat z dovolenky nech mam spolocnost 🙂 a ak stale plati ten karneval rada by som sa pridala aj ked Tana to vsetko isto prespi ale trochu vzruchu nam neuskodi 🙂 tak prajem vsetkym taky pekny zajtrajsi den aky bol dnes.

nippa
8. okt 2009

ahojte zienky.zdravim po dlhom case a vitam nove baby.co vas vsetky chyta choroba?to bude asi tym premenlivym pocasim.od nas sa to zatial drzi prec,len nech nezacne zasa ta svinska chripka lebo by som sa nechcela dat ockovat,kto vie co to narobi s nami tehotnymi. Ada uzite si slovensko.

diamand
autor
9. okt 2009

tanula - gratulujem k malickej, kde to presne byvas?

tictactoe - ja som raz open university zacala, sice bolo to uz dost davno, este som bola ovela mladsia, ale ja to neodporucam, mna to takym sposobom vobec nebavilo ucit sa mi nechcelo a po 5 mesiacoch som to vzdala, teraz chodim 2 rok na normalnu univerzitu a musim povedat ze je to ovela lepsie a jednoduchsie

teda akosi sa nam to tu pekne rozbieha a hlavne kolko tehuliek mame, takze baby mali by sme zorganizovat nejake stretko v niektoru sobotu ked budu moct vsetky, co vy na to?

tictactoe
9. okt 2009

diamand, dakujem za info. ja som stale na slovensku a preto by som volila tuto moznost. a okrem toho ked sa raz vratime do uk, tak na denne studium cas nebude. no a s tou lenivostou to bude problem asi aj u mna, childcare som uz raz zacala studovat a bavilo ma to, tak sa len spolieham na to ze to bude tak aj teraz. oni ta od tial kontaktovali aj telefonicky, alebo ste komunikovali len cez maily? a ako potom prebiehalo to hodnotenie? teda ak si nejake mala za tych pat mesiacov.
marcelka, gratulujem k tehulkovaniu!!! mas termin skoro na moje narodeniny, nech ste obaja zdravi a uzivaj si rastuce brusko!

diamand
autor
9. okt 2009

tictactoe - kedze to bolo len 5 mesiacov tak ani skusky neboli, ale ako som uz spominala to bol asi pred 11 rokmi takze uz sa to mohlo zmenit, a telefonicky som ich kontaktovala len ja ked som mala nejaky problem alebo som niecomu nerozumela

tani
10. okt 2009

Ahojte. tanula aj mi blahozelame k malickej a zelame hlavne vela zdravicka, vy byvate niekde pri Ivanke?? malickej ste dali velmi pekne meno 😉 aj ty sa volas Tana??
Kika stretko by bolo super asi najplesie by bolo niekde v parku keby bolo pekne. idem ja dat malu spat dufam ze zaspi raz dva poriadne sa dnes nachodila, zrobili sme si taku dlhsiu prechadzku , majte sa a pekny vikend

tanula9
11. okt 2009

pekny vecer prajem. Dufam,ze ste prezili pekny vikend pocasie docela uslo (ja som sa vsak hnevala nie na pocasie ale na soferov busov bo niektory su fakt ... no hlavne jeden oooch zazelala som mu bezzestnu noc ) a dnes sme zazili prvu koliku no ja som matka nebyt partnera place chuda doteraz.
tani - nie moje meno je petra a viem ze malej sme vybrali nadherne meno 🙂 a musim uznat ze aj tvoje je dobre 😀
/ byvam na west hendon broadway takze k Ivanke to mam 1bus alebo peknu prechadzku.
tak idem bo dieta volaaa

satanka
12. okt 2009

Ahojte kocky, neviete nahodou nieco o prispevku na dieta tu, ktory mozno ziadat do pol roka dietata? Kamoska nieco spominala, ale nevie mi nic viac povedat.
Uz sme takmer zdravi, Alex stale odolava, co som velmi rada. V sobotu som bola so Sophiou na Brente, myslela som, ze mas udupu.
tehulky, ako sa mate? Kika, tebe sa to uz krati, drobec prezradil co bude, ci dievca alebo chlapec. Tana, a vy ako?
pekny dnik

tani
12. okt 2009

Ahoj Stanka zial ohladom toho prispevku ti neviem poradit, ja som sice brala na malu vsetko co sa da, ale bolo to vsetko na manzelovo meno a on to aj vybavoval, jedine ako som sa do toho zapojila ja ze som dala cislo mojho uctu 😉 brusko mi rastie male kopka, v piatok ideme na scan tak mozno sa dozvieme aj pohlavie, mozno vam potom prezradime 😀
Petra tak to byvate dost blizko aj k nam a mi dost casto chodime s Lily do parku co je hned za West Hendon na rushgrove avenue, newzvyknete sa tam prejst taky pekny maly parcik mohli by sme sa tam niekedy stretnut.

elbel
12. okt 2009

ahojte
ako sa mate a ako deturence
tak nam navsteva uz odisla,uzili sme si pekny vikend a teraz mam co dospavat v piatok sme boli v v ceskej vo west hamstead(musim priznat tam som nebola hadam pat rokov)a pak sme pokracovali doma ,sli sme spat o pol piatej rano 😅 ,bolo super len keby deti neboli uz o siedmej rano hore ,v sobotu sme boli vo windsore a vcera sme boli vyprevadzat na letisko,decka mali radost ,ze zas videli kopu lietadiel po kope 😀

stanka aky prispevok na dieta myslis ma to byt jednorazovy?? ja som nieco taka brala ale uz si nepamatam ako sa to presne vola ale viem ze som mala papier co som potom dala potvrdit mojej health visitor a potom som to odoslala

talula to byvas kusok o do mna ja to mam k tebe 10-15 minut pesi (myslim broadway)😀 😝 som najblizsie 😀 😀

tani kedy sa chystate do parku rada/i sa pridam/e podla toho ako budu deti v skole
pekny den

tani
12. okt 2009

Adi dnes sme boli a pravdepodobne aj zajtra pojdeme, lebo mala tam rada chodi. ale ja mam na mysli ten park co je za Homebase nie ten hned pri vas ten nejako nemusime neviem preco ale nejak sa tam nepaci ani Lily ani mne, no ale ten na Rushgrove nie je od vas daleko. ked zajtra pojdeme ked nebude prsat, tak rano okolo 10tej sme tam

satanka
12. okt 2009

Neva, aj tak vdaka, ked neviem nic viac, odisla uz z UK, nemam na nu ziaden kontakt, viem akurat, ze boli k tomu potrebne vyplatne pasky, nic viac. Ten jednorazovy tu ziadat nebudem, ale na SK.
Tana, uz pripravujete Lily na surodenca?
Minuly tyzden vo stvrtok sme boli u zubara, do konca novembra bude mat predne 4 zuby Sophia von 😢 postupne sa jej zacali kazit a pomaly ulamovat, vraj je to dosledok toho, ze dostala zelezo, mala malo zeleza pri narodeni. dostali sme pol llitrovu flasu a mala to urcity cas brat, no rychlo som to zrusila, nasla som info, ze pri tom veku a koncentracii mala brat menej ml, no stacilo. Niektore moje zname co im deti tak isto dostali Fe, predne zuy im odisli a museli ist von, trvale maju teraz pekne a zdrave.
idem sa venovat family, papa

tani
13. okt 2009

dobre ranko Stanka ked je nejaky prispevok do pol roka Kika ti asi bude vediet poradit skus sa jej spytat. a myslim ze aj Ivanka by mala vediet. Lily na surodenca uz pripravujeme uz vie ze je v brusku sem tam sa s nim rozprava ale hlavne take ze "co chces ? Nic, tak dobre" 😀 a chce iba dievcatko uz jej aj vymyslela meno ma sa volat Aisha 🙂 no starsia zase chce tentokrat viac chlapceka tak uvidime. Nasa Martinka tiez brala zelezo ale az trosku neskor mala okolo 4 rokov ked jej zistili, ze je chudokrvna, a do pol roka mala prve dva zubky take cierne a potom jej uz vypadli, ale bola to len chvilka predtym nez jej zacali rast trvale, teraz ma zuby pekne. A ako Stanka s malickym nezvykne ziarlit? este kojis? Stani a kde mate zubara a je dobry? lebo ja som predtym chodila az na Arnos grove je to muzov znamy no ale vobec sa mi nepaci jeho praca blomby mi vzdy zapar dni vypadnu a ked mu ja nepoviem co este treba robit on ma neupozorni tak chcem najst noveho niekde tu blizko, ale dobreho, co berieNHS.
no idem ja s Martinkou do skoly papa vsetkym pekny den.

satanka
13. okt 2009

Tani, tak na rychlo, Sophia zatial velmi neziarli, zo zaciatku a hlavne, ked som ho kojila, prisla, ze ho mam dat do postielky a zobrat ju 😀 , zacina mu brat hracky, "vyhadzuje" ho z hrazdy, chce lezat na zabke podlozke a vzdy vtedy, ked je tam Alex, uvidime co bude dalej.
My chodime na Colindale Avenue, je to smer na Colindale metro a blizko je Asda, ja som s nimi spokojna, zatial, bola som tam len 2 krat, vzdy vysvetlili aky je problem a navrhli riesenie a ci suhlasim. Patria pod NHS. So Sophhiou sme teraz boli na Watling Avenue, poslali nas tam.
Aisha je pekne meno, ja som ho raz nazvala Adam a Sophia z toho urobila "hadam" 😀 , a pre chlapca? hod nejake foto bruska...
musim ist, zase neskor

diamand
autor
13. okt 2009

caute baby,

stanka - veru ohladom toho prispevku ti ani ja neporadim, este som o tom nepocula ale ak sa dozvies viac info urcite nam daj vediet

tani - ja chodim uz roky rokuce k zubarovi, je oproti edgware hospital a je to nhs a musim povedat ze su super, robili mi tam aj rooth canal treatment a musim povedat, ze ani neviem ze mi nieco robili, a teraz nedavno som nahovorila mojho draheho nech sa tam zaregistruje lebo ho bolel zub, tak isiel a hned mu ho aj spravili a povedal ze este takeho bezbolestneho zubara nikdy nezazil, takze fakt vrele odporucujem

tani
13. okt 2009

Ahojte kocky diki za tych zubarov pojdem pozriet oboch dost mi zalezi aj na tom aby sa tam dalo v pohode parkovat
Kika dnes som sa docitala o prispevku "health in pregnancy" je to £190 a ziada sa to po 25tt tehotenstva ziadala si si to uz?
Stanka pre chlapceka meno vobec neviem vlastne ani pre dievcatko este nie som rozhodnuta, ale kedze Lily sa s nami hada ze to bude dievcatko a bude sa volat Aisha tak asi pri tom ostaneme, lebo aj mne sa to meno celkom paci aj daddymu len Martinke nie ta chce aby sa volala Maya , no a nad chlapcekom nejak nerozmyslame ani neviem preco 😀 problem je v tom ze ja moslimske mena nepoznam len co z netu a ziadne sa mi nejak nepaci. no paci sa mi Adam, ale zase nechcem aby mal meniny presne na Vianoce, a este sa mi paci Rayan, ale to uz ma jeden Lilcin bratranec a u nich sa nedava v rodine to iste meno.
inac kocky 30.10. ideme na 3 dni do Disneylandu pri Parizi, velmi sa tesim este som Pariz nevidela, no nakoniec mozno aj dobre ze nelieta momentalne nic k nam na vychod lebo to by sme sa urcite zase vybrali domov atak nieco nove uvidime 😵

tanula9
13. okt 2009

ahojte.....akurat som docitala vase prispevky a neviem ci je to spravne no k tomu prispevku 190lib. tak ja som ich dostala hned po narodeni malej. ja akurat idem sa opytat za maternity sure start grant lebo partnerovi to odmietli
...a inak dnes ste niektore z vas neboli v parku (neviem ako sa vola no je tam teni.kurt no niedaleko od Sainsbury) bo boli tam 3maminky tak reku ci nie nahodou aj z mod.konika.
tani - jooj zavist ( v dobrom) ten Pariz hlavne ten Disneyland.
elbel - jej to som rada ze byvate dost blizko bolo by mile sa stretnut ....tak ak budes mat plan na prechadzku velmi rada ....zajtra idem vybavovat dake veci vo stvrtok ideme s malou do child centra na vazenie bo straca na hmotnosti a to ju krmim tak casto ako sa da..och neviem co robim zle tak sa modlim nech jej hmotnost stupne.

diamand
autor
14. okt 2009

dobre ranko,

tani ja som uz tych 190 libier dostala. Ten Disneyland vam v dobrom zavidim aj ja by som isla, my sa mozno vyberieme az za rok ked budu krpci troska vacsi

tanula - mozno mas slabe mliecko a povedia ti nech aj prikrmujes umelym.

Ja idem dnes s malou do playgroup nech sa trosku vyblazni lebo ma akosi prilis vela energie.

Pekny den

tani
14. okt 2009

Dobre ranko, no Kikus ja somzase pocula ze take nieco ako slabe materinske mliecko neexistuje tak neviem, Petra mozno ze malicka nedobre taha a potom sa ti zrobi malo mliecka, pozoruj ju ze ked pije ci prehlta(teda ak kojis), ale mozno ju dnes odvazis a zistis ze pribrala ten prvy tyzden po porode zvyknu deticky trosku stratit na hmotnosti. Inac ten park za Sainsburykde je ten. court tak prave tam mi chodime dost casto, dnes asi nie lebo vyzera dost mokro ale ked je pekne tak tam skoro vzdy zajdeme rano medzi 10-11ou. tak pozri moje fotky a urcite ma spoznas keby sme tam boli.

bluedot
15. okt 2009

Ahojte,
dakujem za privitanie 🙂

minius - veru to sme susedky. Fulham je v pohode, mam tu v blizkosti 3 parky, takze maleho mam kde vyvencit. Poobede chodievam aj do mesta - do Hyde parku, Kensington gardens - tam sa nam velmi paci, alebo do muzea ked je skaredo. Ale zatial si uzivame toto krasne pocko.
Nepoznam tu zatial nikoho 😖

tanula9
15. okt 2009

Pekny vecer damy 🙂 ci maminy. Tak vazime viac o trosicku mame 3,104 kg, no nato ze Tana ma mesiac v pondelok tak to neni nic moc ...a no s tym mliekom ste ma dostali ci ho mam dobre nad tym som ani nepomyslela...ale som si ista ze saje dobre a prehlta, mam ju stale na sebe tak dufam ze na bud. tyzden pojdeme vahou hore.Dala som jej vcera aj umele no neviem ci z toho ale dvakrat vrackala..
joj neviete mi poradit mam flasky Tommee tippee a trochu som vedla z dudlikov na nich dnes mi bolo povedane ze su ocislovane a neviem ak je tam 1 co to znamena? dierka je tam ta najmensia?....
Tani - no dufam ze tam nateba dakedy narazim 😉
uf unavena odchadzam....dobru noc

satanka
15. okt 2009

Ahojte kocky, ja som tiez tych 190£ dostala, niekde v tejto diskusii na niektorej strane dozadu som tusim davala aj link.
Dnes sme boli na Barnet hospital na konzultaciu so Sophiinymi zubkami, mali volny termin a zajtra jej ich idu vythnut ☹ , chuda moje male, uz teraz ma to boli. Uspia ju, vraj to bude rychle, dufam, ze ked prestane narkoza ucinkovat, ze ju to velmi boliet nebude.
Tanula a akej konzistencie bolo to mliecko? Zrazene alebo nie? Ak nie, tak jej nesadlo. Ja som pri Sophii dostala v nemocke SMA gold, bola hlados, bolo v pohode, sadlo nam a teraz ho davam aj Alexovi, ten je tiez zrut, musim ho dokrmovat, neviem kde robim chybu, ale mam stale menej a menej mlieka 😒
tak ja konecne do postele

diamand
autor
16. okt 2009

caute baby,

tanula - boze ty mas doma take male drobatko, moj Nathan ked sa narodil mal 3500g a mala mala 3860, takze ja som mala takych obrikov, som zvedava kolko bude mat teraz toto. Dnes mam growth scan tak nam priblizne povedia, som strasne zvedava. Ake mliecko davas malej? Ja som zase davala Aptamil, a ze vraj je jedno z najlepsich.

Stani - drzim palce Sophii, neboj sa bude to ok, mojho Natka uspavali minuly rok ked mu trhali stolicku, chuda moje ja som si aj poplakala ked som videla ako zaspava, ale potom ked sa preberal som sa dobre nasmiala ake somariny trepal, a potom ho to vobec nebolelo, ale ja som mu pre istotu dala hned calpol.

Tani - drzim dnes na scane palce a dufam ze sa nam prides pochvalit co bude.

Mne sa dnes prvy krat snivalo o tom ze som uz porodila a bolo to dievcatko a uplne sa podobala na mna, akurat ked sa narodila tak nemala jedno ocko, no potom ho zrazu otvorila a bolo tam - to su asi tie hormony.

ivanka821
16. okt 2009

Caute babulky....
tak uz 10 dni ubehlo ako voda. Zajtra ideme domov.
Elly sa paci byt obletenovana a vsetci okolo nej robia iba tututu.... 😀
Moja mama vymyslela tutut a ona sa ide zadusit smiechom. 😀 😀 😀

Vcera som bola v noci na pohotovosti, vracala som cely den, vsetko co som do seba dala vyslo von.
Dnes mi je lepsie, ale som strasne unavena.

Peti, ked dojdem tak sa hned stretneme.
No Tomee Tippee ma tie cumle 1 to je od 0 do 3 mes., 2 od 3 do 6 a 3 od 6 vyssie.
Ak si jej dala naraz celu flasu to aj Elly vracala z toho. Takze potom mi health visitor povedala, ze jej to mam davat velmi pomaly.
Ze 30 ml a grgnut a dalsich 30 a grgnut a tak celu flasu.
Hlavne dbaj na odgrgnutie.
Elly ma uz skoro 4 mesiace a stale jej davam 1 vary flow.
A teraz uz jej mozem dat celu flasu. LEbo ta dierka je mala a tecie jej pomaly.
A urcite jej davaj Aptamil. Aptamil je fakt najlepsie mlieko a podoba sa materskemu.
Ale ja som odsavala, ako dabel.
Aj v noci som si davala budik.
Takze som videla kolko vypije.
Takze dala som jej jedno prso druhe prso a este 90 ml odsateho.
A potom zacala priberat.
Skus...
Zajtra alebo v nedelu ti callnem....

A kedy bude nejake stretko? :D

Ok idem si lahnut a potom balit. Dufam, ze ma mama necha... lebo celych 10 dni len brble

diamand
autor
16. okt 2009

Ivi - teda tych 10 dni fakt prebehlo velmi rychlo, este si to pekne uzi a ked sa vratis tak sa ozvi, nech dohodneme nejake to stretko este predtym ako odidete do SA a prajem skore uzdravenie aj Marcela bola vcera vecer na pohotovosti lebo mala vysoke teploty, ale neviem ako dopadla este som s nou nevolala, nechcem ju otravovat, bohvie kedy prisli domov

tani
16. okt 2009

Ahojte, tak uz sme po scane, babatko sa ma super, vsetko je nastastie ok, tak sa tesime. Hlavne daddy sa vytesuje lebo bude mat syna 😵
Stani malej Sofi drzime prsty, nech to ma cim skor bezbolestne z sebou,
Kika tak babo sa ma k svetu, ked uz ma 2.5kg a nevraveli ci budes rodit priridzene alebo planuju cisarsky, lebo vlastne koli tomu si mala este jeden scan vsak? Inac Lenka povedala, ze skutocnost je vzdy naopak ako sen takze to bude asi chalan, alebo ty uz vies??
Ivanka tak hlavne stastny navrat, malickej uz je dobre? a ty ako uz si zistila z coho ti bolo tak zle?
Peti tie flasky co mas ty som nepouzivala(vlastne my sme nepouzivali flasky lebo Lily ich nechcela ani za nioc) ale viem ze Avent ma tiez cislovanie a cumlik 1 je s najmensou dierkou, tak to bude zrejme u vsetkych flias. Moze byt ze malicka Tanicka zvrackala z umeleho mliecka jej zaludocek si musi zvyknut na nieco nove, ked pije velmi rychlo a hltavo tak sa jej snaz robit male prestavky, samozrejme odgrgnutie je velmi dolezite
Marcelka ako sa dnes citis uz lepsie, co ti pocedali na pohotovosti preco ta vysoka teplota?
Adi co noveho, uz pomaly balite??

diamand
autor
16. okt 2009

tani - gratulujeeeeeem, takze do tretice chlapcek parada, tesim sa s vami a aj my by sme chceli chlapca ale u nas sa to dozvieme az o 6 tyzdnov, bola som velmi tempted sa spytat, ale chvala bohu som to vydrzala, drahi mi vyvolava cely den ze co teda bude, lebo este pred scanom mi volal nech sa spytam, aby sme uz konecne vymysleli meno, ale ja som mu povedala ze uz ked sme to vydrzali takto dlho tak tych 6 tyzdnov nas nezabije, a uz mam vsetko aj tak nakupene v neutralnych farbach. Veru a krpate ma uz cca 2580g, ale povedali ze to je v pohode a ze bude mat asi tak ako mala Charly 3860, ze vraj max 4 ale asi ani tolko nie, takze ideme prirodzenou cestou co ma velmi tesi, cisarskym sa mi to zda take neskutocne, ziadne bolesti nic, ja si to chcem uzit 😝

Inak hovorila som uz s marcelou a ze vraj ma nejaky bug, ze to bude ok.

satanka
16. okt 2009

Ahojte, tak my sme uz doma, za 10 minut bolo po vsetkom, pri odchode dostala este nieco proti bolesti, zatial je OK, stazovala sa akurat na bolest v ruke, kde mala zavedenu kanylu. Momentalne poskakuje po gauci a "upratuje" hracky co su tam ulozene. Uvidime co bude neskor.
Tana, este raz blahozelame a super, ze je vsetko OK. Holky, rodili ste na termin? Kika, dnes mi prisiel papier, ze nemam narok na matersku, ale mozem poziadat o Employment&support allowance, hladala som to cez google, pisu tam, ze este mozes ziadat o Incapacity benefit. Pozri sa na to.
Sophia mala 8350 g a Alex 3810g, ja som tiez za prirodzenu cestu ako cisarsky.
Drzte sa a prajeme pekny zvysok dna a pekny vikend

shhh
18. okt 2009

No zdravim kocky....tak uz som ja v klube tehuliek (woeva....kto uz len nasiel taky hrozny nazov...lol)
Byvam v Colindale a dufam ze sa na tie vase stretka aj ja niekedy dostanem....
Dnes som sa len dozvedela ze som tehotne a uz sa neviem dockat kedy zistim sex...
Takze welcome me nicely and looking forward chattin to u all...

x

diamand
autor
18. okt 2009

caute baby,#

takze ja som k nam prisla privitat novu tehulku shhh - u r more than welcome, som zvedava ako to budes prezivat, dufam ze v pohodicke a ze nebudes mat ziadne morning sickness, takze budete s nippou tehulkovat spolu (teda kto by to povedal ze?) kedze ja uz to mam za par

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre