Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

ivanka821
7. nov 2009

Caute babulky...
Poslala som vam vsetkym IP o swine flu.

Nechcela som to vylepovat sem, mohlo by to byt chapane ako reklama a zamkli by nas.

Mozem vam povedat, ze to znie ako PRAVDA.

nippa
7. nov 2009

ivanka za to by nas nezamkli urcite len ak by to vadilo tak by to zmazali.... 😉

diamand
autor
8. nov 2009

Ivi poslala si to v pravy cas, akurat som cakala kym sa drahy osprchuje, mal ist malej vyzdvihnut tamiflu, ale nakoniec sme sa rozhodli ze jej to nedame, tak to ani nebol zobrat. Ja od zaciatku hovorim ze to je vsetko viac politika

tani
8. nov 2009

ahojte, tak ja teda neviem comu verit, bola by som velmi rada keby to bola pravda co pise dotycny v clanku o swine flu, ale je to podla mna len nazor jedneho cloveka trochu pravdy v tom mozno je ale urcite nie celkom, spomina ze bolo uvedene, ze umrel jeden clovek v Skotsku, tak uz bolo uvedenych ovela ovela viac umrti a vaznych pripadov, uvidime ako sa to cele bude dalej vyvijat a ci ma pravdu, v kazdom pripade keby v mojom okoli nastala situacia, ze viem ze uz viacej ludi sa zle citi a ma to dost tazky priebeh ja sa zrejme pojdem dat zaockovat, inac vedlajsie ucinky maju skoro vsetky lieky....a to ze najlepsia je prevencia a dostatok vitaminov tak taka mudra som aj ja len niekedy sa nemocniciam neda vyhnut a hlavne v tehotenstve.....

tani
8. nov 2009

no prave som si poprecitavala rozne spravy na nete, teda umrti je uz velmi vela a aj ked to vacsinou boli ludia ktroi mali aj inu chorobu cize z rizikovej skupiny, aj tak mi do smiechu nie je pretoze aj tehotne zeny davaju do rizikovej skupiny. momentalne je v Madarsku tehotna zena v kritickom stave a nemala ziadnu inu chorobu a v rakusku tehotna zena porodila v 25tt tiez mala v tele virus prtasacej chripky dietatko je vo velmivaznom stave. tak ja nechcem strasit kocky, ale urcite to netreba brat na lahku vahu, hlavne tehulky

ivanka821
8. nov 2009

baby, poslite mi este maily, poslem vam uryvok z knihy Dr. Bukovskeho...

Len to do IP sa to asi nezmesti....

Tani, vitamin D, ktoreho tu je nedostatok, je skutocne velmi velmi dobry.
Da sa zohnat v kvapkach na SVK to predpisuju, vola sa Vigantol. Tu je to este v kombinacii s A, C, a tusim E.
Ak pojdes do Boots (tam som to tusim videla) tak ti to daju.
Vies vitaminy su ako prsiplast.
Ani ten Ta na 100% neochrani pred dazdom...

Urcite si nedavajte TAMIFLU, niekde som citala, ze vedlajsie ucinky tychto liekov su zivotne nebezpecne.

A myslim, ze nejake percento pravdy na tom bude, ze je to vsetko len politika a farmaceuticke firmy sa na tom tak nabalia, ze dovi.
A Tani, vies, kazdorocne umrie aj na obycajnu chripku niekolko tisic ludi na celom svete. Ale nikdy sa o tom nepisalo.
Nehovorim, ze chripka je smrtelna ale niektori, z tych co umreli, mozno mali nejaku skrytu srdcovu vadu a tym padom ich polozila len obycajna chripka.

ivanka821
8. nov 2009

Baby este som zabudla,
kuknite si toto

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Zajtra bude ranna show s Adelou a Sajfom na funku. Hostami bude minister zdravotnictva a riaditelka uz som zabudla coho. 😀 Budu sa bavit o swine.
Neviete nahodou o kolkej chodi ranna show?

nippa
8. nov 2009

Ahojte. Inak este pred tym ako si nam to poslala Ivana tak ja som bola rozhodnuta ze sa zaockovat nedam...keby mam potvrdenu tu chripku tak to je ine(a aj to by som brala len tamiflu). Problem je zetu to daju aj ked ju potvrdenu clovek nema a to napriklad Charly treba anitibiotika ale doktor ju lahsie posle po tamiflu...no co maju jej zasob az az tak nech sa asi minu...chripka prejde a o chvilu dostane skutocnu svinsku chripku a potom co...dalsia tamiflu? vobec tento pristup neuznavam....a urcite je rozdiel vo vakcine a v tabletkach...predsa s vakcinou ti davaju ten virus...a ked sa zmutuje tak ti aj vakcina je na nic....keby nie som tehotna tak je to zle ale to ze som tehotna tak sa ockovat nedam duplom...ved kto vie aky to bude mat vplyv na to dieta..mozno sa narodi normalne ale kto vie aky afekt to bude mat mozno az v puberte..kto vie...ved kazdu vakcinu museli testovat ale ja by som testovacia opicka nechcela byt...no uvidime ako sa to bude vyvyjat..
Treba sa nam chranit aj ked to je asi nemozne...takze len dufajme ze nas to obide a bude po svinskej chripke tak ako po vtacej ci sialenych kravach....
Dufam ze charlinka sa uz uzdravila a vy ostatne sa drzite zatial....ja osm bola chora pred 2 tyzdnami a som si ista keby som volala help line tak ma poslu pre tamiflu...isla som na A&E a nespomenula som nijaku flu iba to ze sa necitim dobre....zobrali mi krv bolo to ok(teda aspon na to na co testovali) ale keby tam je nieco tak zasa mam urcite uz iny stav krviniek co by sa ukazalo ze nieco sa deje.
Ivanka vy kedy vlastne idete...uz kazdu chvilu nie? aspon si uzijete teplucka....teda ak tam budete mat zrovna teplucko... 😒

ivanka821
9. nov 2009

Marcelka,
fu odchadzame vo stvrtok nadranom. Prave teraz je tam leto v plnom prude. Teda aspon teraz, ale my sme taki stastlivci s MArekom, ze vzdy ked niekam prideme sa pocasie zmeni zo sekundy na sekundu a je strasne ochladenie.
Ideme aj na dva tyzdne k oceanu, takze kupim Ellinke nejaky taky stan, aby nebola uplne na tom priamom slnku.
Tak dufam, ze jej omocime nozky v oceane.... :D
Kukala som predpoved az do nedele a kazdy den prsi... Jaj dufam,z e nas to obide... Lebo to fakt mozme sedietr aj tu v Londyne

diamand
autor
11. nov 2009

halooooooo, kde ste vsetky, to ste take busy???

Ivka prajem nadhernu dovcu a ked sa vratite tak sa ozvi

My sme uz zahajili dobu cakania, ved uz to na mna moze hocikedy prist, uz nech to je tu, chcem mat uz babatko pri sebe - take krasne vonave

nippa - uz ti svieti 17, ako to strasne leti

tani, adi a vy co ako sa mate?

dadulka2000
11. nov 2009

caute babenky
ako sa tu mavate??
dia,... to uz len cca 2 tt do konca?? to sa mi snad zda 🙂

diamand
autor
11. nov 2009

ahoj dadulka, veru termin podla scanu mam na buducu nedelu, tak dufam ze to na mna pekne pride, ale aj tebe sa to uz pekne krati, ani sa nenazdas a aj ty budes na rade

tani
11. nov 2009

Cawes Kikus nie sme busy len uz ani neviem co pisat, nemame nic noveho, vcera nam prisla babka zSK tak dufam, ze si pre seba s muzikom urobime zopar romantickych vyjazdov 😉 lebo od marca to uz zase bude ina pesnicka, ale tiez sa uz na to velmi tesim. ty to uz mas naozaj pred dverami, tak este raz ti zelame aby to prebehlo rychlo, bez komplikacii a hlavne vela zdravicka malickemu, ja si podla poslenej fotky tvojho bruska myslim, ze to bude chlapcek, no ved uvidi sa.

tictactoe
11. nov 2009

dievcata, potrebovala by som poradit ak ste mali so svojimi drobcami podobny problem alebo viete o niekom kto podstupil operaciu semennikov. pisem do vasej temy, lebo sa rozhodujem ci to mam riesit tu na sk alebo v anglicku. drobec nema zostupene jedno vajko, druhe mu migruje sem a tam, takze operacii sa nevyhne. poznam postupy a skusenosti s operaciami tu ale chcem zvazit aj moznost operacie v uk ak by to bolo pre drobca lepsie. vopred vam dakujem!

diamand
autor
11. nov 2009

tani - takze uz tu mas maminu, ako ti zavidim, ta moja pride 24teho aj s brachom tak uz sa strasne tesim, dufam ze ked sa baby narodi tak pridete pozriet

tic - tak s tym ti ja neporadim, na stastie sme take problemy nemali, ale dufam ze vam to dopadne dobre

tani
11. nov 2009

Kika a ako malicka Charly uz je v pohode? co to vlastne bolo chripka alebo len nadcha? a mamka ti pride tesne pred porodom 🙂 no samozrejme ak neporodis pred terminom, aj som rozmyslala ze kde das deturence kym budes v nemocnici, lebo Vlado bude urcite s tebou, no pozeram ze uz pripudlo dalsie meno do zoznamu chlapcenskych mien, este to mozno nakoniec bude celkom ine 😵 a taska uz konecne zbalena?? vies ze ja uz ani nepamatam co tam treba zabalit 😨 ale pevne dufam, ze tam nebudem musiet byt viac ako jeden den ,a na ten jeden den toho vela netreba, len vela vloziek brrrrrrrrr 🙄 uz sa velmi tesim ako budem pozerat fotecky, uz pocitam dni do tvojho terminu tak dufam, ze nepojdes velmi po 😵
a Marcelka ty ako ani som nejak nezaregistrovala ci si uz bola na prvy scan, no ale to uz urcite ano ked uz si v 17tt, aj ked mne sa zda ze tu na konikovi pise o jeden tyzden viac.
Ja zajtra idem na glucose tolerance test no vobec sa na to netesim, hlavne na to ze budem tak dlho hladna, aj na to 2hodinove sedenie tam, no co uz len nech to dobre dopadne , lebo kebyze mi zistili tehotensku cukrovku a hodili mi nejake dietky bolo by to veeeelmi tazke, hlavne teraz ked mamina priniesla take fajne SK sladkosti a potom Vianoce bez kolacov 😨

mona12071
12. nov 2009

ahote baule prepacte ze som k vam takto padla ale nemohla by som sa k vam pridat 😉

diamand
autor
12. nov 2009

ahojte,

mona - jasne ze sa k nam mozes pridat, kde sa nachadzas?

tani - Charly uz je chvalabohu od pondelka ok, uz chodi aj do skolky a aj ja uz mam konecne svoju energiu naspat, bola to chripka, ale ci swine to nevieme lebo uz testy nerobia automaticky davaju tamiflu (my sme jej to nakoniec nedali). Mamina mi pride 24 novembra, tak dufam ze dovtedy porodim, krpci budu s Vladom, teda pocas porodu som uz dohodnuta so susedou pre Natka lebo ta ho vezme aj do skoly a s Marcelkou pre Charly, myslim ze u sesudy by plakala, Marcelu pozna ovela lepsie a tam je aj Philipka - velke kamosky su to. Tasku uz mam konecne zbalenu, takze uz len cakame. Dufam ze ti test dopadol dobre daj nam vediet.

Pekny vecer

ivanka821
13. nov 2009

caute baby.
tak uz o 2 hodky vyrazame. nejako sa bojim si ist lahnut, som jak male decko na Vianoce. :D
tak neviem,ci mam uz ist obliect sa alebo si lahnut k marekovi.

kikus, drz sa, urcite mi napis sms. mam roaming tak budem zvedavo kukat na mobil.
jezis ja sa uz tesim na to vase mimi. som zvedava.....

tani drz sa aj ty a my sa vam teda vsetkym ozveme.

Tak see u in december.... :D

Ivana & Ella

mona12071
13. nov 2009

diamand-dakujem za privitanie ja sa nachadzam na Hounslow pri Heathrow aiport
dneska idem na velky ultrazvuk tak som sa celu noc len prevracala a dufam ze bude vsetko v poriadku a ze sa dozvieme co to teda cakame 😅

diamand
autor
13. nov 2009

mona - no super tak potom nam daj vediet co ste sa dozvedeli, my sme tiez chceli vediet ale krpate sa nechcelo ukazat

mona12071
13. nov 2009

tak je to chlapceeeeek 😀 😀

mrk11
13. nov 2009

ahojte po dlhom case. Ja nie som velmi dobra v pisani do fora, jednak v praci malokedy mam cas a ked dorazim po celom dni domov, tak nemam ani najmensiu chut sadnut za PC a nieco napisat.

V utorok sme sa dozvedeli, ze to bude dievcatko, tak sa vytesujeme, manzel chcel dievcatko od zaciatku.

Pozeram, ze je tu dalsi novacik (v podstate ako ja) a tam od nas z Hounslow. To by sme mohli dat niekedy stretavku, aj sme v rovnakom tyzdni, ja som tiez 21. tyzden.

Dufam, ze sa mi v najblizsich tyzdnoch podari sem dostat castejsie.

Chcem sa spytat, baby, ci ste niektora mala problem, ze vam povedali pri scane, ze mate prilis nizko polozenu placentu a ze je nutny dalsi scan a ci s tym mate nejake skusenosti. Ja som stravila na scane hodinu a pol, cela som z toho bola ubolena, odmerali nam malu z kazdej strany, akurat mi bol odporuceny ultrazvuk v 34 a potom v 37 tyzdni, ak sa placenta neposunie vyssie. Teda predpokladam, ze sa budu rozhodovat, ci cisarsky alebo nie.

Akosi som bola taka stastna, ze mala je v poriadku, ze ma ine nezaujimalo a ani som sa nespytala nic blizsie, ja som po hodine a pol bola stastna, ze scan skoncil. Potom som si zacala pozerat k tej placente nejake clanky na webe a veru ma ani jeden nepotesil.

mrk11
13. nov 2009

mona12071 blahozelam! My cakame 25.3. dievcatko, bude sa volat Ela

diamand
autor
14. nov 2009

mona = gratulujem ku chlapcekovi

mrk a tebe k dievcatku, placenta sa este kludne moze posunut hore a ak nie tak budes musiet ist cisarskym, a hlavne ze je babatko ok

ja dufam ze uz sa coskoro dozvieme co to vo mne 9 mesiacov vyrastalo - strasne sa tesim

mona12071
14. nov 2009

mrk1-samozrejme budem len rada ked sa stretneme a gratulujem k dievcatku neboj ta placenta sa ti moze este stale premiestnit
diamand-ty si nechcela vediet co cakate ci malinke sa nechcelo ukazat? 😉

diamand
autor
14. nov 2009

mona - chceli sme vediet pohlavie, ale v 20tt nebolo vidiet, a potom sme to uz nechali tak

nippa
15. nov 2009

ahojte. Takze k nam pribudli dalsie tehulky...ale sa s nami roztrhlo vrece tusim...mrk11 takze dalsia Ela? teda Ivanka ma Ellu...pekne meno. Dufam ze aj nam sa ukaze co cakame na dalsom scane nech si mozem cez vianoce pokupit uz nejake veci. No toto tehotenstvo je uplne ine ako s malou, mozno to bude opacne pohlavie...kazdopadne to nevydrzim do konca ako Kika...ale uz len tyzden a mame to tu 😀
Dnes ma nejak "pycha" alebo ako by som povedala, pravy bok ako keby vajecnik a boli ma to az do chrbta...hlavne ked stojim, ked sedim tak je to ok....nemali ste to niekto? hadam to nie je vazne, uvidim ako to bude zajtra....

mona12071
16. nov 2009

AHOJTE AKO SA DNES MATE? 😉

elbel
16. nov 2009

ahojte zienky

vitam nove tehulky 🙂

kika este nerodis.cakame s tebou 😉

marcelka ako sa mas,co bolest uz ustupila,
inac vies ze mas potom povinnost nam ohlasit az sa kike narodi male ked ona nebude mat cas z nemocnice 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre