Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

satanka
29. nov 2009

Ahojte, Marcelka, presne to som myslela, mne zistili nejaku infekciu a stratila som dost krvi a Sophii pre istotu nasadili antibiotika, boli sme tam 7 dni.
My tento rok stromcek ani robit nebudeme, myslim tu, ved za chvilu padame, sviatkovat budeme doma, pomozeme so stromcekom tam.
uz viete ake darceky kupite? ja este nemam ani predstavu.

elbel
30. nov 2009

Ahojte
ale mame dnes pocasie,spravila som par krokov do a zo skoly ved mame skolu par metrov od domu a prisla som pokolena mokra a to som nespalala do barim ako deti....zakon schvalnosti najviac prsi ked treba ist do alebo zo skoly 😠
stanka aj ti tisko zavidim vianoce na slovensku a budem nahlas az budete mat biele vianoce 😝 .ako sa ma sophia uz je jej lepsie

satanka
30. nov 2009

Ada, poslem ti trochu snehu, aby sa natom dalo aspon sankovat. Na ten sneh cakam aj ja, spomeniem sneh Sophii, uz ide do skrine a taha rukavice a obuva topanky 😀 , uz je jej lepsie, dik, sice vzdy, ked bola chora, bola divsia ako normalne a teraz pravy opak, je taka okrepena, pri nicom dlho nevydrzi..., nech ju to rychlo prejde a nech mam spat svoje sidlo
a ostatne kocky ako sa mate?

nippa
1. dec 2009

AHojte dievcata. Len spominajte ten sneh..dnes je dobre zima ak to tak to pojde dalej tak sa aj dockame. Dnes rano som musela zoskrabavat namrazu na aute 😒 Inak sa mame dobre, rastieme a gulatime sa...Stromcek nam uz stoji tak si uzivame ako vecer pekne svieti kym relaxujeme pri telke.....Ivanka ako bolo v Afrike? nejake nove fotecky pridaj, urcite ste sa povyrastli...

tani
4. dec 2009

ahojte co ste vsetky zanevreli na konika ze len "facebookujete"?? Kika ako sa vam dari? ked si uz nacerpala trosku energie tak nam popis ako to vsetko bolo vieme len ze ti v noci zacali bolesti a o 11tej si porodila a co bolo medzi tym, mala si epidural, vsetko islo hladucko?? a Charly este trosku ziarli? aka bola jej prva reakcia ked prvy krat videla Alexy? vyzvedam co? ale som zvedava lebo ma o chvilku caka to iste 😵 ako davas fotecky na facebook tak sa stale a stale viac neviem dockat 😀 Mamku mas este tu??
Marcelka namrazu som musela zoskrabavat aj dnes no vlastne len utriet lebo mam deicing sprej, ale sneh si zatial este nezelam, to bude zase kalamita 😒 plno trafiku a o dva dni vsade "dzaba" na Vianoce by mohlo trosku nasnezit ked netreba nikam cestovat, ale len koli detom aby si zrobili snehuliaka, mna uz sneh nejak nelaka, lyzovat sa tu aj tak nebudeme 😅 ako brusko uz rastie?? kedy to ides na scan? uz citis pohyby??
Ivka tak vy ste si rychlo nasli byvanie to nie jak ja ked sa stahujem prejdem 20 domov kym som spokojna 😀

nippa
4. dec 2009

Ivanka sa stahovala? nejak som to tu preskocila? ci komunikujete inde? Hadam to ale nie je daleko od nas 🙂 Tani uz citim pohyby dost dlho ale teraz je to uz take ozajstne aj Philipka uz citila tak sa strasne tesi.Scan mam 15decembra.Co ty? ako sa citis? tento tyzden som mala nejake depky a mood swings, normalne ma hocico rozhadzalo ...bola som napokraji ze by som nieco rozbyla alebo sa rozplakala...neviem ci to bolo tym pocasim alebo co ale uz myslim ze sa citim lepsie.

tani
4. dec 2009

Marcelka tak si si mala poplakat a pripadne aj nieco rozbit, ja som nastastie take stavy nemala, ale bola chvila okolo 3 mesiaca ked som bola mimoriadne podrazdena, odniesol si to moj stary, teraz sa citim ok az na tu hroznu zahu uz nemozem nic jest aby som to nezapila Gavisconom 😝 no a este sa uz zacinam citit dost nemotorna uz si pripadam ako hroch aj Martinka mi povedala, ze idem po schodoch ako hippo 😅 obuvanie ponoziek je fuska a to uz ani nehovorim ked sa chcem tam dole "upravit" ja fakt nechapem ako to robila Kika s tym, obrovskym bruchom pred porodom 😀 Ivanka sa prestahovala oproti Hendon parku takzr je blizko, mam to z facebooku, stahovala sa lebo mali v byte potkana a ani deratizeri ho nevedeli chytit do pasce, boze muselo to byt strasne, ja by som sa asi posr...od strachu
Stanka ty si sa pytala co kupujeme na Vianoce tak ja nemam problem moja Lilca uz ma vybrate strasne vela hraciek z roznych katalogov si povyberala Martinka tiez uz ma objednane chce veeeeeeela-aspon desat!!knih a ten mech na boxovanie aj s rukavicami neviem co ju to pochytilo 😨 mamke viem co kupim, ale nenapisem tu keby si to nahodou citala 😉 no jediny problem je ako vzdy moj starky, ale ja uz nieco vymyslim 😉
idem ja kupat Lilcu papa

malalady
5. dec 2009

ahojte ahojte 🙂 chcem sa vás niečo opýtat ste tu niekto?? ☹

nippa
5. dec 2009

pytaj sa malady 😉 my sme tu asi stale len tolko nepiseme 😉

malalady
6. dec 2009

po kolko tam idú byty pre rodiny ??? 😉 😅

tani
6. dec 2009

malalady mas na mysli na predaj alebo na prenajom a kolko izbove sa pytas, inac tu sa obyvacka nepocita za izbu takze ak mas na mysli 2 izby + obyvacka na SK je to trojizbovy ale tu 2izbovy(doslovne 2spalnovy) a mas tak zhruba predstavu aku areu v Londyne mas na mysli, lebo je to dost rozdielne aj podla oblasti

nippa
6. dec 2009

malady ak vies oblast kde hladas tak mozes pozriet aj realitky v okoli toho miesta a vacsinou najdes online aj s fotakmi takze vies co asi kupis ci prenajmes pred tym ako by si sa tam isla vobec pozriet.

tani
7. dec 2009

malady pozri na nete stranku findaproperty.com potom klikni na rent a daj si London, tam je to potom este rozdelene podla arei tak budes mat predstavu tak zhruba, samozrejme cim je area lacnejsia vacsinou je to tak ze je to potom aj horsia area,

nippa
7. dec 2009

ale tani, nemusi byt horsia ale moze to znamenat aj ze je len dalej od centra alebo od dopravy(to sa tyka rentovania) pri kupe je to ine(cim viac sukromia ci bezpecia tym drahsie). V kazdej zone mas drahe aj lacne domy/byty ale cim viac z centra londyna tym priatelnejsie ceny.
co kocky ako sa inak mame? tu nic nove, uz sa neviem dockat ultrazvuku....uz viete co budete vypekat na vianoce?

tani
8. dec 2009

Marcelka vsak som napisala ze vacsinou 🙂 ,len som chcela malalady upozornit, aby sa neupriamila na to najlacnejsie,lebo niektore lacne miesta su dost nebezpecne hlavne pre rodiny s detmi, su spinave a v niektorych areach by som velmi rozmyslala ci tam dam dieta do skoly, a cim viac bezpecia tym drahsie tak je to aj s rentom, je pravda ze niektory uprednostia pri rentovani vzdialenost od centra ako bezpecnost ale nemyslim ze je to malady pripad kedze sa pytala na byt pre rodinu

tani
8. dec 2009

....anyway babizne kde ste ostatne? Kika vsak uz nam napis nieco ako sa mavate?? uz mate nejaky ten rezim ? ako Charly a Natko?kto ich teraz nosi do skoly?? mamku mas este tu?? a kedy sa to stahujete ? az po Vianociach vsak?
Stanka kedy idete na SK?? ako sa maju deticky? este kojis?
Adi tak ako este nemate stromcek? my dame stromcek per dni pred Vianocami, lebo Lilca uz vie ze pod stromcekom budu darceky, tak uz teraz niekedy ked nieco chce v obchode tak si aj sama odpovie, ze este musi pockat najprv bude stromcek 😵 a potom ja si myslim, uz by sme sa potom z neho na samotne Vianoce az tak netesili, ked by tu uz tyzdne stal,
Marcelka na Vianoce budeme vypekat same dobrotky ved pridte niekedy ochutnat, ty tu mas teraz mamku??

ivanka821
9. dec 2009

Ahojte.
tak sa poslusne hlasim.... :D
No Tani, my sme dva dni behali po domoch a bytoch a to bolo tak, ze kazdu hodinu sme mali appoitment.
Chuda Elly, prebalovala som ju v aute a krmila za pochodu.
Problem bol v tom, ze potkan sa rozmohol, behal po celej kuchyni a to som si v pripade maleho dietata nemohla dovolit riskovat.
Takze som povedala,z e stravime dva dni a sup sup stahovat.
Ale dalsi problem nastal, ked sme nasli byt.
Nemohla som balit ako normalni ludia, ale tak, ze povedali o 5 vecer, ok stahujte sa.
Takze som dosla domov, otvorila skrine a hlava nehlava krizom krazom. A Marek to hned nosil do auta a potom do bytu.
Nemohli sme to urobit tak,ze by som to den dopredu pobalila aby sa ten maly hnusny zmrd tam neusadil.
Takze ked sme dosli sem, vsade boli mechy a bordel.
Brutal , co vam poviem.
Najviac ma vytacalo, ked Marek dosiel s otazkami a kde mam to a kde to?
Ja som sama nevedela, kde vlastne som, ale aj tak bol cely useless. Ja som vybalovala tri dni, cele dni a potom upratovala. No a dala som to na jednu kopu a on to zase premiestnil na inu kopu. Uz som myslela ze ma slak trafi.
Ella bola chuda vacsinu casu tu zatvorena, ale nemala som moc moznosti, bola som na vsetko sama.
Teraz sranda je, ze som dnes musela vybavovat zmenu adresy a ine papiere.....
No stahovanie je absolutne - 5 kg z vahy a -10 rokov zo zivota.
Inak musim vam nieco povedat. Po 5 mesiacoch, buchania pastou po stole a velmi nastvanych telefonatoch, niekolko krat rozpravanie s manazerom dopomohli k tomu aby sme dostali child benefit. Ale co urobili. Child a Working tax mi stopli. V liste mi napisali ze nemam dieta.
Neviem, ci su fakt taki blbi, alebo to len hraju, ale na mne sa asi ucia. Lebo ja som sa stretla iba s takouto bandou tupych hlav. Ako stale robia chyby len u mna.
Takze dnes som zase isla buchat pastou po stole ale uradnicek tyoicky anglican, s typickymi havlovkami a honzitraklami sa skrabal po prehadzovacke a vyzeral, ze som ho nevystrasila. Nevadi, ved nic nie je stratene.
Marcelka, sme hned oproti hendon central parku.
Dam fotky, len som fakt nemala cas, nevedela som ako sa volam, nie ze fotlky.
V Afrike bolo ok, akurat sme sa pri oceane nekupali. Lebo sme tam boli 8 dni z toho 6 bol koniec sveta, prsalo a f ukal silny vietor.
No a potom tie dva posledne dni co svietilo slnko boli vssade vycapene tabule, ze zralok je pri pobrezi a vzdy vecer na prechadzke sme ho videli, ako si tam spokojne plava velky 4 metrovy macek....
Takze ocean bol o nicom. Ale bolo fajn. Ella bola skvela, ona uz vobec neplace. Ju mozete polozit do kuta, dat jej nejaku hracku a tam si lezi aj 5 hodin a hra sa sama. Nepotrebuje ma k tomu.
Aj v lietadle. Let trval 15 hodin a letuska dosla, ze take dieta tam este nemali.
Akurat cestou spat trochu plakala. Uz ju to nebavilo, ale necudujem sa jej.
Inak na Vianoce ideme domov ideme 23.12.
Dostali sme darcek od svokry, Vianoce po 6 rokoch na Slovensku.
Takze uvidim, ci si to este pamatam.

Ok idem uz zhasnut a hura spat. Lebo teraz uz sa mi nechce spavat do 12. Chapete to?

ivanka821
9. dec 2009

fu baby tak si to precitajte aj na 5x. Je to dlhe hrozne

mrk11
9. dec 2009

ahojte

no ja klasicky, ked si najdem cas, tak pocitam, co ste popisali, ale vacinou mi nevyslo, aby som nieco pridala. Dnes idem k GP na prehliadku v 25-tom tyzdni, baby, ja priberam aj z vody, ja som snad pribrala uz 20kg, neviem sa ani zastavit v jedeni. Ale to bude aj tou mojou pracou, cely den kysnem za pocitacom, pohyb ziaden.

tani, ja sa citim nemotorna uz dobrych par tyzdnov a to som este mesiac pozadu za tebou. Vcera ma dobehla spolubyvajuca, lebo, ze ona sice do dialky nevidi, ale ze bezpecne videla, ze pred nou ide nejaka tehotna, lebo takto sa klisu len tehotne. Ja neviem, ako porastiem este do marca.

V sobotu zacinam moje vianocne pecenie, bez toho by sa mi Vianoce ani neratali, ale nepeciem uz 13 druhov, ako zvycajne, ale len 5, akurat z vanilkovych rozkov musim spravit milovanemu 8 davok, lebo minuly rok mi zakazal niekomu dat z rozkov, aby mu nebolo malo - a to som piekla 6 davok!

Pozerame aj nejaky bytik, teraz sharujeme dom, ako vidim ceny bytov, tak sa nam z tejto lokality nepodari vyhrabat ani nahodou.

Poviem ti Ivanka, klobuk dolu, ja uz sa teraz bojim stahovania, a to ani nemame auto. Ja mam z hlodavcov fobiu! Zvladla si to perfektne.

Pekny den vsetkym, snad sa mi este podari tento tyzden ozvat.

simonka99
9. dec 2009

Ahojte mamicky,som sice v UK ale do toho fora som nepisala 🙂 prosim vas o radu-mam 22mesacneho synka a mam podozrenie za ma hlisty-teda to uz je posledna moznost.Neviete,ci tu je bezne v predaji nejaky pripravok alebo musim ist k GP?Dakujem za rady

nippa
10. dec 2009

AHojte kocky...tak konecne ste sa zobudili...uz som myslela ze sme tu len my dve s Tanou..Inak tani rada by som ta videla este pred porodom tak ked bude niekedy stretko tak sa rada pridam. A zo stromcekom cakate az tak neskoro?Inak aj na sk sme robievali len par dni pred vianociami. Ale tu si ho staviame skor ale potom ho davame dole hned po novom roku co na sk az na 3 kralov. Ja by som mohla mat stromcek stale, utvori to taku pohodicku v obyvacke, ze sa len tulime ked pozerame telku a tesime co bude na vianoce, co napeciem, kto pride...budeme mat vianoce doma po 2 rokoch v afrike takze pre mna to budu tie ozajstne tu...aj drahy hovori ze sa tesi na vianoce tu a pritom cele roky co nebol na vianoce doma spominal ake je to tam uzasne a tu nudne...no asi som ho presvedcila na studene vianoce, vonu kolacikov.
Mrk11 ty si 5 tyzdnov viac ako ja...mna vcera jedna na urade vytocila ze nevyzeram tehotna, to akoze v tom zmysle ze si to asi vymyslam....som sa na nu slusne oborila a potom sme sa slusne oborovali obidve...
mrk mohla by si hodit ten recept na rohliky, sice ich uz mam vela ale rada vyskusam z kazdeho a potom budem robit len tie. U nas je to s pecenim tak isto, drahy by sa najradsej nedelil o nic ked pride k lineckemu...ja jeden druh robim tak ze len do neho pridam kokos struhany a peciem ako suche kekse..drahy to miluje.
Simonka ja som sa s hlistami u malej nestretla takze neporadim ale ak mas podozrenie tak rychlo utekaj ku doktorovi a mas po probleme, lepsie si byt ista ako dat malemu nejake kvapky a on sa bude trapit lebo to bude nejaky iny problem.
Ivanka takze bolo super, uz sa tesim na fotky, tusim ta nemam ani na fb musim to preskumat. tam sa asi pridavaju fotky lahsie nez sem, kedze tu sa musia zmensovat.

tani
11. dec 2009

Ahojte, no Ivka tak to ti teda nezavidim, my sa stahujeme dost casto, vzdy to tak hlupo vyjde, tak to vyzera ked len rentujeme a nemame svoje ☹ , ale zatial som tu vzdy mala na pomoc mamku, inac by somsa asi zblaznila, mrk11tak si ma naladila na tie rohlicky tak uz ich mame v zozname aj my 😵, my do nich davame orechy a okrem nich tiez asi tak 5 druhov, Martinka si objednala cokolodave gulicky z bb pudingu a medove rezy , ja take fajne na spodku je orechove cesto a na vrchu velmi fajny cokoladovy krem a grilaz a este take suche vinne hviezdicky no a tie vanilkove rohlicky. uz sa tesim 😝
Marcelka mala si sa spytat tej kravy na urade ci ona mala rohy ked bola tehotna ved v 20tt este na vela tehulkach velmi nevidno ked su tehotne
inac tento tyzden uz asi aj my vyzdobime dom, lebo na ulici este nikomu nesvieti tak nech aspon my uz robime vianocnu naladu ale stromcek dame az na buduci vikend a potom ho mame dost dlho po Vianociach. Kocky a co porabate na Silvestra? ja som nebola vonka na Silvestra uz 3roky ale rozmyslam ze toho roku by sme niekam vyrazili s manzelom kedze tie dalsie roky zase urcite budem len sediet doma, koli malinkemu, ale mi je luto nechat Martinku a mamu same doma na polnoc tak to asi zrobime tak zeby sme sa do tej 12 vratili a pripili si, jaaj tak nemozem teraz ani tancovat ani nic velmi rusne tak to bude len nejaka pokojna silovestrovska vecera.

mrk11
11. dec 2009

Inac, baby, ja ked pozeram, ze na nippe ani nebolo vidiet v 20-tom tyzdni, ze je tehotna, tak len ticho zavidim. Ja uz nosim tehotenske veci najvacsie cislo a uz sa nemam do coho vpratat, som zvedava, co budem nosit po novom roku. Asi si obleciem plachtu. Ale kaslat na to, na chudnutie mam zvysok zivota. 😉

Recept pridam cez vikend. Mozem povedat, ze sme tiez skusali plno receptov a vybrali sme potom ten najlepsi. Tento rok budem piect len vanilkove, linecke (dik za tip nippa, vyskusam jednu davku, kolko toho kokosu tam mam vrazit?), spravim grilaz, karamelove gulicky, orechove keksiky (netusim ako sa presne volaju, skusala som ich minuly rok a mali uspech). No a okrem toho budem este piect opekance (bobalky) - neviem, ci to poznate a polrocne rozky. Len netusim na com zomeliem mak. Nemate nahodou skusenost s mlyncekom na kavu? Ja som nad tym rozmyslala a snad by to ten mak mohlo zomliet. Pozerala som, maju taku za dvadsat libier v argose, musim ho kupit.

My este stromcek nemame, este stale je na povale, najhorsie je, ze zhaname rebrik, aby sme ho odtial dostali (mi tam vylozil moj drahy aj vsetky ozdoby a asi ho rozstvrtim, ked zistim, ze sa im nieco stalo, zberam si totiz slamene ozdoby uz 12 rokov a uz od minulych Vianoc mi ich dava spat dolu...). Spolubyvajuci, co mal rebrik, sa odstahoval, zo stolicky sa tam nedostaneme, susedia nemaju. 😠

Drzte palce, vraj nam ho dnes vecer privezie svagrina, snad to bude v poriadku.

Inac tani, medove rezy mam velmi rada, nerobim ich, lebo manzel ma na alergiu na med, teda raz mi cely opuchol, tak odvtedy sa u nas med pouziva velmi vynimocne.

satanka
11. dec 2009

Ahojte kocky, tak som tu zase🙂 docestovali sme dobre, doniesli sme so sebou zle pocasie, prsi takmer kazdy den co sme tu, Sophia pokracuje v antibiotikach a ja som sa k nej pridala s mojou sestrou dnes, skriabe nas v hrdle, teplotu nemame.
Kika, ako dievcata? Charly je uz lepsie ci este trochu ziarli? Tehulky ako? dufam, ze ste v poriadku.
idem uspat Sophiu, Alex uz spinka
papa

nippa
12. dec 2009

medover rezy...mnam mnam , mamka nam ich vzdy robi ked pride. Mrk11 toho kokosu kolko chces, podla toho ake kokosove to chces, davam ale potom trosku menej muky..ono je to take uplne suche keksikove. Ja budem robit pernicky a kedze sa budu zdobit urobim aj nadovsetko co sa tiez musi zdobit snehom...juj uz sa celkom tesim na to vypekanie...
Mrk11 inak ja mam tehotenske rifle lebo neznasam ako sami vsetko zaryvalo do brucha a bolo to nepohodlne, dnes som si kupila take riflove elastaky zda sa ze mi budu este zacas dobre lebo nie su tehotenske...jedinu tehotensku vec mam hadam tie rible a 2 topy(ktore som este aj tak nemala oblecene). Prave dnes sme sa s Kikou rozpravali ze uz na mne vidno ze priberam...a kde? no samozrejme do zadku ako keby som ho nemala dost velky...vsetky kila co som pribrala mi urcite isli tam. Mrk je nas tu vela co sme tehotne ci rodili takze potom sa budeme podporovat v chdnuti 😉
stanka nech sa malej polepsi aby ste mali pokoj na sviatky.....nastastie sme si uz svoje asi odniesli takze teraz sme vsetci zdravy...

tani
13. dec 2009

Dobre ranko, no Marcelkaaj u mna je to to vzdy tak ze ked priberiem tak vzdy najprv tam kde uz aj tak mam dost, ale teraz uz sa ti zacne tlacit aj brusko a po 25tt to uz ide dost rychlo, ja uz tiez rozmyslam ze si kupim rychle na traky, mam 2 tehotenske ale tiez mi je to strasne nepohodlne ked si ich stiahnem tak ma tlacia a ked ma netlacia tak mi padaju strasne ma to rozculuje kazdych 5 minut ich potahujem 😠 uz som si pytala pod stromcek traky tak dufam, ze potom to uz bude lepsie. co sa tyka chudnutia po porode tak nad tym sa ja vobec netrapim, zatial som vzdy schudla raz dva,aj ked je pravde ze pri tomto tehotenstve som uz teraz pribrala 15kg co bolo predtym pocas celeho tehotenstva.
Stanka tak teda chore na dovolenke to asi nie je bohvie co tak nech vas to cim skor prejde
inac vcera som bola s manzelom po dlhej dobe na veceri a bola strasne mnam ja velmi lubim thaifood obzvlast v tej restike kde sme vcera boli stale si tam davame to iste"whipping tigger" mnami mnami uz by som isla zase 😀

elbel
13. dec 2009

Ahojte
stani prajeme skore uzdravenie
no babi dost ste chude a este sa bavte o chudniti teraz nie ste tucne ste len tehotne 😉 tani povedz mi kde mas velku rit to skor ja by som mala hybat svojou aby nerastla

marcelka ako sa ma kika s rodinkou pozdravuj ju od nas

no ja este neviem co napeciem tento rok ale urcite napeciem linecke lebo tie deti miluju a dalej neviem pominule roky som vypekala aj 6 druhov lebo tu bol stale niekto a mal kto pojest teraz neviem neviem nechcem si napiect aby som to potom aj musela jest 😅
my este velky strom nemame ale deti maju postavene svoje malicke stromceky a mame vyzdobene okna a aj svetielka su vonku nahodilo to taku vianocnu atmosferu len deti sa nevedia dockat kedy budu vianoce a chu uz aj velky stromcek tak som im povedala ze postavime buducu nedelu ze potom pride santa

diamand
autor
14. dec 2009

caute zienky, ako sa mate?

Mne dnes rano odisla svokra, takze od dnes gazdujem sama. Malicka nam rastie ako z vody, Charly uz neziarli, vlastne to trvalo len prve dva dni a potom uz bola ok. Ja nebudem vypekat nic, preto ze som anti talent, navarim vsetko mozne ale pecenie nie je moje cafe. My sme postavili stromcek v sobotu a krpci sa strasne tesili a teraz uz len cakaju na darceky. Boli sme s drahym v Smyths v sobotu na nakupy tak uz mame konecne nakupene, akurat musim nieco kupit este Vladovi.

Inak by sme si mohli este pred Vianocami naplanovat nejake stretko bolo by to super, napr. aj na buduci tyzden ked uz budu deti doma, niekde v topsy turvy, take vianocne posedenie co vy na to?

mrk11
14. dec 2009

ahojte, strasne som nezorganizovana, recept na vanilkove vam hodim zajtra, najneskor v stredu. Akosi som si ho nepozrela, lebo som tento vikend len piekla linecke (plnit ich budem 2 dni pred Vianocami) a tiez som piekla orechove kolaciky, tie budem tiez plnit pred Vianocami. Vanilkove som nestihla, a vcera som si spravila volny den.

ja mam tehotenskych nohavic sestoro, ale dobre su mi len 3-je, z ostatnych som uz vyrastla. Dvoje su tehotenske, ale take elasticke rifle, a hrozne sa bojim, ze sa uz ani do nich po sviatkoch nevpracem. Uz nechcem nic tehotenske kupovat, ale asi budem musiet. A uz ma to stalo dost vela penazi. Ja som pribrala 2 konfekcne cisla, a momentalne uz nosim 16-tku, tak si viete predstavit, aky obor som. Do prace mozem rifle len v piatok.

Kolegyna je o 4 tyzdne dlhsie tehotna a ma polovicne brucho. ale kaslat na to, hlavne nech je Ela v poriadku, naozaj mam zvysok zivota na chudnutie.

Darceky mam uz vybavene vsetky, co je super, tento rok sme ani toho vela nekupovali a aj tak som 90 percent objednala cez internet.

Na stretko ja urcite nedorazim, uz mam naplanovany kazdy den buduci tyzden, ale urcite sa s vami rada spoznam pri inej prilezitosti. Predpokladam, ze to ani nebude skor, ako az ked sa mala narodi, lebo ja uz teraz chodim ako pred porodom, co este dalsie 3 mesiace... No a kedze cestujem od pondelka do piatku do a z centra, tak cez vikend nechcem znova, hrozne ma to unavuje.

Zatial pekny zvysok dna.

diamand
autor
15. dec 2009

ahojte, kde ste vsetky?

ja tu v napati ocakavam spravu od Marcelky, dnes ma scan tak som zvedava ako to dopadne a ci sa im krpate ukaze, boze uz sa neviem dockat co to bude a ona vam to tiez hned urcite oznami. Ja som si prave navarila, Alexy spinka a Charlynka sa pekne hra tak mam chvilocku cas na net.

Inak ja som tehotenske nohavice nenosila vobec, cely cas som bola v leginach alebo v teplakoch tiez ma tie tehotenske gate a rifle akosi tlacili na brusku, ktore bolo od zaciatku dost nizko.

A este k tomu stretku kludne by mohlo byt aj v sobotu alebo v nedelu ak vam to vyhovuje, ale vidim ze nikto sa nehlasi tak mozno z toho nic nebude, asi ste vsetky busy s vianocnymi pripravami. Zatial paaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre