Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

fouchard
15. dec 2009

caute baby!

dufam, ze som trafila spravnu stranku - hladam kontakty na mamicky a bud. mamicky zijuce v londyne. som v 30 tyzdni a pomalicky sa blizim k finale 🙂 nepoznam tu ziadnu tehulku zo slovenska a tak rada by som sa podelila o zazitky, ci skusenosti a pod....poznate to : kamosky vas sice vypocuju, ale tiez sa chcu bavit aj o niecom inom ako o vasom tehotenstve a mne momentalne moju mysel len moja malicka zamestnava..

tiez materska dovolenka mi coskor zacina a ja dostavam "strach" z tolkeho volna, ale aj bliziaceho sa porodu 🙂

docitala som sa tu, ze sa stretavate (alebo len planujete) - rada by som sa pridala, ak nie teraz - urcite nabuduce.. byvam v SW..

zatial sa majte..

tani
15. dec 2009

Ahojte no servus Kika tak konecne si si nasla trosku casu, nemame starosti s vianocnymi pripravami, rada by som vas videla ale sme nejake nachladene.
Marcelka uz nas nenapinaj a daj nam vediet!!!!
Ahoj fouchard vitaj medzi nami , si v spravnej teme

mrk11
16. dec 2009

Ahojte

slubovany recept na vanilkove rozky:

300 g hladkej muky
40 g praskoveho cukru
100 g orechov
200 g Hery
2 zltka

praskovy + vanilkovy cukor na obalenie, obalujeme za horuca

Musim povedat, ze sme skusali niekolko receptov, tento sa ujal a robim ho uz roky-rokuce. Tento rok prvy krat nepouzijem Heru, ale anglicky tuk na pecenie (zabudla som ako sa vola), ale nemyslim, ze by sa tym nieco pokazilo.

Ahoj fouchard. Pozeram, ze ty to uz o chvilocku budes mat za sebou. Ja mam este 14 tyzdnov cas, to hovorim aj tej nasej malej princeznicke, aby nic nevymyslala 🙂

nippa
16. dec 2009

Ahojte babizne. Sory ze som sa hned neozvala, po scane sme isli s drahym na obed a potom mi prisla kamoska....no sprava je taka ze nie je.... ☹ male sa nechcelo ukazat aj ked je to take zvlastne ako nam povedali ze to mozno bude dievca. Najprv nepozerala na sex ale merala hlavicku a ostatne veci...to nam oznamila ze babetko bude mat dlhe nohy..hovorim drahemu ze si teda moze byt isty ze je to jeho 😀 potom sme skusali aby sa babo otocilo lebo lezalo tak ze nic nebolo vidiet....dost dlho pozerala srdiecko a zavolala aj nejakeho ineho sonografa(tak sa to vola po slovensky?) ale nakoniec sa uzhodli ze vsetko je tam fajn...no a kedze sme uz zaberali dost velky cas tak rychlo este chcela pozriet sex...vtedy povedala ze sa jej to neda vidiet ale na zaciatku sa jej zazdalo ze to je asi dievca ale ze sa to vobec neda potvrdit kedze sa male skryva....no ale volala babetko 'she'...tak neviem ci je to clue alebo sa potom nechala zviest s tym co sa jej zazdalo na zaciatku....takze na vianocnych vypredajoch nepojdem crazy ako som chcela ze si vsetko pokupim....skoda...chcela som to mat potvrdene
Mrk dakujem za recept urcite ho urobim. Pocuj ta Hera to je maslo? ja napr. do lineckeho davam Stork(je to maslo na pecenie) asi smetol u nas...ale here je ten stuzeny tuk? myslela som ze rozky sa robia tiez z masla...daj vediet nech to nepokazim

Fouchard vitaj v teme, teda medzi nami, je nas tu vela tehotnych alebo s malymi babetkami takze kludne sa o starosti a radosti podel s nami. v sukromnej poste ti poslemi link na nejake skupiny kde najdes mamky aj vo svojom okoli ze by ste mohli aj na kavicku vyrazit. Uz vies co cakate? Odkial je manzel? ako dlho si v UK? Planujete ostat?
ostatne koceny, ak mate nejake velmi oblubene receptiky tak sem s nimi nech to poskusam..rada vyskusam nieco nove..alebo obnovene receptiky...hlavne nech je to jednoduche 😉

mrk11
16. dec 2009

Nippa, Hera je na Slovensku stuzeny pokrmovy tuk na pecenie - podobne ako smetol. Mne nasi zvykli poslat na zaciatku decembra balik so vsetkymi surovinami, takze preto som doteraz pouzivala slovensku Heru a az tento rok som im povedala, ze s tymto bruchom nebudem piect mojich obvyklych 15 druhov (ja som naozaj piekla ako blazon), ze si vystacim so surovinami z UK.

Teraz som kupila Storck a idem to vyskusat, ci mi to bude vyhovovat.

Inac, ja do lineckych pouzivam klasicke maslo, ale ja ich robim uplne miniaturne a tenucke. Chystam sa ich tento rok vyzdobit roznymi polevami, a naplnit maslovo-citronovou plnkou. Doteraz som ich robila dzemove, len prvy rok, co sme tu boli, kupila som polsky dzem a kedze ich robim take tenucke, kompletne sa mi rozpadli, a boli akoby namocene vo vode. A kedze tento rok sa mamin domaci dzem uz minul - musi kvoli nim byt trochu tuhsi, tak ich radsej naplnim tou maslovou plnkou. Som zvedava ako to ohodnoti manzel, on sa za tymi dzemovymi siel utlct, a nema velmi rad, ak takto razantne zmenim nieco, co mu chuti.

tani
16. dec 2009

Ahojte my sme dnes tiez boli skontrolovat malickeho, ale nie nascan len u midwife, vsetko vyzera OK malicky uz je dole hlavickou dufam, ze tak uz ostane, uz som si vyplnila form na tem health inpregnancy grant po Vianiociach sa zide kazda korunka a to Martinka este ma 27.12. narodky. uz sme si vyzdobili dom okna a tak najlepsi je Santa co som kupila tohto roku vyzera ako by nam ozajstny Santa liezol po dome 😵 cez vikend urobime stromcek a zaciname pecenie teda ja budem len taky kuchtik lebo moja mamina je v peceni expert. darceky mam pokupene zatial len pre Lilcu tie som kupila prve lebo som sa bala ze sa vypredaju vzdy leti nejka hracka podla toho co pustia do reklamy posalia deti no a tie potom nemaju tyzden pred Vianocami vsak to urcite poznate.
Marcelka tak budete musiet tiez pockat ako Kika, teda ak nepojdes naprivate scan, zatial kupuj biele a bezove veci tie su aj tak pre novorodeniatko najkrajsie, ale vacsinou vtedy hovoria ze su nie si isty ked je to dievcatko, aj ked samozrejme su aj vynimky ked naozaj chlapcek lezal tak ze si to tam zakryval. hlavne je ze je vsetko ok, preco musela volat niekoho na pomoc mozno len nevedela nieco odmerat a este nie je taka skusena, nie? mna tiez poslala n achvilu von sa prejst lebo nieco nemohla odmerat.
inac ja kupujem Heru, Ceru, zlaty klas , sodu bikarbonu a take tie SK prisady vsetko na golders greene v Dukle. uz sa mi stalo ze som nahradila nieco co ma byt akoze to iste a nemalo to tu pravu chut.

nippa
16. dec 2009

Mrk na pecenie pouzivam Stork cele roky, je to uplne super. Takze pouzijem ten, uz som si aj kupila ako sme boli v Asde. Linecke tiez plnim lekvarom a niekedy poprskam cokoladou. Prave som si pozerala nejake recepty na nete, chcem robit tien cierno-biely kokosovy nepeceny zakusok. A uz mi drahy hovori ze nech robim co chcem ale hhlavne nech urobim vela tych lineckych kokosovych....na zaciatku tyzdna si zamiesim na pernicky a asi 22ho ich zacnem piect a ako budem robit nadovsetko tak ozdobim naraz s tou penou aj perniky.
Tani ona hovorila ze sa jej zdalo ze jedna srdcova cieva(tusim tak sa to prelozi) je hrubsia ako druha a nevidela vsetkky srdieckove komory..no nakoniec to pozrel aj este iny sonograf a zhodli sa ze to vyzera ok....mozno nebola skusena ako hovoris...Inak aj ja mam tusak ze asi to teda bude dievca len nechcem sa pripravovat lebo potom zacnem nakupovat neutralne dievcenske 😀

elbel
16. dec 2009

ahojte

tehulky hlavne ze ste vy aj miminka v brusku v poriadku 😉

marcelka ake su to neutralne dievcenske 😀 😝

tani to mas pravdu detom treba hned kupovat lebo co leti tak je rychlo prec aj dnes som este bola pozriet toysrus a su napoly vybrakovany regale plne ale rovnakych hraciek a to co chces tak nenajdes....

predtym nez sa tu dal kupit nas smetol tak aj ja som pouzivala stork na pecenie ale pravdu povedat tak to neni ono tak som pouzivala maslo potom uz som zohnala polsky smetol a teraz uz kupujem nas a kolaciky su mnam

nippa
16. dec 2009

adi ved prave take nie su a ak sa naladim ze je to asi dievca tak to budu take skor dievcenske veci aj ked nie hned ruzove....prave preto budem radsej cakat a nepriznam si ani jedno ani druhe aj ked myslim ze je to teda dievca...aspon ze uz mame meno(ak ho teda nezmenime)pre chlapca sme sa nevedeli dohodnut tak mozno sa ani nebudeme musiet 🙂
Adi moja mamka pouziva Stork do vsetkeho, ja v tom nevidim rozdiel..ale samozrejme som nemala maminkine ozajstne slovenske vianocne vypekance 13 rokov...uz sa tesim na pecenie....len nechcem to robit prilis dopredu lebo drahy to ma radsej chrumkave ako makke aj ked u nas sa to tak narocky robi este sa to aj dava odmaknut....ale ku koncu vianoc to bude odmaknute az az...teda ak to vobec vydrzi

tani
16. dec 2009

No Marcelka a co tak prezradit to meno!!!!

sonickaf
16. dec 2009

Ahojte vsetky,

Ja som tu nova a rada by som nasla niekoho v mojom okoli s kym by som sa mohla delit o tehotenske zazitky, starosti a vsetko s tymito vecami spojene. Som v Londyne - BR6 a zijem tu 7 rokov. Minuly rok som sa vydavala a toho roku cakame babatko .. Skusenosti nemam ziadne.. nikdy som nerobila au-pair tak malym detom.. a tak som trosku ako hodena do vody a plavam.. ale zatial je to vsetko v pohode..
Budem rada ak sa ozve nejaka spriaznena dusa....
Dakujem
Sonia

mrk11
16. dec 2009

dik, Nippa, ja to hned v sobotu vyskusam, ja totiz tych vanilkovych musim spravit 8 davok a to ja ich robim take miniaturne, jednohubkove, cize sa usulam, ale do Vianoc ich snad stihnem. Ja som tento rok vynechala perniky a vlastne aj dalsich 10 druhov, ja budem rada, ked to cele zvladnem, ved s tymi davkami, co robim, tak to vyda za tych mojich obligatnych 15 druhov 🙂

vitaj Sonia, ja tu tiez nie som dlho a malokedy sa aj pridam, len teraz mam v praci celkom prijemne chvile nicnerobenia, tak sa mi podari aj ozvat. Ja som uplne opacny koniec, nedaleko Heathrow, v tvojich koncinach som bola len raz, ked sme boli na leteckej show (Bigin Hill).

Baby, je tu z vas niektora, ktora je v UK menej ako 5 rokov a po narodeni dietatka potrebuje vybavovat slovenske doklady? Mna by len zaujimalo, ze ked to budem vybavovat cez ambasadu a pride mi slovensky rodny list, dieta by malo byt prihlasene na mieste trvaleho pobytu matky do 3 dni od vydania rodneho listu, co je teda nemozne, ak to budem vybavovat odtial a hlavne nemam to sancu do 3 dni stihnut. Ako mi odporucate vsetky tieto formality vybavovat? Ja uz sa teraz tymito vecami stresujem.

Inac, uz len 2 pracovne dni, potom ma cakaju 2 tyzdne dovolenky, este 6 tyznov v praci, potom mesiac dovolenka a nakoniec materska. Teda, toto je moja predstava a verim, ze mala na mna nechysta ziadnu podpasovku 🙂

V pondelok som sa zblbla a objednala som jej kociar a dnes som si aj vydychla, ze ako dobre, lebo mi odtial volali, ze na tento typ je dodacia lehota 9 tyzdnov, no chvalabohu, ze som to vybavovala v takom predstihu.

Inac, Nippa, s tym ultrazvukom, ja som mala 2, jedna sa zaucala - ta robila tie zakladne merania, a potom nastupila lekarka, baby, ja som na tom scane bola 1 hodinu a 40 minut. Neviete si predstavit, ja som sa uz po prvych 40 minutach modlila, nech uz skoncia, taka som bola ubolena, tak ma tlacili. Malej potrebovali odmerat nejake veci, a kym ta lekarka nebola spokojna, tak dovtedy to premeriavala, hladala lepsi pohlad, u mna hladala 5 roznych veci, poviem vam, ze dakujem, som rada, ze to mam za sebou.

Mala ste niektora scan v 32 tyzdni? Ja mam kvoli tej mojej blbo polozenej placente, vraj to netrva tak dlho, ze vraj nejakych 20 minut. Pytam sa vlastne, ci ste niektora mala cisarsky. Lebo pokial sa to s tou mojou placentou nepohne, tak dalsi scan mam o dalsie 3 tyzdne. Vlastne viete mi povedat v akom casovom obdobi sa ten cisarsky pred normalnym terminom porodu robi? Inac, ja by som si to najradsej odrodila klasicky, so vsetkym, co k tomu patri, len nech ma nerezu, nech sa viem okolo malej normalne hybat.

Jemine, ja som popisala.... No neviem, ci to vobec niektora budete citat...

nippa
16. dec 2009

Ahoj Soni, asi byvas od nas trosku daleko ale o tehotenske a mamickovske diskusie sa mozes podelit aj s nami online... takze vitaj a dufam ze sa pridas...
Mrk scan z mojej skusenoti trval vzdy tych 20 minut maximalne..alebo ze by sa to len tak zdalo? ja som vzdy sklamana ked mi povedia ze uz su skonceny....inak na scan v 34 tyzdni bola aj Kika a asi pojdem aj ja uz sa neviem dockat hadam sa dozviem co to teda cakame. Ja budem mat preto ze nasa prva mala bola velmi velke a dlhe babetko takze komplikovany porod a chcu na isto zistit ci aj toto babo nie je velike...aj ked dlhe nohy uz mame potvrdene....
Tani meno mame zatial Ria Nnenna O.(priezvisko). Nnenna vlastne: tu je preklad z netu
NNENNA
Origin: Igbo
Means "father's mother" in Igbo. This name is sometimes given to a child when it is believed that she is a reincarnation of her paternal grandmother.

mne sa toto meno strasne paci, ja som ho vybrala a svokra sa urcite naramne potesi...padlo aj meno Rebecca po svokre ale to nechcem lebo druha strana by ziarlila...no a kedze som si uctila svokru tymto sposobom tak drahy povedal ze prve meno nech je teda po mojej mamke. Maria sa mi nepaci tak sme to skratili na Riu (tak mamku volali za mlada) Takze sa tesia obe....asi to uz nezmenim kedze som im o tom uz aj povedala 😅

jeej som sa ale rozpisala ale to je Mrk navine ze ma tak naladila jej dlhym prispevkom 😝 ale pozeram na hodiny nejak som to pretiahla, pozerala som este panelak...dobru noc

nippa
17. dec 2009

ahojte. v sobotu sme dohodnute s dievcatami ist do Topsy Turvy v Brent Cross. Budeme tam asi okolo 1-2hej tak kto chce nech sa prida. Tehulky ak mate cas tak sa pridajte tiez aspon sa spozname. Dame kavicku a pokecame.

mrk11
17. dec 2009

Ahojte kocky,

ja som to uz niekde pisala, mame naplanovany kazdy den az do Vianoc. Ale rada vas vsetky spoznam pri inej prilezitosti. Nepocitam, ze to bude skor, ako ked sa mala narodi, lebo predsa len, vsetky ste dost daleko a pre mna je to cestovanie cez cely Londyn, tak si raz spravim taky celodenny vylet s malickou, ked bude nejake stretko. Podla mna maj to isti 🙂

fouchard
17. dec 2009

caute baby!! hlasim sa opat (s malou odmlkou) - vcera som vam toho tolko popisala a ked som to konecne odoslala, niekde sa to stratilo ☹( bola som mierne vytocena 😒 a tak som to vzdala namiesto pisania odznova..teraz dufam, ze sa mi to nestane opat 🙂 - pre istotu vsak vsetko skopirujem predtym ako to odoslem ...

citam, ze skoro kazda z vas vypeka na vianoce - predpokladam teda, ze sviatky stravite tu v uk..?! ja si budem musiet pockat na to domace pecene az po vianociach, kedy mi ako kazdy rok ocino posle balicek 🙂) inak cez vianoce budeme u manzelovych rodicov v parizi - ale len par dni..dufam, ze zvladnem v mojom stave tohtorocne vianocne cestovanie a nechytim ziadnu pliagu ako vzdy, ked som bola niekde mimo tento rok ☹

mna caka tiez growth scan v 34 tyzdni -presne 2.januarovy tyzden..velmi sa tesim, ze este uvdiim moju malicku pred porodom a zistia, ci je uz v spravnej polohe..ako ten cas ubieha, zacinam dostavat "strach" z porodu...uz som zacala chodit aj na antenatal classes a vsetko to, co tam preberame, ten moj strach viac umocnuje ☹ uz niektora z vas rodila v uk?? inak, co sa tyka zdr. starostlivosti - som nadmieru spokojna (mozno aj preto, bo som na rizikovom, som stale monitorovana a vo vsetko beru naozaj dokladne)..

ja este stale pracujem, a chcela by som potiahnut tak 2 tyzdne aj v januari (hned po mojej dovolenke). zatial mam matersku nahlasena mesiac pred porodom- uvidim, ci to zmenim a odidem skor...neviem sa uz dockat - ako sa budem venovat samej sebe - bo teraz fakt - z prace ako zbity pes chodievam a nemam na nic cas..

Nippa - dakujem za link! ten brent cross v sobotu nestiham, ale dufam, ze vas uvidim po vianociach..velmi sa tesim 🙂)

tani
17. dec 2009

Ahojte, tak mi v sobotu zial asi tiez nepridem Lily sa dnes zobudila s 38.5 ☹ dost kasle a sopli pochybujem ze jej bude do soboty dobre. KIka ides aj s maliclkou?

nippa
17. dec 2009

no takze nikto...uz sa nas par stretava takze ak nieto cita kludne nech pride kedze vy vsetky nemozete.
fouchard mysim ze sme tu vsetky rodili v Uk. Ja som osobne bola velmi spokojna aj napriek komplikovanemu porodu. Strasne sa teraz bojim prave preto ako to bolo prvy krat. aj ked som nic necitila lebo som mala epiduralku ale po porode som si nesadla 2 tyzdne..Kika ta uz beha ako keby sa nechumelilo a priznala sa ze ako prisla z nemocnice(v ten isty den ako porodila) uz sa zvrtala doma, len mama ju musela vyhanat nech oddychuje.
Tak sa modlim nech je to lahke a hlavne rychle. Ja som na na nijake classes nechodila, aj tak som mala strach, keby som vedela co ma caka tak by som bola este vyplasenejsia...takto to islo tak ako to prislo 😒
Tani malicka nech sa co najskor uzdravi nech mate kludne vianoce....

diamand
autor
17. dec 2009

caute, ano Tani idem aj s malou, skoda ze nepridete ☹

fouchard - ja som porodila vsetky tri deticky tu v UK a tiez som nad mierom spokojna ako uz pisala nippa

nippa draha neboj sa na koniec budes ako ja in and out of hospital, aj ja som sa tak bala hlavne po porode s Charly a tento posledny bol fakt easy

nippa
18. dec 2009

no to sa snaz im si aj ja hovorit....ale to je to ze ty si rodila po 2 rokoch ja budem skoro po 7mich...takze bojim bojim 😅

fouchard
18. dec 2009

tak to ste ma trosku upokojili 🙂 bolesti sa az tak nebojim, ako komplikacii a toho, ze budem sama, ked to na mna pride..co som pocula, tu to nie je tak ako na slovensku, ze ked vam odtecie plodova voda, alebo dostanete kontrakcie - idete do nemocnice - tu az ked ste uplne otvorena a mate kontrakcie kazde 2 minuty, ci co (ak pridete skor, poslu vas domov)......dufam, ze to u mna pojde rychlo a lahko..

ak je to normalny porod prirodzenou cestou, je u vas len midwife?? alebo aj niekto iny z personalu?? mate niekto skusenosti z chelsea & westminster hospital??

pozeram z vasich profilov, ze uz mate deticky..ta tvoja je krasna nippa!! a paci sa mi aj meno pre tvoje dalsie babo 🙂 ja som chcela dat len meno matilda, ale ako pamiatku na moju babicku, ktora umrela tesne predtym, ako som sa dozvedela, ze som tehotna - rozhodla som sa pre "matilda emilie" ..

inak, chcela som sa este opytat na nieco vas skusenejsich - dufam, ze to opisem tak, ze sa to bude dat pochopit 🙂 (midwife uvidim az v novom roku a dovtedy asi nevydrzim) :
- ked som lahmo v sede, resp. v sede som opreta viac ako 90 stupnov - v oblasti pupocnika sa mi spravi taka akoby plytcina (take prepadlnute brusko v strede), ktora sa vsak da opat do normalneho stavu, ked sa posadim alebo vstanem..je to take zvlastne, a nikde som o tom nenasla ziadne info...viem, ze v brusku nie je nic kompaktne, a ze sa vsetko taha v smere gravitacie - ale je to take cudne - ked sa posadim, akoby sa ta cast naplnala vodou - je to ok?? mate s tym skusenosti?? aj pokozka je na tom mieste akasi jemnejsia a zilky viac vidno...

budem rada, ak este budem pocut od vas...ak nie - prajem krasne sviatky !!

ivanka821
18. dec 2009

Ahojte.
Nejako som nemala cas sa vam ozvat. Ellinke idu zubky tak je to take.
Dnes sa mi nic nechce, len sa motkam ako prd v gatach....
Musim ist kupat Elly, ale ona je taka poslusna, caka a mne sa fakt nechce.
V stredu ideme na SVK tak nastastie budem doma a nemusim nic nic.
Ideme s Marekom na 3 dni do wellness mama nam dala darcek na Vianoce, tak si dufam oddychnem.
Zajtra by sme mozno aj dosli, o kolkej tam budete?
neviem, musim ist na Warren street.
takze neslubujem

nippa
18. dec 2009

Fouchard, Matilda je krasne meno. Mne sa paci Mathilda 🙂 Inak aj moja babka bola Matilda volali ju Matilka 😀 . S tym bruchom neviem, neporadim ale ak sa citis fajn tak sa nemusis bat, hlavne kremuj kremuj kremuj. Ja kremujem aj rano aj vecer. Nastastie po malej sa mi neurobili strech marks na bruchu tak to prezijem hadam aj teraz.(aj ked ich mam po bokoch ale to som mala este pred tehotenstvom, no dvojdielne este mozem cez leto nosit 😉 )

Este k tomu otvaraniu, mne zacali kontrakcie a do polhodiny som bola v nemocnici a nechali si ma tam, teda mala som na vyber, ked ma pozrela tak som bola na pol centimetra otvorena. Kedze si prvorodicka tak ta nenechaju tak dlho cakat. Ja som druhorodicka ale ver mi ked to na mna pride tak cakat nebudem lebo moze sa stat ze budes cakat prilis dlho a potom ti uz nedaju epiduralku lebo nebude cas(teda ak ju chces) Ja som nechcela ale nakoniec som bola rada lebo som mala strasny porod. o toto sa vobec nemusis bat, a ak to nemas do nemocnice blizko tak tiez to pomoze ze ta neposlu domov. Zalezi ci maju miesto v nemocnici. Ja som bola v nemocnici 2 dni pred tym ako sa mala narodila, pomaly som sa otvarala a to som uz tyzden prenasala. Pri porode mas midwife(ja som mala 2) ale ked nastali komplikacie tak hned doleteli 3 doktory a rychlo konali. Hlavne by som ti radila ist rodit poriadne do nemocnice a nie do birthing centra. Ja som nemala komplikacie cele tehotenstvo a vidis nakoniec som mala stastie ze som bola v nemocnici a nie v birthing centre co mam 2 minuty od domu. Kika tam bola s druhym babom ale mala komplikacie tak s tretim bola uz v nemocnici.

Ivanka tak pridite, budeme tam okolo 2hej. Radi vas este pred odchodom uvidime, mala uz musi byt vyrastena.

ivanka821
19. dec 2009

Caute.
No pisala som aj Kike, ja som nejaka cudna, odkedy sme sa prestahovali nemam naozaj na nic chut.
Takze dnes som sa zobudila o 12tej, Ella si vedla mna poslusne chrapkala, Marek ju naucil zaspavat s flaskou, takze
ona bez mlieka uz ani nezaspi. Je to brutal, lebo sa bojim, ze sa moze zadusit. Ale vraj deti v tomto veku vedia spat a sat.
Takze som sa zobudila o 12tej a volala Marekovi, ze ci nejdeme este nieco kuknut do Brent X. Ze tak o 2 mozme ist z domu. Kym som sa vytratarila z domu, bolo 5.30. Absolutne som nemozna, som zvedava ako to bude, ked pojdem spat do prace. Ze 3 hodiny budem meskat. :D
Este som Marekovi zohrievala jedlo a zhorela mi mikrovlnka. To jaka pecka, ze? Podla mne tento novy byt je nejaky prekliaty. Mam nejaku smolu na veci, ktore robim. Aj som znicila dlazbu.
Naviac baby, vy co ste mali epiduralku, nemavate z toho nejake troubles?
Proste od tohoto dna ako sa Ella narodila mavam take migreny, ze vracam a vracam a tak ma boli hlava, ze ked lezim v posteli mam pocit, ze akonahle pohnem malickom roztrhne mi hlavu.
To nemozem mat svetlo, nejake zvuky, len sama zabednena.
Uz som navstivila aj homeopatku, povedala, ze doslo par ludi za nou a ze im pomohla.
Tak neviem. Ok idem do vane a spat.

nippa
20. dec 2009

Ahoj Ivanka. Takze sory zlato, len oddychuj a urob si nejaky rezim, mozno za to ze mas vsetko hore nohami(myslim casovo) tak sa citis na nic. Skus sa zobudit v urcitom case , nauc tak aj malu(bude to lahsie ked pojdes spat do prace) a chod spat tiez na cas. Inak moj svagor mava migreny aj z kurenia, ked je moc teplo alebo z toho sameho vzduchu co je v izbe z radiatora. Ani tabletky mu nezaberavaju.
Viem ze vela ludi pripisuje vela veci epiduralke a mozno na tom aj nieco je ale mne nic nie je teda aspon ked je to nepripisujem epiduralke. Kamoska sa stazovala ze ju urcite boli chrbat z epiduralu ale kedze bola tehotna 9 mesiacov a ta vaha nebola malicka, a potom sa 9 mesiacov zohybala k malej na kojenie a dvihala ju hore dole este roky po porode tak si myslim ze to afektuje aj chrbat..
Myslim ze to vsetko suvisi s tym ako si zmenila zivotny styl lebo ked si chodila do prace tak si vsetko robila pravidelne. Skus cerstvy vzduch na hlavu a pit vodu. Ak nepomoze chod doktorovi nech ti porobi nejake testy.

nippa
21. dec 2009

Mrk takze hlasim ze som robila tvoje vanilkove rozky....ukladam recept a budem robit uz len tie...su fantasticke 🙂

diamand
autor
23. dec 2009

Caute,

len som Vam chcela s celou mojou rodinkou vsetkym zazelat Stastne a Vesele Vianoce (a vela darcekov) 😀

tani
26. dec 2009

Ahojte Kikus diki, tak co kocky ake boli Vianoce?? pochvalte sa co ste dostali, Ivanka no teda s tou batozinou si mala riadnu smolu a kde ju nakoniec nasli?? ja som bola tieto Vianoce taka chora asi prvy krat v zivote, no a nakolko som nemohla brat lieky bola to katastrofa, uz sa to chvalabohu zlepsuje, Lily brala antibiotika tak uz je jej tiez ovela lepsie, bola dost chorucka, ale to najhorsie ju nastastie preslo uz par dni pred Vianocami. predstavte si ze ja som Lily musela vcera zase balit darceky , lebo ich chcela zase otvarat, tie iste ale by ste umreli aka toje herecka sa tvarila aka je hrozne prekvapena 😀 no idem lebo uz chce aby som jej zapla nieco na you tube zachvilu jej bude treba vlastny pc 😅 vsetkym zelame krasneho Sivestra!! my este mame oslavy aj zajtra MAtulka ma narodky 14 rokov!!! zachvilu robim svadbu 😀 😅

diamand
autor
26. dec 2009

tani aj nasa charly mala noc pred vianocami vysoku teplotu ale na stastie zabral nurofen ale kaselma hrozny a mna tiez zacina pobolievat hrdlo. Matke zelame vsetko naj a veru uz by si mala zacat veno chystat,inak pozerala som fotky na fb uz mas pekne brusko, pekneho silvestra aj vam

nippa
26. dec 2009

ahojte babenky.Ake boli vianoce? Kika dakujeme za navstevu, hadam Alexy nemala sok z toho hluku ale aspon pekne spinkala ale tolke pestovanie sa jej urcite pacilo 😉 My sme nakoniec mali strasne vela ludi, dnes som cela dolamana ale navstevy uz zacali rano....teraz idem pozerat Nekonecny pribeh s Phlilipkou. Majte sa krasne, kika my sa hadam do noveho roka uvidime tak si zazelame osobne...ostatne babenky vsetko dobre do noveho roka a vela zdravia, stastia a penazi a hlavne zdrave nove babetka a lahke porody kedze k nam pribudne tolko prirastkov na buduci rok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre