Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
2. feb 2010

ahojte, dnes som bola u midwife, vsetko ok chvalabohu, vicky aj ja mam tak ze kazde 2 tyzdne a to som myslela, ze ja uz budem mat posledne tyzdne kazdy tyzden kedze uz mam po 35r. ale nie asi to len vtedy ak su nejake problemy, inac Vicky rodime skoro naraz, 3.3 je pekny datum to by sa mi pacilo ale aj 22.2. 😵 ale to ja len tak srandujem hlavne nech je malinke ok a nech to netrva prilis dlho, ja mam zatial s rodenim velmi dobru skusenost, ale to som mala malinke dievcatka a uz dnes mi midwife povedala, ze babo bude zrejme vacsie ako tie doteraz

mrk11
2. feb 2010

tani, to som rada, ze je vsetko OK, ja mam stretko s GP zajtra poobede.

vicky, ja som si pozerala d svojho harmonogramu, tak aj ja mam stretnutia len raz za 2 tyzdne az do konca tehotenstva.

fouchard: ako si dopadla, co ti odporucali?

fouchard
2. feb 2010

no bola som vedla ako ta jedla.. robili mi aj scan a zistilo sa, ze je stale hlavickou dole, akurat sa pretocila na druhu stranu...a o nieco hlavicka vystupila hore, bo predtym bola zahniezdena na 4/5, teraz je uz len na 3/5..mna pomylilo to, ze teraz citim kopanceky ovela ovela nizsie ako normalne (uz nie pri rebrach, ale skor na boku)a tiez na druhej strane, plus ked ma stikavku, citim to vo vrchnej casti bruska, namiesto spodnej (a uz vobec necitim medzi nohami ako kedysi)...a tiez celej tejto zmene predchadzalo velke presuvanie sa v brusku az som nechapala, co sa deje.. tak ale teraz som spokojna, bo som mala riadny strach..

baby, vsimla som si, ze ja som dalsia na rade..teda ak ma tani a vicki nepredbehnu 🙂 inak tiez mam stretnutia u MW a u doktora kazdy 2. tyzden - ale kedze to mam na striedacku, som na kontrole kazdy tyzden...este aj v 40-tom tyzdni mam appointment - dufam, ze uz vtedy nebudem musiet chodit..

vicky, ja som najskor hrdinka chcela ist bez "pain relief", ale uz som si to rozmyslela, a tiez asi poziadam o epiduralku..mne nippa poradila nechodit do birth centra, ak by nahodou boli nejake komplikacie - vzdy lepsie byt v nemocnici..

ja rodim (teda aspon dufam) v chelsea a westminster a spolieham sa, ze to na mna nepride v case, ked bude hrat "chelsea" futbal- bo to sa vzdy cesta uzavrie a tie vsetky ostatne su zatazene trafikou.. - ja vzdy rozmyslam len nad tymi negativami, namiesto toho, aby som sa tesila, ze uz coskor uvidim moju malicku (sa mi snivalo, ze to bude chlapec 🙂) - vsetko mam nakupene v ruzovej a ani meno nemam pre chlapceka, tak hadam sa doktorkovia nepomylili 🙂

mrk11
3. feb 2010

ahojte

som rada Fouchard, ze sa to nakoniec tak vyvrbilo. Ja som bola dnes u physioterapeuta, tak mi potvrdil, ze mam carpal tunnel syndrome a ze to zaberie velmi vela casu, urcite to nebude zalezitost jedneho roka, aby sa mi to zlepsilo. A ak sa to bude zhorsovat, tak potom pomoze len operacia ruk. Mne totiz trpnu ruky, v noci aj 30-40x zistim, ze ich nemam, plus ma bolia. Pocas tehotenstva sa to samozrejme ovela zhorsilo, ale ze uvidim, ked porodim, malo by nastat zlepsenie. No a ako som tam bola, tak pozeram na tie svoje papiere, co mala vytlacene a az so mnou podskocilo, lebo tam ze placenta praevia. Ja viem od 20-teho tyzdna, ze mam nizko polozenu placentu, ale to mi povedali, ze mi to pozru (buduci tyzden mam ultrazvuk) a potom sa rozhodnu, ci dalsi ultrazvuk... Az ma heglo, lebo viem, na Slovensku sa to berie ako rizikove tehotenstvo s kludom na lozku. A mne len pred mesiacom midwife povedala (ultrazvuk som mala az po stretnuti s nou), ze mozem kedykolvek zacat krvacat a ked sa tak stane, ze mam zavolat a oni mi povedia co dalej. A ja teraz citam vyjadrenia od lekarov, ze ak zacnem krvacat, tak rychlo do nemocnice a je potrebne ukoncit tehotenstvo, pripadne tam zostat lezat, ak sa uzna za vhodne, ze nie je take riziko. No na porazenie. Teraz som sa vystresovala, Ela je vymodlene dieta, mna drbne ak sa jej nieco stane teraz, uz tak blizko ku koncu. Idem mysliet pozitivne, lebo inac ma porazi.

fouchard
3. feb 2010

joj, mrk - to ti teda nezavidim s tou placentou - to je dost vazny problem. tak davaj na seba pozor!! zaujimave je, ze to s tebou ani poriadne neprediskutovali - niekedy su riadni ignoranti ...moj gp mi raz povedal, ked som mala v 2.trimestri dost vaznu pichavu bolest na pravej strane, ze to moze byt slepak - a ze nemoze nic robit, iba poradit mi ist hned do nemocnice, ak sa mi to rapidne zhorsi..ked som to povedala svojej midwife - bola riadne nahnevana - spravila mi nejake krvne testy a este ma chcela aj na sono poslat..nastastie to bol zevraj natiahnuty sval, ci co z tej hnusnej chripky, co som tak strasne kaslala - po tyzdni to preslo..

inak o tom syndrome som nic nepocula - musi to byt neprijemne!! ☹( neboj nic, zvladnes to!! ja som cele tehotenstvo robila skoro 6 dni v tyzdni - 9/10 hodin denne, spavala len 6 hodin a aj ked som bola unavena, pripadala som si fit - a odkedy som spomalila, hned ako som zostala na dovolenke cez vianoce, to ide dolu vodou 🙂) asi aj preto, ze sa moc sustredim na vsetko okolo mojho tehotenstva a stale sa kontrolujem...asi fakt najlepsie nezatazovat sa premyslanim o tych najhorsich moznych scenaroch...

dnes mi MW povedala, ze vsetko vyzera ok, a mozem porodit okolo 40 az 41 tyzdna - tak uz fakt neviem!! najskor strasia, ze mozem porodit skor, a teraz ma nicia "prenasanim" 🙂) uz nech je ako chce, vydrzat to musim..potom sa tesim na malicku a aj na mamu, ked pride - bude sranda 🙂)

mojej sestry syn (4 rocny) mi dnes povedal, ze mi malu matildu nauci vystrajat, napr.aj plakat, ako len najviac moze 🙂 , - ze chce, aby bola "nezbednicka" ..- tak mu teda dakujem 🙂) najskor mi vravel, ze sa tesi, ked ju bude moct kocikovat, ze ju aj nakrmi..vola ju "sestricka" 🙂) a teraz chce, aby z nej bola huncutka 🙂) tie deti, co nevymyslia ...

a uz sme tu len my dve, co si pisu?? kde su ostatne baby??

vicky
3. feb 2010

Halooo babizne, tak aspon viem ze to beru tak ze konrola raz za dva tyzdne, este sefka mi povedala ze ak ich poziadam ku koncu tehotenstva ze chcem kontrolu raz za tyzden, tak su mi povinny vyhoviet. No neviem, ale nakolko mam v podstate bezproblemove tehotenstvo, tak to necham tak. Len ak by sa nieco udialo, tak rovno asi budem volat nemocnicu.

Super Tani, mozno sa narodia v rovnaky den 🙂, sice termin mam 1.3, ale ja sa nejak pripravujem na 5.3 (totiz 5 je moje oblubene cislo🙂) Ale ved hlavne je nech sa zdravi.

No som viac menej rozhodnuta na ten epidural, len mam trochu strach aby so to dako nepokaslalo. Vcera som bola u midwife, pichla mi injekciu bo mam krv RH negativ a hned mi povedala ze ak budem chcet epidural tak musim byt kludna aby sa to pichlo v poriadku. No a ja injekcie moc nemusim, ale to asi skoro kazdy.

Mrk, neboj, vsetko sa upravi, hlavne si davaj na seba pozor a s nicim to neprehanaj. Kedy planujes nastupit na matersku?

Fouchard - takze bude mala nezbednicka??? Ale nahodou je to mile od synovca ze sa uz takto stara, asi bude mat velkeho ochrancu 🙂)

mrk11
4. feb 2010

no vcera som asi nemala stastny den na tie vysetrenia. Poobede stretavka s GP, ta ma prehmatala a pyta sa, ci som mala scan v poriadku. A ja ze jeden budem mat buduci tyzden kvoli placente. A ona na to, ze to je dobre. Potom to nejako zahovorila a az ked som bola doma, tak ma napadlo, preco sa ma pytala takuto otazku. Ale uz sa asi privelmi sledujem, to bude tym, ze som bola naozaj vystresovana.

Inac, ja som velmi nespokojna s midwife a aj s GP (teraz sa mi 2x podarilo dostat k inemu, neda sa porovnat), teda vzdy, ked pridem k midwife, tak tam mam nejaku inu, co by mi nevadilo, ale ani ma neodvazili od zaciatku tehotenstva, ze netreba, pritom som naozaj pribrala vyse 25kg, co je vela a to ma este caka mesiac. Tlak mi meraju dovtedy, kym sa im nepriblizi k nejakej tabulkovej hodnote, takze tam lezim na lozku a cakam, kedy klesne. Vobec mi nerobili testy na cukrovku - tie, co vypijete cistu glukozu, iba mi zobrali krv, ze viac naozaj nie je potrebne k tomuto. Mam hrozne opuchy noh a ruk, normalne ako ked vas nieco postipe, ze si nevidite ani zilu, tak ze to je OK, ze sa nad tym nemam rozculovat. Ja mam od zaciatku tehotenstva tak 4-5 dni v mesiaci bodavu bolest na lavej strane, az sa nemozem nadychnut a naozaj idem do kolien. Tak po tych 5-tich dnoch ustupi a vacsinou mam potom pokoj par tyzdnov. Tak to mi povedali, ze to bude normalne. Od zaciatku tehotenstva sa stazujem na tie ruky aj u GP, aj u midwife, zoberte si, ze chytite noviny do ruk a do minuty vam strpnu prsty. Kedze som grafik, tak potrebujem ruky celu pracovnu dobu, mam ju na myske, klavesnici furt, a predstavte si kazdych 5 minut si pokusat rozsuchavat strpnute ruky. A v noci sa budit na to, ze mate bolesti, mne manzel musel zacat pomahat varit, ja uz posledne 2 mesiace nedokazem nakrajat ani zeleninu, proste ma ma bolia az v kostiach. A rano mi z nich vsetko vypadne, lebo od bolesti ich nemozem poriadne zovriet. A samozrejme, pri mojich poruchach spanku sa este budit kazdu chvilu na to, ze vam odtrpli ruky a akonahle "pridu k zivotu", tak nastupi bolest, no to je na porazenie. Akurat som si v januari vydupala stretnutie s physioterapeutom, ked som o to ziadala GP, tak ten chlap mi povedal, ze to nie je jeho starost, nech si ziadam stretnutie cez midwife, tam som doposial mala vsetkeho 3 stretnutia. Nechala som im aj odkazy, ze vraj su zaneprazdnene, nikto mi za 5 mesiacov nezavolal spat. Ja som chodila taka naduta z tych stretnuti, ze to sa moj muz uz ani nepytal, to radsej zaliezol, kym nevypenilo to najhorsie.

Nehladam si choroby, ale mam za sebou dost problemov, iba chcem, nech mi niekto veci poriadne vysvetli, ked o nieco ziadam, tak nech mi vyhoveju alebo aspon odovodnia, preco nemozu vyhoviet. Jednoducho sa bojim. No a ked som si konecne vydupala stretnutie s physio - po pol roku vlastne, tak ta mi povedala, ze preco idem tak neskoro, ze sa to uz davnejsie mohlo zacat riesit a aspon by mi to trochu pomohlo. To je potom ozaj na porazenie. Ked som si vytiahla zoznam otazok u midwife (ja som mala stretko na zaciatku tehotenstva a potom raz za 3 mesiace, spolu naozaj 3 stretnutia a v papieroch mam, ze mam este jedno, posledne, buduci tyzden), co sa chcem spytat, lebo to je rychlo to cele odbit, tak mi povedala, ze ona si nie je ista, ci na to mame cas, aby to so mnou cele preberala. A ze sa pytam otazky, na ktore je bud skoro alebo ktore trapia kazdu tehotnu. No nezabijete ich?

Inac, celkom pozitivna sprava, pytala som sa vcera tej GP, ci pocula o testoch na streptokoka skupiny B a ze viem, ze sa za ne plati, ale ci by mi nemohli spravit odber, ze ten labak, to si zaplatim. A ona mi povedala, ze nemusim nic platit (uvidime o 2 tyzdne, ci naozaj), ze nech sa objednam k sestre a oni to poslu do labakov s ostatnymi testami. Jednoducho ak si o to ziadam, tak mi ich bez problemov spravia.

Som sa zase vystazovala, ja si len potrebujem zanadavat, tak ma berte s rezervou.

V praci koncim buduci piatok, potom mesiac dovolenka, a oficialne matersku by som mala zacat 15.3., ak sa nasa zabka nerozhodne, ze nas chce vidiet skor.

Pokial nebudem musiet ist cisarom, tak by som chcela epidural, najprv som bola rozhodnuta, ze to zvladnem bez cohokolvek, ale budem o ten epidural urcite ziadat.

fouchard
4. feb 2010

Joj, mrk - mas to teda tazke!! s tymi tvojimi prehliadkami to nechapem!! ja som na rizikovom, a poviem ti, ze sa fakt staraju o mna - mozno este lepsie ako by sa na slovensku..uvidim, ako mi prebehne porod - ci tiez budem taka spokojna🙂)

hoci mas uz len tyzden prace pred sebou - snaz sa setrit, hlavne vela oddychuj uz ked budes na materskej!! povedz muzikovi nech sa stara o domacnost 🙂

a s tou nadvahou sa s niekym porad - ak trpis opuchmi - mozno sa ti v tele viac vody zadrziava..kde vlastne rodis??

mne sa to krati..stale nic, citim sa uzasne -okrem tych bolestivych pohybov a tym, ze sa mi uz vobec neda spavat..

vicky a mrk, v akej casti byvate?? my tu vo fulhame mavame take slovenske "kavickove" stretka tehuliek cez vikendy...by ste sa mohli pridat!!

mrk11
4. feb 2010

fouchard, ja som v Hestone - Hounslow, vas je tam viacej tehotnych na okoli? Do narodenia malej sa k vam na 99 percent nepridam, ja mam dost cestovania cez tyzden. Mozno ked uz nebudem pracovat, tak by som sa zastavila, ale ja by som to najradsej nechala az po narodeni malej. ale dik za povanie, potesilo ma to.

no ved ja sa nemam s kym poradit, ja to skusam uz od zaciatku. Hlavne, nech mi dobre dopadne ultrazvuk, nech sa uz nic nekomplikuje, ked som to vydrzala tolke mesiace, tak to vydrzim uz tych par tyzdnov. Pre mna je najdolezitejsie, aby mala bola v poriadku, uvidime, co mi povedia v utorok.

s rodenim to este u mna bude vesele, ja mam nemocnicu daleko, ma to svoje priciny, nebudem ich tu rozpisovat, je to University College Hospital London - Euston Road. Cize hodina cesty autom, ked to na mna pride 🙂. A to my auto nemame, musim zavolat taxi, len sa modlit, aby ma zobral a nerodila som niekde na schodoch doma 🙂

Manzel je skvely, on uz v podstate robi vsetko, ja len dirigujem.

nippa
4. feb 2010

ahojte babizne. Dnes som bola u midwife a vsetko je v poriadku. Vcera som mala aj ten glukozovy test ale vysledky este dnes neboli tak mi ma volat ak nieco. Hned ma objednala aj na scan v 34 tyzdni tak dufam ze babo nebude nejake velke(aj ked si myslim ze to neodhadnu tak ako diamand povedali ze bude velke a Alexy sa narodila malicka) a drzte palce nech sa dozvieme co to je aby som mohla zacat nakupovat. Ja mam nejake veci po malej odlozene a kedze sme nevedeli co to bude tak je to vseto neutralne. Zacala som kupovat aspon take drobnosti ako plienky, utierky, kupila som si tu Johnson's umelu boxu co su tam aj nejake vzorky ako kremy a samponiky. No uz sa tesim tak aspon toto mozem kupit.
S kocikom som to uz vyriesila, moj skusim predat a kamoska predava jej po 8 mesacnom malom a kedze su viac v zahranici ako tu tak je skoro nepouzivany. Ma Quinny a tam sa da samostatne nastrcit autosedacka a to sa na mojom nedalo.
Mrk ja som s malou pribrala 30kg, bola chuda ale strasne dlha (4,06kg a 59 cm), preto mi teraz robia tie testy. Aj ked som mala super tehotenstvo na poslednu chvilu chceli robit cisarsky, nastastie som mala epiduralku, ale mala bola uz tak nizko v porodnych cestach ze jedina cesta von bola cez dole...tak ma nastrihli a malu tahali..hrozne a ked si predstavim ze by som nemala epidral ako som planovala tak by som uz deti asi nechcela....teda jedine ak by mi ich niekto vynosil 😀
Vicky ak nemas problemy a nehrozi ti velke dieta tak nie je problem, birthing centra su vacsinou velmi prijemne ale nie su tam doktory. Zasa niektore hospitals maju birthing centra o poschodie nizsie tak keby daco nie si daleko od doktorov. Ja osm dnes bola tu u nas v Edgware birthing centre, no nadhera, Diamand tam rodila pred tym a chvalila to ale za komplikacie pri porode, dalsie babo mala uz v nemocnici. Tak mne nehrozi ze by som rodila niekde inde ako v nemocnici.
Vidim ze sa nam to pomaly krati a teraz uz budeme odpocitavat kolke uz odrodili.....

fouchard
5. feb 2010

Nippa - ty este nevies, co cakas?? ja som sa nevedela dockat sa to dozvediet a tusim uz v 16/17 tyzdni mi na slovensku povedal doktor, co cakam...a potom mi to este 2 dalsi doktori dosvedcili, tak snad to bude pravda i ked sny mam vzdy o chlapcoch ??!!

btw, mne sa prestal pacit ten kocik, co sme kupili a ktory som chcela od zaciatku 😢( nechapem to - a to ho mam doma len tyzden..najradsej by som ho vratila - joj, ale skoda, ze to nie je take jednoduche..a manzel by ma asi prerazil, bo to on kupil...mne sa paci quinny, bugaboo a tiez najnovsie aj ten skate z mamas & papas - az na ten kosik...

mne brusko narastlo az v koncom 7 mesiaca, a est estale teraz ho nemam nejake huge - kazdy mi to vravi ..ale stavim sa, ze mala bude velka a dlha..nozicky mala vzdy podla scanu nad priemer a v 34 tyzdni vazila uz 2,5kg - ale to oni len odhaduju, vsakze?? ja ked som sa narodila, mama ma prenasala 2 tyzdne a vazila som 3,9kg - dufam, ze ja nebudem ten isty pripad...

myslite, ze si mam dat spravit test na grop b strept. ?? aj ked nemam ziadne problemy?? pocula som, ze sa to nejako nemusi prejavit..moja sestra to mala - objavilo sa jej to v 3.trimestri a sposobovalo jej to aj tazkosti - tak neviem!! moj Gp vravel, ze mi to netreba, ale istota je niekedy gulomet..objednala som si ten free kit, ale uz za spracovanie sa plati £32..a tak este mozem skusit raz u doktora a trosku poklamat - snad mi to spravia (ak teda este stiham do porodu). ma to vyznam??

to tehotenstvo sa tak strasne vlecie - hlavne tento posledny mesiac ...uz zacinam mat toho dost, neviem sa dockat malickej a uz aj to, ze konecne budem aktivna...teraz si pripadam ako taka starenka, stale zadychcana, neschopna sa ulozit a vstat z postele..furt nosim tie iste veci, ked sa pozriem do zrkadla, vyzeram "strasidelne" 🙂 (hlavne tie kruhy pod ocami a bleda plet) a najhorsi je ten bordel okolo (cisto mam, aby ste sa nezmylili🙂 - to mi pomaha jedna kamoska), ale cokolvek mi padne, radsej necham na zemi,ako by som sa mala namahat.. nabytok sa nam este podarilo premiestnit..nie ze by mi manzel odmietol pomahat (ten ma stale obskakuje, az mi je ho niekedy luto - bo ked pracuje, som samostatna, a ked je doma to asi vyuzivam a nechavam sa rozmaznavat 🙂) - uz nie nadlho), ale poznate to, najlepsie si viete veci zorganizovat sama a tak cakam az budem moct a skrine si povykladam a premiestnim tiez, bo teraz mam veci aj tam aj tam....

mrk11
5. feb 2010

fouchard, prestan obzerat kociare, mne sa vzdy nieco paci, kupim to a za rohom objavim este nieco krajsie. Cize ja akonahle kupim nejaku vec, tak uz si nedovolim obzerat taketo veci inde a porovnavat. Lebo to by som nebola spokojna nikdy. Kociarik mas krasny.

Ja som uz o tom streptokokovi pisala, ja som si tiez objednala ten set, aj som to ukazovala GP (tej novej, ta je naozaj ochotna), a ona ze oni tieto sety maju tiez a ze za to nemusim platit, nech sa objednam. Ak je to k dobru, aby som bola kludnejsia, tak nevidi dovod, preco by mi to nespravili a nemusim nic platit. Ja si ho chcem dat spravit, ak by som sla nahodou rodit normalne, streptokoka ma asi 40 percent tehotnych zien, vobec ti nemusi sposobovat ziadne problemy, takze ani nevies, ze ho mas, ale ked budes rodit, tak sa mala moze nakazit. http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=45, prikladam linku, tam si najdes o tom nejaku veticku. Radsej nech mi ho spravia, aj keby som si ho mala platit a budem mat istotu, ze je vsetko OK, alebo budem vediet, ze musim mat antibiotika, akoby som si mala vycitat neskor, ze taku malickost som nespravila.

inac, ja mam brusko snad od 4. mesiaca, ale ja som hlavne obezna, mne totiz vobec nebyvalo zle, mne skor byvalo zle, ked som jedla menej, alebo som sa to snazila nejako racionalne vyvazit, proste pokial som prve 3 mesiace nejedla vkuse, tak som sa az triasla od hladu. A odvtedy jem vkuse, naozaj. Ja tak zavidim tym peknym babenkam, ake su tenucke, ake maju krasne brusko, ja sa knisem uz mesiace. Ale je to moja vina, netreba nad tym plakat, hlavne nech je mala zdrava, ja to postupne schudnem, nech to trva aj 3 roky.

Mna tiez v poslednych dnoch prenasleduje myslienka, ze sa na ultrazvuku pomylili, ze to bude chalan, nie baba. A tiez mam same ruzovucke girly vecicky, plno satociek... To som este zvedava, ake horory sa mi budu snivat. Minule som tak vo sne fajcila cigarety, jednu za druhou a este som sa obhajovala, ze ved nic zle nerobim, ze to je jediny zlozvyk, ktory mam. Az som sa na to zobudila, sranda nie?

tani
5. feb 2010

caute kocky, ake sme mali dnes krasne pocasie, ja by som uz velmi chcela jar 🙂 a dnes to tak vyzerala ako by uz mala prist aj ked sa zrejme este ochladi ☹ v Kosiciach vraj je strasne vela snehu, co vyhovuje Martinke, lebo 11.2. ide na SK a planuje snowboardovat, tak hadam do vtedy ten sneh vydrzi
mrk tak to ti teda nezavidim, a tie problemy s trpnutim ruk to mas len odkedy si tehotna,alebo si to mala aj pred tym? to musi byt strasny pocit ☹ nejak to este vydrz ved uz sa ti to krati, potom sa dufajme vsetko vrati do normalu, ono to asi bude vsetko tym, ze si naozaj dost vela pribrala.
Marcelka ty si pribrala 30kg v predch. tehotenstve? vsak to by som asi nezvladla, ja sa uz teraz citim ako slon niekedy mam pocit, ze ma uz nohy nevladzu nosit, hlavne po schodoch a to som pribrala 13kg.
fouchard to je uplne normalne ze tie posledne dni uz toho mame po krk a uz sa nevieme dockat kedy budeme zase fit a stihle 😉 inac som si pozrela aky to mas kociarik a je velmi krasny. to ze ta manzel obskakuje tak to zavidim, ten moj je stale v praci a niekedy je to tak aj lepsie aspon nemusim skakat este aj kolo neho, ale zase mne velmi pomaha mama. ale urcite mi nehrozi take ze sa nemusim zohnut,, to pri Lily nehrozi 😅
Kika ako rodinka este su tu?
kocky zo snov si nic nerobte to su hormoniky, mne sa tiez snivaju bludy a poriadne 😀 aj ked s dievcatkami to vraj nikdy nie je na 100% ci z toho nakoniec nebude fesak.
ja mam teraz trosku problem z menom pre malickeho, lebo som chcela Issac a vraj je to viac zidovske ako moslimske meno(manzel moslim) tak teraz neviem co vymyslim, mne sa tie ich mena velmi nepacia 😖 ale nieco budem musiet vybrat
zatial pa a vsetkym krasny vikendik

vicky
6. feb 2010

Good morniiinggg, ako sa mame?

Baby - vela kaslem, mam blocked nose - co uz som si ako tak zvykla, ale do toho ma pred vyse tyzdnom zacalo boliet hrdlo, a niekedy mam pocit ze vykaslem zo seba hadam vsetko, nic mi nechcu dat, vsetci len opakuju honey and lemon, kloktanie atak ale mne nic nepomaha, akurat ma zacina trapit ze mozem ublizit malemu ked tak kaslem.
Inak aj pohyby - uz to nie je tak casto, hybe sa sice, viem ze tam uz asi nema vela miesta, ale niekedy sa nepohne aj pol dna.

Tani - nechcete dat dve mena? teda mi davame len jedno aj to slovenske (ale vo svete sa pise v podstate tak isto), vies, ze je by ste dali teda moslimske a jedno nejake medzinarodne alebo nase alebo tak.

Mrk - tiez som si objednala ten test na streptokoka, viem ze by sa to malo spravit medzi 35 a 37 tt, ale tak vraj vysledky budu ok aj ked to spravis par dni neskor, ale pozeram ze ty mas este cas. Ja som ani o tom nevedela, len kolegyna mi to povedala, ze davali v spravach ze by sa to malo robit vsetkym tehotnym a ze jedno z 8 deti sa nakazi co moze mat niekedy fatalne nasledky. mne teraz naposledy robili test na MRSA (tusim tak sa to vola).

Fouchard - ja uz tiez zacinam asi mlet z posledneho, este stastie ze mam skveleho manzela, strasne mi pomaha, nechce aby som vobec nieco robila, co sa zase neda, bo ved aj ja sa chcem hybat ale teda fakt sa citim ako velryba, hlavne ked v noci vstavam kazdu hodinu na zachod, teda vacsinu noci som rada ak sa mi podari zaspat aspon na 2-3 hodiny. Vraj pomaha spat posediacky, ale to zase ja neviem. Este aj chodit do sprchy a dvihat nohy z a do vane mi zacina robit problemy.

Ja sa uz len modlim aby sa oteplilo aspon trochu, bo sa mi neche kupovat nejaku dalsiu bundu. Tiez chodim v podstate v tom istom, uz sa mi nechce vrazat dalsie peniaze na oblecenie, ked za mesiac by mal byt maly uz na svete.

Btw, ja byvam v Actone, nastastie to nemam daleko do hospitalu, takze to je vsetko ok, len dufam ze ten taxik ma aj zoberie, sanitka by sa mala vraj volat len ked je to emergency, inak radsej taxi, tak dufam ze aj pridu. bo raz ked som si volala v noci taxi ze som musela ist s kamoskou do nemocnice, tak mi povedali ze fajn ale pridu az za 3 hodiny, skoro ma porazilo.

Uz mate zbalenu tasku? Ja v podstate hej, ale vychadza mi to na dve tasky - jedna pre mna a druha pre maleho, len teraz ma napadlo, ze asi by som mala dat nejake veci pre maleho aj do mojej tasky, bo ved asi pojdeme len s jednou a potom manzel moze priniest druhu pre maleho nie? Ci ako to mate naplanovane?
Viem ze by som tam mala ostat len 24 hodin (teda ak sa nic nestane) ale ja sa zase neviem zbalit, len tak na 1 noc, ale nejak sa spolieham ze v najhorsom mi tam dake veci daju.

Som mala antenatal class, brali sme pain relief, viac menej som nakoniec rozhodnuta na epidural, teda uvidime, ak by to islo bez toho, tak by mi mohlo postacit gas & air, no ved uvidime. ale mala som poccit, ze tu davaju (teda u mna v nemocnici) prednost naturalnemu porodu, ten epidural dako nemusia. Takze nakoniec budem asi volat tu delivery suite.

Ozaj aj vam pride niekto na pomoc po porode ci to zvladnete same? Mne pride pomoct svokra, aspon nebudem sama cele dni ked bude manzel v praci. Sice sii berie tie dva tyzdne akozze 'materskej', ale viac sa neda. Skoda ze sa to neda rozdelit ze prvych napr. 6 mesiacov by som bola doma ja, potom zbytok moj muz a ja by som mohla ist do prace.

Ake mate plany na vikend? Dajte mi daky typ co varit, nemam ani predstavu. 😉

nippa
6. feb 2010

ahojte babizne...ale sme sa rozhybali, ked pridu babetka tak bude zasa utlm 😀
Tani mate pekne meno vybrate, a je to biblicke meno Isaac bol ani neviem kto to v biblii ale zasa islam, zidovska a krestanska viera maju svoje spolocne korene. Ak to meno je vyznamne aj pre muslimov tak preco nie, ved nemusis ist po typyckom muslimskom, to sa kazdy druhy vola mohamed alebo abdul. Ved na mene nezalezi ale na tom co mas v srdci. My sme chceli tiez krestanske(alebo hlavne lahko vyslovitelne na celom svete) meno ale a z Mariii vznikla Ria a co ze nie je typycka....Najviac ma vedia rozosmiat mamicky ktore tvrdia ze meno musi ist k prezvisku a preco davaju mamicky mena ako vanessa tvrdonova....ale ved taka Slavomira Smith tiez neznie najlepsie ale uricte sa s tym nauci zit...po vydaji aj tak menime meno. Preto mi je dolezite len jedno a to vyslovnost lahka aj po nasom aj po igbo aj po anglicky.
Tani pozri tu http://www.islamicity.com/culture/Names/default... ....viem ze je vela stranok s menami ale na tejto sa mi celkom paci Isaam co je podobne Isaacovi a meno co sa mi velmi paci ma nasej znamej syn Nasim a volaju ho Naz. inak na Isaac som nasla toto : Ishaaq, Ishaq, Isaac - Name Of A Prophet, Son Of Ibrahim, One Who Laughs . Takze ma postavenie v Corane (sory za spelling) a ak sa niekto povie ze ved to je zidovske meno tak uz vies ze nie len zidovske ale je to syn of Ibrahim. Inak co na to drahy? Je spokojny s tym menom?

V tehotenstve s malou som pribrala 30Kg a bolo to strasne schudnut. Zatial som pribrala 9kg tak uvidime ako to pojde lebo pre mna su najhorsie tie posledne mesiace. Brusko nemam obrovske tiez ale co hovorite o tom ako sa prehadzovat v posteli tak to je strasne. Len stonem a drahy sa pyta stale ci som ok...hovorim ze zivot s velkym bruchom je strasny. Tazko si davam ponozky a to este nemam pred sebou brucho ako sud.

Vicky mne gas&air a pathedin(sorry spelling) vobec nepomohl ako keby som nic nerobila len sa mi z toho gasu hlava tocila..tak by som sa moc nespoliehala...ale ak budes mat rychly porod tak ani nebudete stacit na epiduralku. Ja sa strasne bojim, straaaaaaaaaaaaasne, to ma este len budete pocut pred porodom. Drahemu hovorim ze baby toto baby pojde von len jednou cestou a ono si rastie a rastie.....bojim sa strasne, dufam ze nebude take velke ako mala.

Fouchard, sex dietatka nevieme lebo sa neukazalo. Ale uz mam objednany 34 week scan tak hadam sa dozieme. Aj tak meno pre chlapca nemame iste. Ak nie tak bude po drahom Harrison, pride mi to take muzne meno a pretoze drahy ma vyse 2metrov tak potrebujem nejake silne meno pre vysokeho chlapaka.

Vicky ze co varit? Mne diamand78 poslala fajnovu kapustnicu, mnaaaam to bude na obed dnes.Necitim sa dobre asi na mna nieco lezie tak mi to prislo teraz v hod ze nemusim varit. Sice drahy si asi da goat curry, a dufam ze mala mi neohrnie nad kapustnicou nos inak moze jest curry s daddym...no co ostane viac pre mna.
Ale uz padam o chvilu sa vratia z piana lesson a je som este nic neurobila....teda okrem ranajok....prajem pekny vikden.

vicky
6. feb 2010

No ja take stastie asi mat nebudem ze by som mala rychly porod, preto viac menej som rozhodnuta za epidural, len sa trochu bojim, vsetci mi okolo rozpravaju hororove historky (ze byva potom zle, boli hlava a hlavne ze ak sa netrafi spravne tak mozes ostat paralyzovana) tak to ma trosku vytaca, ale zas kolko bab to malo a vsetko je ok. Ja mma dost nizky prach citlivosti, takze aj preto budem za epidural.

No k menam - Harrison znie pekne, my sme sa dlho nevedeli zhodnut ale nakoniec bude asi Daniel, len aby sa neukazalo nakoniec ze to bude baba 😉 , ale vraj sa viac pomylia ak ti povedia ze je to baba a nakoniec je to chlapec.

Uz nie ze len ja som poriadne chora, ale aj manzela to chytilo, tak sa na striedacku naparujeme nad kamilkami, ale moc to nepomaha, tak ako vsetko islo doteraz hladko, tak sa to dako zacina kazit a vsetko sa na mna lepi.

Nakoniec sme mali na obed rybu, ale ja som dostala nejak chut na krupicovu kasu, co som nemala ani nepamatam, tak musim vobec kuknut ci mam.

Idem aj ja daco porobit, bo este mi tu visi jedna varka co musim ozehlit pre maleho ale dako sa mi do toho nechce.

diamand
autor
6. feb 2010

caute babizne, ale ste sa rozpisala, paneboze normalne nestiham citat tehulky moja, jaaaaaaaaaaaaaaaj uz sa mi za chvilocku zacnete aj vy rozdvojovat a uz budete so mnou moct preberat babatkovske problemiky nie len tehotenske

tani - rodinka uz dnes odisla takze niekedy na buduci tyzden vas pridete pozriet ale den este uprestnim, dufam ze sa dotial nerozdvojis

fouchard - ja mam bugaboo bee a nevymenila by som ho za nic na svete, najlepsi kociar pod slnkom teda aspon pre mna, ozaj aky si si kupila ty?

inak baby k tomu streptokokovi, pri malom mi tie testy nerobili vobec a ja som o nich ani nevedela, pri Charly som si tiez objednala a zaplatila, kedze som sa o tom docitala tu na konikovy, a teraz pri Alexy som sa na to vyprdla. Ja idem v stredu s Alexy na ultrasound noziciek, lebo jej stale puka klb tak neviem ci nebudem musiet zacat balit na siroko ako na SK, vlastne uz som pre istotu aj zacala, ale dufam ze mi povedia ze nemusim

vicky - acton nie je az tak daleko od nas tak dufam ze sa k nam niekedy pridas ked bude nejake stretko

ozaj baby mohli by sme spravit opat take velke ako minuly rok niekde v parku, tak niekedy v maji by bolo super a asi by nas bolo este viac ako naposledy a to sa nas tam zisla pekne kopka

Pekny vikend

diamand
autor
6. feb 2010

vidim ze tu este pisete o pain relief, ja som mala pri vsetkych len gas & air, pri Nathanielovi si uz nepamatam ci mi pomohol, pri Charly vobec, a teraz posledny krat uplne super aj ked som ho pouzila asi len na poslednych 20 minut, ono to vlastne nie je o tom ze ti stlmi bolest, ale viac ta prinuti sustredit sa na dychanie

tani
6. feb 2010

Ahojte, teraz sme sa vratili z nasho sobotnajsieho ritualu, 😀 rano chodime do toy shop, vacsinou Smiths, to je Lilkine najoblubenejsie miesto na prechadzku 😀 , ale len ked je zamracene a dnes vyzeralo ze bude prsat, aj ked nakoniec vyslo slniecko a potom sa ideme najest do Harvester, lebo je to hned oproti a je to Lilkina oblubena restika, aspon vidno kto je v nasej rodine boss 😀
Marcelka ja som si uz o mene Isaac precitala aj co znamena v Korane, aj to viem ze to je Ibrahimov syn, ale vo vseobecnosti je to tak, ze zidovia uznavaju Isaaca a moslimovia Ismaila, ale to by mi az tak nevadilo , ale Ishaq sa cita ako pise a mne sa to paci len ked sa to cita Ajzak, ale vsak nieco uz vymyslim, len som chcela take nieco medzinarodne no ved daco uz vyberiem. urcite to nebude Mohamed, ani Abdul, ani Mustafa 😀
no s tym testom na streptokoka teda ste ma dali do pozoru, teraz aby som smykala k GP si to objednat, doteraz som nic take nepocula ani som to nikdy doteraz nemala, no ale kedze ste tu uz o tom pisali tak nebudem mat pokoj kym nepojdem. co sa tyka gas ako pain relief, tak som prekvapena ze vam nepomohol, lebo mne dost a keby som dopredu vedela, ze budem mat zase taky rychly porod ako pri Lily aj by som pytala, len gas, ale maly bude zrejme vacsi tak chcela by som epidural.
Vicky Daniel je velmi pekne meno.
Kikus stretko v parku by bolo super ale az ked bude trosku tep[lejsie ked sa da sadnut aj na travu, ale u mna by sme mohli este kym sa maly narodi

vicky
6. feb 2010

No tak to mate pekny ritual, hlavne ze Lilke sa to paci, aspon sa ti vybeha po vonku 😀

Mna nalakali s tym streptokokom tiez, preto som to rychlo objednala, nech este stiham to aj spravit, ale dufam ze pride negativny vysledok. Ale ak nie, tak vraj davaju len antibiotika pri porode, takze hadam vedia co robia.

baby, vy ostatne kde byvate?

nippa
6. feb 2010

Co je to s tym streptokokom? Este som o tom nepocula ale hadam vsetko bude v poriadku. Ja som mala pri porode antibiotika lebo som rodila v horucke ale tu som mala asi z vycerpania.
Tani, Haversters je aj nas oblubeny, ten za Apex corner, tam varia asi najlepsie co som v ktorom bola. My sme mali zasa taky ritual ze sme chodievali do fish a garden centra. Mala tam vzdy krmila rybky. Potom sme s takym jednym velkym akvarium skoncili aj doma....draheho to drzalo hadam 2 roky...hroza. To centrum je blizko vas mozno to poznas, ako ides od vas na Wembley odbocis na stranu na Neasden a nie do Wembley centra.

Vicky my sme vacsinou z Egware, Hendon a okolia.

Babizne pred mesiacom som mala taku basnicku naladu. Tu je moj vytvor ktory mam na blogu ze sa s vami on podelim....kedze sme viacere tehulky a tesime sa na nasich drobcekov.(podotkynam ze som nikdy nic nezlozila, to ma naozaj len tak koplo)

I haven't met you yet
I feel your heart beating close to mine.
You belong with me and that is surly a sign.
It is a beautiful feeling,
Truthful and not misleading,

I can’t wait for the moment when I look into your eyes
My love for you in my heart lies.
And I know exactly what I am going to say
On this great, yours and my big day.

I keep dreaming about you everyday,
I am looking forward to meet you on our big day.
I have been waiting for you now for a while
But can’t rush you as you will come to me in right time.

Future is in front of us, yours and mine together
I will do my best and love you forever.
You will bring me happiness and love, I bet.
I know this even though I haven’t met you yet.

😀 😎

fouchard
6. feb 2010

to tu zije tento vikend 🙂) - vacsinou sobota, nedela - mrtvo, ale akosi sme sa vsetky rozpisali 🙂

wow, Nippa - neobjaveny talent?? je to take nadherne!!!!! a take vystizne!!! ja som dnes vecer sama a stale fnukam..neviem, co sa so mnou deje, ci tie hormony, ci smutne spomienky z minuleho roka(prave z tohto obdobia), alebo totalna unava z nicnerobenia...dufam, ze zajtra budem ok..bo asi aj baby citi, ze nieco nie je v poriadku a je tichucko..

baby, ja uz chcem rodit!!!!! aj ked mi je fajn tieto posledne dni, zacinam mat paranoje a uz o chvilu zblbnem z toho sebakontrolovania... dnes som citala, co sa deje v 39.tyzdni tehotenstva na nete a v google hladaci mi vybehol aj nejaky clanok ( tusim sa to vola "anjelici" ta stranka...ale radsej nebudem rozoberat, co som citala - aby som vas zbytocne nestrasila..) , tak som si ho precitala a odvtedy len premyslam a sledujem kazdy pohyb malickej..uz mi zacina viditelne preskakovat...

mrk- btw, uz aj mne zacali trnut chodidla..a to by som ruku do ohna dala, ze keby si sa o tom nezmienila, tak nemam nic podobne 🙂)

som tiez objednana k GP v pondelok a pekne si povymyslam, ze mam problemy a budem trvat na tom vytere..tak snad mi stihnu dojst vysledky do porodu..neviete, ako dlho to trva??

nippa, diamant aj tani - tak vam zavidim, ze uz mate deticky - ja 33 r. a este len teraz prve cakam...a to aj matildicka bola neplanovala..vzdy mi bolo vsetko prednejsie ako deti a teraz by som nedbala mat aj zo 5...joj, aj nad adopciou uvazujem...ale to asi take jednoduche nebude....ale pokusit by som rada..

mne sa velmi paci Isaac!! aj Daniel (toho sme mali v zozname, ked sme meno aj pre chlapca hladali - ale nakoniec sme sa ani na jednom nezhodli..este stastie, ze to je dievcatko!! - teda dufam 🙂) ste ma tu naplasili, ze sa da lahko zmylit..

diamant - ja som si kupila cosatto cabi - ten fialovy..najskor som planovala kupit bugaboo cameleon, ale muzovi sa zdal pridrahy - tak som sa uskromnila a teraz lutujem ☹(

vicky, dufam, ze ti to coskoro prejde.. ja ked som mala tu hnusnu svinsku chripku - tak kasla som sa nemohla zbavit 3 tyzdne az som nakoniec skusila ten cibulovo-medovy vyvar - a ver ci never, zlepsilo sa to a o dost..tak za pokus nic nedas....je to hnusne, ale efekt sa dostavi - uvidis!! btw, vcera som bola v slovenskom obchode a nakupila "zbytocnosti" - ale za to dneska si cely den uzivam - krupicna kasa so skoricou na ranajky, termix a granko na desiatu 🙂) a vyprazany syr z nowako na obed (a to som striktne proti polotovarom).. - vyvazila som to vsak salatom na veceru.. inak cele tehotenstvo mi smakuju len take slovenske tradicne jedla, alebo take, co som zvykla jedavat, ked som bola mala..bud. tyzden idem skusit spravit fanky!!! mnam...

majte sa krasne a uzite si zvysok vikendu!!!

mrk11
8. feb 2010

Ahojte

nippa, ta basnicka je krasna, naozaj, paci sa mi velmi.

S tym streptokokom, tiez som si precitala horory, co sa moze stat, ja som o tom citala na stranke, kde je rozpisany tyzden po tyzdni, co sa deje... a tam som na to natrafila. Tak som to zacala zistovat tu, a tu sa tieto testy standardne nerobia, ale myslim, ze tu sa vela vela veci berie odlahcene, co je podla mna aj pozitivne. Testy si spravit dam, ja mavam dost casto mykozy, znicila som si PH este ako pubertacka agresivnym sprchovacim gelom, zostala mi nedostatocnym liecenim ako chronicka zalezitost, tak mam pocit, ze ma skor moze nieco "prepadnut".

Baby, toto je moj posledny tyzden v praci! Minuly tyzden ma sice chytila depka (asi na 5 sekund, nic vazne), ze ved sa doma zblaznim, ale dnes rano som uz nechcela vstat z postele.

S tym carpal tunnel, tak to mi zacalo uz pred viac ako 3 rokmi, ale to som o takej chorobe netusila, ja sa sledujem len teraz v tehotenstve, aj to mam na to nejake zavaznejsie dovody, inac ma choroby nezaujimaju. Predtym som si hovorila, ze som prepracovana, a jednoducho som si tym vysvetlovala vsetky priznaky. Zacalo sa to pomaly, trpnutim palca na ruke v praci, ked som mala toho vela, no a zhorsovalo sa to pozvolna, stale sa pridalo nieco. U mna sa moze jednat o chorobu z povolania, teda u mna je to na 100 percent. Tehotenstvom sa to rapidne zhorsilo, ale po porode sa to zlepsi. No hlavne, ze uz sa to zacalo riesit, uz som objednana na nejake testy po porode, aj mi nasadia tablety, ktore by mi mali bolest zmiernit, mam take specialne ortezy na ruky, v ktorych spavam (poviem vam, takto tlsta, s obrovskym bruchom si nepripadam ani trochu atraktivna a teraz navyse tieto ortezy, zazrak, ze sa moj manzel neodstahoval zo spalne), aby mi drzali ruky v spravne polohe, a musim povedat, ze mi to naozaj pomaha, sice bolia nadalej, ale menej trpnu.

Mne pride pomoct mama, ale to uz mala bude mat 3 tyzdne, ja som ani nechcela, aby chodila skor. Manzel sa nakoniec rozhodol pre 2-tyzdnovu paternity leave, aby si nechal dovolenku na leto a zimu, tak bude od narodenia malej s nami doma. Nechcela som, aby kazdy prisiel hned ako sa mala narodi, lebo prve dva tyzdne by som mala vsetkych okolo seba a potom by to akoby utalo. No a mama aj otec pridu spolu v juni bud na tyzden alebo dva, ked sa budeme stahovat, aby nam pomohli. V auguste sa chystame na Slovensko pokrstit Elu, to pojdeme na 2 tyzdne a dalej som este nerozmyslala.

Ja sa chcem skor spytat, ako rozmyslate o navrate do prace, ako to poriesite s detickami. Uz ste vobec nad tym rozmyslali? Kazdy sa ma to vypytuje, mne sa to zda este priskoro rozmyslat ako budeme o rok riesit Elu, ved este ani nie som na materskej. Ale pozerala som cca jasle, tak som zostala uplne vyplieskana z ceny, to bolo cca 900-1000 libier, Ela by musela byt v jasliach full time, co sa mi teda naozaj nevyplati vracat do prace pri takejto sume.

fouchard
8. feb 2010

tak dnes mi GP opat povedal, ze keby som mala mat toho streptokoka B - necitila by som sa dobre ??!! tak teraz nechapem, ci vobec vie, o com hovori, ked vsade pisu, ze nemusis pocitovat nejake problemy!! anyway, vyziadala som si, aby mi spravili swab a vysledky budem mat az v piatok -neviem, ci to zahrna aj GBS - uvidime..

ja sa do prace neplanujem vratit, aj ked by sa to dalo zvladnut.. miesto mi vsak drzia, ak by som si to nahodou rozmyslela..neviem si zatial predstavit.ze by som dala malicku do opatery niekomu inemu - hlavne tu v anglicku, kde nikomu nedoverujem..som rada, ze mama mi pride aspon na ten tyzden..

mrk - uvidis, ako ocenis matersku - to je fakt zasluzene volno..budes este viac nemotorna tie posledne tyzdne!! ja fakt ledva dycham, takze som stastna, ze si mozem polenosit, kedy sa mi zachce..kazdy den vsak chodievam von na cerstvy vzduch a chodim ako sa len najviac da (akosi to vsak nepomaha - pocula som, ze hlavicka by sa mala lahsie uhniezdit)..

tentokrat len takto kratko, bo sa tiez chystam prave von..drzte sa zatial kocky !!

lola79
8. feb 2010

ahojte, vy ste tu vsetky v takom pokrocilom stadiu.. dufam, ze sa prida aj niekto na zaciatku. Dnes som bola u lekara a dufala som, ze ma este tento tyzden objedna k MW. Ale opytal sa ma, ci uz som si vybrala nemocnicu. Povedala som mu, ze som nevedela, ze si mozem vybrat a ze nemam ponatia, tak ci mi nemoze vybrat on. A on, ze to si nevezme na zodpovednost, ze si musim vybrat sama a ze pokojne aj mimo nasu oblast... takze v podstate cely Londyn. Byvame v Newham, ale hladame nieco na juhu (tam je to lacnejsie).. a pracujem na Canary Wharf. Tak som myslela, ze by som mohla aj nieco v centre, chodila by som tam z prace, a mozno tam bude lepsi standard ako v Newham. Ale tam ma vraj mozu odmietnut, ak maju vela. Ale nechcem si vybrat miesto kde teraz byvam, pre pripad, ze sa prestahujeme a uz sa tam neplanujem vracat. A povedal mi, ze mu mam zavolat este dnes, lebo ''time is ticking''.. tak sa chcem opytat, ake mate skusenosti a co by sa oplatilo skusit. Uz chcem ist na scan, mam nocne mory, ze je to mimomaternicove tehotenstvo, alebo nieco a strasne chcem vediet, ze je vsetko v poriadku.. neviete mi prosim, hlavne baby s babatkami, poradit? 😅 Dakujem!

mrk11
8. feb 2010

lola79, ja by som ti odporucala vybrat si porodnicu co najblizsie k domu, teda taku, s ktorou by si mohla byt spokojna, ale urcite nerob tu chybu ako ja, mam porodnicu v centre aj z inych dovodov ako len, ze ju mam nedaleko prace, a uz teraz mam nocne mory, ako sa mi podari dostat do centra z lokality, kde byvam. Az velmi som to prespekulovala a teraz lutujem. Ale to je len moj nazor. Ja ti viac poradit neviem.

vicky
8. feb 2010

Ahojte Tehulky,

tak mi dnes konecne prisiel ten test na streptokoka, vraj do 3 dni mi daju vediet vysledok, tak len dufam ze bude negativny. Vraj na Slovensku tieto testy robia uplne normalne, len skoda ze tu nie. Mne tu robili len ten MRSA test, to asi aj vam.

Lola - Mne moja este byvala GP dala na vyber ze ktoru nemocnicu, ja som si vybrala na zaklade mena - bo som nemala ani sajnu o akych nemocniciach hovori, a potom podla adresy aby som to mala relativne blizko. Kedze auto nemame, tak ci tak pojdeme taxikom, tak hadam to bude v poho. Skus si podla postcodu vyhladat nejake najblizsie nemocnice a pozriet sa na nete (napr. birthchoiceuk.co.uk).

Inak vobec netusim, ako to poriesime, ked bude po materskej, neviem si moc predstavit ze by som sa mala vratit do prace, ved maly este bude fakt maly, asi to predlzim na jeden roka a dokonca uz ma napadla aj myslienka vratit sa na SK, ale potom zase ze nie a potom zase ano. Nejak to este nechceme riesit, uvidime ako to cele dopadne. Aj som rozmyslala ze zacat podnikat tu, alebo proste nejaku pracu na doma.

Cez vikend som to zase cele poriesila, nakoniec som robila vyprazany karfiol, francuzske zemiaky a kuracie maso s hraskom a kukuricou, drahy k tomu dorobil kuraciu polievku a mame aspon co jest cely tyzden 😀

Mrk - ty uz mas posledny tyzden? ti zavidim, mna este cakaju auditori a ukoncenie minuleho roka, som povedala sefke ze jej s tym este pomozem, ale najradsej by som uz zostala doma, ved sa citim ako slon, drahy sa uz na mne zabava ked ma vidi sa prehadzovat 🙂 Takze este doklepat dva tyzdne a budem mat pokoj ak dovtedy neporodim 😀

Baby, uz par tyzdnov mam obcas bolesti ako pri menzese, len tak to pride a potom odide, mw mi povedala ze to su tie BH kontrakcie, ale zas niekto mi povedal ze vtedy tvrdne brusko a to mne netvrdne vobec, tak som z toho cvok.

Nippa - basnicka sa ti fakt vydarila - well done 😉

mrk11
9. feb 2010

hej Vicky, ja uz ostavam doma, ale to ma caka mesiac dovolenky, takze prakticky na matersku nastupim az 15.3., ak si to mala dovtedy nerozmysli a nebude nas chciet vidiet skor 🙂

Ale mozem ti povedat, ze ja uz meliem z posledneho, pravda je, ze som naozaj velmi pribrala, cize je mi ovela tazsie. No mozem si za to sama.

Ja som chcela pracovat z domu, ved mne vsetko aj tak prichadza mailom, aj mame v praci o tuto moznost poziadat, ale kde nie je vola, tam nie je cesta. Mame to v podstate medzi "benefitmi", lebo sme "family friendly company", nic z toho vsak nie je realne. 1. povolili by mi pracu z domu na maximalne 2 dni v tyzdni, ale to by nesmela byt kriza, lebo ved by ma museli vybavit pocitacom, platit telefon, internet a nejake priplatky k elektrine... 2. povolili by mi pracu na doma aj na cely tyzden, ale musela by som im (aj v 1. pripade aj v tomto pripade) doniest potvrdenie, ze v case mojej pracovnej doby je mala v jasliach. Cize mne by to situaciu nijako nevyriesilo. Je to vlastne len o ochote nadriadeneho, lebo on ma rozhodnut, ci je mozne, aby som z domu pracovala. Ja som takto chcela potiahnut aaspon rok, lebo viem, kolko prace mam, kolko z toho je urgentna praca a musi byt spravena "hned" a vedela by som si zadelit cas. No nic sa neda robit, tiez idem rozmyslat, ci sa vratim do firmy, alebo nie.

Idem na ten ultrazvuk, majte sa zatial

vicky
9. feb 2010

prave som pozerala channel 4 - every minute newborn - alebo tak dako sa to vola, no nie je mi teda z toho do smiechu 😒

ja som rada ze sa zatial hybem tak ako sa hybem, bojim sa ze ked ostanem doma, tak sa z postele ani nedostanem, to uz teraz vidim cez vikend, najradsej len lezat a nic nerobit, tiez som riadne velka a tiez si za to mozem sama, bo cez den aj vydrzim relativne nejest blbosti ale v noci by som pozrala hadam vsetko co najdem a ovocie alebo zelenina to zrovna nie je.

nippa
10. feb 2010

aj ja som pozerala ten program. Joj ako sa strasne bojim a to uz mam jedno dieta za sebou, kedze to bolo pred viac nez 6timi rokmi tak sa citim ako keby som prvorodicka....
s tym jedenim...vy uz to mate skoro za sebou ale ja sa ledva krotim, aj ked som nepribrala este tak vela ale ucite ku koncu priberiem viac nez priemer. Inak pozerala som ci je ok jest redkovky, ja som uplne zavisla na redkovkach, ked ich nemam doma tak sa idem zblaznit. Vzdy si hodim 2-3 a uz som spokojna. Neviem co obsahuju ze by mi to nejak doplnalo nejaky vitamin? 😒 este ze to nie su nejake cokoladove kedse 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre