Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

mrk11
10. feb 2010

esteze nepozeram telku. Ja na to, aby som si ju zapla ani nepomyslim. Platime si s manzelom taku stranku s filmami, pozerame filmy cez PC, mame celkom velky monitor, takze to mame namiesto telky. Aspon niecoho sa teda vyvarujem.

Placenta sa neposunula, teda o nieco hej, ale nie dostatocne, dalsi ultrazvuk mam presne o 4 tyzdne (davaju tomu este nadej) a ak sa neposunie potvora, tak je to cisarsky a hned mi v ten den maju stanovit termin a prebrat celu problematiku. Mala ma vyse 2kg, ma este 6 tyzdnov cas, a myslim, ze babatka naberaju najviac ten posledny mesiac.

nippa, ja by som chcela mat tvoje chute, ja sa neuspokojim, pokial nemam na ranajky 2 ryzove pudingy z M&S, take smotanove, plnotucne. A kazdy den musim mat nieco sladke. V prvom trimestri som jedla ku vsetkemu paradajky, asi 5-6 ks, teraz musim mat denne 5 pomarancov. Este pred mesiacom to bola sietka mandariniek.

Uz mam rozplanovany kazdy den buduceho tyzdna, az sa toho desim, ved uvidime. Musim tieto dni doklepat nejake drobnosti, tak netusim, ci budem mat cas zajtra a pozajtra popisat, ak nie, tak sa budem aspon snazit si vas precitat.

vicky
10. feb 2010

Mrk, mozno sa este posunie, ak nie, tak ti budu asi robit section nie? teda to mne povedali ked som bola na prvom scane, ze ak sa neposunie, tak mi hrozi cisarsky no a potom co som videla vcera, tak asi by som aj pristala na to. viem ze je to v podstate operacia, ale zacinam mat hrozu z normalneho porodu. a zas na druhej strane ked to zvladli miliony zien, tak hadam aj ja to dako zvladnem. Ale radsej nech si v poriadku a urcite sa to posunie hore.

Inak dnes mi prisiel TENS, tak dufam ze to bude fungovat aspon trosku.

fouchard
11. feb 2010

Nejako ste sa povytracali odtialto☹

ja este stale nic..cakam, snad to pride tento tyzden - hlavicku mam engaged len na 2/5 a tak sa mi zda, ze dnes sa vysunula opat o nieco hore (namiesto nadol ☹ ) - zle sa mi dycha..uz fakt neviem, co robit, aby mi brusko padlo dole..

midwife mi povedala, ze ak sa nic neudeje tento tyzden, v stredu mi spravi "membrane sweep" a ak do 7 dni nenastanu kontrakcie - budu mi vyvolavat porod (tak aspon, ze nemusim cakat a prenasat 2 tyzdne) - ale aj tak - najradsej by som bola, keby vsetko prislo prirodzenou cestou...

TENS nemam, aj som myslela, ze si objednam, ale zabudla- snad to vydrzim bez.. uz som prestala citat o porodoch a komplikaciach, bo by som sa asi zblaznila..snazim sa mysliet pozitivne a uz nech to boli ako boli, hlavne aby malicka bola zdrava!!

majte sa zatial..

vicky
12. feb 2010

Uz mi prisiel aj vysledok z toho testu na streptokoka - nastastie negativny, tak aspon o jednu starost menej 😉

Este ma caka posledny tyzden v praci a potom uz len cakat kedy to na mna pride, dufam ze drahy to stihne a nebudem v hospitali sama, ak nahodou sa maly ohlasi ked muz bude v praci. 😖

Baby aj vy tak fucite?

nippa
13. feb 2010

baby vy s tym streptokokom plasite ☹ ja si to nebudem robit, aj tak som pocula ze sa to moze priebehu 1-2 tyzdnov zmenit. Nemala som to urobene ani pri malej ale pri tej som o tom ani nepocula. Myslim ze cim viac citame tym sa viac dozvedame....niekedy je to dobre niekekdy asi len nahnat strach... 😀
Babizne uz sa vam to krati, cochvila tu budu babetka, uricte dajte aspon vediet co mate ak sa aj nahodou na dlhsiu (kratsiu 🙂 ) dobu odmlcite. Ja mam ten scan 18marca tak sa nevieme dockat.
Dnes ideme do Topsy turvy takze ak sa chce niekto pridat budeme tam aj s kikou(diamand78)...zatial pa pa

tani
14. feb 2010

cavte kocky ja len tak narychlo, lebo mala je chora a fnukava, len som vam chcela oznamit, ze dnes rano mi odisla zatka, tak uz cakame kedy sa to rozbehne, ale zatial este nemam vobec ziadne bolesti

vicky
14. feb 2010

Jeeej, tani, tak sa drz a hlavne daj vediet ze je vsetko ok 😉

diamand
autor
14. feb 2010

jeeej tani teda ty sa ponahlas, mne odisla v kine ak si pamatas - v piatok a mala sa narodila v utorok, boze drzim palce a pekne nas informuj

mrk11
15. feb 2010

tani, drz sa, hlavne nech to mas rychlo za sebou

mrk11
15. feb 2010

nippa - neplas sa tym testom, tu to nie je naozaj zvykom, ja si to chcem dat spravit len kvoli tomu, co som pisala predtym.

Dnes mi oficialne zacal prvy den dovolenky, rovno som nalozila pracku s plienkami a idem postupne pripravovat tieto tyzdne vsetko pre malu. Ale hlavne musim dnes a zajtra vsetko oprat, lebo vo stvrtok mi pride kamaratka vsetko pozehlit. Ja mam take opuchnute nohy, ze sa mi ani do papuc nevojdu, uplna hroza. Takze musim pomalicky, lebo chcem aj varit, aj vytriedit skrine... a nechcem sa odrovnat prve dva dni a potom nevstat z postele tyzden, lebo nohy nedovolia.

V praci v piatok mi az bolo luto, ze odchadzam, velmi pekne sa so mnou rozlucili. Ale uz by som to naozaj nevladala chodit este prace.

V stredu mam antenatal classes, nechce sa mi tam trepat a este k tomu na cely den. No pojdem, ved to bude mozno jedna z poslednych navstev centra, ktoru este zvladnem sama. Dufam, ze vacsina delivery, ktore cakam tento tyzden, sa neohlasi na stredu, lebo sa mi to potom nechce cele preobjednavat - a to cakam minimalne 4.

vicky, teba normalne obdivujem, ze este tak naplno zamakavas. Pytala si sa na tu sekciu, tak hej, pokial sa mi ta placenta neposunie, ale to rozhodnu az o 3 tyzdne. Ja by som najradsej rodila normalne, predsa len je to rez a tazsie sa mi bude okolo malickej otacat, a este aj ostat tych par dni v nemocnici ma velmi nelaka, a hlavne, stale sa ta rana moze zaniest... Ale pokial by mi dali na vyber s tym, ze sa mam odtrapit 2 dni a potom asi bude predsa len potrebna sekcia, tak si vyberiem tu sekciu, ja az taky hrdina nie som.

Drzte sa, ja sa dnes asi este pozriem, co ste popisali, idem navarit, dnes robim sosovicovu s udenym a smotanou + lokse a hovadzi gulas a knedlu, tak ma to zabavi v kuchyni minimalne cele doobedie.

nippa
15. feb 2010

Tani nech to mas rychlo za sebou a hlavne bez problemov.
Mrk teda ty taketo dobroty vyvaras...tusim ta pridem dnes navstivit 😀 😀 s tymi loksami si ma dostala 😀 😀 Budem ich musiet aj ja urobit, ja slovenske nevarievam velmi casto, niekedy robim maso, knedla kapusta, ale knedla zmrazena od mamky(vzdy ked pride tak mi narobi) a kapusta z Lidl vo flaske, uz si ju len upravim s kminom a osmazim na cibulke s cukrom.
My mame tento tyzden prazdniny tak uz planujeme kazdy den, nech sa mala nenudi. Zajtra ju beriem do kina (ideme aj s kamoskou a jej dcerkou) na princeznu co to teraz reklamuju, dufam ze to bude dobre.
Babizne ja mam strasne 'lupanie' v nohach, ani nie krce ani mi netrpnu ale tak to boli...normalne nemozem zaspat. diamand prave hovorila ze potrebujem asi magnezia. Asi aj zinok, len niem ci si to mam nasadit. Doktorka mi povedala vysadit Pregnacare lebo som nemohla chodit na zachod a iron som vzdy mala dobry aj bez uzivania iron. No tie magnezia a zinok pre tehotne zevraj maju nieco specialne pre tehulky u nas na sk...je aj tu nieco take? Asi budem musiet behnut do Boots a popytat sa lebo este mam dlhu cestu pred sebou kym porodim...a dufam ze tym to aj skonci lebo je to strasne.

fouchard
15. feb 2010

nippa, ak potrebujes, ja mam 3 balenia zo slovenska - tusim sa to vola magnerot (mam to od dokiho zo slovenska, pouziva sa to v tehotenstve - magnezium a horcik dokopy) - pozriem to a ak chces, mozem info oscanovat a poslat ti to mailom..a potom postou, al. ak to ma kto vyzdvihnut v sw?? ja to nepotrebujem a skoda to vyhodit. kupila som to v oktobri.

tanicka - vela stastia!! nakoniec ma predbehnes 🙂 ..ja uz neviem fakt co robit...stale ziadne priznaky, ze by som mala rodit o chvilu ☹ kazdy den placem, uz psychicky nevladzem - nechcem prenasat!!

tani
15. feb 2010

Ahojte kocky, tak mne sice zatka odisla, ale inac sa vobec necitim by to uz malo prist, ani najmensie bolesti a dnes som sa docitala ze ta zatka moze odist aj 6 tt pred porodom no neporazi ma 😠
KikusF uplne ta chapem ja mam termin az 2 tyzdne po tebe ale uz mam dost teraz je este aj Lilca chora tak sa jej treba viacej venovat a viacej na mne visi uz ma poriadne boli chrbat, ale vsak uz nejka vydrzime uz to urcite nebude dlhsie ako 3 tyzdne 😅
KikusO dkujem ze si dnes zavolala, ze tak na mna myslis, ale stale vobec niiiiiiiiiiiiiic. Krasne mas nove fotecky na facebooku malinka je krasna , vsetci ste a na tych fotkach z TT super vyzeras
Marcelka a folic acid beries? urcite aj tu budu take vitaminy skus pozriet na nete
mrk11 uzi si poslednu dovolenku bez dietatka, tie dalsie uz budu tak inac krasne 😵 a varis same dobrotky mnam aj ja by som si dala, hlavne tu sosovicu s udenym, ale to mi zial nehrozi este ked tak potajomky na SK 😅
Vicky a ty ako ziadne priznaky??
Adi, Stanka ako sa mate? dlho ste sa neozvali

nippa
15. feb 2010

jej fouchard to by bolo super, len skoda ze na sw nechodievame, a s tymto bruchom sa mi tam nechce. ale ved to vyuzijes hadam este, pozri na zaruku kolko to este mozes skladovat. ja by som si pozrela nejake magnezium v lekarni. Ale ak vymyslim nejaky sposob ako sa k tebe dostat(alebo po kom poslat) ozvala by som sa. Dakujem aj tak.
Tani folic neberiem lebo som z neho mala zapchy. take hrozne ze to normalne nemavam. kedze krvne testy mam vzdy fajn doktorka povedala ze to brat nemusim a mala som po probleme so zachodom. dnes som si dala jednu pregnacare, tam je aj magnezium aj zink tak uvdime ak bysom ho nebrala pravidelne ze by mi to mozno pomohlo na nohy a neopvlivnilo zachodove starosti 😀
Ani som si nevsimla nove foto na FB...idem to hned pozriet...poviem ti Tani ze kika sa nahodila, vobec nevyzera ako po porode.....no ma silnu volu na tu jej dietku....

vicky
15. feb 2010

Hallooooo,

baby ja uz len 4 dni do roboty, zacinam mat toho plne zuby, v robote je to ok, ale to cestovanie ma zabija ☹

Ja este stale nic, teda okrem nejakych tych "period pain" a opuchnutych noh som ok, ale zacinam sa desit toho ze mi odide voda ked sa budem napr. sprchovat a nezistim to alebo akurat budem niekde vonku. A zacinam mat take divne sny, ze sa radsej budim. teda nie ze by som dokazala spat dlhsie ako 3 hodky v kuse.

Ja som antenatal classes uz skoncila, dokonca som to miestami nasla aj celkom uzitocne, ale aj tak si myslim ze realita bude uplne ina, hlavne ked napr. hovorila ze 3 krat ma pride skontrolovat nejaka community mw pocas 10 dni od porodu.

Neviete ako je to s kontrolovanim babatiek po narodeni? Kamoskina dcera musi ist kvoli klbom na operaciu ktoru mala absolvovat uz davno, ale zhodou okolnosti alebo teda nahodne jej zistili ze v srdiecku mala nejaku malu dierku ktora sa ma po porode automaticky zrast ci co a jej sa to nezrastlo, tak v decembri ju este rychlo operovali, nastastie je ok. Len som ostala zarazena ze to mohli zistit aj skor a nie v 4 mesiaci. Ale nechcem vas strasit 😉

Mrk - urobila si mi normalne chutky na tu sosovicu a hlavne lokse, celkom dobry napad, asi urobim cez vikend kapustu a pecene maso a lokse, ale drahy urcite bude chciet aby som spravila knedlu, tak ak sa mi bude chciet tak mozno aj knedla bude 😉

Baby, strasne sa mi rozliezli strie, hlavne ze som sa natierala ako debil a aj tak ich mam, nepoznate nejaky fakt dobry krem, ktory mi to trochu zredukuje? Ale asi to uz budem mat navzdy 😠

diamand
autor
15. feb 2010

no ale babizne uz ma tolko nechvalte lebo si zacnem namyslat, ale v poslednej dobe sa citim fakt super a to je asi hlavne tomu ze som konecne schudla a vyzeram opat ako clovek nie ako muflon

a uz vsetky prosim vas rodte nech pisete uz aj vy o babatkach, kojeni, chudnuti a ostatnych mamickovskych problemoch 😀

nippa
16. feb 2010

diamand co chvila co chvila 😉
Vicky strie ti ostanu, akurat sa casom trosku zahoja a budu trosku bledsie. Skus pouzivat Bio oil alebo ja mam od coco butter taky krem(maju ho vsade je pre tehotne). Ja som sa s malou natierala s olivovym olejom a na bruchu vobec nemam strie ale urobili sa mi trosku na stehnach a po bokoch ale tam som ich trosku mala aj pred tehotenstvom. Teraz sa zasa natieram s tym coco butter a mam nejaky specialny olej od kamosky, ale ten mi dochadza tak si asi poriadim ten bio olej. Ono je to v kozi ci sa potrhame alebo nie, neovplyvnime to len to mozno trosku zredukujeme natieranim. Hlavne je sa natierat cely zivot, v tehotnestve je uz neskoro. Ale nic si inak z toho nerob, zevraj znamienka krasy... ☹ za taketo dakujem ☹ dufam ze mi to vydrzi a neurobia sa mi ani teraz.
No padam, idem si dnes vyzdvyhnut telefon z opravy a poobede do kina s malou. prajem pekny den.

mrk11
16. feb 2010

dosiel mi vcera kociar, naozaj je velmi pekny, vytesujem sa, akurat, ze som tam mala este nejake veci objednane a tie nedorazili. Zajtra sa zastavim v obchode a popytam sa, mna uz nebavi cakat na telefone pol hodiny. V decembri, ked som to vsetko platila, tak mi volali, ze na kociar musim cakat a vsetko mi dodaju naraz, teraz dorazil len kociar a ostatne veci nie, este s tym, ze jedna vec je momentalne vypredana. V decembri to vsetko mali. Nic, pojdem tam priamo, aj tam to mam len zastavku metrom od nemocnice, tak po tych antenatal classes sa tam zastavim.

Musim povedat, ze sa mi ten obed vydaril, naozaj, akurat som si ho neuzila, ta moja zaha pali uz aj po dusku cistej vody, ani gaviscon nezabera, ale dnes mam gp poobede, tak sa spytam na nejake ine lieky. Na dnes navarene teda mame, najblizsie varim vo stvrtok, to sa chystam na masove gulky v kyslej kapuste alebo plnena paprika, ale chcem vyskusat aj moravske kolace, ak mate niektora osvedceny recept, tak posunte. Ale to neviem, ci stihnem, chcem odmrazit mrazak a vyumyvat chladnicku. V piatok idem so svagrinou na nejake nakupy, zistila som, ze musim kupit umelohmotne misky, celkom by ma zaujimalo, kam pomizli, mala som ich asi 20. No a v piatok uz zacnem zamrazovat jedlo, kym este vladzem navarit. Inac, nemyslite si, ze ja takto budem denne vyvarat, ja chcem spravit nejake zasoby na tie prve 2 tyzdne po narodeni malej, ale nieco zvladne aj manzel, ked mu do toho kecam.

My sme zavaleni skatulami, pol obyvacky su nase veci pre malu a to tu este nie je vsetko. Chystam sa na reorganizaciu izby, mozem akurat cez vikend, ked je drahy doma, tak snad to nedopadne ako s mrazakom, ktory mi slubil odmrazit minuly vikend a tak ci tak si ten mrazak pockal na mna.

Pekny den, idem vytriedit skrinu a spravit poriadok v papieroch

tani
16. feb 2010

Ahojte, dnes som bola na kontrolu u MW vsetko ok maly uz je dost dole, ze uz to cochvila bude, no to mi povedala novinku ked som v 38+3tt 😀 , vcera som mala dost zlu noc Lily mala nejake zaludocne krce od 2hej do 5tej sa chudatko trapila, zacali ma aj trochu boliet vajecniky okolo tej 3tej v noci tak som len dufala, ze nie akurat ked je Lily tak nedobre, ale nastastie to preslo a dnes uz zase ziadne priznaky.
mrk11 ja mam tiez palenie zahy uz aj od cistej vody ☹ a co sa tyka obeda ostan radsej pri gulkach v kapuste pop paradajkovej omacke strasne pali zaha, teda aspon mna

tani
16. feb 2010

este som zabudla napisat pre KikuF ze ked je babo zahniezdene 2/5 a predtym bolo 4/5 neznamena ze sa posunulo vyssie prave naopak 5/5 este nie je zahniezdene 2/5 uz zahniezdene celkom, 0/5 velmi hlboko zahniezdene, takze ide to dobrym smerom ja som uz tiez 2/5

fouchard
17. feb 2010

Tanicka dik za info. este len vcera som si to uvedomila (vdaka jednemu clanku v knizke🙂), ze som sa mylila.. a dnes u doktora mi to bolo potvrdene..aj mi ukazala aku velku ma uz hlavicku (az som sa zlakla 🙂) bo ja si ju stale akosi mensiu predstavujem - ale to asi aj tym, ze nemam skusenosti a co viem o tehotenstve, tak akurat z kniziek alebo inetu..

zajtra idem k MW na ten sweep - nemam z toho nejaky dobry pocit - dufam, ze to nebude boliet a privola mi to kontrakcie.. uz fakt saliem z nervov..

inak, videla som fotecky nove na FB - Liyanka je nadherna !!! a aj tebe to velmi pristane - a vobec nevyzeras ako by si mala o chvilku rodit 🙂) drzte sa..

nippa, ak chces ten magnerot - nie je problem to poslat aj postou..ja to potrebovat urcite nebudem..a rad pomozem 🙂

diamand
autor
17. feb 2010

caute zienky,

ano tani tak ako pises 0/5 je uplne zahniezdene, 5/5 nie je vobec, ja som bola 1/5 tyzden pred porodom, ale hovori sa ze pri prvom sa zahniezdi a uz sa neposuva spat, ale pri dalsich to moze behat hore dole kedze je to tam uz uvolnenejsie, ale myslim ze ty uz to budes mat coskoro za sebou

kikus a ty co nemozes spavat ked si este o takomto case hore? Inak mne robili sweep ked som prisla do nemocky a mna to az tak nebolelo a vazne to pomohla lebo ked mi ho robili som bola na 3 prsty a do hodky som bola na 8

fouchard
17. feb 2010

Kika - mala si pravdu, dalo sa to vydrzat. bolo to len neprijemne. MW mi povedala, ze babo je este dost vysoko a nie som vobec otvorena - takze prenasaniu sa nevyhnem ☹(

v pondelok mam opat app. - urcia mi termin vyvolania porodu- snad ma nenechaju dlho cakat..dam pak vediet..

mrk11
18. feb 2010

fouchard, urcite to vsetko bude OK, a nenechaju ta dlho sa trapit.

tani, mna pali zaha po vsetkom, ale idem spravit tie masove gulky v kyslej kapuste a ak mi nohy dovolia, tak aj buchty na pare (to kvoli svagrininym detom, zajtra pridu), ale nebudem sa nijako hnat. Dnes chcem odmrazit chladnicku a pride kamoska pozehlit malickej veci.

Vcera som mala antenatal classes, no poviem vam, to bola ozaj zbytocna strata casu, ale povedala som si, ze ja sa teraz do spolocnosti tak casto nedostanem, tak som si uzivala, ze som medzi ludmi.

Idem sa kuknut na facebook, nech si pozriem fotecky, co hodila tani, a skusim pohladat aj vas ostatne.

mrk11
18. feb 2010

fotecky su super, obe baby su rozkosne. Snad som vas tam objavila vsetky, neposlala som ziadnu spravu.

nippa
18. feb 2010

mrk uz som si ta pridala 😉 Fouchard to by som bola velmi rada tym tabletkam. Poslem ti adresu do sukromnej posty...teda ak nebudes velmi unavena ist na postu alebo hadam este nerodis co by bolo podla toho ako sa citis asi super 😉
Ako to rychlo uslo, ze uz fouchard 40 tyzden, mrk 36 a tani 39...boze uz to zacina....tusim som next ja? to si ale este pockame. uz sa neviem dockat toho scanu v marci.
tak vam drzim palce a hadam do buduceho tyzdna tu uz bude nejaky prirastok...

mrk11
18. feb 2010

nippa, tie tabletky, co budes mat od Fouchard, mne sa zda, ze ich musis vysadit mesiac pred terminom porodu, teda ak to su tie magnezium + calcium. Mozno to bude na pribalovom letaku, netusim, len som o tom niekde citala, a je to kvoli tomu, ze magnezium ti ma uvolnit krce a kedze porod su tiez stahy svalov, tak by ti to ovplyvnovalo kontrakcie, mala by si ich slabsie.... Netusim, ci nekecam, ved na nete sa toho da najst vela, ale spytaj sa lekarov na Slovensku, ti by ti to malo povedat presne. Baby, ja odmrazujem, straaaaaasne som nesikovna a nemozna, uz som to 100x olutovala. Nic to, idem bojovat dalej.

fouchard
18. feb 2010

tak, z letaku "magnerotu" som vycitala, ze sa odporucuje pocas tehotenstva a aj dojcenia , akurat sa neodporucuje na dlhdobe uzivanie. mne to doktor poradil uzivat od 21.al. 22 tyzdna az do konca. ale nakoniec som sa na to vykaslala, bo ja uzivam denne par liekov v tehotenstve kvoli svojmu zdrav. stavu - preto som nechcela pridavat dalsie (aj ked toto nie su lieky, ale len nahrada mineralov). viem, ze na slovensku to skoro kazda druha baba uziva - tu sa mi vsak o tom nik nezmienil..tak neviem ??

Maca, poslem ti to dnes. dala som si za ulohu prejst pesi do prace (hodinka a pol) pozriet kolegov a vycistit hlavu - bo nakoniec sa dostanem rychlejsie na psychiatriu ako na porodnicke odd...stale stresujem, stale sa kontrolujem..

mirka, ja som bola spokojna s antenatal classes - mali sme to po 2,5hod. 4 x do mesiaca a okrem cennych info sme sa aj riadne zasmiali. ta co to viedla bola zenska srsiaca humorom a robili sme aj nejake aktivity, takze mi to aj mojmu muzovi dost pomohlo..

tanicka a co ty?? uz si sa dlho neozvala. si este doma?? a vicky?? chodis stale do prace??

tani
18. feb 2010

Ahojte dievcatka, ja este veru stale doma , zajtra ma drahy narodky, tak nebolo by od veci dat mu syna🙂 inac aj vy tak radi kupujete darceky chlapom? no ja teda neviem co kupit drahemu, on si kupi vzdy vsetko sam co chce, asi to bude len pohladnica a torta a pozvem ho na veceru, teda ak nebudem prave rodit 😀
Kikuska F tebe svieti ze dnes cakas dievcatko 😵 😵 tak sup sup trosku pobehat po obchodoch, po schodoch poprosit draheho o fajnu "masaz" nech sa to uz spusti 😀
kocky diki za pochvalu fotiek, idem sa sprchnut a "upravit" keby to nahodou na mna prislo dnes, ale zatial nemam ziadne bolesti len take trosku tlaky tam dole citim, ale to sa asi len zosuva trosku nizsie

vicky
18. feb 2010

No haloooo, vy ste sa dako rozpisali 🙂

Bola som dnes u mw, vsetko ok, len vraj sa maly otocil, ale nastastie hlavickou dole, ale je to back to back position, dufam ze sa este pretoci nabok, to by bolo lepsie.

Inak vsetko ok, zajtra by som mala ist posledny den do prace, len problem je ze mi dnes asi odisla zatka, nie som 100% ista, bo to bolo ako s prepacenim taky sopel, priehladnej farby - takze nic do ruzova alebo daka krv. Trochu ma to prekvapilo, bo som to este vobec necakala, ja chcem este poriesit dake veci, trochu este poupratovat, no nejak nie som este pripravena na porod - ale to nebudem asi nikdy. Inak ziadne dalsie naznaky, vraj maly je engaged na 1/5, co ma celkom tesi.
Zeby som ta Tani isla predbehnut???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre