Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

sonickaf
29. apr 2010

Baby dakujem za vase napady s kocikmi .. aj ked pravdu povediac aj ked Bugaboo je asi velmi dobry kocik je aj velmi drahy ..
a tak premyslam o M&P sola .. ma niekto skusenost s nim? vyzera celkom comfortable.. hmm?

Este stale chodim do prace.. ale vedela by som si predstavit byt uz doma.. dnes je nejake spacia pocasie..

diamand
autor
29. apr 2010

jeeej tani no super, aj ja som to prave pozrela a fakt si hned vedla janky, aspon sa mozte navstevovat, takze vas musime zoznamit a ani od nas to nie je daleko tak nech vam to vide

sonickaf - ja som mala M&P pri prvom a bola som spokojna, sice nebol to sola, ale M&P je dobra znacka

nippus no podme rodime, ja uz kazdu chvilku pozeram na mobil ci si mi nahodou nepisala, normalne to tusim budem s tebou poriadne prezivat

elbel neboj urcite hned napisem ked sa dozviem nejake spravicky

snoopy82
29. apr 2010

No nippa sup sup si dat aj dva horuce kupele🙂)) jej ja mam 5 maja prvy scan....sa nemozem dockat.....

dominic05
29. apr 2010

Ahojte 🙂)

Volam sa Tina a mam skoro 5rocneho Dominica 🙂 To len tak na zoznamenie 🙂

Nippa,to je dlhy cas 🙂 Este si ta pamatam zo stranky pre slovenskych a ceskych rodicov,uz to nefunguje - myslim,ze som mala naposledy problem sa tam dostat - no naposledy myslim cca 2roky dozadu 😨

mrk11
30. apr 2010

pozeram, ze sa to tu riadne rozbehlo. Vitajte vsetky nove baby. Neozyvam sa, obcas si to tu pozriem, ale nemam vela casu, Ela nechce spavat a vkuse mi visi na prsnikoch. Ale uz mala aj lepsie dni, tak sa to pomaly stabilizuje. Mam tu na 2 tyzdne mamku, akurat mi nepomoze, lebo ju 2 dni po prichode seklo v krizoch (potkla sa na chodniku a zablokovalo jej to chrbticu), tak mi teraz len lezi. Tesila som sa, ze mi navari a pomoze s malickou, no ale ked smola, tak smola. Dufam, ze jej bude buduci tyzden lepsie, este sme nikde poriadne neboli, nastastie hned prvy den si spravila shopping a je vybavena. Ozvem sa, ked bude volna chvilka. Pridam aj nejake fotecky na FB

marcelka drzim palce, ja by som sa porodu uz tiez teraz bala po skusenostiach, ale ved par hodin vydrzis, tak si to aj ja budem hovorit, ak by sa nam nahodou este zadarilo 🙂

elbel
1. máj 2010

Marcelka tak co este stale nic .....aj niekolko krat za den tu nakuknem ze bude nejaka sprava ,urcite dostavas neustale telefonaty a sms ci je nieco nove.....dufam ze nebudes prenasat dlho ....btw ja som Lenku prenasala 10 dni....

nippa
2. máj 2010

ahoj Tina. stranka bola prenesena na multiply.com ale tiez je to mrtve, teraz je uz vela rozdielnych skupin tak sa maju kde mamicky zoznamit. No vitaj u nas v diskusii 🙂
Dievcata este stale sme 2 v 1. Vcera sme s Kikou isli aj do nemocnice, ze akoze sa mi to zacina aby mi urobili ten sweep a hadam to rozbehli ale dnes rano mi kika vola ze: Starka co spis nemas uz rodit? No akosi sa malej nechce. Tak len cakame. V stredu mam zasa midwife tak hadam uz nieco urobi ozaj nechcem cakat do 10 maja to budem 12 dni po termine a kym sa rozbehnem tak hadam aj 14.....ved to by uz drobcek mohol mat 2 tyzdne 😒
Snoopy tak to mas uz za par dni ten scan uricte sa tesis, bude to take skutocne po tom ako uvidis babetko prvy krat, aj ked to bude len taka fazulka najprv 🙂 potom sa mozes tesit kedy zasa pocits prve pohyby a ani sa nenazdas a budes rozpravat ako sa ti rychlo blizi termin porodu 🙂
No idem pozriet este fb co tam nove uricte mam vela sprav tak idem odpisat ze sa este nic nedeje...prajem peknu aj ked hrozne uprsanu nedelu...ja chcem slnieckoooooooooooooooooooooooo

snoopy82
2. máj 2010

Ahojte vsetci aku mame dnes uprsanu nedelu hroza😢 Marcel a ty stale nic? no teda niekomu sa paci u maminky v brusku 🙂 ani mi nehovor ako sa tesim na ten scan mas bude bude to uz realne ked uvidim tu malu fazulku na obrazovke🙂)) Nemate niektora skusenost s Edgware birth centre? dali mi na vyber Barnet hospital alebo Edgware tak neviem teraz ale chcela by som rodit vo vode no uvidime...dnes ideme na exkurziu do Edgware ale ak by ste nahodou niektora rodili tam tak dajte info prosim.....prajem vsetkym peknu nedelu🙂)) Marcel hmm ani mi nehovor ako by som ja prijala slniecko najviac....

fouchard
2. máj 2010

caute babizne, pisem teraz o radu : kedze budem cestovat ryanair po 1x s malou, neviem co so sebou vziat do lietadla?? ja mam cosatto kocik a s tym sa asi nebudem moct trepat k lietadlu, vsak?? nechcem vsak kvoli jednej ceste kupovat maclaren..co mi poradite?? mam vziat car seat na palubu, ci co?? a ako to je so stravou?? kolko flasiek mozem mat?? ako ste to riesili vy??

help me pleeeease!!!

diamand
autor
2. máj 2010

cavte,

snoopy - ja som rodila aj v edgware a aj v barnet, edgware je super, uplne ako private hospital, ale ako uricte vies nie su tam dr. ale iba midwife, ale ak budes mat bezproblemove tehotenstvo tak preco nie, mne sa mala pocas tlacenia zasekla a nastala trosku panika ale na stastie to dobre dopadlo, a aj kvoli tomu som uz po treti krat isla rodit do barnet do edgware by ma uz nezobrali. A barnet je uplne super, mne sa tam rodilo dobre, ale kazdy ma asi svoje experience, mala sa mi narodila o 11stej rano a o 5tej poobede som uz isla domov.

kika - s kocikom mozes ist az ku dveram lietadla, tam ho zlozis a oni ho nalozia do batozinoveho priestoru a potom hned ako pristanes doma a vides s lietadla ti ho daju. Car seat na palubu sa uz tusim nosit nesmie, teda jedine ak doplatis dalsie sedadlo. FLasiek mozes mat kolko chces, mozno ti povedia nech si z nich pred nimi len odpijes. Neboj sa je to easy, ja som letela sama so vsetkymi troma detmi a bolo to ok.

Peknu nedelu a marcelka cakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

snoopy82
2. máj 2010

dakujem diamand boli sme tam dnes na tour a vyzera to tam super tak relaxacne, ale prave toho sa obavam ze tam niesu doktori tak pojdem do barnetu ved som prvorodicka a neviem co na mna caka 😅 no teda tak uz to mas 3x za sebou super 🙂 boze ale je dnes hrozne pocasie.....diamand este sa Ta chcem opytat ci je mozne poberat rodinne pridavky zo slovenska ak ti tu skonci materska? a vratila si sa do prace po materskej? a nemate ponatia kolko asi tak stoji skolka? ja viem vela otazok ale tak nejak to nechcem nechat na poslednu chvilu dakujem za pomoc ak niekto viete 🙂

diamand
autor
2. máj 2010

snoopy, inak ak chces rodit do vody tak aj v barnet hospital je ta moznost. Ja zo slovenska poberam tusim rodicovsky prispevok na ine narok nemam, ja som po materskej zostala doma, teda vlastne zacala som chodit do skoly. Mne obe babizne nastupuju do skolky v septembri a plati sa 50 libier na den za jednu, takze 100 obe do kopy, ale vdaka bohu za child tax credits ktore ju preplatia az do vysky tusim 70%

snoopy82
3. máj 2010

dakujem diamand za radu....chcela by som vo vode ale nech je poruke aj doktor keby sa nieco skomplikovalo...tak asi urcite barnet.....a co studujes? hmmm ja sa chcem vratit do prace aj ked po roku mi to pride skoro odist od babetka ale pracujem 3 roky pre jednu firmu a nemam ani zlu pracovnu dobu tak uz teraz rozmyslam co bude vyhodnejsie ci skolka alebo childminder som este rozmyslala....a to aj ja by som mala narok na child tax credit...poviem ti zo vsetkeho tu jelen uz som zistovala tolko veci ale co ked na kazdej stranke sa dozviem nieco ine a potom vyber si z toho 😀 takze bambulky ti idu do skolky no super...ale mne sa zda ze teraz mozes poberat rodicovsky zo slovenska ale musis byt nezamestnana ☹

diamand
autor
3. máj 2010

snoopy - studujem HR management a uz mam konecne druhy rok za sebou. Inak child benefit a child tax credit by si mala dostavat a ak budes na materskej tak aj working tax credit ale to zalozi od toho kolko s priatelom zarobite.

mufinka1
3. máj 2010

ahoj maminky v anglii, mam na vas dotaz - zadala jste si nektera ted v nedavne dobe v CR o rodicovsky prispevek?
Ja ho pobirala na dceru ( ted jsou ji 2 roky) a pred mesicem se nam narodil syn a bylo mi receno, ze je ted nejaka zmena v zakone a vypada to, ze mi ten prispevek tentokrat nebudou chtit priznat ( mamka se tam ted byla ptat a zatim se nevyjadrili, ale porad se ohani tim, ze ted je nejaka zmena v zakone, ze nestaci mit v CR jen trvale bydliste, ze se tam musi i fyzicky bydlet ( teda ma byt od kvetna) a tak by me zajimalo, jestli s tim mate ted nektera z vas zkusenost.

Diky a pokud mi nekdo muzete poradit tak prosim do IP

diamand
autor
3. máj 2010

mufinka- myslim ze ani jedna z nas nie je z ciech a tie nase zakony nie su asi rovnake, takze ja urcite neporadim

sonickaf
3. máj 2010

Tak konecne som dnes objednala kocik.. dufam ze bude dobry ako dufam.. aj ked viem ze urcite bude mat svoje muchy.. ved ako sa hovori neexistuje perfektny kocik no nie🙂), ale som rada ze to preberanie a vyberanie mam za sebou .. 😝

mufinka mi tu vnukla otazku na vas.. uvazujem o tom ze si budem ziadat o prispevok pri narodeni dietata na slovensku kedze tam stale mam trvaly pobyt podla obcianskeho preukazu. Samozrejme ze sa tam moc nezdrziavam - chodime domov tak dvakrat za rok s manzelom.. Mate niektora skusensti .. ?

diamand
autor
4. máj 2010

caute zienky, len som vam chcela oznamit ze Marcelka je uz v nemocnici, dnes nad ranom som ju viezla a poviem vam ze bola uz v riadnych bolestiach, ked sme prisli do nemocky bola uz na 4cm otvorene a pytala epidural - to bolo okolo 4.30 potom som isla domov a teraz cakam na spravy. Hned ako budem nieco vediet napisem.

PEKNY DEN

mrk11
4. máj 2010

kika to som zvedava, drzim jej palce, dufam, ze t uz ma teraz za sebou. Urcite ju pozdravuj

snoopy82
4. máj 2010

N to je super sprava za Marcelku tak jej drzim palce a budem cakat na tu radostnu spravu🙂) diamand ako to zvlada pri 3 detoch este aj studovat super....

sonickaf
4. máj 2010

Hrozne ma metie to ze vela sloveniek doma mi dava uplne ine rady ako sa co robi bezne tu .. myslia si ze len to co oni povazuju za najlepsie je to co oni robili ..

- nechat spat dieta v perinke pocas bohviekolko tyzdnov ci mesiacov..
- viazat na siroko plienku,..
- nechat spat dieta len na boku ..
- byt v nemocnici po porode celkom dlho ..a by sa urobili vsetky vysetrenia..

Ako ste to riesili vy? verim ze ste tiez museli mat podobne rady .. a museli ste sa rozhodovat co bude najlepsie pre vas .. ?

diamand
autor
4. máj 2010

caute baby, mam krasnu spravicku

Marcelke sa dnes na obed presne o 12.00 narodila dcerenka Ria Nnenna, ze vraj vypada ako Philipka, vazila 3600 gramov, obe su zdravucke, zajtra ich idem pozriet tak potom odfotim a dam nejake foto. Podrobnejsie info vam uz povie sama

snoopy82
4. máj 2010

Jej tak to je super blahozelam Marcel a prajem Vam aby ste boli zdravucke a mas doma dalsiu krasnu dcerenku 🙂 este raz gratulujem.....

diamand
autor
4. máj 2010

pridavam fotecku malej Rii, je krasna

elbel
4. máj 2010

aj ja este raz gratulujem ,uz sa tesim na viac info...kika ty si rychla odkial mas fotecku malickej ....je zlatucka

elbel
4. máj 2010

sonicka f rob ako uznas za vhodne....ja som tu nikoho nemala kto by mi radil boli sme z manzelom sami na vsetko... pri prvom synovi sme sa ucili a pri dcere sme uz boli mudrejsi 😉 ....a slovenske rady???? najviac ich mala svokra 😀 😝 ale ta ich ma dodnes a vie co je najlepsie....

fouchard
4. máj 2010

maca, tak konecne!! mala je nadherna - mozes byt hrda - dalsiu kocku mate 😉 !! dufam, ze porod prebehol ok - daj vediet potom cez FBmsg pleease!! a zelam vsetko len to naj, hlavne vela zdravicka!!

mrk11
5. máj 2010

dalsia kocka do partie, este raz blahozelame. Baby, musime casom spravit stretavku. Zotav sa po porode Marcelka a nejako to zorganizujeme.

My by sme sa mali koncom mesiaca stahovat, zatial nic nemame, neskutocne sa nam pacil jeden byt na Chiswicku, ale nasa realitna agentka si myslela, ze ked nam ukaze nieco, co je o 400 libier mimo nas budget, tak odniekial tie peniaze vytiahneme a berieme 😖 Takze hladame teraz skor na Ealingu, na Chiswick sa snazime zabudnut, ozvu sa nam odtial iba ak by to splnalo nase financne kriteria.

tani
6. máj 2010

Aj my este raz blahozelame Marcelka, ozvi sa ked si trosku oddychnes s podrobnostami,
vcera sme boli s malickym na prve ockovanie, chudacikk taku mal zlu reakciu, cela jedna strana mu uplne ocervenela hlavne nozicka, nastastie to dost rychlo po tom ako smedali studene zabaly zmizlo, niekde som citala na nete, ze deticky mozu byt aj tyzden mrzute, dufam, ze ho to nebude tak dlho trapit, aj ked on je dost statocny chlapcek ked na neho robime grimasky a sa soviny zasmeje sa aj cez slzicky
zrejme tento vikend sa budeme stahovat , alebo buduci tyzden ozvem sa potom ked budeme mat novy net ak by som uz do vtedy nestihla, boze tyzden bez netu to bude tazke:DD

diamand
autor
6. máj 2010

tani good luck so stahovanim, urcite sa potom ozvi a prideme pozriet, ved budete len na skok od nas a uz som zvedava aj na maleho ved uz sme sa dlhsie nevideli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre