Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

elbel
6. máj 2010

tani good luck .....diamand a vy sa kedy budete stahovat...

diamand
autor
6. máj 2010

adi - stale nam to menia, uz som mala dostat kluce v utorok a zase sa to oddialilo na neurcita, teda cca 3 tyzdne, ale do 11 juna musime byt odtialto vystahovani, takze do vtedy to bude musiet byt

nippa
7. máj 2010

Ahojte kocky. Tak sa hlasim. Sme obe v poriadku aj ked ja sa este musim poriadne zotavit po hroznom porode. Mala bola narodena celkom rychlo. Bola 'back to back' takze ju chceli otacat ale ona sa nedala napokon som porodila pomocou ventous. Je strasne zlatucka, len spinka, dnes sme mali prvu navsteu, prisli babizne na obed tak sme mali celkom relax. Idem skusit pridat fotecky do albumu, na FB uz su pridane tak ste ich niektore uz videli. Mala sa zacina podobat zevraj na mna(je to dobre alebo zle? 😨 ) ale je krasnucka, hlavne dobre papa a spinka. Mlieko mi prislo az dnes, inak pekne spinkala v noci od 11tej do 4tej co sa len napapala a spinkala dalej. Dufam ze nam to tak este dlho vydrzi. Niekedy sa len zobudime a pozerame ci diycha lebo je tak tichucko. Philipka ju len bozkava a bozkava...no dost som sa uz narozplivala 😀 😀 😀 ved to kazda poznate ked ste porodili ake to je krasne(myslim to po porode, porod sam by som krasny nenazvala z mojej skusenosti)
Prajem pekny vikend,...dufam ze bude slnecny 😉

diamand
autor
15. máj 2010

teda dievcata co sa deje, kde ste vsetky?

nippa
17. máj 2010

ja podstivo kojim.... 😀 nie je ani cas na konika...ale som trosku aktivnejsia na fb....

mrk11
19. máj 2010

ja to tu stale pozriem, ale nikto sa nehlasi, ale tiez pozriem na fb, poodpisujem na mail a venujem sa nasmu malemu nespavcovi

nippa
20. máj 2010

mrk ty mas nespavca? moja mala len spinka a spinka..teda papa, spinka, kaka....a dokola to iste...pol hodinku je hore, pozera na svet a potom zasa spi....nastastie, dufam ze nam to vydrzi. Uz sa aj pocasie lepsi, ja som mala zapal prsnika ale nebolo to take zle este, dali mi antibiotika tak sa stale liecim, dnes mi zacala alergia tak som cela nafufnana ale aspon je pekne, konecne sme ocistili zahradny nabytok a posedeli s babami vonku..zevraj ma byt aj krasny vikend...

mrk11
21. máj 2010

to teda mam, uz sa to sice lepsi, ale mozeme si za to sami. Kedze sme ju mali vystresovanu z nemocnice, a chceli sme, nech sa ukludni, tak som sa jej prisposobila krmenim, jednoducho ked mi visela na prsniku 4 hodin, tak 4 hodiny, jasne, ze si tam aj podriemala, ale vlastne som si tymto vyrobila problem, lebo ked ju vlozim do postielky, v momente otvori oci a je po spanku. No a ked sme jej zacali nejaky rezim konecne budovat, tak prisla moja mama a kedze ju seklo, tak vacsinou lezala v spalni pri malej, co bola najvacsia chyba aku som pripustila, lebo mala bola taka vynervovana z toho, ze nemoze spat, ze obcas od nervov aj zaspala a mama ju nechtiac zobudila.

Tak budujeme rezim odznova, snazime sa ju odvykat od zlozvykov, ktorym sme ju my naucili, uz posledne 3-4 noci aj pospala, ale tak polovicu noci. Bola u nas kolegyna na navsteve, jej malicky je o 6 tyzdnov starsi a od 2 tyzdnov spinka od 8 vecera do 7 rana. A akonahle ho vlozi do kociara, autosedavky, tak jej v momente zaspi. Nasa doteraz odmietala kociar rezolutne, tam s nam zvykla od nervov pokakat az po usi, teraz je to lepsie, len to nesmie dlho trvat, lebo chyti nervy. Mam taky dojem, ze sme ju rozmaznali. Akurat ze o tyzden sa stahujeme, teda este nemame podpisanu zmluvu, ale cakame len na papiere z banky a mozeme podpisat zmluvu, tak asi to budovanie zacne odznova, lebo ved nove prostredie, nebude nic poznat, mala je velmi vnimava, ma take body na stene, s ktorymi vykecava a smeje sa (smejeme sa, ze ju chodia navstevovat anjeli), tak jej vlastne znova rozhodime rezim. No ale potom to uz snad pojde len k lepsiemu.

My do zahrady nechodime, od susedov k nam do zahrady behaju potkany a ja mam z hlodavcov fobiu, ja som tam odkedy som jedneho videla nevstupila, aj pradlo na snury chodi vesat len manzel, tak ja operiem denne maximalne jednu davku, nastavim to vzdy tak, ze ked pride domov, aby to mohol rovno vyvesit.

Byt, co sme si prenajali, zahradu nema, to je aj skoda, musime sa vzdat grilovaciek a akurat ide leto, ale je blizko parkov, tak aspon na prechadzky to bude fajn.

mrk11
27. máj 2010

ahojte, ja len tolko, ze sa cez vikend stahujeme, cely buduci tyzden budeme bez internetu, mozno aj dlhsie, tak sa nebudem hlasit, ale aj tak je to tu mtrve ako pozeram 🙂

nippa
30. máj 2010

ahojte dievcata...tak ako sa mame? pocasie sa zlepsuje a tu to zamrza 😀 My sa mame fajn, Ria je dobrucke babetko, v utorok mame 4 tyzdne. Zatial sa nam dari, pekne papame a spinkame, plakat asi ani nevieme 🙂 nastastie....dufam ze nam to vydrzi. Kto mal vlasne rodit po mne? Nijake nove prirastky tento mesiac? Myslim ze shhh je asi dalsia ale ta sa tu dlhsie neukazala....kika F ako sa dari Mati? Dufam ze stale poslucha, videla som foteku na FB, malicka je krasnucka. Mirka(mrk) dufam ze stahovanie prebehlo v pohode, kde ste sa vlastne prestahovali?
Tani vy to uz mate za sebou, Kika hovorila ze ste v Edgware, takze musime dat stretko, tento krat mam uz aj ja drobca doma, doteraz ked sme sa stretli tak som bola vlastne 'single' 😀 😀 😀. Ja tu mam este stale mamku, a hadam aj ty, no a Kika tu bude mat mamku tiez teraz niekedy. Len mne odchadza svokor vo stvrtok tak hadam potom nieco dohodneme. No a co vy ostatne? Adi ako?

lentilka33
12. jún 2010

Ahojte dievcata...je tu niekto z vas z vychodneho Londona ? Greenwich...a tak...

witkin
13. jún 2010

Ahoj holky, maminky a a tehulky. tak jsem tady dnes poprve, a koukam a hledam nejaky kontakt a nebo jen par radku. Ja jsem ceska zici uz temer dost hodne let v anglii tedy presneji receno na hranicich Surrey a West Sussex, manzel anglican a dve malinke holicky 2roky a 9mesicu. je tady nkede pobliz maminka ceska ci slovenka??? Jsme ve Felbridge okoli Gatwicku....Horley, ci East Grinstead. Tak se prosim nekdo ozvete budeme se tesit. Pa Katka x

mrk11
18. jún 2010

pozeram, ze sice viac ako 2 tyzdne sme boli bez internetu, ale tu sa skoro ani veta neobjavila. Kde ste vsetky? Na FB?

nippa
22. jún 2010

ja som dostihnutelna 😀 na FB
mame sa dobre, malicka rastie, uz sa pekne aj usmieva. Spinka, papa, kaka a dokola to iste, je kludna takze si viac nemozem zelat...co vy? ako rastu deturence?

majatob
22. jún 2010

Ahoj holky, prosim vas, nelitate nektera s ryanairem? mate deti zapsany ve svym pase nebo maji vlastni? dekuju 🙂

nippa
23. jún 2010

ahoj. ja mam pre malu vlastny pas a budem vybavovat aj druhej vlastny. 😉

sonickaf
9. júl 2010

Ahojte,
tak poooo dlhej dobe sa ozvyam. Porod je stastne za nami a cas bezi ako voda ma mala uz ma vyse troch tyzdnov. Zatial je vsetko ako ma byt a teda v poriadku ..len by sme si chceli viacej pospat v noci a menej cez den.. ale aj to mozno raz bude. 🙂) Krasne leto v Londyne.. ale ja by som povedala ze je trosku prilis horuco 🙂)

veronika2108
13. júl 2010

Ahojte,
je tu niekto z okolia Wimbledonu? 🙂

sonickaf
15. júl 2010

prave dneska mame mesiac 🙂 vsetko ide fajn.. akurat mala ma thrush. Dali nam na to taku nejaku sladku anizovu medicinu .. jednu flasticku uz sme zjedli ale stale jej to nezmizlo.. a teraz aj premyslam ci to nemam aj ja na mojich bradavkach.. teda akoze nemam fyzicky nic viditelne ine tam .. ale celkkom ma teraz zrazu boli kojenie .. hmm asi budem musiet ist k GP.. aj ked ten nas GP .... hmm neviem neviem co na to povie..
mali ste s tymto skusenosti..?

unique
17. júl 2010

@lentilka33 Ahoj, my sme z vychodneho Londyna...Forest gate 🙂

mrk11
18. júl 2010

sonickaf, moja mala ma na jazycju to iste, tiez nam dali to iste, trochu jej to zmizlo a znova sa jej to objavuje, treba zajst za GP, mna ukludnili, ze to maju vsetky deti, to je infekcia v ustockach, mozno by stacili nejake vyplachy, priamo sa na to spytaj. Ja s kojenim nemam ziaden problem, ani s bradavkami, to uz si skor myslim, ze clovek sa sleduje viac a snazi sa odhalit pricinu.

Inac Ela rastie ako z vody, baby, ma 15 tyzdnov a su jej male bodynka na pol roka, je straaaasne dlhokanska a samozrejme aj nabita.

gabina_uk
18. júl 2010

ahojte pozna niekto slovensku registrovanu childminderku???????please help!

zani
19. júl 2010

ahoj,ja poznam jednu slovenku vo Walthamstaw,je to severny Londyn.Vola sa Dagmar Luknar,pozri jej stranku www.luknar.co.uk

smajka
19. júl 2010

ahojte dievcata.
citam ze ste tu niektore z edgwaru a okolia? ja som z bushey a v edgweri sa dost casto pohybujeme. ak by ste organizovali nejake stretko, tak by sme sa pridali - ak mozme.
moj maly mal v maji 2 rocky a nic ho nebavi viacej ako santit s parku s kamaratmi. 🙂))
pekny dnik vsetkym!

gabina_uk
19. júl 2010

dakujem zani pozriem sa na to i ked je to od nas dost daleko...smajka my sme vacsinou zo severneho londyna, my byvate od edgware asi 20 min busom...tak by sme mohli dat nejake stretko...ja mam 18 mesacnu Saskiu a druhe babo na ceste 🙂

mrk11
20. júl 2010

baby, kedy spravime nejake stretko s detmi? Ja som sice na Ealingu a neviem, ci niektora byva blizko - ozaj je tu nejaka mamicka z Ealingu? - ale ved metrom sa da dostat vsade, pokial nie je prilis horuco.

smajka
20. júl 2010

ahojte. gabina-neni si nahodou z mill hill alebo hendon? kedysi davno som sa stretla s jednou kockou,co mala mimi saskiu. stretli sme sa vo watforde v nere.. x

gabina_uk
20. júl 2010

smajka ano to sme my..no odvtedy ste sa neozvali..ako sa mate?
mrk11 ja mam kamosku ktora byva na ealingu a sem tam tam chodime ale vacsinou oni k nam 🙂

mrk11
20. júl 2010

gabina, a nie je to Alenka? Ak aj nie, tak by sme to mohli nejako poprepajat. Myslim, ze aj diamond, tani a nippa su niekde tam v tych koncinach, co tak niektory den v tyzdni Jasne, ze nie, ked bude 36 stupnov 🙂

smajka
20. júl 2010

ahoj gabi-tak som uhadla. mame sa fajn, samko mal uz 2 rocky, je z neho riadny certik. tak vy cakate druhe mimi?waw, gratulujeme. ja som tiez cakala ze sa ozves ty. 🙂)))))
tak niekto navrhnite nejake stretko pokial je pekne pocasie. ja poznam len parky v okoli bushey a watfordu, ale nevadi nam niekam pricestovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre