Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

londoner
27. okt 2010

Ahoj wacata37, moja svagrinka byva v New Haven ma dve deticky dievca 5 a chlapec 3, myslim ze ma aj kamosku z Brightonu...zistim viac ;)

wacata37
27. okt 2010

@londoner Dekuju 😀

bajushka
29. okt 2010

Ahojte babulky, tak aj nam sa uz konecne zadarilo a velmi sa z toho tesime... My byvame na Kings Rd, Chelsea ale mam takeho tusaka, ze sa budeme musiet stahovat... ale to sme si este neni isty. Idem vas precitat, aby som vedela, kto, co a ako... 😉 🙂

mrk11
1. nov 2010

@bajushka blahozelame. Zbehne ti to ako voda. Ja mam Eli, 7-mesacnu. byvame na ealingu, pri south ealing metro stanici.

lenkaks
4. nov 2010

@smajka Ahojky,ja som tiez rodila v Nortwick park hospital,ale v decembri 2008 a praveze sa nemam na co stazovat,bola som velmi spokojna....

smajka
4. nov 2010

@lenkaks -ahoj, to som rada, ze mal niekto lepsiu skusenost ako ja. my sme na northwick poculi len zle komenty. hned po tom sme sa prestahovali a druhe mimi budem mat vo watforde,tak snad to bude lepsie 🙂 . si niekde z okolia northwicku?

lenkaks
4. nov 2010

@smajka Nie,uz nie...byvali sme v North Harrow,pred 1,5rokom sme sa prestahovali spat na Slovensko...cakas druhe babatko? Gratulujjem 🙂 Nech mas uz len a len dobre skusenosti s nemocnicou 🙂) Inak moja kamoska rodila v Edgware Birth Centre a bola nesmierne spokojna...ale to bolo len Birth centre,bez doktorov...bola som sa tam aj ja pozriet,ked som bola tehu,vyzeralo to tam naozaj krasne....

smajka
4. nov 2010

@lenkaks - si viacej spokojna na sk -ako si bola tu? dakujem, snad to bude teraz lepsie. 🙂
o edgware som tiez pocula len dobre - akurat nemaju doktora, takze keby su komplikacie - je potrebny prevoz. ja idem 'bojovat' o planovany cisarsky. fingers cross 🙂

kw77
4. nov 2010

ahoj vsem. my byvame primo v centru u oxford street a mam dve holky 2 letou a pul mesicni.

bajushka, od tebe to mame kousek 🙂

lenkaks
4. nov 2010

@smajka Ja som sa chcela vzdy vratit spat do UK ale priatel uz ani pocut o tom...a teraz som si uz zvykla,som doma medzi "svojimi",ziadne dievca from eastern europe or a polish girl....Niesu to ziadni Indi ( na nich som bola poslednou dobou v UK az alergicka a ani poliaci,ktorych je vsade v UK ajajaaaj)....Zivotna uroven bola sice vyssia v UK ,ale nemozem si stazovat,mam tu vsetko,co potrebujem...V UK mi strasne chybala rodina,bola som tam sama s malym cely den,priatel chodil az vecer domov z prace...Inak mi chybaju vsetky tie krasne playgrounds aj playgroups boli fajn...chodili sme k dalsej kamoske do Watfordu na plagroup.... Ty sa uz domov nevratis? Ci uvidis,ako bude?

smajka
4. nov 2010

@lenkaks - jasne chapem, ja byvam inak kusok od watfordu - chodime tam casto a mam tam tiez kamaratky.ja som sa citila ako ty, ked sa narodil samko, ale teraz je to v poho. manzel sice tiez pracuje cele dni, ale mam teraz vela kamaratiek ktore su na tom rovnako ako ja a kratime si dni spolu - play groups, plavanie, kavickovanie, parky..
pobedia pracujem ako nanny a maleho si bravam so sebou. toto by mi na sk asi velmi chyblo - bezstarostnejsi zivot a moznost privyrobit si. tiez mi chyba rodinka, ale na sk chodime aspon2x do roka, tak sa to da.
mame sice na sk domcek -ale v bl.buducnosti urcite neplanujeme zit na sk. 🙂
pozeram, ze si od trencina - ja som od ilavy 🙂

vicky
4. nov 2010

Baby, nemate sa niekto chut ku mne pridat a ist sa poprechadzat do Gunnesbury park-u?

lenkaks
4. nov 2010

@smajka Ja som mala v Uk kamosku,rodila 5tt predomnou,byvala v harrow,boli sme spolu skoro kazdy den,a tiez sme chodili na kavicky,shopping,do parku,ked boli krpci vacsi,aj na playgroups....boze,to boli casy 🙂) tie mi teraz chybaju....uz aj ona je spat v CR,tak uz by som tam ani nemala naozaj nikoho....len niekoho spoznat....
Aj ja som bola nanny 🙂 a tiez som sa rozhodovala,ci sa vratit spat k nim,ci domov...domov vyhral 🙂 Jasnee jasne,Ilava je tod kusok 🙂

smajka
5. nov 2010

@lenkaks - ahoj. to ti verim -neni nad mat tu niekoho na koho sa mozes spolahnut a s kym stravit volne chvile 🙂
asi sa to tu trochu zmenilo odkedy ste odisli. nasich dievcat a aj mamiciek je tu vsade naokoli hrozne vela, len dost z nich su neni priatelske a bavia sa len s tym kto im vyhovuje. a o poliakoch veru ani nehovorim...su uplne vsade. 🙂
jedna z mojich najlepsich kamaratiek je polka - ta je v poho. dnes sme boli spolu na play group. vsade su vynimky 😀
neplanujete dalsie baby? 🙂

bajushka
5. nov 2010

Ahojte... 😉
Tak mne zacina byt paradne zle... a nic nepomaha.... zacina to okolo 4pm a konci po ranajkach... 😕 Divne ze mi nebyva zle ked sa napchavam... 😀... Uz mame za sebou aj dalsi (druhy scan)... Zabrali sme aj tatinka... tak sme si obaja porumazgali... lebo uz aj srdiecko bilo... 🙂

@kw77 to je teda fakt kusok, 😉 A ako sa volaju tvoje babulky??
@mrk11 My sme tiez relativne kusok od seba... 😉

bajushka
5. nov 2010

A este som sa chcela pochvalit nasou fazulkou... 🙂

mrk11
5. nov 2010

@kw77 ja tam nedaleko pracujem, teda nie momentalne, teraz som na materskej, ale o chvilu sa vraciam spat. Travim teraz cas hladanim childmindra alebo nannyshare, uz mi z toho je celkom nevolno, akosi sa mi nedari nikoho najst ☹

mrk11
5. nov 2010

@bajushka nie je to daleko, na pomery Londyne sme v podstate susedky 😀

mne zle vobec nebyvalo, ja som ale bola opacny extrem, mne bolo zle, ked som nemala pri sebe dost jedla, ved som aj na seba nabalila 35kg, a nejdu dolu potvory. 😠

mrk11
5. nov 2010

@vicky mozno o 2 tyzdne, niekotry pondelok alebo utorok by som mohla, dam este vediet

hrozienko11
5. nov 2010

ahojte 🙂 ako super,ze tu nie som sama tehotna 😀 len by mohla byt nejaka este poblizku greenfordu,harrowu,ealingu a pod 🙂

@lenkaks mohla by si mi napisat tvoju skusenost s nortwick park? idem tam,lebo musim mat doktora,tak som zvedava. pocula som rozne nazory na nich. ale potesi aj tvoj a celkom by ma zaujimalo,ze kolko sa ostava v nemocnici,z toho mam najvacsie obavy,ze ma odtial vyhodia a ja budem uplne bezradna doma 😒

lenkaks
6. nov 2010

@smajka Ahojky 🙂 ja som teda vobec nikoho z polska nepoznala,nikto znamy nemal kamosa z polska,cize som s nimi vobec nebola v kontakte...Je pravda,ze aj slovakovb uz je v UK neurekom...
Jasne,ze by som rada druhe babatko,zacinam byt veelmi broody,ale my stale byvame v podnajme,takze zatial nehrozi :( a chcem sa este trosku malemu povenovat...mne by to vyhovovalo,ked bude Jakubko v skolke,nech som doma s babatkom a venujem sa mu tolko,ako Jakobkovi,ked bol maly...
Ty kedy cakas babatko??

lenkaks
6. nov 2010

@hrozienko11 Ahojky 🙂 Ja som do Nortwicku prisla v 36+4...s odtecenou vodou a 3min. kontrakciami...hned po prijme ma(nas) zobrali na izbu,skontrolovali,na kolko som otvorena,ale bola som iba na 1cm,ale aj tak si ma tam nechali,lebo som sla :predcasne : porodit mojho 4kiloveho syna :D porod bol dobry,rychly,mala som asi 3 midwife pri sebe,boli zlate,pekne ma volali,povzbudzovali,ziadna ignoracia,alebo nieco nepekne...po porode som dostala cholestazu,takze som si tam polezala 4dni s infuziami....kedze som bola po porode zasivana,asi 2 ranne vizity mi aj "dole" pozerali,ze ako som na tom....Sestricky boli mile,aj s babatkom pomohli,ked maly moc plakal v noci,vzali si ho k sebe,ja som sa trosku vyspala...aj s kojenim pomohli.Strava bola velmi dobra,sama si si zaskrtla,co chces mat druhy den na ranajky,obed veceru....Navstevy boli od rana do obeda a potom tusim od druhej do osmej vecera....Ozaj a pri porode som mala chlapa a kamosku.Kamoska bola faaantasticka,frajer odisiel,ako som zacala tlacit,bolo mu zle :D
Myslim,ze sa o mna aj tak starali,pretoze som "predcasne" porodila ( tu na svk mi povedali,ze mi museli zle teramin vyratat,ze sa mi nemohol narodit maly skoro mesiac popredu zo 4kilami.... ) A neviem ,ci si pocula vsetko to,co sa tam udialo 6rokov dozadu na novorodeneckom...myslim,ze sa aj dost snazia,aby sa "ocistili"....
No ja si naozaj nemozem stazovat....
Ozaj a zabudla som,baby co rodili a boli bez komplikacii,aj babatka v pohode,na druhy den po porode poslali domov....

hrozienko11
6. nov 2010

@lenkaks dakujem za tvoju odpoved 🙂 nemala som nejak moznost zistovat o nemocniciach,takze netusim,co sa tam udialo. ale dufam,ze to bude v poriadku. som rada,ze si bola spokojna a pekne sa o teba starali 🙂 zatial som v tej nemocnici nebola,lebo chodim inde ku midwife a na scany.

smajka
6. nov 2010

@lenkaks - ahoj lenka. ja budem mat druhe 15 aprila, ale ak dostanem cisara, tak asi tyzden skor. mozno na moje narodky - ja som 8 - 😀 . my sme uz planovali. samko bude mat v maji 3 a od januara pojde do skolky, tak to nejako zvladneme. prvy rok bude urcite tazky, ale potom to uz bude len lepsie...
ti verim ze si broody 😀 , ja som uz tiez bola..
som rada ze si mala dobru skusenost s nemockou - neni nad..
@hrozienko11 - my chodievame obcas do harrow, ked tam budes mat cestu, mozme niekedy na 'kafco'.
peknu nedelu.

hrozienko11
6. nov 2010

@smajka ja tam moz nechodievam,teda este som nebola 😀 ale kludne zajdem,zmena aspon 😀

smajka
6. nov 2010

@hrozienko11 - 😀 😀 . uvidis ako sa budes citit.. ked budes mat chut ist do harrow, daj vediet. ja mam do harow asi 20 minut- dalej to uz nepoznam.. 🙂

lenkaks
7. nov 2010

@smajka Ja som tam bola len na jednom scane a potom som tam az rodila...predtym som byvala v Beckenhame (south london) a tam som navstevovala midwife ....Uz si sa prihlasila na antenala classes?? Ak nie,mas najvyssi cas,pretoze su tam straasne busy....drz sa 🙂

lenkaks
7. nov 2010

@smajka Ak sa mozes spytat,preco chces cisara? bozenko,ja u teraz zavidim tym bruskatym,ci mamickam s hlbokymi kocikmi...to je to najkrajsie obdobie...skoda,ze tak ryychlo vyrastu z babatiek...Hadam maly nebude moc ziarlit na drobceka ... Uz aj vies,ci bude chlapcek ci dievcatko ??

lenkaks
7. nov 2010

@hrozienko11 hrozienko,ta prva sprava patrila tebe.....pomylila som sa 🙂

vicky
7. nov 2010

@mrk11 tak sa kludne ozvi, rada sa stretnem a pokecame🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre