Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

smajka
7. nov 2010

@lenkaks - ja sa strasne bojim od tej prvej skusenosti...my sme si povedali ze uz druhe mimi nechceme, len nas to preslo - aby nebol drobcek sam. aj ked je samko uplne uzasny, krasny, anjelik...ja si neviem predstavit, ze by som mala ist opat cez taky porod ako som mala... ☹ mam 3 kamaratky ktore mali planovaneho cisara a boli velmi spokojne. prisli do nemocky 2 hodky pred operaciou a pol hodky po uz drzali babatka. recovery je sice dlhsia, ale manzelik bude prve dva tyzdne so mnou doma, tak toho sa nebojim.
este nevieme co budeme mat, ale straaaaasne chceme vediet a samozrejme dufame v dievcatko 🙂 . v mojej nemocnici pohlavie nehovoria, tak chceme na 3D okolo 22 tyzdna. 🙂
byvate priamo v trencine?

hrozienko11
8. nov 2010

@smajka pracujes,ci si doma? ja cez tyzden mozem az po piatej a vikendy mam volne. ale v dec zaciname skor prazdniny,tak to by sa dalo aj cez tyzden skor.

@lenkaks este sa musim prihlasit ku midwife niekde poblizku baraku,lebo dalsu tyzden mam posledny appointment v central middlesex. na tie classes sa da prihlasit az v 28tt sa mi zda,musim pozriet papiere 😅

lenkaks
8. nov 2010

@smajka Som nakukla na Samka,aky blondacik,naozaj anjelik je zneho 🙂) aj je taky dobrucky? my mame obdobie vzdoru,sa nahadze na kolena....a uz vyvadzava v obchode,ked mu nieco nechceme kupit...no hruza...uz nech to mame za sebou...ale inak,je taky mojko maly 🙂) Ti verim,ze nie dobra skusenost z predchadzajuceho porodu nahana strach z dalsieho...ale nicoho sa neboj 🙂)) sme zeny a mse silne,zvladneme vsetko 🙂) a nikde nieje napisane,ze ked si mala prvy porod zly,aj druhy bude 🙂) tak klud a nemaj strach 🙂)) Aj my by sme druhe radi dievcatko...predsalen po tych chlapcoch by sa baby sikli,ze 🙂 Inka,ja som mala po porode cholestazu...som si polezala 4 dni na infuziach v nemocnici po porode,..a tiez mal priatel 2 tyzdne volna vtedy... Ano,byvame priamo v Trencine,ale urcite sa budeme v buducnosti stahovat do Piestan,priatel je odtila,hce ist tam...a mne sa Piestany pacia,zvyknem si tam....

lenkaks
8. nov 2010

@hrozienko11 ja som prisla do harrow v nejakom 30tt a uz bolo na classes neskoro...mi vraveli,ze na to sa zeny hlasia ako dostanu knizky...ale uz je to asi inak....

hrozienko11
8. nov 2010

@lenkaks zistim dalsi tyzden u midwife a zavolam tam. viem,ze mam pisane classes az od 32tt

lenkaks
8. nov 2010

@hrozienko11 ved hej...odvtedy sa chodi na ne...ale ze objednat sa treba veeelmi dopredu...ved zavolaj a uvidis🙂 hadam bude este volne 🙂) Cakas prve babatko ?

hrozienko11
8. nov 2010

@lenkaks no na papieri mam pisane,ze zavolat v 28tt pre classes od 32tt. dam vediet teda,co mi povedali 😉
je to nase prve,takze vsetko je pre nas uplne nove a este v cudzine 😅

smajka
9. nov 2010

@hrozienko11 - ahoj. a ty asi tiez pracujes, ked mas cas az po 5, vsak? ja pracujem tak 2-4 pobedia v tyzdni , podla toho ako ma domaca potrebuje. keby som sama tak mi je jedno sa stretnut neskor, ale s malym by to po 5 uz nebola ziadna zabava. ked sme doma, tak to uz je vacsinou len vecerka, vana, telka, buvat. - hlavne ked je uz tak skoro tma . mozme to nechat na dec, alebo niekedy v sob? v harrow je shop.centrum, kde sa da celkom dobre nakupit 🙂
@lenkaks - jeej, dakujeme. zial omyl,on len tak vyzera 😀 . kazdy ze aky anjelik a popritom je to riadny certik. cely den sa nezastavi, skace,lieta, rozhadzuje ... nic ho dlho nebavi. odkedy presli 2 rocky, je z neho maly drzanik, jeduje sa, krici... no proste opicka. ma vsak aj dobre stranky- stale by sa objimal, kissinkoval a ked som nahnevana, pride - sorry mummy i love you. tak si to vacsinou vyzehli 😀
tvoj malicky ma kolko ? tiez ste taky zivy? kamaratky vravia, ze medzi druhym a tretim rokom su najhorsi, potom je to vraj lepsie, lebo sa im da vysvetlit. a hlavne chlapci su zivsii. 🙂
tak to musime nejako vydrzat -haaa
mne sa velmi pacia piestany - aj trencin. 😉

3matta4
9. nov 2010

Ahojte, Volám sa Alexandra a bývam v Londýne aj s mojim manzelom aj s dvoma detmi Manzel je anglican a deti sa narodili tiez v Anglicku Volajú sa Chloe má 10r a Jacob má 1rok aj 2mes Chloe ucim par slov po slovensky takze ked prideme na SVK tak sa vie rukami nohami trosku dorozumiet ) Ak si aj ty mamina,ktora zije v zahranici kludne sa ozvy mozu aj ine budem len rada

vicky
9. nov 2010

@3matta4 tak to si tu uz poriadne dlho ked dcerka uz ma 10r. V ktorej casti ste?

3matta4
9. nov 2010

@vicky brixton 🙂 a vy? no to som 🙂 najprv som tam sla si najst pracu a tak 🙂 a potom sa mi tam zapacilo 🙂 a nasla som si tam manzela tak som tam az doteraz 🙂 a je tu oomnoho lepsie ako na SVK aj ked mi rodina chyba 🙂

hrozienko11
9. nov 2010

@smajka ano,pracujem do stvrtej kazdy den. uvidime,ze ake pocasie nas bude cakat a podla toho sa dohodneme na nejakej sobote,ak nie,tak potom december,pokial nebude uprsane pocasie 😉

vicky
9. nov 2010

@3matta4 my byvame v Actone (spada to pod Ealing), sme tu zatial len stvrty rok a prave rozhodujeme co a ako dalej, na jednej strane by som isla hned domov (rodina, kvoli malemu, priatelia) a na druhej strane by som este ostala tu. Len uz sa mi o tom ani rozmyslat nechce, bo fakt nevieme. Ak by sme este boli sami, tak tu urcite ostavame ale s malym to je uz ine. Neviem si predstavit dat ho teraz nejakej nanny a ja pojdem makat, mohli tu matersku (teda platenu) potiahnut aspon na ten rok 😒
Takze ty tu uz definitivne ostavas, co tvoja rodina na to?

smajka
10. nov 2010

@hrozienko11 - 🙂 , musime to stihnut do februara 😀 . jasne a- tesime sa.

smajka
10. nov 2010

@vicky
@3matta4 - ahojte.
ja som tu uz tiez nejaky ten rok -v sept. to bolo 9. tiez mi velmi chyba rodina, hlavne teraz ked uz sme rodinka. na sk ale neplanujeme ist zit v blizkej buducnosti. ono to podla mna zalezi hlavne od toho, ci druha polovicka je odtialto, alebo od nas. tipujem vicky, ze ste obaja od nas, preto rozmyslate nad navratom?
ja neviem, co by manzelik u nas robil a ako by sa dorozumel. 🙂

vicky
10. nov 2010

@smajka hej, my sme obidvaja z SK, prave preto viac menej rozmyslame nad navratom, ale neviem si to dost dobre predstavit, aj by sme isli, ale mam pocit ze tu mame vacsiu "slobodu". Tiez s jazykom, ja sice na maleho hovorim teda snazim sa hovorit anglicky, ale su veci, ktore sa mi lahsie povedia v materinskom jazyku.
A okrem toho nemam tu az take kamaratky ako som mala doma, takze to mi tiez nepridava ☹ Teda mam, ale tie su bezdetne teda az na jednu, ale ta byva dost daleko od nas a dalsia sa odstahovala naspat domov do Portugalska 😒

smajka
10. nov 2010

@vicky - ahoj. ja sa praveze rozpravam s malym len po slovensky. len ked sme vonku, tak anglicky, nech po nas vsetci nezamaraju 🙂 . vsade naokolo je len anglitctina a bojim sa,ze ked nebudem donho tlacit slovencinu, tak sa ju nenauci. od januara ide maly do skolky a to bude uz len sama anglina 🙂 nasi doma - okrem sestri - po angl nehovoria a tak proste maly musi vediet po nasom 😀 .
tiez po 9 rokoch co som tu - kamaratky na sk su neni co byvali. sice sa vzdy stretneme, ked sme na sk, pokecame, ale uz to neni ono. kazdy ma uz svoje rodinky a vasinou na nas nemaju cas. uz sa ani nesnazim organizovat stretnutia, len im dam vediet ze sme doma. ale teda musim povedat, ze stale viacej mi chybaju nasi - mam este 2 sestri a brata. sestra ma uz tiez deticky a ked sme na sk, tak travia s mojim malym vacsinou casu.
tu mam kamaratiek dost - ani sa nestiham so vsetkymi stretavat. potrebujes viacej casu spoznat mamicky v tvojom okoli, ja som sa najviac pozoznamovala, az ked mal maly tak rok. 🙂
skus dat advert na netmums.co.uk - meet a mum a meeting mums from other countries. 🙂

3matta4
10. nov 2010

@vicky tak manzel je rodeny anglican takze on tu ma rodinu a nechcel by sa stahovat na SVK.a ja tiez je nam tudobre aj detom obe sa tu narodili a na SVK chodime raz za rok myslim,ze to staci.aj degi sa tu maju lepsie.Chloe tu ma priatelov a neviem ako by si zvykala na svk a pre manzela je slovencina tazky jazyk tak zostanee tu sme tu stastny

kw77
10. nov 2010

@bajushka
blahopreji k fazolce, vypada kouzelne 🙂 . starsi dcera je angelika a mladsi charlotte. ty uz mas vymyslene jmeno?

kw77
10. nov 2010

@mrk11
to se ti nedivim. ja jsem byla dlouho nanny a proto ja bych nanny zamestnat nemohla, videla jsem moc 😀 . doufam ze vyberes dobrou, super by bylo kdyby byla ceska ze?

vicky
10. nov 2010

tak maly uz teraz zaspal, nejak sa dnes unavil, uz stvornozkuje jedna radost, len skoda ze nie je vonku teplo ze by si "pobehal" aj na trave 😉

@3matta4 tak to je jasne ze sa uz nevratite, no raz za rok si neviem predstavit ist domov, mne sa to zda malo, chodievame tak tri krat za rok, aj teraz som bola cez letne prazdniny na SK, takze skoro dva mesiace sme tam boli, ale bolo fajn a hlavne rodicia boli stastni ze su s malym. Mam pocit ze tu je to vsetko nejak jednoduchsie, ale ked vidim niektore tie decka ako sa spravaju, tak mi je zle. Niekedy mam pocit ako keby tu rodina nic neznamenala 😒

@smajka to mas super, anglicky bude vediet perfektne a slovensky sa urcite tiez nauci 🙂 ja len dufam, ze aj ten moj bude vediet anglicky a ze nebude confused z toho vsetkeho. Je to dost tazke a musim sa aj ja snazit nech nezabudam anglicky na neho hovorit. Ja som tak trochu shy, neviem presne ako to chodi v tych playgroupoch, ale musim nejak zacat 😒

sonickaf
10. nov 2010

@3matta4 .. nie vela sloveniek je pravdu povediac na juhu londyna... vacsina mam pocit ze je na severe.. ja som tiez jedna z nich. Tiez spokojna so zivotom anglicku .. mozno prave preto tiez ze manzel je anglican 🙂

mrk11
11. nov 2010

@kw77 Ceska, alebo Slovenka, no pravdu povediac, najradsej by som bola, keby to bola Anglicanka, kvoli jazyku, lebo my s Eli rozpravame po slovensky a kedze tu mienime zostat, tak chcem, aby sa ucila jazyk uz odteraz. Ja s nou hovorim anglicky len ked sme medzi Anglicanmi. A asi by som radsej childmindra chcela ako nanny.

mrk11
11. nov 2010

@vicky buduci tyzden by sme sa mohli stretnut bud v pondelok alebo v utorok. Ak ches ist do playgroup, tak pod s nami, z Actonu to mas k nam 1 zastavku metrom a my sa tam chystame chodievat pravidelne (byva to tu nedaleko nas vo stvrtok). Akurat buduci stvrtok a piatok mame navstevu, tak to nepojdeme.

mrk11
11. nov 2010

@barnet, @sonickaf , @kw77, @vicky, @3matta4, @smajka, @lenkaks, @bajushka, @wacata37, @londoner, @barnet, @anjelik1212, @snoopy82 ahojte baby, rozbieham momentalne montaz fotografii (na styl ako mam v albume), hlavna myslienka je ta, ze malokto ma na profi fotografa, ale ma doma fotecku bruska z tehotenstva, ktoru vlastne nikomu ani neukaze, lebo ma popukane brusko a bolo to fotene niekde doma, pripadne ma fotku svojho baba alebo celej rodinky, ale tiez je potrebna retus, ci vymena pozadia alebo by chcel montaz v style ala Geddes, tak som vas chcela poziadat, ze ak poznate dalsie tehule, mamicky, ci by ste ma odporucili, pripadne ak by ste niektora mala zaujem o nieco podobne, tak sa so mnou spojte cez IP. Dakujem

vicky
11. nov 2010

@mrk11 poslala som ti IP

lenkaks
11. nov 2010

@smajka Tak Samko uz rozprava,hej? kedy sa mu rozviazal jazycek?? Nasmu Kubovi sa akosi nechce...staci mu ,ze vie zavrcat (zachrcat) ako traktor a je spokojny :D Inak,moj krpec bude mat 2 decembra 2rocky...boze,ako to letiii.....a hej hje,aj on vie byt fesne zivy,ale zase aspon viem,ze je v poriadku a nic mu nechyba 🙂 Dneska som bola s kamoskou,co ma 3tyzdnove babao,takaaa malilinka uuzasna babika 🙂)) sa mas,aj Ty budes mat babatenko 🙂)
Tak sa drzkaj a davaj na vas pozor 🙂

lenkaks
11. nov 2010

@hrozienko11 Hrozienko,nech vsetko dobre dopadne s tymi antenatal classes 🙂)) Inak si spokojna s midwife?? ja som mala faaantasticku 🙂))

bajushka
11. nov 2010

@kw77 dakujeme, aj my sa z nej velmi tesime 😉 ... od tohto tyzdna je mi aj paradne zle... som sa pridala do klubu grckosiek... 😅 Inak my mame vybrane pre dievcatko Mia Angelica (My Angel) ale pre chlapceka este nevieme... nam sa paci Ashley... ale vsetci na hovoria, ze je to dievcenske... Este sa nam paci Leo a Samuel... Uz som bola u GP a vypisal mi formular na antenatal clinic... vybrala som si Chelsea and Westminister, tak dufam ze to bude ok, mam to asi 10 min peso a aj kamoska tam rodila a nestazovala si... Kde si ty rodila??

kw77
12. nov 2010

@bajushka
my mame Angeliku 🙂
ja rodila v UCHL. velice dobra nemocnice, je proslavena tim ze na tebe moc nedbaji kdyz jde vse jak ma ale kdyz jsou problemy tak jsou nejlepsi v londyne - pry se tam z ostatnich nemocnic rodici zeny ci miminka svazeji. a to je presne co jsme chteli! prezit to a byt si jisti ze jsme v dobrych rukach.

na chlapecka mas krasne jmena!!!

to je mi lito ze ti je zle, me bylo s obouma holkama strasne zle cele tehotenstvi a nikomu nezavidim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre