Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

smajka
1. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj, ako sa mate?? my sme dnes boli na scane a vsetky vysledky dopadli dobre - jupiii. tak sme dnes mali krasny dnik - zlaticko sa stale vrtelo a zivalo 🙂 . pohlavie nam nechcela povedat, vraj nemoze. neva, pockame na 3D.
@danika12 - ahoj, odkial presne z SW si? ja som z NW pri watforde.
@lenkaks - kde si ? ako sa mate?

hrozienko11
1. dec 2010

@kw77 ahoj,no napr ja musim vela toho na pc a nete robit,tak mam prilezitost po praci,aj ked som velmi vycerpana.

@danika12 ja som na greenforde a do white city to nemam az tak daleko 😉 my slovensku telku pozerame online 😉 ak mas dobry internet.tak si to staci predplatit a mozes pozerat 🙂

@smajka tak to je super,ze vsetko je v poriadku. ja musim este tyzden cakat na doktora kvoli tej oblicke. inac,mozno v sobotu by sme mohli ist do harrowu.

smajka
2. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj, tyzden ubehne ako voda. no normalnu sobotu by som sa potesila, ale tuto sobotu uz mame plany. ideme s kamartkami na cesko-slovensku mikulasku party do hemel hampsteadu. nechcete tam? neviem, ako to mate daleko -my to mame od watfordu asi pol hodky. 🙂

hrozienko11
2. dec 2010

@smajka no uvidim,lebo si sijem saty na vianocnu party a ostali mi len dva vikendy na to 😅

danika12
5. dec 2010

Ahojte,
ja som z Hounslowu. Ja tiez pozeram markizu na nete sem-tam, ale chcem to aj pre maleho aby sa po slovensky ucil a neviem, ci mi bude chciet pozerat na internete take male dieta, asi nie. Zatial ma len 10 mes, ale coskoro zacne aj rozpravky pozerat. A to sa ako predplati ako sa mozem spytat?
Jej mikulasska party, akurat rozmyslam, akeho mikulasa malemu spravim, teda co mu kupim a dam do topanocky...

hrozienko11
6. dec 2010

@danika12 ahoj,ja pouzivam onlinetv1.net a platim to teraz cez paypal 🙂 vyuzivame to hlavne cez vianoce a ked je majstrak v hokeji 🙂 ale vraj mas aj ine,tak skus dat vyhladat online tv 😉 a nemas problem to zvacsit na cely monitor,takze to mas ako tv 🙂

hrozienko11
7. dec 2010

@smajka uz mam aj appointmenty na antenatal classes. zaciatkom februara 😅

smajka
7. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj. az zaciatkom februara? myslela som ze ich robia omnoho skor. ako casto tam pojdes?
my sme boli v sob na tom mikulasovi. mali to pekne prichystane. este som nevidela tu v uk tolko cz-sk mamiciek a deticiek pokope 🙂 . bolo super, len maly ma z toho doteraz sok a nechce o santovi ani pocut. ked zbadal certa - plakal pol hodky a nechcel odo mna ani na krok 😀
my mame uz termin na 20.12. na 3D. uz sa veeelmi tesime ze budeme vedit co cakame 🙂
ako sa citis? - uz sa ti to krati 😉

hrozienko11
7. dec 2010

@smajka no robia ich v 32tt tak netusim,ze preco mne dali tak neskoro 😅 nedalo mi nepochvalit sa,ze kedy mi to dali 😀 😀 😀 mozno rataju,ze by si ma tam mohli na tej poslednej aj nechat 😀 su to tri tyzdni po jeden alebo dvoch hodinach. som velmi zvedava,co ma caka.
tak som zvedava,ci sa vam pochvali 🙂 a maly musel byt hrozne podareny 😀 ked v praci rozpravam,ake vselijake tradicie mame u nas na svk,tak nechapu,ze take nieco mame a aj sa im viac pozdavaju darceky od jeziska ako od santu 🙂 dokonca sme zacali oslavovat meniny,aby vedeli,ze aj cosi take je 😀
citim sa hrozne unavene. zajtra mam ist za doktorom kvoli oblicke a vo stvrtok mam midwife. tak som zvedava,lebo som dost pozadu 😅 ale netrapim sa nejako. a za tyzden budem mat volno,lebo koncime dalsiu stredu,tak ked budes chciet,mozeme sa potom stretnut 😉

smajka
8. dec 2010

@hrozienko11 - tak to je dobre...len aby si mimi nemyslelo, ze uz ma ist von pri tolkom precvicovani a predychavani 😀 😀
ja som inak pri malom ani nebola na anten.cl - pracovala som ako nanny do posledneho tyzdna a nemala som cas 🙂
ja mam teraz celkom dobre obdobie - ziadne nevolnosti, ani si pri malom vacsinou nespomeniem ze som tehu. ale pamatam si tu unavu z tych poslednych mesiacov..teraz to bude zaujimave, kedze maly ma nenecha oddychnut. 🙂
drzim dnes palce u dokyho- dufam ze vsetko ok.
urcite sa radi stretneme, potom sa dohodneme na nejakom volnom case. 😉
pekny dnik

hrozienko11
8. dec 2010

@smajka ahoj 🙂 tak je dobre,ze to tak lahko znasas 🙂 ja som uz dost unavena,ale ked beriem magnezium,tak mi to pomaha,len sa snazim byt na dvoch tabletkach. dnes som bola kvoli tej oblicke a zlcniku. na zlcnik mam pokracovat v diete a mala by som mat appointment s dietologom a s oblickou je to tazsie. musim na urologiu a pravidelne na kontroly,lebo babo sa rozhodlo,ze bude lezat na pravej strane a nepohne sa tak lahko 😒 budu sa snazit drzat babo do 36-37tt,co je vlastne obdobie,ked mam zacat tie classes 😅 uvidim,co zajtra midwife,idem do blizkeho centra.

hrozienko11
8. dec 2010

este som zabudla napisat,ze som dnes v central middlesex hospital stretla slovenku,ktora sa zaucala za midwife 🙂 az nebudu taki busy,skusit zistit,ci tam planuje posobit 🙂

smajka
10. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj, ako bolo u midwife?
my sme prave dosli domov z play group, maly sa tam sice vysantil, ale nevyzera na spanie. pobedia uz buvava len niekedy, zozaciatku som si nemohla zvyknut, ale teraz uz v pohode - aspon ide spat skor vecer 🙂
ostavate tu na vianoce? ja akosi nemam cas sa nejako pripravovat. ale tesim sa ked urobime vyzdobu a stromcek pre maleho - tento rok sa uz bude z toho velmi tesit.. a tiez este neviem kedy popeciem - skusit poslat maleho s manzelom von v nedelu a uvidim co postiham 😀
co to presne znamena, ked si pisala, ze sa budu snazit drzat male do 36-37 tyzdna? ak sa mimi nepohne, budu ti robit cisara?

zuzulik7
10. dec 2010

Ahojte babenky, mozte mi prosim Vas v skratke napisat, ako to tu v UK (ja som v Londyne) chodi s potvrdenim tehotenstva a vysetreniami... Dakujem! 🙂

smajka
10. dec 2010

@zuzulik7 - ahoj. ak este nie si - musis sa zaregistrovat u gp (general practice) - tvojho lokalneho doktora. objednas sa - povies mu ze si tehu a on ti podla toho v kolkatom si tyzdni povie, aby si sa objednala k midwife. do vacsich clinik chodia midwifes z najblizsej nemocnice -raz,dva krat do tyzdna. ak nechodia, budes navstevovat midwife v najblizsej nemocnici. myslim ze je dobre ist k gp tak asi v 6-8 tt. ona ta zaregistruje s nemocnicou a ako prvorodicka ju budes navstevovat kazdy mesiac ( aspon tu u nas je to tak ) . na registracii s midwife ti bude brat krv na vsetky mozne vysetrenia, ci si ty aj mimco v poriadku a mala by ti vysvetlit ako sa stravovat, cvicit... dostanes biely file - maternity record, kde sa ti budu zapisovat vsetky kontroly, vysetrenia, vysledky... v 12tt mas prvy scan v nemocnici a potom druhy v 20tt. ak nie su pocas tehu ziadne problemy, viacej scanov nebudes mat - len ak si chces priplatit sukromne.
tak neviem ci je to v skratke...som sa nechala uniest 😀 😀
kludne sa pytaj ak este nieco potrebujes. kde si v londyne? a este sa len snazilkujete?

zuzulik7
10. dec 2010

@smajka ahoj, dakujem velmi pekne....dobre si sa nechala uniest 😉 aspon mam vsetky info, na zaciatok . Tak to vyzera, ze sa nase snazilkovanie podarilo,... posledny mendzes som mala 7.10. Zatial som si spravila 2 testy, 7.12 tam bolo uplne, ze slabulinka druha ciarka a vcera o trosicku silnejsia,....cize este cez vikend si spravim jeden. A zatial sa nechcem pytat, ziadnej svojej kamosky na nic.... chceme si to nechat pre seba zatial, uvidim ako dlho vydrzim 🙂 Dufam, ze vsetko bude fajn. Som v zapadnom Londyne.

zuzulik7
10. dec 2010

@smajka Krasneho chlapceka mas 🙂

lenkaks
10. dec 2010

@smajka seervus Smajka 🙂) Mame sa fajne,uz sme oslavili 2 rocky !! Jakubovi sa konecne zacina rozvazovat jazycek,idem sa usulat na nom a na jeho vysvetlovani v jeho reci :D A vy ako?? Samko poslucha??

hrozienko11
10. dec 2010

@smajka ahoj 🙂 midwife poslala vzorku mozu na rozbor,lebo sa jej nezdal.asi zacina byt nejaka infekcia.uvidime podla vysledkov a zrejme mi cosi nasadia. no to drzanie do 36-27tt znamena,ze ak budem mat caste bolesti a bude tam aj zapal,tak babo bude musiet ist von. Chcu zacat roznymi liekmi a potom atb,ak to nebude pomahat,tak budu musiet babo vybrat,lebo hrozi,ze pridem o oblicku 😕 takze sa musia starat.

@zuzulik7 a ktora cast zapadneho londyna? ja som na greenforde.

smajka
10. dec 2010

@lenkaks - no ahoj- kde si sa schovala? predvianocne upratovanie a pecenie??? 😀 mame sa ok, dakujeme. som uz skoro 3 tyzdne chora,mam nadchu a zapalene nosne dutiny a nic si na to nedavam, tak neprechadza, ale normalne fungujeme. dnes ma este do toho desne boli hlava, tak sme ani nikde pobede nesli...preto sedim na nete 😀
samko kompletne obratil nas bytik hore nohami, jak sa doma nudi.. jej, tak jakubko ma uz 2 rocky. a musi byt zlatucky, jak sa snazi vsetko povedat. my mame odpoved na vsetko -nie a cakam kedy zacne -preco 🙂 mate uz nejake tantrumy?
@zuzulik7 -dakujem 😀 je to nas anjelik (s rozkami).
tak to moooc gratulujem k tehulkovaniu. v bootsi predavaju testiky,ktore ti ukazu aj v ktorom si tyzdni. 🙂 drzim palce.

lenkaks
10. dec 2010

@smajka no my mavame tantrum uz od leta,teraz akosi utichaju...hroza bolo,ked ho to chytilo na ihrisku,pieskovisku,chcel hracky,co mali ine deti a nedostal ich,hodil sa na kolena a vrieeeskal...Poznas to aj Ty ? 🙂
Ja mam nastastie(nanestastie) blbu trubu na pecenie(to naozaj nieje vyhovorka 🙂 takze mne pecie medovnicky mamina a krsna 🙂) A babatko sa ma ako? Intenzivne kopka? 🙂 Inak,sme od pondelka doma,jakub kaslal,mal soplisko a chrcal mi v noci...zajtra uz pojdeme von,tak bude dobre 🙂 teraz tu skaze po mne,jdeduje sa ked som na compe...Vies to,ja ked som bola v uk nachcladnuta,veeelmi mi pomohli jedny homeopatika NEW ERA ,kupene v tom zelenom obchode kde sa daju kupit len caje a zdrava vyziva ( zabudla som nazov,tusim nieco s barods )....

smajka
10. dec 2010

@lenkaks - 😀 😀 dobra nevyhovorka.... 😀 esteze mame mamicky..
aha vidis, holland &barrat mi ani nenapadli. diky za tip, zajtra ideme po obchodoch, tak sa tam zastavim, co mi ponuknu.
no samko si tiez mysli,ze su vsetky hracky jeho 😀 . my mame problem, ze on nechape, ked sme u niekoho, alebo niekde a on sa bavi a poviem mu ze uz musime domov. to zacne po mne kricat, ze nechce domov a chyti taky tantrum,ze neviem co s nim. do auto sedacky ho nedostanem, lebo by som ho asi zlomila a vobec nepocuva co mu hovorim. o 5 minut nato, ja mam nervy a on usmiaty - sorry mummy. rychlo sa vyliecte.
@hrozienko11 - chuda, teda ty si uzijes s tou oblickou. malicke je naughty - este sa ani nenarodilo 🙂

hrozienko11
10. dec 2010

baby,vy ste tu akesi chore.tak sa rychlo dajte dokopy,ved vianoce su takmer tu 😉

@smajka no dnes bolo dobre a miesto oblicky,mi hrozne tlacilo na zaludok,az som z prace musela odist,ako mi bolo blbo 😒 takze sa pekne predvadza 😅

zuzulik7
13. dec 2010

@smajka dakujem, tak som asi v 5-6 tyzdni, strasne sa tesim 🙂

zuzulik7
13. dec 2010

@hrozienko11 ahoj, ja som v Ealingu...

smajka
13. dec 2010

@zuzulik7 - jeej, tak to ti moc gratulujeme a prajem ti bezproblemove tehulkovanie. ako sa citis? nejake nevolnosti....
@hrozienko11 - uz sa citim konecne lepsie po vyse 3 tyzdnoch, snad sa to nevrati. zrovna sme dosli domov z brent cross - este bolo treba zohnat nejake posledne darceky 🙂 . uz ma to nebavi - vsade tolko ludi..

zuzulik7
13. dec 2010

@smajka dakujem 🙂 Citim sa fajn,... nevolnosti nemam zatial , len citim obcas jemne krce v podbrusku a obcas dost silno prsia... 😉

hrozienko11
14. dec 2010

@zuzulik7 tak to si este len na zaciatku,dufam,ze to pojde vsetko dobre a budes si to uzivat. ak budes chciet,mozeme sa niekedy stretnut.

@smajka no super,ze sa to lepsi. ja zas bojujem s unavou ale nastastie zajtra je posledny den v praci. tak potom kludne daj vediet,az budes mat chut skocit na kavu.

smajka
14. dec 2010

@zuzulik7 - to sa telo pripravuje na tehu - ved je to sok pre cely organizmus 🙂
@hrozienko11 - nechcem strasit, ale ta unava uz asi nepominie...je to vlastne ako priprava, ked sa miminko narodi - taktiez nocne chodenie na vecko, aby si bola zvyknuta v noci vstavat k babynku.. 🙂 ale aspon si teraz viacej oddychnes, ked uz budes doma. uzivaj si to 😀 . nechce sa ti do harrow hned vo stvrtok rano? v piatok som totiz busy a od buduceho tyzdna bude total chaos - christmas shopers.... alebo mozme skusit sobotu? to budem ale musiet ist skoro -potom by som uz nazaparkovala 🙂

hrozienko11
14. dec 2010

@smajka no vo stvrtok este neviem.zajtra mame party a pridem domov okolo polnoci. ale sobota rano by mohla aj byt,lebo polovicka je v praci,takze budem s nim vstavat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre