Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

smajka
14. dec 2010

@hrozienko11 - jasne chapem. este si dame vediet do soboty 😉 ja plany nemam okrem upratovania a pecenia... ale to pocka 😀

hrozienko11
14. dec 2010

@smajka ja len to upratovanie a to tiez pocka 😀

smajka
17. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj, ako sa dari? ja dnes konecne doma - cely den som mala rozlietany, rano play group, potom praca a este sme s malym leteli do saynsburys - aby sme mohli zacat cez vikend konecne piect. 🙂
ako to vidis zajtra s harrow? vraj ma vela nasnezit, tak to by sme potom asi radsej ostali doma. ale uvidime rano - ak budu cesty v poho, tak niekam s drobcom vyrazime. 🙂
ako si uzivas volno z prace?? to si uz namaterskej, albo na dovolenke?

hrozienko11
17. dec 2010

@smajka no ja mam za sebou dalsiu hroznu noc.male si absolutne nevie najst polohu 😖 a ja zas pridlho nevydrzim v jednej polohe,takze spim minima. cez den troska dospim,ale to je aj tak malo.
zajtra teda este neviem.mozem poslat kontakt do ip a sa mi ozves a uvidime,ze co. a mame vianocne prazdniny,takze materska este nie.ta bude az zaciatkom februara.

slunecinecko
17. dec 2010

Dobrý vecer holky,

omlouvam se za vpadnuti, ale vypada to, ze ke konci unora budu taky obyvatelkou londyna, takze hledam spriznene duse 🙂 🙂 moc se mi tam k vam nechce, prece jen tady mam rodinu, ale zase vime, ze v cr nas zadny super vyhlidky necekaji...jste v londyne spokojene?

hrozienko11
18. dec 2010

@smajka dufam,ze ste v poriadku dosli. skoda,ze sme sa nestretli,hadam nabuduce nebude tolko snezit 😅

@slunecinecko ja som tu vcelku spokojna,aj ked urcite veci mi vadia.ale to je zrejme vsade tak,ze sa nieco najde.

smajka
19. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj, no esteze sme isli rychlo domov. do harrow mi to normalne trva tak 15 minut a spat sme isli okolo 40 minut, ale dalo sa. veru skoda, ale snad nabuduce, ked bude lepsie pocasie 🙂 aspon som si tam stihla skocit do banky a do polskeho - takze sme s malym cely zbytok dna piekli ozivot 🙂
@slunecinecko - ahoj, ako pisala hrozienko, na niektore veci si tu treba zvyknut 🙂 kde presne sa stahujete? mate tu nejake znamosti - pracu? v kazdom pripade - ked sa tu neusadite, stale mozte spat 🙂

hrozienko11
19. dec 2010

@smajka a co dobreho ste piekli? 🙂 my sme dnes boli v slovenskom na oplatky a kofolu 😀

smajka
19. dec 2010

@hrozienko11 - no zvladli sme vanilk.rozky, medovniky, zliepane kokos.koliecka, citronove kopky a slane tycinky. vzdy som najskor jedno dokoncila a az potom zacala druhe, lebo som sa bala ze toho pri malom vela zacnem a nedokoncim 🙂 zrovna s manzelikom testujeme 😀

hrozienko11
19. dec 2010

@smajka dufam,ze dobre ste narobili 🙂 ja robim len take nepecene tento rok. a zrejme este nejaky kolac upeciem. uvidim,lebo ked nemame klasicky sporak,tak je to tazke 🙄

smajka
20. dec 2010

@hrozienko11 - nemas klasicky sporak? to by sa ani mne nechcelo vypekat..
dnesne 3D dopadlo super - malicke je zdrave - i ked vraj drobnucke. a cakame chlapceka. takze to budeme mat doma praktickejsie a usetrim nam veeela libier 😀 😀 . hlavne ze je zlaticko v poriadku. 😉

hrozienko11
21. dec 2010

@smajka nemam,lebo mame studio. tak to je super,ze male je v poriadku. a s velkostou si nic nerob,tiez mame cosi drobne 😅 usporis na obleceni 😀 mna akurat caka velke pranie toho vsetkeho,co mame doma 😅 😀

smajka
21. dec 2010

@hrozienko11 - aj sa planujete stahovat ked sa malicke narodi? my sme byvali v studio asi rok, potom sa v tom istom dome uvolnil jednoizbovy, tak sme presli tam a vydrzali 6 rokov. bol to ale extra maly bytik, tak ked sa maly narodil, prestahovali sme sa do 2 izbaku. ten nam bude v poho stacit aj s dvomi detickami. 🙂
ja praveze na obleceni usetrim az- az. mam uplne vsetko po malom, polovicu veci nestihol ani nosit.
ja si pamatam, ked sa mal samko narodit, tak som si tie vci prenho nachystane - stale prezerala a ukladala, uz sme sa ho nevedeli dockat 😀

hrozienko11
21. dec 2010

@smajka radi by sme,ale je to vsetko hrozne drahe,takze asi budeme musiet ostat tu. este mozno sharovat by sme sli,ak by sa niekto ochotny nasiel.
my mame dost veci od sestry,plus sme cosi nakupili,vsetko v neutralnej farbe.takze ja budem dokupovat az sa narodi 😀 kedze sa nechcelo ukazat 😅

smajka
24. dec 2010

prajem vam krasne a pokojne vianocne sviatky, vela zdravicka a lasky. 🙂 😉 🙂

lenkaks
25. dec 2010

@smajka Stastne a vesele Vianoce plne pohody a spokojnosti prajem 🙂) Inak,krasne krasne brusko mas ;)) velmi Ti to pristane 🙂)

smajka
27. dec 2010

@lenkaks @hrozienko11 - ahojte, ako ste si uzili vianoce??
samko si to teda uzival naplno - minuly rok si pamatam,ze odbalil dva darceky a uz ho to nebavilo -ale tento rok zvladol vsetky, este aj nase. 🙂 mal zo vsetkeho uprimnu radost a sme sa na nom riadne nasmiali. este vcera rano zapotil, ze chce este otvarat darceky a ze bude posluchat..
hrozienko boli ste pozriet na vypredaje? my sme sice vosli do par obchodov, ale moc sme toho nepokupili 🙂 . akurat v zare som sa 'vyburila' a pokupila samkovi pekne veci na buduci rok 😀
lenkas - ako prezival jakubko vianoce??
...inak uz musim prestat do seba tlacit, uz aby boli normalne dni 😀 😀 ...

hrozienko11
27. dec 2010

ahojte,dufam,ze ste mali pohodove sviatky. my sme oddychovali,napchavali sa a cumeli slovenske rozpravky 😀
@smajka akurat sme dosli domov a poviem ti,bol to riadny zabijak. nic navyse sme nekupili,len to,co sme mali na zozname. kedze este nevieme,co to bude,tak veci uz nekupujem,lebo vsetko je neutralnej farby.najviac ma znicilo to cakanie na autobus.ja idem este cosi objednat cez internet a budem mat pokoj. ved ti ludia sa uplne zblaznili 😅

sopticek
28. dec 2010

ahojte,
hladala som temu Londyn tehulky a našla som len vas a ako vidím tak je už aj dosť stará..xixi
tak som založila novú temu "Tehulky 2011 Londyn" ale ak sa najdú aj nejaké baby tu čo su tehotné bolo by super 🙂
ja bývam SW London, niekto blizko? 😎

smajka
29. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj, ako sa mate?
my sme si dnes urobili vylet do londyna - national hostoric muzeum. maly bol z dinosaurov uplne hotovy a tiez isiel prvy krat metrom, tak bol cely den vyteseny 😀 ale teda ja som uz ku koncu mala dost - nohy si necitim ako ma bolia... isli sme rano o 11 a prisli sme skoro o 7. som si dala... 🙂 ale hlavne ze maly mal super dnik 😉
zajtra rano mam appoitment v nemocnici - mala by som mat aj konzultaciu ohladom cisara - drz palce. dufam ze to dobre dopadne.

hrozienko11
29. dec 2010

@smajka ahoj,tak to je super,ze ste si uzili den,aj ked si znicena. ale podstatne je,ze maly je z toho nateseny 🙂 preco budes mat cisarsky?

smajka
29. dec 2010

@hrozienko11 - ja dufam ze dostanem planovaneho cisara - prvy porod som mala desny, dlhy a napokon skoncil emergency cis.. doteraz mam z toho soky. kazdy ti povie ze ked ti daju miminko, tak na vsetku bolest zabudnes, ja zial si to budem pamatat do konca zivota ☹ . ked porodis, tak sa mozme o tom porozpravat 🙂

sopticek
29. dec 2010

@smajka ...no vidíš, dalšia negativna skúsenost ☹ ☹ ☹ ☹ ja asi fakt ujdem na slovensko porodiť"!!!

smajka
29. dec 2010

@sopticek - neboj, mam vela kamaratiek, ktore porodili do par hodin a nemali ziadne problemy 🙂 . kazdy porod je iny - ja som mala smolu. ale tu mozes mat aj na sk. preco - pocula si vela zlych stories??

sopticek
29. dec 2010

@smajka no moja smola spočíva v tom, že ja som ešte dobru story nepočula čo sa týka vôbec doktorov tu a konkretne porodov :(

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrozienko11
30. dec 2010

@smajka tak dufam,ze nebudes mat problem. porod u mna je nocna mora a radsej na to nemyslim. kedze som astmaticka,tak ma hadam nenechaju dlho trapit.

@sopticek starostlivost je tu na tri veci. ja som chodila aj doma na vysetrenia. naposledy mi nasli problem s oblickou,lebo som mala prisernu bolest na jednej strane. tu ma gp presviedcala,ze to nic nie,ze moc je v poriadku a bolest je z krizov. lenze ja som par rokov dozadu prekonala silny zapal mechura a na tu bolest sa neda zabudnut,takze doma som sla na sono a sup,bloknuta oblicka. takze teraz sa staraju. takze urcite si naplanuj par navstev doma,aj ked je to financne narocne,ale budes mat istotu,ze si v poriadku a ked cosi,tak tu si daju spravit vlastne vysetrenia.
o porode potom napisem,ze aky bol ten moj. ak by som chcela mat taky ako sestra,tak za 4hodiny mam po vsetkom.

sopticek
30. dec 2010

@hrozienko11 no ja už vo februari idem domov na vyšetrenia, ja im tu proste neverím a presne aj preto, lebo už vela rokov mam chronický zápal moč.mechura takže sa dosť bojim....
sa drž, budem držať palce aj ja aby si mala porod rýchly a bez komplikácii 😵

hrozienko11
30. dec 2010

@sopticek a kde sa nachadzas? skus si vybrat nemocnicu,kde maju aj lekarov v pripade problemu. doma by som urcite nerodila a vlastne ja si ani velmi vyberat nemozem. a urcite dam vediet,ze ako to dopadlo.
doma sa pekne na vsetko pytaj,aj na vitaminy. tu nic nevedia o doplnkoch a nic neodporucaju. ale paracetamol,ten by davali kazdu hodinu aj.
este dodatocne,kedze som zabudla.blahozelam k tehotenstvu.

smajka
30. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj.
dnes dopadol dobre - mam z toho velmi dobry pocit 🙂 . konzultant bol velmi mily, poctivo si vypocul vsetko co som mu hovorila a povedal mi vsetky za a proti medzi prirodnym a cisarskym porodom. celkom ma aj presvedcil, aby som to este vyskusala, vraj mi napisu do recordu, ze hned ako budem otvorena na 3cm,tak mi daju epiduralku. a nesmiu mi vyvolavat, vraj by to ta jazva z prveho cisara nemusela vydrzat. dal mi navyse scan v 36tt - uz som aj objednana na 13.marca a dovtedy si mam vsetko premysliet a tiez uvidime v akej polohe a akej velkosti je malicky a podla toho sa rozhodneme. tak uvidime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre