Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

sopticek
30. dec 2010

@hrozienko11 ja sa nachadzam v Londyne. Hned vedla mam nemocnicu Queen Mary´s hospital, tam som bola aj na krv ale tak ako som už spomínala nič viac neviem čo mam robiť....
a prečo by si doma určite nerodila???
jaaaaaj, paracetamol..tým by som mohla zasobiť lekarne ja keby som ho vždy vybrala :D

ajajaj..ked hovorim o lekárni..uplne som si zabudla isť dnes pre lieky..jaaaaj, ja derava hlava. Tak snád zajtra...
a dakujem dodatočne 😵 😵

hrozienko11
31. dec 2010

@smajka ahoj. tak som rada,ze ti vyjdu v ustrety. a este mas cas sa rozhodnut. hlavne ale je,aby si nemala zbytocne traumu z toho,lebo mne to tak obcas pride,ze len o to im ide.

@sopticek no musis cakat na aoopointment z nemocnice. este to treba spomenut u gp. ak im tam chodia midwife,tak oni ta potom objednaju,najlepsie je sa informovat. ja som musela volat do nemocnice,lebo nas gp nema midwife a pri dalsom tehu urcite gp zmenim,lebo som s tym mala trampoty.
nerodit doma,nemyslim na svk,ale v domacom prostredi. ono to je podla mna velmi tazke,hlavne ked nastanu komplikacie. kym pride sanitka,kym budes v nemocnici,no je to hrozne dlhy cas pre mna. este birth centra mozno,ale ani tam nie su doktori. aj ked je pravda,ze midwife su tu velmi skusene a ovela lepsie ako doktori,no ak by mal byt emergency cisarsky,tak to trva,kym ta prevezu na salu. preto som rada,ze musim byt v nemocnici pod dohladom doktora.

prajem vam vsetko dobre do noveho roku,hlavne,aby tie porody boli rychle a lahke. a nech deticky robia velku radost. a hodne sil,lebo to je velmi potrebne. vidim to na sebe,ze ma ten bliziaci sa porod nici.

smajka
31. dec 2010

@hrozienko11 - ahoj. myslim ze im ide hlavne o to, ze kedze je tu zdravotnictvo zadarmo - cisarsky ich omnoho viacej stoji, preto musia nahovarat na prirodny birth. podla mna by to mala byt kazdeho osobna volba, mozno nejaky priplatok za cisara. pozerala som v sukromnej nemocnici - vyslo by ma to okolo £2500-3000.
viem ze stale o tom tocim, ale na nic ine nemyslim ☹ .
@sopticek -suhlasim s hrozienkom, urcite by som prvy krat nerodila doma - home birth. hlavne po mojich skusenostiach a ani v birth centre. pockaj ked ti budu volat o tie vysledky a spytaj sa ich co dalej,alebo si zavolaj k gp. neboj,vsetko bude fajn, len ich musis rozhybat. tu sa nejak do 12tt nic moc nedeje. ja som bola 1x s midwife asi v 8tt a doslova mi povedala, ze pockame do 12tt, ze dovtedy sa moze cokolvek stat. 🙂
a ked si takto pekne na zaciatku - nechces si ist urobit nejake vysetrenia na sk? piece of mind 🙂

sopticek
31. dec 2010

@hrozienko11
@smajka baby, ale ja som vobec nemala na mysli porod doma ako doma v byte 😀 😀 😀 😀
ja som myslele doma ako na SK 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a smajka, ved hned začiatkom feb letim domov doktorovi...to bolo prvé ked som zistila, že som tehu...bookla letenky. A ked mi tam povie, že je všetko v poriadku tak budem kludnejšia alebo ak aj nejaky problem bude ale BUDEM vedieť.

tak kočky, užite si posledny den v starom roku a želám úspešný krok do nového, v ktorom nás čaka vela zmien 😵

hrozienko11
31. dec 2010

@smajka tu ich vsetko navyse nieco stoji, este aj epiduralka. takze uplne obycajny je pre nich najvyhodnejsi. ale mne je to jedno,nebudem sa predsa trapit,pokial nemusim. a nevadi,ze o tom stale rozpravas. treba sa niekde vyrozpravat.

@sopticek aj som si myslela,ze myslis svk. ja by som aj v usa rodila,nech ma moje babo zaujimave miesto narodenia 😀 vsade je to o pristupe. minule som citala,ako nechali trapit jednu babu v blave,chuderka,tolko si toho vytrpela. ono ak natrafis na dobry personal,tak porodis hocikde,aj v tej najhorsej nemocnici.
ak mas moznost,daj si urobit aj krvne testy u obvodnej doma. tu cosi robia,ale velmi malo. mne beru krv pri kazdej navsteve v nemocnici,ale len preto,ze mam problem s tou oblickou a aj to len par veci kuknu. a take cosi ako magnezium ani nepoznaju,pritom doma to takmer kazda uziva. je to nielen proti unave a krcom,ale taktiez pomaha pri velkej zatazi zastavit kontrakcie. tu ta nevypisu na rizikove tehotenstvo,takze tieto lieky aspon cosi pomozu 😉

sopticek
31. dec 2010

@hrozienko11 😉 😉 😉 ved jasné, že je to aj šťastí ale tak tu je vačšia pravdepodobnosť, že dobre nenatrafíš...no čo už...zatial to nebudem riešiť lebo by som sa zbláznila.
A to magnezium v akej forme treba brat?

hrozienko11
31. dec 2010

@sopticek neboj,treba verit,ze budes ta stastna. magnezium tabletky sa to vola. modra krabicka. je to volnopredajne na slovensku. 500mg. ak pojdes ku gynekologovi,tak ti to mozno aj odporuci. teraz vraj do 12tt kyselinu listovu hlavne a mne doma povedal,ze od 14tt vitaminy pre tehotne. plus mne dal to magnezko,kvoli roznym problemom. ono aj ked to nebudes brat,tak neuskodi mat u seba. a ak uzivas pravidelne nejake lieky,tak sa s nim porad,ci su vhodne,alebo je nieco pre tehotne.

sopticek
31. dec 2010

tak snád hej 🙂
kyselinu uz beriem a popozeram to magnezium. Vdaka 🙂
a iné tabletky našťastie neberiem tak kým nemusím je dobre 😵

hrozienko11
1. jan 2011

@sopticek tak to je dobre,ze nic nemusis. ak mas problem so zapalom mechura,tak si dones urologicky caj. vzdy lepsi caj ako lieky 🙂

ja som nasla jedno pozitivum tehotenstva. nemusim si tolko holit nohy,chlpky mi takmer vobec nerastu 😀

sopticek
2. jan 2011

@hrozienko11 urologické čaje milujem, pijem ich už tristo rokov ale tak vraj počas tehu by som nemala bylinkové čaje... 😖
hahahaha...to fakt?? tak to platí asi iba u teba 😀 😀

hrozienko11
2. jan 2011

@sopticek myslim,ze trocha mozes. ja pijem tak kazdy treti den. a vsetko je v poriadku.
no mozno neskor spozorujes aj ty nejake pozitivum. u mna to zo zaciatku bolo tiez obycajne. ale posledne tri mesiace je to lepsie 😀 hormony sa buria 😀

mondee
2. jan 2011

ahojky vsetkym sk tehulkam na tomto fore.pridavam sa do klubu,druhe babatko ocakavame v juni okolo dvadsiateho.byvam v severnom londyne v Edmontone a touto cestou by som si chcela najst nejake kamosky najskor na pokec (kedze este stale trpim nevolnostami)neskor aj na nejake stretko.

mondee
2. jan 2011

ahojky vsetkym sk tehulkam na tomto fore.pridavam sa do klubu,druhe babatko ocakavame v juni okolo dvadsiateho.byvam v severnom londyne v Edmontone a touto cestou by som si chcela najst nejake kamosky najskor na pokec (kedze este stale trpim nevolnostami)neskor aj na nejake stretko. 😵

bajushka
2. jan 2011

Ahojte babulky, prajem vam vsetko dobre do noveho roku... hlavne zdrave babatka a deticky.
Chcela by som sa vas opytat: Na scany chodim do nemocky (mala som 3) do Chelsea and Westminister Hospital... a som velmi spokojna. Ale do poradne k midwives chodim do NHS Medical Center asi 10 min od nemocky. Som s nimi vrcholne nespokojna (1 navsteva osobne a 2x telefonicky) a chcela by som ich vymenit... nasa nemocka ma 9 teamov midwives, cize to by nemal byt problem... skor si myslim, ze problem nastane pri porode, ak nahodou moj team bude mat sluzbu... ze ma budu ignorovat... Myslite, ze sa mi oplati ist cez vsetky tie troubles a submit complaint a ziadost o zmenu, alebo sa mam na to vykaslat??

@mondee ja som tiez Junovka... 😉 a byvame v SW of London. Mne nevolosti skoncili len pred nedavnom a myslela som si, ze sa ich nikdy nezbavim. Osobne som zistila, ze mi zaludok prestal prijmat stravu ako hriby a veskere silne bylinky ako koriander, thyme, cesnak... A celkom mi pomahali POLO cukriky... take mintove... 🙂 🙂

smajka
4. jan 2011

ahojte tehulky. ako sa mate? ja uz zacinam bojovat so zahou. pri malom zaberalo mlieko, teraz som este nenasla ten spravny 'liek' 🙂
@hrozienko11 - uz sa nam to krati... teraz po novom roku myslim ze to pojde ako blaznive 🙂 kedy ides spat do prace?
my ideme s malym vo stvrtok rano na slovensko na 10 dni. cesta bude hrozna, ale nejako to zvladneme. vstavame okolo 4, samko, kufor, prirucna taska,kocar a este brusko.... ☹
@mondee @bajushka -vitajte, ako sa citite? bajushka, ak si velmi nespokojna, tak vymen, ja by som ale asi na to kaslala. mas zarucene, ze ti druhi budu lepsi? mne byvalo tiez desne zle prve 4 mesiace a bez polo a tic-tac, som nesla ani na krok 😀

hrozienko11
4. jan 2011

ahojte. tak ja som naspat v praci 😒 noc bola priserna a mam pocit,ze uz lepsie ani nebude. uvidime,co mi povedia dalsi tyzden a co sa rozhodnu so mnou robit doktori.

@mondee @bajushka vitajte. a kludne sa chvalte,ako to ide a co mate nove 🙂
ja som v zapadnom londyne 🙂

@smajka ahoj. tak dufam,ze cestu nejako zvladnete. ja problemy so zahou nemam,asi babo bude holohlave 😀 ale ta moja oblicka,ta je kamen urazu. a hlavne v noci,lebo babo si zmyslelo,ze sa mu najlepsie spi,ked som na chrbte,cim mi tlaci na oblicku. takze uvidime,este odsledujem,ci to bude pravidelne a poviem im. nech nieco s tym robia,lebo to nespim vobec. a mesiac ma este caka v praci. potom uz klud. teda uvidime,co povedia na tu oblicku a ak cosi,odidem skor.

vanniekerk
6. jan 2011

@bajushka Ja som zmenila moju midwife pred necelymi 2 tyzdnami, menila som predtym aj nemocnicu koli porodu doma. Aj napriek tomu, ze moja pridelena midwife bola team leaderka, proste som z nej nemala dobry pocit. Takisto trochu pokaslala porod mojej kamoske (stratila vela krvi zbytocne) + nezaregistrovala, ze jej baby malo tounge tie a koli tomu kamoska nemohla neskor kojit. S novou midwife som spokojna, ma ovela osobnejsi pristup a citit z nej vacsiu istotu a zaujem o pracu - teda mna a moje baby. Podla mna kludne poziadaj o zmenu, mas na to plno casu a ak maju 9 teamov, ako hovoris, tak urcite natrafis na niekoho komu budes doverovat. Pokial ti budu ku porodu asistovat ine teamy - nemozu ta ignorovat. Hlavne maj svoj Birth Plan pripraveny (viac kopii) a ty alebo tvoj partner - ktokolvek tam bude s tebou - nech dohliadne na to, ze sa s nim oboznamia aj keby im ho mal strkat pod nos kazdych 5 minut. To su tvoje prava.

sopticek
6. jan 2011

@hrozienko11 tak som si to asi privolala :( včera mi volal doktor a dnes som tam nabehla a už mam aj antibiotika :( mam zapal zas a dal mi nejaké lieky na 5 dní, ktoré môžem aj počas tehu ale tak neviem čo mam robiť :(

@mondee Ahoj, vitaj medzi nami 🙂, ja byvam na Putney. Akurat dnes som si bola "vybrat" nemocnicu kde budem rodiť ?D

@bajushka neviem ti veru podadiť, ja v tomto ešte len začínam, ešte ani neviem ako do chodí lebo čakam na prvé pozvanie do nemocnice..
a kde byvas? SW?? aj ja 🙂)

bajushka
6. jan 2011

@sopticek jeeeej, ty byvas v Putney... to sme kusok... ja byvam v Chelsea na Kings rd, ale ideme sa o dva mesiace stahovat... chceme ostat v okoli... ale uvidime ako budeme na tom financne... pozerame Parsons Green a Fulham...

Inak babulky musim vam povedat, ze som im dala este jednu sancu dnes... som mala appointment s tym istym teamom ale na inej klinike... a dopadla som velmi dobre... stretla som strasne milu midwife, tak som sa s nou dohodla, ze budem chodit iba k nej. Bola hrozne zlata a caring... tak sme boli s mm uplne nadseni... Takze nic menit nebudem... Inak vysledky mi dopadli super... Down's mini screeening mam 1:69000, ziadne proteiny a cukry v moci a aj tlak bol fajn... pocuvali sme babatkove srdiecko cez taky pristroj... bola to sranda... bo to dala mm do ruky... jasne ze mm stratil bejby do 30 sec... 😀 bolo to supis... sme sa nasmiali aj s midwife...

bajushka
6. jan 2011

@sopticek a zabudla som poprijat skore uzdravenie... a co ti dal? Amoxiciliin? Ten by mal byt uplne v poho pre tehulky...

vanniekerk
7. jan 2011

@bajushka No to su super news!!! Gratulujem k midwife aj hormonalnym testom!!!

hrozienko11
7. jan 2011

@sopticek ja som mala vcera midwife a poslala ma ku gp poslat vzorku na rozbor,lebo to vyzera na zacinajuci zapal 😖

@bajushka gratulujem ku dobrym vysledkom 🙂

mne dnes dosiel list ku dietologovi. som zvedava,ci budem mat sancu sa tam dostat 😅

bajushka
8. jan 2011

@hrozienko11 @vanniekerk dakujeeeem, pozeram ze vam sa to uz obom blizi... kde sa chystate rodit? A aky mate kocik? Ja sa stale neviem rozhodnut... Pozerali sme iCandy... ale v bugynovom prevedeni si nevidis na babo... teraz poskulujeme po Stokke... ale nevieme sa rozhodnut...

vanniekerk
8. jan 2011

@bajushka Ja planujem home birth, inak som registrovana vo Whittington Hospital (Sever Londyna). Kocik sme este nekupili, az potom ako sa mala narodi - lebo zo zaciatku ju aj tak budeme nosit vacsinou v zavinovacej satke (kupili sme tuto v oranzovej na odporucanie kamaratky - http://www.kari-me.com/). Kocik ale vybraty mame a je to Bugaboo Bee Plus. Povodne sme planovali kupit iny, ale ked sme potom na tento natrafili v obchode a sme sa s nim vyhrali, tak je uplne uzasny. Vela s nim budeme hlavne cestovat, takze ta mala a lahka konstrukcia bude na nezaplatenie.

hrozienko11
8. jan 2011

@bajushka ja idem do nortwick park hospitalu. vraj nema dobre meno,cosi sa tam stalo niekolko rokov dozadu,ale vraj sa to snazia napravit. tak som zvedava. zatial ani netusim ako vyzera,lebo chodim do inej nemocnice.
kocik sme brali z mothercare xcursion. velmi lahko sa mi dal zlozit a ta konstrukcia nie je vobec tazka. icandy sa mi tiez pacilo,ale preferujem,ked mam moznost si vybrat,ako bude babo natocene. trojkolesove verzie mne osobne pridu nestabilne,takze ja pozeram po 4kolesovych. navyse moj svokor je dost vysoky a ten kocik ma vysuvaciu rucku,co nie je vzdy,lebo je riesena cez koliesko.

@vanniekerk mne to sa to bugaboo nepacilo. prislo mi,ze ma az prilis lahku konstrukciu. dokonca som videla jedneho asi dost nemotorneho otecka,ako si dieta vyvratil z toho kocika 😕 nastastie to uz bolo vacsie dieta. ale tak presvedcilo ma to,ze to musi mat aspon nejaku vahu.
na kazdom sa najdem cosi pozitivne a cosi negativne.

smajka
8. jan 2011

ahojte - zdravim vas z sk.
@bajushka - gratulka k dobrym vysledkom 🙂
@hrozienko11 - ty ides rodit do northwicku? ja som tam rodila samka - nikdy ma tam uz nikto nedostane - preto sme sa aj prestahovali. ale mam 2 kamaratky, ktore tam rodili bez problemov. kazdy ma iny porod a skusenost.
co budes u toho dietologa - este som o tom nepocula. 🙂

my mame po malom mclaren buggy from birth. pred samkom som robila nanny a oni ju tiez mali, tak som ju mala odskusanu. keby sa ma mimi narodit v zime, tak by sme urcite kupovali kocik. ale takto sa to neoplati. prve tyzdne budeme stejne vacsinou len doma, alebo v autosedacke a potom uz bude snad pekne pocasie.

hrozienko11
8. jan 2011

@smajka no si predstav,ze idem tam,kde si bola ty. mala som zuzeny vyber moznosti,kedze musi byt doktor k dispozicii. ale hadam,to dobre dopadne. k dietologovi idem kvoli zlcniku. od zaciatku roka sa mi zhorsili vysledky a od septembra mi bolo viac zle. takze som na nutenej diete,plus idem na konzultaciu k nemu,ze mi este cosi dalsie povie. to,aby som sa nenudila doma,mam pocit 😀 ale asi bude prekvapeny,ked nebudem pri sebe,lebo zvacsa obeznejsi ludia maju problem so zlcnikom. ja to mam geneticke.

smajka
8. jan 2011

@hrozienko11 - chudatko ty si teda uzijes neprijemnosti. co by sme pre tie nase zlaticka neurobili - vsak 😒 ja mam zase desne problemy s krcovymi zilami. pravu nohu mam celu fialovu a vedela som uz pred tehu, ze ak otehotniem, tak sa mi to takto zhorsi...

hrozienko11
8. jan 2011

@smajka no mna caka operacia,ale chcela by som to az na svk. zatial to len oddialujem. mas nejaky krem na nohy a veeela vykladat. ja si casto po praci vylocim doma o stenu a hned je to lepsie. este aj tie blbe krcove zily mam geneticke. som to vychytala vsetko z rodiny,co sa len dalo 😔 ale zas moji surodenci su na tom velmi dobre a to som rada.

smajka
8. jan 2011

@hrozienko11 ja to mam tiez po mame. ona ich ma cely zivot. ja som mala ist na operaciu cez NHS v septembri. cakala som vyse roka, kym mi ju uznaju a v auguste som prisla na to ze som tehu ☹ . tiez som sa rozhodla, ze si to dam urobit na sk, ked bude mimi tak rocne - asi buduce leto. moje su fakt hrozne. vykladam kedy sa da,ale kremy som uz vzdala -nic nepomaha. mas ty nejaky tip na dobry krem?
jedna moja sestra ich ma tiez,ale nie take zle ako ja a druha sestra nema ziadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre