Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

smajka
28. júl 2011

@zuzanka7834 - ahoj. ja ti moc neporadim - neviem ake su ceny v centre - byvame uplne na okraji - uz to vlastne ani londyn neni 🙂 pred tym ako podpisete zmluvu, urcite sa spytaj, na extra costs. mne sa to zda dost - ale myslim ze v centre je to ok.
hod si do google renting studio in paddington a budes vidiet ake ceny sa tam pohybuju za najom.
vela stastia - aj so snazilkovanim 😉
@raffasara - obcas chodievame do edgware shop centra alebo brent cross. ste pojazdni? mame tu v bushey pekny park 😉 . a deticky? moj certik ma 3 a baby 3 a pol mesiaca.

zuzanka7834
29. júl 2011

@smajka dakujem Ti, idem si to hned vygooglit 🙂

calistka
29. júl 2011

@zuzanka7834 ahoj, sice som v centre nikdy nebyvala, ale ak mas tu cenu 33 za noc uz aj s uctami, tak asi to bude celkom primerana suma v centre. skus si kuknut napriklad stranku www.rightmove.co.uk, ked si zadas postcode w2, mozes vidiet ceny za byty a sharovane domy. zvycajne, ak je to inzerat na samostatny byt, je najom uvedeny bez uctov. rataj s uctami aspon 200 libier mesacne. pri inzeratoch na izby v zdielanych domoch je uvedene, ci je to vratane uctov. zial, ceny prenajmov sli dost hore za posledny rok. este jedna vec...nie kazda realitka prenajme nehnutelnost niekomu, kto nema referencie z uk. ale snad realitky v centre londyna su flexibilnejsie, ked je tam vela studentov.
prave kukam, ze na tej stranke je aj linka hore STUDENTS, tak skus kuknut aj tam.
a este sa da najst ubytko aj cez sukromne osoby, napr. stranka www.gumtree.co.uk
drzim palce.

zani
29. júl 2011

@megie tvoje dieta ak dovrsilo 3 roky ma narok zdarma na 15hod tyzdenne vzdelavanie,co je mozne vyuzit aj v statnych alebo aj v sukromnych skolkach,po dovrseni 4 rokov ma narok na full time education,co je teda ta reception lebo pripravka a je to tiez zdarma

vanniekerk
31. júl 2011

@zuzanka7834 Ak je ta cena, ci uz s uctami alebo bez, za samostatne studio kompletne sebestacne (ako si spomenula vlastnu kuchynu, kupelnu a dufajme, ze aj pracku), tak je to podla mna cena velmi dobra. Aj ked nejaky vysoky standard urcite necakajte - najlepsie je byt vidiet pred podpisovanim, lebo taketo veci v Londyne vedia byt velmi zradne. My byvame v 3-jke zone a najst tu studio za taku cenu (cca £1000,- na mesiac bez uctov) je uz skor viac sen ako realita. Mimochodom, vacsina ubytovania, ktore si bezny clovek moze dovolit povedzme v tych prvych troch zonach je v starych Londynskych domoch (zabudni na dvojskla) s krivymi stenami, podhlahami a len tak dofacovanymi pracami ako malovanie, podlahy atd., estetika a praktickost vacsinou nula bodov. Ak si dalej od centra, da sa najst aj celkom slusne vyzerajuce ubytko.

zuzanka7834
1. aug 2011

@vanniekerk dakujem za info 🙂 Nam schvalili intrak, je to Lillian Penson Hall, si mozes vygooglit, vypada to ako starsia budova (ratam teda ze bude bez dvojskiel, uz som aj s tymi ich divnymi dvoma kohutikmi zmierena 😉). Je to uplne pri Paddington station, blizko Hyde Parku, zhodou okolnosti sme asi 50m odtial mali hotel ked sme boli v Londyne v maji (na Sussex Gardens). Je to vratane energii a pripojenia na internet. Podla ofic stranky mame mat open kitchen, co predpokladam bude nieco na sposob garsonky, privatna kupelna a pracovna bude v ramci intraku na mince, ale to je v kazdom intraku, to sme aj v BA na vyske mali pracky na mince... Povodne sme ziadali o lacnejsi intrak na Mile Ende, ale dostali sme tento. Cena je skoro raz taka, preto som stresovala, ale uz sme tu ponuku potvrdili, takze radsej nepatram dalej, aby ma nemrzelo 😉 Ako dlho si v UK? Vidim, ze mas polrocneho drobceka 🙂 Dcerka sa narodila v Londyne?

vanniekerk
1. aug 2011

@zuzanka7834 OK. Pozrela som virtual tour na ich web stranke a samym by sa vam urcite lepsie ubytko nepodarilo najst len tak lahko. Samostatny byt za tu cenu v Paddingtone a vratane uctov a internetu je velmi dobra ponuka.Ddokonca to vyzera na vakuove dvojskla a relativne nove radiatory! (teda dufajme, ze nielen na izbe z toho web obrazku). Proste vidno, ze sa o tu budovu staraju, narozdiel od beznych landlordov. Tak potom drzim palce! Ano, mala sa narodila v Londyne. Som tu uz priblizne 9 rokov, ale coskoro sa asi stahujem naspat na Slovensko.

zuzanka7834
2. aug 2011

@vanniekerk a preco sa vracias na SR po takej dlhej dobe? Kedy planujete?

vanniekerk
2. aug 2011

No planovali sme to uz dlhsie, ale hlavne teraz po narodeni malej nejako vsetko smeruje k tomu a zapada do seba. Ja idem uz o dva tyzdne a neviem este presne ci uz nastalo alebo ci sa este vratim. Moj muz este zostava a budeme sa snazit co-to usetrit a po Novom Roku snad aj on uz asi pride nastalo. Uvidime, nejake extra presne plany zase nerobime, nechame sa prekvapit, co pekneho nam zivot prinesie. Jednoznacne vsak chceme kupit na Slovensku nehnutelnost, kedze ju budeme moct splatit relativne rychlo naproti Anglickym cenam. Take moje najvacsie obavy pramenia z toho, ako si budem musiet privyknut na slovensku mentalitu a potom moj muz je cudzinec a po slovensky az tak dobre este nehovori. 😀

blazena2
2. aug 2011

Ahojte maminky 🙂
,chcela by som sa vas opytat na vase pribehy a pocity zo zivota v Anglicku s babatkom,chystame sa tu na pol roka aj s manzelom vyskusat zit,pretoze na SR niesme uz dlhsie spokojny...mame v plane prist na jar ked bude mat nas syncek rok a 4mesiace.

Manzel vie vyborne anglicky,zil tam rok este ked bol slobodny,ja viem tak priemerne,chcela by som si zobrat domov na strazenie jedno dieta aby som aj ja nieco zarobila,vy ostatne ako fungujete?ako je to so skolkami a skolami?

Dakujem za vase nazory a skusenosti

megie
4. aug 2011

@zani ďakujem 🙂
a ten full time, to je na koľko hodín? A full time education, nie je už škola?! čítala som, že tam školská dochádzka je od 5 rokov. A tá reception, ako funguje?

megie
4. aug 2011

@vanniekerk vy sa plánujete presťahovať na SVK IBA kvôli rýchlejšiemu splateniu nehnuteľnosti? LEN kvôli domu? tomuto nerozumiem, pretože my chceme ísť preč, aby sme buď zarobili na časť úveru, nech si nemusíme požičiavať plnú sumu na hypotéku, lebo tú by sme splácali 30 rokov, a tých 30 rokov len živorili, alebo - ak sa nam v UK zapáči, tak tam rovno ostaneme, ale to uvidíme až potom. Každopádne sa divím, že vy sa vraciate na SVK.

megie
4. aug 2011

@calistka ahoj, aké sú to sharované domy a zdielané domy? ďakujem 🙂

zani
4. aug 2011

@megie full time je od 9.00-15.15hod a zacina ked dieta dovrsi 4 roky nasledujuci September a to je ten reception

vanniekerk
4. aug 2011

@megie Ja som nikde v mojej sprave nepisala, ze 'iba' koli nehnutelnosti. Este si to raz precitaj, prosim. Napisala som, ze jednoznacne chceme nieco kupit, a to je trochu rozdiel. Ohladne odchodu na Slovensko, vies, to je otazka priorit a kompromisov. Nejde tu len o jeden dovod, je tam vela veci. Mimochodom, tie zarobky v UK vdaka ekonomike tiez uz nie su take uzasne, ako byvali kedysi a poznam kopu ludi, ktori sa vracaju. Trava je vzdy zelensia na druhej strane. Nikto nehovori, ze taketo zmeny su navzdy. Kazdopadne, my slovaci sme narod velmi stazovacny a clovek potrebuje ziskat nadhlad (zitie dlhsiu dobu v zahranici je vybornou moznostou), aby si uvedomil, co vlastne ma. Vsade sa najdu plusy aj minusy. Takze tak. 🙂

Sharovane a zdielane domy su to iste. Byvas v viacerymi ludmi a zdielate spolocne priestory - obyvacka, kuchyna, zahrada, chladnicka, pracka atd.

natalia777
4. aug 2011

@vanniekerk ahoj troska som citala co si pisala, ja s mm som zila v uk 5 rokov, a uz rok byvame na svk vratili sme sa ked mala mala 6 mesiacov a svoje rozhodnutie nelutujeme.....kupili sme si byt a bez hypoteky a mm uz aj pracuje.....treba sa pripravit na to ze zivot tu je iny a treba vediet setrit ale kto na to ma a citi sa na to preco nie......my sme si vyskusali zivot v uk na dlho a vieme ze nam vobec nechyba a nechceme tam zit....predsa je tam vsetko ineeee a hlavne sme nechceli aby tam nasa dcera navstevovala skoly a skolky.........tie sa nam vobec nepacili a hlavne ta kvalita ucenia oproti nasim na bode mrazu......drzim vam palce po prichode na svk, vsetko sa da treba len chciet 😉

zuzanka7834
4. aug 2011

@vanniekerk no tak to sa my dve v Londyne asi nestretneme 😉 Skadial je mm?

vanniekerk
4. aug 2011

@natalia777 Dakujeme! 😉 Nepozerame sa na to cez nejake ruzove okuliare. Mame na to svoje dovody, dlho sme zvazovali pre a proti a za skusku nic nedame. Navyse mame tam znamych, ktori tiez zili predtym v zahranici, takze ludi s podobnym zmyslanim okolo seba tiez budeme mat. Ani UK ani Slovensko a zrejme ani ina krajina nie je ideal. Ten si clovek uz musi vybudovat sam kdekolvek je.

vanniekerk
4. aug 2011

@zuzanka7834 Moj muz je z Juznej Afriky.

megie
4. aug 2011

@vanniekerk mne sa nezdalo že by si spomínala viac dôvodov, tak som sa len opýtala, a ďakujem veľmi pekne za odpoved 🙂 ja rátam aj s tým, že budeme zhrození a po pol roku sa vrátime s plačom domov :D preto chcem vidieť aj ako sa žije inde, nech môžem sama porovnať,a teraz sa chcem len informovať, aby som nebola až príliš zaskočená ;)

megie
4. aug 2011

@zani hm. modelová situácia. Prídeme do anglicka v októbri, a sára má 4 roky až v novembri. čo teraz? nejako preskáčeme ten jeden mesiac? hadam nie celý ďalší rok?

zani
5. aug 2011

Nuz veru s full time budes musiet cakat do dalsieho septembra,ale bude mat narok na 15hod./tyz. skolku zdarma,

zuzanka7834
5. aug 2011

@vanniekerk a kde si robila pred MD?

sonickaf
5. aug 2011

@zuzanka7834 akk dobre pocitam tak 3300 libier na mesiac by ta stala ta izba..
za tie prachy asi aj v dvojke zone by si prenajala garsonku.

just check:
http://www.findaproperty.com/searchresults.aspx...

to sa aj mne zda vela za intrak.
sonia

calistka
6. aug 2011

33 x 30=990 😝

vanniekerk
6. aug 2011

@zuzanka7834 Vo firme, co importovala nabytok z celeho sveta.
@sonickaf Asi si si to zle preratala. Ona spominala, ze je to £33,- za den/noc, co vychadza tak do tisicky na mesiac aj s uctami. 😉

zuzanka7834
6. aug 2011

@sonickaf Soni, nieee! Ako vyratala @calistka, je to okolo tisicky, podla toho kolko dni ma mesiac, vo februari napr. iba 940 😉 A je v tom vsetko, kuchyna, vlastna kupelna, internet, energie a vraj este aj upratovanie... 😉

@vanniekerk ja sa uz tesim na hladanie prace, uz asi mesiac dumam nad tym, aku pracu by som chcela robit, kym tam budem, tak dufam, ze najdem nieco dobre. Minimalka je 5,9/hod a pracovna doba 40 hodin tyzdenne ako u nas?

Babule, a este som sa chcela spytat, co je vlastne council a trust? Council je ako obvod, alebo nejaka cast mesta a trust?

andromeda81
13. aug 2011

nejaka tehulka s terminom v aprili?

veryveri
13. aug 2011

Ahojte. Najde sa tu niekto z Borehamwood a okolia? Ja sa tam coskoro stahujem a rada by som spoznala tehulky/mamicky z okolia.

danika12
13. aug 2011

Ahojte mamicky, je tu niektora nahodou ktora sa stara aj o cudzie deticky doma, teda childminder? Ja som zachvilu uz zaregistrovana aj OFSTEDom a od septembra planujem zacat, bolo by super keby som tu nasla dalsie slovenky co sa tomutu venuju....Teda vidim ze, Blazena2 ide na to...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre