Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

snoopy82
13. aug 2011

Ahojky Morley z hatfield a okolie mam 8 mesacneho fronds a radi by sme spoznali nejaku rebuilt alebo mamicku. 🙂

kamartina
14. aug 2011

ahoj ja mam termin v aprili 😉
@andromeda81

svetkafar
17. aug 2011

Ahojte mamičky, chystam sa s detičkami za manželom do Londyna, potrebujem vediet či si mam tu obehat všetky urady ked idem tam tak približne na rok.....na čo mam pravo na čo nemam ked tam budem s detmi sediet doma, či si budem musiet potom niečo platit aj sama? mam 5 ročneho syna a 3 ročnu dceru, dakujem za pomoc a rady 🙂

andromeda81
17. aug 2011

nejake tehulky v londyne?

verap
18. aug 2011

Ahojky, jsem byvala konikarka, ted uz tu moc nechodim, ditko odrusta a ja jsem zpatky v praci. Kazdopadne mam doma Graco highchair, kterou uz nepouzivam a taky velkou tasku hracek (zhruba pro 1 letou holcicku), takze kdybyste mel nekdo zajem, tak mi pisknete. Bydlim v East London. Nic za to nechci, budu rada, ze to nekdo jiny vyuzije.

andy1909
27. aug 2011

@andromeda81 Ahoj ja som v Londyne. V ktorej casti zijes? Ja som na juhu.

verap
31. aug 2011

@andy1909: Ja jsem v Leytonstone

andy1909
31. aug 2011

@verap No to my sme na juhu, skoro az pri Croydon. To ako na potvoru, ziadne cerstve mamicky alebo cakatelky tu teraz v okoli niesu 🙂

andromeda81
6. sep 2011

ja som N20,sever londyna.10 tyzden tehotenstva

kejdii
6. sep 2011

@andromeda81 ahoj, ja som blizko ;) N11 vo 20 tt ...

andromeda81
6. sep 2011

@kejdii no parada,konecne niekto nedaleko

andromeda81
6. sep 2011

@kejdii jej a pozeram ze dokonca z Presova ako aj ja

andromeda81
6. sep 2011

@kamartina ,parada,ozvi sa

zuzanka7834
10. sep 2011

@snoopy82 @kamartina @svetkafar @andromeda81 @verap @andy1909 @kejdii Ahojte dievcence, stahujeme sa s mm do Londyna (manzel uz tento stvrtok, ja po potvrdeni akcie srdiecka - pretoze sme akurat tento tyzden zistili, ze asi cakame babatko 😵 ). Byvat budeme pri Paddingtone, takze ak ste niektora z okolia, velmi rada sa stretnem 😉

Este predtym by som sa Vas vsak chcela opytat, ako to tam v tehotenstve funguje, tu pocuvam same strasidelne pribehy o "vyberavej" anglickej starostlivosti o tehulky, ta ma prosim poteste, ze to nie je take zle. Ak by ste si nasli cas, budem velmi rada, ak mi napisete, ake vysetrenia sa absolvuju v UK aj v kolkom tt, viem ze sa chodi k midwife a GP, funguju tam aj klasicki gyndosi ako u nas?
Dakujem za info 🙂

kejdii
10. sep 2011

@zuzanka7834 ahoj 🙂 vitaj ;) tak moja skusenost je taka vseliaka, ja som to zistila pomerne skoro a tak som sa objednala u GP na appointment kde som si myslela ze mi klasicky vezme krv a potvrdi to co povedal test, ale len vzala moje slovo za fakt ze som tehotna, na nejakom papierovom kruzku vypocitala predbezny den narodenia dietatka a to bolo vsetko...a este mi dala vybrat z asi 6tich nemocnic kde by som mohla chodit na prehliadky a .povedala mi ze mi postou pride pozvanka od danej nemocnice....tu som dostala o skoro 6 tyzdnov a v 12 tt som bola u midwife kde som vyplnila kopec lajstrov, dala krv a moc a dostala kopec lajstrov domov o dalsie 2 tyzdne som mala dating scan, na definitivne potvrdenie 'veku' babatka , ktore bolo zase na inom oddeleni a z inou osobou.....potom zasa v 19 tt appointment s midwife (samozrejme to bola zasa ina osoba) a ta mi oznamila vysledky testov a odovzdala moju kartu, ktoru musim nosit stale so sebou kade chodim aj do prace aj von....a vtej karte mam vsetky vysledky a grafy a info ....a dnes 20tt som mala anomaly scan kde zistovali ako sa babo vyvija a tak ....samozrejme ze som zase bola u ineho doktora..... a 21.9. idem na appointment k midwife kore je v uplne inom zdravotnom stredisku takze zase dalsia nova osoba..a 2.11. odchadzam na Slovensko takze vsetky ostatne vysetrenia a porod absolvujem doma 🙂 .. este dodam ze ma ani raz nevisetrili 'zo spodu' a vazili ma iba raz a to na zaciatku a takisto mi merali tlak len raz .... takze tolko z mojich skusenosti....neviem ....zalezi na osobe ci jej taky pristup vyhovuje, ale kazdopadne na vyber nemam takze mi neostava nic ine len sa riadit podla nich 🙂 mne osobne najviac vadi, ze sa stale ti lekari striedaju a je to take velmi neosobne, kedze som pre nich len dalsia pacientka a nie mamicka o ktorej co to vedia, ako je to u nas na SK, kde ta uz gynekolog pozna a je to osobnejsie....tu si pripadam len ako dalsi kus..... dufam ze som ti to trochu priblizila takto v skratke 🙂 drzim palce nech ti tehotenstvo prebieha hladko a krasne 🙂

zuzanka7834
10. sep 2011

@kejdii dakujem Ti velmi pekne 🙂 No mna hlavne zaujimalo, ci robia sona a beru krv, viem ze tu robia kadejake merania, nosovej kosticky a podobne a beru tiez krv na vsetko mozne... Moj doky mi navrhol, ze mam aspon na 3 velke vysetrenia prist na SR, tak zvazujem.

Este sa Ta spytam ohladom materskej, resp. nejakej alternative k nej, ak mi budes vediet poradit. Tu som zacala pracovat uz pocas VS, priplacala som si aj dobrovolne poistenie aby som mala dobru matersku a nakoniec to nebudem moct vyuzit, kedze akurat v rozhodujucom case budem v UK. No a neviem, ci tam budem mat narok na nejaku financnu pomoc, kedze tam asi nebudem mat odpracovany potrebny pocet tyzdnov (myslim si, ze tam pridem niekedy zaciatkom oktobra, takze aj keby som sa hned zamestnala, tych 26 tyzdnov jednoducho nestiham...). Proste sa zrazu najdem v systemovej medzere...

andy1909
11. sep 2011

@zuzanka7834 Blahozelam k tehu. Ono tu je to trosku ine ako na svk, tych prehliadok mas menej ale samozrejme zalezi ako na tom si, keby si mala nejake komplikacie tak si ta budu vsimat viac. Na zaciatku pojdes k GP a on ti posle papiere do nemocnice kde si vyberies, ze chces rodit. Odtial ti pridu papiere na prvy app s midwife a aj na krv a 12t scan, kde urcia presnejsi termin a riziko down syndromu. Scan mas este jeden v 20t a to je vsetko co sa tyka scanov. K midwife chodievas zo zaciatku kazdych 6 tyzdnov, potom kazde 4 a nakoniec po 30t uz kazde dva. Je pravda, ze sa tu vobec nevysetruje zospodu ale vraj to ani nieje dobre. Ja som mala este jeden scan v 37 lebo nevedeli urcit polohu babatka podla nahmatania a mala som tu aj glukozovy test ale to vraj nerobia kazdemu. Krv mi brali tusim 4-5krat pocas tehu. Ono to tu beru tak pozvolnejsia, je pravda, ze tehotenstvo nieje choroba a mali by sme si viac uzivat to tehulkovanie ako to chodenie po lekaroch 🙂
Co sa tyka materskej, tak pesne neviem lebo ja som tu pracovala 5 rokov takze som dostala prvych 6t 90% z platu a zvysok uz len tych 123 na tyzden ci ako to vychadza. To si skusi zistit na job centre ako to funguje ked nebudes mat tolko odpracoveneho.

kamartina
11. sep 2011

@andromeda81 tak cavte presovcanky 🙂) ja som tiez z okras Presov 🙂))tesim sa

zuzanka7834
11. sep 2011

@andy1909 dakujem si velmi zlata a trochu si ma ukludnila 😉 Pozeram do Tvojho pasu, ze ti svieti 42tt, este nosis babulku pod srdcom alebo Ti uz mozem gratulovat? 😵 Predpokladam, ze porod bol alebo bude v Londyne, potom das infosky aj ohladom neho, lebo som sa zlakla, ze kazda Slovenka z UK chodi rodit na Slovensko 😉

zuzanka7834
11. sep 2011

drzte mi zajtra palce, idem na kontrolu 😉

andy1909
11. sep 2011

@zuzanka7834 Uz mame babatko von z bruska 🙂. Narodila sa nam Lucinka 8.9. o 11.05 s mierami 53cm a 3.33kg. Ja som nad tym nikdy ani nepremyslala, ze by som isla rodit na svk ked som tu. Nechcela by som ukratit ocina byt s nami pocas toho a aj ked sa mala narodi, on by tak dlho doma ostat nemohol a ja som pracovala do 36t takze potom uz by som ani cestovat na svk nemohla 🙂. Ono co sa tyka tych kontrol tak ich tu nieje vela a nerobia tu az tolko veci ako na svk ale co sa tyka samotneho porodu tak mne sa to tu rata viac. Ono tu mas viac moznosti a beru ta viac ako rovnocenneho partnera, oni su tam na to aby ti pomohli. Niekedy mi to pride, ze na svk to funguje ako pred 30.rokmi, nic nove a co mamicke moze pomoct moc neuznavaju. Neviem, moj nazor.

zuzanka7834
11. sep 2011

@andy1909 si ma potesila 🙂 Velmi gratulujem k malinkej, nech len rastie plna zdravia a nech ma stastny a spokojny zivot 😉

Ja to budem mat trochu komplikovanejsie, pracu si budem hladat iba po prichode do UK, dufam, ze budem v dobrom zdravotnom stave. Len neviem, ci ma niekto bude akceptovat ak im poviem, ze som tehu... a zase nepovedat to na pohovore a nechat sa prijat bez ich vedomia, sa mi zda nefer...

andromeda81
11. sep 2011

@kamartina
tak super ked dalsia vychodnarka

andromeda81
11. sep 2011

ahoj,mam v sobotu prve stretko midwife,pisete ze budu brat aj krv,taze mam ist nalacno,ni sa v tom liste nepise
a tiez ten prvy scan,tiez treba nalacno?

smajka
11. sep 2011

@andromeda81 - nie nemusis prist na lacno, ani na krv ani na scan 🙂 akurat pred tym ako pojdes na prvy scan by si mala vypit vela cistej vody, aby bolo mimco dobre vidiet 🙂

smajka
11. sep 2011

@zuzanka7834 - gratulka k tehu 😉 v akej oblasti si chces hladat pracu?? myslim ze to budes mat dost zlozite, ak nemas nieco dohodnute predom. mozno budes mat stastie - ale ako pises chces chodit po pohovoroch a tak si myslim ze si na pracu pockas. moze to trvat aj mesiace. urcite by si im mala povedat ze si tehu - ak ta niekam zoberu pracovat - budes tam najskor na skusobnu dobu ...

zuzka.l
11. sep 2011

Ahoj holky,uz to tady asi mate zabehle,ale muzu se pridat 😉 Jsem v UK uz sestym rokem.Smajka me se mala Niky taky narodila 11 aprila,ale o dva roky drive 🙂

anglicko79
12. sep 2011

@zuzanka7834 Ahoj tak ja som Swiss cottage ....NW3 koncom aprila termin....chcem ist rodit na SK 😉

zuzanka7834
13. sep 2011

@anglicko79 preco chces ist rodit na SK? Ja prave rozmyslam, ze si to odkrutim tam a potom sa vratime s babatkom - manzel ma totiz skolu do septembra, tak aby som nemusela sama cestovat. Ale co pozeram, tak vacsina zien chodi rodit na SK. Okrem Andy1909 😉 . Kde si poistena, v UK alebo doma?

anglicko79
13. sep 2011

@zuzanka7834 Doma to bude lepsie pre mna lebo tuna my nema kto pomoct s nicim .......moja svokra je tipicka ang.panicka od nej sa pomoci nedockam........ neviem si predstavit vsetkych so SK sem doletiet aby prisli obzriet babo.....na SK byvame vo velkom rodinom dome a mam o pestunky a vsetko postarane.... 😉
Tiez si myslim ze starostlivost je lepsia tuna to ggggggrgrrrrrrrrrrrrrrrr musis si na porod na sk vybavit nejake formulare ale vlastne ti to preplaca poistovna s UK je to porod v EU ale ja chcem ist do privatnej kde si to aj tak zaplatim KOCH v BA

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre