Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

andy1909
30. okt 2011

@lucia1986 kde presnejsie v SW London si?

lucia1986
30. okt 2011

tooting rail station...a ty??

andy1909
31. okt 2011

Ja som Thornton Heath, nieje to az tak daleko. Ja som v Tootingu rodila. Ja mam sice len 7 tyzdnove babo ale mozme sa niekedy stretnut ak chces.

lucia1986
12. nov 2011

@andy1909 jasne mozme sa...to sme blizko...tak daj vediet ked budes mat cas...mi sme doma..ja nepracujem....takze casu vela🙂)

livka299
13. nov 2011

Ahojte babule. Chcem sa opýtať, ste tu niektoré aj také, ktoré ste odišli do UK už s detičkami? Ja vážne premýšľam že by sme s rodinkou odišli zo SR. Nedá sa to tu už finančne zvládať. Priateľ má síce robotu ale dostane tých 300€ ja mizernú materskú....platíme nehorázne peniaze za prenájom 400€ plus pozicky, mobily, školka...nezvládame to, posledný mesiac sa stále hádame koli peniazom...

Chcem to proste risknúť. Mohli by ste mi napísať ako mám postupovať, či si treba niečo vybavovať a tak. A hlavne aký máte na to názor...

anrebcz
15. nov 2011

@livka299 Myslis jako aniz byste meli predem zajistenou praci? No to bych si asi netroufla. Nerikas sice jak dobre umite anglicky, ale zacatky jsou tezky i s dobrou anglictinou a ta spatna situace je ted asi vsude - i tady. Ja bych to teda nedelala.

tjanina
23. jan 2012

Ahojte, potrebujem poradit, prosim. Podla coho si vyberate gynekologa v UK?
Vsetky moje kolegyne byvaju inde ako ja. Mam nejake problemy, ktore som mala uz na SR len mi to akosi financne nevychadza kupovat letenku a platit si vsetky vysetrenia bez poistenia a samozrejme aj lieky. V UK som od aprila 2011, Hertfordshire, Stevenage.

diky za rady.

slniecko77
23. jan 2012

@tjanina ahoj
tu gynekologa nedostanes..s problemmai sa chodi k GP a ten zvazi ci ta niekde posle...jedine ak by si si platila sukromneho

tjanina
23. jan 2012

slniecko77 - to vazne? Moje testy su nie dobre, mam dost obavy.

tjanina
23. jan 2012

@slniecko77 - dakujem.

slniecko77
23. jan 2012

@tjanina ake testy? zajdi s nimi k GP, resp. trvaj na novych..nebudu brat do uvahy testy zo Slovenska
..hlavne sa nenechaj odbit...tu to velmi radi 😠

finezuza
23. jan 2012

@tjanina zkus zajít ve Stevenage na family planning, kdysi to bylo u knihovny, nebo se objednej přímo v Listeru na sexual clinic, tam to funguje stejně jako na gyndě, nemusíš jít k GP.

tjanina
23. jan 2012

@slniecko77 - Minuly utorok, sono malej panvy ukazalo nejaky mensi nalez a za 6 mesiacov treba zopakovat - bez poistovne na SR, cena 43EUR, cytologia - vysledky za tyzden - cena 38EUR. Ak ten nalez sa bude zvacsovat alebo inak postupovat, tak ma caka kyretaz, sice 1-dnova chirurgia ale aj na to treba peniaze aj dovolenku, kupit si letenku, samozrejme.Trapi uz viac ako rok polymenorea, cyklus 16 - 21 dni.
Testy tu nemam, tie zostali u lekara.

tjanina
23. jan 2012

@finezuza - dakujem Zuzka, to je tym, ze tu nikoho nepoznam, tak sondujem na nete.

slniecko77
23. jan 2012

@tjanina skus zajst za GP a vysvetlit mu aky mas problem a presvedcit ho o nutnosti vysetreni, povedz, ze si na SVK pravidelne kontrolovana - ak narazis na dobreho GP tak ta posle..priprav sa na dlhsie cakacie doby 😝
..ja ked som si doniesla nejake testy zo SVK ani sa na nich nepozreli, co je z ich pohladu pochopitelne
..tu mas narok na cytologiu raz za tri roky, teda pokial nemas problem..ak si je este neabsolvovala v Uk tak si ju vypytaj, su povinni urobit toto vysetrenie

tjanina
23. jan 2012

@slniecko77 - dakujem za rady. Cakacia doba je to minimum, len mam iste pochybnosti o vysledku, kedze vraj je mozne, ze zakazdym sa cloveku venuje iny doktor. Ja mam mojho od 16. rokov. O cytologii raz za 3 roky som pocula, ked mi kolegyna pomahala vyplnat dotaznik pre GP. 😕

lillah
23. jan 2012

@livka299 Ak nemas u koho ostat a nemate pracu tak by som len tak naslepo s detmi nesla. Vsetci si myslia ake je to tu uzasne...kolko sa zaraba atd. Lenze vacsinou su to slobodni, bezdetni ludia kt. byvaju v tzv. share houseoch...to je v domoch kde sa o vsetko delia s uplne cudzimi ludmi. Uz som videla aj pripad ze v jednej izbe spali 4 cuzdie osoby. Tak sa da zarobit a usetrit lenze s tym ako tu ziju sa malokto prizna a tak vznikaju bludy, ze v UK zarobis 3x viac a nemas takmer ziadne naklady. Ale s detmi je to tazsie. Musela by si mat dost nasetrene aby ste tu mohli byt cela rodina bez prace. Pocitam, ze takych 3000 libier na zaciatok aby ste si mohli zabezpecit ubytovanie a stravu. Riesenie vasej situacie by som videla v tom, ze by si manzel nasiel lepsie platenu pracu....Pripadne sa prestahovat do mensieho a lacnejsieho bytu. My sme 3 roky so synom a muzom zili v garsonke.

slniecko77
23. jan 2012

@tjanina ja som za celu tehotnost videla jedneho gynekologa a to len preto, ze som pozadovala nieco co je pre nich navyse a nerobia to tu bezne..a aj to mi len povedal, ze oni to tu nerobia 😀 hotove Kocurkovo
..v prvom rade si najdi dobreho GP-ho to je zaklad! a nenechaj sa odbit

tjanina
23. jan 2012

@slniecko77 - to mi povedal aj vysetrujuci lekar na sone, ze nech si teda pripravim pevne nervy a vela argumentov, ked chcem aby sa mi venovali. Moj gynekolog mi hovoril, ked som odchadzala v aprili 2011, ze mi velmi drzi palce, aby sa mi zdravotny stav zlepsil - jeho dcera bola v UK 2 roky a odisla do USA, takze zrejme nieco o tom tiez vie. 😖

slniecko77
23. jan 2012

@tjanina tak len ti popriat vela stastia

tjanina
23. jan 2012

@slniecko77 - dakujem pekne, to sa zide 😉

33ta1na
23. jan 2012

@livka299 vyskusaj to je to lepsie ako na slovensku ja som tu uz 5rokov je tu super ale musis ovladat anglicky a mas vyhrane

livka299
25. jan 2012

@33ta1na Ja anglicky viem iba zo školy, nikdy som s angličanom nekecala...a mm vôbec nevie...

@lillah veď hlavne by sme chceli to, aby si našiel lepšiu prácu. Ale tu bez známosti veľa nevyhráš. A čo sa týka bytu, my sme v prenájme, a to nikto by nás 5 tich nevzal do malého bytu...

anrebcz
25. jan 2012

@livka299 Jak pise @lillah, svobodnym se tu zije docela 'dobre', ale s rodinou uz je to horsi. Nevim na jake prispevky by jste tu meli narok,(treba materska je tu jen 9mesicu a potom, pokud nemas socialni davky,tak skoro nic nedostanes). Navic to ted jeste zprisnuji a uz nedavaji ani tolik kolik davali doted. Takze, dve starsi deti by teoreticky chodili do skoly/skolky ( i kdyz si nejsem jista jestli by Ti hned vzali Sabinku do statni skolky, protoze skolky jsou dost plne). Ale se Simonkou bys musela byt bud doma(coz je po 9ti mesicich bez materske) a pokud bys sla do prace tak ji dat od 9ti mesicu do soukrome skolky, coz je dost draha sranda(takze to se ti treba vubec nevyplati). Znamenalo by to, ze tvuj pritel by musel vydelat dost na to, aby uzivil celou rodinu a to jeste v cizi zemi, kde nemate zadne zazemi.
Ja Te timto nechci nijak vystrasit, ale ja uz jsem tu vic jak 6let, praci mam dobrou a az ted kdyz zacinam planovat rodinu tak zjistuju, ze je to tu v tomto ohledu docela tezke a to uz tu mam zazemi a vim jak to tu chodi. Nerikam, ze to nejde zvladnout, jen bych si rozhodne nemyslela, ze to tu bude snadne.......

janinek
25. jan 2012

@livka299 No uprimne, s tremi detmi a mizernou a zadnou anglictinou bych se do UK fakt nehrnula. Pokud u vas manzel nemzue najit lepsi praci, nevim, jak by ji hledal tady, kor bez jazyka. A hledat bydleni pro peticlennou rodinu nebude snadne a podle me drahe. A zadny byt/dum nebude vybaveny pro deti, kdyz se pronajme zarizeny, znamena to, ze tam jsou postele, nejaka skrin, jidelni souprava, gauc, tv stolek. Takze vse detske byste si museli privest ci koupit. Na zacatku se plati zaloha, coz je jeden mesicni najem, a k otmu dopredu prvni najem, takze je potreba mit ty dva najmy, k tomu poplatek realitce, credit check.

Ty 3000 liber, co pise @lillah , jsou podle me minimum a fakt jen na usazeni se tady. Pritom, jestli chapu spravne, na ucte je asi k dispozici nemate.

Jak by manzel hledal praci, kdyz neumi anglicky? Jak by sel nekam na pohovor, co by jim tam rekl?

Deti asi anglicky take neumi, pritom Sebastian uz by mel ted chodit do skoly, takze by byl desne pozadu

Prestehovanim sem prijdete o veskere zazemi, zadna rodina, pratele, s tremi detmi, bez znalosti jazyka a zadnou zajistenou praci mi to prijde fakt hodne riskantni.

33ta1na
25. jan 2012

moja to nevadi ze nevies dobre po anglicky teraz tu mas takych ludi co zateba vybavia vsetky papierovacky a keby si chcela ti poradia co a ako ale urcite sa nemusis bat neboj 🙂

livka299
26. jan 2012

Takých 3000 libier by sme mali keby sme sa rozhodli ísť tak by sme predali auto. Ano to jediné máme lebo nás ako tak živý.
Ono máte to zázemie tam nieje ale nemáme ho ani tu. Myslím rodinu. Nemáme nikoho kto by nám pomáhal. A

Ale už to prestáva byť reálne pre nás, lebo otec starších dvoch detí im zakázal vycestovať. Takže asi je to rozhodnuté 😖
Viete kedysi pred pár rokmi som nechápala, ako môže dospelý zdravý chlap nemať robotu. Nevedieť si ju nájsť. Každého takého som pokladala za "povaľača" . Lebo ja som robotu mala, mala som ju ako koníček, vlastne stále mám ale necítim sa už na ňu odkedy mám deti a zodpovednosť voči nim. Som policajtka a poviem vám tak ako som tú robotu žrala, teraz cítim, že už nieje pre mňa...ja viem, každý musí robiť to čo vie, a aj to čo sa mu nepáči, lenže tu nejde o to, že je tá robota ťažká alebo žeby som bola lenivá...Neviem či ma chápete...

V podstate máte pravdu, nebudem sa hrnúť aby som nespadla ešte hlbšie do .... ako som...
Ale veľmi ďakujem za vaše názory. Mali ste vela odvahy pobalit sa a ísť .

anrebcz
26. jan 2012

@livka299 Nevim jak ostatni holky, ale ja prisla jeste za svobodna, takze jsem se musela postarat jen sama o sebe, ale vzdycky jsem si nechavala urcitou financni rezervu pro pripad, ze by se mi nedarilo a musela se vratit domu. S detmi bych tu odvahu -prijet do neznama bez cehokoliv zajisteneho predem- asi nemela.

anrebcz
26. jan 2012

@33ta1na 5roku s detmi nebo bez deti?

lillah
26. jan 2012

@livka299 Ja som odchadzala slobodna, bezdetna s hlavou plnou snov. Tak je to lahsie ako s tromi detmi. Nech ide iba manzel na skusku do zahranicia. Keby si nasiel pracu a trosku nasetril mohli by ste ist vsetci za nim. Po roku tu odpracovanom by ste uz mali aj narok na obdobu rodinnych pridavkov, pridavky na deti, prispevok na byvanie (ten zalezi od prijmu rodiny), prispevok na skolku (takisto zalezi od prijmu).

@33ta1na Zijes v UK aj s detmi? O takych co vsetko vybavia za ludi co nerozumeju po anglicky som dost pocula. Jedneho aj poznam. Oni si zauctuju "mierny" poplatok. Potom povybavuju vseliake benefity...polovicu z nich si nechaju a ak na to home office pride tak vas nechaju v tom a zdrhnu len sa za nimi zaprasi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre