Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
1. jún 2007

jeeeeeeeeeeeeej Michell tak to je super 😵 😵 BLAHOZELAM

tani
1. jún 2007

Ahoj Miriam vsimla som si ze tu nakuknes stale akurat ked aj ja 🙂 tak mi nie len ze mame rovnaky termin, ale sme aj nejako rovnako naprogramovane 😀
Nenarodila si sa nahodou v auguste?? 🙂 😨 😀

hirondelle
1. jún 2007

Nie, Tani. Narodila som sa v maji. Ale to som si aj ja vsimla, hlavne posledne dni a to mame este aj spolocny termin 🙂 Opat nic, nijake priznaky! A Ty? Ci si na tom podobne? A z akeho mesta pochadzas, myslim na SK?

hirondelle
1. jún 2007

Tani, dnes som nasla celkom dobre info o kojeni. Stratila som tu stranku, ale nieco Ti poslem na IP. Sice, Ty uz mas s tym skusenosti! Pre mna je to este nove a celkom zaujimave info. Prekopirujem Ti to do IP.

diamand
autor
1. jún 2007

jeeej michell gratulujem a tesim sa s vami

nippa vecer si brnkneme a nieco dohodneme, zajtra ma byt krajsie pocasie ako dnes, tak by sme to nemali prepast

hirondelle
1. jún 2007

Diamand, Ty si ako dlho kojila? Mala si s tym problemy, alebo sa to dalo?

bluebell12sr
1. jún 2007

diamand, a na mna ste zabudli? ☹
michell 😀

diamand
autor
1. jún 2007

ja som kojila 5 tyzdnov, a nakoniec som to vzdala ☹ no teraz by som chcela vydrzat dlhsie ked bude mliecko

tani
1. jún 2007

caute. teraz sme sa vratili domov. Bola som s Martinkou v parku trosku sa prevetrat ked je tak pekne. Mirka diki za IP a informacie o kojeni. Su tam dobre rady. Ja som Martinku kojila len 2 mesiace ☹ velmi som chcela dlhsie, ale ona mala reflux, tak to bolo tazke, vzdy ked sa napapala asi o 15minutky vsetko vyzvracala, tak mi doktorka poradila skusit sunar 😒 a od chvilke ked zacala papat z flasky uz sa jej z prsnika vobec nechcelo tahat. Dufam, ze tentokrat budem aspon 6 mesiacov. co sa tyka predporodnych priznakov zatial stale nic. Akurat ma moj manzel trochu nastval 😠 a to ani neni tu, on to dokaze aj cez telefon, tak mozno z neho porodim 😀

diamand
autor
1. jún 2007

ale bluebell jasne ze nezabudli, uz mi volala nippa a je to dohodnute, povedala ze ide hned volat aj tebe, vecer ti zavolam a uz sa tesim na zajtra 🙂

diamand
autor
1. jún 2007

jaj tani a o tom nasrati mi ani nehovor, mna ten moj vlado naserie kazdu chvilku a tiez len cez telefon, ale ved pockaj ked pridem domov to este len uvidi 😠 co si vybral

jej inak baby-tehulky aj vy ste pocas tehu take nervozne, ja na kazdeho len ziapem a kricim, kolkokrat mi je to az luto, ale ked ja si neviem do jazyka zahryznut, dufam ze ked sa malinka narodi tak sa vratim do normalu, lebo kebyze to ma ist takto dalej tak ma moji chlapci vystahuju 😨

tani
1. jún 2007

kika ja tiez obcas vybuchnem, uz teraz az tak nie (posledne 2 tyzdne) ale predtym sa mi poriadne striedali nalady chvilocku som bola najvacsia vegetacka a chvilkami som citila v sebe nerv ani som poriadne nevedela preco, no co uz hormoniky, hormony, ale ja som uz na zaciatku tehu kazdeho upozornila ze teraz mam na to pravo, ze to vlastne ani nie ja 😀 , tak teraz mi to toleruju 😵

tani
2. jún 2007

dobre rano. Dnes bude asi krasny slnecny den. Ja dnes zase pojdem do nemocnice na fetal monitoring, lebo malinka sa od vcera len velmi malinko pohybuje,tak som zase vystrasena a este k tomu mi od vcera velmi casto tvrdne brusko. Cele tehotenstvo som netusila, ze ake to je to tvrdnutie bruska ked baby pisali, ze maju, tak teraz uz viem. Idem sa osprchovat a volat do nemocnice. Drzte prsty, ozvem sa ked pridem.

hirondelle
2. jún 2007

Ahoj Tani,
budem na Teba mysliet. Vari vsetko dobre dopadne. Ja som v noci skoro vobec nespala, nedalo sa mi a citila som sa taka plna a to som vecer zjedla len ovocie a dnes rano mam pocit, ze mam tiez stvrdnute brusko. A posledne dni nemam chut na jedlo, neviem ci je to normalne..
Nastastie pohyby babatka citim.
Tak radsej volaj do nemocnice.Drzim palce!Budem na Teba mysliet!

diamand
autor
2. jún 2007

ahoj tani, drzim palceky a mozno uz je naozaj cas. Tak sa nam potom urcite ozvi. Ako som uz pisala predtym ked som isla s malym tak v ten den som vobec pohyby necitila a este kamoska mi hovorila ze pred burkou je stale ticho 😵

Tak este raz drzim palce a daj vediet ako ste dopadli.

A co je s mimou uz sa dost dlho neozvala, dufam ze su OK, alebo ja taka busy s malinkym Filipkom ze nestiha ani comp. zapnut.

PEKNY DNIK

tani
2. jún 2007

caute babule. tak som doma. moj anjelik sa ma dobre vsetko je ok. Mam kontrakcie tak kazdych 15-20 minut, ked budu kazde 5 minutky tak mam ist naspat do nemocnice. Doktorka povedala, ze asi do zajtra sa to rozbehne 😵 😵
Mirka to s tou nechutou do jedla je normalne akurat dnes rano som to citala, ked som sa snazila vycitat nieco o tvrdnuti bruska. Niektore zienky tesne pred porodom aj schudnu.
Tak cavte idem este kupit baterky do fotaku, aby som vam potom mala co poslat 😵 😵

hirondelle
2. jún 2007

Jej, Tani, som rada, ze je vsetko v poriadku!To je super! Aj Ti trosku zavidim, ze sa to uz pomaly rozbehne, u mna teraz opat nic ☹
Ak by to prislo, zelam Ti rychly porod a nech vsetko prebehne bez komplikacii a mas nadherne zdrave dievcatko v naruci co najrychlejsie.
Davaj na seba pozor! Drz sa! Good luck!

nippa
2. jún 2007

good luck tani..hadam uz budes coskoro kocikat princeznicku...nemame krasny den? idem trosku do ASDY urobit nejake nakupy nech mozem pohostit diamand a bluebell lebo v chladnicke toho vela nie je....potom sa ideme opalovat...jupi konecne nebudem biela ako vapno...heh he he pekny den

tani
2. jún 2007

no kocky uz sa mi to asi blizi,zacinam sa trosku bat. tak nippa, kika a bluebell uzite si stretko a myslite na mna, kym vy budete chytat brondz ja asi tiez budem menit farby 😀 ale ved nejak to zvladnem
Miriam neboj aj tebe sa to zachvilocku rozbehne. oooooch boze dalsia kontrakcia, tak idem

zofa
2. jún 2007

Tani tak sa drz - budem na teba myslie a drzat palce. A potom daj vediet.

tani
2. jún 2007

Dik Zuzi ( teraz neviem ci ta mozem volat Zofa, ked ta to kedysi hnevalo 😀 ) Zatial sme doma a pocitame ako casto a ako dlho mame kontrakcie. Urcite dam vediet.

zofa
2. jún 2007

Nic neboj vsetko dobre dopadne a za chvilu budes mat malu princeznu pri sebe 😉

hirondelle
2. jún 2007

Tani, teraz som sa dostala k pc. Dufam, ze si v poriadku!Precitala som si o kontrakciach. Vyzera, ze si uz v nemocke!Myslime na Teba a drzime Ti palce! Len sa moja drz! Nech to rychlo ubehne a mas to za sebou!Uvidis, ani sa nenazdas a Tvoj pokladik bude pri Tebe!

diamand
autor
2. jún 2007

tani - good luck, ale mozno to uz mas za sebou, uz sa tesime na foto.

My sme sa teraz vratili boli sme sa trosku slnit u nippy aj s bluebell a deturencami, very nice day, ale som akasi unavane, tak si idem zdriemnut 😔

tani
2. jún 2007

No dievcatka ja este stale doma, od rana sa nic nezmenilo, kontrakcie mam ale len 15 sekundove a take slabe. Tak ta moja malicka to je ale potvorka 😵 ja uz vystrasila celu rodinu, ze uz rodim a z manzelovej strany je to teda dost ludi, uz vsetci v pozore a malinka si to asi v brusku vychutnava, ze je stredobodom pozornosti a nechava na seba cakat 😀 😀

bubenko
2. jún 2007

Ahojte tehulky, prave som sa prihlasila a som rada ze si o tomto mozem s vami pokecat. Som v 18 tyzdni a vsetko je o.k. S manzelom sme v UK tri roky a sme obaja slovaci. Je to nase prve babenko a velmi sa nanho tesime. Tiez uvazujem ze ostanem rodit tu. Termin mam 6.novembra a na vianoce by sme radi isli domov, ale potrebujem surne pomoc! Ked sa male narodi, neviem kde sa obratit, ako odletim s babetkom? Co mi treba vybavit? Mam si ho dat zapisat do pasu? A kde? Mam ist na slovensku ambasadu? prosim prosim poradte mi!

tani
2. jún 2007

vitaj medzi nami bubenko 😵 Blahozelam k tehotenstvu. Co sa tyka veci ktore sa pytas zial neviem ti poradit, lebo mangel je british, takze ja som ina situacia aj mala bude mat ang. obcianstvo,a ja aj tak nechavam take vybavovacky ma neho, lebo ja sa v tom nevyznam, ale skus pozriet na teme slovenky v zahranici tusim vcera tam soska vysvetlovala ako ona vybavovala nejaky doklad malickemu, aby sa dostali v lete domov-na dovolenku.

bubenko
2. jún 2007

Velmi pekne dakujem za privitanie. Aj za radu, ozaj nieje lahke to zystit. Idem sa tam pozriet ci tam nieco nenajdem. Este raz dakujem! 🙂

hirondelle
2. jún 2007

Ahoj Bubenko!

Ja sa nachadzam v rovnakej situacii ako Tana, moj partner je Welsan, takze to je asi trosku ine. Co viem, ze, ked sa babo narodi musis ho mat zapisane v pase, alebo ak nie, tak musis mat jednorazove povolenie, ked chces ist s babom cestovat na Sk. Pozri temu Slovenky v zahranici asi tak str. 410, alebo viac a tam sa urcite nieco dozvies! Viem, ze na rodny list babo nemoze cestovat!

nippa
2. jún 2007

ahoj bubenko ak chces zaregistruj sa na http://groups.msn.com/SlovenskyCeskyrodiciavUk (napis nieco o sebe, lebo je to sukromna skupina inak budes denied membership)
su tam prelozene aj rodne listy a apostiles(ci ako sa to pise) ked sa ti dieta narodi tak ho musis dat zapisat do matriky v mieste bydliska do 6 tyzdnov....ked budes mat rodny list(original long version) tak ho treba prelozit(pozri sa do skupinky vsetko je tam prelozene)a overit na nejakom urade nie daleko od trafalgar square(adresu najdes na strake slovenskej ambasady) overenie stoji £19 a je k tomu prilozeny taky papier ze je to vlastne overene a na to je preklad na skupinke tiez. ostatne info dostanes na amasade..dietatko ti napisu do matriky na slovensku a ty vycestujes na travel document. rodny list ti mozu poslat na adresu na slovensku(ale trva to asi 3 mesiace) potom si mozes dat drobca zaspisat do pasu doma...inak sa spat do UK nedostanes...ked pojdes na ambasadu tak ti daju vseky tlaciva co ti treba....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre