Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

mory
3. sep 2007

tani aj moj syn je tmavsej pleti po tatkovi 😀 ale mne sa to velmi paci, no maloa je bieloba po mne 😝 😀 tiez sa dakedy smejem ze mam deti jak cigancatka 😀 muz je marokansko-tuniskej nerodnosti tak preto je tiez tmavsi ale je to sexi a nie mat doma nejakeho vapenkara 😖 😀

bybi
5. sep 2007

kocky nemate nahodou nejake info o diamand?

mory
5. sep 2007

bybi ja som jej priala dnes 5.9.lebo to su moje narodky tak dufam ze sa to podarilo 🙂

mory
5. sep 2007

tak prave som videla ze diamand dala foto malickej jaaaaj krasna je
tak diamand ti srdecne gratulujem 😉

bubenko
5. sep 2007

Ahojte, ospravedlnujem sa ze som sa dlho neozvala.
mory poslala som ti aj email lebo som sa ti nemohla dovolat. Zelam ti k narodeninam vsetko najnajnajnajnajnajnajnajnajnajnajnaj, cely den na teba myslim, hlavne zdravie nech ti sluzi.
takze diamand to uz ma za sebou? diamand srdecne blahozelam, to je uzasne, idem pozriet fotky. Napis ako to prebiehalo, vela zdravia vam obom.
hirondelle ako bolo vo francuzsku?
inac vitam nove tehulky 😀

bubenko
5. sep 2007

diamand to je ale buchticka, zelam vsetko dobre, je ozaj nadherna, drz sa a napis nam ako to prebiehalo. 😅

tani
5. sep 2007

to vazne Kika uz ma babo?? jeeeeej idem rychlo kuknut do albumu potvora jedna ani sa neozvala. Mory aj ja ti zelam vsetko naj.
My sme dnes boli naockovani nebolo to take strasne ako prvy krat mozno aj preto ze som jej hned jak sme prisli domov dali preventivne calpol. idem bo sa neviem dockat pozriet na Kikinu malicku

hirondelle
5. sep 2007

Ahojte dievcata 🙂,
velmi narychlo...Mam tu sestru,tak chodim vsade tade po vyletikoch,ked je este pekne pocasie, ale v piatok uz odchadza tak sa Vam rychlo ozvem.Nestihla som precitat co ste popisali,ale urcite sa ozvem a napisem co a ako.
Pozdravujem Vas vsetky 😉

tani
6. sep 2007

ahojte kocky. Kika malicka je nadherna zlatucka buchticka 🙂 blahozelam k jej narodeniu a zelame jej vela zdravicka a mamicke aby mala vela mliecka. ked budes mat chvilku cas ozvi sa aky bol porod do vody a ako ju prijal Natko, musi sa velmi tesit.
Miriam myslela som ze sa vam vo Francuzsku tak zapacio, ze ste tam ostali, ked si sa tak dlho neozvala.
Mory aka bola oslava??
Bubenko este stale mas uvedene, ze neviete pohlavie, ale tusim si uz pisala, ze povedali dievcatko a meno? mate uz nieco vymyslene? uz sa ti to tiez krati uz len 2 mesiaciky.
vsetkym krasny den

elbel
6. sep 2007

Ahojte
diamand blahozelam k narodeniu Charly,pekna vaha a dlzka.

Tani ja som si myslela ze ste sa uz prestahovali.Vzhladom na to ze je uz september,lebo si spominla ze ked sa prestahujete tak martinka zacne novu skolu.Kde teraz vlstne chodi alebo ma este prazdniny.
Jaj ja sa neviem dockat utorka.danko zacne nursery,len na 2apol hod denne ale aj to je spasa.A zostanem doma s lenkou,ale ta je tiez dobra certica.
Inac ja som tak isto davala svojim detom calpol.hned ako sme dosli domov s ockovania a vdy to spravilo svoje 😉 a tak sme mali klud.Ked danko dostal svoju prvu tak to sme trpeli vsetci a tak potom bol vzdy po ruke calpol.
s pozdravom

tani
6. sep 2007

Ahoj Adi. tak aj ja som si myslela ze zaciatkom septembra uz budeme prestahovani ale nie je to az take jednoduche, vzdy sa objavia nejake problemy, je fakt tazko najst dobry dom, hlavne tu v anglicku. ja uz som par vymenila tak uz viem naco sa zameriavat aby som sa nemusela zase rozculovat po 2 mesiacoch.najlepsie by bolo kupit ja viem, ale s tym este musim trochu pockat. Martinka chodi do skoly na hendone tak hlavne preto sa s tym ponahlame, bo sa nedoplatime na benzin. takze Danko ide do skolky. ja este pamatam ked Martinka zacinala chodit do skolky, to bolo placu. plackala a ja s nou. ale po par dnoch si zvykla a potom uz plakala ked trebalo ist domov 😀
idem pozriet co sa deje s malickou, muzik ju zobral hore do spalne a nejako su ticho, idem skontrolovat ktory skor zaspal 😀

tani
6. sep 2007

Kikus pekne fotecky. takze malicka uz ma cumlik, nebude dalsi vycumlany prstek 😵 ta moja este stale zanovito odmieta aj flasu aj cumel, mala som to urobit ako ty strcit jej ho rychlo hned prvy den, ked este nevie tak vymyslat ale ta skade som mala vediet ☹

bubenko
6. sep 2007

Ahojte dievcata, ako sa mate?
tani mas pravdu, my pohlavie vieme uz davno, bude to dievcatko, neviem preco tam mam stale uvedene ze nezname. A s tym stahovanim tak to ti veru nezavidim, my sme sa stahovali len pred dvoma mesiacmi a nerada by som to absolvovala znova. Jedno sa vsak nemeni, my totiz nemame stastie na normalnych susedov, je to hrozne. ☹
neskor sa ozvem pa 🙂

tani
7. sep 2007

caute dievcene. No bubenko tak to si na tom presne tak ako ja. ja mam vzdy nestastie na susedov. aj teraz mame jednu taku anglicanku slobodna matka no ale katastrofa, ta najspodnejsia vrstva. chudak jej dcerka furt ju vidi ozratu. ja uz na nu nemam nervy.20 rokov som byvala v bloku kde bolo 13 poschodi ale take problemy jak tu s jednou kravou som este nemala. a to tu ma dom od cancel len docasne kym jej nejadu flat tak by sa mala spravat vzorovo no ale ona presne opak. ma jedneho co tu chodi za nou ale furt su doma ani jeden nerobi sak maju podporu nechapem preco uk podporuju takych ludi ze im daju byvanie zadara, sak nech idu robit a staraju sa o seba potom sa len nudia a robia somariny, no ale tu je strasne vela veci hore hlavou v tom angicku 😠 Bubenko to si musis zmenit sama prepisat na diavcatko a co meno este neviete??
Idem varit cavte.

bubenko
7. sep 2007

ahojko, mena mame vybrate dve: po mne Ingrid alebo Sarah, ale asi to bude Sarah to meno sa mi velmi paci. A ak by to len nahodou bol chlapcek tak bude po tatikovi Marcel. 😉
ozaj, este k tym susedom, tak to ti vazne nezavidim taku poruchu. My sme sa vcera s muzom rozpravali a tak to vyzera ze predsa len sa budeme po novom roku stahovat, teraz ked je babo uz co nevidiet tu, nechce tu ostat a ani ja velmi nie, byva s nami tiez moja sesternica s priatelom a aj oni su za. Byvame dole a nad nami su riadny bordelari kedze sa delime o zahradu je to hrozne, uz nemame nervy stale po nich upratovat. Vedla mame pre istotu sibnutych susedov asi z Litvy alebo Estonska, ked mal manzel narodeniny tak sme oslavovali vo vnutri a nie na zahrade aby nebolo zle, ale sused si doma tiez popijal/on je ozraty stale/ a potom sa nam zavesil na plot a provokoval bytku, no riadne som sa hanbila a u nas tolko hosti, on skakal aj do nich. Zmluvu vsak mame na pol roka takze teraz sa este neda nic robit, ale potom sa budeme stahovat, ja len dufam, ze to bude lepsie ☹
mory dala si pekne nove fotky 😉 ako sa mas?
tak idem ja, potom sa ozvem 😀

tani
7. sep 2007

no bubenko mozno nebudes verit ale nasa Lili ma v rodnom liste 2 mena Liyanna Sarah, jej ocino trval na tom aby mala dve aby si mohla vybrat ked bude vacsia keby sa jej liyanna nepacilo moze sa predstavovat Sarah, zatial vsettci pouzivame len Liyanka a Lili. Bubenko kde su slubene fotky??

mory
7. sep 2007

bubenko ahoj 🙂 ani mi nemame o nic lepsich susedov 🙄 rodina s 3 nenormalnymi detmi a rodicia vkuse ricia a aj tie deti a ona ma taky strasny hlas hruby a zachripnuty no hroza 😠 a aj terz kricia a strasne ich do nas pocut vlastne ich pocut na pol dediny 😀
mam sa strasne sak vies preco ☹ stale na to myslim a aj sa bojim co a jak potom aj som si poplakla ale co uz dufam ze to dajak prechodim 😢 nikdy som nemyslela ze sa mi nieco take stane ale vidis stalo sa 😝 😅

mory
7. sep 2007

tani aj ja som rozmyslal nad sarah 😀 jaka zhoda nahod 😉

hirondelle
7. sep 2007

Ahojte babizne,
ako sa mate? Bubenko, kedy pridas fotky?Co mate nove?
My sa mame fajn, mala som tu segru, tak sme len kecali a kecali a chodili na mimi vyletiky.Dnes odisla ☹
Dnes ma akurat Zoë tri mesiaciky, vazime 6.2 kg.Inak,opat som sa Tani rozculila na Baby clinic!Tak zavolali tam dve mamicky, plus babatka, vyzliekli sme ich.Tam maximalna kosa,Dr.ci midwife ci kto to bol sa rozpravala este s predchadzajucou mamickou, nase babatka uz boli vyzlecene a ona nic.Nechapem ako tam mohli mat taku kosu.Zoë zacala plakat, pretoze jej bola zima.Tak som sa ozvala ci tu budeme este dlho cakat s vyzlecenymi babatkami, alebo nas dnes este odvazia...Skoda slov!Mna tu poraza z tohto zdravotnictva!!
Ako sa ma mala Lili? A co Matka? Uzila si SK?
Bubenko, Tebe sa to tiez krati. Ako prebieha tehulkovanie?
Mory,ako sa mas? Citam, ze si smutna, dufam, ze to nie je nic vazne!!Ako sa maju deticky?

mory
8. sep 2007

hirondele ahoj a vy ako? vidim ze ste si uzili to je fajn 😎

bubenko
8. sep 2007

mory, netrap sa, cas a tvoje krasne ratolesti vyriesia vsetko, mysli nato ze ta velmi potrebuju a nechcu ta vidiet smutnu ☹ , drz sa moja 😝
hirondelle, tak si sa aspon riadne vykecala co? Ja som doma stale sama, len cakam kedy mi manzel dojde z roboty, tiez by som uvitala keby prisla sestra, ale ked sa mala narodi tak dojde svokra, tesim sa aj manzel bude mat dva tyzdne volno. s tym zdravotnictvom mas pravdu, ja som vcera bola u midwife/ mozno aj dve minuty/, bolo tam vela tehuliek a midwifky len dve, ja viem ze velmi to nestihali, ved aj som si pockala kym ma vzala/skoro dva hodiny/, ale nejde o to ved mam kopu casu, ale stale mam nejake otazky a ona to len tak narychlo ze ani sama nevie kde jej hlava stoji a co skor. Su take mile ale uz drzala v ruke klucku a pri otvorenych dverach mi este odpovedala, no ozaj rychlovka, aspon skontrolovala srdiecko a brusko, malinka je teraz zle otocena ale povedala ze este ma cas, vraj je pekne velka. Ked kopka tak som velmi stastna, ale menej ked je to medzi rebra alebo ked pritlaci na mocovy mechur, uz sa na nu velmi tesime!
tak vidim ze meno Sarah ma velky uspech 😀
hirondelle tak Zoe ti krasne rastie, zelam vela zdravia 😉
neskor sa ozvem pa

mory
8. sep 2007

hej bubenko keby som tu kukla skor tak by sme sa konecne tu stretli 😀

bubenko
8. sep 2007

mory mas v IP odomna spravu, odpis ☹
album uz bude, slubujem, vo fotaku su este starsie fotky, ked pride manzelik z roboty tak mu poviem nech ma sfoti aby ste videli ako vyzeram teraz, vlastne si staci predstavit tulena 😀

mory
8. sep 2007

😀 bubenko tulen je este dobry ale ja som vyzerala jak veleryba 😅

tani
8. sep 2007

cavte kocky. dnes nejak nestiham, mala strajkuje len by bola na rukach uz mame vsetci ruky jak kulturisti 😀
Bubenko tak to ja vzdy neviem pochpit u doktora co tam ostatni robia tak dlho ked ja som dnu vzdy len 5 minutky, co tam rozpravaju svoju zivotnu story ci co?? 😀 ale na zdravotnictvo v uk som uz aj ja riadne nastvana.uz sa tesim na fotky
Miriam ta myslis ze ich to stve ze tvojmu dietatu je zima aspon bude otuzile 😠 😠 Lili sa ma super odkedy je tu babka tak j v kuse na rukach a veeeeeeeeeelmi sa jej to paci. cim je vacsia tym je viac na zjedenie ved vies sama podla svojej 😵 babka jej prinesla taketie obycajne pancuchy zo Slovenska taka je v tom zlatucka 🙂 . Martinka bolo na SK tak dobre, ze chce ist naspat, je jej velmi smutno za ockom ☹ dufam, ze ju to prejde, hlabne ked som sa dozvedela kolko stoja teraz byty 😝 a co by tam uz moj manzelik robil??
Mory vsetko preboli, ja uz som sa poucila ze nikdy nemam hovorit nikdy tiez niektore veci co sa mi stali v zivote by som nikdy nepovedala, ze sa mi mozu stat a stali sa, cas vsetko zahoji. Inac baby vcera som bola na teme slovenky v zahranici, Diamant tam opisala svoj porod tak kuknite asi nema cas pisat do dvoch tem. Idem bo mamca uz asi nevladze, nastastie nasa babula ma len nieco cez 5kg, ale aj tak sa mi niekedy zda akoby zjedla slona 😅

hirondelle
8. sep 2007

Ahojte kocky 🙂 ,
Tani, tak teraz Ta viem uplne pochopit!Nasa Zoë ma teraz take obdobie, ze nikde nechce byt iba by sa na rukach nosila 😒 , da to zabrat riadne chrbatu!
Ale dnes mi moja svokra povedala, ze take malicke babatka si to este neuvedomuju a ze vobec nejde o rozmaznavanie. Tak som velmi rada, pretoze posledne dni som mala Zoë stale na rukach. A najcastejsie spava cez den iba na mne, tak si potom schrupneme spolocne 😀 a drahy, ked pride z roboty ma smolu a musi si nieco skuchtit.
Bubenko, Sarah je nadherne meno, aj ja som nad nim uvazovala, ale moj drahy mi povedal,ze tu je velmi staromodne...ale urcite ho daj.Ingrid je pekne, ale viac sa mi paci Sarah. A ako raz moja babka povedala, nedavaj to iste meno ako Ty, pretoze, ked bude chodit posta, nebudes vediet pre koho to je 😀 Uz ma moja mila strandovna babka 75r.
Mory, my sme fajn, len ako hovorim, teraz ma Zoë take obdobie, ze by sa len a len na rukach nosila a uplne, razne odmieta kocik a autosedacku. Tam sa to este da, ked sa nastartuje motor, ale kocik, ten teraz nechce ani vidiet a tak chodime vsade s klokankou 😖

tani
9. sep 2007

dobre rano. Miriam tak to ja mam uz 3 mesiace a tyzden 😒 cize vlastne odkedy sa narodila. snazim sa ju davat cim viacej do sedacky a do postielky, ale aj tam si ustavicne vyzaduje pozornost. a to spanie na mne to je u nas uplne normalka. niekde som citala ze rozmaznavanie zacina od 3 mesiacoch tak uz by sme s tym ruckovanim mali pomaly prestat ale nasa Lili je strasne tvrdohlava, cim viacej ju necham fnukat tym tazsie je potom ju upokojit. najhorsie je ze nechce cumlik, a co sa tyka, co si citala, ze deticky prikrmovat ked si zacnu papat rucky, no neviem lebo nasa Lili si rucky papa od 6 mesiacov. teraz to uz robi takmer v kuse a ked nie rucky tak akonahle nieco chyti hned otvara pusinku ako kapor 😀 musim ist madam sa chce prechadzat, nestaci ze je na ruke, musime cupkat po byte

tani
9. sep 2007

jasne ze tam malo byt 6 tyzdnov 😀

elbel
9. sep 2007

Ahojte,
jaj,vobec vam nezavidim,ja som robila to same pri prvom,dobre som si pri nom vytahala ruky,vtedy som si povedala ze az bude druhe tak nic take nehrozi.No a ked sa narodila lenka tak ta to na mna tiez skusala placom ale ja som si stala za svojim,ziadne ruckovanie a tak sme sa naucili.Ta si svoje vyplakala ale stalo to za to.Tani s toho ze ti mala nechce cumel ani flasu si nic nerob,Moja to tiez nechcela.Az ked som prestala kojit tak potom sa naucila a teraz si svoju flasu neda za nic,tak ju lubi 😝 .Inac skusali ste to s ockom aby ten jej dal s flase pit.
Aj som pocula ze zvycajne to trva 2-3dni detom kym sa naucia pit s flase ale to by si nesmela kojit a mala by si jej davat iba flasu,ze oni casom pochopia ze nemaju nic ine a tak to vzdaju a zacnu tahat s flase.Ja som chcela lenku naucit s flase a aj kojit aj som si myslela ze zacne pit s flase ale bol to iba klam,ona chcela iba prsnik,az ked som ju odstavila vtedy zacala.

hirondelle
9. sep 2007

Tani uvidim, dnes som krmila iba mlieckom. Teda doobeda bol len drahy doma, tak som vytlacila mlieko a prisla som domov o 15 a pokracovala.Tiez sa Ti stava, ze Ti malicka sama nezaspi, ze ju musis ucicikat a mat na ruckach? Nasa zo zaciatku neznasala Moses Basket, tak sme kupili postielku, pozerala na kolotoc a pekne sama zaspala, ale teraz mame trosku problem,nie a nie zaspat, iba ucicikana na rukach.
Zoë vypije mliecko z flasky, ale cumel vyslovene neznasa, asi iba raz ho mala aj to som ju odfotila a teraz ho nemoze ani citit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre