Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

mrk11
19. jan 2010

Fouchard, pripajam linku
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

este k tomu grantu, ja som si podavala ziadost niekedy v polke decembra, mne tu ziadost potvrdil GP a pred tyzdnom mi prislo vyjadrenie, ze mi to zasielaju na ucet. Este som si sice ucet nepozrela (pisali, ze do 7 dni), ale predpokladam, ze uz to tam dorazilo, pripadne mi to dorazi do konca tohto tyzdna. Nebol s tym problem, skus im poslat tu ziadost znova s novymi udajmi, podla mna ti ju nemaju preco zamietnut, predsa je to pre kazdu zenu.

A nebude si tvoj manzel brat paternity leave? Ja viem, ze je to velmi slabo platene, ale ma narok na 2 tyzdne, musi to zamestnavatelovi dat vediet aspon mesiac dopredu. Sice to ja hovorim tak, akoby sa moj zberal, ale urcite si chce zobrat dovolenku.

malalady: ja Luton nepoznam vobec, neporadim, ale zit sa predsa da vsade, nie? Ozaj, ty si este na Slovensku? Pozeram, ze onedlho cakate babatko, nebolo by ti pohodlnejsie zostat v prostredi, ktore poznas, ako to na poslednu chvilu menit? Hlavne, ak sem prides zo Slovenska, si zvyknuta na uplne iny system zdravotnej starostlivosti, a ja kym som pochopila, ze jednoducho bud sa prisposobim alebo mozem ist spat na Slovensko, dalo to dost sebazaprenia. Uz som si zvykla a niektore veci mi vyhovuju viac, ine menej, len takto vhupnut do toho s babatkom, to je velke rozhodnutie.

nippa: to nezavidim ani ja sebe.
Este do 12.2. v praci, zatial si to neviem predstavit, lebo kazdy den vstavam s velkym sebazaprenim. Ale musim nad sebou prestat plakat. Vsetky moje myslienky sa momentalne sustreduju na to, ze zajtra nejdem do prace, doobeda mam ockovanie proti swine flu a poobede GP, pri vzdialenosti, ktoru by som musela precestovat, by som spolu za cely den stravila v praci 1 hodinu a 6 hodin cestovanim, takze zajtrajsok je pre mna momentalne tym najsvetlejsim bodom tohto tyzdna.

nippa
19. jan 2010

malady a odkial sa stahujete? my sme v londyne ale asi by som nemenila.Pravda je ze uz sme v nasom dome vyse 12 rokov tak by sa mi tazko odchadzalo ale keby menim tak do Watfordu urcite. Je tam super, aj sloveniek ci cesiek je tam vela(teda ak by si hladala niekoho na kavicku ci pokec niekedy). Ale chod sa pozriet ako sa ti bude pacit a rozhodni sa. Zalezi aj na tom ci tam pracujete..ak hej tak sa to oplati aspon kvoli tomu ze nemusite vela cestovat. Good luck. 🙂

mrk11
22. jan 2010

pozeram, ze to tu zamrelo. Ja som mala pred 2 dnami ockovanie proti swine flu, poviem vam, uz som nespala 2 noci vobec, zareagovalo mi rameno, mam opuch (na to ma popravde upozornili) a riadne ma to boli. Tak mi moj milovany vcera vecer robil ladove obklady.

Teraz cakam na koniec pracovnej doby, dufam, ze si nikto nespomenie na nic urgentne. Ledva sedim, od unavy mi pada hlava.

Zajtra idem na baby shower party, uz sa celkom tesim, len mi to zaberie cely den, je to na opacnom konci Londona. Ale neva, zmena nezaskodi. No a v nedelu sa nam uz snad podari odzdobit vianocny stromcek 🙂

pekny vikend

fouchard
23. jan 2010

ja uz ani tukat do pocitaca nevladzem 😒 ; malicka mi diktuje, kedy potrebuje klud, dava mi vzdy najavo, kedy je nespokojna 🙂), rastie zo dna na den, a silnie a silnie, az nechapem (ale zato citim 🙂 - uz som pribrala 12 kg ( a z toho 2 kg len za minuly tyzden - to je asi tou materskou)..

mrk11- ja som mala swine flu v 5/6 mesiaci tehotenstva - chytila som ju vo francuzsku spolu s dalsimi dvomi kamaratmi (jeden z nich skoncil v nemocnici - 18 dni), ale ja som to bez nejakych komplikacii prekonala..iba s paracetamolom, medom, hektolitrami caju a uz ked som sa na nohy postavila, riadne schudnuta, tak mi kacaci tuk pomohol sa uplne doliecit - za tyzden som bola fit..a to som mala akurat v ten tyzden appointment na ockovanie proti swne flu 🙂 (hoci neviem, ci by som nakoniec sla, bo som bola dost nedoverciva, a doktor mi ju ani neodporucil, ani nezamietol - povedal len, ze si to mam premysliet) .. ---btw, dokedy este pracujes?? vladzes??

inak, neviem, ci mam stastie vzdy prist do nemocnice, ked maju maternity unit zatvorenu na dobu urcitu (hlavne, ze nam vraveli, ze sa nemusime bat, ze by nas nezobrali kvoli preplnenosti - ze sa to stava tak max 5 x do roka) - a ja uz teraz mam 3-tiu skusenost, ze mali vsetkych 12 izieb plnych..tak nakoniec neviem este kde budem rodit ?!! uz sa mi to blizi, a toto mi tiez pridava riadne na strese 😢 - to vazne je taky baby boom??? v lete sa mi aj zdalo, ze som vsade videla tehotne , ale teraz mi to pripada, ako by som bola na okoli ja jedina 🙂

prajem tiez pekny vikend!!

mrk11
25. jan 2010

Fouchard: ja som sa 2 mesiace rozhodovala, ci sa dam zaockovat, a najprv som sa rozhodla, ze nie, ale pred tyzdnom som to nakoniec zmenila. Mam tehotne kolegyne, vsetky to ockovanie podstupili, dost ma to ovplyvnilo. Este som aj citala, ze sa odporuca, aby kazdy, kto pride do styku s babatkom, ktore ma menej ako pol roka, tak by mal byt zaockovany aj proti normalnej chripke, aj proti swine flu, tak som si povedala, ze viem, ze to nie je dostatocne vyskusane, ale pri mojom denno-dennom cestovani podstupujem velmi vysoke riziko nakazenia a snad by to malo mat slabsi priebeh.
Ja som o mesiac menej tehotna, ale ja som pribrala 25 kg, takze ty si voci mne baletka. A este ked pises, ze si schudla pri chripke, tak to na tebe ani nebude po porode vidiet. Ja sa dietovat nechystam, chcem kojit, ale hned ako budem moct zacat cvicit, tak sa do toho pustim a nech to trva aj 2-3 roky, postupne to dam dole.
Inac nevladzem vobec, mna mala nenecha spat uz od zaciatku tehotenstva (lekar mi povedal, ze je urcite percento zien, ktore nespavaju uz vlastne od samotneho otehotnenia a to je moj pripad), takze som notoricky unavena, uz mesiace. Takze nevladzem aj kvoli nespavosti, aj kvoli tomu pribytku na vahe, uz som velmi nemotorna. Ale este 3 tyzdne v praci, potom by mala nasledovat mesacna dovolenka a od 15.3. by som mala oficialne nastupit na matersku. Drz palce, nech si to Ela nerozmysli a neponahla sa.

A ostatne babenky, kde sa tulate?

nippa
25. jan 2010

ahojte. pozeram vas tu ale nemam cas pisat. Mamka odisla vcera a dnes som vlastne prelenosila cely den okrem prechadzky ked som isla vyzdvyhnut malu zo skoly. zajtra rano mam ten test na cukry tak cele doobeda asi presedim v cakarni. Svinsku chripku sme tu uz preberali par stran dozadu takze nase nazory poznate, niektora je za ina proti 🙂
Mrk inak to s tym ockovanim a styk babetka s ludmi ktory nie su ockovany som nepocula ale myslim ze ani ockovanie na chripku nepomoze kedze na zaciatku zimy ta zaockuju na virus a na konci je ten virus taky zmutovany ze by si potrebovala dalsie ockovanie proti nemu. ja osobne nie som velmi za taketo sezonne ockovanie chripky, o svinskej vela neviem takze sa tazko vyjadrit ale prave preto by som to ockovanie ani nepodstupila kym by som nemala viac info a viem ze by s tym boli viac skusenosti ako nas to bude afektovat v buducnosti. Aj tak o nej uz nejak nie je pocut, ved to bolo vsade pisane ze to tak nafukovali a ze kolko ludi zomrie....zatial tusim zomrelo viac ludi z normalnej chripky nez z tej svinskej....no nejak bolo nejak bude ☹
O vahe ani nespominajte, som zvedava kolko ja priberiem do konca tehotenstva, zatial mam nejaky 8kg ale verim ze hadam priberiem aj dalsich 15 minimalne ak sa nezastavim a nezacnem sa kontrolovat....ja som od vianoc strasne rozozrana a neviem sa zastavit.....no padam do postele pred tym ako ma to zacne zasa tahat do kuchyne.....dobru noc

elbel
26. jan 2010

marcelka ty mas povolene chodit do kuchyne aj v noci 😀 a z vahou si nelam hlavu ved si stale chuda ozaj a kedy ti zas pride mamka?pride ti pomahat az sa narodi malicke

no k tej chripke;moja svokra a svagor a myslim ze aj svokor sa pravidelne davaju ockovat kazdu zimu proti chripke a vzdy su po tom ockovani chori a by som aj povedala ze su aj castejsie chori nez my co sa neockujeme

inac ako sa mate tehulky uz odratavaju 🙂

tani a ty kde si ze ta nevidno

mrk11
26. jan 2010

Viem, ze ta vakcina nemala cas byt dostatocne odskusana, a nikto z toho nie je mudry, nazory sa roznia. Dalsia vec, sezonne ockovanie proti chripke nepodstupujem, podla mna nema ziaden vyznam, pretoze kym stihnu pripravit vakcinu, tak ten virus medzitym uz niekolkokrat zmodifikoval. Aj som bola skalopevne rozhodnuta, ze sa ockovat nedam ani proti prasacej chripke. Ale kedze mam problem s dychacimi cestami a plucami, prieduskami, a pri tejto prasacej chrike dochadza k napadnutiu prave tohoto, viem, ze ak ju aj dostanem, tak by to malo pre mna znamenat lahsi priebeh. Malo, nemusi. Uz som zaockovana. Tento virus zatial nezmutoval, ale ani si nenahovaram, ze ju nemozem dostat. No o tom by sme mohli vypisovat donekonecna.

Ja dni v praci odratavam uz tak, ako kedysi chlapi na vojne strihali meter. Uz sa mi neskutocne nechce rano vytrepat z postele a obliekanie mi uz trva vecnost.

diamand
autor
26. jan 2010

caute zienky,

ja si vas tiez vzdy precitam, ale pisat ani nemam co a ani nie je cas pri troch detoch, a ak sa mi ten cas aj najde tak ho radsej venujem pracam pre uni.

Inak sa mame fajn, Alexy nam pekne rastie, uz mame za sebou aj prve ockovanie, a uz asi tyzden nas netrapi colic, chvala bohu to uz je za nami, lebo fakt to bolo hrozne. Na buduci tyzden mi pride ocino s rodinou a potom zase mamina, tak uz sa tesim aspon nejaka zmena.

Vam sa to fakt vsetkym pekne krati, za chvilocku budete mat aj vy babatka pri sebe.

Pekny den

tani
26. jan 2010

Ahojte, no pisete tu zase o ockovani a mne prave dnes volali od GP aby som prisla dat zaockovat malu. nesla som, ale trochu rozmyslam ci som spravila spravne, clovek naozaj nevie comu verit, ja som napriklad bola vzdy dost za ockovanie az teraz od kedy je swine flu sa popisalo tolko negativnych veci tak teraz neviem comu verit, manzel sa dal zaockovat na jesen proti sezonnej chripke a od vtedy chory nebol hoci mi ostatni doma sme dost casto, on sa nikdy nenakazi. jedine co ma ukludnuje ze uz to ustupilo ale vraj este ma byt dalsia vlna, tak potom ked by prisla tak o tom budem uvazovat.
co sa tyka tehotenstva ja ziadne problemy nemam jedine palenie zahy a ze mi ide na nervy, ze som nemotorna, sem tam sa v noci preberiem a potom chvilu neviem zaspat, ale viem ze je to uplna pohodicka oproti tomu co ma caka za par tyzdnov tak si to vobec neberiem k srdcu 😀 teraz sa budi trochu aj Lily lebo uz zase je trochu nachladena ale uz ju to prechadza tak dufam, ze na buduci tyzden uz bude ok aj preto lebo by som bola rada keby ste este pred tym nez sa nam narodi maly prisli ku nam.
inac nemame nic noveho, jedine ze Lilca konecne nema plienky, konecne nie zato zeby sa ona dlho ucila, ale zato ze konecne sa jej draha mamicka prinutila ju to zacat ucit, trvalo jej to len tyzden 😵 maly kopka ako ma uz je pekne hlavickou dole , prave dnes som dala prvu varku jeho veci do pracky a pomaly zacnem chystat tasku. od kedy Lily videla Alexy dost casto sa na nu hraje 😀 ked sa chce maznat tak si viem predstavit ako bude napodobnovat maleho a ako bude zo zaciatku ziarlit, ale urcite len chvilocku kym sa neuisti ze aj ona je este nas maznacik 😵 tak idem ja lebo Martinke sa pokazil lap top (opravi jej ho ocko na SK a to este musi pockat 2 tyzdne) tak sa teraz striedame vsetky 4 na mojom 😀 papa

nippa
27. jan 2010

ahojte babizne, konecne to tu ozilo. Tani to palenie zahy uz mam aj ja a dost brutalne niekedy v noci neviem spat, uz si musim davat vankus na vysoko lebo inak sa mi zle spi. jMyslim ze som za poslenych par tyzdnov velmi narastla(myslim na bruchu,, na vahe sa stale drzim 75kg aj ked si myslim ze sa zagulatujem aj na inych miestach nez len na bruchu)
Ada maminka teraz odisla ale pride zasa pred narodenim babetka.
Mrk to cestovanie ta musi umarat, nech ti to rychlo ujde aby si oddychovala aj ked si myslim ze ku koncu to pride na teba a premozu ta materske instinkty a budes sa divit kde beries energiu..ja som s velkym bruchom pri malej umyvala okna a susedy sa len cudovali ze ci este vladzem. Jednoducho som si nevedela sadnut a oddychovat....teda vedela ale to muselo byt potom co som sa niecim vycerpala.....

mrk11
28. jan 2010

nippa, ja tiez predpokladam, ze blizsie k porodu ma chyti "zahniezdovanie". Uz teraz si zacinam postupne chystat veci do porodnice. A kedze budeme prestavovat, na tie 2 mesiace, co este budeme v dome, izbu, musim vymysliet, co s vecami, knihami..., ako sa tam vmestit, takze ja urcite budem aktivna, ked uz budem na dovolenke. Pre mna je hlavne, ze mi odpadne cestovanie, myslim, ze prvy tyzden dovolenky sa mi bude zatazko postavit z postele (ale len kvoli mojej pohodlnosti), potom sa zacnem plasit, sak uz to bude za rohom, takze sa chystam vyvarat a namrazit jedlo azpon na 3 tyzdne...

Mna hlavne strasne unavuje, ze musim rano naozaj vstat, obliect sa a naozaj vyrazit na tu moju "nekonecnu put" do prace.

Tiez ma pali zaha, lekarka mi na to predpisala Gaviscon (ja som z nej totiz zvracala), neberiem ich sice pravidelne (su to take zuvacie tabletky), ale ked je to uz neznesitelne, tak si dam a utlmi mi to (nie absolutne, ale mozem potom ako tak v noci spat). Ale odporucala mi, ze pokial mi tieto tablety nepomozu, tak si mam kupit v lekarni Rennie.

ozaj, dievcata, tie ktore este cakate babo, pracujete, alebo ste na predcasnej materskej alebo ste doma?

nippa
28. jan 2010

Mrk mne nastastie zatial vzdy pomohlo mlieko, ako idem spat tak sa vzdy napijem salku mlieka.
Inak ja nepracujem teraz tak sa tesim ale rano stavam s malou do skoly, no ked som bola prvy krat tehotna tak som nie len ze pracovala do 8 mesiaca ale popri tom chodila full-time na univerzitu. bolo toho dost ale citila som sa fajn tak mi to neprislo take strasne, vsade som chodila na aute tak sa dalo vydrzat.Ja si tiez uz chytam nejake veci, popozerala som povalu ked tu bola mamka ze co ostalo po malej, zitila som ze nemam srofy na kolisku, tak som bola v Mothercare a objednali mi ich za £6..no samozrejme su zle a povedali ze sa nedaju vratit....no asi tam budem musiet ist pozreit osobne a vynadat im....Ale dnes som volala do Boots a tam som im povedala ze ich potrebujem a oni mi ich zevraj poslu postou a zadarmo....stacilo povedat ze mam Angel Swinging crib a bolo.....ja sa inak chystam ma dole v obyvacke Moses basket a hore crib ale hadam v 5 mesiacoch rozlozim uz posielku...problem je ze aj ked je to mala postielka nasa izba je uz plna kedze tam mame obrovsku maxi king size postel...no nejak bolo nejak bude...uf ale osm sa rozpisala majte sa pekne a dobru noc....

fouchard
29. jan 2010

Baby, ja uz zacinam stresovat, ked sa prebudim zo spanku, prve co kontrolujem je, ci postel nie je mokra 🙂..uz mam toho dost, nielen, ze som strasne nemotorna, ale mam toho este tolko spravit..a nevladzem - tazko sa mi dycha a akonahle pri niecom vydavam extra energiu, malicka mi to da jasne najavo - a pri tom jej natahovani sa a toceni, jedine, co mi ostava je si lahnut a byt v klude... tak to nechapem, bo este do konca 8 mesiaca som bola akivna (aj do prace chodila..) a zrazu sa neviem ani sama obliect kolkokrat..

co sa tyka nursery, mam uz (aspon dufam) vsetko potrebne kupene (ale zase ako prvo-mamicka -stavim sa, ze budem posielat muza kazdy den do obchodu po nieco, na co som ani len nepomyslela)..kocik mi maju dorucit zajtra (cakala som vyse mesiaca a mozno by to trvalo aj dlhsie, keby som sa dnes nestazovala..hned potom mi voallai, ze kocik budem mat uz zajtra..- som zvedava 🙂..vecicky mam poprane, pozehlene, pomaly nemam miesta kam ich dat a to mi este mama plny kufor privezie (urcite to vsetko nevynosime) ...

baby, aj vy ste mali take obavy, alebo mate,ci babatko bude zdrave??? aj ked doteraz som mala vsetky vysledky v poriadku, som na liekoch aj pocas tehotenstva (kvoli tomu som aj na rizikovom) a to viete, doktor vam vzdy povie, ze to je "safe", ale ...

pomaly sa pojdem tiez "ulozit"...v sobotu mame spln, tak snad.... - a mozno by som bola aj rada, keby som uz mala potom 🙂 a mala malicku uz doma...pride mi mama pomoct hned ako sa mi narodi (neviem, ci by som to sama zvladla), pak svokra a cakala som, ze aj sestra- ale jej 4-rocny syncek mi dnes oznamil, ze ju nikam nepusti, ze on bez nej nebude a ak chcem, aby prisla, pride spolu s nou 🙂)

majte sa krasne.....

mrk11
29. jan 2010

Ahojte

Fouchard, ja viem, ze povedat ti, ze ked nevladzes, tak to nechaj tak, ze zaklad mas pripraveny a ten zvysok ti pomoze mama, ked pride. Ja mam tiez velkeee plany, od odmrazovania chladnicky, vyvarania a mrazenia jedla na prve tyzdne, cez pranie asi miliona veciciek pre malu, ktore sme stihli zaobstarat az po prestavbu izby... A to si chcem este nafotit brusko, upravit fotecky... Viem, ze nemam ani minimalnu sancu to stihnut, ale plany mam. 🙂) Akurat moj manzel je planokazic, vsetko, co som mala naplanovane na tento vikend som musela zrusit, ma nejaku virozu, takze som sa zmenila na zasobovaca papierovymi vreckovkami a vselijakymi prostriedkami na zmiernenie viroz. Takze uz teraz som v "sklze". 🙂

Mne maju kociar dopravit po polke februara, dufam, ze tam nenastane ziaden problem. Uz nan cakam od polky decembra.

Mamina mi tiez pride pomoct, ale az v polke aprila. Hlavne, este stale sharujeme dom, musime dat realitke vypoved, ideme si prenajat byt. Bude mi smutno, predsa len dom je dom, ale nebudeme si ho moct dovolit. Takze po prvotnom zvyknuti na malicku sa budeme stahovat, takze zase v juni nastupi moja mama na tyzden na vypomoc.

My sme to s tym stahovanim trochu nedomysleli, lebo ked sme oznamili spolubyvajucim v septembri, ze cakame babo, tak nam povedali, ze oni s nami chcu zostat byvat a babo im nevadi (mame na seba s manzelom prenajaty dom), ale dohodli sme sa, ze si pohladame dom v lepsej lokalite spolu a hlavne, aby mal oyvacku ako samostatnu izbu kvoli navstevam. Teraz je to dole jedna obrovska miestnost, ziadne skuromie... Problem nastal o 2 mesiace, tito dvaja spolu uz ani nehovoria a kazdy chce momentalne nieco ine. Jeden chce zostat v lokalite, druhy sa stahovat, proste ani z voza ani na voz s nimi. Lenze to sme sa prisposobili, lebo ani jednemu nevyhovovalo sa stahovat v januari alebo februari, nam zase nevyhovuje v marci a v aprili (jednoducho sa nebudem stahovat 2 tyzdne pred porodom alebo s pardnovym babom). A musime dodrzat 2-mesacnu vypovednu dobu.

Tak najlepsie riesenie je, ze si prenajmeme byt a budeme mat sukromie a nikomu sa uz nebudeme prisposobovat.

Nippa: mne mlieko nepomaha, ja ho mozem vypit aj liter a nic mi to neutlmi. Inac aj ja pijem pred spanim pohar mlieka. Smejeme sa, ze mala sa narodi s vlasmi po pas, ked ma takto trapi 🙂

Vcera som si citala, co vsetko baby nevyuzili pri detoch a zbytocne to nakupili. Suma sumarum, mam vsetko, co sa povazuje za nevyuzitelne. Ale ja najprv nakupujem. Presne tak moj manzel opravuje, najprv opravi (pokazi este viac) a potom hlada navod 🙂

Este ze mam v prci volnejsie a mozem takto popisat, sak aj pisem romany 🙂

tani
29. jan 2010

Ahojte, no to dnes mame aprilove pocasie aspon tu , chvili prsi a chvilu svieti slniecko, a vtedy ked svieti ja sa utekam vysrcit na zahradu, lebo ja som take dieta slnka a leta aked dlho nie je slnko som ako mrcina, tak si dnes dobijam v zahrade energiu 😀
Fouchard je to uplne normalne ze uz zacinat panikarit, ved uz to mas predo dvermi a je to tvoje prve babo, ja uz tretie tak uz sa az tak neobavam ci spoznam ci su to kontrakcie a tak, ale tiez mi niekedy tak preskoci myslou otazka ci bude vsetko v poriadku, bolesti sa nebojim, len nech je babo ok
Mrk ty si si teda vytycila ulohy, este ajjedlo chces pozmrazovat predtym nez sa malicka narodi?? ved prve 6 mesiace jej bude stacit mliecko 😵 kocky zbytocne to neprehanajte z vlastnej skusenosti viem ze teraz kym mozte oddychnite si kolko sa da energia sa vam zide ked sa nrodi malicke , ja mam to statie ze tu mam mamu a pomaha mi velmi vela napr.uz ani nepamatam kedy som zehlila 🙂 co sa tyka palenia zahy mne tiez mlieko velmi nepomahah a beriem gaviscon aj sirup aj tabletky co je prave po ruke. inac kocky fouchard a mrk skoda ze tu nemate ziadne fotecky, aby sme vas videli a potom neskor aj vase deturence, nie ste na facebooku? ja som na facebooku prihlasena pod menom Tatiana Islam tak ked chcete si mapridajte aby som si vas popozerala a vy mna, lebo skoro vsetkym sa nam chce davat skor fotky na facebook kedze tam ich netreba zmensovat

lola79
29. jan 2010

ahojte, ja som len prednedavnom zistila, ze som tehotna. Sme obidvaja v rozhodovacom stadiu, ci rodit tu, alebo doma. Byvame vo vychodnom Londyne, som su dost sama a doma by o mna bolo postarane, ale neviem ako to funguje. Ci vobec doma rodit mozem, kedze tu pracujem viac ako 5 rokov..a teda aj platim poistne.. Nemohli by ste mi podla vlastnych skusenosti poradit? Viem, ze kazdy ma inu skusenost... ale aj tak ma zaujima ako to tu prebieha.. googlujem ako blazon a nieco o tejto teme som si uz precitala, ale este nie som rozhodnuta. Mozno o tom zacinam skoro, kedze este nie som za 12stym tyzdnom.. dufam, ze to nezarieknem 🤐

mrk11
29. jan 2010

tani, ja nejdem mrazit jedlo pre malu Elu 🙂 ja ho idem mrazit pre manzela a pre mna. On totiz nevie varit, teda pri mne sa trochu zdokonalil, okrem toho, ze vie pripravit caj, tak teraz, ked mi pomaha, tak zistuje, ze to nie je az take tazke, ale predsa len od neho nemozem ziadat vykony 🙂 Potom pride mama, takze tie 2 tyzdne, co bude u nas, bude varit vacsinou ona a potom sa do toho budem musiet pustit zase ja. Ja totiz som v tomto asi zvlastna, a aj moj manzel, ale ja nemam rada rychle obcerstvenia, teda maximalne nejaka cina take away raz za pol roka, ale nic ine. Takze ak nenavarim, nic teple sa u nas nenajde.

na fb ta pridam, ale musim upozornit, tam som najmenej, ale nejake fotecky tam predsa len mam. Predpokladam, ze ked budem na materskej, moja navstevnost na fb porastie, ale teraz ma k tomu nic netaha.

Lola: drzim palce, nech je vsetko OK. Ja som natrafila tu na koniku presne na to, ze niektora kocka sla rodit domov, vraj pokial si vybavis nejaky E... (neviem kolko) formular, tak mozes rodit na Slovensku, chodit tam do poradne pred a potom s malickou, ked sa narodi k lekarovi bez toho, aby si platila, ze si to medzi sebou poistovne vyrovnaju navzajom. Ale mas este dost casu si to vsetko pekne pozistovat, ja by som na tvojom mieste nakontaktovala nejaku slovensku zdravotnu poistovnu, pytala sa, co by si mala vydokladovat... A mala by si po vypisani toho formulara obdrzat nejaky preukaz (ja mam len taku eurokarticku poistenca, netusim, ci to aj nahodou nie je toto, ja som si ju vybavovala pred 3 rokmi a vyplnala som to cez net, ani si nepamatam, aka to bola stranka). A aj tu si to pozistuj, urcite na nieco natrafis. Ja som este nerodila, ale nazory sa roznia, mas vela vela casu, aby si si to poriadne prediskutovala, hlavne, tu je iny sposob starostlivosti, aj by si si mala zistit, kedy musis odist najneskor na Slovensko, aby ta tam podchytili a ci sa nahodou nechcete vratit natrvalo. Ja som nad tym ani neuvazovala, proste zijem v tejto krajine, aj tu mienim zit nadalej, takze nad porodom doma som ani nespekulovala.

fouchard
29. jan 2010

Tani, tak som si ta pridala - dufam, ze ma spoznas, bo som nenechala ziaden message.

kocik uz mam doruceny - som celkom spokojna - kupili sme ho za dobru cenu, akurat sme cakali mesiac...pripada mi to take cudne, uz ked tu mam okolo seba vsetky tie cacky macky hracky pre babo..este si to asi naplno neuvedomujem, ze o chvilocku uz aj ja budem mat svoje babo 🙂)

tehotenstvo ma zacina otravovat☹( mala som nadhernych 8 mesiacov (nemozem sa stazovat), ale tento posledny tusim vyrovnal skore za tie predchadzajuce - fakt uz nevladzem...este k tomu mi aj zuby "odchadzaju" ( prave som citala, ze : "kazde dieta stoji zenu jeden zub" ). uz teraz mam 3 zuby na cakacke u zubarky, ktora musi spravit x-ray po porode a zacat na nich pracovat...snad mi aj vlasy nevypadaju po porode (tiez som pocula, ze zene po porode mozu rapidne vypadavat vlasy)..

inak, ja problem s kyselinou nemam,,znamena to, ze moja malicka nebude mat vlasky ??

tani
29. jan 2010

fouchard tak uz som si popozerala fotecky-pekneeee uz sa tesim kedy tam pribudnu babatkovske 😵 co sa tyka palenia zahy a vlaskov babtka nie je na tom nic pravdy, len sa to tak hoovori, byvala svagrina nedavno rodila ma dost vlasatu princeznicku a zaha ju nepalila
mrk11 jaaaaaaaaaaaaj to pre vas no ty ba ma ani nenapadlo 🙂 my sme zase taki ze mame velmi radi take away a delivery milujem indicke jedla aj cinu moje deti zase pizzu hut takze ja ked nemam cas varit no problem

nippa
31. jan 2010

ahojte baby, tak sa to tu trosku rozhybalo.... ake mate kociky? ja sa rozhodujem co urobit, lebo mam este po malej aj ked je este moderny nie je novy 😒 tak neviem po akom ist...hlavne viem ze nechcem s vanickou pretoze ta sa neoplati mat hlavne ked mame babo v aprili ked je uz prijemne teplo. Myslim ze dost rychlo prejdem aj na stroller lebo je lahsi a mensi tak neviem ci vobec a kolko vyhodit za prvy kocik a ci radsej nekupit hned poriadny stroller(s malou som mala Mclaren stroller ked sme prestali pouzivat velky trojkolesovy kocik a bol uzasny pouzivali sme ho velmi velmi dlho). no niektore strollers su od 3 mesiacov....ozaj neviem a teraz hovorite ze ste na kociky este aj dost cakali...tak len tak nezavisle napiste ake mate ci planujete kupovat....

tani
31. jan 2010

Ahojte, Marcelka ja mam kociar este po Lilke Loola bebeconfort a velmi ho odporucam, za tie tri roky som este ani raz neolutovala ze som ho kupila aj ked nebol najlacnejsi, da sa neho dokupit novy potah aj strieska pomerne lacno na ebay to som aj spravila a vyzera ako novy 😵 autosedacka sa da polozit priamo na konstrukciu, nie ako ma vacsina kociarov ze este na sedadlo, takze ak ides s malym babom niekam autom nemusis potom vlacit sedacku v ruke alebo rozkladat cely kociar len rozlozis konstrukciu ktora sa sklada a rozklada velmi lahko, je lahka ma male kolesa, cvaknes na to sedacku a ides 😵 , je k nemu aj vanicka, ale nemusis ju kupit, pretoze tebe sa malicke narodi uz do tepla, ani ja som pri Lily nemala, ale teraz som kupila na ebay za 50 libier, pouzitu, ale vyezra ako cisto nova ved mohla byt pouzita najviac tri styri mesiace, starsie deticky uz tam velmi nedavaju, kociarik sa da otacat ako chces aby babo pozeralo na teba alebo aby pozeralo do predu, co som vela krat vyuzila Lily neznasala ked jej slnko svietilo do oci, hoci mala aj slnecik ten nie vzdy pomohol, strieska sa da dost zatiahnut, takze ked fuka vietor, zatiahnes a tvaricka je chranena, no ako vravim, ja som s nimvelmi spokojna 😵

mrk11
1. feb 2010

baby, tak ja som v tomto dost nezorientovana - myslim v kociaroch. Ja som totiz ani neskumala kociare, lebo najprv sme boli dohodnute so svagrinou, ze nam ona postupi kociar po jej detoch, a nielen to, plno ostatnych veci. Ale v novembri zistila, ze maju dieru v streche garaze, kde mala vsetko odlozene a ze im tam natieklo a vsetko splesnelo. Takze mna to vytrhlo z necinnosti a az vtedy som zacala pozerat kociare. No nic sa mi nepacilo. Nakoniec sme si vybrali jeden z mothercare (netusim aka to bola znacka), aj sa k nemu dala dokupit autosedacka (auto nemame). Ale potom som sa zastavila v mamas & papas, tento tam bol vystaveny a rovno som ho kupila http://www.mamasandpapas.com/product-ultima-8-i...
Bol v akcii a bol zlacneny o 200 libier. A ked som si to porovnala s kociarom z mothercare, aj to, co vsetko bolo v cene, naozaj sa to oplatilo. Ale ci je to nejaka dobra znacka, tak to netusim. Ani ci patri medzi nejake lepsie. To neviem, jednoducho sa mi pacil. Objednala som v decembri, myslim ze 14, alebo 18, a povedali mi, ze do 4 dni ho mam doma. Tak som sa tesila, kym mi dalsi den nezavolali, ze to predavacka poplietla a na tento kociar sa caka 9 tyzdnov, ci ho este stale chcem. Tak som im povedala, ze jasne, tak ma maju v polke februara nakontaktovat, aby sme dohodli delivery.

nippa, ak mas uz takuto vybavicku, zalezi to len od toho, ci sa ti chce za kociar utracat peniaze. Ja som typ, ze ak mi posluzi nieco rovnako dobre ako to nove, len to ma par rokov, tak to kupovat nebudem. Sice nie som nijako setriva, ale akosi u nas je tie peniaze stale kam davat 🙂)))

Tani, ja som ten facebook nestihla, v praci mam nan povoleny pristup len v case obeda a pred zaciatkom pracovnej doby, inokedy ma to nepusti a cez vikend ma to ani nenapadlo, to som sa snazila trochu potocit okolo mojho maroda, a stalo ma to dost usilia, za PC som si ani nesadla.

S tym palenim zahy a vlasmi, to sa naozaj len tak hovori 🙂. Proste mam uz obrovske brucho a jednoducho mi to tlaci na zaludok a ja si neviem povedat, ze mi bude zle a jest po malickych kuskoch. Ja som sa rovnako divila, ked mi kamoska povedala, ze musim mat aspon malu cervenu stuzku na kociari, aby mi ludia, co pozeraju do kociara, nezariekli babo. To som napriklad ja nikdy nepocula.

Ja sa tu dnes este objavim urcite cez den, sef ochorel, tak mam plllllno casu.

tani
1. feb 2010

Ahojte, mrk kociarik je prekrasny a vyzera aj velmi prakticky, ale ta cena preboha vsak za to pomaly auto kupim 😀 a s tou cervenou stuzkou som uz pocula velmi vela krat u nas sa hovori ze niektori ludia mozu mat velmi silny kukuc ze diatatu moze "zist z oci" ale ja na take veci velmii neverim

mrk11
1. feb 2010

no sak ma skoro aj prekotilo, ked sme jednu sobotu sli obzerat kociare a pozerali sme ceny. Ale tie po 200 - 250 libier, to sa mi zdali uplne nestabilne, aj strasne miniaturne, take, ze ked tam vlozim malu, tak sa budem bat jej dat deku naviac, aby sa to nerozpadlo pod tarchou. Aj som chcela kociarik, ktory ma aj vanicku, a vsetko mi to pripadalo len ako taky fusak.

Dalsia vec je, ze na kociarik sa skladame 3 rodiny - obaja svagrovci nam chcu prispiet, ze radsej ako kupovat somariny, my v podstate "doplatime rozdiel". Tak som si povedala, ze uz ked sa nam to tak pokazilo s kociarikom od svagrinej, ze predsa len musime kupovat, tak kupim to, co sa mi bude pacit, aj ked by to bolo drahsie.

A ako som povedala nasim, ked sa ma pytali, co by mali malej kupit: mame vsetko, som otrieskala vsetky uspory, a uz som spokojna, nie je co minat 🙂 , a to co mame, to mame, co nemame, to zistim casom, ci to naozaj potrebujeme a potom im dam vediet. 😉

mrk11
1. feb 2010

a este som zabudla, mam v praci 2 tehotne kolegyne, tak tie pozerali po velmi drahych kociarikoch, este mi gratulovali, aka vyhodna kupa a dobra cena. A ked som im povedala, ze mala bude mat vecicky aj po kamaratkinych detoch, tak zostali uplne zarazene. Jasne, su to Anglicanky, kazda kupovala kompletne vsetko nove, plus tolko veci, ze ma aj zblbli a nakupila som plno zbytocnosti.

fouchard
1. feb 2010

baby, pomoooc!!! malicka sa mi otocila na konci 37 tyzdna do polohy "breech" ☹( a nielen, ze to je maximalne neprijemne, ale ako budem rodit ??? myslite, ze mi spravia sekciu?? zajtra mam app s jednym profesorom, co ho navstevujem kvoli mojmu zdr. stavu pocas tehotenstva a tak vyzistim, co sa da robit..uz som precitala vsetko mozne na nete - a akosi som proti tomu, aby mi ju externe otacali..a navyse som sa docitala, ze porody su komplikovane a dieta moze mat birth defects...ja sa asi zblaznim - nechapem, co sa jej nepacilo a preco sa mi pretocila,ked bola cele tehotenstvo v ok polohe...

inak my sme kupili cosatto cabi (fialovy kombi s ruzovou) - vyzera dobre, cenovo bol dostupny a este som ho tu naokoli nevydela..

vecicky som tiez nakupila nove, ale mam nieco aj od muzovho kamarata, ktory nam to chtiac nechtiac zabalil, ked sme tam naposledy boli..nemam s tym problem, ak nie su od skvrn, alebo vyprate, tak preco nie..

fouchard
1. feb 2010

joj preklep : "nevidela" som chcela napisat...to asi tym tehotenstvom 🙂 (este, ze mam nejaky excuse)

mrk11
1. feb 2010

fouchard, ja ti neviem poradit vobec nijako ☹ , ale myslim, ze by si sa mala ukludnit, nepredstavovat si ziadne scenare (to hovorim ja, ktorej vkuse bezi nejaky horor v hlave 🙂), pockaj zatial na stretnutie s lekarom, porozpravaj sa s nim, preberte vsetky moznosti, zvaz rizika (na internete najde clovek niekedy katastroficke pribehy). Daj si teraz sprchu, alebo relaxacnu vanu, ukludni sa, aj tak sama nic nevyriesis, len sa zbytocne vystresujes.

(iba tak pomimo, to ti radi niekto, co ma uz teraz fukoty pred ultrazvukom, co budem mat o tyzden, a uz sa obavam o vsetko, ci je malicka v poriadku, ci sa mi posunula placenta, ci pojdem cisarskym, co sa skomplikuje...)

to je dobra vyhovorka, to tehotenstvo, ja som si vzdy myslela, aku bezchybnu gramatiku mam a nedavno som po sebe nieco citala (nepamatam presne, ale bolo tam myslim namiesto "aspon" "azpon" alebo nieco podobne). Ja som sa sla zahrabat pod ciernu zem, mne a stat sa nieco take! 🙂)))

vicky
1. feb 2010

ahojte baby, nerodite niektora v queen's charlotte and chelsea hospital? alebo nemate nejako info?

Ja by som tam mala za par tyzdnov rodit, len sa neviem rozhodnut ci ist na birth centre alebo delivery suite. Ale zatial to vyzera na epidural, takze pravdepodobne ta delivery.

Fouchard - mna ani nejak nenapadlo (ani som teda nad tym nerozmyslala) ze babo sa este moze komplet otocit, mozno sa ti znovu pretoci naspat, ale v kazdom pripade sa porozpravaj s lekarom a dopredu ziadnu paniku.

Mne je divne napr. ze teraz som bola asi posledny krat s midwife, dalsie app. mam v 38 a 40tt u GP, som myslela ze by to uz malo byt po tyzdni. Mate to tiez niektora tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre