Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

ivanka821
19. feb 2009

ahoj babulky...
Akurat pozeram, ze ste sa dnes stretli. Ja som sa uz od vcera na internet nedostala a dnes som mala volno. ☹
Skoda. Nejako som vas teda nestihla....
Tak nabuduce....

To uz urcite dobehnem.

Scan dopadol ok, baby je uplne v poraidku, vsetky vysledky su ok, akurat ze tu bolest mi sposobuje nejaky Streptokok a nemoze ho liecit az do chvile ked budem na porodnej sale.
Takze musim si zvyknut na bolest.
Pohlavie sme si dali povedat, moj priatel bol so mnou a strasne dufal, ze to bude chlapec.
Uz sme mali meno Filipko ale viete, ako to je clovek mieni osud meni,
takze aj v tomto pripade to zmenil.... 😎
Budeme mat Ninu Ellu.
Aj ked Marekovi v tej chvili zmrzol usmev, dufam, ze si na to zvykne.....

satanka
20. feb 2009

Ahojte, super, ze je vsetko v poriadku, ja som tiez strasne chcela chlapca, ale teraz by som Sophiu nevymenila. Hlavne nech je to zdrave. O pohlavi drobca rozhoduje muzsky "bicikovec" 😀 😲
Kde si prisla k streptokoku? Ak by ti nasadili nejake antibiotika, mohlo by to ublizit drobcovi?
Peknu kombinaciu mien ste vybrali.
Spolubyvajuca sa az umudrila? To je vzdy neprijemna alebo ma aj svetle chvilky?
urcite sa raz stretneme, vcera sa decka trochu hanbili, ku koncu to uz bolo lepsie, ale to sme uz boli na odchode, ale aj so Sophiou sa bude dat nieco viac, ked bude trochu starsia. Zaspala mi v kociku po ceste domov. Dnes sa zastavime na nakupy, na nejaku zelenin, treba mi nieco uvarit.
Pekny dnik

satanka
20. feb 2009

Ahojte, ako sa mate? Uzivali ste si dnes slniecka, ked tu nebolo nikoho?

emi08
21. feb 2009

Ahojte,
urcite ste niektore vydate za anglicana,poradte co treba na zmenu mena v pase a ako to nahlasit na SK,alebo ci vobec musim nahlasit, ze som vydata v zahranici.
Dakujem 🙂

elbel
23. feb 2009

Ahojte
emi08 ja ti neporadim moj muz je slovak 🙂 ale skus sa spytat bab vo volnej diskusii https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tak ja sa hlasim po odmlcanom vikende,nas ocko bol doma tak okupoval pc,ale aj tak ja som si v sobotu uzivala slniecka,bola som trocha aj na nakupoch a kupila som detom tenisove rakety.Zachcelo sa im hrat tenis tak potom v podvecer ocko bol s nimi v parku trenovat 😀 😝
Dnes tiez musim do obchodu,ocko ma neniny len neviem co kupit 😒 Dnes este maju deti volno ale zajtra uz skola 😀,konecne bude klud
Ozaj co tak sa stretnut niekedy tento tyzden ked nam to minuli nevyslo

Tani ako sa mate uz je mala Lili zdrava?pocitac uz funguje? a ako ste oslavovali?potesil samuzik darceku? 😉

Ivanka super ste v poriadku a neboj sa tvoj priatel si zvykne na myslienku ze to bude baba a nie chlap a potom bude najstastnejsi ocko na svete,to su asi vsetci chlapi ze by chceli aby bol prvorodeny syn a potom uz mozu mat kolko chcu bab v rodine

Ivanka a vy sa ako mate?

ivanka821
23. feb 2009

ahoj babulky...
No dufam, ze si na to zvykne, lebo chce ma nastupcu na tron... 😀
Ale v podstate v sobotu sme boli na jednej party a vyzeral ze je hrdy buduci ocinko... 😀
kazdy nam hovoril, ze sme vybrali krasne meno...
Len sa bojim, ze ju anglicania budu volat Ninja.

😎

Tento tyzden ja budem Pondelok - Piatok v praci a vikend mam cely vooooooooolllllllllllllnnnnnnnnnnyyyyyyyyy....
Ale to je daleko, hm?
Zajtra idem do Barnet Hospital lebo mi asi nasadia nejake antibiotika.....

satanka
23. feb 2009

Ahojte, my sme si tiez uzivali pocasicko, v nedelu bol manzel s kamosom pre postel v Ikei, tak ju uz mame doma, Sophia asistovala pri skladani. Pre istotu som dala k posteli matrac, ak by nahodou spadla, zatial to bolo bez padu. Pridala som nejake foto.
Ada, tak idete mat doma nadejnych tenistov? Vela uspechov pri chytani lopticiek 😅
17.50 idem k GP, medzi jednotlivymi vysetrenia je dost velky odstup, dufam, ze doktor potesi.
Ideme sa pomaly chystat a ideme von, asi len do parku a kupit nejake ovocicko.
pekny dnik

tani
23. feb 2009

Ahojte. Ake bolo stretko a kto na nom kazdy bol? My sme neprisli lebo ako uz Ada pisala Lily bola chora, teraz som pre zmenu chora ja, a poriadne. vcera som sa nevedela ani pohnut z postele, dnes uz je to v pohode ale kaslem ako tuberak a poriadne mam upchaty nos.
Kika ako dopadla skuska? Mamka je este tu? kedy planujete ist nabuuduce do topsy turvy? Lily sa tam velmi pacilo, len neviem ci to nahodou nechytila tam nadchu ☹
Adi ako sa chcelo Lenke po prazdninach zase do skolky? neplakala?? och ved o chvilku to uz caka aj nas, uz teraz sa toho bojim 😅
Stanka postielka je peknucka a mala Sophia aka zlatucka je v nej. A to tam uz sama celu noc spinka, nevylieza, ked ju tam das lahnut?
musim ist Lily zobudilkasel

satanka
23. feb 2009

Ahojte, no na stretku sme boli len my dve a Ada s Lenkou a Dankom, ale verim tomu, ze raz to urcite vyjde a stretneme sa vsetci. Len keby uz bolo lepsie pocasie, to slniecko je este take klamlive.
Skore uzdravenie dievcata, u nas to vacsinou zacina Sophia a potom ideme vsetci. Moze byt, ze prechladla Lily tam, my ked sme chodili v novembri do playgroup o dva dni uz soplila, co tam bolo chladno a takmer kazdemu dietata visela pod nosom zelena sviecka 😲 😠 , tak som to zrusila, vonku je teplejsie ako tam, sice uz sme tam davno neboli. Ten tuberacky kasel poznam, ten mam aj ja, ako stary hrniec. Tu je to lepsie, iny vzduch, ale doma to sa mi aj usta aj mesiac nezavreli co ma dusilo.
Dakujeme, prespala v nej celu noc, nespadla ani nevyliezla, akurat rano som ju nasla napriec, ale hlavne je, ze bola v posteli. No uspali sme ju na nasej posteli, nevie zaspavat sama a potom sme ju prelozili, spala az do rana.
Adi, co si kupila manzelovi na meniny? Prajeme vsetko najlepsie.

emi08
23. feb 2009

elbel dakujem,vyskusam 🙂

diamand
autor
23. feb 2009

caute baby, tak teda vy ste mali stretko? nevadi

nenaplanujeme nieco aj tento tyzden? bolo by to super, mozem vsetky dni okrem stvrtku.

tani - mamina uz odisla 😢 , skusku som spravila dobre, bola som najlepsia z triedy

satanka
24. feb 2009

Ahojte, nedozvedela som sa vcera nic, je to az dalsi pondelok, neviem kde sa stala chyba, manzel sa ponukol, ze tam zavola a dohodne appoitment, na recepcii mu vraj povedali next monday, ale neviem ci bol povedany aj datum. Na buduce si to vybavim sama.
Kika, blahozelam ku skuske. Mne by vyhovoval piatok, zajtra musim ist nieco vvybavit.
Ako Lily? Uz lepsie? A ty, Tani? Boli ste aj u lekara ci sa liecite same?
Ako Danko, urcite mal radost, ze ide do skoly, ze? A Lenka? Oslavovali ste vcera ci ani nie?
Holky, ako to je s hlienovou zatkou? Pri Sophii som isla na vyvolacku, tak take nieco mi je nezname, je to individualne, ale kolko asi tak po tom ako odide zatka sa to zacina cele spustat?
Pekny dnik

diamand
autor
24. feb 2009

satanka dakujem, aj ja mozem v piatok, bolo by to super
k hlienovej zatke - mne hned ako odisla zacali bolesti, ale myslim ze je to indivudualne tusim sa hovori ze moze odist aj dva tyzdne pred porodom

elbel
24. feb 2009

Ahojte
tak moje deti su v skole,Danko isiel s radostou ako vzdy,len horsie to bolo s Lenkou,musela som tam s nou byt pol hodiny kym som mohla ist domov s vedomim,zeje kludna a neplace len pretoze som ju tam nechala,Druhe deti co tam boli tak ucitelka poslala rodicov domov a chudata deti plakali,nastastie ja som bola pri svojej.Nerada by som ju tam nechala nasilu a aby plakala aby potom nenabrala nejaky odpor k skolke ze tam musi ostat a mamka je zla co ju tam nechava.
Z mojich deti pochybujem ze budu nejaky tenisti 😅.Oni su taky antitalent na sport a hlavne Danko.Ten je skor pasivny sportovec ako aktivny ako jeho otec 😀 😝 a kazdy sport ho drzi iba chvilu,ale nech skusa nikdy sa nevie kedy ho to chyti a este moze byt slavny 😀 😅

Stanka o zatku sa neboj az pride na to tak pride,uzivaj si tehotenstvo,vsetko ma svoj cas,mne danka tiez vyvolavali ale zatka mi vysla uz nejaky ten tyzden predtym a pri lenke tusim tiez a tu som dokonca 10 dni prenasala
Ozaj mate peknu postel.Sophia musi mat z nej radost,aj chce v nej spavat ?

Kika blahozelam ku skuske
A Lenka uz je spat?
Kedy sa vrati aby sa k nam pridala,
v piatok je ok aj pre mna,vlastne mne je jedno ja pridem kedykolvek
😉
Tani a ty sa ako citis ?

tani
24. feb 2009

Ahojte. Kika sme na teba pysny 😉 a blahozelame len tak dalej. vazne ta obdivujem ako to vsetko stihas, kde ja by som vzala volu este sa aj ucit 🙄 a to mam uz jedno dieta takmer samostatne, no co uz to uz bude asi staroba 😀 Stanka mne pri Lily hlienova zatka odtiekla lepsie povedane vystrelila zo mna par hodin pred porodom. ale bol to taky tlak ze uz som si myslela no super ved ja rodim doma na vecku 😀 Pri Martinke mi odekala pomalicky po kuskoch uz tyzden pred porodom
My este stale marodujeme, ten kasel ma uz vazne nebavi Lily kasle len trosku ale je dost mrzuta trosku ma sopliky, tak neviem ci nas to do piatku prejde este uvidime neradi by sme vas nakazili tou pliagou, u lekara sme zatial neboli, tam chodim len v akutnych pripadoch, vitaminy a sirup na kasel a paracetamol si viem naordinovat aj sama 😅
zatial pa idem lebo som poslala muzika na nakup a hned sa vrati nemusi vidiet ako si tu vegetim na pc 😀

nippa
24. feb 2009

ahojte babizne.Kika teda ani si nespominala ze to tu znovu zije..nevedela som ze sme este aktinvna skupina a kolko novych clenov a este aj z nasho okolia(NW). Ebel tak este stale ste v hendone?

nippa
24. feb 2009

dnes je inak pancake day..dobry dovod na palacinky....prave robim, ked pride mala zo skoly tak sa potesi...no zatial som ich vsetky zjedla a zjem aj dalsiu kedze ta sa mi pripiekla....

tani
24. feb 2009

Ahoj Nippa. ako sa mate? velmi dlho si nepisala. inac raz som stretla tvoju malu princeznicku aj s tvojou maminou a tatinom v obchode na Burnt oak, neviem ci ti spominali, ale to bolo uz davno. Aj som vravela Kike ze preco neprides na stretko niekedy aj ty, lenze my sme sa vacsinou stretli rano a to si pracovala. este stale pracujes na Hendone?, lebo tvoja mamina spominala, ze si chcela najst nieco ine. s palacinkami to robis presne tak ako ja ktora sa celkom nevydari skonci v mojom bruchu, no a vacsinou je ich dost 😀

elbel
24. feb 2009

Ahojte
Marcelka dlha doba 😉 ako sa mate a co mala Philipka vlastne uz velka?este neplanujete druhe 😅
My sme tu stale,ked uz mame ten dom tak neni ani kam ist,iba ak na slovensko 😕 ale tam chceme az v lete na dovolenku,nech si zas babicky uziju a ja budem nadavat ze rozmaznavaju 😀

pancake day ani ma to nejak nenapadlo aj ked som bola v obchode a videla ze predavaju kopu vajec,my to doma nerobime,u nas nema kto tie palacinky jest akurat moj muz ich je a tomu kupim aj hotove len prihrejem na panvici 😉
tak vy teda peciete,mna to ani nebavi.ja radsej peciem zakusky a kolace 😵

nippa
24. feb 2009

Ahojte dievcata. Tani nasi mi hovorili ze ta stretli, to bolo uz davno. Na stretko sa teraz urcite pridam, lebo uz nepracujem. Cez vianoce som bola na mesacnej dovolenke v afrike takze som sa do hladania prace pustila len pred nedavnom. No a urcite vies aka je tu teraz situacia, vsade prepustaju a aj to co chcem skusit tak asi maju vela so skusenostami a nepotrebuju graduate s malo skusenostami, uprednostia niekoho kto mozno nema to vzdelanie ale ma skusenost....aj to chapem lebo ten bude uz vsetko vediet kde ja sa zaucam...no uvidime, rozmyslam ci nejdem od septembra na masters degree v HR management.
Ada to ti poviem ze aj ja radsej peciem ale palacinky su lahke ale zdlhave no aj tak ich mala ma rada. Ja nemam rada tie kupovane lebo su take bezchutove. Ja ich robim sladucke s vanilkovym cukrom tie kupovane su tusim vacsinou take ze sa daju robit aj na slano aj na sladko.

No a kedy chystate dalsie stretko? urcite sa pridam, ked Kika chodila s vami na stretko tak som len zavidela, lebo vzdy ked hodila Natka do skoly tak sme sa rano stretli(skola je hned pri robote) tak sa ponahlala k vam....no teraz uz mam cas a hadam co chvila budem aj tehulka..no a Kika so mnou...niektora sa este chysta tento rok otehoniet?

diamand
autor
24. feb 2009

ze pancake day - to vam zavidim ja uz treti den dietujem a ziadne pancake nemam povolene, tentokrat dietku neporusim a schudnem na moju povodnu vahu, v aprili ideme domov tak musim byt stihla

tani-skore uzdravenie, daj vediet ci budete v piatok ok

nippa - teda cica ty sa tusim nudis, takze sa v piatok pridavas aj ty

tani
24. feb 2009

Ahoj Kika no dufam, ze sa do piatku dame dokopy vyzera to na velku stretavku. uz je aj nejaky plan ze kde sa to uskutocni?? Kika a naco dietujes oplati sa ked zachvilu planujes papat za dvoch? 🙂

diamand
autor
25. feb 2009

dobre ranko, no tani predtym ako zacnem papat za dvoch musim nieco schudnut lebo inak budem ako velryba. Neviem kde bude to stretko co navrhujete?

ivanka821
25. feb 2009

takze sa stretavka kona v piatok?
A v akom case?
Ja asi budem v praci?
Ja mozem len vikendy.... :(

elbel
25. feb 2009

ahojte

Marcelka no ty si sikulka ze uz uvazujes nad dalsim ucenim,musim priznat ze aj ja uz nieco hladam teraz ked uz deti v skole tak snad uz nieco by som aj vystudovala 😅

Kika aku dietu zas drzis? aj funguje?Ozaj nevies ako sa ma LEnka,kedy sa planuje vratit do UK aby sa k nam pridala

Tani ako sa dnes citis,uz si na tom lepsie?a ako mala Lili

Stanka a ty sa kde tulas?

Ivanka ako ide tehulkovanie?skoda ze budes pracovat,ja som zas vikendy doma s detmi ke dnas ocko nerobi nech si aj on uziva potomkov 😝

Tak baby teda stretneme sa v piatok uz sa teda dohodnut kde a o jakej,ja mozem rano po deviatej az chodim Lenku do skolky a potom o 11.20 musim pre nu a pak zas o 3.00 po danka,ale ja som prisposobiva 😉

ivanka821
25. feb 2009

To su veeeeelmi skore hodiny pre mna....
to ja budem v praci, poctivo pracovat.
Baby a co robia vasi muzickovia, ze nemusite pracovat? Jezis ja by som uz tak chcela byt doma. Tieto stresy strasidelne....
Inak tehulkovanie je super vec, az na toho streptokoka, co mam....

bibinka
25. feb 2009

ahojte žienky, mám takú otázku, ktorú vy budete určite vedieť zodpovedať, takže:

anglické miery pre detské topánočky sú v tvaroch C0,C1,C2,C3 a potom 1,2,3.... viete mi povedať, aké číslo mám pre malého objednať keďže má nožku 13,5cm a chcela by som nejaké 14,5? a potom u staršieho synka má momentálne č.17,5 a chcem také 18,5 cm vnútornú dlžku?

ja som z toho jeleň, ak máte niektorá info alebo link, kde sú lopatisticky napísané miery-teda číslo v angl.číslovaní a veľkosti v cm? Bola by som vám veľmi vďačná. ďakujééém 🙂 môžete mi napísať aj v IP aby som vám tu nezahlcovala priestor 😉

nippa
25. feb 2009

no skusala som nieco hladat ale nenasla som, myslela som ze v Clarks by to mali mat ale maju len dospelaske velkosti, sory ze som nepomohla.

Dievcata ved co sa niekedy nepridate cez vikend ked chodievame s detmi do playcentra v Brent crose, ak nas je vela tak je asi tazke sa u niekoho stretnut a tam to nie je problem...neviem ci su otvoreni od rana cez tyzden ak hej tak by sme mohli aj tam.....dajte vediet ja sa prisposobim a ak mozem tak sa pridam
Kika tusim si ma naladila a dam s na chudnutie aj ja. Tie kekse co si sa u mna ani neponukla su uz skoro vsetky fuc....aspon charly ich mohla popapat lebo ako ich po jednom namacam do caju tak tanier bude hned prazdny...no asi zacnem od pondelku...to sa neda zacat dietu v strede tyzdna nie? 😀 😀 vyhovorky vyhovorky

satanka
25. feb 2009

Ahojte kocky, ja len tak rychlo, akurat sme sa vratili z navstevy, Sophia vycuckala mlieko a hned zaspala, chystam za nou, v noci som sa velmi nevyspala, manzelik ma koncert v chrapani 😀
Docitam vas neskor, no, nie vzdy sa tulame, obcas sa niekto zatula aj k nam, po takych navstevach drobcov ako je Laura je otom je vzdy do coho pichnut 😲
Mne by skor vyhoval ten druhy cas 11.20, to budeme urcit hore, vacsinou mi Sophia medzi 13.30-14.00 zaspi do 16.00. Moze byt tento cas?
tak neskor, idem za nou, zatial pa

diamand
autor
25. feb 2009

ozaj baby prave ma napadlo, nech teda spravime to stretko v sobotu ako napisala nippa v topsy turvy, aspon pridu aj vsetky deticky a bude moct prist aj ivanka, co vy na to? my sa tam vzdy stretavame medzi 1-2, deti by sa vysantili a my by sme mohli v klude kecat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre