Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

diamand
autor
29. mar 2009

ahojte baby,

adi - mam sa fajn len som trosku viac unavena ale inak OK

aj moji chalani boli na futbale

ja sa dnes chystam zehlit mam toho strasne vela

Pekny zvysok vikendu

nippa
29. mar 2009

ahojte....aj ja som sa dlhsie neozvala ale nic hrozne som ani nerobila ze by som nemala cas okrem flakania s kikou 😉
ebel nie my este nie sme tehotny ale tento mesiac skusame takze uvidime ako dopadneme...hadam hned na prvy krat sa podari
Tani maminka tu este je ze? ona bola s detmi...no to sa ti zije aspon si trosko oddychnes..musim aj ja hned kupit listok mojej uz sa jej neviem dockat...

satanka
1. apr 2009

Ahojte kocky, tak sme spat, bolo fajn, ale kratko, pocasie nam velmi neprialo, dost prsalo, usiel sa nam aj sneh a ku koncu aj studeny neprijemny vietor. Ten sneh by bol celkom fajn, keby sme neboli prave vtedy cestovali, cesta bola dost neprijemna, zastihlo nas to za Donovalmi, autobus sa takmer ocitol v priekope, ale nakoniec to sofer zvladol. Mame sa fajn, drobec kopec, vcera sme boli v nemocnici na konzultaciach, vsetko je v poriadku.
Kika, blahozelame k tehulkovaniu.

livia1378
2. apr 2009

ahojte vsetci...byva niekto v okoli Croydon alebo Bromley?

diamand
autor
2. apr 2009

caute babulky,

satanka - ja som vobec nevedela ze vy ste boli na sk, a dakujem za gratulaciu

livia - vacsina z nas je v north london, teda nie vacsina ale vsetky, ale kludne sa k nam mozes pridat, citala som ze mas tri deticky, ako to zvladas?

boze baby ja som stale taka strasne unavena len by som spala a spala

ivanka821
3. apr 2009

Ahojte babenky,
tak uz nejako casto sa tu neukazujete, hm?
Mne sa to uz strasne rychlo krati, ani sa mi nechce verit, ze je to uz o chvilu....
/
Inak sme sa prestahovali, byvame pri Brent Crosse a neviem ci mam povedat ze som spokojna alebo nespokojna....

Byt je cisto novy, pred nami tam byvala nejaka slecna iba 4 mesiace ale pozivanost veci, ako sporak a rura su takmer minimalne.
Takze ked som otvorila ruru, ze idem nieco piect, este tam bola folia 😀

Akurat jednu nevyhodu to ma, ze z okna vidim prichadzat a odchadzat metro. Ked som normalne hore a varim, tak si to ani neuvedomujem ale ked spat, tak ho pocujem.
Asi je to len o zvyku, ale za taku cenu, by sme novy byt nedostali ani pocas tejto krizy...

Ok idem pracovat, lebo mam este nejaku hodinku.... Ozvem sa neskor, akurat,ze este nemame internet 😨

diamand
autor
5. apr 2009

teda zeny akosi to tu zanedbavate, kde ste vsetky? asi si uzivate pekne pocasie, kedze ste plne jarnej energie co ja povedat nemozem, je mi 😝 , dneska je to trosku lepsie, ale inak mi byva dost zle ked lezim a sedim tak je to ok a ako nahle sa postavim tak zaludok mam ako na kolotoci - dufam ze to coskoro prejde (predtym som vobec nemala ziadne sickness).

ivka - kedy ti zacina materska? nech sa uz mozme aj s tebou stretnut?

My ideme v utotok na 10 dni na sk, tak uz sa tesim na nic nerobenie, vlastne budem sa musiet ucit lebo 20 aprila mam poslednu skusku.

elbel
5. apr 2009

ahojte
veruze zanedbavame,ked je tak krasne tak sme stale von az sme s toho ochoreli 😔 ,dufam ze to nebude nic vazne.my teraz mame dva tyzdne prazdnin tak dufam ze neskoncim na psychiatrii

kika uzite si prazdniny 😉
a nech nevolnosti ti ustupia co najskor,mne bolo zle pri oboch tehotenstvach az som nakoniec hovorila ze radsej pojdem rodit kazdy den nez aby bolo zle

ivanka to byvate niekde pri metre stanici? a co sa stalo s finchley ,lebo si spominala ze ste chceli tam

ivanka821
6. apr 2009

Ahoj.
Tak moja materska zacina 31/05 ale v podstate 29/05. Uz sa neviem dockat, lebo ako tak pozeram na ten pocitac tak sa mi sialene zatvaraju oci a som stale hladna.
Esteze si sedim tak schovana v rohu, ze si tu mozem pozierat 😀 😀 😀

Byvame hned pri metro stanici, ako vystupis na Brent Crosse tak oproti....
A ten v Hendone bol super s krasnou zahradou, akurat ze za £1200 a niekto ponukol majitelke £1500
takze sa rozhodla to dat im.

Tento ma svoje vyhody aj nevyhody.
Ta nevyhoda je, ze z toho metra sa strasne prasi, takze moze sa stat, ze baby potom bude trpet alergiami a neviem cim vsetkym....

Akurat,ze sa mi uz nechce stahovat inde. NAviac 20.04 letim na SVK.

nippa
7. apr 2009

ahojte kocky..takze kika si uz niekde uziva na sk s nohami vylozenymi na stole...my mame prazdniny aj pocasie je pekne ale nejak sa mi nic nechce...Ivanka takze budes rodit na sk? pustia ta s bruchom este spat do lietadla? Inak ja nebyvam pri metre ani pri velkej ceste ale by si neverili ako sa mi prasi...ono ten prach je asi v celom londyne a alergiami a ekzemami trpi vela deti...ale myslim cim viac ochranujes dieta pred bakteriami tym im menej odolava, nastastie my sme problem nemali, mala je zdrava a nema ani alergie ani ekzemy ale ja som si vsimla uz par rokov mam alergiu na jar...hrozne ma svrbi nos a nikdy som nevedela preco, tak kamoska povedala ze to je alergia...ako som si dala piriton tak to prestalo...no predstavte si na stare kolena mam alergiu 😖

ivanka821
7. apr 2009

Ahoj Nippa.
Idem iba na 6 dni a potom spat. Este stale musim chodit do prace, takze sa mi to nejako neda.
Materska sa mi zacina 31/05. Aby som vam vsetkym pravdu povedala, uz sa neviem dockat. Dnes mi zvonil budik o 5.30. To je za trest.
Ale potom zase sa budem hrabat spat do prace.
Aj ked to cele tak rychlo ubehlo.

nippa
7. apr 2009

jaj ved si to pisala ze zacinas matersku az v maji. ...ale neboj nebudes sa hrabat spat...uz budes mat dovod aby si chcela ostat doma, nudit sa veru nebudes 😉

3558
8. apr 2009

ahojte. hladam niekoho kto byva v Middlesbrough. prosim IP. dakujem

elbel
9. apr 2009

Ahojte
ako sa mate nazeprazdnene mamimky 😉

ozaj ako travite velku noc , udrzujete aj nejake slovenske tradicie?alebo ste radi ze je dlhy vikend

tani a vy sa ako mate uz dlhoooo si sa neozvala ci ste stale von s mamkou a uzivate si pocasicko

ja peciem par kolacikov a uvarim udene masko a to bude asi vsetko a muzovi vynadam az ma bude chiect oliat ako kazdy rok 😝

ivanka a coze az po sviatkoch cestujete na SVK?ale aj tak uzite si to aj ja by som sla ale to bude asi az v lete o prazdninach

tani
9. apr 2009

Ahojte.
Adi presne tak, maloco sme doma, vacsinou niekde v parku. My Velku noc oslavujeme len tak trosku, uz som naucila aj manzela ze nas treba trosku pokropit vodou aby sme boli cely rok pekne 😀 a potom sa fajne prepchame 😅
Marcelka tak ty mas do starych kolien este daleko 🙂 a co sa alergie tyka zacinam sa obavat ci Liyannka nema nejaku taku jarnu pliagu, lebo nejak si sucha ocka aj nos ☹ Martinka mala dost silnu sennu nadchu na SK, ale tu sa jej nejak zatial neprejavila, tak som myslela, ze tu az tak alergie niesu, tym ze je tu vlhsi vzduch, no neviem,neviem ci Lily nema.
Kika ty sa mas, ja som nebola na jar doma uz 6 rokov ☹ a teraz je tam tak krasne teplucko, hned by som sla, len keby tie letenky neboli stale cez sviatky a prazdniny tak drahe 😢
Stanka ako sa mate?
Lenka citas nas niekedy ozvi sa ako ste sa usadili ako sa vam dari, ako to zvladate bez tatina??

elbel
9. apr 2009

hmm tak vy chcete byt krasne,este ze ten vas vas len kropi lebo ten moj na mna vzdy ide s pol litrovim poharom a az poobede jak sa vyspi doruzova.ja mu vzdy len vravim ze az ma chcet oliat tak si musi privstat
😝

juj dnes je ale pocasie,deti sa nudia a s tej nudy sa az tlcu,keby aspon nekropilo tak by som ich vyhnala do zahrady

marcelka ako vidim uz je oficialne ze sa snazite,tak drzim palce aby ste dlho nemuseli 🙂

ozaj baby a malujete aj vajicka alebo jete len cokoladove 😀

tani
12. apr 2009

ahojte VSETKYM ZELAME KRASNE PREZITIE VELKONOCNYCH SVIATKOV

tani
14. apr 2009

Ahojte tak co ako dopadol Velkonocny pondelok, fajne vyoblievane, vysibane? 😀 nas prisiel obliat brasko este sme boli v pyzamach 😅 no a potom uz sa pridal aj manzel, takze mozme cely rok kvitnut 😀
Liyannka je uz zase chorucka tentokrat ma zapalene usko ☹ berie aj antibiotika, ale dnes som s nou sla aj tak na chvilocku do parku, lebo len jeme a jeme a ziadny pohyb, len priberame. take fajne kolace mamina napiekla mnam mnam.
Nippa a vy ako oslavujete? hladate vajicka po zahrade alebo si tiez naucila manzelika slovenskym zvykom?
Adi tak co privstal tohto roku Roman, alebo si si zase musela pockat na tu chvilku radosti az poobede? 😀
Kika kedy sa vraciate? este stale ti je zle?
Stanka vy co mate noveho? este neviete pohlavie babatka?
a vobec kde ste vsetky ze zase nepisete!! 😨 !!!! a mohli by ste uz popridavat aj nejake nove fotecky!!!!!!

elbel
15. apr 2009

Ahojte
juj zapalene usko nech sa Lilka coskoro uzdravi,tani ty mozes jest kolko chces ved si dost chuducka 😉

tak roman si privstal.ukazal dankovi ako sa sibe a chcel aj oliat s poharom vody ale zacala som sa mracit tak na mna nevylial 😅 ale zato danko na mna cely den vodu prskal a potom pytal vajicko 😀 ,lebo den predtym som mu ukazala ze si ma namocit ruky ako ked si ich umyva a potom ma chodit prskat na Lenku ze mu da vajicko a on huncut chodil cely pondelok na mna prskat a este k tomu hovoril mamka olial som ta tak mi daj vajicko 😝
ved deti za posledne dni tolko cokolady pojedli az mne je zle za nich a oni furt pytaju je im malo,nedbali by jest cokoladu aj na ranajky,obed a veceru

a este k tomu prisiel bracho s nejakou bandou kamaratov co ja ich ani nepoznam tak som brachovi vynadala ze co to ma znamenat nech pride sam,
lebo ja neuznavam topenie dievcat vo vani a potom chlapci maju z toho radost a este k tomu dievkam ostane upratovat bordel po nich 😠 ,take jemne olievanie jak som ucila danka to beriem 😀

tani
15. apr 2009

Ale Adi ved jeden den v roku to hadam nejak vydrzime. 😉 ja som to vzdy brala ako celkom dobru zabavu, a cim budem starsia tym to bude zabavnejsie, lebo mna uz len tak decentnejsie, ale moje dcerenky si to zliznu 😀 😀 no a to ze som chuducka teda mi uz povedalo viacej ludi, neviem preco sa to tak zda na prvy pohlad asi koli mojej chudej tvari, ale teda chuducka vobec nie som, uz sa zase nezmestim do nohavic z minuleho leta a to su cislo 10
😠 ☹

elbel
15. apr 2009

ved to keby decentne olievali ,ale oni nie,ty su schopny cloveka aj utopit 😠 a este aby som potom upratovala vsetko mokre naokolo to teda nie,kto chce decentne ten je vitany ,ale inac budem hnat 😀
tani sak to mas dobru velkost,ja mat tvoju velkost tak som stastny to cloviecik 😵

satanka
15. apr 2009

Ahojte kocky, nas voda minula a teraz som tomu aj rada, lebo hned v utorok som utekala so Sophiou k lekarovi, ma slaby zapal v pravom usku, kasel ako stary hrniec, dostala antibiotika a vyzera to tak, ze to zacina prechadzat aj na mna, ucho ma sice neboli, ale hrdlo zacina trucovat
asi bude nieco vo vzduchu, pisala mi susedka, mala rocneho syna, tiez je chory
Tani, skore uzdravenie Liyannke
ja len tak v kratkosti, ale drzte sa vsetky a hlavne nech zdravie poslucha

lenkaajarek
16. apr 2009

Ahojte mamicky ako sa nam v tom dalekom UK mate???My uz od dnes mame zapojeny net tak sa snazim byt aktivna 🙂 .Uzivame si tu slniecka od kedy sme prisli pocasie sa nam akosi zobudilo ,asi som si ho priniesla z Uk a uz tu mame leto.Maly sa tu ma ako prasa v zite same ihriska pieskoviska preliezky.......ved to poznate.Asi z neho bude futbalista lebo ked vidi loptu hned sa pridava a hraje futbal.Uz sam papa zacal chodit na nocnik a uz ho davam spavat do postielky bez tyciek lebo som si vsimla ze sa po nich zacal vesat tak radsej neriskujem a skusame spinkat aj s matrackami pri postielke.
Je to maly Gulliver precestuje celu decku izbu pocas noci no a zastavi sa aj v spalni aby sa pozrel ci spim 😀
Rano mi robi taktiez budicek.No co uz narobim 😉 .
Tak este musim pogratulovat Kike k tehulkovaniu a Marcelke drzime prsty nech je co najrychlejsie tehulka a nech je to chlapina!!!!
My sme vcera boli na poradni v Cadci tak nase male chlapciatko je OK a maminka chvala Bohu tiez.
Prajem pekny dnik.

diamand
autor
16. apr 2009

ahojte babulky,

tak mi piseme z Sk, je super pocasie nadherne, no zajtra uz letime spat

ale teta lenuska konecne mate uz net, teda tebe sa to uz fakt krati, uz len 8 tyzdnov, ja som bola v utorok na ultrazvuk a vsetko je zatial ok, babulko rastie a aj srdiecko nam uz pekne buchalo, jaaaj uz sa tesime ked si pokecame cez skype.

ivanka821
17. apr 2009

CAute babenky.
Tak som sa tu ukazala opat.... 😀
Samozrejme som v praci, velmi tazko sa mi dnes o 5.30 vstavalo ☹
V pondelok letime domov a uz sa neviem dockat.
Naviac vcera mi GP povedal, ze som zameskala nejake vysetrenia, lebo mi z Barnet neposlali list. Tak som tak trosku sklamana. Lebo mi mali brat aj krv. Na co sa vlastne berie krv v tom 28 tyzdni??:
Objednala som sa na SVK k nejaku sukromnemu, vraj aj mi urobi podrobny UTZ tak dufam ze ma to ukludni.
Inak mavam strasidelne krce v nohach a to niekolko krat za den. Dnes v noci ma zobudil krc v obidvoch nohach.
Uz ledva chodim. A lekarov to nejako netrapi, lebo ked som im to povedala, tak mi povedali, aby som jedla banany.
Ach jaj. Druhe dieta jedine doma na SVK. LEbo toto zdravotnictvo tu ma vzdy len rozculi.

myskapipiska
22. apr 2009

ahojte, ste tu niektore z lutonu?

perelandra
23. apr 2009

ahojte kocky. trosku vam sem vpadnem. viem, ze ste vacsina s NW, tak sa chcem opytat ci ste niektora rodila v barnet hospital alebo v edgware birth centre a ako ste boli spokojne?

diamand
autor
23. apr 2009

ahoj perelandra alebo tusim lenka, ja som rodila aj v barnet hospital a aj v edgware hospital a bola som uplne spokojna s obomi, teraz som ale rozhodnuta pre barnet, pretoze ako urcite vies edgware je len birth centre - nie su tam lekari a ak nastanu komplikacie tak ta musia previest do barnetu. Inak v edgware je to super uplne ako private hospital, este ti na noc daju aj double room s vlastnou kupelnou a zahradkou a moze prespat aj manzel/partner. Ja som malu nemohla vytlacit von a nastala panika, nakoniec vsetko dobre dopadlo ale teraz idem pre istotu opat do barnet, kde som tiez nenasla ziadne chyby. Inak este stale byvas v borehamwoode?

diamand
autor
23. apr 2009

myskapipiska - ani jedna z nas nie je v lutone, tanicka tam jeden cas byvala ale ta uz je tiez v londone, ale ved nie si az tak daleko od nas

perelandra
23. apr 2009

ahoj dia. tiez viac uvazujem nad barnet hospital, ak by sa nahodou nieco skomplikovalo. lebo panika na poslednu chvilu, to mi vazne nechyba. aj tak uz toho bude dost 😀
inac bola som sa pozriet v edgware birth centre a je to tam velmi pekne, zabezpecene sukromie. no ale ved tu ak je vsetko ok, tak po porode sa dlho clovek v nemocnici nezdrzi, takze to by nemal byt az taky problem.
stale sme v borehamwoode, takze aj co sa tyka vzdialenosti tak barnet hospital je blizsie nez edgware. sice len o kusok, ale je mensi predpoklad uviaznut v zapche 🙂
a v barnet hospital som uz bola na prvy scan a odbery, a tiez to posobilo celkom utulne.. so slovenskymi nemocnicami sa to neda porovnat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre