Tehuľky/maminy Londýn a okolie

diamand
21. mar 2007

Nejake tehulky alebo maminy v Londyne a okoli? Baby ozvite sa, nech mam s kym rozoberat moje tehulkovanie. pa Kika

tani
23. máj 2007

Kika az teraz som si vsimla ake mas super motto 🙂 🙂 Velmi trefne, velmi sa mi paci

esentielka
23. máj 2007

ehm ja chcem chlapca tak to tak aj beriem..ale urcite to bude dievka..ja uz sama neviem.. ☹

dadulka2000
23. máj 2007

tani, diky
my zijeme asi 35 min juzne od Londyna. tak zapadam do nazvu "okolie" 🙂

diamand
autor
23. máj 2007

bluebell - prosim ta slnecnicove a tekvicove, to mi niekto odporucil na krce v nohach a normalne to pomaha, tak uz tyzden zobem a potom mam zapchu 😒

diamand
autor
23. máj 2007

michell - aj ked na pohotovost pojdes, sono ti robit nebudu, len ta pozru z dola (mozno) niekedy ani to nie, ale na sono ta objednaju mozno na zajtra ale na iny datum, mne sa to tiez stalo a na sono som isla az o 2 dni, ale pre istotu chod, teda vlastne utekaj, drzim palceky

diamand
autor
23. máj 2007

tani - to motto som dneska este len pridala, nasla som ho na nete a je uplne super, myslim ze to je nejake zidovske

tani
24. máj 2007

dobre rano, ja uz vy spinkana 😵 jasne ked som uz o 9-tej zalahla. 😀 malicka mi vecer vynahradila, co pred tym velmi nekopala. Asi si povedala mami tak ked len toto ti chyba 😀 dala mi riadne supy. brucho mi naskakovalo jak brusnej tanecnici 😀
Kika zidovske? Tak uz by si vazne mala zmenit zamestnanie, teda aspon areu kde pracujes (nemas doma dva mikrovnky a chladnicky?)😀 😀 len zartujem nic proti nim, motto je super.
Kati tak chlapceka by si chcela? ved tebe to vlastne moze byt jedno kedze je to prve, ja som chcela chlapceka, aby som mala parik, ale odkedy mi povedali ze to bude dievcatko zistila som, ze chcem diavcatko 😀 ved to je aj tak uplne jedno len su zdravucke. A mena uz mas vymyslene?
Dadulka ja som tiez cca 30min. od Londyna, ale severne, tade aj som "okolie"
Nie preto somsa pytala, ci zapadas do nazvu, ale ci nahodou nie si niekde blizko mna, zial az tak blizko to nie je ☹
Kika a na zahu su vraj velmi dobre mande(nesolene a neprazene) len davaj pozor, aby si sa nepremenila na vevericku 🙂

nippa
24. máj 2007

no ahojte ..prajem krasne rano..dnes sa chystam zobrat mamku do city a chcem ist pozriet aj do TopShop na oxford circus kamosky ...chceme vyuzit krasny den a mamka ide domov nabuduci tyzden tak uz namame vela casu...inak skuska bola ok...bola veru najtazsia lebo som nemala vela casu sa ucit ale boli otazky na ktore som bola pripravena...takze uz mam pravo na titul..he he he..ked som vybavovala pas 2 tyzdne do zadu tak tam bolo ci mam titul tak som si myslela ze rada by som si ho napisala...ved som na tom tak dlho makala ale este som neskoncila tak som nemohla....ako keby mi niekto ide pozerat do pasu... 😀 inak michell ja som tiez krvacala 4 mesiaci a isli sme do nemocnice a tam mi hned urobili scan a bolo ....vsetko bolo ok...mala sa narodila skoro 2 tyzdne po termine, tak si viete asi predstavit ako som ja vyzerala...a bluebell ja som tiez na poslednom vazeni u midwife mala 30kg navyse ...tazko sa to zhadzovalo a este som to ved vsetko nezhodila...4 roky neskor...inak diamand ty sa stazujes ako si vytlacila Natka..ja som musela tlacit 4.06kg a 58,5cm (moj muz ma 2m preto taka vysoka)baby...tak si vies asi predstavit, inak Natko nebol nejak extra dlhy? co si pamatam Obiho ten bol tiez chalp ako hora...vidim ze moj odkaz je hrozne dlhy, no ale ved ked sa dostanem k pocitacu raz za den a vy babizne tu popisete 2-3 strany denne...dobre sme sa rozbehli...

esentielka
24. máj 2007

ahojte kocky..Tani ano je mi to v podstate jedno ale ja som si do hlavy zobrala ze to bude chalan..a neviem preco. 😠 🙂 ..a mena ak dievca tak Karolinka alebo potom Katka ak chalan tak Janko.. 🙂 ..sak sa nechame prekvapit..

tani
24. máj 2007

Kati takze bud po mamicke alebo po ockovi? 🙂
Nippa tak blahozelaaaaaaaaame!!!!! aky titul mas teraz? som myslela, ze tu sa ani tituly nedavaju 😨 Teda mala bola dost velka ked sa narodila 🙂 to moja mala len 2080g a 57cm, 2 tt pred terminom. ale nastastie bolo vsetko v poho ani do inkubatora nemusela. Velmi tu o tom tlaceni nepiste, bo uz mi zacina stahovat ri... 😀 ja netusim co to je, mna pri prvom porode dli do spanku este pred prvou kontrakiou a zobudila som sa ked uz mala bola pekne umytucka a zabalena v perinke, takze vobec neviem co cakat. Mozno je lepsie dopredu nevediet 😅
Vonka je strasna horucava, neviem si predstavit ze na Slovensku je skoro o 10 stupnov viac 😝 to uz fakt len sa vyvalovat v plavkach s nohami v bazene a popijat super chladenu vineu 😎 Jooooooooj tohto leta mi teda nic take nehrozi, no nic dufam, ze buduce to isti.
No a teraz zobud sa Tanicka a sup-sup do kuchyne 😲 , zatial pa pa

diamand
autor
24. máj 2007

ahojte babulky,

nippa - gratulujem, takze teraz uz budes mat cas aj na stretkaaa (castejsie)??? 😉 Natko nebol moc dlhy mal 51cm co je tak akurat v pohode, a jeho ocino ma tiez 2m, ale za to to dotiahol teraz. Uzi si to s maminou, jak ti zavidim aj ja chcem ist shopping. ☹

tani - nastastie nemam, predstav si ze aj sefa mam zida, ale nie je moc veriaci takze je to ok. Co ides dobre varit? ozaj kolko ste uz v UK a ako si Martinka zvykla?

Katka - aj ja som chcela prveho chlapca a nastastie mi to vyslo 😉

tani
24. máj 2007

ja len na sekundicku musim utekat do obchodu. varim pastierov kolac 😀 ha ha ako srandovne to znie v slovencine ale este som ani nezacala ☹ zamotala som umyvanim kupelne
V uk sme uz skoro 5 rokov, v decembri bude 5, Martinka by uz nechcela ist na Slovensko zit ani za nic 🙂 uz sa tu citi ako doma.
Inac baby ktore ste tehulky aj vam sa po tvari porobili take tehotenske skvrny. teda ja vyzeram vdaka bohu, ze bol vyrobeny kryci krem. Mama mi vravela, ze to ked to ma byt dievcatko sa take robia, lebo dievky beru mame z krasy. ze cim viac oskaredniem tym bude bambulka krajsia. Teda ta moja bude asi miss world. 😀 😀
musim ist do toho obchodu, bo dnes nenavarim 😒

diamand
autor
24. máj 2007

no tani mne sa zase nerobia skvrny ale vyhadzana som ako kebyze som v najvacsom stadiu puberty, a to ja som volakedy nevedela co je to pupak, teraz som hroznaaaaaa 😖
ty normalne kolace vypekas? ty kokso ja uvarit uvarim vsetko ale co sa pecenia tyka neni sanca, jedina z obchodu.

michell
24. máj 2007

ahojte, tak vcera som sla na tu pohotovost, pekne sme sa tam vycakali, prisli sme o 19:00 a domov sme prisli o 23:30 dobre nie?
Bola som milo prekvapena lebo p. doktorka bola ceska 🙂
Povedala som jej moj problem on mi povedala ze taketo krvacanie je niekedy normalne, ale niekedy nie.Chvalabohu som zatial bolesti nemala a pevne dufam ze ani nebudem mat. Tak ma pekne vysetrila so zrkadlami, prehmatala mi brusko.Potom mi povedala ze ani ze je tam slabe krvacanie ale ze tam nie je ani ziadna infekcia.Tiez mi povedala ze mam maternicu trosku mensiu ako by mala byt na tento tyzden v ktorom som, ale tiez povedala ze niekedy sa termin nezhoduje presne s datumom poslednej menstruacie.Tak neviem.Nemala tam scan tak skusila takym nejakym pristrojom pocuvat srdiecko babatka ale nepoculi sme, ale vravela ze v mojom tyzdni sa cez tento pristroj este nemusi ozyvat srdiecko aj napriek tomu ze pekne bije.Tak dufam ze je babo v poriadku.Objednala ma na scan ale az na 1.6 lebo ze nema volny termin.Tiez mi zobrala krv, aby zistila aka vysoka je hodnota HCG.
Tiez povedala ze krcok maternice je zatvoreny takze to je dobra sprava.
Takze neostava nam nic ine iba cakat.Som z toho dost nervozna ale to by bola asi kazda.

tani
24. máj 2007

Kika no co si kdeze kolace, predsa shepherds pie ved vies mlete hovadzie so zemiakovou kasou zapecene 😀
inac kocky co mate alebo ste mali chlopika z Nigerie to ste sa naucili aj Nigerijsku(ci jak sa to sklonuje) kuchynu?? Lebo ja este mem co robit, aby to moje indicke jedlo chutilo manzelovi ako od mamicky 😒 oblubil si aj zopar slovenskych ale vacsinou sa mu zdaju dost plain, raz som urobila zemiakovy privarok tak skoro odpadol ako mozeme jest zemiaky v mlieku, alebo halusky s tvarohom(ja a Matka ich milujeme) tak tiez len pozeral 😨
Ale zase fajny stiplavy gulas s knedlikmi tak to si da(nebudem mu prezradzat ze to je skor madarske nech si mysli jake fajne slovenske jedlo 😀 )
Michell bola si vcera na tej pohotovosti? Je vsetko v poriadku?
Mima a ty ako dnes si mala ist na ultrazvuk?
Pridala som par fotiek vecicky pre nasu malinku a ked som ich tak fotila tak som zistila, ze moj starky ma pravdu, ze naco tolko kupujem ved ich nestihne vynosit.odfotila som len zopar, ved potom ostatne este uvidite ked v nich budem fotit Lili.

tani
24. máj 2007

Ahoj Michell, tak cakat do 1.6. nie je bohvieco, teraz by som asi na tvojom mieste sla privatne, tam urcite nemaju take nabite terminy, skus si najst na nete kde to robia najblizsie teba a zavolat tam, mozno uz zajtra by si videla ako krasne srdiecko tlcie 😵 A ako krvacanie uz prestalo?

diamand
autor
24. máj 2007

tani - aha shepherds pie - mnam ja lubim 😝 ja som ex varila nigerijske jedla, su velmi chutne ale aj stiplave - aj tak lubim 😝 , ale odkedy sme neni spolu tak ich uz nevarim, dam si jedine ked natka zoberiem na navstevu k babke no a teraz cakam ze ma NIPPA pozve na nejaky dobry lunch k nej domov 😀 Uz sa tesim na fotky Lili, uz sa ti to krati moja. Inak je to krasne meno, my mame vybrate Ella - velmi sa mi paci, ale neviem sa rozhodnut, predstav si ze to niekto zacne sklonovat, a na sk to tak urcite bude, a budu jej hovorit Elka alebo Eluska - to sa mi vobec nepaci 😖, takze bude najprv vsetkych upozornim ze to je Ella a nie Eluska, alebo vyberiem nove meno a basta, ved draheho mama uz teraz hovori Eluska - jej daaaam 😠

michell - takze si dobre natrafila na ceskeho lekara, cakat do 1 nie je bohvieco ale hlavne ze ste ok, a netreba sa stresovat moja, musis mysliet pozitivne

mima3114
24. máj 2007

Ahoj tani,dnes som bola v nejakej inej nemocnici na krv.zobrali mi 7 skumaviek krvi na vsetky vysetrenia,ale vsetko mam v poriadku len ide o tu zrazanlivost krvi ze mi z tyzdna na tyzden stale klesa a to je zle,lebo mozem krvacat vela pri porode.takze sme cakali na vysledky a potom sme isli za nejakym profesorom,ktory nam vysvetlil o co ide.a vravel,ze mi asi pri porode budu musiet davat nahradnu krv.a o tyzden mam prist zasa na krv a zas mi to skontroluju ze o kolko mi to kleslo,lebo ze stale mi to klesa.a na ultrazvuk idem v utorok na dalsi tyzden,tak som zvedava.

diamand
autor
24. máj 2007

mima - chuda moje, ale uvidis ze to vsetko dobre dopadne

MYSLIME POZITIVNE DIEVCENCE 😀

tani
24. máj 2007

Mima aj som si myslela, ze ta tak urgetne volaju hlavne koli tej krvi, nie preto ze je Filipko velky, tak scan na buduci tyzden? len aby este mali co pozerat, mozno uz bude malicky vylihovat v postielke nie v brusku 😵
Kika ja pikatne velmi rada, aj indicka kuchyna je spice a tu ja lubim 😵
Ella je velmi pekne meno, ale bud si ista, ze ju Slovaci budu volat Elinka a Elka a Eluska. jeeeeeezis dufam, ze moju nebudu volat Lilka, ale zase ja planujem, ze bude vyrastat a zit tu, tak tych par dni dovolenky na Slovensku to nejak prezijeme(prepocujeme) 😀

diamand
autor
24. máj 2007

no ved aj mi budeme zit a mala bude vyrastat tu, tak sa to asi fakt bude dat prezit, no ved este uvidim este mam na to 15tt

michell
24. máj 2007

ahojte, to krvacanie mi prestalo uz ked som sla na pohotovost tak bolo len take spinenie, dnes uz nic tak dufam ze bude vsetko ok.
pekne mena vyberate pre svoje deturence 🙂
tak nic idem uvarit segedinsky gulas lebo ked budem len vylihovat tak umrieme od hladu 😉

mima3114
24. máj 2007

tani no aj tvoje baBO UZ moze coskoro vylihovat v postielke a nie v brusku.ja uz mam nejake tie obavy.mozno tvoje babetko bude sikovnejsie ako moje a poponahla sa na svet skor ako to moje lenive. 🙂 mne vcera priletela sem mamka,tak som rada.a dnes uz stresovala ked videla moje nohy ako mi puchnu.az mi fialoveli.ale co uz,ku koncu je to uz najtazsie.aj sa mi uz tazko chodi.ako kacka 😀 tak na jednej strane uz by som chcela ist rodit ale na druhej strane mam obavy ako to bude prebiehat.no uvidime.

tani
25. máj 2007

krasne rano, tak vyzera ze dnes este vydrzi slniecko 🙂
Mima ja mam prene take pocity ako ty , uz by som to chcela mat za sebou. aj sa tesim aj sa trosku bojim, ale hlavne nech su babatka v poriadku, tu bolest nejako uz vydrzime. ja chcem epidural tak dufam, ze to nebude az take hrozne. Vravi sa, ze chlapcekovia si vacsinou davaju nacas a dievcatka sa zvyknu poponahlat, ale co citam tu na modrom konikovi tak je to vela krat naopak tak uvidime, mozno pojdeme nakoniec v ten isty den 😵 Ked sa bude dat tak daj vediet ked to na teba pride

mima3114
25. máj 2007

tani urcite dam vediet ked to na mna pride.pred odchodom do nemocnice sem napisem,ze idem "na to" aby ste mi mohli drzat palce 😀 inac ja pri porode chcem tiez epidural,tak dufam,ze to zlahci tie bolesti.takze ani ty este nemas ziadne take priznaky,ze by to uz mohlo prist?

esentielka
25. máj 2007

ahojte kocky..ako pozeram uz to mate za par.. 😉 ..

nippa
25. máj 2007

ahojte. naozaj krasne rano...my sme vcera boli vo West End.tak sme presli vsetko pesi od Oxford Street na Traffalgar square odtial na Millenium Eye a k palacu...odtial sme sli na Edgware road...celkom super a Philipka presla velku cast pesi ale mna bolia chodidla lebo som mala take tvrde flip-flops...mala som si dat nejaku makku obuv...no ale ako keby nie je dost ideme stahovat tapety v baby room..chcem to tam prerobit ....
Inak Tani pytas sa ci sme sa ucili varit nigerijske jedla....ja som asi najlucky zena na svete lebo moj drahy rad vari sam..jeho jedlo je take dobre ze sa vyrovna restauracii hoci kedy...takze zbytocne by som skusala...viem to varit(teda nieco) ale najradsej ma ked si to spravi sam...a tym padam sa napapame aj my...kuchyna je velmi stiplava ale nam to nevadi.aj Pipa papa stiplave..normalne ale inak varim nase jedla alebo take obycajne(zdravsie) lebo nigerijska kuchyna ma sice dost spenatu a okro a rajcinovych stew ale take ako nasa korenova zelenina a podobne tam vobec nie je...a dieta to predsa potrebuje...Inak Diamand neboj ked bude navarene nieco super tak urcite ta pozyvam..nech ti creva vystipe...ja mam najradsej asi Efo-rero ci ako sa to pise..mnam musim povedat drahemu nech urobi..potom ta pozvem aj powdered jam ti urobim k tomu...budes si prsty oblizovat...no padam, vypijem kavu, chcem ist kupit fax do argosu a pustime sa do strhavania tapiet..

tani
25. máj 2007

no teda Nippa ty sa mas! ten moj teda vobec nevari, mozno raz za rok na moje narodky sa zmoze na spagety 😀
A neviete kde je nejaka dobra nigerijska restika? lebo ja velmi rada skusam, take co som este nejedla. uz som vari vyskusala vsetky svetove kuchyne(vsetky mi chutili 😀 😀 ) ale nigerijske som este nic nejedla
aj ked v najblizsej dobe asi radsej nebudem az take palive, aspon 6 mesiacov by som chcela kojit 😵

diamand
autor
25. máj 2007

caute babule,

nippa - tak efo by som si dala aj ja, ale ja mam rada aj okro mnaaaam 😝 uz sa tesim, good luck so strhavanim tapiet

baby ako sa tak pozeram tak vy vsetky chcete epi, to ja zase ani za zivot, ja radsej prirodzene a chcela by som vyskusat vo vode tak uvidime. 😨 aj mne uz teraz opuchaju nohy a aj prsty na rukach, som uz jak tucniacik
pekny den 😉

diamand
autor
25. máj 2007

jeeej tani a jedna nigerijska restika je v hendon nedaleko hendon central station, volala sa mama calabar ale teraz to uz ma iny nazov.

Raz by sme si mohli vsetky spravit night out a ist na veceru bez chlapov a deti to by bola parada 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre